ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 136 140 143 145
1 1.43 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O XO O O O O O XXX
2 1.25 Karla B. Langvik 2005 Sparta O O O O XXX
3 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC O O O XXO XXX
4 1.20 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 429 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 4 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC
3 6 1.25 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 430 1.35 Karla B. Langvik 2005 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
2 q 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
3 q 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.44 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 9.85 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
6 10.73 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
DNS Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
1 Q 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 9.39 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 9.90 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 9.94 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
6 10.01 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
7 10.27 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 Q 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
4 9.52 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 9.72 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
6 10.01 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
7 10.03 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
3 123 DNS 11.02 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
4 366 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
6 112 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
7 69 9.45 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 493 10.79 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 429 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 519 8.94 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 419 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 373 9.81 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
7 482 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 517 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
3 485 9.29 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 109 9.79 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
6 430 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 16 9.76 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 401 8.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 1 / 2
3 1.55.84 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
7 2.02.49 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
10 2.08.08 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
11 2.10.63 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 2.13.23 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
13 2.17.59 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
14 2.22.78 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.47.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.55.44 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 1.58.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 2.00.48 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
6 2.02.36 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 2.03.14 Annabelle Viple 2005 Amager AC
9 2.04.36 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 493 2.21.89 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
2 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
3 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 81 2.32.15 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
5 373 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 166 2.05.00 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
7 482 2.14.99 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 69 2.01.71 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
2 254 1.52.0 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
3 4 2.02.83 Annabelle Viple 2005 Amager AC
4 429 1.59.82 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 120 1.54.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
6 485 1.47.77 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 56 2.02.17 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.93 Karla B. Langvik 2005 Sparta 8.42 7.92 X 8.66 8.63 8.93
2 8.53 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 8.32 8.37 8.11 7.18 8.53 8.45
3 8.49 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 8.49 8.15 8.05 8.33 8.07 8.34
4 8.38 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 8.00 7.05 6.85 8.19 8.38 X
5 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 7.95 7.31 7.41 6.99 7.66 7.54
6 7.83 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC 6.54 7.01 7.63 7.83 7.82 7.72
7 6.11 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 4.96 4.09 5.51 5.70 6.11 6.02
8 5.54 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta 5.54 5.54 5.11 4.11 4.23 5.35
9 0.00 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 7.95 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 430 8.50 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 258 9.54 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 373 6.16 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 123 5.56 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
6 401 8.35 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 6 7.69 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
8 519 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
9 493 5.22 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.83 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8.83 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 8.85 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 9.08 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
5 9.31 Karla B. Langvik 2005 Sparta
6 9.36 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 9.37 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 9.43 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 69 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
3 519 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 401 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 112 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
6 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
7 430 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
8 485 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 09:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.43 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 12.11 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 12.69 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 12.72 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 13.99 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
6 14.41 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 419 12.08 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 6 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 258 11.74 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
6 485 11.70 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 10:50
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.59 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.59 4.53 4.36 4.41 4.53 4.54
2 4.42 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 4.18 4.12 4.03 4.03 4.30 4.42
3 4.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK 4.33 4.26 4.21 4.39 4.27 X
4 4.31 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.24 4.15 4.22 4.18 4.31 4.29
5 4.29 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 4.29 X 4.24 4.19 X X
6 4.17 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 4.09 4.02 3.79 4.17 4.09 3.97
7 4.16 Karla B. Langvik 2005 Sparta 3.75 3.85 4.16 3.69 3.92 4.02
8 4.13 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.13 4.01 4.04 3.84 3.55 4.00
9 3.95 Filippa Roug 2005 Ballerup AK X 3.95 3.93
10 3.85 Nikoline Graae 2005 Trongården IF 3.78 3.72 3.85
11 3.76 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 2.65 3.40 3.76
12 3.68 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 3.68 3.41 3.58
13 3.49 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC 3.46 3.42 3.49
14 3.49 Annika Olesen 2005 Ballerup AK 3.42 3.34 3.49
15 3.46 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC 3.37 3.45 3.46
16 3.42 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK 3.18 3.35 3.42
17 3.37 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta 3.09 X 3.37
18 3.35 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF 3.05 3.35 3.32
19 3.28 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC 3.08 3.28 3.18
20 3.15 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC 2.96 3.15 3.13
21 3.13 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK 3.08 3.13 2.83
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 4.40 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 503 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
3 81 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
4 258 4.29 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 493 3.37 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
6 517 3.76 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
7 519 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
8 401 4.50 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
9 69 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
10 419 4.14 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
11 373 3.72 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
12 109 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
13 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
14 430 4.01 Karla B. Langvik 2005 Sparta
15 112 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
16 56 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
17 16 3.41 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
18 429 4.23 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
20 482 4.00 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
21 14 3.51 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
22 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
SCRATCH
1 173 DNS Elena Rossi 2005 Gentofte IK
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.21.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.31.14 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
3 3.48.60 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 3.54.97 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 3.55.82 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
6 4.24.09 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 3.17.20 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 56 3.54.51 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
3 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
4 503 Nikoline Graae 2005 Trongården IF
5 81 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
6 373 Anna E B Pedersen 2005 Sparta