DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 14.81 873 Mads Lund 2000 Sparta
2 18.85 446 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 15.77 759 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 16.42 686 Christian Gundersen 1999 Sparta
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 21.24 341 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.11 (+0.5) 610 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 6.11 (+0.5) 6.02 (-0.2) X
2 5.72 (-0.7) 527 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 5.72 (-0.7) X 5.69 (+0.0)
3 5.72 (+0.0) 527 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X X 5.72 (+0.0)
4 5.69 (-1.0) 521 Oswald Carstensen 2002 Sparta 5.69 (-1.0) 5.35 (+0.0) 5.42 (-1.9)
5 5.62 (+0.0) 506 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 5.30 (+0.0) 5.41 (+0.0) 5.62 (+0.0)
6 5.38 (+0.0) 457 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X 5.38 (+0.0)
7 5.33 (-0.9) 447 Max K Andersen 2003 Randers Freja 5.13 (-1.3) 5.33 (-0.9) 5.25 (+0.5)
8 5.29 (+1.1) 439 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 5.18 (+0.8) 5.05 (-1.2) 5.29 (+1.1)
9 5.03 (-0.9) 388 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 4.64 (+0.1) 4.79 (+0.4) 5.03 (-0.9)
10 5.00 (-0.4) 382 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 5.00 (-0.4) 4.84 (+0.0) 4.99 (+0.0)
11 4.98 (+0.0) 378 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 4.98 (+0.0) 4.72 (-0.8) 4.65 (+0.7)
12 4.96 (-0.8) 375 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 4.89 (+0.0) 4.95 (+1.8) 4.96 (-0.8)
13 4.68 (+1.4) 323 Malte Bank 2003 Sparta 4.68 (+1.4) 4.52 (+0.3) 4.27 (+0.0)
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 16.56 671 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 18.15 510 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 19.73 371 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +2.0
1 14.77 878 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 17.44 579 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 18.02 522 Martin Panduro 1994 Københavns IF
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.1
1 26.96 20 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:25
83.8 cm, 10 hække, 12.00 / 8.00 / 16.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.7
1 21.26 489 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.25 (+1.7) 628 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 5.11 (+4.1) 5.25 (+1.7) 5.12 (+1.2)
2 5.10 (+1.3) 587 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.70 (-0.4) 4.94 (+0.8) 5.10 (+1.3)
3 5.00 (+1.0) 559 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 4.80 (+0.9) 5.00 (+1.0) 4.45 (+0.7)
4 4.85 (+2.7) 519 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 4.45 (+0.0) 4.65 (+0.6) 4.85 (+2.7)
5 4.77 (+2.8) 498 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta 4.37 (+2.7) 4.77 (+2.8) 4.50 (+1.4)
6 4.75 (+1.4) 492 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 4.59 (+0.0) 4.52 (+1.8) 4.75 (+1.4)
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.50 (+2.6) 700 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 5.39 (+1.6) 5.25 (-0.9) 5.50 (+2.6)
2 5.12 (+0.8) 592 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK 5.04 (+1.7) 4.76 (-3.4) 5.12 (+0.8)
3 5.00 (+1.3) 559 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.72 (-0.3) 4.76 (+0.4) 5.00 (+1.3)
4 4.56 (+0.0) 443 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik X 4.56 (+0.0) X
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.14 546 Sebastian Larsen 2000 Sparta 32.98 34.14 31.14
2 0.00 Mads Lund 2000 Sparta X X X
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 38.16 627 Christian Gundersen 1999 Sparta 38.16 X 37.07
2 21.69 304 Nikolaj Graves 1998 Sparta 21.69 X X
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.90 722 Max K Andersen 2003 Randers Freja 12.36 12.85 13.90
2 13.60 704 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 12.72 13.60 13.34
3 13.37 690 Oswald Carstensen 2002 Sparta 13.37 - 13.22
4 12.88 660 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 11.90 12.88 12.02
5 12.10 612 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 12.10 11.97 11.26
6 11.46 574 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 11.08 11.46 10.71
7 10.86 537 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 10.11 10.38 10.86
8 10.67 526 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 10.34 10.67 10.34
9 10.14 494 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 10.14 9.60 9.79
10 9.06 429 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 8.97 9.06 8.35
11 8.80 414 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 8.58 8.61 8.80
12 8.12 373 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 6.82 8.12 7.03
13 7.01 308 Malte Bank 2003 Sparta 7.01 6.64 -
Drenge 20-22 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 31.25 489 Rune Drongesen 1996 Viborg AM X 31.25 X
2 29.56 456 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 26.86 X 29.56
3 23.46 338 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X 22.99 23.46
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.46 473 Christian L Laugesen 1986 Sparta X 30.46 X
2 29.99 464 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 26.27 29.94 29.99
3 25.95 385 Martin Panduro 1994 Københavns IF 17.24 25.95 X
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.78 390 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 21.78 21.44 23.78
Mænd 65-69 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 21.69 372 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 21.69 20.71 X
Mænd 75-79 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:40
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.75 544 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 22.66 22.92 23.75
Piger 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.19 (+2.0) 612 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
2 4.67 (+0.0) 472 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.26 (-0.5) 4.34 (-1.4) 4.67 (+0.0)
DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.79 (+2.1) 786 Sandra Böll 1994 Sparta 5.75 (-0.5) X 5.79 (+2.1)
2 5.19 (+2.0) 612 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
3 4.85 (+0.4) 519 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF 4.71 (+1.7) 4.77 (+0.0) 4.85 (+0.4)
4 4.69 (+1.3) 477 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 4.38 (-1.5) 2.89 (+0.4) 4.69 (+1.3)
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.39 522 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 32.39 29.29 29.66
2 32.21 519 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 30.45 X 32.21
3 27.31 426 Karla Schärfe 2003 Sparta 24.32 24.79 27.31
4 21.23 312 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 19.90 21.23 20.83
5 19.39 278 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta X 19.39 17.65
6 15.59 207 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 15.59 X 15.44
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.02 515 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 32.01 32.02 31.02
2 28.82 454 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 28.82 X 25.59
3 24.83 379 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 24.39 24.83 18.16
4 20.43 297 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK X 17.42 20.43
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 250 260 270 280 290
1 2.80 309 Sebastian Larsen 2000 Sparta O O XO XXO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 300 310 320 330 340 370 390 400 410 420 430
1 4.20 673 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O O O O XXX
2 3.30 431 Christian Gundersen 1999 Sparta O O O O XXX
DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 280 290 300 310 320 330 340 350 370 380 390 400 410 420 430 440
1 4.30 702 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O XO XO XO XO XXX
2 4.10 645 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O O XO O XXX
3 3.40 457 Rune Drongesen 1996 Viborg AM O O O O O O XO XXX
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 220 230 240 250 260 270 280 340 350 360 370 380 390 400
1 3.90 590 Christian L Laugesen 1986 Sparta O O O O O O XXX
2 3.70 535 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF O O XXO XO XXX
3 2.70 286 Martin Panduro 1994 Københavns IF XO O XO O O O XXX
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 350 370
1 3.50 554 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød XO XXX
Mænd 65-69 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 200 210 220 230
1 2.20 457 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC XO XXO O XXX
Mænd 75-79 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 160 170 180
1 1.70 401 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM O O XXX
Piger 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.73 624 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 32.46 37.73 35.28
2 23.64 357 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 21.57 22.83 23.64
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.73 624 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 32.46 37.73 35.28
2 32.88 531 Sandra Böll 1994 Sparta 32.88 30.52 32.29
3 28.85 455 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 25.68 21.32 28.85
4 13.40 167 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF X X 13.40
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 120 123 126 129 132 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174
1 1.71 552 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O O XXO O O O XXX
2 1.62 480 Max K Andersen 2003 Randers Freja O - O - XO XXX
3 1.62 480 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM O O XO O O XXO XXX
4 1.62 480 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM O O O XO XO XXO XXX
5 1.59 457 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 O - O O XXX
6 1.59 457 Sebastian Monneret 2003 Amager AC XO XXO O XXX
7 1.59 457 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O - - XO O XO XXO XXX
8 1.56 434 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik O - - O - XO - XXO XXO XXX
9 1.53 411 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O - O XO O XXX
10 1.47 367 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM O O XO XXO XXX
11 1.44 345 Malte Bank 2003 Sparta O O O O O O O XXX
12 1.44 345 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta O - - O O O O XXO XO XXX
13 1.44 345 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM O O XXO XO XO XXX
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.17 358 Sebastian Larsen 2000 Sparta 33.21 X 34.17
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.38 579 Nikolaj Graves 1998 Sparta 49.38 X 46.83
2 39.09 429 Christian Gundersen 1999 Sparta 38.68 39.09 X
DNS Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
Drenge 20-22 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 43.56 494 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 43.56 42.09 43.15
2 41.09 458 Rune Drongesen 1996 Viborg AM 40.34 41.09 X
3 37.94 412 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 36.03 36.31 37.94
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 52.21 621 Christian L Laugesen 1986 Sparta 46.20 48.91 52.21
2 46.83 542 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF 46.25 46.83 45.47
3 33.12 343 Martin Panduro 1994 Københavns IF 33.12 X X
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 35.95 428 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 30.39 32.57 35.95
Mænd 65-69 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 26.42 460 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 26.42 23.78 -
Mænd 75-79 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 21.08 441 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM 21.08 20.91 19.95
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.30.93 681 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 2.32.66 660 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 2.39.79 575 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 2.40.36 569 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
5 2.49.36 470 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
6 2.50.29 461 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.17.95 852 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 2.41.28 558 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
3 2.44.53 522 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 2.46.94 496 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.29.02 705 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
2 3.01.27 353 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.24.54 763 Sandra Böll 1994 Sparta
2 2.29.02 705 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 2.32.01 668 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
4 2.44.97 517 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.20.29 820 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 2.20.32 819 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
3 2.20.66 815 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 2.21.72 800 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 2.23.00 783 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 2.27.01 731 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
7 2.29.10 704 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 2.31.74 671 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 2.33.37 651 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
10 2.39.25 581 Malte Bank 2003 Sparta
11 2.40.19 571 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 2.47.97 485 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
13 2.49.18 472 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.17.27 548 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 6.44.67 533 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 7.52.72 504 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.10.81 499 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.34.22 717 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 4.53.90 595 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.52.20 605 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 4.52.79 602 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 4.55.03 589 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.32.01 731 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 4.44.68 651 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 4.54.52 592 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF