DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4867 (+1.4) Karla Schärfe 2003 Sparta
2 4740 (+1.3) Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 4687 (+1.5) Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 4488 (+1.4) Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
5 3953 (+1.9) Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
6 3717 (+1.8) Mai Wærness 2002 Aalborg AM
# Mangekamp, 80 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Karla Schärfe
Sparta
4867 (+1.4)
Result
Points
Wind
12.15
1256
+1.0
1.66
806
9.78
515
28.18
617
+1.7
5.10
587
+1.3
27.31
426
2.32.66
660
2 Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik Delta
4740 (+1.3)
Result
Points
Wind
12.61
1184
+1.0
1.45
566
11.68
640
27.22
694
+1.7
5.00
559
+1.0
32.39
522
2.39.79
575
3 Mathilde K Skou
Aarhus 1900 AM
4687 (+1.5)
Result
Points
Wind
12.13
1259
+1.0
1.45
566
9.03
466
26.26
775
+1.7
5.25
628
+1.7
21.23
312
2.30.93
681
4 Alberte Gravgaard
AK Holstebro
4488 (+1.4)
Result
Points
Wind
13.42
1062
+1.0
1.51
632
11.24
611
28.36
603
+1.7
4.75
492
+1.4
32.21
519
2.40.36
569
5 Marie Høgh Larsen
Sparta
3953 (+1.9)
Result
Points
Wind
12.78
1158
+1.0
1.42
534
7.39
360
27.58
664
+1.7
4.77
498
+2.8
19.39
278
2.50.29
461
6 Mai Wærness
Aalborg AM
3717 (+1.8)
Result
Points
Wind
13.80
1007
+1.0
1.45
566
7.50
367
28.64
581
+1.7
4.85
519
+2.7
15.59
207
2.49.36
470
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
2 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
5 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
6 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4453 (+0.3) Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 4374 (+0.7) Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 3974 (+0.1) Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
4 3467 (-0.2) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Laura Nørrung Poulsen
Sparta
4453 (+0.3)
Result
Points
Wind
15.73
748
+1.1
1.66
806
8.98
463
27.81
646
-1.7
5.00
559
+1.3
24.83
379
2.17.95
852
2 Ida Beiter Bomme
Sparta
4374 (+0.7)
Result
Points
Wind
15.23
811
+1.1
1.42
534
11.66
639
26.97
714
-1.7
5.50
700
+2.6
28.82
454
2.44.53
522
3 Ida L Jespersen
Ballerup AK
3974 (+0.1)
Result
Points
Wind
15.44
784
+1.1
1.51
632
9.47
495
28.19
616
-1.7
5.12
592
+0.8
20.43
297
2.41.28
558
4 Jasmin Boe Rasmussen
Greve Atletik
3467 (-0.2)
Result
Points
Wind
16.67
634
+1.1
1.27
379
8.32
420
28.66
580
-1.7
4.56
443
+0.0
32.02
515
2.46.94
496
Julie Schultz
Aalborg AM
DNS
Result
Points
Wind














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4662 (+1.3) Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
2 3030 (+0.6) Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
DNF Emilie R Hansen 1999 Sparta
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Nickoline Skifter Anderse
Slagelse Atletik Delta
4662 (+1.3)
Result
Points
Wind
15.86
732
+1.4
1.46
577
11.85
651
26.42
761
+0.4
5.19
612
+2.0
37.73
624
2.29.02
705
2 Laura Wrisberg Kæstel
Holte Atletik
3030 (+0.6)
Result
Points
Wind
18.94
396
+1.4
1.49
610
8.09
405
30.66
437
+0.4
4.67
472
+0.0
23.64
357
3.01.27
353
Emilie R Hansen
Sparta
DNF
Result
Points
Wind
20.76
242
+1.4
1.49
610
10.65
572
29.17
542
+0.4






Mille Widstrup Lindholm
Sparta
DNS
Result
Points
Wind














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
Kvinder senior - 7 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5276 (+1.3) Sandra Böll 1994 Sparta
2 4662 (+1.3) Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 3384 (+0.8) Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 3181 (+1.1) Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Sandra Böll
Sparta
5276 (+1.3)
Result
Points
Wind
14.94
850
+1.4
1.73
891
12.20
674
26.19
781
+0.4
5.79
786
+2.1
32.88
531
2.24.54
763
2 Nickoline SkifterAndersen
Slagelse Atletik Delta
4662 (+1.3)
Result
Points
Wind
15.86
732
+1.4
1.46
577
11.85
651
26.42
761
+0.4
5.19
612
+2.0
37.73
624
2.29.02
705
3 Cathrine Laugesen
Københavns IF
3384 (+0.8)
Result
Points
Wind
18.12
476
+1.4
1.46
577
7.23
350
28.05
627
+0.4
4.85
519
+0.4
13.40
167
2.32.01
668
4 Signe Boelsmand
Københavns IF
3181 (+1.1)
Result
Points
Wind
19.57
339
+1.4
1.31
419
6.93
331
27.85
643
+0.4
4.69
477
+1.3
28.85
455
2.44.97
517
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 719 Sandra Böll 1994 Sparta
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5636 (+1.5) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 5609 (+1.4) Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 5377 (+1.9) Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 5224 (+1.9) Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
5 5149 (+1.5) Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 5051 (+1.9) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 4553 (+1.8) Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 4370 (+1.6) Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 4239 (+1.6) Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
10 4096 (+2.0) Sebastian Monneret 2003 Amager AC
11 3696 (+1.8) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 3120 (+2.1) Malte Bank 2003 Sparta
13 2924 (+1.5) Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
DNF Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 800
1 Nikolaj Grønbech
Slagelse Atletik Delta
5636 (+1.5)
Result
Points
Wind
14.79
875
+1.3
39.83
661
3.70
535
50.58
597
26.35
497
+3.9
5.72
527
-0.7
13.60
704
1.59
457
2.23.00
783
2 Oswald Carstensen
Sparta
5609 (+1.4)
Result
Points
Wind
14.87
865
+1.3
44.64
759
3.20
406
42.35
476
25.80
540
+3.9
5.69
521
-1.0
13.37
690
1.71
552
2.21.72
800
3 Rasmus V Johansen
Aarhus 1900 AM
5377 (+1.9)
Result
Points
Wind
14.58
901
+1.6
44.79
763
3.40
457
39.92
441
25.48
566
+3.9
5.62
506
+0.0
12.10
612
1.62
480
2.33.37
651
4 Oskar Vejlgård
SAK 77
5224 (+1.9)
Result
Points
Wind
14.91
860
+1.3
32.83
520
3.20
406
38.04
414
24.56
644
+3.9
6.11
610
+0.5
10.14
494
1.59
457
2.20.32
819
5 Max K Andersen
Randers Freja
5149 (+1.5)
Result
Points
Wind
14.51
910
+1.6
33.77
539
2.60
264
32.86
340
24.75
627
+3.6
5.33
447
-0.9
13.90
722
1.62
480
2.20.29
820
6 Tobias Andersson
Greve Atletik
5051 (+1.9)
Result
Points
Wind
15.04
845
+1.6
30.72
479
2.60
264
42.04
472
25.34
578
+3.9
5.72
527
+0.0
12.88
660
1.53
411
2.20.66
815
7 Oskar Løwenstein
Helsingør IF Atletik
4553 (+1.8)
Result
Points
Wind
17.24
599
+1.3
33.75
539
3.70
535
35.68
380
27.52
410
+3.9
4.98
378
+0.0
11.46
574
1.56
434
2.29.10
704
8 Noah Birk Meissner
Skive AM
4370 (+1.6)
Result
Points
Wind
15.42
799
+1.6
27.15
409
3.00
357
35.36
375
27.02
446
+3.6
5.00
382
-0.4
10.67
526
1.44
345
2.27.01
731
9 Sebastian R Suurballe
Aarhus 1900 AM
4239 (+1.6)
Result
Points
Wind
15.31
812
+1.6
29.03
445
2.90
333
41.24
460
28.78
325
+3.9
4.96
375
-0.8
10.86
537
1.62
480
2.49.18
472
10 Sebastian Monneret
Amager AC
4096 (+2.0)
Result
Points
Wind
16.34
695
+1.3
27.00
406
2.90
333
29.40
291
28.02
375
+3.6
5.29
439
+1.1
9.06
429
1.59
457
2.31.74
671
11 Dhruv Mehrotra
Sparta
3696 (+1.8)
Result
Points
Wind
15.54
785
+1.6
21.43
299


32.85
340
26.50
485
+3.6
5.38
457
+0.0
8.80
414
1.44
345
2.40.19
571
12 Malte Bank
Sparta
3120 (+2.1)
Result
Points
Wind
17.88
536
+1.3
20.15
275
2.50
242
28.04
272
30.24
238
+3.6
4.68
323
+1.4
7.01
308
1.44
345
2.39.25
581
13 Lehn Wildmoore
Aarhus 1900 AM
2924 (+1.5)
Result
Points
Wind
21.19
261
+1.6
19.27
258
2.40
220
26.10
245
28.75
327
+3.6
5.03
388
-0.9
8.12
373
1.47
367
2.47.97
485
Elias Dahl Lunøe
Sparta
DNF
Result
Points
Wind
15.98
735
+1.3
22.25
315














Mik Resen Lønborg
Københavns IF
DNS
Result
Points
Wind


















START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
7 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
13 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4741 (+0.0) Sebastian Larsen 2000 Sparta
DNF Mads Lund 2000 Sparta
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Sebastian Larsen
Sparta
4741 (+0.0)
Result
Points
Wind
12.09
633
+0.0
5.50
481
-0.7
12.06
610
1.41
324
56.63
535
18.85
446
+0.5
34.14
546
2.80
309
34.17
358
5.10.81
499
Mads Lund
Sparta
DNF
Result
Points
Wind
11.25
806
+0.0
6.87
783
+0.9
15.84
841
1.80
627
51.51
746
14.81
873
+0.5








START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6251 (-0.3) Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 6023 (+0.2) Christian Gundersen 1999 Sparta
DNF Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Nikolaj Graves
Sparta
6251 (-0.3)
Result
Points
Wind
11.50
753
+0.0
6.29
650
-1.5
13.13
675
1.68
528
51.76
735
15.77
759
+0.5
21.69
304
4.20
673
49.38
579
4.53.90
595
2 Christian Gundersen
Sparta
6023 (+0.2)
Result
Points
Wind
11.74
703
+0.0
6.17
624
+0.0
11.60
582
1.71
552
53.23
672
16.42
686
+0.5
38.16
627
3.30
431
39.09
429
4.34.22
717
Jonas N Bjerremand
Aarhus 1900 AM
DNF
Result
Points
Wind
15.43
140
+0.0


13.53
700














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5841 (+1.3) Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 5464 (+1.3) Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 5282 (+1.4) Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Jacob Aagaard Jensen
Aalborg AM
5841 (+1.3)
Result
Points
Wind
11.50
753
+2.0
6.02
591
-0.3
9.42
451
1.74
577
51.63
741
16.56
671
+2.0
23.46
338
4.30
702
37.94
412
4.52.20
605
2 Rune Drongesen
Viborg AM
5464 (+1.3)
Result
Points
Wind
11.79
693
+2.0
5.95
576
-0.3
9.98
484
1.74
577
54.52
618
18.15
510
+2.0
31.25
489
3.40
457
41.09
458
4.52.79
602
3 Jakob Holt Jensen
Aalborg AM
5282 (+1.4)
Result
Points
Wind
12.23
606
+2.0
5.60
502
+0.0
9.82
475
1.74
577
55.79
567
19.73
371
+2.0
29.56
456
4.10
645
43.56
494
4.55.03
589
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7028 (+1.7) Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 5710 (+1.4) Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 4993 (+1.5) Martin Panduro 1994 Københavns IF
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Christian L Laugesen
Sparta
7028 (+1.7)
Result
Points
Wind
11.22
812
+2.0
6.84
776
+1.0
12.32
626
1.92
731
50.54
790
14.77
878
+2.0
30.46
473
3.90
590
52.21
621
4.32.01
731
2 Morten Lauge Laugesen
Københavns IF
5710 (+1.4)
Result
Points
Wind
11.79
693
+2.0
6.25
641
+0.0
11.19
557
1.65
504
54.89
603
17.44
579
+2.0
29.99
464
3.70
535
46.83
542
4.54.52
592
3 Martin Panduro
Københavns IF
4993 (+1.5)
Result
Points
Wind
12.16
620
+2.0
5.58
498
+0.3
10.22
499
1.68
528
53.49
661
18.02
522
+2.0
25.95
385
2.70
286
33.12
343
4.44.68
651
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4778 (-0.4) Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Hentie Swiegers
FIF Hillerød
4778 (-0.4)
Result
Points
Wind
13.28
516
-0.4
5.05
481
-1.3
8.90
480
1.50
441
58.78
599
21.24
341
+0.5
23.78
390
3.50
554
35.95
428
5.17.27
548
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4763 (+0.2) Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Sven-Erik Dreisig
Glostrup IC
4763 (+0.2)
Result
Points
Wind
16.15
451
-0.4
3.86
556
+0.2
8.44
575
1.17
480
1.17.44
390
21.26
489
+0.7
21.69
372
2.20
457
26.42
460
6.44.67
533
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3946 (-0.2) Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 80 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Peter Bjerre
Aarhus 1900 AM
3946 (-0.2)
Result
Points
Wind
18.87
314
-0.4
3.08
492
-0.3
7.92
551
1.05
520
1.38.80
159
26.96
20
-0.1
23.75
544
1.70
401
21.08
441
7.52.72
504
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.25 806 Mads Lund 2000 Sparta
2 12.09 633 Sebastian Larsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
3 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.50 753 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 11.74 703 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 15.43 140 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.50 753 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 11.79 693 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 12.23 606 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.22 812 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 11.79 693 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 12.16 620 Martin Panduro 1994 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
7 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.4
1 13.28 516 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.4
1 16.15 451 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.4
1 18.87 314 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 1 at 12:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.0
1 12.13 1259 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 12.15 1256 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 12.61 1184 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 12.78 1158 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 13.42 1062 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
6 13.80 1007 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
7 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.1
1 15.23 811 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 15.44 784 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 15.73 748 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 16.67 634 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
6 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.87 (+0.9) 783 Mads Lund 2000 Sparta 6.87 (+0.9) - -
2 5.50 (-0.7) 481 Sebastian Larsen 2000 Sparta 5.50 (-0.7) X 2.80 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.29 (-1.5) 650 Nikolaj Graves 1998 Sparta X X 6.29 (-1.5)
2 6.17 (+0.0) 624 Christian Gundersen 1999 Sparta 5.91 (-1.5) 6.17 (+0.0) X
3 0.00 (+0.0) Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM X - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.02 (-0.3) 591 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 5.99 (+0.0) 5.78 (-0.4) 6.02 (-0.3)
2 5.95 (-0.3) 576 Rune Drongesen 1996 Viborg AM 5.94 (+0.0) 5.88 (+1.5) 5.95 (-0.3)
3 5.60 (+0.0) 502 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 5.60 (+0.0) 5.58 (-0.1) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.84 (+1.0) 776 Christian L Laugesen 1986 Sparta 6.51 (+0.3) 6.84 (+1.0) 6.68 (-1.3)
2 6.25 (+0.0) 641 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 6.25 (+0.0) X X
3 5.58 (+0.3) 498 Martin Panduro 1994 Københavns IF 5.32 (+0.0) 5.58 (+0.3) 5.37 (-1.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.05 (-1.3) 481 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 5.05 (-1.3) - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.86 (+0.2) 556 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 3.85 (-0.1) 3.86 (+0.2) -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.08 (-0.3) 492 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 3.08 (-0.3) 3.04 (+0.9) 3.04 (-2.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.6
1 14.51 910 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 14.58 901 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
3 15.04 845 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 15.31 812 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
5 15.42 799 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
6 15.54 785 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 21.19 261 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.3
1 14.79 875 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 14.87 865 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 14.91 860 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
4 15.98 735 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 16.34 695 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 17.24 599 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
7 17.88 536 Malte Bank 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
3 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
Piger 18-19 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.4
1 15.86 732 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
2 18.94 396 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 20.76 242 Emilie R Hansen 1999 Sparta
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.4
1 14.94 850 Sandra Böll 1994 Sparta
2 15.86 732 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 18.12 476 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 19.57 339 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
7 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Piger 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 124 127 130 133 136 139 142 145 148 151 154 157 160 163 166 169
1 1.66 806 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O O O XXX
2 1.51 632 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro O - O O XXO O XXX
3 1.45 566 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM O O O O XXX
3 1.45 566 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta O O XXX
5 1.45 566 Mai Wærness 2002 Aalborg AM O O O O XO XXX
6 1.42 534 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta O O O O O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
4 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 115 118 121 124 127 130 133 136 139 142 145 148 151 154 157 160 163 166 169
1 1.66 806 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O O O O XXO XXX
2 1.51 632 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK O XO O O XXO XXX
3 1.42 534 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta O O O XXO XXX
4 1.27 379 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik O - O XXO O XXX
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 44.79 763 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 37.99 44.79 40.29
2 44.64 759 Oswald Carstensen 2002 Sparta X 40.64 44.64
3 39.83 661 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 35.03 35.86 39.83
4 33.77 539 Max K Andersen 2003 Randers Freja 25.34 31.76 33.77
5 33.75 539 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 33.75 X 32.56
6 32.83 520 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 28.92 32.83 30.91
7 30.72 479 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X 30.72 23.01
8 29.03 445 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM X X 29.03
9 27.15 409 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 27.15 22.96 X
10 27.00 406 Sebastian Monneret 2003 Amager AC X 26.94 27.00
11 22.25 315 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 22.25 X X
12 21.43 299 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X 21.43
13 20.15 275 Malte Bank 2003 Sparta 17.27 17.24 20.15
14 19.27 258 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 16.56 X 19.27
DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
10 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
14 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
15 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
Drenge 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 15.84 841 Mads Lund 2000 Sparta 14.87 15.84 15.83
2 12.06 610 Sebastian Larsen 2000 Sparta X X 12.06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.53 700 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM X 13.09 13.53
2 13.13 675 Nikolaj Graves 1998 Sparta 12.57 13.13 X
3 11.60 582 Christian Gundersen 1999 Sparta 11.04 11.04 11.60
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.98 484 Rune Drongesen 1996 Viborg AM 9.32 X 9.98
2 9.82 475 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 9.66 9.62 9.82
3 9.42 451 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X 9.42 9.13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.32 626 Christian L Laugesen 1986 Sparta 12.11 12.20 12.32
2 11.19 557 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 11.19 10.78 X
3 10.22 499 Martin Panduro 1994 Københavns IF 10.19 10.22 9.97
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 8.90 480 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 8.43 8.89 8.90
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 8.44 575 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 8.44 8.19 -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 7.92 551 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 7.30 7.92 7.82
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 143 146 149 152
1 1.49 610 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O XXX
2 1.49 610 Emilie R Hansen 1999 Sparta XO O XXO XO XXX
3 1.46 577 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta O XO XXO XXX
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 128 131 134 137 140 143 146 149 161 164 167 170 173 176
1 1.73 891 Sandra Böll 1994 Sparta O XO XO O XO XXX
2 1.46 577 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF O O O O O O XXX
3 1.46 577 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta O XO XXO XXX
4 1.31 419 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF XO XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Sandra Böll 1994 Sparta
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 180 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 535 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik XO O O O XO XO XXX
2 3.70 535 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O XO XXO XXO XXX
3 3.40 457 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM XXO XXO O O O O O XO XXX
4 3.20 406 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O O O O O XXX
5 3.20 406 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 O O O O O O XO XXX
6 3.00 357 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM XO O O XO XXO XXO XXX
7 2.90 333 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O O XXO O XXX
8 2.90 333 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM O O O XXO XXX
9 2.60 264 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O O O XO O XXX
10 2.60 264 Max K Andersen 2003 Randers Freja O O XXO XO XXX
11 2.50 242 Malte Bank 2003 Sparta XO O O XO XXX
12 2.40 220 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM O O XXO XXO XXO O XXX
13 0.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta XXX
DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
9 732 Malte Bank 2003 Sparta
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
14 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 11.68 640 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 11.59 11.68 11.19
2 11.24 611 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 11.24 10.72 X
3 9.78 515 Karla Schärfe 2003 Sparta 9.78 9.49 9.71
4 9.03 466 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 9.03 8.94 X
5 7.50 367 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 7.30 7.50 6.82
6 7.39 360 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta 7.21 7.39 6.47
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
6 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 11.66 639 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 11.28 11.66 11.43
2 9.47 495 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK 8.96 9.08 9.47
3 8.98 463 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 8.98 8.38 8.59
4 8.32 420 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 8.17 8.32 7.36
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 141 144 174 177 180 183
1 1.80 627 Mads Lund 2000 Sparta XO - XXO XXX
2 1.41 324 Sebastian Larsen 2000 Sparta O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 162 165 168 171 174
1 1.71 552 Christian Gundersen 1999 Sparta XO XXO XXX
2 1.68 528 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O XXO XXX
DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 150 153 156 159 162 165 168 171 174 177
1 1.74 577 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O O O O XXO XO XXX
2 1.74 577 Rune Drongesen 1996 Viborg AM O O XO XXO XXX
3 1.74 577 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O - O - O O XO XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 150 153 156 159 162 165 168 171 177 180 183 186 189 192 195
1 1.92 731 Christian L Laugesen 1986 Sparta O - O - O XXO X
2 1.68 528 Martin Panduro 1994 Københavns IF O O O O O O O XXX
3 1.65 504 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF O - XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
2 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
3 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 141 144 147 150
1 1.50 441 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød O - XO O
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 105 108 111 114 117 120 123
1 1.17 480 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC O - - - O - XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 96 99 102 105 108
1 1.05 520 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 16:55
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 11.85 651 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 11.12 11.85 11.76
2 10.65 572 Emilie R Hansen 1999 Sparta 8.84 10.65 10.49
3 8.09 405 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 7.43 8.09 7.73
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
4 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 16:55
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.20 674 Sandra Böll 1994 Sparta 10.25 12.20 11.46
2 11.85 651 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 11.12 11.85 11.76
3 7.23 350 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF 7.22 7.23 6.11
4 6.93 331 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 6.54 X 6.93
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
2 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
3 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 719 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 17:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 50.58 597 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 50.58 48.67 48.17
2 42.35 476 Oswald Carstensen 2002 Sparta 35.18 33.09 42.35
3 42.04 472 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 37.14 34.97 42.04
4 41.24 460 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 35.75 37.56 41.24
5 39.92 441 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 37.57 36.26 39.92
6 38.04 414 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 38.04 37.66 35.53
7 35.68 380 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 35.68 X 31.25
8 35.36 375 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 35.36 30.01 32.49
9 32.86 340 Max K Andersen 2003 Randers Freja 32.86 26.99 24.82
10 32.85 340 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 32.85 30.34 -
11 29.40 291 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 29.40 X 28.92
12 28.04 272 Malte Bank 2003 Sparta X 28.04 26.35
13 26.10 245 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM X 26.10 X
DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
5 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
8 732 Malte Bank 2003 Sparta
9 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
12 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
14 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
15 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Piger 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.7
1 26.26 775 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 27.22 694 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 27.58 664 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
4 28.18 617 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 28.36 603 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
6 28.64 581 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
7 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.7
1 26.97 714 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 27.81 646 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 28.19 616 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
4 28.66 580 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
SCRATCH
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.4
1 26.42 761 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
2 29.17 542 Emilie R Hansen 1999 Sparta
3 30.66 437 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
3 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.4
1 26.19 781 Sandra Böll 1994 Sparta
2 26.42 761 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 27.85 643 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
4 28.05 627 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
7 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 58.78 599 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.17.44 390 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.38.80 159 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 18:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.6
1 24.75 627 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 26.50 485 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 27.02 446 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
4 28.02 375 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 28.75 327 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
6 30.24 238 Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.9
1 24.56 644 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
2 25.34 578 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 25.48 566 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 25.80 540 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 26.35 497 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 27.52 410 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
7 28.78 325 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Malte Bank 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
5 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
7 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 51.51 746 Mads Lund 2000 Sparta
2 56.63 535 Sebastian Larsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
4 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 51.76 735 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 53.23 672 Christian Gundersen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 51.63 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 54.52 618 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 55.79 567 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 50.54 790 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 53.49 661 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 54.89 603 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
7 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 14.81 873 Mads Lund 2000 Sparta
2 18.85 446 Sebastian Larsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
3 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 15.77 759 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 16.42 686 Christian Gundersen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 21.24 341 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.11 (+0.5) 610 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 6.11 (+0.5) 6.02 (-0.2) X
2 5.72 (-0.7) 527 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 5.72 (-0.7) X 5.69 (+0.0)
3 5.72 (+0.0) 527 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X X 5.72 (+0.0)
4 5.69 (-1.0) 521 Oswald Carstensen 2002 Sparta 5.69 (-1.0) 5.35 (+0.0) 5.42 (-1.9)
5 5.62 (+0.0) 506 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 5.30 (+0.0) 5.41 (+0.0) 5.62 (+0.0)
6 5.38 (+0.0) 457 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X 5.38 (+0.0)
7 5.33 (-0.9) 447 Max K Andersen 2003 Randers Freja 5.13 (-1.3) 5.33 (-0.9) 5.25 (+0.5)
8 5.29 (+1.1) 439 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 5.18 (+0.8) 5.05 (-1.2) 5.29 (+1.1)
9 5.03 (-0.9) 388 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 4.64 (+0.1) 4.79 (+0.4) 5.03 (-0.9)
10 5.00 (-0.4) 382 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 5.00 (-0.4) 4.84 (+0.0) 4.99 (+0.0)
11 4.98 (+0.0) 378 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 4.98 (+0.0) 4.72 (-0.8) 4.65 (+0.7)
12 4.96 (-0.8) 375 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 4.89 (+0.0) 4.95 (+1.8) 4.96 (-0.8)
13 4.68 (+1.4) 323 Malte Bank 2003 Sparta 4.68 (+1.4) 4.52 (+0.3) 4.27 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
8 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
9 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
10 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 16.56 671 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 18.15 510 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 19.73 371 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
4 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 14.77 878 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 17.44 579 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 18.02 522 Martin Panduro 1994 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
7 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.1
1 26.96 20 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:25
83.8 cm, 10 hække, 12.00 / 8.00 / 16.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.7
1 21.26 489 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.25 (+1.7) 628 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 5.11 (+4.1) 5.25 (+1.7) 5.12 (+1.2)
2 5.10 (+1.3) 587 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.70 (-0.4) 4.94 (+0.8) 5.10 (+1.3)
3 5.00 (+1.0) 559 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 4.80 (+0.9) 5.00 (+1.0) 4.45 (+0.7)
4 4.85 (+2.7) 519 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 4.45 (+0.0) 4.65 (+0.6) 4.85 (+2.7)
5 4.77 (+2.8) 498 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta 4.37 (+2.7) 4.77 (+2.8) 4.50 (+1.4)
6 4.75 (+1.4) 492 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 4.59 (+0.0) 4.52 (+1.8) 4.75 (+1.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.50 (+2.6) 700 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 5.39 (+1.6) 5.25 (-0.9) 5.50 (+2.6)
2 5.12 (+0.8) 592 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK 5.04 (+1.7) 4.76 (-3.4) 5.12 (+0.8)
3 5.00 (+1.3) 559 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.72 (-0.3) 4.76 (+0.4) 5.00 (+1.3)
4 4.56 (+0.0) 443 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik X 4.56 (+0.0) X
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
2 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.14 546 Sebastian Larsen 2000 Sparta 32.98 34.14 31.14
2 0.00 Mads Lund 2000 Sparta X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 38.16 627 Christian Gundersen 1999 Sparta 38.16 X 37.07
2 21.69 304 Nikolaj Graves 1998 Sparta 21.69 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.90 722 Max K Andersen 2003 Randers Freja 12.36 12.85 13.90
2 13.60 704 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 12.72 13.60 13.34
3 13.37 690 Oswald Carstensen 2002 Sparta 13.37 - 13.22
4 12.88 660 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 11.90 12.88 12.02
5 12.10 612 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 12.10 11.97 11.26
6 11.46 574 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 11.08 11.46 10.71
7 10.86 537 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 10.11 10.38 10.86
8 10.67 526 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 10.34 10.67 10.34
9 10.14 494 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 10.14 9.60 9.79
10 9.06 429 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 8.97 9.06 8.35
11 8.80 414 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 8.58 8.61 8.80
12 8.12 373 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 6.82 8.12 7.03
13 7.01 308 Malte Bank 2003 Sparta 7.01 6.64 -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 732 Malte Bank 2003 Sparta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 31.25 489 Rune Drongesen 1996 Viborg AM X 31.25 X
2 29.56 456 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 26.86 X 29.56
3 23.46 338 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X 22.99 23.46
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.46 473 Christian L Laugesen 1986 Sparta X 30.46 X
2 29.99 464 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 26.27 29.94 29.99
3 25.95 385 Martin Panduro 1994 Københavns IF 17.24 25.95 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
5 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.78 390 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 21.78 21.44 23.78
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 21.69 372 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 21.69 20.71 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.75 544 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 22.66 22.92 23.75
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
9 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.19 (+2.0) 612 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
2 4.67 (+0.0) 472 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.26 (-0.5) 4.34 (-1.4) 4.67 (+0.0)
DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.79 (+2.1) 786 Sandra Böll 1994 Sparta 5.75 (-0.5) X 5.79 (+2.1)
2 5.19 (+2.0) 612 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
3 4.85 (+0.4) 519 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF 4.71 (+1.7) 4.77 (+0.0) 4.85 (+0.4)
4 4.69 (+1.3) 477 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 4.38 (-1.5) 2.89 (+0.4) 4.69 (+1.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.39 522 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 32.39 29.29 29.66
2 32.21 519 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 30.45 X 32.21
3 27.31 426 Karla Schärfe 2003 Sparta 24.32 24.79 27.31
4 21.23 312 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 19.90 21.23 20.83
5 19.39 278 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta X 19.39 17.65
6 15.59 207 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 15.59 X 15.44
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.02 515 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 32.01 32.02 31.02
2 28.82 454 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 28.82 X 25.59
3 24.83 379 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 24.39 24.83 18.16
4 20.43 297 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK X 17.42 20.43
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
2 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 250 260 270 280 290
1 2.80 309 Sebastian Larsen 2000 Sparta O O XO XXO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
2 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 300 310 320 330 340 370 390 400 410 420 430
1 4.20 673 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O O O O XXX
2 3.30 431 Christian Gundersen 1999 Sparta O O O O XXX
DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 280 290 300 310 320 330 340 350 370 380 390 400 410 420 430 440
1 4.30 702 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O XO XO XO XO XXX
2 4.10 645 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O O XO O XXX
3 3.40 457 Rune Drongesen 1996 Viborg AM O O O O O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 220 230 240 250 260 270 280 340 350 360 370 380 390 400
1 3.90 590 Christian L Laugesen 1986 Sparta O O O O O O XXX
2 3.70 535 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF O O XXO XO XXX
3 2.70 286 Martin Panduro 1994 Københavns IF XO O XO O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 350 370
1 3.50 554 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 200 210 220 230
1 2.20 457 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC XO XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 160 170 180
1 1.70 401 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.73 624 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 32.46 37.73 35.28
2 23.64 357 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 21.57 22.83 23.64
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.73 624 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 32.46 37.73 35.28
2 32.88 531 Sandra Böll 1994 Sparta 32.88 30.52 32.29
3 28.85 455 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 25.68 21.32 28.85
4 13.40 167 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF X X 13.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 719 Sandra Böll 1994 Sparta
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 120 123 126 129 132 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174
1 1.71 552 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O O XXO O O O XXX
2 1.62 480 Max K Andersen 2003 Randers Freja O - O - XO XXX
3 1.62 480 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM O O XO O O XXO XXX
4 1.62 480 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM O O O XO XO XXO XXX
5 1.59 457 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 O - O O XXX
6 1.59 457 Sebastian Monneret 2003 Amager AC XO XXO O XXX
7 1.59 457 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O - - XO O XO XXO XXX
8 1.56 434 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik O - - O - XO - XXO XXO XXX
9 1.53 411 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O - O XO O XXX
10 1.47 367 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM O O XO XXO XXX
11 1.44 345 Malte Bank 2003 Sparta O O O O O O O XXX
12 1.44 345 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta O - - O O O O XXO XO XXX
13 1.44 345 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM O O XXO XO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
9 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
10 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.17 358 Sebastian Larsen 2000 Sparta 33.21 X 34.17
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
2 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.38 579 Nikolaj Graves 1998 Sparta 49.38 X 46.83
2 39.09 429 Christian Gundersen 1999 Sparta 38.68 39.09 X
DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 43.56 494 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 43.56 42.09 43.15
2 41.09 458 Rune Drongesen 1996 Viborg AM 40.34 41.09 X
3 37.94 412 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 36.03 36.31 37.94
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 52.21 621 Christian L Laugesen 1986 Sparta 46.20 48.91 52.21
2 46.83 542 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 46.25 46.83 45.47
3 33.12 343 Martin Panduro 1994 Københavns IF 33.12 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 35.95 428 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 30.39 32.57 35.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 26.42 460 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 26.42 23.78 -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 21.08 441 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 21.08 20.91 19.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.30.93 681 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 2.32.66 660 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 2.39.79 575 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 2.40.36 569 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
5 2.49.36 470 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 2.50.29 461 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
3 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
7 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.17.95 852 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 2.41.28 558 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 2.44.53 522 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 2.46.94 496 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
4 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
SCRATCH
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.29.02 705 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
2 3.01.27 353 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.24.54 763 Sandra Böll 1994 Sparta
2 2.29.02 705 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 2.32.01 668 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 2.44.97 517 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
4 719 Sandra Böll 1994 Sparta
5 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.20.29 820 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 2.20.32 819 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
3 2.20.66 815 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 2.21.72 800 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 2.23.00 783 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 2.27.01 731 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
7 2.29.10 704 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 2.31.74 671 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 2.33.37 651 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
10 2.39.25 581 Malte Bank 2003 Sparta
11 2.40.19 571 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 2.47.97 485 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
13 2.49.18 472 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.17.27 548 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 6.44.67 533 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 7.52.72 504 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.10.81 499 Sebastian Larsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
SCRATCH
1 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.34.22 717 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 4.53.90 595 Nikolaj Graves 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.52.20 605 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 4.52.79 602 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 4.55.03 589 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.32.01 731 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 4.44.68 651 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 4.54.52 592 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
8 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
9 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta