DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
2 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
5 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
6 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 7 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
Kvinder senior - 7 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 719 Sandra Böll 1994 Sparta
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
7 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
13 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
3 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
7 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 1 at 12:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
7 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
6 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
3 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
Piger 18-19 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
7 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Piger 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
4 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
10 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
14 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
15 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
Drenge 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Sandra Böll 1994 Sparta
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
9 732 Malte Bank 2003 Sparta
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
14 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:20
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
6 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:20
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
2 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
3 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 16:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
4 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 16:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
2 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
3 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 719 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 17:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
5 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
8 732 Malte Bank 2003 Sparta
9 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
12 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
14 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
15 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Piger 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
7 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
SCRATCH
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 714 Emilie R Hansen 1999 Sparta
3 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
7 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 18:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Malte Bank 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
5 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
7 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
4 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 400 - Day 1 at 19:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
7 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
3 737 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
8 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
9 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
10 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
4 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
7 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:25
83.8 cm, 10 hække, 12.00 / 8.00 / 16.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
2 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 732 Malte Bank 2003 Sparta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
5 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
6 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
9 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
3 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
2 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
2 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 719 Sandra Böll 1994 Sparta
4 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
9 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
10 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
2 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
3 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
5 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
7 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
4 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
SCRATCH
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Piger 18-19 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
4 719 Sandra Böll 1994 Sparta
5 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
SCRATCH
1 737 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
SCRATCH
1 738 DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
8 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
9 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta