ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 156 9.4 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 162 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 487 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
3 496 11.79 William Hvass 2006 Sparta
4 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
5 415 9.59 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
6 318 DNS 9.97 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
7 384 Eli Riege 2006 Sparta
SCRATCH
1 213 DNS 9.18 Lance Aabo 2006 HG ATM
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 1.20.73 Oswald Linquist 2006 Sparta
2 415 1.12.81 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 223 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
4 315 1.15.38 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
5 487 1.19.11 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 496 William Hvass 2006 Sparta
7 333 DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 415 6.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 162 6.78 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 318 DNS 5.93 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 333 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
6 327 DNS 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 487 4.73 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
8 75 6.52 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.56 William Hvass 2006 Sparta
2 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 487 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 415 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
5 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 384 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
7 162 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 156 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 13 4.09.30 Daniel lund 2006 Amager AC
3 415 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
4 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 3.16 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 384 3.87 Eli Riege 2006 Sparta
3 318 DNS 3.35 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 487 3.21 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 156 3.59 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
6 415 4.02 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
7 162 3.42 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
9 13 3.11 Daniel lund 2006 Amager AC
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 13 1.05 Daniel lund 2006 Amager AC
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 318 13.25 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF