ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 444 9.11 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
5 416 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 395 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 438 20.22 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
2 168 DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
3 333 9.79 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 365 10.96 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 32 9.23 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 36 10.7 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 70 DNS 10.88 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 429 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 4 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC
3 6 1.25 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 430 1.35 Karla B. Langvik 2005 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 321 3.27 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
2 237 4.33 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
3 122 3.23 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
4 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 311 2.81 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
6 282 3.91 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
8 286 3.93 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
9 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
10 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
11 19 3.91 Oliver Larsen 2005 Amager AC
12 156 4.48 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
13 53 4.52 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
14 219 4.71 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
15 320 3.85 Leon Hamann 2005 Københavns IF
16 114 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
17 130 3.60 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
18 201 DNS Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
19 211 3.95 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
20 283 4.46 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 82 DNS Mads-Christian Eriksen 2005 Ballerup AK
2 413 DNS 4.90 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 7.50 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
2 317 7.55 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
3 475 DNS Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 154 7.96 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 20 8.21 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 350 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 484 7.82 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 195 10.72 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 378 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
10 12 Isabel Møller 2003 Amager AC
11 404 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 27 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
13 263 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
14 102 8.25 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
15 28 6.02 Astrid Jager Lykke 2002 Bagsværd AC
16 431 9.62 Karla Schärfe 2003 Sparta
17 408 7.35 Flora Chalmer 2003 Sparta
18 436 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta
19 196 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
20 428 8.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
21 330 7.13 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
22 402 8.95 Emilie Bank 2002 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 319 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 414 DNS 9.10 Halley Kassow 2006 Sparta
3 78 9.79 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
4 42 9.91 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 50 10.77 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
5 2 9.81 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 143 9.41 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 180 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 326 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 73 10.41 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
3 175 9.55 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 46 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 86 10.50 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 232 9.85 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
7 310 8.96 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
8 106 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
SCRATCH
1 40 DNS 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 331 DNS 10.14 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 281 DNS 9.57 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 5 9.37 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
6 308 10.47 Carl Stenner 2007 Københavns IF
7 98 10.19 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
3 483 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
4 443 9.80 Mads Vincentsen 2007 Sparta
5 178 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
6 231 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
7 48 9.24 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 494 DNS 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 235 8.98 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 393 9.06 Eli Riege 2006 Sparta
3 184 9.72 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 206 Thomas Green 2006 Greve Atletik
5 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 2 / 2
1 179 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 488 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 115 9.75 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
4 501 10.58 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
SCRATCH
1 157 DNS 9.48 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
2 169 DNS 9.38 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 278 8.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 304 8.9 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 185 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
5 75 9.54 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
6 60 DNS 8.94 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 234 9.82 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
8 11 9.26 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
2 397 9.44 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 107 10.13 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
4 457 9.10 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 385 9.07 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 209 9.30 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
7 144 8.64 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 1 9.85 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
HEAT 3 / 3
1 382 9.64 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 306 8.77 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
3 301 8.9 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
4 92 8.72 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 250 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
6 427 9.21 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
7 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 492 9.68 Tsinat Krause 2004 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
3 123 DNS 11.02 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
4 366 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
6 112 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
7 69 9.45 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 493 10.79 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 429 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 519 8.94 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 419 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 373 9.81 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
7 482 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 517 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
3 485 9.29 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 109 9.79 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
6 430 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 16 9.76 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 401 8.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:10
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 10
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 148 8.72 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 105 8.78 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 142 9.85 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 62 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
6 378 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
7 472 8.99 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 403 8.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
2 102 8.78 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 54 9.71 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
4 191 8.39 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 85 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 205 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 330 9.37 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
8 377 8.62 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
2 77 9.18 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
3 463 9.13 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
4 263 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
5 136 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
6 128 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 265 8.72 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 79 8.25 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
2 451 8.98 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 212 8.78 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
4 195 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 350 8.65 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 428 8.35 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
7 471 9.25 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 104 9.82 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
2 317 9.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
3 251 9.66 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
4 26 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 269 8.93 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 61 8.40 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 266 8.59 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 110 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 436 8.61 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 437 8.88 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
3 197 DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
4 239 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
5 33 9.41 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 426 8.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 495 8.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 418 8.44 Ida Lyngby 2002 Sparta
SCRATCH
1 72 DNS 8.48 Freja K. Madsen 2002 Ballerup AK
2 94 DNS 9.28 Nikoline Dyring Lund 2003 Ballerup AK
3 192 DNS Ida Larsen 2003 Greve Atletik
4 194 DNS Julie Henriksen 2002 Greve Atletik
5 217 DNS 9.07 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
6 352 DNS 8.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 449 DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 3.78 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
2 188 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
3 285 4.37 Julius Claville 2004 IK Hellas
4 229 4.93 Carl Aabo 2004 HG ATM
5 244 4.94 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 241 4.10 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
7 289 4.38 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
8 497 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
9 224 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
10 386 5.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
11 474 4.14 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
12 478 3.02 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
13 409 4.39 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
14 335 4.96 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
15 113 3.97 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 7.83 Helene Ekner 2004 Amager AC
2 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 200 6.95 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 457 8.09 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 400 10.45 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
6 60 9.30 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 385 8.23 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 382 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
9 300 Søs Sühler 2004 IK Olympia
10 250 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
11 278 10.16 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
12 1 7.29 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
13 427 7.53 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
14 144 9.44 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 322 8.14 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 133 8.67 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 442 9.29 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 22 8.71 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 66 8.89 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 466 7.99 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 480 7.87 Siam Aarøe 2002 Sparta
8 384 8.15 Bertram Costa 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 486 8.02 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 468 8.14 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 392 8.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 284 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 245 7.83 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 328 8.49 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 518 8.72 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 220 8.71 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 76 8.59 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 172 8.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 132 8.01 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 95 8.83 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
7 515 8.21 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 207 7.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 91 DNS 8.55 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 9.14 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 0.96 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 365 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 416 1.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 464 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 247 8.65 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 387 9.07 Cecilie Næsby 2000 Sparta
5 439 8.30 Louise Bach Moore 2001 Sparta
6 434 8.52 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 210 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 193 8.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 262 DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
2 315 8.86 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
3 273 8.66 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 465 8.14 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 340 9.17 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 74 8.47 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
7 222 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
8 496 DNS 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 417 8.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 226 8.68 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 447 8.37 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 332 8.67 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
5 415 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 198 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
8 135 8.43 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 339 DNS 8.66 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 502 DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
3 490 8.94 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
4 454 7.40 Mikkel Ramlow Sparta
5 398 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
6 96 8.51 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
7 441 7.38 Mads Lund 2000 Sparta
8 363 7.65 Alexander Haugeby 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
2 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 491 7.09 Tobias G Larsen Sparta
4 368 7.54 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 498 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
6 167 7.69 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
7 190 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 83 7.89 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
SCRATCH
1 346 DNS Zulfikar Ali 2000 ROAR atletik
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 219 2.70 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 2.05 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 2.80 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 22 2.80 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 442 2.60 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 360 3.40 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 384 Bertram Costa 2002 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 183 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 71 8.24 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 359 8.04 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
5 406 8.34 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
6 424 8.65 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 270 8.92 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 1.05 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 41 1.15 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 2 1.05 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 180 1.10 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 314 1.10 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
6 326 1.20 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 151 1.13 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 458 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 460 7.50 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 341 Filmonm Merbhratom (U) 1999 ROAR atletik
4 202 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 514 Christian Gundersen 1999 Sparta
6 506 DNS Yousef El Basari 1999 Trongården IF
7 412 7.28 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
8 67 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 203 7.16 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 140 7.74 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
4 199 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 189 7.37 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 356 8.05 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 137 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
8 421 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 365 3.63 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
2 444 3.90 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 215 DNS 3.04 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
4 32 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 395 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
7 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 246 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
9 70 DNS 3.02 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
10 438 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
2 417 11.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 131 7.00 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
4 135 11.80 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 101 9.38 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
6 90 8.64 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
7 357 12.12 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
8 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
9 340 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
10 125 9.85 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
11 193 8.75 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 58 8.68 Caroline Brath 2000 Ballerup AK
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 279 13.22 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
2 406 12.17 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 383 13.06 Ayoe Røbel 1998 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
3 114 9.98 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 130 9.90 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
5 156 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
7 53 9.17 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
2 275 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
4 283 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 320 9.46 Leon Hamann 2005 Københavns IF
6 19 9.71 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 122 10.42 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
2 321 10.92 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
3 313 9.50 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
4 311 11.63 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
5 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
6 237 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 499 8.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 286 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 413 DNS 8.69 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 108 9.93 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
2 244 8.14 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 512 9.05 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
4 474 9.13 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
5 386 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 113 10.09 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 497 8.70 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
8 469 10.12 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 229 8.81 Carl Aabo 2004 HG ATM
2 478 11.01 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
3 188 9.99 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
4 241 10.12 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
5 335 8.74 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 409 8.30 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 45 9.21 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
8 118 DNS 8.41 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 65 DNS 10.05 Deividas Zebrauskis 2004 Ballerup AK
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 488 1.09.70 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 206 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 267 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
4 141 1.23.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
5 501 1.26.48 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
6 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
SCRATCH
1 157 DNS 1.10.50 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
2 169 DNS 1.13.00 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 239 1.31 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
2 148 1.50 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 263 1.46 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 39 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
5 149 1.35 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 511 1.40 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
7 428 1.46 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
8 350 1.52 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
9 431 1.64 Karla Schärfe 2003 Sparta
10 154 1.34 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 121 DNS 1.46 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 1.18 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 46 1.24.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 310 1.10.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 414 DNS Halley Kassow 2006 Sparta
5 143 1.27.35 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
6 78 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
SCRATCH
1 34 DNS Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
2 331 DNS 1.24.88 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
3 407 DNS 1.24.58 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 284 4.82 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 66 4.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 515 5.22 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 322 5.56 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
6 392 4.87 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 468 5.16 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 442 5.34 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 518 4.60 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
10 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
11 445 4.58 Malte Bank 2003 Sparta
12 207 5.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 328 4.45 Neloo Falck 2003 Københavns IF
15 103 5.02 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
16 384 5.19 Bertram Costa 2002 Sparta
17 133 4.34 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
18 287 DNS 5.16 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
19 360 5.55 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
20 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 361 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
2 443 1.17.43 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 308 1.27.03 Carl Stenner 2007 Københavns IF
4 98 1.19.81 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
5 5 1.11.34 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
6 231 1.14.01 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
7 288 1.14.67 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
2 416 1.24.38 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 444 1.17.36 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 31 1.20.60 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 333 1.29.62 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 365 1.28.31 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 246 1.18.78 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
8 162 1.40.00 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
9 36 1.24.00 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 55 DNS 1.24.54 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 70 DNS 1.31.95 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:55
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 493 2.21.89 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
2 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
3 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 81 2.32.15 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
5 373 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 166 2.05.00 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
7 482 2.14.99 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 69 2.01.71 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
2 254 1.52.0 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 4 2.02.83 Annabelle Viple 2005 Amager AC
4 429 1.59.82 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 120 1.54.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
6 485 1.47.77 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 56 2.02.17 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 302 2.05 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
2 400 1.53.05 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
3 176 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
4 119 1.48.84 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
5 336 DNS 1.56.00 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
6 385 1.51.59 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 397 1.58.81 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
SCRATCH
1 422 DNS 2.08.43 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 2.42 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
2 390 3.60 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
3 441 3.48 Mads Lund 2000 Sparta
4 425 2.80 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 329 4.05 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 430 8.50 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 258 9.54 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 373 6.16 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 123 5.56 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
6 401 8.35 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 6 7.69 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
8 519 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
9 493 5.22 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
2 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 130 2.12.02 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
4 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 201 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
6 292 2.06.00 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
7 114 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 282 1.56.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas
2 159 1.45.76 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 320 1.57.59 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 237 1.45.80 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 499 1.54.41 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 163 2.05.00 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 82 DNS Mads-Christian Eriksen 2005 Ballerup AK
2 411 DNS 2.02.01 Gustav Herold 2005 Sparta
3 413 DNS Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 241 1.50.10 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
2 289 1.43.14 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 223 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
4 108 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
5 512 DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
6 285 Julius Claville 2004 IK Hellas
7 208 1.45.77 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
8 63 DNS Christian Schwartzbach 2004 Ballerup AK
9 118 DNS 1.41.86 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 309 2.50.00 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
2 354 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 318 2.39.07 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
4 127 2.39.40 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
5 472 2.43.00 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 476 Sarah Glad 2003 Sparta
7 471 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 269 2.43.0 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 196 2.30.64 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 453 2.22.59 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
3 448 2.21.78 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 139 2.25.94 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 59 2.34.35 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
6 324 2.35.00 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
7 84 2.18.94 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 12 DNS Isabel Møller 2003 Amager AC
2 243 DNS 2.45 Anna Heilmann Purup 2002 Holte Atletik
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
2 41 3.45 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 314 3.67 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 175 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 46 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 319 3.22 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
7 232 3.65 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
8 326 4.01 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
9 2 3.85 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 180 3.56 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
11 310 4.08 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
12 106 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
13 42 3.46 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
14 86 3.16 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
15 73 3.34 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
16 143 3.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
17 34 3.07 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
18 50 3.16 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
19 331 DNS 3.65 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
20 414 DNS 3.78 Halley Kassow 2006 Sparta
SCRATCH
1 40 DNS 2.85 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 351 DNS 3.69 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 2.26 Frida Uhrskov 2001 Helsingør IF
2 161 2.32.92 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
3 213 2.18.07 Elena Grøndahl Johansen 2000 Helsingør IF
4 238 2.34.61 Malene Schelde 2000 HG ATM
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
2 256 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
3 200 1.20 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 60 1.37 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 185 1.30 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
6 427 1.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
7 75 DNS 1.30 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
SCRATCH
1 422 DNS 1.25 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 76 2.43.68 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
2 177 3.45.00 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
3 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
4 97 2.34.32 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
6 445 DNS Malte Bank 2003 Sparta
7 150 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 367 2.05.46 Anders Bang 2002 Sparta
2 242 2.28.00 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
3 170 2.11.60 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 117 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 291 2.17.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 462 2.13.38 Noah Nouri 2002 Sparta
7 338 2.25.00 William Elsner 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 158 DNS 2.36.00 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
2 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
3 325 DNS 2.25.00 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
2 221 Mikkel stamp 2000 Helsingør IF
3 276 2.10 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
4 298 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 456 2.03.24 Morten Bach 2000 Sparta
6 500 1.53.14 William Devantier 2000 Sparta
7 277 2.15 Sebastian Larvad 2001 Hvidovre AM
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 197 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 101 5.13.94 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
2 90 6.01.60 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 307 DNS 5.54.35 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 385 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 457 9.07 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 144 8.78 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 301 8.77 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 92 8.64 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
6 278 8.76 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
7 304 8.90 Sara Porst 2004 Korsør AM
8 306 8.92 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 33 8.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 26 8.59 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 266 8.48 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 191 8.32 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 61 8.35 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 495 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 350 8.56 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 418 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 148 8.69 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
2 136 8.58 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 403 8.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
4 79 8.26 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 428 8.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 265 8.55 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
7 436 8.58 Liv Nedergaard 2002 Sparta
8 377 8.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 412 3.60 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
3 514 2.70 Christian Gundersen 1999 Sparta
4 460 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 DNS 4.60 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
2 443 6.35 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 489 7.16 Ther-Sonne 2007 Sparta
4 5 6.00 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 308 6.57 Carl Stenner 2007 Københavns IF
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 508 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
2 488 6.61 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 141 6.84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 184 7.58 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 416 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 438 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 395 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 32 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 444 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 365 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 375 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 333 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 477 5.18 Sebastian Larsen 2001 Sparta
2 363 5.95 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 190 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
4 368 6.32 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 165 6.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
6 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
7 459 5.67 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta
8 398 6.07 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 6.78 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 203 6.60 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 361 10.75 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
2 483 11.12 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
3 5 9.58 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 443 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
5 48 9.56 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 98 9.80 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
7 231 10.05 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
8 308 10.72 Carl Stenner 2007 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 86 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
3 143 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 175 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 232 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 310 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 326 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
8 78 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 501 DNS 10.57 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
2 206 9.90 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 393 9.16 Eli Riege 2006 Sparta
4 488 9.32 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 235 8.95 Lance Aabo 2006 HG ATM
6 179 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
7 184 9.86 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 115 9.83 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 69 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
3 519 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 401 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 112 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
6 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
7 430 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
8 485 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 DNS 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
2 37 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
3 226 1.63 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
4 433 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 131 1.49 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 452 1.63 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 405 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
3 183 1.60 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 406 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
5 473 1.80 Rikke Andersen 1998 Sparta
6 259 1.69 Tina B. Gellin 1998 Holte Atletik
7 359 1.50 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
2 320 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
3 114 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 249 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 248 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
6 499 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
7 275 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 156 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 DNS 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
2 474 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
3 244 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 386 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 497 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 409 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 229 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
8 335 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 322 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 172 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 480 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 245 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 207 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 466 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 486 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
8 171 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 191 10.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 337 9.93 Vibha Soren 2001 Københavns IF
2 135 11.12 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 339 DNS 9.33 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 DNS 7.34 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 460 7.48 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 412 7.29 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
4 458 7.29 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
5 202 7.22 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
6 203 7.15 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
7 421 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
8 189 7.29 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 265 8.53 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 61 8.29 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 79 8.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 428 8.14 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 191 8.14 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 403 8.38 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
8 266 8.50 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
2 222 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 465 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 247 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 210 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
6 198 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 464 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
8 415 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 363 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 368 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 398 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
4 167 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 454 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
6 491 7.20 Tobias G Larsen Sparta
7 441 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
8 498 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 227 11.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
2 461 10.13.83 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
3 51 10.48.26 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
4 89 10.52.37 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
5 507 11.15.00 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 134 12.10.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 372 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 9.42.83 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 376 11.40.15 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 389 9.33.44 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 99 9.50.58 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
4 446 10.12.74 Marcus Rølling 2003 Sparta
SCRATCH
1 218 DNS 10.32 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 274 DNS 10.30 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 435 DNS 9.26.82 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 391 9.08.64 Conrad Lind 2001 Sparta
2 80 9.51.21 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
SCRATCH
1 272 DNS 9.43.53 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 31 12.49 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 333 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 416 12.62 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 55 13.73 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 1.60 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 445 1.45 Malte Bank 2003 Sparta
3 287 DNS 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 515 1.55 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 24 1.49 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
6 153 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
7 442 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
8 22 1.63 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 505 1.68 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
10 207 1.60 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 400 4.57 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
2 457 4.18 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 306 4.59 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
5 144 5.05 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 60 4.86 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 1 3.97 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
8 234 4.18 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
9 92 3.46 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
10 385 4.80 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
11 240 3.36 Nynne Smed 2004 HG ATM
12 427 4.61 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
13 382 4.04 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
15 278 4.51 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
16 397 4.08 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
17 200 4.12 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
19 233 Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 282 6.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas
2 467 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
3 19 7.72 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 219 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 292 6.08 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
6 130 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
7 499 6.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 413 DNS 6.88 Hakeem Ali 2005 Sparta
9 275 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
10 53 7.31 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
11 211 5.94 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
12 156 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 326 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 314 13.65 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
5 470 13.28 Pil Nedergaard 2006 Sparta
6 410 10.52 Freja Abraham 2006 Sparta
SCRATCH
1 143 DNS Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 18 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
SCRATCH
1 281 DNS 11.97 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 157 DNS 11.70 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 423 10.80 Joel Frederik von d'Ahe 2006 Sparta
4 334 12.56 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
5 516 10.33 Asger Abraham 2006 Sparta
6 141 13.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 419 12.08 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 6 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 258 11.74 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
6 485 11.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 144 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 200 12.00 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 400 12.89 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
7 233 Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2
3 278 10.36 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 146 13.18 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
5 457 11.38 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 240 Nynne Smed 2004 HG ATM
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 09:50
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 299 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
2 116 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Ballerup AK
3 386 7.14 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 225 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 345 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
6 335 10.26 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 65 DNS 6.23 Deividas Zebrauskis 2004 Ballerup AK
8 38 5.77 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
9 236 7.67 Lukas Brix 2004 HG ATM
10 271 DNS Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
11 268 7.51 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 10:05
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 19 Oliver Larsen 2005 Amager AC
3 122 14.37 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
4 432 11.75 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 499 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 130 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
7 156 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 413 DNS 13.48 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 253 1.80 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
2 312 1.87 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
3 83 1.70 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 460 1.76 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 228 1.87 Anders Beier Christensen 1999 HG ATM
3 514 1.73 Christian Gundersen 1999 Sparta
4 412 1.82 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:05
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 393 4.24 Eli Riege 2006 Sparta
2 184 3.80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 516 3.60 Asger Abraham 2006 Sparta
4 260 DNS Tobias Tøttrup Impgaard S 2006 Holte Atletik
5 235 4.52 Lance Aabo 2006 HG ATM
6 21 3.91 Rolf Riisager 2006 Amager AC
7 504 3.32 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
8 157 3.88 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
9 8 3.67 Daniel Lund 2006 Amager AC
SCRATCH
1 169 DNS 4.03 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:15
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 195 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
3 377 10.60 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 79 9.63 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 266 10.35 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 305 11.77 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
7 15 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 186 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 269 10.88 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
4 431 9.86 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 396 10.07 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 428 11.08 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
7 265 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 121 DNS 11.07 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
2 191 DNS 9.30 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 257 DNS Sofia Björnsdottir 2002 Holte Atletik
4 362 DNS 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 426 DNS 12.54 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 10:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 285 12.23 Julius Claville 2004 IK Hellas
4 469 14.40 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
5 45 10.86 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
6 497 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
7 268 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:40
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 247 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 434 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 135 10.53 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 252 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
2 193 10.37 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 417 9.60 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 433 9.34 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 415 9.59 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 214 9.98 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 315 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
SCRATCH
1 262 DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:50
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 445 11.15 Malte Bank 2003 Sparta
4 132 9.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 392 9.88 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 284 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 325 DNS 11.23 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 66 10.5 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 360 9.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 133 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
7 518 10.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
SCRATCH
1 172 DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 287 DNS 10.06 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 10:50
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 4.40 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 503 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
3 81 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
4 258 4.29 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 493 3.37 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
6 517 3.76 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
7 519 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
8 401 4.50 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
9 69 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
10 419 4.14 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
11 373 3.72 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
12 109 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
13 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
14 430 4.01 Karla B. Langvik 2005 Sparta
15 112 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
16 56 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
17 16 3.41 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
18 429 4.23 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
20 482 4.00 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
21 14 3.51 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
22 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
SCRATCH
1 173 DNS Elena Rossi 2005 Gentofte IK
Piger 10 år - Kuglestød - Day 2 at 10:50
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 395 7.13 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 416 5.13 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 290 6.23 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 444 6.11 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 215 DNS 4.68 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
7 365 6.66 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 333 4.92 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Piger 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:05
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 440 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 183 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 155 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
5 270 10.16 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
6 520 DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
7 424 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 2.80 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 436 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 348 2.25 Freja Lund Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 511 2.23 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
5 347 2.41 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 251 1.80 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
7 102 2.80 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:25
91.4 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 370 9.60 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 441 8.47 Mads Lund 2000 Sparta
4 312 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:25
99.1 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 421 Jacob Hvorup 1999 Sparta
7 202 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 283 1.42 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 53 1.25 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
3 211 1.40 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
5 219 1.40 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
6 432 1.18 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 55 4.13.20 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 162 4.35.00 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
3 168 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
Piger 11 år - 1000 meter - Day 2 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 3.44.47 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 3 3.45.62 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
3 2 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 410 Freja Abraham 2006 Sparta
5 407 DNS Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 3.70 Anders Silleborg 2007 Sparta
2 5 4.10 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 164 3.71 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 281 DNS 4.02 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 494 3.34 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 98 3.45 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
7 231 DNS 3.64 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
8 178 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
9 18 3.68 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
10 48 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
11 483 2.94 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
Piger 11 år - Kuglestød - Day 2 at 11:45
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 314 7.18 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
2 326 5.53 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 23 4.48 Victoria Jensen 2006 Amager AC
4 151 5.87 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
5 3 6.26 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
6 470 6.94 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 42 6.47 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
8 34 6.16 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
9 410 Freja Abraham 2006 Sparta
10 41 8.34 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 40 DNS 5.52 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 288 3.30.05 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
2 164 3.38.00 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
3 231 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
4 178 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
5 369 Anders Silleborg 2007 Sparta
Drenge 11 år - 1000 meter - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 423 3.21 Joel Frederik von d'Ahe 2006 Sparta
2 21 3.40.9 Rolf Riisager 2006 Amager AC
3 267 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 3.17.20 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 56 3.54.51 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
3 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 503 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
5 81 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
6 373 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 1.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 335 1.55 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 497 1.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 386 DNS 1.41 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 113 1.25 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
6 225 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 1000 meter - Day 2 at 12:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 119 3.23.90 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 385 3.32.30 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 397 3.43.86 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
4 400 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
5 176 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 12:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 8.06 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
2 294 Dren Meri 2002 IK Olympia
3 505 DNS 8.80 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 325 DNS 7.26 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 87 11.64 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
6 22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 68 Filip Nielsen 2002 Ballerup AK
8 518 8.26 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
9 133 9.50 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
10 47 Thomas Vestergaard 2003 Bagsværd AC
11 153 8.06 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
12 360 13.27 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
13 468 12.28 Oswald Carstensen 2002 Sparta
14 358 10.80 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 129 10.31 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
16 76 8.02 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
17 95 7.55 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
18 442 12.91 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
19 103 11.69 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
20 49 8.51 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
Drenge 12 år - 1000 meter - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 3.05.40 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 411 3.22.28 Gustav Herold 2005 Sparta
3 163 3.40.00 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 130 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
SCRATCH
1 293 DNS 3.40 William Wellendorf 2005 IK Hellas
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 521 2.20 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
2 74 3.40 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
3 479 3.10 Selma Staun 2000 Sparta
4 125 2.50 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 520 2.40 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
2 353 3.50 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 13 2.60 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 128 4.57 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
2 142 DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
3 344 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
4 61 4.75 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 431 4.49 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 191 DNS 5.27 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 511 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
8 342 DNS Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
9 418 4.62 Ida Lyngby 2002 Sparta
10 17 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
11 449 DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
12 85 4.49 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
13 255 DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik
14 396 4.75 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
15 15 4.48 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
16 428 5.09 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
17 305 4.17 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
18 110 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
19 39 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
20 463 3.98 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
21 205 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
22 230 4.35 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
23 323 3.52 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 121 DNS 4.17 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
25 377 4.81 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
26 26 4.26 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
27 33 4.73 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
28 451 4.52 Mathilda Gertz 2002 Sparta
29 251 4.32 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
30 10 4.99 Helena Ring 2002 Amager AC
31 316 3.73 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
32 495 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
33 154 4.32 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
34 426 4.80 Josefine Sørensen 2002 Sparta
35 471 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
36 378 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
SCRATCH
1 77 DNS 2.92 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - 1000 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 3.11 Philip Mux Grundt Hansen 2004 Bagsværd AC
2 45 3.18 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
3 303 3.20 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
4 124 3.05.99 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
5 208 3.12.46 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
6 289 3.14.71 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
7 474 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
8 299 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
9 138 David Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 118 DNS 3.40.40 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 196 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 134 5.21.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 227 5.25.0 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
4 476 5.31.35 Sarah Glad 2003 Sparta
5 127 5.24.90 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
6 324 DNS 5.20.00 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
7 372 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 453 4.59.00 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
2 448 4.49.46 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 507 5.15.00 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 461 4.42.10 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
5 89 5.17.23 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
6 51 5.14.25 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
7 84 5.03.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 318 5.20.00 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
SCRATCH
1 255 DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 374 4.26.06 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 161 5.13.69 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
3 376 5.14.51 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
4 420 Isabella Matilda Jensen 2001 Sparta
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 281 DNS 1.33 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
2 369 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 18 1.10 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
SCRATCH
1 494 DNS Victor Visan Bahn 2007 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 446 4.56.87 Marcus Rølling 2003 Sparta
2 338 5.00.00 William Elsner 2003 Københavns IF
3 274 4.50.0 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 97 5.01.06 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 291 4.50.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 389 4.25.75 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 367 4.24.31 Anders Bang 2002 Sparta
4 117 4.40.00 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 462 4.31.76 Noah Nouri 2002 Sparta
5 170 4.36.04 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
6 99 4.37.23 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
2 218 DNS 4.54 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
3 435 DNS 4.25.10 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 13:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 456 4.14.91 Morten Bach 2000 Sparta
2 276 4.45 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
3 64 5.14.89 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
4 80 4.38.58 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
5 500 3.58.55 William Devantier 2000 Sparta
6 346 Zulfikar Ali 2000 ROAR atletik
7 391 4.14.67 Conrad Lind 2001 Sparta
8 355 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 13:55
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 441 15.21 Mads Lund 2000 Sparta
2 363 15.03 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 477 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 204 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
5 261 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
6 343 Saef Ali 2000 ROAR atletik
7 88 10.83 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:05
START LIST
Antal heats: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
1 154 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 17 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
3 316 32.53 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 8
1 323 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
2 149 31.90 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 344 31.0 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 3 / 8
1 134 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
2 305 30.99 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 463 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 4 / 8
1 378 30.69 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
2 327 30.31 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
3 59 30.19 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 8
1 105 29.98 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
2 472 29.44 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 230 29.33 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
HEAT 6 / 8
1 510 29.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
3 509 28.69 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
HEAT 7 / 8
1 265 28.63 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
2 418 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 139 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 8 / 8
1 495 28.15 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 403 28.01 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
3 266 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 84 DNS 28.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 342 DNS 30.0 Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
3 352 DNS 27.43 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 377 DNS 28.64 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
5 436 DNS 28.08 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 393 Eli Riege 2006 Sparta
2 516 1.20 Asger Abraham 2006 Sparta
3 8 1.15 Daniel Lund 2006 Amager AC
4 141 1.15 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 115 DNS 1.00 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 14:05
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 198 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 135 5.20 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 439 5.04 Louise Bach Moore 2001 Sparta
4 226 4.67 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
5 433 4.83 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
7 434 4.67 Lili Kökeny 2001 Sparta
8 340 4.14 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
9 337 4.64 Vibha Soren 2001 Københavns IF
10 417 5.14 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
11 415 5.61 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
12 447 5.16 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
13 252 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
14 193 4.60 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
15 521 4.29 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 14:05
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 406 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 452 5.05 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
3 440 4.92 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 424 4.87 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 152 29.63 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
3 273 28.80 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:40
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 466 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
1 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
2 95 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
3 392 30.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 445 30.12 Malte Bank 2003 Sparta
2 22 DNS 28.86 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 284 28.59 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 4 / 6
1 153 28.40 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
2 76 28.03 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
3 133 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
1 468 27.01 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 132 26.92 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 515 26.82 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 6
1 129 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 322 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 172 25.61 August Østergaard 2003 Gentofte IK
SCRATCH
1 91 DNS 28.66 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 29.56 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
3 486 DNS 25.68 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 160 31.05 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
3 93 29.80 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 280 24.41 Anton Mjöbäck Haudrum 2000 IK Hellas
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 111 12.93 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 349 13.48 Jeppe Emil Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 7 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
4 412 11.70 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
5 296 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
6 100 12.82 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
7 297 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
8 513 10.51 Mads Ringsted 1999 Københavns IF
9 514 10.69 Christian Gundersen 1999 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:15
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 233 DNS 13.68 Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM
2 400 DNS 13.75 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
3 278 10.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 182 11.82 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 144 11.05 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 200 11.96 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 146 12.52 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
8 457 12.00 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:20
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 195 DNS 10.51 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 269 10.77 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
3 377 9.72 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 431 9.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 428 10.05 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 79 9.77 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
7 15 10.16 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
8 396 DNS 10.34 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 15:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 322 11.15 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 284 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 384 9.73 Bertram Costa 2002 Sparta
4 392 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 103 DNS 10.83 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 15:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 459 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:30
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 DNS 10.02 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
2 264 10.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
3 433 9.49 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 415 9.47 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 434 9.53 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 417 9.28 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 247 10.00 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
8 214 DNS 9.71 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:40
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 133 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 360 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 24 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 486 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
6 132 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 392 DNS 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 518 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta