ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 q 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 q 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 q 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 q 11.56 William Hvass 2006 Sparta
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 156 9.4 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 162 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 487 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
3 496 11.79 William Hvass 2006 Sparta
4 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
5 415 9.59 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
6 318 DNS 9.97 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
7 384 Eli Riege 2006 Sparta
SCRATCH
1 213 DNS 9.18 Lance Aabo 2006 HG ATM
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.12.80 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 1.16.08 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 1.16.38 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 1.16.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 1.17.63 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 1.26.48 William Hvass 2006 Sparta
DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 1.20.73 Oswald Linquist 2006 Sparta
2 415 1.12.81 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 223 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
4 315 1.15.38 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
5 487 1.19.11 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 496 William Hvass 2006 Sparta
7 333 DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.30 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta X 7.04 6.58 7.30 6.83 6.20
2 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 5.02 6.20 5.79 5.60 6.38 5.74
3 6.19 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 5.19 5.39 5.03 5.18 6.19 5.83
4 5.87 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 5.21 5.49 5.44 5.32 5.12 5.87
5 5.75 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 5.59 X 5.75 X 5.31 X
6 3.56 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.56 3.19 3.03 3.30 X 3.05
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
DNS Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 415 6.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 162 6.78 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 318 DNS 5.93 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 333 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
6 327 DNS 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 487 4.73 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
8 75 6.52 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.65 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.80 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.83 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 10.06 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
8 11.36 William Hvass 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.56 William Hvass 2006 Sparta
2 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 487 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 415 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
5 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 384 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
7 162 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 156 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.36.54 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 3.49.95 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 3.58.72 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
4 4.13.71 Daniel lund 2006 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 13 4.09.30 Daniel lund 2006 Amager AC
3 415 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
4 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.16 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta 4.03 3.97 4.02 2.70 4.07 4.16
2 3.98 Eli Riege 2006 Sparta 3.96 3.88 3.77 3.98 X 3.72
3 3.67 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 3.58 X 3.56 X 3.67 3.39
4 3.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 3.66 3.41 3.23 3.29 3.38 X
5 3.50 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.38 3.02 3.50 3.19 3.24 3.45
6 3.19 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.87 X X 3.07 2.94 3.19
7 3.08 Daniel lund 2006 Amager AC 3.00 X 2.31 X 3.08 2.11
8 3.02 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 2.58 2.87 3.01 2.93 3.02 X
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 3.16 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 384 3.87 Eli Riege 2006 Sparta
3 318 DNS 3.35 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 487 3.21 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 156 3.59 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
6 415 4.02 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
7 162 3.42 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
9 13 3.11 Daniel lund 2006 Amager AC
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110
1 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik O XO XXO O XXX
2 1.05 Daniel lund 2006 Amager AC O O O XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 13 1.05 Daniel lund 2006 Amager AC
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 13.42 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 318 13.25 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF