Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger -9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 10:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
4 78 7.17 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
5 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
7 96 8.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
HEAT 2 / 2
3 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
4 70 6.59 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 163 7.11 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
6 95 8.11 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Drenge -9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 80 6.64 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 1 6.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
2 92 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
3 91 1.35 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
4 133 1.40 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 73 DNS 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 158 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
3 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
4 83 3.11 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
5 164 3.91 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 69 4.57 Emilie Kirst 2004 Sparta
7 103 4.65 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 109 4.70 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 155 3.39 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 131 3.78 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
4 68 4.04 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 61 4.20 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 118 4.27 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
7 72 4.34 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
8 63 4.60 Flora Chalmer 2003 Sparta
9 105 5.20 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
10 85 5.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 122 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
2 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
3 106 6.47 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 13 6.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 156 7.93 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
6 178 Willum Nobelius Køge Atletik
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 101 10.02 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
3 52 13.83 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
2 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Drenge 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
2 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 136 44.14 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 DNS 4.93 Isabella Juul 2000 Sparta
2 4 5.06 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 141 5.14 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 43 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
5 36 5.60 Hannah Illum Petersen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 48 4.63 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 41 DNS 5.15 Bertram Costa 2002 Sparta
4 50 5.67 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta
5 46 6.17 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 128 Victor Ravyse Tornhøj 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 33 DNS 6.48 Emil Frænde 2000 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
3 71 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 88 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 75 7.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
6 100 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 79 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 123 Julie Christensen 2006 Helsingør IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 112 9.28 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 11 9.60 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 142 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
3 18 10.0 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
4 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 136 9.71 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
7 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
Piger -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 96 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
4 163 16.09 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 95 17.74 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
6 70 27.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 78 28.00 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 100 17.07 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 71 28.25 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 123 Julie Christensen 2006 Helsingør IF
Piger 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 34.65 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 77 35.15 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
Drenge -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
2 80 36.00 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 83 12.55 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 109 10.59 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
4 60 11.92 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 85 9.51 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 54 9.70 Karla Schärfe 2003 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 156 DNS 12.97 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 93 13.76 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 62 13.07 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 53 12.32 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
7 98 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 Anna Hamborg Køge Atletik
2 164 6.64 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
3 83 6.70 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 57 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 155 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 105 11.54 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 6.65 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 99 9.36 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 11.83 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 1 1.22 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 1.29 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
2 13 1.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 64 1.45 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 65 1.37 Malte Bank 2003 Sparta
3 5 1.50 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 93 1.50 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 DNS 1.76 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 1.85 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 176 14.37 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 30 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 29 12.30 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 137 12.58 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
6 173 13.91 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
7 89 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
2 75 3.01 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
3 71 3.18 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 79 3.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 100 3.41 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
6 88 3.50 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 77 3.83 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
2 11 3.95 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 112 4.38 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 99 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 49 3.22 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 2.75 Emma Vitale 1993 Sparta
2 111 4.10 Line Rene Jensen 1990 Sparta
3 165 4.41 Cathrine larsåsen Sparta
4 110 4.43 Caroline Bonde Holm 1990 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 13 3.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 156 DNS 3.87 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 122 4.00 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 106 4.14 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 119 4.94 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
7 59 5.15 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
2 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 125 DNS 4.19 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 2 4.92 Wilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
5 93 5.10 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 62 DNS 5.14 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 5 5.22 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 101 5.56 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
9 98 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 86 16.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 4 17.50 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 35 15.11 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 152 13.92 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
5 153 13.75 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
6 154 DNS 13.90 Hanna Palmqvist 1996 Mölndal - SWE
7 150 14.21 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 48 15.11 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:10
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 94 DNS Selma Nattestad 2002 Amager AC
2 29 28.11 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 90 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
4 91 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 12:10
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 30.91 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger -9 år - 40 meter - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 7.99 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 7.24 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 163 7.03 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 70 6.72 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 78 6.99 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 115 7.17 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
7 147 7.96 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
8 113 8.03 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 12:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 13.38 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
2 126 13.91 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:15
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 87 DNS Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik
Drenge -9 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 120 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
2 1 3.85 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 80 4.31 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
3 142 3.24 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 12:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
2 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 135 DNS 4.47 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Bagsværd AC
Drenge 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Bagsværd AC
Piger -9 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
2 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
3 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
5 96 2.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 95 2.72 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 3.04 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 78 3.43 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
9 163 3.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
10 70 4.13 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Mille Majkjær Mikkelsen, Josefine Helmer Jørgensen, Asta Grau Bruun, Clara Lund-Sørensen Amager AC
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 176 DNS 16.69 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 173 DNS 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 137 DNS 12.64 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 29 DNS 12.67 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 30 DNS 13.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 89 DNS 17.38 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 23.38 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
2 103 25.08 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 12.82 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
2 68 18.77 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
3 56 19.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
4 97 20.61 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
5 85 31.87 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 112 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 11 1.31 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
2 66 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
3 116 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 12:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 63 1.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 54 1.62 Karla Schärfe 2003 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:10
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 4 DNS 18.30 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 86 17.65 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 28 DNS 18.28 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 150 14.60 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
4 153 14.04 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900
5 152 14.18 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør IF
6 35 15.54 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 2.50 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 51 3.40 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 DNS 3.50 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 48 DNS 15.37 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 10 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
2 88 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 163 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 148 Fiona Emilie Gammelmark 2006 Helsingør IF
5 79 2.29.77 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 11 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 112 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
SCRATCH
1 11 DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 Benjamin Kegel 2006 Fredensborg AK
2 18 2.05.0 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
Drenge 11 år - 600 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 DNS 3.59 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 133 4.30 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 42 4.31 Mathilda Gertz 2002 Sparta
4 38 4.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 44 4.80 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 45 5.05 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 30 5.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 47 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
Piger 12 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Jasmin Nicklen 2004 Sparta
2 158 DNS Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
3 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
4 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
Piger 13 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 Regitze Steenberg 2003 Sparta
2 97 2.58.78 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
3 155 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 82 2.38.57 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 2.37.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 21 2.26.66 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 20 2.29.29 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
4 19 2.21.21 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
5 12 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 76 2.48.88 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 156 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
3 135 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 13 19.84 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 122 21.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Drenge 13 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 58 22.65 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
2 5 26.00 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 125 DNS 28.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 53 38.38 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 52.79 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 51.44 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 2.40.0 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 106 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
2 161 2.16.0 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
3 9 2.16.76 Sebatian Bergaman 2001 Hvidovre AM
4 160 2.16.0 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
5 22 2.11.06 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 2.05.46 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
2 174 2.11.0 Kasper Pontoppidan 1999 IK Hellas
3 175 2.13.0 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 74 DNS 1.59.86 Klaus Præst Jaqué 1992 Bagsværd AC
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:55
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 158 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
4 55 12.49 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 159 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
6 107 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
7 60 11.96 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
3 164 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 69 11.84 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 109 11.48 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
6 103 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
SCRATCH
1 127 DNS Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 171 DNS Asta Borggaard 2004 IK Olympia
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:55
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 155 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 56 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 118 12.53 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
HEAT 2 / 2
3 61 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 67 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 134 0.12 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 105 10.61 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
7 131 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 12.72 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 59 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 119 10.53 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 17 10.9 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 106 11.91 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
SCRATCH
1 64 DNS 11.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 58 12.51 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 65 11.93 Malte Bank 2003 Sparta
4 101 10.27 Lukas Medina Sørensen 2003 Københavns IF
5 5 DNS 10.73 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 125 DNS 12.00 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 129 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 7 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 133 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 91 15.10 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
4 49 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
5 44 14.27 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 176 14.31 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
7 89 15.00 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
8 92 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 42 14.20 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 38 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 99 13.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 47 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 45 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 144 13.63 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
8 37 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 13.78 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
2 39 DNS 12.50 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
3 34 DNS 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta
4 46 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 41 DNS 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
6 6 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 32 12.70 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
SCRATCH
1 128 DNS Victor Ravyse Tornhøj 2000 Helsingør IF
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 8 12.50 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 138 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
4 124 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 43 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
6 141 13.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 86 DNS 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 146 12.69 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
5 121 DNS 12.02 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
6 149 DNS 12.25 Camilla f. R. Nissen 1990 Københavns IF
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 37.36 37.36 Ane Riber 1999 Køge Atletik
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 14:55
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 Lisa Brix Amager AC
2 168 43.75 Tenna Riber Thordahl 1995 Køge Atletik
3 23 Kathrine Bebe 1991 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 14:55
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
2 172 50.26 Andreas Riber Thordahl 1991 Hvidovre AM
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 DNS 12.96 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
2 107 12.22 Anna Erika Grønbek 2004 Køge Atletik
3 69 11.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 103 11.69 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 109 11.73 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
6 60 12.18 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
7 55 12.45 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 164 13.47 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
2 134 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
3 61 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 105 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
5 170 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 131 DNS 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
7 67 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 118 DNS 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 169 DNS 13.18 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
3 46 DNS 12.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 6 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 8 12.67 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
2 45 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 47 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 99 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 49 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
6 144 DNS 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
7 37 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
8 44 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at 15:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Louise Odgaard 1993 Sparta
2 24 Celina Julin 1994 Sparta
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:55
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 August Hallberg 1998 Sparta