DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
7 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
13 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
2 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
3 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
10 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
14 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
15 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
9 732 Malte Bank 2003 Sparta
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
12 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
13 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
14 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 17:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
5 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
7 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
8 732 Malte Bank 2003 Sparta
9 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
10 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
11 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
12 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
14 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
15 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 18:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Malte Bank 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
5 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
7 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
8 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
9 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
10 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
13 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
3 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 732 Malte Bank 2003 Sparta
13 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
3 732 Malte Bank 2003 Sparta
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
6 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
7 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
9 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
10 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
2 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
4 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
5 732 Malte Bank 2003 Sparta
6 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
6 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
8 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
8 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
SCRATCH
1 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
2 733 DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta