DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL
Drenge 16-17 år
Drenge 18-19 år
Drenge 20-22 år
Mænd senior
Mænd 40-44 år
Mænd 65-69 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4741 (+0.0) Sebastian Larsen 2000 Sparta
DNF Mads Lund 2000 Sparta
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Sebastian Larsen
Sparta
4741 (+0.0)
Result
Points
Wind
12.09
633
+0.0
5.50
481
-0.7
12.06
610
1.41
324
56.63
535
18.85
446
+0.5
34.14
546
2.80
309
34.17
358
5.10.81
499
Mads Lund
Sparta
DNF
Result
Points
Wind
11.25
806
+0.0
6.87
783
+0.9
15.84
841
1.80
627
51.51
746
14.81
873
+0.5








START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Mads Lund 2000 Sparta
2 736 Sebastian Larsen 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6251 (-0.3) Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 6023 (+0.2) Christian Gundersen 1999 Sparta
DNF Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Nikolaj Graves
Sparta
6251 (-0.3)
Result
Points
Wind
11.50
753
+0.0
6.29
650
-1.5
13.13
675
1.68
528
51.76
735
15.77
759
+0.5
21.69
304
4.20
673
49.38
579
4.53.90
595
2 Christian Gundersen
Sparta
6023 (+0.2)
Result
Points
Wind
11.74
703
+0.0
6.17
624
+0.0
11.60
582
1.71
552
53.23
672
16.42
686
+0.5
38.16
627
3.30
431
39.09
429
4.34.22
717
Jonas N Bjerremand
Aarhus 1900 AM
DNF
Result
Points
Wind
15.43
140
+0.0


13.53
700














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 739 Christian Gundersen 1999 Sparta
2 738 Jonas N Bjerremand 1988 Aarhus 1900 AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 20-22 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5841 (+1.3) Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 5464 (+1.3) Rune Drongesen 1996 Viborg AM
3 5282 (+1.4) Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Jacob Aagaard Jensen
Aalborg AM
5841 (+1.3)
Result
Points
Wind
11.50
753
+2.0
6.02
591
-0.3
9.42
451
1.74
577
51.63
741
16.56
671
+2.0
23.46
338
4.30
702
37.94
412
4.52.20
605
2 Rune Drongesen
Viborg AM
5464 (+1.3)
Result
Points
Wind
11.79
693
+2.0
5.95
576
-0.3
9.98
484
1.74
577
54.52
618
18.15
510
+2.0
31.25
489
3.40
457
41.09
458
4.52.79
602
3 Jakob Holt Jensen
Aalborg AM
5282 (+1.4)
Result
Points
Wind
12.23
606
+2.0
5.60
502
+0.0
9.82
475
1.74
577
55.79
567
19.73
371
+2.0
29.56
456
4.10
645
43.56
494
4.55.03
589
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 743 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7028 (+1.7) Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 5710 (+1.4) Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
3 4993 (+1.5) Martin Panduro 1994 Københavns IF
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Christian L Laugesen
Sparta
7028 (+1.7)
Result
Points
Wind
11.22
812
+2.0
6.84
776
+1.0
12.32
626
1.92
731
50.54
790
14.77
878
+2.0
30.46
473
3.90
590
52.21
621
4.32.01
731
2 Morten Lauge Laugesen
Københavns IF
5710 (+1.4)
Result
Points
Wind
11.79
693
+2.0
6.25
641
+0.0
11.19
557
1.65
504
54.89
603
17.44
579
+2.0
29.99
464
3.70
535
46.83
542
4.54.52
592
3 Martin Panduro
Københavns IF
4993 (+1.5)
Result
Points
Wind
12.16
620
+2.0
5.58
498
+0.3
10.22
499
1.68
528
53.49
661
18.02
522
+2.0
25.95
385
2.70
286
33.12
343
4.44.68
651
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian L Laugesen 1986 Sparta
2 745 Martin Panduro 1994 Københavns IF
3 744 Morten Lauge Laugesen 1990 Københavns IF
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4778 (-0.4) Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Hentie Swiegers
FIF Hillerød
4778 (-0.4)
Result
Points
Wind
13.28
516
-0.4
5.05
481
-1.3
8.90
480
1.50
441
58.78
599
21.24
341
+0.5
23.78
390
3.50
554
35.95
428
5.17.27
548
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 65-69 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4763 (+0.2) Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Sven-Erik Dreisig
Glostrup IC
4763 (+0.2)
Result
Points
Wind
16.15
451
-0.4
3.86
556
+0.2
8.44
575
1.17
480
1.17.44
390
21.26
489
+0.7
21.69
372
2.20
457
26.42
460
6.44.67
533
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 75-79 år - 10 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3946 (-0.2) Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 80 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Peter Bjerre
Aarhus 1900 AM
3946 (-0.2)
Result
Points
Wind
18.87
314
-0.4
3.08
492
-0.3
7.92
551
1.05
520
1.38.80
159
26.96
20
-0.1
23.75
544
1.70
401
21.08
441
7.52.72
504
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 749 Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900 AM