ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 q 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 q 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 q 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 10.43 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 10.79 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 444 9.11 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
5 416 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 395 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 438 20.22 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
2 168 DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
3 333 9.79 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 365 10.96 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 32 9.23 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 36 10.7 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 70 DNS 10.88 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 136 140 143 145
1 1.43 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O XO O O O O O XXX
2 1.25 Karla B. Langvik 2005 Sparta O O O O XXX
3 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC O O O XXO XXX
4 1.20 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 429 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 4 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC
3 6 1.25 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 430 1.35 Karla B. Langvik 2005 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.47 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.42 4.47 4.26 4.37 4.36 3.65
2 4.40 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 4.16 4.37 4.35 4.18 4.40 4.37
3 4.36 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta X 4.13 4.20 X X 4.36
4 4.20 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK 4.09 X 4.20 4.12 4.16 X
5 4.20 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF X 4.20 X X 4.10 4.11
6 3.99 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 3.99 3.86 3.94 3.84 3.84 3.48
7 3.98 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 3.98 3.85 3.70 3.77 X X
8 3.91 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik 3.91 3.29 3.82 3.75 3.77 3.90
9 3.87 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik 3.70 3.56 3.87
10 3.83 Victor Bausager 2005 Ballerup AK 3.65 3.83 3.76
11 3.82 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas 3.56 3.75 3.82
12 3.78 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta 3.78 3.14 3.76
13 3.75 Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.75 3.67 3.40
14 3.74 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød 3.74 3.57 3.42
15 3.71 Leon Hamann 2005 Københavns IF 3.13 3.71 3.69
16 3.68 Elias Solvang 2005 IK Hellas 3.55 3.68 3.27
17 3.50 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød 3.50 3.34 3.25
18 3.31 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF 3.31 3.05 X
19 2.90 Christian Carstensen 2005 Københavns IF X 2.86 2.90
DNS Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 321 3.27 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
2 237 4.33 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
3 122 3.23 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
4 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 311 2.81 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
6 282 3.91 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
8 286 3.93 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
9 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
10 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
11 19 3.91 Oliver Larsen 2005 Amager AC
12 156 4.48 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
13 53 4.52 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
14 219 4.71 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
15 320 3.85 Leon Hamann 2005 Københavns IF
16 114 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
17 130 3.60 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
18 201 DNS Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
19 211 3.95 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
20 283 4.46 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 82 DNS Mads-Christian Eriksen 2005 Ballerup AK
2 413 DNS 4.90 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.53 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 9.55 10.45 10.68 10.73 10.89 11.53
2 10.34 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 10.34 9.81 9.26 10.21 9.49 9.74
3 9.67 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta 8.72 9.27 9.31 9.14 8.75 9.67
4 9.58 Karla Schärfe 2003 Sparta 8.81 9.45 8.83 9.49 9.58 X
5 9.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta 9.52 8.58 8.94 8.96 8.54 9.56
6 9.53 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 9.53 9.43 8.99 8.96 8.36 8.55
7 9.42 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 8.40 7.68 9.26 8.74 8.33 9.42
8 8.96 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 8.77 8.46 8.82 8.75 8.23 8.96
9 8.42 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.02 7.51 8.42
10 8.29 Regitze Friis 2002 Amager AC 7.38 8.29 7.79
11 8.00 Emilie Bank 2002 Sparta 8.00 X X
12 7.93 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.93 6.93 7.80
13 7.82 Astrid Jager Lykke 2002 Bagsværd AC 7.22 7.55 7.82
14 7.81 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF 7.04 7.21 7.81
15 7.31 Flora Chalmer 2003 Sparta 6.81 7.31 7.17
16 6.82 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 6.82 6.70 6.70
17 6.58 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 6.58 6.56 6.55
18 6.57 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.41 6.57 6.24
19 6.48 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik X 5.87 6.48
20 5.73 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF 5.54 5.10 5.73
21 5.09 Isabel Møller 2003 Amager AC 4.82 4.59 5.09
DNS Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 7.50 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
2 317 7.55 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
3 475 DNS Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 154 7.96 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 20 8.21 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 350 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 484 7.82 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 195 10.72 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 378 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
10 12 Isabel Møller 2003 Amager AC
11 404 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 27 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
13 263 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
14 102 8.25 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
15 28 6.02 Astrid Jager Lykke 2002 Bagsværd AC
16 431 9.62 Karla Schärfe 2003 Sparta
17 408 7.35 Flora Chalmer 2003 Sparta
18 436 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta
19 196 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
20 428 8.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
21 330 7.13 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
22 402 8.95 Emilie Bank 2002 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 q 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
3 q 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.07 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 10.22 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 10.27 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
7 10.57 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 q 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
4 q 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 q 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 10.07 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 10.23 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
8 10.81 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 319 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 414 DNS 9.10 Halley Kassow 2006 Sparta
3 78 9.79 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
4 42 9.91 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 50 10.77 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
5 2 9.81 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 143 9.41 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 180 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 326 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 73 10.41 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
3 175 9.55 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 46 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 86 10.50 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 232 9.85 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
7 310 8.96 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
8 106 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
SCRATCH
1 40 DNS 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 331 DNS 10.14 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 q 9.80 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
3 q 10.72 Carl Stenner 2007 Københavns IF
4 q 10.75 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.56 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 10.05 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
4 q 11.12 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
5 11.69 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 281 DNS 9.57 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 5 9.37 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
6 308 10.47 Carl Stenner 2007 Københavns IF
7 98 10.19 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
3 483 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
4 443 9.80 Mads Vincentsen 2007 Sparta
5 178 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
6 231 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
7 48 9.24 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 494 DNS 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 q 9.16 Eli Riege 2006 Sparta
3 q 9.86 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 q 9.90 Thomas Green 2006 Greve Atletik
5 10.98 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 2 / 2
1 Q 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.32 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 q 9.83 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
4 q 10.57 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 235 8.98 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 393 9.06 Eli Riege 2006 Sparta
3 184 9.72 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 206 Thomas Green 2006 Greve Atletik
5 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 2 / 2
1 179 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 488 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 115 9.75 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
4 501 10.58 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
SCRATCH
1 157 DNS 9.48 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
2 169 DNS 9.38 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.76 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 q 8.90 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 9.25 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 9.28 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
5 9.32 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
6 9.33 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 9.66 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
DNS Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.78 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 9.07 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 9.14 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 9.22 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 9.51 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 10.00 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.64 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 q 8.77 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 8.92 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
4 9.32 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
5 9.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 9.60 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 9.61 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 9.76 Tsinat Krause 2004 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 278 8.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 304 8.9 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 185 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
5 75 9.54 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
6 60 DNS 8.94 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 234 9.82 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
8 11 9.26 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
2 397 9.44 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 107 10.13 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
4 457 9.10 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 385 9.07 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 209 9.30 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
7 144 8.64 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 1 9.85 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
HEAT 3 / 3
1 382 9.64 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 306 8.77 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
3 301 8.9 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
4 92 8.72 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 250 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
6 427 9.21 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
7 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 492 9.68 Tsinat Krause 2004 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
2 q 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
3 q 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.44 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 9.85 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
6 10.73 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
DNS Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
1 Q 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 9.39 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 9.90 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 9.94 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
6 10.01 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
7 10.27 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 Q 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
4 9.52 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 9.72 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
6 10.01 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
7 10.03 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
3 123 DNS 11.02 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
4 366 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
6 112 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
7 69 9.45 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 493 10.79 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 429 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 519 8.94 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 419 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 373 9.81 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
7 482 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 517 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
3 485 9.29 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 109 9.79 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
6 430 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 16 9.76 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 401 8.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
2 q 8.69 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 8.70 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 9.06 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 9.29 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.49 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
7 9.52 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.32 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 8.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 8.74 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
4 8.83 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 9.36 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
7 9.68 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 6
1 Q 8.26 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.55 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.58 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
4 8.89 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
5 9.32 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 9.33 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
1 Q 8.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 q 8.56 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 8.88 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 8.92 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 8.96 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 9.01 Mathilda Gertz 2002 Sparta
7 9.60 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
1 Q 8.35 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.48 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.59 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 8.87 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 9.45 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 9.66 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 9.78 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 Q 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 q 8.58 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 q 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 q 8.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 8.90 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
6 8.92 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 9.14 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 10
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 148 8.72 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 105 8.78 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 142 9.85 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 62 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
6 378 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
7 472 8.99 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 403 8.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
2 102 8.78 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 54 9.71 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
4 191 8.39 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 85 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 205 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 330 9.37 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
8 377 8.62 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
2 77 9.18 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
3 463 9.13 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
4 263 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
5 136 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
6 128 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 265 8.72 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 79 8.25 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
2 451 8.98 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 212 8.78 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
4 195 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 350 8.65 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 428 8.35 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
7 471 9.25 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 104 9.82 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
2 317 9.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
3 251 9.66 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
4 26 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 269 8.93 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 61 8.40 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 266 8.59 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 110 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 436 8.61 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 437 8.88 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
3 197 DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
4 239 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
5 33 9.41 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 426 8.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 495 8.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 418 8.44 Ida Lyngby 2002 Sparta
SCRATCH
1 72 DNS 8.48 Freja K. Madsen 2002 Ballerup AK
2 94 DNS 9.28 Nikoline Dyring Lund 2003 Ballerup AK
3 192 DNS Ida Larsen 2003 Greve Atletik
4 194 DNS Julie Henriksen 2002 Greve Atletik
5 217 DNS 9.07 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
6 352 DNS 8.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 449 DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.28 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 5.01 5.28 5.21 X 4.95 X
2 5.18 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta X 5.07 5.13 5.09 5.18 5.05
3 5.06 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.81 5.03 4.98 4.74 4.89 5.06
4 5.00 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF X 4.95 X 5.00 X 4.78
5 4.83 Carl Aabo 2004 HG ATM 4.71 X 4.83 4.82 X 4.77
6 4.48 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta X 4.14 4.48 X 4.26 3.67
7 4.40 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta 3.95 4.40 X 2.75 4.40 3.10
8 4.26 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.12 4.14 X 4.26 4.04 4.20
9 4.12 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 4.12 X 4.09
10 4.11 Julius Claville 2004 IK Hellas X 4.10 4.11
11 3.96 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK 3.84 3.96 3.96
12 3.73 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.56 3.58 3.73
13 3.59 Filip Ravn 2004 Greve Atletik 3.40 3.59 3.49
14 3.48 Rasmus Brandt 2004 HG ATM 3.43 3.48 3.42
15 3.41 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 2.40 3.41
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 3.78 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
2 188 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
3 285 4.37 Julius Claville 2004 IK Hellas
4 229 4.93 Carl Aabo 2004 HG ATM
5 244 4.94 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 241 4.10 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
7 289 4.38 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
8 497 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
9 224 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
10 386 5.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
11 474 4.14 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
12 478 3.02 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
13 409 4.39 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
14 335 4.96 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
15 113 3.97 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.23 Søs Sühler 2004 IK Olympia 11.60 12.23 12.22 11.99 11.41 11.68
2 10.50 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 10.50 10.25 10.24 9.92 9.70 9.62
3 10.27 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta 8.73 9.56 9.95 9.71 10.27 9.09
4 10.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 10.24 X 9.86 9.97 9.85 X
5 9.45 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 8.68 9.27 9.45 8.81 8.52 9.40
6 8.57 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 8.13 7.47 8.31 7.46 8.14 8.57
7 8.55 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 7.99 8.09 7.23 8.02 8.22 8.55
8 8.22 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 7.44 8.22 7.28 7.75 8.05 7.74
9 7.93 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik 7.45 7.24 7.93
10 7.80 Angelina Holme 2004 Greve Atletik 7.80 6.07 X
11 7.58 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 7.17 7.08 7.58
12 7.36 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 6.86 7.36 6.65
13 7.13 Helene Ekner 2004 Amager AC 7.13 6.35 7.01
14 6.82 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 6.79 6.82 6.53
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 7.83 Helene Ekner 2004 Amager AC
2 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 200 6.95 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 457 8.09 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 400 10.45 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
6 60 9.30 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 385 8.23 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 382 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
9 300 Søs Sühler 2004 IK Olympia
10 250 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
11 278 10.16 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
12 1 7.29 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
13 427 7.53 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
14 144 9.44 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 q 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
3 q 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 8.07 Bertram Costa 2002 Sparta
5 8.18 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
6 8.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 8.74 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
8 8.89 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 Q 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 q 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 q 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 8.07 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 8.22 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.31 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 8.35 Neloo Falck 2003 Københavns IF
8 8.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 Q 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 8.09 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.12 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 8.44 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
6 8.54 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
7 8.72 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
8 8.99 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 322 8.14 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 133 8.67 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 442 9.29 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 22 8.71 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 66 8.89 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 466 7.99 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 480 7.87 Siam Aarøe 2002 Sparta
8 384 8.15 Bertram Costa 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 486 8.02 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 468 8.14 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 392 8.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 284 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 245 7.83 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 328 8.49 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 518 8.72 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 220 8.71 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 76 8.59 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 172 8.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 132 8.01 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 95 8.83 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
7 515 8.21 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 207 7.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 91 DNS 8.55 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 9.14 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 80 85 90 95 100 105 110 112
1 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta O O O O O O XXX
2 1.05 Sophia Bonde 2007 Københavns IF O O XO O XO O XXX
3 0.95 Helene Salomonsen 2007 Sparta O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 0.96 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 365 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 416 1.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
5 8.54 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 8.74 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 8.93 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 8.53 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 8.55 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.94 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
6 9.26 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
DNS Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 8.46 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 8.48 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 8.50 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 8.59 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
7 8.65 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
8 8.75 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 464 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 247 8.65 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 387 9.07 Cecilie Næsby 2000 Sparta
5 439 8.30 Louise Bach Moore 2001 Sparta
6 434 8.52 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 210 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 193 8.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 262 DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
2 315 8.86 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
3 273 8.66 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 465 8.14 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 340 9.17 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 74 8.47 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
7 222 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
8 496 DNS 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 417 8.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 226 8.68 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 447 8.37 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 332 8.67 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
5 415 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 198 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
8 135 8.43 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 339 DNS 8.66 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
2 q 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
4 q 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 8.04 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
6 8.16 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
HEAT 2 / 2
1 Q 7.20 Tobias G Larsen Sparta
2 q 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 q 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta
4 q 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 7.85 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 8.04 Johan Voigt 2001 IK Olympia
DQ Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 502 DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
3 490 8.94 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
4 454 7.40 Mikkel Ramlow Sparta
5 398 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
6 96 8.51 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
7 441 7.38 Mads Lund 2000 Sparta
8 363 7.65 Alexander Haugeby 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
2 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 491 7.09 Tobias G Larsen Sparta
4 368 7.54 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 498 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
6 167 7.69 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
7 190 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 83 7.89 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
SCRATCH
1 346 DNS Zulfikar Ali 2000 ROAR atletik
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 260 270
1 2.60 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O XO O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 219 2.70 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220
1 2.10 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 2.05 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 260 270 300 310 320 330 340
1 3.30 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO XO XXX
2 2.60 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O O XO XX
3 2.60 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O XO XO XXX
4 2.60 Bertram Costa 2002 Sparta O O O O XXO XXO XXX
5 0.00 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 2.80 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 22 2.80 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 442 2.60 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 360 3.40 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 384 Bertram Costa 2002 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.04 Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 8.18 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 8.34 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 8.38 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
5 8.62 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
6 8.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 183 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 71 8.24 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 359 8.04 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
5 406 8.34 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
6 424 8.65 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 270 8.92 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116 118 120
1 1.18 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O O XXO XO XXX
2 1.13 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XO XXX
2 1.13 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF O O O XO XXX
4 1.10 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O XO XXX
5 1.05 Laura Thygesen 2006 Københavns IF O O O XXX
5 1.05 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC O O O XXX
7 1.05 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF O XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 1.05 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 41 1.15 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 2 1.05 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 180 1.10 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 314 1.10 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
6 326 1.20 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 151 1.13 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.22 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 q 7.29 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 q 7.29 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
4 q 7.34 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 q 7.48 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 7.85 Christian Gundersen 1999 Sparta
7 8.59 Filmonm Merbhratom (U) 1999 ROAR atletik
DNS Yousef El Basari 1999 Trongården IF
HEAT 2 / 2
1 Q 7.15 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 q 7.29 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 q 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.68 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
5 7.77 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
6 7.82 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 7.86 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 458 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 460 7.50 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 341 Filmonm Merbhratom (U) 1999 ROAR atletik
4 202 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 514 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 506 DNS Yousef El Basari 1999 Trongården IF
7 412 7.28 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
8 67 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 203 7.16 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 140 7.74 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
4 199 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 189 7.37 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 356 8.05 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 137 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
8 421 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.09 4.09 4.05 4.05 3.96 3.96
2 3.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.64 3.71 3.84 3.58 3.71 3.71
3 3.72 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik X 3.72 3.56 3.61 3.50 3.56
4 3.69 Maja B. Voigt 2007 Sparta 3.69 3.47 3.52 X X 3.43
5 3.60 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.60 3.52 3.54 3.50 3.50 3.56
6 3.50 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta 3.27 X 3.29 3.32 X 3.50
7 3.31 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.18 3.04 3.31 3.04 2.99 2.70
8 3.07 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 2.86 3.07 2.69 2.93 2.78 2.45
DNS Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
DNS Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 365 3.63 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
2 444 3.90 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 215 DNS 3.04 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
4 32 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 395 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
7 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 246 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
9 70 DNS 3.02 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
10 438 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 12.64 12.16 11.93 11.96 12.41 12.07
2 11.51 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.45 11.51 10.58 10.34 10.94 X
3 11.46 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA 11.44 10.85 11.10 11.46 11.15 11.16
4 11.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 11.35 10.94 10.84 X 10.72 X
5 11.16 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 11.16 X 10.56 10.43 10.82 10.46
6 9.35 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.92 X X 9.35 9.20 X
7 9.30 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød X 9.30 8.81 9.18 X 9.30
8 8.50 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 8.50 X 7.87 7.94 8.12 8.08
9 8.25 Caroline Brath 2000 Ballerup AK 7.82 X 8.25
10 8.09 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 7.63 8.09 7.51
11 7.16 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød 6.70 6.82 7.16
12 6.96 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 6.90 6.81 6.96
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
2 417 11.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 131 7.00 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
4 135 11.80 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 101 9.38 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
6 90 8.64 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
7 357 12.12 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
8 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
9 340 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
10 125 9.85 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
11 193 8.75 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 58 8.68 Caroline Brath 2000 Ballerup AK
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.76 Ayoe Røbel 1998 Sparta 10.82 12.06 12.17 12.07 12.47 12.76
2 12.14 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 11.19 12.08 12.14 11.97 12.08 X
3 11.00 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 10.17 10.24 X 10.42 10.06 11.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 279 13.22 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
2 406 12.17 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 383 13.06 Ayoe Røbel 1998 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
2 q 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 q 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
5 9.51 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
6 9.87 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
2 q 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 q 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 9.31 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 9.46 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.29 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
1 Q 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.32 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
3 9.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 9.44 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
5 9.64 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
6 10.77 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
7 11.49 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
3 114 9.98 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 130 9.90 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
5 156 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
7 53 9.17 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
2 275 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
4 283 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 320 9.46 Leon Hamann 2005 Københavns IF
6 19 9.71 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 122 10.42 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
2 321 10.92 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
3 313 9.50 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
4 311 11.63 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
5 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
6 237 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 499 8.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 286 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 413 DNS 8.69 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 q 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 q 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
5 q 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
6 9.89 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 9.95 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
8 9.96 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
2 q 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 q 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
4 9.15 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
5 9.21 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
6 10.17 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
7 10.90 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
DNS Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 108 9.93 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
2 244 8.14 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 512 9.05 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
4 474 9.13 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
5 386 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 113 10.09 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 497 8.70 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
8 469 10.12 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 229 8.81 Carl Aabo 2004 HG ATM
2 478 11.01 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
3 188 9.99 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
4 241 10.12 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
5 335 8.74 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 409 8.30 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 45 9.21 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
8 118 DNS 8.41 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 65 DNS 10.05 Deividas Zebrauskis 2004 Ballerup AK
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.17.35 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 1.22.14 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 1.23.62 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
4 1.26.44 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
5 1.28.57 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
6 1.32.59 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 488 1.09.70 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 206 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 267 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
4 141 1.23.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
5 501 1.26.48 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
6 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
SCRATCH
1 157 DNS 1.10.50 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
2 169 DNS 1.13.00 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 158 160
1 1.58 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XO XXO XXX
2 1.53 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta XXO O XO XO O XXO XXX
3 1.50 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA O - O O O XXX
4 1.50 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XXO XO XXO XXX
5 1.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O O XO XXX
6 1.41 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC O O O XO XXO XXX
7 1.38 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O O XO XXX
8 1.35 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF O O O O XXX
9 1.35 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O XO XXX
10 1.25 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 239 1.31 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
2 148 1.50 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 263 1.46 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 39 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
5 149 1.35 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 511 1.40 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
7 428 1.46 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
8 350 1.52 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
9 431 1.64 Karla Schärfe 2003 Sparta
10 154 1.34 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 121 DNS 1.46 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.13.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 1.15.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 1.17.37 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
4 1.17.63 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 1.19.81 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 1.18 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 46 1.24.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 310 1.10.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 414 DNS Halley Kassow 2006 Sparta
5 143 1.27.35 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
6 78 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
SCRATCH
1 34 DNS Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
2 331 DNS 1.24.88 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
3 407 DNS 1.24.58 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.66 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.66 5.57 X 5.52 X X
2 5.49 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 5.35 5.33 5.26 5.33 4.06 5.49
3 5.42 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 5.42 X X X 4.09 3.86
4 5.37 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 5.37 X 5.08 5.17 5.33
5 5.34 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 5.02 5.34 4.96 4.61 X X
6 5.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.96 5.12 5.15 X 4.73 X
7 5.08 Bertram Costa 2002 Sparta 5.07 5.05 5.08 4.88 4.98 X
8 4.98 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X X 4.98 X 4.83 X
9 4.93 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 4.93 4.86 4.77
10 4.91 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.85 4.66 4.91
11 4.87 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 4.87 4.87 4.46
12 4.87 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.87 4.86 X
13 4.81 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC 4.81 X X
14 4.60 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.40 4.37 4.60
15 4.45 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 4.30 4.45 X
16 4.43 Neloo Falck 2003 Københavns IF X 4.43 X
17 4.41 Malte Bank 2003 Sparta 4.41 4.27 4.27
18 4.36 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.36 X X
19 3.16 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC X 3.16 X
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 284 4.82 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 66 4.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 515 5.22 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 322 5.56 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
6 392 4.87 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 468 5.16 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 442 5.34 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 518 4.60 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
10 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
11 445 4.58 Malte Bank 2003 Sparta
12 207 5.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 328 4.45 Neloo Falck 2003 Københavns IF
15 103 5.02 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
16 384 5.19 Bertram Costa 2002 Sparta
17 133 4.34 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
18 287 DNS 5.16 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
19 360 5.55 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
20 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.11.13 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 1.13.63 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 1.14.12 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
4 1.16.32 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
5 1.18.46 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
6 1.22.52 Carl Stenner 2007 Københavns IF
7 1.31.16 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 361 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
2 443 1.17.43 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 308 1.27.03 Carl Stenner 2007 Københavns IF
4 98 1.19.81 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
5 5 1.11.34 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
6 231 1.14.01 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
7 288 1.14.67 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.17.07 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 1.17.82 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
3 1.19.01 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 1.20.68 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 1.22.30 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 1.23.68 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 1.25.28 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 1.26.99 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
9 1.28.19 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
2 416 1.24.38 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 444 1.17.36 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 31 1.20.60 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 333 1.29.62 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 365 1.28.31 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 246 1.18.78 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
8 162 1.40.00 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
9 36 1.24.00 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 55 DNS 1.24.54 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 70 DNS 1.31.95 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 1 / 2
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 493 2.21.89 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
2 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
3 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 81 2.32.15 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
5 373 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 166 2.05.00 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
7 482 2.14.99 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 69 2.01.71 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
2 254 1.52.0 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 4 2.02.83 Annabelle Viple 2005 Amager AC
4 429 1.59.82 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 120 1.54.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
6 485 1.47.77 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 56 2.02.17 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.49.62 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 1.54.19 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.54.51 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
4 1.59.93 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 2.05.12 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
6 2.11.00 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
DNS Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 302 2.05 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
2 400 1.53.05 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
3 176 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
4 119 1.48.84 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
5 336 DNS 1.56.00 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
6 385 1.51.59 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 397 1.58.81 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
SCRATCH
1 422 DNS 2.08.43 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 230 240 250 260 270 280 290 300 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O XXX
2 3.60 Mads Lund 2000 Sparta XXO O XO XO XXX
3 3.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O XXX
4 2.90 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XO O XO XO O O XXX
5 2.60 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK O XXO XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 2.42 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
2 390 3.60 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
3 441 3.48 Mads Lund 2000 Sparta
4 425 2.80 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 329 4.05 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.93 Karla B. Langvik 2005 Sparta 8.42 7.92 X 8.66 8.63 8.93
2 8.53 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 8.32 8.37 8.11 7.18 8.53 8.45
3 8.49 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 8.49 8.15 8.05 8.33 8.07 8.34
4 8.38 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 8.00 7.05 6.85 8.19 8.38 X
5 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 7.95 7.31 7.41 6.99 7.66 7.54
6 7.83 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC 6.54 7.01 7.63 7.83 7.82 7.72
7 6.11 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 4.96 4.09 5.51 5.70 6.11 6.02
8 5.54 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta 5.54 5.54 5.11 4.11 4.23 5.35
9 0.00 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 430 8.50 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 258 9.54 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 373 6.16 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 123 5.56 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
6 401 8.35 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 6 7.69 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
8 519 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
9 493 5.22 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.44.09 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.46.77 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.54.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 1.56.11 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 2.02.40 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
6 2.03.62 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 2.04.30 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
8 2.05.71 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
9 2.10.30 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
10 2.10.45 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
11 2.12.23 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
12 2.18.25 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
13 2.20.93 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
5 2.02.40 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
7 2.04.30 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
8 2.05.71 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
10 2.10.45 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
11 2.12.23 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
12 2.18.25 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
13 2.20.93 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 1.44.09 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.46.77 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.54.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 1.56.11 Leon Hamann 2005 Københavns IF
6 2.03.62 Elias Solvang 2005 IK Hellas
9 2.10.30 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
2 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 130 2.12.02 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
4 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 201 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
6 292 2.06.00 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
7 114 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 282 1.56.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas
2 159 1.45.76 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 320 1.57.59 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 237 1.45.80 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 499 1.54.41 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 163 2.05.00 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 82 DNS Mads-Christian Eriksen 2005 Ballerup AK
2 411 DNS 2.02.01 Gustav Herold 2005 Sparta
3 413 DNS Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.47.38 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
2 1.49.94 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
3 1.54.82 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
4 1.59.33 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
5 2.02.85 Julius Claville 2004 IK Hellas
6 2.03.85 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
DNS Christian Schwartzbach 2004 Ballerup AK
DNS Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 241 1.50.10 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
2 289 1.43.14 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 223 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
4 108 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
5 512 DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
6 285 Julius Claville 2004 IK Hellas
7 208 1.45.77 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
8 63 DNS Christian Schwartzbach 2004 Ballerup AK
9 118 DNS 1.41.86 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.18.52 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 2.21.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 2.22.62 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 2.30.00 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 2.30.98 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
6 2.32.12 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
7 2.32.48 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
8 2.34.34 Sarah Glad 2003 Sparta
9 2.37.46 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
10 2.38.10 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 2.39.45 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
12 2.41.09 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
13 2.44.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 2.47.09 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 3.02.14 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
HEAT 1 / 2
8 2.34.34 Sarah Glad 2003 Sparta
9 2.37.46 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
10 2.38.10 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 2.39.45 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
12 2.41.09 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
13 2.44.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 2.47.09 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 3.02.14 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 2.18.52 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 2.21.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 2.22.62 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 2.30.00 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 2.30.98 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
6 2.32.12 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
7 2.32.48 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 309 2.50.00 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
2 354 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 318 2.39.07 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
4 127 2.39.40 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
5 472 2.43.00 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 476 Sarah Glad 2003 Sparta
7 471 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 269 2.43.0 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 196 2.30.64 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 453 2.22.59 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
3 448 2.21.78 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 139 2.25.94 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 59 2.34.35 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
6 324 2.35.00 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
7 84 2.18.94 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 12 DNS Isabel Møller 2003 Amager AC
2 243 DNS 2.45 Anna Heilmann Purup 2002 Holte Atletik
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.97 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 3.97 3.73 3.87 3.17 3.36 3.81
2 3.89 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 3.75 3.74 3.63 3.88 3.89 3.74
3 3.76 Frederikke Jensen 2006 HG ATM 3.50 3.15 3.76 X X 2.96
4 3.72 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK 3.45 3.72 3.50 3.19 3.67 3.59
5 3.60 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF X 3.60 3.44 3.33 3.12 3.58
6 3.54 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 3.40 3.54 3.37 X 3.47
7 3.52 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK X 3.51 3.48 3.46 3.52 3.41
8 3.52 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.35 X 3.52 3.25 3.37 -
9 3.44 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK 3.28 X 3.44
10 3.36 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.36 3.29 3.23
11 3.35 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 3.35 3.28 3.23
12 3.33 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK 3.15 3.33 3.22
13 3.29 Laura Thygesen 2006 Københavns IF 3.29 3.21 3.28
14 3.24 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK 3.23 2.88 3.24
15 3.24 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK 3.24 X 3.20
16 3.20 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 3.20 3.16 3.00
17 3.18 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.18 3.01 3.01
18 3.06 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK 3.06 3.03 3.04
DNS Sofia Bianco 2006 Københavns IF
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
2 41 3.45 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 314 3.67 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 175 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 46 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 319 3.22 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
7 232 3.65 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
8 326 4.01 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
9 2 3.85 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 180 3.56 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
11 310 4.08 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
12 106 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
13 42 3.46 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
14 86 3.16 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
15 73 3.34 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
16 143 3.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
17 34 3.07 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
18 50 3.16 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
19 331 DNS 3.65 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
20 414 DNS 3.78 Halley Kassow 2006 Sparta
SCRATCH
1 40 DNS 2.85 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 351 DNS 3.69 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.27.21 Elena Grøndahl Johansen 2000 Helsingør IF
2 2.31.13 Frida Uhrskov 2001 Helsingør IF
3 2.35.88 Malene Schelde 2000 HG ATM
4 2.36.58 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 2.26 Frida Uhrskov 2001 Helsingør IF
2 161 2.32.92 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
3 213 2.18.07 Elena Grøndahl Johansen 2000 Helsingør IF
4 238 2.34.61 Malene Schelde 2000 HG ATM
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O O O O O O XO XXX
2 1.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O XO O O XXO XO XXX
3 1.34 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik XXO O XXO O XO O XXO XXX
4 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O O O XXX
5 1.31 Anya Thomsen 2004 Sparta O O O O O XXO XXX
6 1.20 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik O O XO XXX
DNS Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
2 256 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
3 200 1.20 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 60 1.37 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 185 1.30 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
6 427 1.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
7 75 DNS 1.30 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
SCRATCH
1 422 DNS 1.25 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
HEAT 1 / 2
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
DNS Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 76 2.43.68 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
2 177 3.45.00 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
3 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
4 97 2.34.32 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
6 445 DNS Malte Bank 2003 Sparta
7 150 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 367 2.05.46 Anders Bang 2002 Sparta
2 242 2.28.00 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
3 170 2.11.60 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 117 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 291 2.17.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 462 2.13.38 Noah Nouri 2002 Sparta
7 338 2.25.00 William Elsner 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 158 DNS 2.36.00 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
2 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
3 325 DNS 2.25.00 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.00.22 William Devantier 2000 Sparta
2 2.04.63 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 2.10.11 Morten Bach 2000 Sparta
4 2.13.97 Mikkel stamp 2000 Helsingør IF
5 2.14.10 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
6 2.16.70 Sebastian Larvad 2001 Hvidovre AM
7 2.32.01 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
2 221 Mikkel stamp 2000 Helsingør IF
3 276 2.10 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
4 298 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 456 2.03.24 Morten Bach 2000 Sparta
6 500 1.53.14 William Devantier 2000 Sparta
7 277 2.15 Sebastian Larvad 2001 Hvidovre AM
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.31.10 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.00.37 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 197 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.23.15 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
2 6.29.79 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 101 5.13.94 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
2 90 6.01.60 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.09.69 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 307 DNS 5.54.35 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 8.64 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.68 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
4 8.68 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 8.78 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 8.94 Sara Porst 2004 Korsør AM
7 9.09 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 9.14 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 385 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 457 9.07 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 144 8.78 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 301 8.77 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 92 8.64 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
6 278 8.76 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
7 304 8.90 Sara Porst 2004 Korsør AM
8 306 8.92 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.14 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.29 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.50 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 q 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
5 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 8.61 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 8.65 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 8.71 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 Q 8.14 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 Q 8.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 Q 8.38 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
4 q 8.53 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
5 8.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 8.60 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
7 8.66 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
8 8.75 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 33 8.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 26 8.59 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 266 8.48 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 191 8.32 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 61 8.35 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 495 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 350 8.56 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 418 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 148 8.69 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
2 136 8.58 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 403 8.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
4 79 8.26 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 428 8.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 265 8.55 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
7 436 8.58 Liv Nedergaard 2002 Sparta
8 377 8.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 270 290 300 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430
1 4.20 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O XO XO O XXX
2 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta O XXO XXX
3 3.60 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta O XO O XXO XXX
4 2.90 Christian Gundersen 1999 Sparta O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 412 3.60 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
3 514 2.70 Christian Gundersen 1999 Sparta
4 460 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.02 Ther-Sonne 2007 Sparta 8.02 7.55 7.40 7.35 6.87 7.42
2 6.69 Mads Vincentsen 2007 Sparta 6.36 6.30 6.26 6.69 6.45 4.87
3 6.54 Carl Stenner 2007 Københavns IF 6.54 5.98 6.08 5.87 5.32 X
4 6.14 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 5.99 4.53 6.14 6.00 6.10 5.96
DNS Victor Visan Bahn 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 DNS 4.60 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
2 443 6.35 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 489 7.16 Ther-Sonne 2007 Sparta
4 5 6.00 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 308 6.57 Carl Stenner 2007 Københavns IF
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.01 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 7.37 X 7.34 6.44 8.01 7.27
2 7.65 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 6.98 6.95 7.32 7.14 7.54 7.65
3 7.05 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 7.05 6.93 6.61 6.53 6.72 6.34
4 5.22 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 5.04 4.87 5.17 4.57 4.73 5.22
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
2 488 6.61 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 141 6.84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 184 7.58 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.29 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.47 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 9.86 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 9.89 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 9.92 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 9.95 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 10.02 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.14 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 416 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 438 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 395 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 32 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 444 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 365 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 375 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 333 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.54 Emil Frænde 2000 Sparta X X X 6.36 6.54 X
2 6.02 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.78 X X X 5.80 6.02
3 5.99 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta 5.95 5.66 5.74 5.31 5.53 5.99
4 5.91 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 5.72 5.81 5.70 5.91 5.71 5.77
5 5.75 Alexander Haugeby 2000 Sparta 5.37 5.75 5.68 5.20 5.35 5.64
6 5.58 Sebastian Larsen 2001 Sparta 5.37 5.58 5.46 X 5.24 5.42
7 5.54 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta X 5.54 5.47 4.20 5.35 X
8 3.93 Johan Voigt 2001 IK Olympia 3.65 3.72 3.93 - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 477 5.18 Sebastian Larsen 2001 Sparta
2 363 5.95 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 190 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
4 368 6.32 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 165 6.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
6 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
7 459 5.67 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta
8 398 6.07 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.91 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.55 6.87 6.79 6.87 6.91 6.88
2 6.52 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 6.26 6.38 6.50 - 6.52 -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 6.78 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 203 6.60 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.35 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 9.52 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
4 9.91 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
5 10.00 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 10.53 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
7 10.74 Carl Stenner 2007 Københavns IF
8 11.43 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 361 10.75 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
2 483 11.12 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
3 5 9.58 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 443 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
5 48 9.56 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 98 9.80 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
7 231 10.05 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
8 308 10.72 Carl Stenner 2007 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.94 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 9.61 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.62 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 9.73 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 9.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
7 9.81 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
8 9.86 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 86 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
3 143 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 175 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 232 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 310 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 326 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
8 78 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.92 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 9.18 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.61 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 9.71 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
7 10.05 Thomas Green 2006 Greve Atletik
DNS William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 501 DNS 10.57 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
2 206 9.90 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 393 9.16 Eli Riege 2006 Sparta
4 488 9.32 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 235 8.95 Lance Aabo 2006 HG ATM
6 179 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
7 184 9.86 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 115 9.83 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.83 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8.83 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 8.85 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 9.08 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
5 9.31 Karla B. Langvik 2005 Sparta
6 9.36 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 9.37 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 9.43 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 69 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
3 519 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 401 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 112 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
6 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
7 430 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
8 485 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157
1 1.54 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O - XO XXX
2 1.51 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF O O O O O XXX
3 1.45 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO O XXX
4 1.45 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O XO XXX
DNS Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 DNS 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
2 37 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
3 226 1.63 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
4 433 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 131 1.49 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 157 160 163 168 173
1 1.68 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O O XXX
2 1.60 Tina B. Gellin 1998 Holte Atletik XO O XXX
3 1.57 Anna Lange 1999 Greve Atletik O - XXO O XXX
4 1.54 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta O O O O XO XXX
5 1.54 Emilie R. Hansen 1999 Sparta O XXO XXO XXO XXX
6 1.51 Emilie Persson 1999 Sparta O O XO O XXX
7 1.48 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 452 1.63 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 405 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
3 183 1.60 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 406 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
5 473 1.80 Rikke Andersen 1998 Sparta
6 259 1.69 Tina B. Gellin 1998 Holte Atletik
7 359 1.50 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.59 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.95 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 8.96 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 8.97 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 9.19 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
6 9.21 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.22 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 9.55 Leon Hamann 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
2 320 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
3 114 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 249 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 248 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
6 499 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
7 275 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 156 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.06 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.27 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
3 8.32 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 8.67 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
5 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 8.83 Carl Aabo 2004 HG ATM
7 8.92 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 DNS 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
2 474 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
3 244 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 386 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 497 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 409 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 229 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
8 335 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 7.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 7.73 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 7.84 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
5 7.90 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 8.07 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 8.11 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 8.13 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 322 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 172 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 480 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 245 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 207 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 466 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 486 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
8 171 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.75 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik X 10.32 - 10.75 - -
2 8.75 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik 8.75 8.71 7.92 8.30 8.32 7.66
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 191 10.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.14 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.90 X 11.14 10.68 X X
2 10.17 Vibha Soren 2001 Københavns IF X X 10.17 9.61 9.98 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 337 9.93 Vibha Soren 2001 Københavns IF
2 135 11.12 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 339 DNS 9.33 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.02 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 7.16 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 7.22 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 7.23 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 7.28 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
6 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
7 7.51 Nikolaj Graves 1998 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 DNS 7.34 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 460 7.48 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 412 7.29 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
4 458 7.29 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
5 202 7.22 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
6 203 7.15 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
7 421 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
8 189 7.29 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.08 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 8.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
3 8.18 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.30 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 8.51 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 8.55 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
8 8.58 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 265 8.53 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 61 8.29 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 79 8.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 428 8.14 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 191 8.14 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 403 8.38 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
8 266 8.50 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.19 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 8.21 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 8.25 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.34 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 8.43 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 8.47 Louise Bach Moore 2001 Sparta
8 8.55 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
2 222 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 465 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 247 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 210 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
6 198 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 464 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
8 415 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.12 Tobias G Larsen Sparta
2 7.26 Mikkel Ramlow Sparta
3 7.32 Emil Frænde 2000 Sparta
4 7.34 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 7.47 Mads Lund 2000 Sparta
6 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
7 7.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 7.68 Alexander Haugeby 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 363 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 368 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 398 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
4 167 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 454 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
6 491 7.20 Tobias G Larsen Sparta
7 441 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
8 498 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.37.31 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 11.07.00 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
3 11.09.42 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 11.19.52 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
5 11.22.06 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
6 11.39.38 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 11.48.12 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 227 11.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
2 461 10.13.83 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
3 51 10.48.26 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
4 89 10.52.37 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
5 507 11.15.00 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 134 12.10.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 372 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.11.95 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 11.43.59 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 9.42.83 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 376 11.40.15 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.57.53 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 10.17.78 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
3 10.27.58 Marcus Rølling 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 389 9.33.44 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 99 9.50.58 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
4 446 10.12.74 Marcus Rølling 2003 Sparta
SCRATCH
1 218 DNS 10.32 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 274 DNS 10.30 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 435 DNS 9.26.82 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41.57 Conrad Lind 2001 Sparta
2 10.17.78 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 391 9.08.64 Conrad Lind 2001 Sparta
2 80 9.51.21 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
SCRATCH
1 272 DNS 9.43.53 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
2 12.86 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 13.56 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 14.15 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 31 12.49 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 333 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 416 12.62 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 55 13.73 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 176
1 1.73 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O XXO XXO XO O O O XXX
2 1.64 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO XO XXO XXO XXO XXX
3 1.58 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XXX
3 1.58 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O XXO XXX
5 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta O O O O XXX
6 1.55 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O XO XXO XXX
7 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF O O O O XO XXX
8 1.50 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC O XO XXO XXX
9 1.35 Malte Bank 2003 Sparta O XO XXX
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 1.60 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 445 1.45 Malte Bank 2003 Sparta
3 287 DNS 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 515 1.55 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 24 1.49 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
6 153 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
7 442 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
8 22 1.63 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 505 1.68 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
10 207 1.60 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.94 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.63 4.85 4.82 4.75 4.84 4.94
2 4.79 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 4.76 4.68 4.69 X X 4.79
3 4.72 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK X 4.72 4.62 4.56 4.61 4.66
4 4.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.57 4.48 4.40 4.50 4.46 -
5 4.52 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK 4.47 4.22 3.48 3.69 4.40