Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger -9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 6.72 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 6.99 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
3 7.03 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 7.17 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
5 7.24 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
6 7.96 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
7 7.99 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
8 8.03 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
9 8.10 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
10 8.11 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
2 q 6.99 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
4 q 7.17 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
5 q 7.24 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
6 q 7.96 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
9 8.10 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 6.72 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 7.03 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
7 q 7.99 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
8 q 8.03 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
10 8.11 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
4 78 7.17 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
5 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
7 96 8.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
HEAT 2 / 2
3 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
4 70 6.59 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 163 7.11 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
6 95 8.11 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Drenge -9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.8
1 6.65 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 6.65 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 7.14 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 80 6.64 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 1 6.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 133 136 139 142 145 148
1 1.45 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF O O O O O O O XXX
2 1.33 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC O O O O O O XXX
3 1.33 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC O O XXO XO O XXX
4 1.20 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC O XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
2 92 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
3 91 1.35 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
4 133 1.40 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 145 151 155
1 1.51 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O XXO XXX
DNS Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 73 DNS 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.76 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.52 4.76 4.73 4.62 4.53 4.50
2 4.60 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro 4.00 3.86 4.34 4.28 4.47 4.60
3 4.54 Emilie Kirst 2004 Sparta X 4.49 4.54 4.01 4.26 X
4 4.05 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik 4.05 3.98 3.75 3.80 3.92
5 3.92 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.69 3.76 3.68 3.81 3.84 3.92
6 3.73 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 3.73 3.46 3.64 3.55 3.61 3.52
7 3.34 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK 3.26 X 3.34
DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 158 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
3 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
4 83 3.11 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
5 164 3.91 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 69 4.57 Emilie Kirst 2004 Sparta
7 103 4.65 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 109 4.70 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.31 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik 3.69 5.05 5.10 3.60 4.77 5.31
2 5.02 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.92 5.02 4.93
3 4.66 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 4.53 4.62 4.66 4.53 4.51 4.53
4 4.52 Flora Chalmer 2003 Sparta 4.25 4.41 4.46 4.52 4.40 X
5 4.30 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC 4.09 4.30 4.06 4.22 4.03 4.15
6 4.28 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.28 4.08 4.09 4.00 3.80 4.02
7 4.22 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 4.07 4.00 3.27 4.22 X 4.12
8 3.70 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 3.70 X X
9 3.64 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF 3.64 3.49 X
10 3.58 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.57 3.58 3.54
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 155 3.39 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 131 3.78 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
4 68 4.04 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 61 4.20 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 118 4.27 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
7 72 4.34 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
8 63 4.60 Flora Chalmer 2003 Sparta
9 105 5.20 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
10 85 5.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 6.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 6.37 6.98 6.82 6.56
2 6.67 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.55 6.62 6.67 6.67
3 6.25 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 6.25 5.54 6.08 6.16
4 6.22 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 5.84 5.91 6.22 6.09
5 6.13 Willum Nobelius Køge Atletik 6.13 4.55 5.78 5.75
6 5.36 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.11 5.36 5.01 4.69
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 122 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
2 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
3 106 6.47 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 13 6.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 156 7.93 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
6 178 Willum Nobelius Køge Atletik
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 12.99 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X X X 12.99
2 10.47 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF 9.81 10.01 10.01 10.47
3 9.65 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF 9.22 8.72 9.65 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 101 10.02 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
3 52 13.83 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 34.52 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF 28.40 34.52 31.05 32.07
2 31.12 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK 29.42 31.12 28.56 28.48
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
2 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Drenge 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 50.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 42.10 50.31 43.50 44.55
2 41.04 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 39.01 39.65 41.04 36.01
3 24.53 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 20.00 24.53 23.59 21.45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
2 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 136 44.14 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.08 (-0.4) Hannah Illum Petersen 1999 Sparta 4.54 (-1.3) 5.08 (-0.4) 4.65 (-1.5) 4.78 (-0.7) X 4.94 (-2.3)
2 4.86 (+1.0) Simone Hjort 1999 Sparta 4.70 (+0.0) 4.72 (-0.2) 4.36 (-1.9) 4.76 (-1.6) 4.73 (-0.1) 4.86 (+1.0)
3 4.64 (+2.5) Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF 4.64 (+2.5) 4.55 (-1.2) 4.18 (-2.6)
4 4.60 (-2.1) Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 4.52 (+0.0) 4.60 (-2.1) 4.60 (+1.2) X 4.57 (-0.8)
DNS Isabella Juul 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 DNS 4.93 Isabella Juul 2000 Sparta
2 4 5.06 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 141 5.14 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 43 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
5 36 5.60 Hannah Illum Petersen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.01 (-1.3) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta 6.01 (-1.3) X 5.76 (+0.0) 5.73 (+0.0) 5.65 (-0.2) 5.89 (+0.9)
2 5.10 (+0.0) Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta 4.91 (-0.3) 5.10 (+0.0)
3 4.24 (-0.5) Johan Voigt 2001 IK Olympia 4.10 (+0.0) 4.24 (-0.5) X 3.52 (-2.1) 3.80 (+0.9) 3.67 (-1.8)
4 3.53 (-1.0) Andreas Christoffersen 2001 Sparta 3.53 (-1.0) X X X 3.35 (+0.0) 3.45 (-1.0)
DNS Bertram Costa 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 48 4.63 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 41 DNS 5.15 Bertram Costa 2002 Sparta
4 50 5.67 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta
5 46 6.17 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.31 (+0.1) Victor Ravyse Tornhøj 2000 Helsingør IF 5.07 (-1.7) 4.92 (+0.0) 5.31 (+0.1) 4.65 (-0.8) 4.65 (-0.6) 5.26 (+1.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 128 Victor Ravyse Tornhøj 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 33 DNS 6.48 Emil Frænde 2000 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 9.97 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 10.11 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
4 10.37 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 10.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
6 10.68 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
6 10.68 Julie Christensen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
3 71 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 88 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 75 7.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
6 100 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 79 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 123 Julie Christensen 2006 Helsingør IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 9.53 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 9.91 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 112 9.28 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 11 9.60 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 10.22 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
2 10.79 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
3 11.21 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 142 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
3 18 10.0 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
4 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.45 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 9.85 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 10.19 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 136 9.71 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
7 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
Piger -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 24.82 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC 24.82 20.59 21.01 23.42
2 23.70 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 19.06 20.45 16.87 23.70
3 17.39 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC 14.68 15.26 17.39 X
4 16.01 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 16.01 12.40 11.49 14.09
5 15.10 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 15.10 15.00 14.35 13.33
6 13.26 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF 11.23 13.26 13.09 X
7 9.77 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 9.77 9.01 8.86 9.74
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 96 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
4 163 16.09 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 95 17.74 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
6 70 27.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 78 28.00 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 26.59 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 26.59 25.16 22.28 26.41
2 17.23 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 17.23 12.86 14.92 15.90
3 16.66 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 16.66 8.16 14.92 X
4 13.02 Julie Christensen 2006 Helsingør IF 13.02 10.10 10.83 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 100 17.07 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 71 28.25 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 123 Julie Christensen 2006 Helsingør IF
Piger 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 34.22 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 31.60 32.65 26.14 34.22
2 33.21 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 32.32 27.73 31.82 33.21
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 34.65 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 77 35.15 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
Drenge -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 34.37 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 34.37 29.65 29.93 33.08
2 29.63 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 24.97 27.17 25.58 29.63
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
2 80 36.00 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 10.31 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
2 11.58 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 12.23 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 83 12.55 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 109 10.59 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
4 60 11.92 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 9.41 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.67 Karla Schärfe 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 85 9.51 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 54 9.70 Karla Schärfe 2003 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 156 DNS 12.97 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 12.20 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 13.55 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 13.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 13.86 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 93 13.76 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 62 13.07 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 53 12.32 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
7 98 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 11.11 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 11.11 10.10 10.19 10.85
2 6.95 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 6.95 6.33 5.76 6.27
3 6.39 Anna Hamborg Køge Atletik 5.52 5.82 5.85 6.39
4 6.38 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 6.27 6.16 6.38 5.98
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 Anna Hamborg Køge Atletik
2 164 6.64 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
3 83 6.70 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 57 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 10.36 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik 10.36 8.86 9.93 9.82
2 9.36 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 9.36 9.16 9.35 9.05
3 7.79 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 7.78 7.79 7.69 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 155 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 105 11.54 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 9.17 Liv Nedergaard 2002 Sparta 9.16 9.01 9.17 X
2 6.71 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC 5.92 6.71 5.86 5.79
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 6.65 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 99 9.36 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 11.43 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.28 9.85 11.43 10.01
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 11.83 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 93 96 99 102 105 108 111 114 117 120
1 1.20 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas O O O O XXO O
2 1.05 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF O XXO XXO XO O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 1 1.22 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 108 111 114 117 120 125
1 1.20 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 1.29 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 114 117 120 125 130 135 140 145 148 151
1 1.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta O O O O XO XXO XXO XXX
2 1.30 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O O O O XXX
DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
2 13 1.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 64 1.45 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 148 151 154 157 161 163 165
1 1.63 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF O O O XXO O XO XO O XO XXX
2 1.54 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O XO O XO XXX
3 1.51 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O O XO O XO O XO XXX
4 1.45 Malte Bank 2003 Sparta O O XO O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 65 1.37 Malte Bank 2003 Sparta
3 5 1.50 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 93 1.50 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 DNS 1.76 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 165 170 175 181
1 1.75 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 1.85 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 Q 12.64 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
2 Q 12.67 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 Q 13.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 Q 16.69 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
6 Q 17.38 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 176 14.37 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 30 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 29 12.30 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 137 12.58 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
6 173 13.91 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
7 89 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.76 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 3.32 (-1.0) 3.62 (-0.4) X 3.53 (-3.6) 3.62 (+1.5) 3.76 (+0.0)
2 3.61 (+0.0) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.47 (-0.3) 3.29 (+0.8) 3.46 (-0.2) 3.30 (-1.5) 3.61 (+0.0) 3.41 (+1.5)
3 3.32 (+0.0) Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF 3.26 (+0.0) 3.29 (-2.0) 3.14 (-2.7) 3.09 (+0.0) 3.27 (-1.0) 3.32 (+0.0)
4 3.14 (+1.2) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.90 (-2.1) 2.93 (-1.7) 3.14 (+1.2) 3.06 (-0.9) X 3.07 (-1.7)
5 3.06 (-0.7) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.91 (-1.4) 2.97 (+0.9) 3.03 (-0.4) 3.01 (-1.7) 3.03 (-1.3) 3.06 (-0.7)
6 2.65 (-1.9) Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 2.50 (-0.6) 2.31 (-2.7) 2.57 (-1.5) 2.61 (-0.8) 2.65 (-1.9) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
2 75 3.01 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
3 71 3.18 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 79 3.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 100 3.41 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
6 88 3.50 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.08 (-0.8) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 4.08 (-0.8) 3.65 (-2.1) X
2 3.78 (+1.8) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.50 (-2.4) 3.33 (-3.2) 3.52 (-1.0) 3.78 (+1.8) 3.49 (+0.1) 3.68 (-2.0)
3 3.52 (-1.3) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 3.46 (+0.0) 3.26 (-3.0) 3.52 (-1.3) X 3.50 (-0.6) 3.22 (-1.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 77 3.83 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
2 11 3.95 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 112 4.38 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 170 180 230 240 250 260 270 280 290 310 330
1 3.10 Nicola Malling 2001 Sparta O O O XO XXX
2 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta O O XXO XO XXX
3 1.70 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 99 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 49 3.22 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 270 280 290
1 2.80 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 240 250 260 270 280 360 370 380 390 400 410 420 433
1 4.20 Cathrine larsåsen Sparta O O O XO O XXX
2 4.10 Caroline Bonde Holm 1990 Sparta O O O XO O O XXX
3 3.80 Line Rene Jensen 1990 Sparta XXO O XXX
4 2.70 Emma Vitale 1993 Sparta O O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 2.75 Emma Vitale 1993 Sparta
2 111 4.10 Line Rene Jensen 1990 Sparta
3 165 4.41 Cathrine larsåsen Sparta
4 110 4.43 Caroline Bonde Holm 1990 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.96 (+2.6) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.77 (+0.7) 4.96 (+2.6) 4.86 (+0.6) 4.81 (+1.1) 4.75 (+0.2) 4.78 (+0.4)
2 4.93 (+2.5) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.85 (+0.0) 4.93 (+2.5) 4.62 (+1.5) 4.75 (+0.5) 4.68 (+1.5) 4.52 (+0.4)
3 4.31 (+2.2) Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 4.17 (+1.7) 4.31 (+2.2) 4.17 (+1.7) 4.12 (+1.3) 4.16 (-0.6) 4.30 (+0.6)
4 4.01 (+2.3) Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 4.01 (+2.3) 3.55 (+1.2) 3.64 (+0.3) 3.80 (+3.4) 3.59 (+0.1) X
5 3.80 (+0.2) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.80 (+0.2) 3.54 (+0.4) 3.65 (+0.6) 3.61 (+0.0) 3.45 (+0.4) 3.49 (+0.6)
6 3.64 (+1.8) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 2.94 (+0.2) 3.50 (+0.6) 3.34 (+1.1) X 3.64 (+1.8) 3.47 (+0.0)
DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 13 3.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 156 DNS 3.87 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 122 4.00 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 106 4.14 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 119 4.94 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
7 59 5.15 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.50 (+1.5) Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF 5.15 (+1.0) 5.06 (+2.0) 5.21 (+0.3) X 5.08 (+0.2) 5.50 (+1.5)
2 4.95 (-0.1) Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF 4.70 (+0.4) 4.72 (+0.8) 4.90 (+2.3) 4.81 (+0.7) 4.95 (-0.1) 4.71 (+0.2)
3 4.85 (-0.3) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.84 (+0.3) 4.83 (+1.8) X 4.85 (+1.3) 4.80 (+0.6) 4.85 (-0.3)
4 4.81 (+1.6) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 4.52 (+0.8) 4.58 (+0.8) 4.57 (+1.0) 4.81 (+1.6) 4.47 (+0.6) X
5 4.75 (+0.4) Sebastian Monneret 2003 Amager AC 4.20 (+1.7) 4.50 (+0.8) 4.41 (+0.7) 4.36 (+0.3) 4.45 (+1.1) 4.75 (+0.4)
DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
2 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 125 DNS 4.19 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 2 4.92 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
5 93 5.10 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 62 DNS 5.14 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 5 5.22 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 101 5.56 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
9 98 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 q 17.65 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 q 18.28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 q 18.30 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 86 16.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 4 17.50 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.4
1 q 14.04 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
2 q 14.18 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
3 q 14.60 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
4 q 15.54 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
DNS Hanna Palmqvist 1996 Mölndal - SWE
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 35 15.11 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 152 13.92 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
5 153 13.75 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
6 154 DNS 13.90 Hanna Palmqvist 1996 Mölndal - SWE
7 150 14.21 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.4
1 q 15.37 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 48 15.11 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:10
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 27.28 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 27.28 24.41 25.33 23.85
2 19.94 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC 19.94 12.20 10.92 12.59
3 10.62 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 10.62 9.15 X 10.47
DNS Selma Nattestad 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 94 DNS Selma Nattestad 2002 Amager AC
2 29 28.11 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 90 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
4 91 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 12:10
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.04 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 29.75 29.79 28.60 28.54 28.19 31.04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 30.91 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger -9 år - 40 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.3
1 6.85 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 7.21 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
3 7.22 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
4 7.23 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
5 7.32 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 7.54 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
7 7.83 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
8 8.08 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 7.99 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 7.24 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 163 7.03 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 70 6.72 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 78 6.99 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 115 7.17 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
7 147 7.96 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
8 113 8.03 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 12:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.85 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 11.13 12.32 12.99 13.85 13.73 X
2 13.79 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 13.35 X X 13.79 13.69 13.07
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 13.38 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
2 126 13.91 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:15
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 87 DNS Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik
Drenge -9 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.00 (-0.3) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas 3.73 (-1.3) 3.92 (-0.8) 4.00 (-0.3) 3.76 (-0.9) X 3.36 (-2.3)
2 3.77 (-0.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC X 3.77 (-0.2) 1.88 (-1.5) X 3.74 (-1.0) 3.45 (-2.3)
3 3.45 (-1.6) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 3.45 (-1.6) 3.27 (-1.2) 3.43 (-0.4) 3.31 (-3.1) X 3.06 (-1.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
2 1 3.85 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 80 4.31 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.13 (-1.4) Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF 3.13 (-1.4) 2.88 (+0.1) X 3.02 (-2.0) 2.83 (-1.5) 2.82 (-3.6)
2 3.04 (-0.2) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF 2.83 (-0.8) 2.46 (-0.5) 2.76 (-4.3) 2.89 (-1.3) 2.92 (-2.3) 3.04 (-0.2)
3 2.91 (+0.0) Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK 2.75 (+1.5) X 2.91 (+0.0) 2.83 (-0.8) 1.46 (-1.8) 1.32 (-1.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
3 142 3.24 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.05 (+0.0) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 4.05 (+0.0) 3.56 (-1.0) X 3.64 (+0.0) X 3.90 (-1.0)
2 3.17 (-1.8) Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 3.01 (-0.6) X X 3.17 (-1.8) 2.88 (-1.0) 3.00 (-1.4)
DNS Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
2 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 135 DNS 4.47 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 40.82 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Bagsværd AC
Drenge 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 39.55 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Bagsværd AC
Piger -9 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.10 (-1.2) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.99 (-0.2) 4.06 (+0.1) 4.10 (+1.1) 4.03 (+1.4) 4.10 (-1.2) X
2 3.81 (+0.2) Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik 3.30 (+0.7) 3.65 (+0.6) 3.49 (+1.9) 3.81 (+0.2) 3.57 (+0.0) 3.57 (+0.9)
3 3.55 (+1.7) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC 3.54 (+1.3) 3.19 (+0.9) 3.55 (+1.7) 3.31 (+2.2) 3.35 (+2.3) 3.16 (+0.1)
4 3.29 (-0.7) Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC 3.29 (-0.7) 3.16 (+1.8) 3.13 (-1.3) 3.01 (+2.9) 3.17 (-0.3) X
5 3.10 (+2.3) Filippa Redestam 2008 Helsingør IF 2.80 (+0.5) 2.67 (+2.5) 2.86 (-0.2) 2.70 (-0.1) 3.10 (+2.3) 3.02 (+0.0)
6 2.96 (+0.5) Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 2.90 (+0.5) 2.96 (+0.8) 2.87 (+1.6) 2.88 (+0.5) 2.96 (+0.5) 2.72 (+0.6)
7 2.77 (+1.3) Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 2.77 (+1.3) 2.71 (+0.6) 2.66 (+0.9)
8 2.70 (+1.0) Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik 2.70 (+1.0) X 2.48 (+1.5)
9 2.65 (+0.5) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 2.65 (+0.5) X 2.60 (+1.3)
10 2.56 (+0.7) Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 2.53 (+0.3) 2.53 (+0.5) 2.56 (+0.7)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
2 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
3 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
5 96 2.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 95 2.72 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 3.04 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 78 3.43 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
9 163 3.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
10 70 4.13 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 66.37 Mille Majkjær Mikkelsen, Josefine Helmer Jørgensen, Asta Grau Bruun, Clara Lund-Sørensen Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Mille Majkjær Mikkelsen, Josefine Helmer Jørgensen, Asta Grau Bruun, Clara Lund-Sørensen Amager AC
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 176 DNS 16.69 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 173 DNS 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 137 DNS 12.64 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 29 DNS 12.67 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 30 DNS 13.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 89 DNS 17.38 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 24.06 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 21.56 24.06 22.44 22.07
2 21.49 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 19.62 21.49 20.45 17.85
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 23.38 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
2 103 25.08 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 28.68 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 26.71 26.79 24.42 28.68
2 23.37 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 23.37 20.61 18.91 20.23
3 19.98 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 19.98 18.71 18.55 18.77
4 19.00 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC 14.70 19.00 18.29 16.29
5 14.80 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC 13.51 14.06 12.06 14.80
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 12.82 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
2 68 18.77 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
3 56 19.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
4 97 20.61 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
5 85 31.87 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128
1 1.25 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM O O XO O XXX
2 1.15 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik O O XO XX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 112 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 11 1.31 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125
1 1.20 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O XXX
2 1.15 Jasmin Nicklen 2004 Sparta O O O XXX
3 1.15 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
2 66 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
3 116 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159
1 1.56 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XO O O O XO X
2 1.50 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O XO O XXO XXO XXX
3 1.41 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia XO O XO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 63 1.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 54 1.62 Karla Schärfe 2003 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:10
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.4
1 17.68 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
DNS Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 4 DNS 18.30 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 86 17.65 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 28 DNS 18.28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.4
1 13.90 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
2 14.21 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
3 14.42 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
4 14.99 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 150 14.60 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
4 153 14.04 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
5 152 14.18 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
6 35 15.54 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 300 320 335 345
1 3.35 Christian Munch Skylv 2001 Sparta XO O XO XXX
2 2.40 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF XO O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 2.50 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 51 3.40 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 DNS 3.50 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 48 DNS 15.37 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 10 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.09 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
2 2.15.46 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
3 2.21.09 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 2.24.83 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 2.25.72 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
2 88 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 163 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
5 79 2.29.77 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 11 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.12.40 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 112 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
SCRATCH
1 11 DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.57 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
2 2.29.97 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
2 18 2.05.0 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
Drenge 11 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.73 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:25
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.00 (+2.3) Victoria Lendal 2002 Sparta 5.00 (+2.3) X 4.75 (+0.6) 4.96 (+1.5) X X
2 4.90 (-0.7) Maria Skov Kragh 2001 Sparta X 4.76 (+1.1) 4.90 (-0.7) 4.71 (+1.1) 3.25 (+0.9) 3.12 (+1.6)
3 4.67 (+1.3) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.46 (-0.2) X 4.60 (+0.4) 4.67 (+1.3) 4.60 (-0.1) 4.61 (-0.8)
4 4.60 (+1.6) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.60 (+1.6) X 4.35 (+0.0) 4.30 (-0.5) 4.51 (+0.8) 4.40 (-0.3)
5 4.57 (+0.6) Ida Lyngby 2002 Sparta X X 4.49 (+0.7) 4.47 (+0.9) 4.57 (+0.6) 4.23 (+1.1)
6 4.52 (+1.0) Mathilda Gertz 2002 Sparta 4.33 (+1.8) 4.14 (+0.9) 4.29 (+1.0) 4.16 (+1.1) 4.52 (+1.0) 4.29 (+0.4)
7 4.40 (+0.4) Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF 3.96 (+0.5) 4.32 (+1.9) 4.18 (+1.3) 4.17 (+1.5) X 4.40 (+0.4)
DNS Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 DNS 3.59 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 133 4.30 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 42 4.31 Mathilda Gertz 2002 Sparta
4 38 4.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 44 4.80 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 45 5.05 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 30 5.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 47 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
Piger 12 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.54.42 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
2 3.00.53 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
3 3.09.74 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
DNS Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
2 158 DNS Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
3 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
4 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
Piger 13 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.33.10 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
2 2.43.83 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 2.52.15 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 2.53.81 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 Regitze Steenberg 2003 Sparta
2 97 2.58.78 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
3 155 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 82 2.38.57 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.22.97 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 2.36.50 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 2.39.56 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 2.40.13 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
5 2.46.97 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 2.54.56 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 2.37.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 21 2.26.66 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 20 2.29.29 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
4 19 2.21.21 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
5 12 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 76 2.48.88 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 28.82 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 28.20 28.82 28.70 26.79
2 28.68 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 27.27 27.44 28.68 26.79
3 20.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 14.43 14.95 15.80 20.88
4 20.62 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 18.40 18.55 17.05 20.62
5 12.72 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 10.48 8.78 12.72 10.63
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 156 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
3 135 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 13 19.84 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 122 21.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Drenge 13 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 39.64 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 39.64 35.12 36.39 X
2 24.41 Jakob H B Andersen 2003 Sparta 24.41 22.87 22.11 X
3 23.90 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 20.44 20.78 23.48 23.90
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 58 22.65 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
2 5 26.00 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 125 DNS 28.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 53 38.38 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 47.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 46.76 47.62 45.50 47.48
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 52.79 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 53.84 Arthur W Petersen 1999 Sparta 52.61 53.84 53.67 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 51.44 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.49.43 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 3.00.95 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 2.40.0 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 106 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.11.37 Linus Lindquist 2002 Sparta
2 2.12.91 Sebatian Bergaman 2001 Hvidovre AM
3 2.15.42 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
4 2.19.09 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
5 2.20.86 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
2 161 2.16.0 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
3 9 2.16.76 Sebatian Bergaman 2001 Hvidovre AM
4 160 2.16.0 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
5 22 2.11.06 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.07.27 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
2 2.11.49 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
3 2.17.87 Kasper Pontoppidan 1999 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 2.05.46 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
2 174 2.11.0 Kasper Pontoppidan 1999 IK Hellas
3 175 2.13.0 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 74 DNS 1.59.86 Klaus Præst Jaqué 1992 Bagsværd AC
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.69 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 11.73 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
3 11.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 12.18 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 12.22 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
6 12.45 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 12.96 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
8 13.47 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
9 14.75 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
4 q 12.18 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 q 12.22 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
6 q 12.45 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 q 12.96 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
9 14.75 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.5
1 q 11.69 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 q 11.73 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
3 q 11.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 q 13.47 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 158 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
4 55 12.49 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
6 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
7 60 11.96 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
3 164 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 69 11.84 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 109 11.48 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
6 103 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
SCRATCH
1 127 DNS Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
2 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
9 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.2
2 q 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
7 q 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 q 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
9 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 q 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
3 q 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 q 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 q 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 q 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 155 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 56 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 118 12.53 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
HEAT 2 / 2
3 61 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 67 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 134 0.12 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 105 10.61 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
7 131 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 10.83 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 11.36 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 11.69 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 12.36 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 12.90 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 13.07 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 12.72 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 59 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 119 10.53 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 17 10.9 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 106 11.91 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
SCRATCH
1 64 DNS 11.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 10.69 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
2 12.17 Malte Bank 2003 Sparta
3 12.26 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
DNS Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 58 12.51 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 65 11.93 Malte Bank 2003 Sparta
4 101 10.27 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
5 5 DNS 10.73 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 125 DNS 12.00 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 7 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
3 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
7 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
9 14.65 Mathilda Gertz 2002 Sparta
10 15.07 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
11 15.53 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
12 15.94 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
13 16.09 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
14 0.00 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
2 q 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
8 q 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
10 15.07 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
11 15.53 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
12 15.94 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
13 16.09 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
14 0.00 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 q 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 q 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 q 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 q 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
7 q 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 14.65 Mathilda Gertz 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 133 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 91 15.10 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
4 49 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
5 44 14.27 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 176 14.31 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
7 89 15.00 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
8 92 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 42 14.20 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 38 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 99 13.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 47 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 45 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 144 13.63 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
8 37 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 q 12.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 q 13.18 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
DNS Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
DNS Vincent Plas 2001 Sparta
DNS Bertram Costa 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 13.78 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
2 39 DNS 12.50 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
3 34 DNS 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta
4 46 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 41 DNS 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
6 6 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 12.49 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 32 12.70 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
SCRATCH
1 128 DNS Victor Ravyse Tornhøj 2000 Helsingør IF
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 q 12.67 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 8 12.50 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 13.07 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 13.39 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 13.84 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 14.39 Simone Hjort 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 138 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
4 124 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 43 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
6 141 13.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 86 DNS 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 12.80 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
DNS Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
DNS Camilla f. R. Nissen 1990 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 146 12.69 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
5 121 DNS 12.02 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
6 149 DNS 12.25 Camilla f. R. Nissen 1990 Københavns IF
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.66 Ane Riber 1999 Køge Atletik 34.15 31.54 X 34.66 29.43 34.25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 37.36 37.36 Ane Riber 1999 Køge Atletik
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 14:55
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.55 Kathrine Bebe 1991 Sparta 49.64 50.24 52.33 49.68 52.55 51.92
2 49.55 Lisa Brix Amager AC 49.55 48.40 X 48.48 45.78 X
3 42.22 Tenna Riber Thordahl 1995 Køge Atletik 42.22 X X 41.89 40.98 40.62
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 Lisa Brix Amager AC
2 168 43.75 Tenna Riber Thordahl 1995 Køge Atletik
3 23 Kathrine Bebe 1991 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 14:55
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.09 Andreas Riber Thordahl 1991 Hvidovre AM 50.09 49.99 X X X X
2 39.21 Frederik Riber 1997 Køge Atletik 37.99 38.28 X 38.53 38.33 39.21
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
2 172 50.26 Andreas Riber Thordahl 1991 Hvidovre AM
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 11.62 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
3 12.01 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 12.03 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 12.25 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
6 12.50 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 13.42 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
DNS Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 DNS 12.96 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
2 107 12.22 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
3 69 11.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 103 11.69 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 109 11.73 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
6 60 12.18 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
7 55 12.45 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 164 13.47 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 10.75 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
2 11.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 11.85 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 12.24 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 12.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
DNS Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
2 134 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
3 61 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 105 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
5 170 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 131 DNS 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
7 67 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 118 DNS 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 12.90 Johan Voigt 2001 IK Olympia
DNS Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
DNS Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 169 DNS 13.18 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
3 46 DNS 12.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 6 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 12.45 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 8 12.67 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 13.73 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 13.77 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 13.86 Nicola Malling 2001 Sparta
4 13.95 Annika Eppers 2002 Sparta
5 14.11 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 14.14 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 14.54 Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
2 45 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 47 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 99 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 49 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
6 144 DNS 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
7 37 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
8 44 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:55
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.08 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta X X 42.08 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at 15:55
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 57.76 Celina Julin 1994 Sparta 56.09 X X X 57.76 56.63
2 51.15 Louise Odgaard 1993 Sparta 49.57 49.88 51.15 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Louise Odgaard 1993 Sparta
2 24 Celina Julin 1994 Sparta
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:55
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.05 August Hallberg 1998 Sparta X X 46.05 X 45.68 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 August Hallberg 1998 Sparta