ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 q 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 q 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 q 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 10.43 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 10.79 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 444 9.11 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
5 416 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 395 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 438 20.22 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
2 168 DNS Alba Moutran 2008 Gentofte IK
3 333 9.79 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 365 10.96 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 32 9.23 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 36 10.7 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 70 DNS 10.88 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 80 85 90 95 100 105 110 112
1 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta O O O O O O XXX
2 1.05 Sophia Bonde 2007 Københavns IF O O XO O XO O XXX
3 0.95 Helene Salomonsen 2007 Sparta O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 0.96 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 365 1.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 416 1.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.09 4.09 4.05 4.05 3.96 3.96
2 3.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.64 3.71 3.84 3.58 3.71 3.71
3 3.72 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik X 3.72 3.56 3.61 3.50 3.56
4 3.69 Maja B. Voigt 2007 Sparta 3.69 3.47 3.52 X X 3.43
5 3.60 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.60 3.52 3.54 3.50 3.50 3.56
6 3.50 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta 3.27 X 3.29 3.32 X 3.50
7 3.31 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.18 3.04 3.31 3.04 2.99 2.70
8 3.07 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 2.86 3.07 2.69 2.93 2.78 2.45
DNS Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
DNS Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 365 3.63 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
2 444 3.90 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 215 DNS 3.04 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
4 32 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 395 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
7 375 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 246 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
9 70 DNS 3.02 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
10 438 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.17.07 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 1.17.82 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
3 1.19.01 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 1.20.68 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
5 1.22.30 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 1.23.68 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 1.25.28 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 1.26.99 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
9 1.28.19 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
2 416 1.24.38 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 444 1.17.36 Maja B. Voigt 2007 Sparta
4 31 1.20.60 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 333 1.29.62 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
6 365 1.28.31 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 246 1.18.78 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
8 162 1.40.00 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
9 36 1.24.00 Ingrid Olivarius Vølund 2007 Bagsværd AC
SCRATCH
1 55 DNS 1.24.54 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 70 DNS 1.31.95 Frederikke Lundberg 2007 Ballerup AK
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.29 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.47 Maja B. Voigt 2007 Sparta
3 9.86 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
4 9.89 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 9.92 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 9.95 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 10.02 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.14 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 416 10.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 438 10.32 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 395 9.90 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 32 9.50 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 444 9.33 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 365 9.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 375 10.06 Anna Pape Liboriussen 2007 Sparta
8 333 9.97 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
2 12.86 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 13.56 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 14.15 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 31 12.49 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 333 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 416 12.62 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 55 13.73 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
Piger 10 år - Kuglestød - Day 2 at 10:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.38 Ella Julie Fischer 2007 Sparta X 6.37 6.14 5.95 7.38 6.59
2 6.68 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 6.29 5.73 6.68 6.62 6.03 6.07
3 6.10 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 6.10 X 5.66 5.41 5.51 5.03
4 5.77 Maja B. Voigt 2007 Sparta 4.70 4.67 4.85 4.84 5.53 5.77
5 5.56 Helene Salomonsen 2007 Sparta 4.90 4.79 4.73 5.56 4.49 4.54
6 5.46 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 5.30 5.46 5.43 5.23 4.70 4.97
7 5.11 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 4.57 4.96 4.96 4.99 5.11 4.61
DNS Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 187 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 395 7.13 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 416 5.13 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 290 6.23 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 444 6.11 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 215 DNS 4.68 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
7 365 6.66 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 333 4.92 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.03.88 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 4.15.49 Alba Moutran 2008 Gentofte IK
3 4.18.74 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 55 4.13.20 Anna Toft Boesen 2007 Ballerup AK
2 162 4.35.00 Liva Dalskov 2007 Fremad Holbæk
3 168 Alba Moutran 2008 Gentofte IK