ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 q 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 q 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 q 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 10.43 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 10.79 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 136 140 143 145
1 1.43 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O XO O O O O O XXX
2 1.25 Karla B. Langvik 2005 Sparta O O O O XXX
3 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC O O O XXO XXX
4 1.20 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC O O XO XXO XXX
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.47 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.42 4.47 4.26 4.37 4.36 3.65
2 4.40 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 4.16 4.37 4.35 4.18 4.40 4.37
3 4.36 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta X 4.13 4.20 X X 4.36
4 4.20 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK 4.09 X 4.20 4.12 4.16 X
5 4.20 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF X 4.20 X X 4.10 4.11
6 3.99 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 3.99 3.86 3.94 3.84 3.84 3.48
7 3.98 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 3.98 3.85 3.70 3.77 X X
8 3.91 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik 3.91 3.29 3.82 3.75 3.77 3.90
9 3.87 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik 3.70 3.56 3.87
10 3.83 Victor Bausager 2005 Ballerup AK 3.65 3.83 3.76
11 3.82 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas 3.56 3.75 3.82
12 3.78 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta 3.78 3.14 3.76
13 3.75 Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.75 3.67 3.40
14 3.74 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød 3.74 3.57 3.42
15 3.71 Leon Hamann 2005 Københavns IF 3.13 3.71 3.69
16 3.68 Elias Solvang 2005 IK Hellas 3.55 3.68 3.27
17 3.50 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød 3.50 3.34 3.25
18 3.31 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF 3.31 3.05 X
19 2.90 Christian Carstensen 2005 Københavns IF X 2.86 2.90
DNS Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.53 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 9.55 10.45 10.68 10.73 10.89 11.53
2 10.34 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 10.34 9.81 9.26 10.21 9.49 9.74
3 9.67 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta 8.72 9.27 9.31 9.14 8.75 9.67
4 9.58 Karla Schärfe 2003 Sparta 8.81 9.45 8.83 9.49 9.58 X
5 9.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta 9.52 8.58 8.94 8.96 8.54 9.56
6 9.53 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 9.53 9.43 8.99 8.96 8.36 8.55
7 9.42 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 8.40 7.68 9.26 8.74 8.33 9.42
8 8.96 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 8.77 8.46 8.82 8.75 8.23 8.96
9 8.42 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.02 7.51 8.42
10 8.29 Regitze Friis 2002 Amager AC 7.38 8.29 7.79
11 8.00 Emilie Bank 2002 Sparta 8.00 X X
12 7.93 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.93 6.93 7.80
13 7.82 Astrid Jager Lykke 2002 Bagsværd AC 7.22 7.55 7.82
14 7.81 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF 7.04 7.21 7.81
15 7.31 Flora Chalmer 2003 Sparta 6.81 7.31 7.17
16 6.82 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 6.82 6.70 6.70
17 6.58 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 6.58 6.56 6.55
18 6.57 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.41 6.57 6.24
19 6.48 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik X 5.87 6.48
20 5.73 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF 5.54 5.10 5.73
21 5.09 Isabel Møller 2003 Amager AC 4.82 4.59 5.09
DNS Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 q 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
3 q 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.07 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 10.22 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 10.27 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
7 10.57 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 q 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
4 q 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 q 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 10.07 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 10.23 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
8 10.81 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 q 9.80 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
3 q 10.72 Carl Stenner 2007 Københavns IF
4 q 10.75 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.56 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 10.05 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
4 q 11.12 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
5 11.69 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 q 9.16 Eli Riege 2006 Sparta
3 q 9.86 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 q 9.90 Thomas Green 2006 Greve Atletik
5 10.98 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 2 / 2
1 Q 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.32 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 q 9.83 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
4 q 10.57 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.76 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 q 8.90 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 9.25 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 9.28 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
5 9.32 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
6 9.33 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 9.66 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
DNS Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.78 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 9.07 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 9.14 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 9.22 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 9.51 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 10.00 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.64 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 q 8.77 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 8.92 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
4 9.32 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
5 9.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 9.60 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 9.61 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 9.76 Tsinat Krause 2004 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
2 q 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
3 q 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.44 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 9.85 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
6 10.73 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
DNS Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
1 Q 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 9.39 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 9.90 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 9.94 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
6 10.01 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
7 10.27 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 Q 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
4 9.52 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 9.72 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
6 10.01 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
7 10.03 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
2 q 8.69 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 8.70 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 9.06 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 9.29 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.49 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
7 9.52 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.32 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 8.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 8.74 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
4 8.83 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 9.36 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
7 9.68 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 6
1 Q 8.26 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.55 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.58 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
4 8.89 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
5 9.32 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 9.33 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
1 Q 8.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 q 8.56 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 8.88 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 8.92 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 8.96 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 9.01 Mathilda Gertz 2002 Sparta
7 9.60 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
1 Q 8.35 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.48 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.59 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 8.87 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 9.45 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 9.66 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 9.78 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 Q 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 q 8.58 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 q 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 q 8.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 8.90 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
6 8.92 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 9.14 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.28 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 5.01 5.28 5.21 X 4.95 X
2 5.18 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta X 5.07 5.13 5.09 5.18 5.05
3 5.06 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.81 5.03 4.98 4.74 4.89 5.06
4 5.00 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF X 4.95 X 5.00 X 4.78
5 4.83 Carl Aabo 2004 HG ATM 4.71 X 4.83 4.82 X 4.77
6 4.48 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta X 4.14 4.48 X 4.26 3.67
7 4.40 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta 3.95 4.40 X 2.75 4.40 3.10
8 4.26 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.12 4.14 X 4.26 4.04 4.20
9 4.12 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 4.12 X 4.09
10 4.11 Julius Claville 2004 IK Hellas X 4.10 4.11
11 3.96 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK 3.84 3.96 3.96
12 3.73 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.56 3.58 3.73
13 3.59 Filip Ravn 2004 Greve Atletik 3.40 3.59 3.49
14 3.48 Rasmus Brandt 2004 HG ATM 3.43 3.48 3.42
15 3.41 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 2.40 3.41
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.23 Søs Sühler 2004 IK Olympia 11.60 12.23 12.22 11.99 11.41 11.68
2 10.50 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 10.50 10.25 10.24 9.92 9.70 9.62
3 10.27 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta 8.73 9.56 9.95 9.71 10.27 9.09
4 10.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 10.24 X 9.86 9.97 9.85 X
5 9.45 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 8.68 9.27 9.45 8.81 8.52 9.40
6 8.57 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 8.13 7.47 8.31 7.46 8.14 8.57
7 8.55 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 7.99 8.09 7.23 8.02 8.22 8.55
8 8.22 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 7.44 8.22 7.28 7.75 8.05 7.74
9 7.93 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik 7.45 7.24 7.93
10 7.80 Angelina Holme 2004 Greve Atletik 7.80 6.07 X
11 7.58 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 7.17 7.08 7.58
12 7.36 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 6.86 7.36 6.65
13 7.13 Helene Ekner 2004 Amager AC 7.13 6.35 7.01
14 6.82 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 6.79 6.82 6.53
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 q 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
3 q 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 8.07 Bertram Costa 2002 Sparta
5 8.18 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
6 8.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 8.74 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
8 8.89 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 Q 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 q 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 q 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 8.07 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 8.22 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.31 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 8.35 Neloo Falck 2003 Københavns IF
8 8.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 Q 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 8.09 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.12 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 8.44 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
6 8.54 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
7 8.72 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
8 8.99 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 80 85 90 95 100 105 110 112
1 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta O O O O O O XXX
2 1.05 Sophia Bonde 2007 Københavns IF O O XO O XO O XXX
3 0.95 Helene Salomonsen 2007 Sparta O O O XXX
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
5 8.54 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 8.74 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 8.93 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 8.53 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 8.55 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.94 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
6 9.26 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
DNS Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 8.46 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 8.48 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 8.50 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 8.59 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
7 8.65 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
8 8.75 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
2 q 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
4 q 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 8.04 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
6 8.16 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
HEAT 2 / 2
1 Q 7.20 Tobias G Larsen Sparta
2 q 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 q 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta
4 q 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 7.85 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 8.04 Johan Voigt 2001 IK Olympia
DQ Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 260 270
1 2.60 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O XO O O O XXX
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220
1 2.10 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF O O O O XXX
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 260 270 300 310 320 330 340
1 3.30 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO XO XXX
2 2.60 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O O XO XX
3 2.60 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O XO XO XXX
4 2.60 Bertram Costa 2002 Sparta O O O O XXO XXO XXX
5 0.00 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta XXX
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.04 Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 8.18 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 8.34 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 8.38 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
5 8.62 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
6 8.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116 118 120
1 1.18 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O O XXO XO XXX
2 1.13 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XO XXX
2 1.13 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF O O O XO XXX
4 1.10 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O XO XXX
5 1.05 Laura Thygesen 2006 Københavns IF O O O XXX
5 1.05 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC O O O XXX
7 1.05 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF O XXO O XXX
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.22 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 q 7.29 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 q 7.29 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
4 q 7.34 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 q 7.48 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 7.85 Christian Gundersen 1999 Sparta
7 8.59 Filmonm Merbhratom (U) 1999 ROAR atletik
DNS Yousef El Basari 1999 Trongården IF
HEAT 2 / 2
1 Q 7.15 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 q 7.29 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 q 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.68 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
5 7.77 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
6 7.82 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 7.86 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.09 4.09 4.05 4.05 3.96 3.96
2 3.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.64 3.71 3.84 3.58 3.71 3.71
3 3.72 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik X 3.72 3.56 3.61 3.50 3.56
4 3.69 Maja B. Voigt 2007 Sparta 3.69 3.47 3.52 X X 3.43
5 3.60 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.60 3.52 3.54 3.50 3.50 3.56
6 3.50 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta 3.27 X 3.29 3.32 X 3.50
7 3.31 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.18 3.04 3.31 3.04 2.99 2.70
8 3.07 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 2.86 3.07 2.69 2.93 2.78 2.45
DNS Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
DNS Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 12.64 12.16 11.93 11.96 12.41 12.07
2 11.51 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.45 11.51 10.58 10.34 10.94 X
3 11.46 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA 11.44 10.85 11.10 11.46 11.15 11.16
4 11.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 11.35 10.94 10.84 X 10.72 X
5 11.16 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 11.16 X 10.56 10.43 10.82 10.46
6 9.35 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.92 X X 9.35 9.20 X
7 9.30 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød X 9.30 8.81 9.18 X 9.30
8 8.50 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 8.50 X 7.87 7.94 8.12 8.08
9 8.25 Caroline Brath 2000 Ballerup AK 7.82 X 8.25
10 8.09 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 7.63 8.09 7.51
11 7.16 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød 6.70 6.82 7.16
12 6.96 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 6.90 6.81 6.96
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.76 Ayoe Røbel 1998 Sparta 10.82 12.06 12.17 12.07 12.47 12.76
2 12.14 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 11.19 12.08 12.14 11.97 12.08 X
3 11.00 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 10.17 10.24 X 10.42 10.06 11.00
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
2 q 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 q 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
5 9.51 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
6 9.87 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
2 q 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 q 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 9.31 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 9.46 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.29 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
1 Q 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.32 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
3 9.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 9.44 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
5 9.64 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
6 10.77 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
7 11.49 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 q 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 q 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
5 q 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
6 9.89 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 9.95 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
8 9.96 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
2 q 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 q 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
4 9.15 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
5 9.21 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
6 10.17 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
7 10.90 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
DNS Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.17.35 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 1.22.14 Thomas Green 2006 Greve Atletik
3 1.23.62 William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
4 1.26.44 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
5 1.28.57 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
6 1.32.59 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 158 160
1 1.58 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XO XXO XXX
2 1.53 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta XXO O XO XO O XXO XXX
3 1.50 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA O - O O O XXX
4 1.50 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XXO XO XXO XXX
5 1.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O O XO XXX
6 1.41 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC O O O XO XXO XXX
7 1.38 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O O XO XXX
8 1.35 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF O O O O XXX
9 1.35 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O XO XXX
10 1.25 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O O XXX
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.13.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 1.15.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 1.17.37 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
4 1.17.63 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 1.19.81 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.66 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.66 5.57 X 5.52 X X
2 5.49 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 5.35 5.33 5.26 5.33 4.06 5.49
3 5.42 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 5.42 X X X 4.09 3.86
4 5.37 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 5.37 X 5.08 5.17 5.33
5 5.34 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 5.02 5.34 4.96 4.61 X X
6 5.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.96 5.12 5.15 X 4.73 X
7 5.08 Bertram Costa 2002 Sparta 5.07 5.05 5.08 4.88 4.98 X
8 4.98 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X X 4.98 X 4.83 X
9 4.93 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 4.93 4.86 4.77
10 4.91 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.85 4.66 4.91
11 4.87 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 4.87 4.87 4.46
12 4.87 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.87 4.86 X
13 4.81 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC 4.81 X X
14 4.60 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.40 4.37 4.60
15 4.45 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 4.30 4.45 X
16 4.43 Neloo Falck 2003 Københavns IF X 4.43 X
17 4.41 Malte Bank 2003 Sparta 4.41 4.27 4.27
18 4.36 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.36 X X
19 3.16 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC X 3.16 X
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.11.13 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 1.13.63 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 1.14.12 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
4 1.16.32 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
5 1.18.46 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
6 1.22.52 Carl Stenner 2007 Københavns IF
7 1.31.16 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.17.07 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 1.17.82 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
3 1.19.01 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 1.20.68 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 1.22.30 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 1.23.68 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 1.25.28 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 1.26.99 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
9 1.28.19 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 1 / 2
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.49.62 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 1.54.19 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.54.51 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
4 1.59.93 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 2.05.12 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
6 2.11.00 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
DNS Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 230 240 250 260 270 280 290 300 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O XXX
2 3.60 Mads Lund 2000 Sparta XXO O XO XO XXX
3 3.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O XXX
4 2.90 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XO O XO XO O O XXX
5 2.60 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK O XXO XO XXO XXX
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.93 Karla B. Langvik 2005 Sparta 8.42 7.92 X 8.66 8.63 8.93
2 8.53 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 8.32 8.37 8.11 7.18 8.53 8.45
3 8.49 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 8.49 8.15 8.05 8.33 8.07 8.34
4 8.38 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 8.00 7.05 6.85 8.19 8.38 X
5 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 7.95 7.31 7.41 6.99 7.66 7.54
6 7.83 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC 6.54 7.01 7.63 7.83 7.82 7.72
7 6.11 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 4.96 4.09 5.51 5.70 6.11 6.02
8 5.54 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta 5.54 5.54 5.11 4.11 4.23 5.35
9 0.00 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød - - -
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.44.09 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.46.77 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.54.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 1.56.11 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 2.02.40 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
6 2.03.62 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 2.04.30 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
8 2.05.71 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
9 2.10.30 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
10 2.10.45 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
11 2.12.23 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
12 2.18.25 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
13 2.20.93 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
5 2.02.40 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
7 2.04.30 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
8 2.05.71 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
10 2.10.45 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
11 2.12.23 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
12 2.18.25 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
13 2.20.93 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 1.44.09 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.46.77 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.54.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 1.56.11 Leon Hamann 2005 Københavns IF
6 2.03.62 Elias Solvang 2005 IK Hellas
9 2.10.30 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.47.38 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
2 1.49.94 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
3 1.54.82 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
4 1.59.33 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
5 2.02.85 Julius Claville 2004 IK Hellas
6 2.03.85 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
DNS Christian Schwartzbach 2004 Ballerup AK
DNS Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.18.52 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 2.21.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 2.22.62 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 2.30.00 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 2.30.98 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
6 2.32.12 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
7 2.32.48 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
8 2.34.34 Sarah Glad 2003 Sparta
9 2.37.46 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
10 2.38.10 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 2.39.45 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
12 2.41.09 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
13 2.44.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 2.47.09 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 3.02.14 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
HEAT 1 / 2
8 2.34.34 Sarah Glad 2003 Sparta
9 2.37.46 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
10 2.38.10 Malou Lomholdt 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 2.39.45 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
12 2.41.09 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
13 2.44.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 2.47.09 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 3.02.14 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 2.18.52 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 2.21.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 2.22.62 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 2.30.00 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 2.30.98 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
6 2.32.12 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
7 2.32.48 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.97 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 3.97 3.73 3.87 3.17 3.36 3.81
2 3.89 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 3.75 3.74 3.63 3.88 3.89 3.74
3 3.76 Frederikke Jensen 2006 HG ATM 3.50 3.15 3.76 X X 2.96
4 3.72 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK 3.45 3.72 3.50 3.19 3.67 3.59
5 3.60 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF X 3.60 3.44 3.33 3.12 3.58
6 3.54 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 3.40 3.54 3.37 X 3.47
7 3.52 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK X 3.51 3.48 3.46 3.52 3.41
8 3.52 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.35 X 3.52 3.25 3.37 -
9 3.44 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK 3.28 X 3.44
10 3.36 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.36 3.29 3.23
11 3.35 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 3.35 3.28 3.23
12 3.33 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK 3.15 3.33 3.22
13 3.29 Laura Thygesen 2006 Københavns IF 3.29 3.21 3.28
14 3.24 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK 3.23 2.88 3.24
15 3.24 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK 3.24 X 3.20
16 3.20 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 3.20 3.16 3.00
17 3.18 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.18 3.01 3.01
18 3.06 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK 3.06 3.03 3.04
DNS Sofia Bianco 2006 Københavns IF
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.27.21 Elena Grøndahl Johansen 2000 Helsingør IF
2 2.31.13 Frida Uhrskov 2001 Helsingør IF
3 2.35.88 Malene Schelde 2000 HG ATM
4 2.36.58 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O O O O O O XO XXX
2 1.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O XO O O XXO XO XXX
3 1.34 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik XXO O XXO O XO O XXO XXX
4 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O O O XXX
5 1.31 Anya Thomsen 2004 Sparta O O O O O XXO XXX
6 1.20 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik O O XO XXX
DNS Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
HEAT 1 / 2
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
DNS Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.00.22 William Devantier 2000 Sparta
2 2.04.63 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 2.10.11 Morten Bach 2000 Sparta
4 2.13.97 Mikkel stamp 2000 Helsingør IF
5 2.14.10 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
6 2.16.70 Sebastian Larvad 2001 Hvidovre AM
7 2.32.01 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.31.10 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.00.37 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.23.15 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
2 6.29.79 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.09.69 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 8.64 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.68 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
4 8.68 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 8.78 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 8.94 Sara Porst 2004 Korsør AM
7 9.09 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 9.14 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.14 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.29 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.50 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 q 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
5 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 8.61 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 8.65 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 8.71 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 Q 8.14 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 Q 8.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 Q 8.38 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
4 q 8.53 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
5 8.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 8.60 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
7 8.66 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
8 8.75 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 270 290 300 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430
1 4.20 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O XO XO O XXX
2 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta O XXO XXX
3 3.60 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta O XO O XXO XXX
4 2.90 Christian Gundersen 1999 Sparta O XXO XXX
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.02 Ther-Sonne 2007 Sparta 8.02 7.55 7.40 7.35 6.87 7.42
2 6.69 Mads Vincentsen 2007 Sparta 6.36 6.30 6.26 6.69 6.45 4.87
3 6.54 Carl Stenner 2007 Københavns IF 6.54 5.98 6.08 5.87 5.32 X
4 6.14 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 5.99 4.53 6.14 6.00 6.10 5.96
DNS Victor Visan Bahn 2007 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.01 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 7.37 X 7.34 6.44 8.01 7.27
2 7.65 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 6.98 6.95 7.32 7.14 7.54 7.65
3 7.05 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 7.05 6.93 6.61 6.53 6.72 6.34
4 5.22 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 5.04 4.87 5.17 4.57 4.73 5.22
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.29 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.47 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 9.86 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 9.89 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 9.92 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 9.95 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 10.02 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.14 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.54 Emil Frænde 2000 Sparta X X X 6.36 6.54 X
2 6.02 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.78 X X X 5.80 6.02
3 5.99 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta 5.95 5.66 5.74 5.31 5.53 5.99
4 5.91 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 5.72 5.81 5.70 5.91 5.71 5.77
5 5.75 Alexander Haugeby 2000 Sparta 5.37 5.75 5.68 5.20 5.35 5.64
6 5.58 Sebastian Larsen 2001 Sparta 5.37 5.58 5.46 X 5.24 5.42
7 5.54 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta X 5.54 5.47 4.20 5.35 X
8 3.93 Johan Voigt 2001 IK Olympia 3.65 3.72 3.93 - - -
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.91 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.55 6.87 6.79 6.87 6.91 6.88
2 6.52 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 6.26 6.38 6.50 - 6.52 -
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.35 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 9.52 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
4 9.91 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK
5 10.00 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 10.53 Aksel Birk Stjernstrøm 2007 Sparta
7 10.74 Carl Stenner 2007 Københavns IF
8 11.43 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.94 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 9.61 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.62 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 9.73 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 9.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
7 9.81 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
8 9.86 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.92 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 9.18 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.20 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.61 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 9.71 Victor Colberg 2006 Ballerup AK
7 10.05 Thomas Green 2006 Greve Atletik
DNS William Grave Holst Hvass 2006 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.83 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8.83 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 8.85 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 9.08 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
5 9.31 Karla B. Langvik 2005 Sparta
6 9.36 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 9.37 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 9.43 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157
1 1.54 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O - XO XXX
2 1.51 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF O O O O O XXX
3 1.45 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO O XXX
4 1.45 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O XO XXX
DNS Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 157 160 163 168 173
1 1.68 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O O XXX
2 1.60 Tina B. Gellin 1998 Holte Atletik XO O XXX
3 1.57 Anna Lange 1999 Greve Atletik O - XXO O XXX
4 1.54 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta O O O O XO XXX
5 1.54 Emilie R. Hansen 1999 Sparta O XXO XXO XXO XXX
6 1.51 Emilie Persson 1999 Sparta O O XO O XXX
7 1.48 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA O O XO XXX
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.59 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.95 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 8.96 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 8.97 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 9.19 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
6 9.21 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.22 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 9.55 Leon Hamann 2005 Københavns IF
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.06 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.27 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
3 8.32 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 8.67 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
5 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 8.83 Carl Aabo 2004 HG ATM
7 8.92 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 7.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 7.73 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 7.84 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
5 7.90 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 8.07 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 8.11 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 8.13 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.75 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik X 10.32 - 10.75 - -
2 8.75 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik 8.75 8.71 7.92 8.30 8.32 7.66
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.14 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.90 X 11.14 10.68 X X
2 10.17 Vibha Soren 2001 Københavns IF X X 10.17 9.61 9.98 X
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.02 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 7.16 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 7.22 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 7.23 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 7.28 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta
6 7.32 Jacob Hvorup 1999 Sparta
7 7.51 Nikolaj Graves 1998 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.08 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 8.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
3 8.18 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.30 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 8.51 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 8.55 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
8 8.58 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.19 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 8.21 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 8.25 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.34 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 8.43 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 8.47 Louise Bach Moore 2001 Sparta
8 8.55 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.12 Tobias G Larsen Sparta
2 7.26 Mikkel Ramlow Sparta
3 7.32 Emil Frænde 2000 Sparta
4 7.34 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 7.47 Mads Lund 2000 Sparta
6 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
7 7.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 7.68 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.37.31 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 11.07.00 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
3 11.09.42 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 11.19.52 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
5 11.22.06 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
6 11.39.38 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 11.48.12 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.11.95 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 11.43.59 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.57.53 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 10.17.78 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
3 10.27.58 Marcus Rølling 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41.57 Conrad Lind 2001 Sparta
2 10.17.78 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
2 12.86 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 13.56 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 14.15 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 176
1 1.73 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O XXO XXO XO O O O XXX
2 1.64 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO XO XXO XXO XXO XXX
3 1.58 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XXX
3 1.58 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O XXO XXX
5 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta O O O O XXX
6 1.55 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O XO XXO XXX
7 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF O O O O XO XXX
8 1.50 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC O XO XXO XXX
9 1.35 Malte Bank 2003 Sparta O XO XXX
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.94 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.63 4.85 4.82 4.75 4.84 4.94
2 4.79 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 4.76 4.68 4.69 X X 4.79
3 4.72 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK X 4.72 4.62 4.56 4.61 4.66
4 4.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.57 4.48 4.40 4.50 4.46 -
5 4.52 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK 4.47 4.22 3.48 3.69 4.40 4.52
6 4.44 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.44 4.34 4.29 4.18 4.32 4.19
7 4.43 Alma S. Witt 2004 Københavns IF 4.34 X 4.43 4.34 4.41 4.28
8 4.43 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta 4.43 4.32 X 4.22 4.39 3.16
9 4.25 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 4.01 X 4.25
10 4.22 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 4.01 4.22 4.03
11 4.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 4.09 4.14 3.92
12 4.11 Angelina Holme 2004 Greve Atletik 4.02 4.11 X
13 4.10 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM 4.09 4.10 4.07
14 4.00 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 4.00 3.88 3.84
15 3.97 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.97 3.85 3.78
16 3.73 Anya Thomsen 2004 Sparta 3.55 3.64 3.73
17 3.41 Nynne Smed 2004 HG ATM 2.26 3.00 3.41
18 3.24 Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM 3.24 3.05 2.94
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.19 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.71 7.93 8.19 7.85 7.82 7.66
2 7.57 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK 6.67 7.18 6.60 6.70 7.41 7.57
3 7.39 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 6.42 6.83 6.53 6.19 7.05 7.39
4 7.07 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 5.53 5.89 6.40 6.82 7.00 7.07
5 7.03 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 5.66 6.59 6.80 6.37 6.71 7.03
6 6.65 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM 6.05 5.77 6.14 6.31 6.38 6.65
7 6.39 Oliver Larsen 2005 Amager AC 5.71 5.38 6.39 5.04 5.79 5.78
8 6.32 Elias Solvang 2005 IK Hellas 5.87 5.66 5.98 6.32 6.04 6.06
9 5.93 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød X 5.15 5.93
10 5.90 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta X 5.38 5.90
11 5.07 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 4.41 4.69 5.07
DNS Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 13.52 Freja Abraham 2006 Sparta
2 13.63 Pil Nedergaard 2006 Sparta
3 13.66 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 14.08 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 13.10 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.58 Joel Frederik von d'Ahe 2006 Sparta
2 12.95 Asger Abraham 2006 Sparta
3 13.43 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 13.46 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
DNS Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.43 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 12.11 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 12.69 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 12.72 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 13.99 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
6 14.41 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 11.05 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.82 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 q 11.96 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 q 13.68 Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM
5 q 13.75 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 10.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 q 12.00 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 q 12.52 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
4 14.56 Nynne Smed 2004 HG ATM
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 09:50
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.64 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Ballerup AK 8.79 8.96 10.50 9.81 10.06 10.64
2 10.33 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 10.18 9.57 9.87 9.53 10.33 10.21
3 10.16 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 9.71 9.50 10.16 9.52 9.43 9.59
4 9.25 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 8.34 8.88 8.46 8.99 9.25 9.14
5 8.27 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik 8.27 7.87 7.76 7.64 7.74 7.79
6 8.01 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 5.93 7.53 7.35 7.82 8.01 7.95
7 7.76 Lukas Brix 2004 HG ATM 7.76 X 7.70 7.20 7.52 7.22
8 7.54 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 7.54 7.37 7.04 7.52 7.03 6.50
9 7.13 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 6.48 7.02 7.13
DNS Deividas Zebrauskis 2004 Ballerup AK
DNS Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 10:05
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.78 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
2 11.80 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
3 11.81 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 12.73 Oliver Larsen 2005 Amager AC
5 12.74 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 14.10 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 160 165 168 171 174 177 180 183 186 189 191 193
1 1.91 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O O O XO XXO XXO XX
2 1.86 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O O O O XXO XXX
3 1.77 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O O XO XO O XXO XXO XXX
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 165 168 171 174 177 180 183 186 189
1 1.86 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta O O O XO XO XXX
2 1.77 Anders Beier Christensen 1999 HG ATM XO - XO O XO XXX
3 1.74 Christian Gundersen 1999 Sparta O O XO O XXX
4 1.74 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O O XXO XXX
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.61 Lance Aabo 2006 HG ATM 4.61 4.41 4.45 - - -
2 4.29 Eli Riege 2006 Sparta 4.29 3.88 3.93 3.77 3.90 -
3 3.99 Rolf Riisager 2006 Amager AC 3.85 3.99 X X 3.87 3.81
4 3.83 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.53 3.83 X 3.54 3.61 3.78
5 3.72 Daniel Lund 2006 Amager AC 3.62 3.64 3.59 3.72 3.54 3.57
6 3.62 Asger Abraham 2006 Sparta 3.04 2.65 3.60 3.49 3.62 X
7 3.39 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 3.36 3.39 3.35 1.90 3.36 3.39
8 0.00 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
DNS Tobias Tøttrup Impgaard S 2006 Holte Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:15
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.72 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
2 q 9.77 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 10.16 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 q 10.51 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 768 10.77 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 11.54 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.05 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
3 q 10.34 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 765 q 10.77 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 10.82 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 11.53 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
Drenge 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 10:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 11.07 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
3 12.04 Julius Claville 2004 IK Hellas
4 12.73 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 13.52 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:40
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.53 Lili Kökeny 2001 Sparta
2 q 10.00 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 10.02 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 q 10.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
5 10.54 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.28 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 9.47 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 9.49 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 q 9.71 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
5 10.38 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 10.85 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:50
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 q 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 q 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 10.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNF Malte Bank 2003 Sparta
DNS Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
3 q 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 q 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 q 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 10.50 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 10:50
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.59 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.59 4.53 4.36 4.41 4.53 4.54
2 4.42 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 4.18 4.12 4.03 4.03 4.30 4.42
3 4.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK 4.33 4.26 4.21 4.39 4.27 X
4 4.31 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.24 4.15 4.22 4.18 4.31 4.29
5 4.29 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 4.29 X 4.24 4.19 X X
6 4.17 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 4.09 4.02 3.79 4.17 4.09 3.97
7 4.16 Karla B. Langvik 2005 Sparta 3.75 3.85 4.16 3.69 3.92 4.02
8 4.13 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.13 4.01 4.04 3.84 3.55 4.00
9 3.95 Filippa Roug 2005 Ballerup AK X 3.95 3.93
10 3.85 Nikoline Graae 2005 Trongården IF 3.78 3.72 3.85
11 3.76 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 2.65 3.40 3.76
12 3.68 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 3.68 3.41 3.58
13 3.49 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC 3.46 3.42 3.49
14 3.49 Annika Olesen 2005 Ballerup AK 3.42 3.34 3.49
15 3.46 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC 3.37 3.45 3.46
16 3.42 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK 3.18 3.35 3.42
17 3.37 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta 3.09 X 3.37
18 3.35 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF 3.05 3.35 3.32
19 3.28 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC 3.08 3.28 3.18
20 3.15 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC 2.96 3.15 3.13
21 3.13 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK 3.08 3.13 2.83
Piger 10 år - Kuglestød - Day 2 at 10:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.38 Ella Julie Fischer 2007 Sparta X 6.37 6.14 5.95 7.38 6.59
2 6.68 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 6.29 5.73 6.68 6.62 6.03 6.07
3 6.10 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 6.10 X 5.66 5.41 5.51 5.03
4 5.77 Maja B. Voigt 2007 Sparta 4.70 4.67 4.85 4.84 5.53 5.77
5 5.56 Helene Salomonsen 2007 Sparta 4.90 4.79 4.73 5.56 4.49 4.54
6 5.46 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 5.30 5.46 5.43 5.23 4.70 4.97
7 5.11 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 4.57 4.96 4.96 4.99 5.11 4.61
DNS Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:05
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.29 Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 9.82 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
3 10.41 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 10.80 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 10.88 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
DNS Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310
1 3.00 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK O O O O XO XXX
2 2.80 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O XO XXO XXO XXX
3 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta O XXO XO XXO XXX
4 2.50 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA XO O O O O XXX
5 2.30 Freja Lund Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA O O O O XO XXX
6 2.20 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O XO O O XXX
7 0.00 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik XXX
Drenge 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:25
91.4 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.54 Mads Lund 2000 Sparta
2 9.24 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 11.46 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:25
99.1 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.46 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 8.81 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147
1 1.44 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O O O XO XXX
2 1.44 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas O O O O XO O XO XO XXX
3 1.35 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O XXO XXX
4 1.30 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta O O O XO XXX
5 1.30 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK O XXO O XXO XXX
6 1.15 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta O O XXX
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.03.88 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 4.15.49 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
3 4.18.74 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
Piger 11 år - 1000 meter - Day 2 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.39.50 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 3.42.66 Freja Abraham 2006 Sparta
3 3.59.67 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
DNF Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
DNS Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.19 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.15 4.15 4.19 4.16 4.11 4.13
2 4.11 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.89 3.71 4.04 3.80 3.95 4.11
3 3.78 Anders Silleborg 2007 Sparta - 3.78 3.67 3.75 3.54 X
4 3.71 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk - 3.70 3.71 3.54 3.43 3.49
5 3.62 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC 3.14 3.57 3.24 3.26 3.62 3.55
6 3.48 Philip Busch-Madsen 2007 Ballerup AK X 3.48 3.42 3.20 3.35 3.34
7 3.42 Victor Visan Bahn 2007 Sparta X X 3.42 X 3.26 3.07
8 3.04 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK - 3.04 2.79 2.90 2.91 2.84
9 2.92 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta 2.85 2.92 2.80
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
DNS Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
Piger 11 år - Kuglestød - Day 2 at 11:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.11 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 7.75 7.39 7.53 7.61 8.11 7.50
2 7.40 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF 6.93 7.09 7.06 X 7.05 7.40
3 6.81 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 4.73 6.53 6.81 5.89 6.61 6.70
4 6.67 Pil Nedergaard 2006 Sparta 5.49 6.67 5.43 6.11 6.24 6.38
5 6.44 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 6.44 6.30 5.90 5.78 6.32 6.21
6 6.09 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC 6.09 6.08 5.53 5.45 5.53 5.49
7 5.95 Freja Abraham 2006 Sparta 5.95 5.60 5.46 5.61 5.49 5.54
8 5.80 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.86 5.31 5.51 5.61 5.59 5.80
9 5.48 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 5.48 5.40 5.41
10 5.02 Victoria Jensen 2006 Amager AC 4.57 5.02 4.94
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.35.85 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
2 3.43.92 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 3.44.19 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 3.44.58 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
5 4.29.06 Nikolaj Soelberg 2007 Gentofte IK
Drenge 11 år - 1000 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.31.63 Joel Frederik von d'Ahe 2006 Sparta
2 3.54.08 Rolf Riisager 2006 Amager AC
3 4.06.43 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.21.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.31.14 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
3 3.48.60 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 3.54.97 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 3.55.82 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
6 4.24.09 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 158 160 162
1 1.60 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF O O O O O O XXO O XO XXX
2 1.53 Vilhelm Krüger 2004 Sparta O XO O O O O XO XXX
3 1.38 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O XO XO XXX
4 1.30 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF O O O XO XXX
5 1.20 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK O XO XXX
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 13 år - 1000 meter - Day 2 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.19.32 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 3.28.03 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 3.29.58 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
4 3.30.99 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 3.32.87 Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 12:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.82 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 12.96 13.82 13.60 13.67 13.14 X
2 13.00 Dren Meri 2002 IK Olympia 12.90 13.00 X 12.44 12.70 12.71
3 12.87 Oswald Carstensen 2002 Sparta 12.05 11.95 12.21 12.26 12.59 12.87
4 11.94 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 11.31 11.94 11.12 11.88 11.89 11.93
5 11.50 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 9.61 11.14 11.43 11.19 11.50 11.49
6 11.11 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 10.14 11.11 10.45 10.70 10.24 10.29
7 10.95 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK X 10.92 X 10.90 10.95 10.81
8 9.35 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF X 9.35 X - - -
9 9.30 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC 8.60 8.63 9.30
10 8.72 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 8.72 8.45 8.49
11 8.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 8.03 8.42 X
12 8.25 Filip Nielsen 2002 Ballerup AK 8.25 7.87 7.97
13 8.23 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød X X 8.23
14 8.21 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 8.21 7.36 8.10
15 7.81 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK 7.81 7.35 7.03
16 7.58 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF 7.58 X 6.86
17 6.96 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK 6.74 6.96 4.69
18 6.92 Thomas Vestergaard 2003 Bagsværd AC 6.61 6.69 6.92
DNS Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
Drenge 12 år - 1000 meter - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.10.15 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 3.30.60 Gustav Herold 2005 Sparta
3 3.47.91 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 3.50.25 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 355
1 3.50 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK O O O XXO XO XXO XXX
2 3.00 Selma Staun 2000 Sparta O XO XO O O XXX
3 2.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O O O XXX
4 2.30 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta O O XO O O XXX
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 310 320 330 340 350
1 3.40 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA O O O O XXX
2 2.40 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta O O XXO XXX
3 2.40 Kate Ladefoged 1998 Amager AC XXO XXO XXX
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta 4.93 4.76 5.01 4.98 5.03 5.16
2 5.01 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.75 X 4.82 4.89 X 5.01
3 4.87 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.83 4.75 4.82 X 4.79 4.87
4 4.72 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 4.63 4.39 X 4.72 4.60
5 4.64 Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.44 4.37 4.58 4.64 4.50 4.61
6 4.59 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta 4.46 4.47 4.40 4.39 4.48 4.59
7 4.51 Helena Ring 2002 Amager AC X 4.40 4.51 X X X
8 4.46 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.41 4.46 X 4.31 4.35 4.45
9 4.44 Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.36 4.44
10 4.42 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC 4.10 4.30 4.42
11 4.35 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC 4.20 4.35 4.32
12 4.32 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.07 4.24 4.32
13 4.30 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.30 4.03 4.29
14 4.24 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC X 4.24 4.22
15 4.18 Victoria Lendal 2002 Sparta X 3.67 4.18
16 4.16 Mathilda Gertz 2002 Sparta 4.05 4.16 4.08
17 4.13 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta X 4.02 4.13
18 4.11 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta X 4.11 X
19 3.98 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.78 3.88 3.98
20 3.93 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC X 3.93 3.67
21 3.91 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK 3.63 3.72 3.91
22 3.89 Ida Lyngby 2002 Sparta X X 3.89
23 3.88 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.74 3.88 3.80
24 3.86 Cecilie Artmur 2002 HG ATM 3.86 X 3.76
25 3.78 Sofie Holten 2002 ROAR atletik 3.61 3.52 3.78
26 3.76 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK 3.76 3.67 X
27 3.53 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC 3.39 3.53 X
28 3.47 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta X X 3.47
29 3.30 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF X X 3.30
30 3.13 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF X 3.13 3.12
DNS Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
DNS Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 1000 meter - Day 2 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.09.82 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 3.12.52 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
3 3.14.95 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 3.17.33 Philip Mux Grundt Hansen 2004 Bagsværd AC
5 3.17.45 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
6 3.20.04 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
7 3.24.33 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
8 3.33.01 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
9 4.08.60 David Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 4.49.26 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 4.52.81 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 4.56.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 5.07.41 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
5 5.08.34 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
6 5.12.28 Sarah Glad 2003 Sparta
7 5.18.30 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 5.20.30 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
9 5.20.61 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
10 5.24.91 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
11 5.26.83 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
12 5.30.85 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
13 5.32.62 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
14 5.35.08 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
HEAT 1 / 2
6 5.12.28 Sarah Glad 2003 Sparta
7 5.18.30 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
9 5.20.61 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
10 5.24.91 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
12 5.30.85 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
13 5.32.62 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
DNS Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 4.49.26 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 4.52.81 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 4.56.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 5.07.41 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
5 5.08.34 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
8 5.20.30 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
11 5.26.83 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
14 5.35.08 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.44.88 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 5.19.53 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 5.25.95 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
4 5.33.75 Isabella Matilda Jensen 2001 Sparta
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 108 111 114
1 1.11 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC O O O XXO XXO XO XXX
2 0.95 Anders Silleborg 2007 Sparta O O O X-
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 4.28.17 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 4.30.12 Anders Bang 2002 Sparta
3 4.34.54 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 4.35.01 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 4.37.46 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 4.44.28 Noah Nouri 2002 Sparta
7 4.57.70 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 4.59.59 Marcus Rølling 2003 Sparta
9 5.00.26 William Elsner 2003 Københavns IF
10 5.03.17 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 5.10.02 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
12 5.17.73 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 1 / 2
7 4.57.70 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 4.59.59 Marcus Rølling 2003 Sparta
9 5.00.26 William Elsner 2003 Københavns IF
10 5.03.17 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 5.10.02 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
12 5.17.73 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 4.28.17 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 4.30.12 Anders Bang 2002 Sparta
3 4.34.54 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 4.35.01 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 4.37.46 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 4.44.28 Noah Nouri 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.09.96 William Devantier 2000 Sparta
2 4.12.33 Morten Bach 2000 Sparta
3 4.15.46 Conrad Lind 2001 Sparta
4 4.33.13 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
5 4.33.72 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
6 4.54.34 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
7 5.02.64 Zulfikar Ali 2000 ROAR atletik
8 5.11.94 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 13:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.68 Mads Lund 2000 Sparta X X 14.68 14.57 14.58 14.50
2 14.36 Alexander Haugeby 2000 Sparta 14.36 X 14.01 14.09 14.19 14.30
3 12.67 Sebastian Larsen 2001 Sparta 11.76 12.00 11.72 12.08 12.28 12.67
4 12.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 11.31 11.94 11.77 11.64 12.51 12.60
5 11.61 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK X X 11.61 X X 11.47
6 10.82 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik X 9.43 10.64 10.09 10.44 10.82
7 7.55 Saef Ali 2000 ROAR atletik X X 7.55 X X 7.44
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
2 28.07 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
3 28.33 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 28.45 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 28.79 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 28.83 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 29.28 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
8 29.35 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
9 29.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
10 29.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
11 30.16 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 30.26 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
13 30.27 Regitze Steenberg 2003 Sparta
14 30.33 Esther Arce 2002 Amager AC
15 30.68 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
16 30.69 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
17 31.33 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
18 31.59 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
19 31.62 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
20 31.67 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
21 31.69 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
22 32.13 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
23 33.98 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 34.73 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 1 / 8
17 31.33 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
18 31.59 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
19 31.62 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 8
21 31.69 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
23 33.98 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 34.73 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 3 / 8
16 30.69 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
20 31.67 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
22 32.13 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 8
10 29.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
11 30.16 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 30.26 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 8
7 29.28 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
13 30.27 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 30.68 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
HEAT 6 / 8
2 28.07 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
8 29.35 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 30.33 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 7 / 8
3 28.33 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 28.45 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 28.79 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 8 / 8
1 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 28.83 Victoria Lendal 2002 Sparta
9 29.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 123 125
1 1.23 Asger Abraham 2006 Sparta O O O XO O XXX
2 1.20 Eli Riege 2006 Sparta O O O XO XXX
3 1.15 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF O O O XXX
4 1.15 Daniel Lund 2006 Amager AC O O XO O XXX
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 14:05
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.19 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 5.10 5.19 4.98 4.75 X 4.86
2 5.14 Louise Bach Moore 2001 Sparta X 4.80 4.91 X 5.14 5.12
3 5.05 Maria Skov Kragh 2001 Sparta 5.05 4.86 4.72 4.98 4.87 4.93
4 5.02 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.91 X X X 5.02 X
5 4.87 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.71 4.82 X 4.43 4.87 4.84
6 4.87 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta X 4.87 4.68 4.67 4.81 4.81
7 4.87 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik X 4.87 4.79 4.52 4.67 4.72
8 4.79 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 4.57 4.65 4.73 4.79 4.72 4.54
9 4.66 Lili Kökeny 2001 Sparta 4.36 4.66 X
10 4.52 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF 4.35 4.52 4.21
11 4.31 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 4.31 X 4.29
12 3.99 Vibha Soren 2001 Københavns IF X 3.99 X
13 3.98 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta 3.91 3.98 3.93
14 3.82 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 3.82 X X
15 0.00 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta X X X
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 14:05
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.83 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta 4.83 4.73 4.62 - 4.65 X
2 4.73 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 4.34 4.12 4.73 4.51 4.67 X
3 4.72 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.72 4.68 4.68 4.70 4.48 X
4 4.66 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta X X 4.48 4.66 X X
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 28.32 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
2 29.75 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 1 / 6
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
HEAT 2 / 6
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
HEAT 3 / 6
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 4 / 6
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
HEAT 6 / 6
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 24.76 Anton Mjöbäck Haudrum 2000 IK Hellas
2 25.88 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 28.91 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
4 29.49 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
3 28.91 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
4 29.49 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 24.76 Anton Mjöbäck Haudrum 2000 IK Hellas
2 25.88 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.20 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 15.20 14.65 X 15.13 X X
2 13.39 Jeppe Emil Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 12.96 12.88 12.70 12.56 12.31 13.39
3 12.82 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 11.20 11.38 11.97 12.51 12.82 12.23
4 12.59 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 11.77 12.55 12.59 X X
5 11.76 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 11.12 11.00 11.76 11.38 11.00 10.92
6 11.68 Christian Gundersen 1999 Sparta 10.67 10.66 10.62 11.68 10.70 11.36
7 11.47 Gustav Lundholm Nilesen 1998 Sparta X X 11.47 X 11.14 10.95
8 11.36 Mads Ringsted 1999 Københavns IF X 11.36 9.46 X X X
9 8.74 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 8.19 8.74
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:15
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.26 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 10.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 11.56 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 11.65 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 11.85 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 12.63 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
DNS Ida M. B. Kongstad 2004 HG ATM
DNS Emilie Aimée Nielsen 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:20
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.39 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 9.48 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 9.79 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 9.87 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
5 9.97 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 12.88 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
DNS Ellen Lawaetz 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 15:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.45 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 11.00 10.95 11.40 10.60 11.45
2 11.11 Bertram Costa 2002 Sparta 10.65 11.11 X 11.08 9.63 9.35
3 10.53 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 10.25 10.52 10.22 10.53 - 10.35
4 0.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X - - - - -
DNS Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 15:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.91 Nikolai Lysholt Petersen 2001 Sparta X X 10.90 11.23 11.16 11.91
2 10.34 Johan Voigt 2001 IK Olympia 10.11 X 9.71 9.70 X 10.34
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:30
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.23 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 9.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 9.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 9.76 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 9.92 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
6 10.37 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
DNS Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:40
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.03 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 9.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 9.65 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.67 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 9.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 9.99 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 9.99 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta