ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
4 q 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
5 10.53 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 10.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.06 Chili Svane 2006 Amager AC
DNS Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 q 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
4 q 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.63 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.72 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 11.20 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
8 11.83 Victoria Jensen 2003 Amager AC
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 q 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 q 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 10.07 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
6 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 q 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 q 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 q 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
6 10.04 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
7 10.23 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.25 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 q 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 q 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 q 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 q 11.56 William Hvass 2006 Sparta
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 q 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 10.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
2 q 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 9.86 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.13 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 q 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
4 q 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.82 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 10.02 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 10.04 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 10.17 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 4
1 Q 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 q 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 q 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 q 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
5 q 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 q 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.74 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 10.05 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 q 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 9.66 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 9.81 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 10.56 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
7 10.75 Bianca Gad 2003 Københavns IF
DNS Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 q 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 9.57 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
5 9.62 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
6 9.79 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
7 10.59 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 q 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 9.87 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 10.19 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.26 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 3
1 Q 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 q 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.71 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 10.82 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 q 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 9.87 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 9.97 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 10.33 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
3 q 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
4 8.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 9.06 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 9.12 Esther Arce 2002 Amager AC
7 9.23 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
8 9.40 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 Q 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 8.69 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 8.99 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 9.01 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 9.19 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 5
1 Q 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 8.71 Lili Kökény 2001 Sparta
4 8.78 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 8.94 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 9.03 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 9.09 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 9.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 4 / 5
1 Q 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
3 q 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 8.70 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 8.83 Mille Kemp 201 Allerød AM
6 8.98 Bintou Sidibe 2002 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 5
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 q 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 q 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 q 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
6 8.81 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 9.04 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 9.45 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 q 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 q 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 q 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 8.67 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
6 9.72 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 q 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
4 8.51 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
5 8.66 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 9.04 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 8.29 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
3 8.45 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
4 8.69 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
5 8.71 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 9.22 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.62 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 8.88 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
7 9.41 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
2 q 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 q 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.68 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 8.84 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
1 Q 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 q 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
4 q 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 q 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.83 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 Q 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 q 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
5 8.65 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 q 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.75 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 7.84 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 7.89 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 8.10 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.43 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 7.84 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 7.89 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 7.94 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
6 8.00 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
7 8.82 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 q 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
3 q 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
4 q 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 q 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
3 q 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 q 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
5 8.82 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
2 q 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 q 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
4 q 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 7.79 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 q 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 7.66 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 8.12 Mohammed Nor 1998 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 10.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 10.64 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 11.14 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 9.50 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 9.96 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 10.19 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
4 9.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 9.96 Christian Veselinovski 2004 Sparta
6 11.24 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
2 q 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 9.25 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 9.45 Malte Bank 2003 Sparta
5 9.53 William R. Elsner 2003 Københavns IF
6 10.67 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 Q 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 9.03 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 9.07 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.46 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 9.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 9.36 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 9.55 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 9.32 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.50 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 9.51 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
8 9.58 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 Q 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 q 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.30 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 9.40 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 9.44 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 Q 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 Q 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
4 q 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 8.56 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 8.61 Annika Eppers 2002 Sparta
8 8.67 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 Q 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.54 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 8.58 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
6 8.62 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 8.65 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 8.83 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 Q 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 8.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 8.55 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
8 8.74 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
HEAT 2 / 2
1 Q 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 Q 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 Q 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 q 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 8.45 Anna Harder 2000 Allerød AM
6 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
7 8.59 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
8 8.68 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.46 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.86 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 10.25 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 10.27 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 10.30 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
6 10.33 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 10.36 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.65 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.80 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.83 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 10.06 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
8 11.36 William Hvass 2006 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.16 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 9.18 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.22 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.31 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
5 9.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 9.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.66 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.17 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.29 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
4 9.32 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 9.50 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.69 Asger Lange 2005 Greve Atletik
8 9.89 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.80 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 8.85 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.95 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
4 8.96 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 9.04 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 9.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 9.33 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
8 9.38 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.54 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 8.89 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 8.94 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 9.26 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.31 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
DNS Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.34 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.40 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 8.57 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 8.78 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.95 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 9.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.44 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
3 7.97 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 7.97 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 7.99 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 8.00 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 8.30 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.82 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 8.00 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 8.02 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.25 Karoline Mangor 1998 Sparta
5 8.33 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
6 8.39 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 8.40 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
8 8.44 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.15 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 7.22 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
3 7.35 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.46 Aske Petersen 1998 Sparta
5 7.48 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 7.59 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 7.60 Silas Verkooijen 1998 Sparta
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 8.59 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 8.60 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 8.78 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 8.83 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 8.86 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 9.23 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
DNS Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 8.35 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 8.39 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 8.42 Nicola Malling 2001 Sparta
6 8.46 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 9.17 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
DNS Louise B. Moore 2001 Københavns IF
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 7.95 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 8.07 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.22 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 8.34 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 8.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 8.45 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.16 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 7.46 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 7.50 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
DQ Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Mads Lund 2000 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK