DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.25 (+1.7) 628 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM 5.11 (+4.1) 5.25 (+1.7) 5.12 (+1.2)
2 5.10 (+1.3) 587 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.70 (-0.4) 4.94 (+0.8) 5.10 (+1.3)
3 5.00 (+1.0) 559 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta 4.80 (+0.9) 5.00 (+1.0) 4.45 (+0.7)
4 4.85 (+2.7) 519 Mai Wærness 2002 Aalborg AM 4.45 (+0.0) 4.65 (+0.6) 4.85 (+2.7)
5 4.77 (+2.8) 498 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta 4.37 (+2.7) 4.77 (+2.8) 4.50 (+1.4)
6 4.75 (+1.4) 492 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro 4.59 (+0.0) 4.52 (+1.8) 4.75 (+1.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Mathilde K Skou 2002 Aarhus 1900 AM
2 704 Mai Wærness 2002 Aalborg AM
3 701 Alberte Gravgaard 2003 AK Holstebro
4 705 Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
5 706 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 702 Josefine Skifter Andersen 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.50 (+2.6) 700 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 5.39 (+1.6) 5.25 (-0.9) 5.50 (+2.6)
2 5.12 (+0.8) 592 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK 5.04 (+1.7) 4.76 (-3.4) 5.12 (+0.8)
3 5.00 (+1.3) 559 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.72 (-0.3) 4.76 (+0.4) 5.00 (+1.3)
4 4.56 (+0.0) 443 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik X 4.56 (+0.0) X
DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 710 DNS Julie Schultz 2000 Aalborg AM
2 711 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 707 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 709 Ida L Jespersen 2000 Ballerup AK
5 708 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.19 (+2.0) 612 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
2 4.67 (+0.0) 472 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.26 (-0.5) 4.34 (-1.4) 4.67 (+0.0)
DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 DNS Emilie R Hansen 1999 Sparta
2 713 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 712 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 715 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.79 (+2.1) 786 Sandra Böll 1994 Sparta 5.75 (-0.5) X 5.79 (+2.1)
2 5.19 (+2.0) 612 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta 4.96 (+0.4) 5.02 (-0.2) 5.19 (+2.0)
3 4.85 (+0.4) 519 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF 4.71 (+1.7) 4.77 (+0.0) 4.85 (+0.4)
4 4.69 (+1.3) 477 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF 4.38 (-1.5) 2.89 (+0.4) 4.69 (+1.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 717 Nickoline SkifterAndersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 716 Cathrine Laugesen 1990 Københavns IF
5 719 Sandra Böll 1994 Sparta
6 718 Signe Boelsmand 1991 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.11 (+0.5) 610 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77 6.11 (+0.5) 6.02 (-0.2) X
2 5.72 (-0.7) 527 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 5.72 (-0.7) X 5.69 (+0.0)
3 5.72 (+0.0) 527 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X X 5.72 (+0.0)
4 5.69 (-1.0) 521 Oswald Carstensen 2002 Sparta 5.69 (-1.0) 5.35 (+0.0) 5.42 (-1.9)
5 5.62 (+0.0) 506 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM 5.30 (+0.0) 5.41 (+0.0) 5.62 (+0.0)
6 5.38 (+0.0) 457 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X 5.38 (+0.0)
7 5.33 (-0.9) 447 Max K Andersen 2003 Randers Freja 5.13 (-1.3) 5.33 (-0.9) 5.25 (+0.5)
8 5.29 (+1.1) 439 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 5.18 (+0.8) 5.05 (-1.2) 5.29 (+1.1)
9 5.03 (-0.9) 388 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM 4.64 (+0.1) 4.79 (+0.4) 5.03 (-0.9)
10 5.00 (-0.4) 382 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM 5.00 (-0.4) 4.84 (+0.0) 4.99 (+0.0)
11 4.98 (+0.0) 378 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik 4.98 (+0.0) 4.72 (-0.8) 4.65 (+0.7)
12 4.96 (-0.8) 375 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM 4.89 (+0.0) 4.95 (+1.8) 4.96 (-0.8)
13 4.68 (+1.4) 323 Malte Bank 2003 Sparta 4.68 (+1.4) 4.52 (+0.3) 4.27 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
8 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
9 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
10 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta