Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger -9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 10:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
4 78 7.17 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
5 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
7 96 8.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
HEAT 2 / 2
3 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
4 70 6.59 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 163 7.11 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
6 95 8.11 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Piger -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 96 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
4 163 16.09 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
5 95 17.74 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
6 70 27.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 78 28.00 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
Piger -9 år - 40 meter - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 7.99 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 108 7.24 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 163 7.03 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
4 70 6.72 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 78 6.99 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 115 7.17 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
7 147 7.96 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
8 113 8.03 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Piger -9 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Filippa Hytholm Petersen 2007 Holte Atletik
2 147 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
3 108 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 143 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
5 96 2.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 95 2.72 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
7 113 3.04 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 78 3.43 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
9 163 3.58 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd AC
10 70 4.13 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC