ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 q 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
3 q 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 8.07 Bertram Costa 2002 Sparta
5 8.18 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
6 8.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 8.74 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
8 8.89 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 Q 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 q 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 q 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 8.07 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 8.22 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.31 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 8.35 Neloo Falck 2003 Københavns IF
8 8.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 Q 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 8.09 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.12 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 8.44 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
6 8.54 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
7 8.72 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
8 8.99 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 322 8.14 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 133 8.67 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 442 9.29 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 22 8.71 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 66 8.89 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 466 7.99 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 480 7.87 Siam Aarøe 2002 Sparta
8 384 8.15 Bertram Costa 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 486 8.02 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 468 8.14 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 392 8.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 284 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 245 7.83 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 328 8.49 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 518 8.72 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 220 8.71 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 76 8.59 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 172 8.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 132 8.01 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 95 8.83 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
7 515 8.21 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 207 7.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 91 DNS 8.55 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 9.14 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 260 270 300 310 320 330 340
1 3.30 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO XO XXX
2 2.60 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O O XO XX
3 2.60 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O XO XO XXX
4 2.60 Bertram Costa 2002 Sparta O O O O XXO XXO XXX
5 0.00 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 2.80 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 22 2.80 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 442 2.60 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 360 3.40 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 384 Bertram Costa 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.66 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.66 5.57 X 5.52 X X
2 5.49 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 5.35 5.33 5.26 5.33 4.06 5.49
3 5.42 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 5.42 X X X 4.09 3.86
4 5.37 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 5.37 X 5.08 5.17 5.33
5 5.34 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 5.02 5.34 4.96 4.61 X X
6 5.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.96 5.12 5.15 X 4.73 X
7 5.08 Bertram Costa 2002 Sparta 5.07 5.05 5.08 4.88 4.98 X
8 4.98 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X X 4.98 X 4.83 X
9 4.93 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 4.93 4.86 4.77
10 4.91 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.85 4.66 4.91
11 4.87 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 4.87 4.87 4.46
12 4.87 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.87 4.86 X
13 4.81 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC 4.81 X X
14 4.60 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.40 4.37 4.60
15 4.45 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 4.30 4.45 X
16 4.43 Neloo Falck 2003 Københavns IF X 4.43 X
17 4.41 Malte Bank 2003 Sparta 4.41 4.27 4.27
18 4.36 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.36 X X
19 3.16 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC X 3.16 X
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 284 4.82 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 66 4.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 515 5.22 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 322 5.56 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
6 392 4.87 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 468 5.16 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 442 5.34 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 518 4.60 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
10 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
11 445 4.58 Malte Bank 2003 Sparta
12 207 5.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
13 22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 328 4.45 Neloo Falck 2003 Københavns IF
15 103 5.02 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
16 384 5.19 Bertram Costa 2002 Sparta
17 133 4.34 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
18 287 DNS 5.16 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
19 360 5.55 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
20 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
HEAT 1 / 2
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
DNS Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 76 2.43.68 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
2 177 3.45.00 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
3 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
4 97 2.34.32 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
6 445 DNS Malte Bank 2003 Sparta
7 150 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 367 2.05.46 Anders Bang 2002 Sparta
2 242 2.28.00 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
3 170 2.11.60 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 117 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 291 2.17.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 462 2.13.38 Noah Nouri 2002 Sparta
7 338 2.25.00 William Elsner 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 158 DNS 2.36.00 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
2 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
3 325 DNS 2.25.00 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 307 DNS 5.54.35 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 7.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 7.73 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 7.84 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
5 7.90 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 8.07 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 8.11 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 8.13 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 322 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 172 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 480 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
4 245 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 207 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 466 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 486 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
8 171 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.57.53 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 10.17.78 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
3 10.27.58 Marcus Rølling 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 389 9.33.44 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 99 9.50.58 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
4 446 10.12.74 Marcus Rølling 2003 Sparta
SCRATCH
1 218 DNS 10.32 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 274 DNS 10.30 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 435 DNS 9.26.82 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 176
1 1.73 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O XXO XXO XO O O O XXX
2 1.64 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO XO XXO XXO XXO XXX
3 1.58 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XXX
3 1.58 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O XXO XXX
5 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta O O O O XXX
6 1.55 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O XO XXO XXX
7 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF O O O O XO XXX
8 1.50 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC O XO XXO XXX
9 1.35 Malte Bank 2003 Sparta O XO XXX
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 1.60 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 445 1.45 Malte Bank 2003 Sparta
3 287 DNS 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 515 1.55 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 24 1.49 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
6 153 1.50 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
7 442 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
8 22 1.63 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 505 1.68 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
10 207 1.60 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:50
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 q 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 q 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 10.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNF Malte Bank 2003 Sparta
DNS Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
3 q 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 q 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 q 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 10.50 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 445 11.15 Malte Bank 2003 Sparta
4 132 9.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 392 9.88 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 284 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 325 DNS 11.23 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 66 10.5 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 360 9.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 133 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
7 518 10.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
SCRATCH
1 172 DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 287 DNS 10.06 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 12:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.82 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 12.96 13.82 13.60 13.67 13.14 X
2 13.00 Dren Meri 2002 IK Olympia 12.90 13.00 X 12.44 12.70 12.71
3 12.87 Oswald Carstensen 2002 Sparta 12.05 11.95 12.21 12.26 12.59 12.87
4 11.94 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 11.31 11.94 11.12 11.88 11.89 11.93
5 11.50 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 9.61 11.14 11.43 11.19 11.50 11.49
6 11.11 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 10.14 11.11 10.45 10.70 10.24 10.29
7 10.95 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK X 10.92 X 10.90 10.95 10.81
8 9.35 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF X 9.35 X - - -
9 9.30 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC 8.60 8.63 9.30
10 8.72 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 8.72 8.45 8.49
11 8.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 8.03 8.42 X
12 8.25 Filip Nielsen 2002 Ballerup AK 8.25 7.87 7.97
13 8.23 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød X X 8.23
14 8.21 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 8.21 7.36 8.10
15 7.81 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK 7.81 7.35 7.03
16 7.58 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF 7.58 X 6.86
17 6.96 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK 6.74 6.96 4.69
18 6.92 Thomas Vestergaard 2003 Bagsværd AC 6.61 6.69 6.92
DNS Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 8.06 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
2 294 Dren Meri 2002 IK Olympia
3 505 DNS 8.80 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 325 DNS 7.26 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 87 11.64 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
6 22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 68 Filip Nielsen 2002 Ballerup AK
8 518 8.26 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
9 133 9.50 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
10 47 Thomas Vestergaard 2003 Bagsværd AC
11 153 8.06 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
12 360 13.27 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
13 468 12.28 Oswald Carstensen 2002 Sparta
14 358 10.80 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 129 10.31 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
16 76 8.02 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
17 95 7.55 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
18 442 12.91 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
19 103 11.69 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
20 49 8.51 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 4.28.17 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 4.30.12 Anders Bang 2002 Sparta
3 4.34.54 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 4.35.01 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 4.37.46 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 4.44.28 Noah Nouri 2002 Sparta
7 4.57.70 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 4.59.59 Marcus Rølling 2003 Sparta
9 5.00.26 William Elsner 2003 Københavns IF
10 5.03.17 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 5.10.02 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
12 5.17.73 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 1 / 2
7 4.57.70 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 4.59.59 Marcus Rølling 2003 Sparta
9 5.00.26 William Elsner 2003 Københavns IF
10 5.03.17 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 5.10.02 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
12 5.17.73 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 4.28.17 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 4.30.12 Anders Bang 2002 Sparta
3 4.34.54 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 4.35.01 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 4.37.46 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 4.44.28 Noah Nouri 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 446 4.56.87 Marcus Rølling 2003 Sparta
2 338 5.00.00 William Elsner 2003 Københavns IF
3 274 4.50.0 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 97 5.01.06 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 291 4.50.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 389 4.25.75 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 367 4.24.31 Anders Bang 2002 Sparta
4 117 4.40.00 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 462 4.31.76 Noah Nouri 2002 Sparta
5 170 4.36.04 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
6 99 4.37.23 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
2 218 DNS 4.54 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
3 435 DNS 4.25.10 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 1 / 6
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
HEAT 2 / 6
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
HEAT 3 / 6
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 4 / 6
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
HEAT 6 / 6
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 466 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
1 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
2 95 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
3 392 30.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 445 30.12 Malte Bank 2003 Sparta
2 22 DNS 28.86 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 284 28.59 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 4 / 6
1 153 28.40 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
2 76 28.03 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
3 133 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
1 468 27.01 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 132 26.92 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 515 26.82 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 6
1 129 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 322 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 172 25.61 August Østergaard 2003 Gentofte IK
SCRATCH
1 91 DNS 28.66 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 29.56 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
3 486 DNS 25.68 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 15:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.45 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 11.00 10.95 11.40 10.60 11.45
2 11.11 Bertram Costa 2002 Sparta 10.65 11.11 X 11.08 9.63 9.35
3 10.53 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 10.25 10.52 10.22 10.53 - 10.35
4 0.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X - - - - -
DNS Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 322 11.15 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 284 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 384 9.73 Bertram Costa 2002 Sparta
4 392 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 103 DNS 10.83 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:40
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.03 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 9.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 9.65 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.67 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 9.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 9.99 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 9.99 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 133 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 360 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 24 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 486 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
6 132 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 392 DNS 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 518 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta