Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 6.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 6.37 6.98 6.82 6.56
2 6.67 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.55 6.62 6.67 6.67
3 6.25 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 6.25 5.54 6.08 6.16
4 6.22 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 5.84 5.91 6.22 6.09
5 6.13 Willum Nobelius Køge Atletik 6.13 4.55 5.78 5.75
6 5.36 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.11 5.36 5.01 4.69
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 122 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
2 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
3 106 6.47 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 13 6.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 156 7.93 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
6 178 Willum Nobelius Køge Atletik
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 156 DNS 12.97 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 114 117 120 125 130 135 140 145 148 151
1 1.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta O O O O XO XXO XXO XXX
2 1.30 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O O O O XXX
DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
2 13 1.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 64 1.45 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.96 (+2.6) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.77 (+0.7) 4.96 (+2.6) 4.86 (+0.6) 4.81 (+1.1) 4.75 (+0.2) 4.78 (+0.4)
2 4.93 (+2.5) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.85 (+0.0) 4.93 (+2.5) 4.62 (+1.5) 4.75 (+0.5) 4.68 (+1.5) 4.52 (+0.4)
3 4.31 (+2.2) Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 4.17 (+1.7) 4.31 (+2.2) 4.17 (+1.7) 4.12 (+1.3) 4.16 (-0.6) 4.30 (+0.6)
4 4.01 (+2.3) Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 4.01 (+2.3) 3.55 (+1.2) 3.64 (+0.3) 3.80 (+3.4) 3.59 (+0.1) X
5 3.80 (+0.2) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.80 (+0.2) 3.54 (+0.4) 3.65 (+0.6) 3.61 (+0.0) 3.45 (+0.4) 3.49 (+0.6)
6 3.64 (+1.8) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 2.94 (+0.2) 3.50 (+0.6) 3.34 (+1.1) X 3.64 (+1.8) 3.47 (+0.0)
DNS Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 13 3.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 156 DNS 3.87 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 122 4.00 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 106 4.14 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 119 4.94 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
7 59 5.15 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4
1 28.82 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 28.20 28.82 28.70 26.79
2 28.68 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 27.27 27.44 28.68 26.79
3 20.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 14.43 14.95 15.80 20.88
4 20.62 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 18.40 18.55 17.05 20.62
5 12.72 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 10.48 8.78 12.72 10.63
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 156 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
3 135 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 13 19.84 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 122 21.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.49.43 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 3.00.95 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 2.40.0 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 106 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 10.83 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 11.36 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 11.69 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 12.36 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 12.90 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 13.07 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 12.72 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 59 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 119 10.53 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 17 10.9 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 106 11.91 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 16 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
SCRATCH
1 64 DNS 11.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta