DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 47.05 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
2 PB 47.85 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 PB 47.98 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
4 48.99 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
5 49.79 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 PB 50.57 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
7 50.71 Sandra Jensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 50.98 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
9 PB 51.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
10 52.18 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
11 52.45 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
12 54.33 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 1 / 2
5 49.79 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 PB 50.57 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
8 50.98 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
9 PB 51.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
11 52.45 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
12 54.33 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 2 / 2
1 47.05 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
2 PB 47.85 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 PB 47.98 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
4 48.99 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
7 50.71 Sandra Jensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 52.18 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
DNF Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 341 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
3 141 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik
4 557 53.09 53.09 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
5 551 53.56 53.56 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
6 331 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
7 611 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
2 232 49.72 49.72 Sandra Jensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 209 48.42 48.42 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
4 554 48.53 48.53 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
5 198 48.51 48.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 555 45.92 45.92 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
7 556 48.93 48.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
8 115 48.66 48.66 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
SCRATCH
1 461 DNS Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 10:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 57.91 Arthur W Petersen 1999 Sparta AM X 49.28 57.91 X 55.44 54.13
2 57.63 Mathias Hansen 1999 Randers Freja X 49.56 57.63 X 52.87 57.06
3 PB 54.62 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 50.78 48.19 52.12 54.62 50.24 52.34
4 49.06 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 49.06 X X X X 46.04
5 PB 47.33 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM X 47.33 45.08 41.67 X 45.51
6 46.52 Mark Drongesen 2000 Viborg AM 44.50 46.16 41.61 46.52 45.83 41.36
7 PB 46.35 Alexander Haugeby 2000 Sparta AM 43.37 42.82 X 46.35 X X
8 45.56 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 45.56 44.91 X X X X
9 35.62 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC 35.62 34.76 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 88 45.80 45.80 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
2 5 37.03 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC
3 7 50.92 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
4 535 59.02 59.02 Arthur W Petersen 1999 Sparta AM
5 39 54.41 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 171 51.77 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
7 127 58.06 58.06 Mathias Hansen 1999 Randers Freja
8 541 44.36 44.36 Alexander Haugeby 2000 Sparta AM
9 74 47.06 47.06 Mark Drongesen 2000 Viborg AM
SCRATCH
1 275 DNS 39.10 39.10 André Skovshoved-Justesen 1999 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:15
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 43.01 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 A/M
2 44.07 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
3 PB 46.02 Andreas Christoffersen 2001 Sparta AM
4 PB 46.08 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 605 Sebastian Bergman 2001 Hvidovre AM
4 311 43.76 43.76 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 A/M
5 573 46.56 46.56 Andreas Christoffersen 2001 Sparta AM
6 239 47.94 47.94 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.02.00 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
2 1.05.05 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
3 1.05.82 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 PB 1.07.50 Freja Blom 1999 Odense Atletik
5 1.10.83 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
6 1.14.11 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 1.17.27 Nikoline L. Laursen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 9 1.14.86 1.14.86 Nikoline L. Laursen 2000 Frederiksberg IF
3 430 1.09.64 1.09.64 Freja Blom 1999 Odense Atletik
4 349 1.04.12 64.12 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
5 370 1.08.86 68.83 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
6 348 1.03.20 63.20 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
7 389 1.14.47 74.47 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik
8 614 1.10.08 1.10.08 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.05 (+0.0) Liv Nowack 2001 Odense Atletik 10.44 (+0.0) 10.59 (-0.3) 10.97 (+0.0) 10.70 (-0.6) 10.88 (+2.0) 11.05 (+0.0)
2 PB 10.66 (+0.3) Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening 10.58 (-1.1) 10.13 (-1.0) 10.66 (+0.3) 10.58 (-0.3) 10.48 (-0.5) 10.64 (+0.3)
3 10.36 (+0.0) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 10.36 (+0.0) 10.25 (+0.1) 10.10 (-0.7) - - -
4 PB 10.07 (-1.4) Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M 9.78 (+1.0) 8.95 (-0.8) 10.04 (+1.9) 9.76 (-1.7) 9.81 (-0.9) 10.07 (-1.4)
5 PB 9.97 (-0.7) Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik & Motion 9.78 (-2.0) 9.57 (+0.0) 9.97 (-0.7) 8.50 (-0.4) 9.70 (-1.5) 9.63 (-0.9)
6 PB 9.93 (-0.1) Vibha Soren 2001 Københavns IF 9.45 (+0.3) 8.78 (-2.7) X X 8.83 (-0.3) 9.93 (-0.1)
7 PB 9.40 (+0.8) Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77 9.40 (+0.8) 9.01 (+0.0) 9.18 (-2.5) 9.13 (+0.0) X 9.24 (-3.0)
8 PB 9.29 (-0.3) Johanne Westergaard 2002 Aalborg Atletik & Motion 9.29 (-0.3) 8.61 (+0.0) X 9.25 (+0.0) X X
9 9.00 (+0.0) Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M X 8.98 (+0.0) 9.00 (+0.0)
10 8.87 (+0.1) Esther Arce 2002 Amager AC 8.87 (+0.1) 8.76 (-0.3) 8.46 (-0.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 145 9.53 9.53 Vibha Soren 2001 Københavns IF
2 435 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
3 261 9.16 9.16 Esther Arce 2002 Amager AC
4 334 9.42 9.42 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
5 237 8.76 8.76 Johanne Westergaard 2002 Aalborg Atletik & Motion
6 336 9.52 9.52 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M
7 63 9.12 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
8 236 9.71 9.71 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik & Motion
9 104 10.52 10.52 Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening
10 204 10.68 10.68 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:50
83.8 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 56.80 Jacob Hvorup 1999 Sparta AM
2 58.76 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 59.00 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 PB 59.03 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 1.03.74 Andreas Emil Land 2000 Odense Atletik
6 1.04.87 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg AK77
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 425 1.01.42 1.01.42 Andreas Emil Land 2000 Odense Atletik
3 20 60.83 60.83 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 61 61.24 61.24 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg AK77
5 395 58.60 58.60 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
6 532 57.10 57.10 Jacob Hvorup 1999 Sparta AM
7 540 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
Piger 20-22 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:00
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.03.39 Mette Graversgaard 1995 Aarhus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 357 65.99 Mette Graversgaard 1995 Aarhus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:00
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 55.30 Martin Johansen 1995 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 251 53.31 52.73 Martin Johansen 1995 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 260 280 300 320 330 340 350 360 370 380 390 410
1 3.90 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O O XXO XXX
2 =PB 3.40 Frederik Thede 2000 Sparta AM XO - XXO X - - - - -
3 PB 3.20 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik XO XXO O XXX
4 3.00 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 3.02 3.02 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
2 445 3.10 3.10 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 542 3.90 3.40 Frederik Thede 2000 Sparta AM
4 155 4.01 4.01 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 11:10
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 50.81 Nina Kirstine Skov 1997 Skive AM 50.40 47.92 50.81 X X 47.40
2 49.39 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900 A/M 48.68 49.28 48.44 48.34 X 49.39
3 PB 47.33 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta AM 45.24 X 47.33 X X 45.10
4 28.25 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA X 28.25 X X 26.84 X
5 PB 26.02 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA 22.90 25.08 26.02 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 29.80 29.80 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 205 23.03 23.03 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 494 43.86 43.86 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta AM
4 95 48.12 48.12 Nina Kirstine Skov 1997 Skive AM
5 355 53.13 53.13 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900 A/M
Piger 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 11:10
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.28 Celina Julin 1994 Sparta AM 59.85 59.97 X X X 60.28
2 44.50 Marie Aagaard 1996 Aalborg Atletik & Motion X 41.84 X 44.50 40.74 42.42
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 62.52 62.52 Celina Julin 1994 Sparta AM
2 223 43.79 45.10 Marie Aagaard 1996 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:30
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 53.00 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF 47.96 49.42 X 51.82 53.00 52.06
2 52.48 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 52.48 49.21 49.88 49.19 51.71 X
3 PB 51.07 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik 43.94 47.81 46.98 41.97 44.76 51.07
4 PB 51.05 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 49.21 45.96 47.49 50.74 48.18 51.05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 308 47.89 47.89 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
2 398 51.69 53.67 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 508 49.74 49.74 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 116 50.44 50.44 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
Drenge 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 11:30
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 62.39 Mikkel Bach Garbrecht 1996 AAIG Atletik, Tri&Motion 58.85 57.21 58.50 59.49 59.74 62.39
2 62.13 Andreas J S Bertelsen 1994 Vejle IF 54.17 53.80 X 62.13 56.83 61.42
3 55.89 Lukas Björnvad 1995 ROAR Atletik Roskilde 54.81 55.68 55.89 X 52.28 52.50
4 51.74 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK 51.74 X X 51.50 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 33 66.13 Andreas J S Bertelsen 1994 Vejle IF
2 177 52.10 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK
3 48 64.21 64.21 Mikkel Bach Garbrecht 1996 AAIG Atletik, Tri&Motion
4 6 59.29 66.51 Lukas Björnvad 1995 ROAR Atletik Roskilde
SCRATCH
1 622 DNS 56.12 56.12 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 50.71 Aarhus 1900 P15-1 Aarhus 1900 A/M
2 52.47 Sparta P15-2 Sparta AM
3 52.84 Sparta P15-1 Sparta AM
4 53.55 Amager AC P15 Amager AC
5 54.37 Aalborg AM P15-1 Aalborg Atletik & Motion
6 54.86 Hvidovre AM P15 Hvidovre AM
7 55.10 Aarhus 1900 P15-2 Aarhus 1900 A/M
8 55.29 Aalborg AM P15-2 Aalborg Atletik & Motion
9 57.42 FIF Hillerød P15 FIF Hillerød Atletik
HEAT 1 / 2
2 52.47 Ida Lyngby, Lili Kökeny, Josefine Sørensen, Mathilda Gertz Sparta P15-2
6 54.86 Alexandra Christiansen, Josefine Munksdorf, Misja Jepsen, Alberte Riber Jakobsen Hvidovre AM P15
7 55.10 Iris Trollehave, Mille Albinus Hjermitslev, Ida Marie Hartmann, Mathilde Brüchle Kodal Aarhus 1900 P15-2
8 55.29 Thora Dahl Diekhøner, Johanne Westergaard, Nanna Muurholm, Mai R. Wærness Aalborg AM P15-2
HEAT 2 / 2
1 50.71 Thea Lyng Møller Jensen, Mathilde Weber Skorstensg, Mathilde Kreiberg Skou, Martha K.D Rasmussen Aarhus 1900 P15-1
3 52.84 Maria Skov Kragh, Victoria Lendal, Viktoria Dommer, Annika Eppers Sparta P15-1
4 53.55 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC P15
5 54.37 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM P15-1
9 57.42 Rau Boeslund Petersen, Dagmar Madsen, Wilma Winther Bothe, Signe Larsen FIF Hillerød P15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 Iris Trollehave, Mille Albinus Hjermitslev, Ida Marie Hartmann, Mathilde Brüchle Kodal Aarhus 1900 P15-2
4 Thora Dahl Diekhøner, Johanne Westergaard, Nanna Muurholm, Mai R. Wærness Aalborg AM P15-2
5 Alexandra Christiansen, Josefine Munksdorf, Misja Jepsen, Alberte Riber Jakobsen Hvidovre AM P15
6 Ida Lyngby, Lili Kökeny, Josefine Sørensen, Mathilda Gertz Sparta P15-2
HEAT 2 / 2
3 56.60 Rau Boeslund Petersen, Dagmar Madsen, Wilma Winther Bothe, Signe Larsen FIF Hillerød P15
4 52.55 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC P15
5 50.87 Maria Skov Kragh, Victoria Lendal, Viktoria Dommer, Annika Eppers Sparta P15-1
6 51.44 Thea Lyng Møller Jensen, Mathilde Weber Skorstensg, Mathilde Kreiberg Skou, Martha K.D Rasmussen Aarhus 1900 P15-1
7 54.49 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM P15-1
SCRATCH
1 DNS 54.89 Holte Atletik P15
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.47 Betty-Marie Njor Boisen, Katrine Koch Jacobsen, Hannah Illum Petersen, Olivia Tuokila Sparta P17-1
2 PB 50.69 Naja Vinther, Astrid Lykke, Laura Valentin Jensen, Emilie Florin Helsingør Atletik P17
3 51.21 Emilie R. Hansen, Mathilde Søndergaard, Cecilie Næsby, Laura Nørrung Poulsen Sparta P17-2
4 51.57 Marie Paule Dahi, Anna Ø. Lange, Maria Kjeldsen, Jasmin B. Rasmussen Greve Atletik P17
DNF Tine Hoffmann Nielsen, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Laura Astrup Aarhus 1900 P17
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 52.50 Tine Hoffmann Nielsen, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Laura Astrup Aarhus 1900 P17
4 51.04 51.04 Naja Vinther, Astrid Lykke, Laura Valentin Jensen, Emilie Florin Helsingør Atletik P17
5 53.68 Marie Paule Dahi, Anna Ø. Lange, Maria Kjeldsen, Jasmin B. Rasmussen Greve Atletik P17
6 49.52 Betty-Marie Njor Boisen, Katrine Koch Jacobsen, Hannah Illum Petersen, Olivia Tuokila Sparta P17-1
7 Emilie R. Hansen, Mathilde Søndergaard, Cecilie Næsby, Laura Nørrung Poulsen Sparta P17-2
SCRATCH
1 DNS Bagsværd AC P17
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:10
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.72 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 14.72 X X X X X
2 PB 14.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM 14.19 13.38 13.17 12.89 12.62 13.97
3 PB 13.56 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta AM X X 12.29 13.18 13.07 13.56
4 PB 13.19 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 A/M X 12.12 12.16 12.77 12.79 13.19
5 11.44 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg Atletik & Motion 10.75 10.61 11.44 10.73 10.39 11.23
6 10.66 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 10.48 X X 10.58 X 10.66
7 10.03 Sofie Märcher 2000 Viborg AM 9.84 10.03 9.52 9.63 9.67 9.97
8 9.19 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.74 X 9.19 9.17 9.17 8.95
9 PB 8.86 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF 7.31 8.86 8.59
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 526 13.57 13.57 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
2 238 11.63 11.63 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg Atletik & Motion
3 527 12.87 13.15 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta AM
4 13 8.79 8.79 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF
5 215 11.69 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
6 593 16.37 16.37 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
7 192 9.09 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
8 350 12.54 12.54 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 A/M
9 78 10.26 10.80 Sofie Märcher 2000 Viborg AM
SCRATCH
1 193 DNS 8.68 Caroline Brath 1999 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 51.22 Emilie Pedersen, Josefine Bundgaard-Hansen, Katrine Vad Mortensen, Emilie Vejlgård SAK77 P19
DNS Sparta P19
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 DNS 50.85 Sparta P19
4 Emilie Pedersen, Josefine Bundgaard-Hansen, Katrine Vad Mortensen, Emilie Vejlgård SAK77 P19
Piger 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 50.96 Elisabeth Holm Simonsen, Zarah Buchwald, Cecilie Bønnelycke Hansen, Maibritt Fejfer Olsen Hvidovre AM P22
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 Elisabeth Holm Simonsen, Zarah Buchwald, Cecilie Bønnelycke Hansen, Maibritt Fejfer Olsen Hvidovre AM P22
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.33 (+1.2) Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF 11.21 (-1.1) 11.32 (+1.6) 11.10 (+0.0) X 11.18 (-1.6) 11.33 (+1.2)
2 11.02 (+0.4) Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.67 (-1.7) X X 10.29 (-0.1) 11.02 (+0.4) X
3 10.94 (+1.4) Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 10.94 (+1.4) X X 10.55 (+0.3) 10.32 (-2.2)
4 10.55 (+0.0) Simone Hjort 1999 Sparta AM X 10.35 (-0.9) 10.55 (+0.0) 10.20 (-0.4) 10.22 (+2.3) X
5 9.48 (+0.0) Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby 9.30 (+0.3) 9.14 (+0.0) 9.18 (-1.4) 9.48 (+0.0) 9.11 (+0.5) 9.05 (+1.1)
6 9.03 (-0.9) Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF X 9.02 (+0.3) 8.79 (+0.0) 9.03 (-0.9) 8.18 (-1.1) 8.81 (+0.7)
DNS Sara Vardar 2000 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 213 Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby
2 518 DNS 10.52 10.98 Sara Vardar 2000 Sparta AM
3 148 8.68 9.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 517 10.53 10.74 Simone Hjort 1999 Sparta AM
5 8 10.96 10.96 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 404 11.13 11.13 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
7 147 11.67 11.69 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.19 (-1.2) Laura Tølløse 1997 Sparta AM 11.19 (-1.2) X 10.65 (-0.8) 10.73 (+0.4) 11.04 (-1.3) 11.05 (-1.7)
2 10.76 (+0.5) Josephine Skipper 1998 Randers Freja 10.53 (+0.4) 10.57 (+0.9) 10.35 (-1.7) 10.76 (+0.5) 10.48 (+0.6) 10.46 (+0.0)
3 10.20 (+0.5) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 9.77 (+0.0) 9.92 (+0.0) 10.17 (-0.7) 9.70 (+1.3) 9.73 (-0.9) 10.20 (+0.5)
4 PB 9.66 (+1.3) Sabrina Kjær Hemmingsen 1997 Odense Atletik 9.40 (+0.0) X 9.17 (+0.0) 9.33 (-1.3) 9.66 (+1.3) 9.35 (-1.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 Laura Tølløse 1997 Sparta AM
2 131 10.87 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
3 481 10.32 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 442 9.59 9.59 Sabrina Kjær Hemmingsen 1997 Odense Atletik
Piger 20-22 år - Trespring - Day 1 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.45 (+0.3) Anne Porsholdt 1995 Sparta AM 11.02 (+0.0) 11.09 (+1.7) 9.86 (-0.7) 11.19 (+1.2) 11.05 (+0.8) 11.45 (+0.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 11.59 11.62 Anne Porsholdt 1995 Sparta AM
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 46.13 Thomas Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta D15
2 46.92 Anton Læssøe Bisgaard, Jeppe Ege Nielsen, Kasper Hørmann, Philip Vikne Dalmose Aarhus 1900 D15-1
3 49.05 Simon Bergqvist, Tobias Andersson, Aksel Lange, Rasmus Baltzersen Greve Atletik D15
4 51.40 Teodor Obelitz, Daniel Jørgensen, Sebastian Bergman, Marius Greve Barslev Hvidovre AM D15
5 51.42 Oskar Vejlgård, Gustav Graff Esbensen, Viktor Krejberg, Christoffer Gissel SAK77 D15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 47.51 Anton Læssøe Bisgaard, Jeppe Ege Nielsen, Kasper Hørmann, Philip Vikne Dalmose Aarhus 1900 D15-1
4 47.15 Thomas Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta D15
5 51.23 Oskar Vejlgård, Gustav Graff Esbensen, Viktor Krejberg, Christoffer Gissel SAK77 D15
6 50.79 Simon Bergqvist, Tobias Andersson, Aksel Lange, Rasmus Baltzersen Greve Atletik D15
7 51.96 Teodor Obelitz, Daniel Jørgensen, Sebastian Bergman, Marius Greve Barslev Hvidovre AM D15
SCRATCH
1 DNS 49.85 Holte Atletik D15
2 DNS Aarhus 1900 D15-2
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.17 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM 44.21 46.17 42.86 X X X
2 43.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta AM 43.04 X 41.32 X 41.00 39.36
3 42.13 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 42.13 X 39.64 40.15 39.31 X
4 PB 34.49 Nikoline Stellan Jensen 2002 SIK 80 Sæby X 34.49 X X 33.00 X
5 PB 34.36 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 34.22 30.99 31.69 34.36 X 31.49
6 PB 30.79 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik 29.49 30.79 28.93 X X X
7 30.41 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 27.21 27.11 29.35 30.41 X X
8 PB 28.52 Kamille Frost 2002 Randers Freja 26.35 27.63 X X 24.92 28.52
9 24.43 Ida K Jensen 2002 Ballerup AK 20.32 24.43 20.66
10 23.92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK X 23.92 X
11 PB 23.84 Dina Karlsen 2001 Randers Freja X 23.84 X
12 20.39 Amalie Holmark Andersen 2001 Aarhus 1900 A/M 18.67 17.81 20.39
13 0.00 Emilie Bank 2002 Sparta AM X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 561 37.20 37.20 Emilie Bank 2002 Sparta AM
2 185 31.35 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
3 130 20.92 20.92 Dina Karlsen 2001 Randers Freja
4 216 28.24 28.24 Nikoline Stellan Jensen 2002 SIK 80 Sæby
5 96 48.57 48.57 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
6 392 27.80 27.80 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik
7 387 28.23 28.23 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
8 337 20.65 20.65 Amalie Holmark Andersen 2001 Aarhus 1900 A/M
9 419 39.90 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
10 560 47.83 47.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta AM
11 183 31.35 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
12 186 20.44 Ida K Jensen 2002 Ballerup AK
13 126 18.63 18.63 Kamille Frost 2002 Randers Freja
Drenge 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.27 Emil Frænde, Mads Lund, Jacob Hvorup, Marc Hanselmann Nielsen Sparta D17-1
2 45.92 Alexander Haugeby, Samuel Marcus, Thomas Gregorio Sally, Christian Gundersen Sparta D17-2
3 46.82 Toke Staub Jørgensen, Malachy Valdemar William, Andreas Emil Land, Tobias Rendbæk Odense Atletik D17
4 48.33 Marcus Pallesen, Lucas Richardt, Robin Ostenfeldt, William Winkler SAK77 D17
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Alexander Haugeby, Samuel Marcus, Thomas Gregorio Sally, Christian Gundersen Sparta D17-2
4 44.27 Emil Frænde, Mads Lund, Jacob Hvorup, Marc Hanselmann Nielsen Sparta D17-1
5 48.34 Marcus Pallesen, Lucas Richardt, Robin Ostenfeldt, William Winkler SAK77 D17
6 Toke Staub Jørgensen, Malachy Valdemar William, Andreas Emil Land, Tobias Rendbæk Odense Atletik D17
SCRATCH
1 DNS 46.17 46.17 Fremad Holbæk
Drenge 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 42.63 Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen, Sebastian Pedersen, Nikolaj Graves Sparta D19
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen, Sebastian Pedersen, Nikolaj Graves Sparta D19
Drenge 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 42.70 Jonas Lund, Kojo Musah, Andreas Bruselius, Mathias Kirk Vejle IF D22
2 46.23 Iasonas Koniaris, Oliver Hinsch, Navid Bazgir, Haris Khan Hvidovre AM D22
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 Jonas Lund, Kojo Musah, Andreas Bruselius, Mathias Kirk Vejle IF D22
6 Iasonas Koniaris, Oliver Hinsch, Navid Bazgir, Haris Khan Hvidovre AM D22
Drenge 20-22 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.38.16 Mihn Kyun Cho 1994 Sparta AM
2 4.38.72 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
3 4.39.08 Rasmus Bøge Gregersen 1995 Herning Løbeklub
4 4.39.58 August Broz 1996 Randers Freja
5 4.44.01 Mads Skaaning 1995 Sparta AM
DNS Frederik Ernst 1995 AGF Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 3.58.8 3.58.8 Rasmus Bøge Gregersen 1995 Herning Løbeklub
2 492 4.08.42 4.03.45 Mads Skaaning 1995 Sparta AM
3 627 DNS 4.13.70 4.08.37 Frederik Ernst 1995 AGF Atletik
4 493 3.50.70 3.50.70 Mihn Kyun Cho 1994 Sparta AM
5 160 4.03.11 4.03.11 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
6 137 4.03.63 4.03.63 August Broz 1996 Randers Freja
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 177 180 183
1 PB 1.80 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O - O O XXO XXO XXX
2 PB 1.70 Jacob Rosenlund 2001 Sparta AM O O XO XO O O XXX
3 1.61 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O O O O XXX
4 1.61 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M XO XXX
5 1.58 Marius Michalski 2002 Herning GF Atletik/Motion O O XO XXO XXX
6 1.55 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O XXX
7 1.55 William Korsgaard 2001 Aarhus 1900 A/M O O XO XXX
8 1.50 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik O O XO XXX
9 0.00 Johan-Emil Schaldemose Je 2002 Vejle IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 279 1.60 1.60 Marius Michalski 2002 Herning GF Atletik/Motion
1 123 Johan-Emil Schaldemose Je 2002 Vejle IF
2 483 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 162 1.72 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
5 318 1.56 1.56 William Korsgaard 2001 Aarhus 1900 A/M
6 394 1.55 1.55 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
7 317 1.71 1.71 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M
8 301 1.72 1.72 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
9 567 1.67 1.67 Jacob Rosenlund 2001 Sparta AM
SCRATCH
1 58 DNS 1.50 1.50 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg AK77
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 54.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 41.87 54.62 52.41 52.18 49.32 50.08
2 45.11 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 42.85 36.25 41.39 38.11 45.11 43.36
3 40.98 Dren Meri 2002 IK Olympia 39.42 40.98 39.62 36.80 X X
4 39.32 Thor Kjeldahl 2001 Vejen Atletik Forening 34.20 37.83 38.73 32.64 37.34 39.32
5 39.16 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM 36.90 32.94 34.70 39.16 36.46 X
6 PB 38.94 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK77 24.29 38.94 31.81 29.32 X X
7 38.73 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900 A/M 37.12 36.28 38.73 36.40 38.35 38.18
8 36.85 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik 35.02 36.57 36.85 35.62 33.66 X
9 36.68 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM 35.03 34.65 36.68
10 35.56 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M 32.93 35.56 32.96
11 35.14 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X X 35.14
12 34.00 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M 34.00 30.73 33.35
13 33.32 Niclas Juul 2001 Skive AM 33.32 X 31.78
DNS Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
DNS Mikkel Christoffersen 2001 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 36.90 36.90 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik
2 167 DNS 37.15 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
3 101 38.87 38.87 Niclas Juul 2001 Skive AM
4 19 46.12 46.12 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 165 36.63 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
6 300 52.79 52.79 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
7 103 41.73 41.73 Thor Kjeldahl 2001 Vejen Atletik Forening
8 75 40.12 40.12 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
9 575 DNS 42.35 42.35 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta AM
10 314 39.66 39.66 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M
11 55 37.31 37.31 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK77
12 312 38.24 38.24 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
13 76 40.30 40.30 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
14 200 52.80 52.80 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 313 40.65 40.65 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900 A/M
Drenge 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.03.00 Andreas Lindgreen 1998 Sparta AM
2 4.07.69 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
3 PB 4.08.21 Jonas Gertsen 1998 Odense Atletik
4 4.09.38 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik
5 PB 4.11.07 Søren Lund Sørensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
6 PB 4.12.95 Simon Holst 1998 Amager AC
7 4.23.83 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik
8 PB 4.34.32 Rasmus Lorenzen 1998 Aarhus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 3.46.88 3.46.88 Andreas Lindgreen 1998 Sparta AM
2 439 4.18.8 4.18.8 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik
3 257 4.22.78 Søren Lund Sørensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 322 4.42.18 4.42.18 Rasmus Lorenzen 1998 Aarhus 1900 A/M
5 437 4.04.4 4.04.4 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik
6 269 4.13.66 4.13.66 Simon Holst 1998 Amager AC
7 109 4.06.27 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
8 431 4.10.8 4.10.8 Jonas Gertsen 1998 Odense Atletik
SCRATCH
1 14 DNS 4.00.53 4.00.53 Joachim Sievert Nielsen 1997 Frederiksberg IF
2 365 DNS 4.08.38 4.08.38 Frederik Hertz 1997 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 3.58.55 William Devantier 2000 Sparta AM
2 3.59.38 Magnus Nyman Hall 1999 Aarhus 1900 A/M
3 PB 4.01.93 Sebastian R. Stensvig 1999 Skive AM
4 PB 4.05.91 Malthe Nielsen 1999 Sparta AM
5 4.08.21 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
6 PB 4.11.21 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
7 PB 4.14.91 Morten Bach 2000 Sparta AM
8 4.31.94 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
9 4.42.27 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
10 PB 4.44.71 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
DNF Oliver Bjørslev 2000 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 543 4.03.27 4.03.27 William Devantier 2000 Sparta AM
2 473 4.35.00 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
3 412 4.45.49 4.45.49 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
4 544 4.11.19 4.10.35 Malthe Nielsen 1999 Sparta AM
5 170 4.14.04 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
6 227 4.11.67 4.11.67 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg Atletik & Motion
7 94 4.11.75 4.05.73 Sebastian R. Stensvig 1999 Skive AM
8 93 4.20.55 4.17.00 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
9 320 3.57.99 3.57.99 Magnus Nyman Hall 1999 Aarhus 1900 A/M
10 545 4.19.32 4.19.32 Morten Bach 2000 Sparta AM
11 476 4.34.42 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 367 DNS 4.47.56 4.47.56 Martin K. Møller 2000 Esbjerg AM
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.18.01 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK77
2 4.19.03 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
3 4.21.07 Anders Tarbensen 2001 Esbjerg AM
4 4.26.03 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
5 4.26.07 Linus Lindquist 2002 Sparta AM
6 4.26.08 Christian Lindgreen 2002 Sparta AM
7 4.29.05 Elias Shifris 2002 Viborg AM
8 4.31.01 Conrad Lind 2001 Sparta AM
9 PB 4.31.02 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik
10 PB 4.31.07 Ebbe Møller 2001 AGF Atletik
11 PB 4.36.04 Andreas Lange 2002 Gentofte IK
12 PB 4.36.07 Jacob Koch-Hansen 2002 Kolding KFUM AM
13 PB 4.36.07 Victor Kiplagat Kondrup 2002 Kolding KFUM AM
14 4.39.06 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta AM
15 4.41.01 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
16 PB 4.41.08 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
17 4.47.04 Nikolaj Dons 2002 Hvidovre AM
18 4.58.05 Hans Sivertsen 2001 Vejle IF
19 5.07.01 Andreas Sigvald Jensen 2002 Esbjerg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 577 4.31.76 4.31.76 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta AM
2 284 4.40.06 4.40.06 Victor Kiplagat Kondrup 2002 Kolding KFUM AM
3 377 4.14.00 4.14.00 Anders Tarbensen 2001 Esbjerg AM
4 29 4.46.20 4.46.20 Ebbe Møller 2001 AGF Atletik
5 92 4.14.21 4.14.21 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
6 432 4.33.09 4.33.09 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik
7 110 4.58.91 Hans Sivertsen 2001 Vejle IF
8 81 4.25.76 4.25.76 Elias Shifris 2002 Viborg AM
9 579 4.25.10 4.25.10 Linus Lindquist 2002 Sparta AM
10 578 4.25.75 4.25.75 Christian Lindgreen 2002 Sparta AM
11 376 5.05.43 4.53.86 Andreas Sigvald Jensen 2002 Esbjerg AM
12 576 4.14.67 4.14.67 Conrad Lind 2001 Sparta AM
13 53 4.06.70 4.06.70 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK77
14 105 4.41.95 4.41.95 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
15 283 4.42.6 4.42.6 Jacob Koch-Hansen 2002 Kolding KFUM AM
16 606 4.43.31 4.43.31 Nikolaj Dons 2002 Hvidovre AM
17 401 4.23.34 4.23.00 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
18 449 4.37.68 4.37.68 Andreas Lange 2002 Gentofte IK
19 163 4.41.00 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450
1 4.40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O - O XO XO XXX
2 4.20 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion O - O XXX
3 4.20 Jacob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion XO - O XO XXX
4 4.00 Aske Petersen 1998 Sparta AM O XXX
5 =PB 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM O XO O XXO XXX
6 3.80 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta AM XO O XXO XXX
7 3.60 Robin Swann 1997 Odense Atletik O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 253 4.30 4.30 Jacob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 252 4.50 4.50 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 441 3.72 3.90 Robin Swann 1997 Odense Atletik
4 508 3.90 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 511 3.92 3.92 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta AM
6 176 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
7 505 4.30 4.30 Aske Petersen 1998 Sparta AM
SCRATCH
1 453 DNS 3.50 3.60 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
Drenge 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 370 380 390 400 410 420 430 440 450 460 470 480
1 4.60 Mikkel Ringsted 1996 Københavns IF O - XO - XXX
2 4.20 Kristian Kolbye 1996 Amager AC XO O - XXO O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 159 4.90 4.90 Mikkel Ringsted 1996 Københavns IF
2 264 4.14 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
SCRATCH
1 178 DNS 4.05 Emil H. Christensen 1995 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.45.03 Nikoline Høegh-Ørum 2002 Sparta AM
2 PB 4.49.04 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 4.50.06 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
4 4.54.03 Maria Biskopstø 2002 Vejle IF
5 PB 4.55.04 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
6 PB 4.58.08 Mie Gam 2001 Viborg AM
7 PB 4.59.00 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
8 5.09.10 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
9 5.11.04 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 PB 5.15.06 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
11 PB 5.18.10 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
12 PB 5.22.05 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
13 PB 5.38.05 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
DNS Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 5.23.30 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
2 229 5.05.80 5.05.80 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 80 5.05.5 5.05.5 Mie Gam 2001 Viborg AM
4 111 4.57.92 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
5 563 4.42.10 4.42.10 Nikoline Høegh-Ørum 2002 Sparta AM
6 282 DNS 4.42.2 4.42.2 Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM AM
7 230 4.51.50 4.51.50 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 113 4.53.87 Maria Biskopstø 2002 Vejle IF
9 565 5.03.07 5.03.07 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
10 477 5.03.09 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
11 84 5.57.0 5.57.0 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
12 408 5.22.50 5.22.50 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
13 79 5.00.2 5.00.2 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
14 278 5.20.43 5.20.43 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 13:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.60 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 50.39 X 53.19 X X 53.60
2 52.13 Lise Lotte Jepsen 2000 AAIG Atletik, Tri&Motion 52.13 X 51.08 45.71 48.63 51.26
3 PB 45.88 Laura Pauska 1999 IK Olympia 44.99 42.14 44.04 45.86 45.88 43.79
4 PB 43.58 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 41.24 42.14 42.78 41.99 43.58 40.90
5 35.31 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF 31.47 X 35.31 X 32.18 33.14
6 33.85 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC X 33.85 X X 31.55 X
7 33.79 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 31.11 31.07 X 33.79 X 32.87
8 PB 28.56 Sofie Märcher 2000 Viborg AM 22.63 21.85 28.56 X 24.10 25.14
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 42.34 42.34 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 78 22.51 25.73 Sofie Märcher 2000 Viborg AM
3 13 38.13 38.13 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF
4 593 53.88 53.88 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
5 47 52.35 52.35 Lise Lotte Jepsen 2000 AAIG Atletik, Tri&Motion
6 215 36.17 36.17 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
7 410 35.42 35.42 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
8 23 45.70 45.70 Laura Pauska 1999 IK Olympia
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.42.02 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta AM
2 4.55.03 Mia Van Wagenen 1999 Ballerup AK
3 PB 4.56.02 Laura Astrup 2000 Aarhus 1900 A/M
4 4.59.05 Laura Valgreen Petersen 2000 Odense Atletik
5 PB 5.10.03 Camilla Ørhman 1999 Randers Freja
6 5.16.06 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
7 5.17.05 Souhur Roobleh 1999 Odense Atletik
8 5.19.05 Catharina Thorn 2000 Esbjerg AM
9 5.37.06 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 346 5.01.94 4.58.85 Laura Astrup 2000 Aarhus 1900 A/M
2 529 4.26.06 4.26.06 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta AM
3 189 5.33.57 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
4 136 5.12.1 5.12.1 Camilla Ørhman 1999 Randers Freja
5 446 5.15.27 5.15.27 Souhur Roobleh 1999 Odense Atletik
6 378 5.10.32 Catharina Thorn 2000 Esbjerg AM
7 434 4.58.6 4.58.6 Laura Valgreen Petersen 2000 Odense Atletik
8 190 4.53.18 Mia Van Wagenen 1999 Ballerup AK
9 191 5.26.05 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
SCRATCH
1 454 DNS 5.30.41 5.30.41 Maya Haghfelt 2000 Helsingør Atletik
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.42.05 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
2 4.48.03 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
3 4.54.02 Caroline L Vegeberg 1998 Køge Atletik
4 5.01.08 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
5 5.05.03 Isabella Sheldon 1998 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 296 4.37.35 4.37.35 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
2 631 4.46.09 4.46.09 Caroline L Vegeberg 1998 Køge Atletik
3 106 4.48.03 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
4 502 5.00.02 5.00.02 Isabella Sheldon 1998 Sparta AM
5 31 4.45.10 4.43.96 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
SCRATCH
1 30 DNS 4.56.14 4.45.73 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
2 501 DNS 5.12.57 5.07.22 Augusta Korsgaard 1997 Sparta AM
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 13.00 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 q 13.39 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.56 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
4 13.56 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
5 13.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
7 14.06 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.2
1 PB Q 12.68 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 q 13.06 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 PB q 13.33 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
4 13.46 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
5 13.59 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 13.91 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 14.35 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 PB Q 12.37 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 13.03 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 q 13.24 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 13.47 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
5 PB 13.47 Annika Eppers 2002 Sparta AM
6 PB 13.53 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
DNS Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 289 13.47 13.47 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 375 13.97 13.97 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
4 383 13.17 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 459 13.63 13.63 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
6 209 13.05 13.05 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
7 547 13.52 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
8 49 12.56 12.56 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
HEAT 2 / 3
2 625 13.33 13.33 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
3 182 13.04 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 333 12.86 12.86 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
5 548 13.55 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
6 340 14.04 14.04 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
7 234 13.22 13.22 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 624 13.55 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
2 344 12.47 12.47 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
3 610 DNS 13.52 13.52 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 15 13.16 13.16 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 549 13.73 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
6 83 13.09 13.09 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
7 550 13.74 13.74 Annika Eppers 2002 Sparta AM
8 342 13.48 13.2 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
SCRATCH
1 292 DNS 13.61 12.77 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
2 339 DNS 13.91 13.91 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900 A/M
3 443 DNS Souleka D.J. Roobleh 2002 Odense Atletik
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 14:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.47 (+1.5) Tórur Mortensen 1998 Aarhus 1900 A/M X 14.32 (-0.9) X X 14.21 (-1.0) 14.47 (+1.5)
2 13.04 (+0.0) Magnus Ugilt 1997 Aalborg Atletik & Motion X 12.45 (-1.7) 12.62 (+0.2) 12.87 (-0.4) X 13.04 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 14.94 14.94 Tórur Mortensen 1998 Aarhus 1900 A/M
2 243 13.28 13.28 Magnus Ugilt 1997 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 20-22 år - Trespring - Day 1 at 14:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.63 (+1.5) Dennis Mägi 1995 Aarhus 1900 A/M 14.63 (+1.5) X X 14.33 (+2.6) 12.89 (+1.3) X
2 13.73 (+0.6) Massin Ait Bouziad 1995 Sparta AM 13.50 (+0.9) X 13.73 (+0.6) X 13.32 (+0.7) X
3 11.56 (+0.0) Jonas Lund 1996 Vejle IF 11.27 (-1.3) 11.10 (-0.1) 11.56 (+0.0) 11.48 (+1.0) 11.33 (-0.1) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 491 14.16 14.94 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta AM
2 119 12.29 12.29 Jonas Lund 1996 Vejle IF
3 327 14.75 14.93 Dennis Mägi 1995 Aarhus 1900 A/M
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.0
1 Q 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta AM
2 q 12.32 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
3 PB q 12.36 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB q 12.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 PB q 12.41 Johan Voigt 2001 IK Olympia
6 12.63 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
7 12.64 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 PB Q 11.33 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 q 12.22 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
3 q 12.51 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
4 12.61 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
5 12.71 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
6 12.76 Thomas Bengtsson 2001 Sparta AM
7 12.95 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
8 13.24 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 574 11.43 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 18 12.83 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
4 10 12.55 12.55 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 89 12.22 12.22 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
6 299 12.42 12.42 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
7 316 12.11 12.11 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
8 391 12.42 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 571 12.50 12.50 Thomas Bengtsson 2001 Sparta AM
2 221 11.52 11.52 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 570 12.38 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
4 44 12.50 12.50 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
5 569 12.02 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
6 75 12.90 12.90 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
7 90 12.42 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
8 448 12.84 12.84 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
SCRATCH
1 302 DNS 11.98 11.98 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 385 DNS 11.96 11.93 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
Drenge 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.83 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 A/M X 15.83 X X X X
2 13.35 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik X X X 13.33 X 13.35
3 12.87 Stefan M Mortensen 1996 Sparta AM X X X X 12.87 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 326 16.87 16.87 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 A/M
2 444 13.75 13.75 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
3 489 13.71 13.71 Stefan M Mortensen 1996 Sparta AM
SCRATCH
1 622 DNS 12.93 12.93 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.49 Óluva Allansdóttir Joense 2002 Vejle IF 32.08 35.49 X X 34.99 X
2 32.56 Sofia Lange 2002 Sparta AM 30.79 29.08 28.60 28.46 32.56 28.96
3 PB 31.04 Ditte Kubel Jensen 2001 Esbjerg AM 29.27 31.04 28.52 29.30 X 25.74
4 PB 30.10 Sara Kjær Andersen 2002 Vejle IF 29.12 24.58 30.10 X 25.39 26.28
5 29.70 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød Atletik X 28.62 29.70 27.35 27.55 28.05
6 29.19 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 25.88 29.19 X 25.65 X X
7 PB 29.11 Sunniva Bogadottir 2001 Aarhus 1900 A/M 26.73 24.67 29.11 28.27 X 24.64
8 28.05 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion 25.15 27.19 26.79 28.05 25.15 27.39
9 25.13 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF 25.13 X X
10 PB 24.05 Frederikke Fløjgaard 2002 Silkeborg AK77 24.05 23.44 19.44
11 22.94 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M X 22.79 22.94
12 20.92 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M 20.92 X X
13 20.13 Helena Matz 2002 Ballerup AK 19.83 18.76 20.13
14 0.00 Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 628 21.01 21.01 Frederikke Fløjgaard 2002 Silkeborg AK77
2 332 21.46 21.46 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
3 112 31.69 Óluva Allansdóttir Joense 2002 Vejle IF
4 343 29.08 29.08 Sunniva Bogadottir 2001 Aarhus 1900 A/M
5 612 28.70 28.70 Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
6 139 31.77 31.77 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød Atletik
7 233 29.44 29.44 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 336 25.12 25.12 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M
9 562 33.99 33.99 Sofia Lange 2002 Sparta AM
10 117 29.79 29.79 Sara Kjær Andersen 2002 Vejle IF
11 419 29.37 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
12 115 28.24 28.24 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
13 366 28.17 28.17 Ditte Kubel Jensen 2001 Esbjerg AM
14 187 24.51 Helena Matz 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 339 DNS 15.35 20.17 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900 A/M
2 407 DNS 26.95 26.95 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 613 DNS 24.94 24.94 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 PB Q 12.20 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 PB q 12.84 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
3 PB q 12.95 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
4 PB q 13.03 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
5 13.54 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
6 13.66 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
DQ Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
1 Q 12.74 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
2 q 12.75 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
3 PB q 12.99 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 q 13.15 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 13.30 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 13.31 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
7 13.42 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 13.89 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 520 13.49 13.49 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
3 521 13.24 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
4 526 13.09 12.98 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
5 249 12.33 12.33 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
6 65 13.28 13.28 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
7 462 12.96 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
8 100 13.48 13.17 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 525 13.24 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 463 13.17 13.17 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 464 13.29 13.29 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 372 13.69 12.6 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
5 8 13.41 13.41 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 523 12.79 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
7 347 13.70 13.70 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
8 91 12.72 12.72 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
1 Q 11.04 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 11.49 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta AM
3 11.96 Niels Bøje 2000 Vejle IF
4 PB 12.04 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
5 12.67 Ian Kuria 1999 Aalborg Atletik & Motion
DNS Ian Inligment 1999 Aalborg Atletik & Motion
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.1
1 Q 11.36 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 PB q 11.49 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 PB q 11.59 Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
4 PB 11.95 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 12.35 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.4
1 Q 11.38 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 PB q 11.42 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 PB q 11.67 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
4 12.15 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
5 =PB 12.31 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
6 12.45 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK77
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 121 12.07 11.86 Niels Bøje 2000 Vejle IF
3 274 12.22 12.22 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
4 244 DNS Ian Inligment 1999 Aalborg Atletik & Motion
5 241 11.80 11.80 Ian Kuria 1999 Aalborg Atletik & Motion
6 534 11.45 11.45 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta AM
7 306 10.86 10.86 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
HEAT 2 / 3
3 445 12.22 12.22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 393 10.86 10.86 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
5 245 11.70 11.70 Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
6 305 11.50 11.50 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
7 626 12.14 12.09 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
HEAT 3 / 3
2 59 12.35 12.35 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK77
3 601 12.03 12.03 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 168 11.41 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 382 11.45 11.45 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 37 11.92 11.81 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
7 45 12.31 12.31 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
SCRATCH
1 273 DNS 11.50 11.50 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 15:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.17 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM 40.72 44.17 X X X X
2 PB 43.26 Nicco Hattesen 2002 Esbjerg AM X 41.30 X X X 43.26
3 36.43 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Atletik 32.44 X 36.43 X X X
4 33.57 Dren Meri 2002 IK Olympia X X 33.57 X X X
5 PB 32.80 Emil Hedegaard Hansen 2001 Herlev Atletik 27.03 27.87 32.80 31.22 X 28.10
6 PB 26.81 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg Atletik & Motion 24.22 21.58 26.81 21.64 25.70 20.55
7 PB 26.73 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC X 26.73 X 20.53 X X
8 PB 25.19 Marius Greve Barslev 2002 Hvidovre AM X 25.19 21.84 22.87 X 25.07
9 PB 23.63 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X 21.23 23.63
10 0.00 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M X X X
10 0.00 Mathias B. Rasmussen 2002 Ballerup AK X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 48.25 48.25 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
2 415 2.46 2.46 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
3 314 30.05 30.05 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M
4 402 24.54 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 607 20.88 20.88 Marius Greve Barslev 2002 Hvidovre AM
6 240 22.00 22.00 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg Atletik & Motion
7 166 24.33 Mathias B. Rasmussen 2002 Ballerup AK
8 211 39.08 39.08 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Atletik
9 374 39.51 39.51 Nicco Hattesen 2002 Esbjerg AM
10 19 48.83 49.83 Dren Meri 2002 IK Olympia
11 212 24.95 24.95 Emil Hedegaard Hansen 2001 Herlev Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.8
1 Q 12.40 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
2 q 13.13 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 q 13.18 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 q 13.21 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
5 PB q 13.42 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.3
1 Q 12.32 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
2 PB q 12.62 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
3 q 13.28 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 13.63 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 281 13.17 12.76 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
4 68 12.24 12.24 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
5 351 13.55 13.55 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
6 40 13.18 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
7 208 13.40 12.73 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 2
3 500 12.46 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
4 465 12.65 12.65 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 194 13.27 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 615 13.29 13.22 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 353 DNS 13.08 12.78 Helena S. Lang 1998 Aarhus 1900 A/M
2 358 DNS 12.08 12.08 Frida Sångren 1997 Aarhus 1900 A/M
3 498 DNS 13.13 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta AM
4 499 DNS 12.33 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta AM
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 10.95 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900 A/M
2 q 11.15 Sebastian Pedersen 1997 Sparta AM
3 PB q 11.19 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta AM
4 =PB q 11.49 Jacob Møberg Klysner 1998 Aarhus 1900 A/M
5 11.81 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 11.96 Wojciech Florkowski 1998 AK Holstebro
DNS Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.2
1 Q 10.92 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 PB q 11.00 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 q 11.07 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900 A/M
4 q 11.30 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 PB 11.55 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
6 PB 12.13 Jacob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
7 PB 12.43 Søren Rahbek 1997 Skive AM
DNS Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 175 DNS 11.62 Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
3 25 11.09 Sebastian Pedersen 1997 Sparta AM
4 506 11.24 11.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta AM
5 323 10.64 10.57 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900 A/M
6 321 11.49 11.49 Jacob Møberg Klysner 1998 Aarhus 1900 A/M
7 423 12.04 11.78 Wojciech Florkowski 1998 AK Holstebro
8 397 11.90 11.73 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 384 11.33 11.33 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 252 11.73 11.72 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 482 DNS 11.71 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
4 324 10.85 10.77 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900 A/M
5 98 12.72 12.72 Søren Rahbek 1997 Skive AM
6 253 12.39 12.39 Jacob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
7 411 11.26 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 174 11.05 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
SCRATCH
1 596 DNS 10.47 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166
1 1.63 Lise Lotte Jepsen 2000 AAIG Atletik, Tri&Motion O O O O XXO O XXX
2 PB 1.63 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta AM O O O XO XXO XXO XXX
3 1.57 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM O - O XXO O XXX
4 1.54 Julie K. Schulz 2000 Aalborg Atletik & Motion O O XO O XXO XO XXX
5 1.51 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XO XXO O XXX
6 =PB 1.51 Janni Kristensen 1999 SIK 80 Sæby O O O XO XXX
7 1.45 Emilie Persson 1999 Sparta AM O O XXX
8 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta AM XXO XO XXX
9 1.40 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 514 1.55 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta AM
2 214 1.51 1.51 Janni Kristensen 1999 SIK 80 Sæby
3 47 1.60 1.65 Lise Lotte Jepsen 2000 AAIG Atletik, Tri&Motion
4 224 1.55 1.55 Julie K. Schulz 2000 Aalborg Atletik & Motion
5 516 1.45 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta AM
6 515 1.58 1.58 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta AM
7 522 1.61 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
8 24 1.50 1.50 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
9 405 1.52 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 151 154 157 160 163 166 169 172
1 1.69 Rikke Andersen 1998 Sparta AM O O XO O XXX
2 1.63 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik O O O XXO XXX
3 1.57 Isabell Paprotny 1997 AAIG Atletik, Tri&Motion O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 297 1.70 1.72 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
2 497 1.77 1.77 Rikke Andersen 1998 Sparta AM
3 51 1.60 1.70 Isabell Paprotny 1997 AAIG Atletik, Tri&Motion
Piger 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172 175
1 1.72 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O XO XXX
2 PB 1.54 Maibritt Fejfer Olsen 1995 Hvidovre AM O O O O O O XXX
3 0.00 Sandra Böll 1994 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 1.75 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
2 623 1.49 1.49 Maibritt Fejfer Olsen 1995 Hvidovre AM
3 488 1.74 1.75 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 11.94 (+0.9) Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M X 11.30 (+0.0) 11.80 (-1.8) 11.43 (+0.3) 11.79 (+0.0) 11.94 (+0.9)
2 11.80 (-0.9) Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900 A/M 11.80 (-0.9) X 11.44 (-0.6) - - -
3 PB 10.87 (+1.4) Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 10.57 (-0.8) 10.61 (-1.0) 10.63 (-0.8) 10.87 (+1.4) 9.22 (+0.6) -
4 10.77 (-0.7) William Korsgaard 2001 Aarhus 1900 A/M X X 10.77 (-0.7) X X X
5 PB 10.32 (-0.3) Thor Kjeldahl 2001 Vejen Atletik Forening 10.32 (+1.5) 10.32 (+0.4) 10.24 (+0.0) 10.32 (-0.3) 9.76 (-1.1) 10.32 (-0.1)
6 PB 10.16 (-2.4) Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK77 9.93 (-1.8) 10.12 (-0.5) 9.73 (-0.7) 10.15 (-1.4) 10.16 (-2.4) 10.02 (+0.0)
7 9.42 (+0.0) Johan Voigt 2001 IK Olympia X 9.42 (+0.0) 9.17 (-1.0) X X X
8 0.00 (+0.0) Reuben Hamann 2002 Københavns IF X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 153 9.66 9.66 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
2 318 11.08 11.08 William Korsgaard 2001 Aarhus 1900 A/M
3 315 12.93 12.93 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900 A/M
4 43 10.54 10.54 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 317 11.36 11.36 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M
6 18 Johan Voigt 2001 IK Olympia
7 54 9.79 9.79 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK77
8 103 10.24 10.24 Thor Kjeldahl 2001 Vejen Atletik Forening
SCRATCH
1 369 DNS 11.70 11.70 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 16.36 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 15.38 16.36 16.31 15.74 15.85 X
2 14.76 Mads Ringsted 1999 Københavns IF X 14.76 14.35 X 14.45 X
3 PB 14.76 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA X 14.33 13.30 X X 14.76
4 14.47 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 13.17 X 13.18 X X 14.47
5 PB 14.32 Alexander Haugeby 2000 Sparta AM 14.23 X X 13.67 14.15 14.32
6 14.10 Andreas Sandfeld 1999 Sparta AM 13.38 13.70 13.19 X 13.97 14.10
7 13.43 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 12.94 13.43 X X X X
8 12.70 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 12.43 12.70 12.15 12.66 X X
9 12.54 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK X 12.54 X
10 12.02 Mathias Hansen 1999 Randers Freja 12.02 11.59 X
11 10.82 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 10.58 10.82 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 14.92 14.92 Mads Ringsted 1999 Københavns IF
2 172 13.69 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
3 127 12.51 12.51 Mathias Hansen 1999 Randers Freja
4 173 12.13 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
5 39 13.05 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 629 Andreas Sandfeld 1999 Sparta AM
7 206 13.96 13.96 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 416 10.99 10.99 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
9 7 15.97 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
10 541 12.98 12.98 Alexander Haugeby 2000 Sparta AM
11 260 16.26 16.26 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
Drenge 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.3
1 Q 10.95 Kojo Musah 1996 Vejle IF
2 q 10.99 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta AM
3 q 11.25 Simon Mathiasen 1996 Hvidovre AM
4 q 11.33 Runi Jacobsen 1994 Sparta AM
5 q 11.46 Daniel Henriksen 1996 Sparta AM
6 11.75 Mike Andersen 1994 Korsør AM
7 PB 11.79 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
8 PB 12.08 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 Q 11.25 Frederik Schou 1996 Sparta AM
2 PB q 11.33 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
3 q 11.38 Dennis Axelsen Skødt 1994 Skive AM
4 11.49 Jonas Lund 1996 Vejle IF
5 11.60 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
6 11.94 Sam Buasri 1995 Ballerup AK
7 11.95 Bruce Buasri 1995 Ballerup AK
8 12.97 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 77 12.05 11.82 Rune Drongesen 1996 Viborg AM
2 603 11.31 10.94 Simon Mathiasen 1996 Hvidovre AM
3 28 11.60 Daniel Henriksen 1996 Sparta AM
4 114 10.88 10.88 Kojo Musah 1996 Vejle IF
5 27 11.30 Runi Jacobsen 1994 Sparta AM
6 616 12.20 12.20 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
7 490 11.10 10.84 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta AM
8 42 11.81 11.45 Mike Andersen 1994 Korsør AM
HEAT 2 / 2
1 180 11.86 Bruce Buasri 1995 Ballerup AK
2 119 11.25 11.10 Jonas Lund 1996 Vejle IF
3 181 11.39 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
4 444 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
5 99 11.29 11.24 Dennis Axelsen Skødt 1994 Skive AM
6 26 10.73 Frederik Schou 1996 Sparta AM
7 179 11.98 Sam Buasri 1995 Ballerup AK
8 440 11.42 11.42 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 15:50
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 40.81 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta AM 39.05 39.60 40.81 X 33.48 35.40
2 35.39 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM 29.40 31.82 35.39 31.54 31.90 32.45
3 33.41 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM 33.27 33.41 30.61 30.51 32.37 32.09
4 29.01 Emilie Vejlgård 1998 Silkeborg AK77 26.26 29.01 26.07 27.93 27.44 28.24
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 615 35.92 35.92 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM
2 66 28.66 Emilie Vejlgård 1998 Silkeborg AK77
3 495 40.30 40.30 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta AM
4 97 36.57 36.57 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM
Piger 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 15:50
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.25 Ane Liv Berthelsen 1995 Randers Freja 28.96 28.46 25.35 29.98 29.58 30.25
DNS Maja Overgaard 1996 Aarhus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 356 DNS 36.16 36.16 Maja Overgaard 1996 Aarhus 1900 A/M
2 134 31.70 Ane Liv Berthelsen 1995 Randers Freja
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 220 240 260 280 290 300 310 320 330 340 350 360 370
1 3.60 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik XO - O O O O O XXX
2 3.50 Christian Munch Skylv 2001 Sparta AM XO O O O X- O X- XX
3 3.20 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O - O XO XXO XXX
4 =PB 3.10 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M O XO O O O XXX
5 PB 3.10 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M O O XO XO XXO XXX
6 2.90 Aksel Lange 2002 Greve Atletik O XXO XO XXX
7 2.60 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM O O O XXX
8 PB 2.60 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900 A/M XO XO XO O XXX
9 2.60 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta AM O XO XO XXX
10 =PB 2.20 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 316 2.90 2.90 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
2 312 3.10 3.10 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
3 298 2.20 2.20 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik
4 43 3.70 3.70 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 390 3.13 3.13 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
6 582 2.50 27.24 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
7 313 2.50 2.50 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900 A/M
8 566 2.70 2.70 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta AM
9 568 3.60 3.60 Christian Munch Skylv 2001 Sparta AM
10 200 3.25 3.25 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 16:25
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 59.49 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF 59.49 X X X X X
2 58.14 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 53.32 58.14 56.43 X 55.52 X
3 48.75 August Hallberg 1998 Sparta AM X X X 48.75 X 47.32
4 47.00 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik X 41.46 X 46.78 46.34 47.00
5 44.47 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik 43.41 41.48 X 43.66 44.47 X
6 PB 26.50 Casper Urth Nygaard 1998 Randers Freja 26.43 23.66 25.90 X 26.50 X
7 0.00 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 594 58.69 58.69 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 504 52.45 52.45 August Hallberg 1998 Sparta AM
3 133 24.07 24.07 Casper Urth Nygaard 1998 Randers Freja
4 426 44.52 44.52 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik
5 122 58.86 58.86 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF
6 438 47.38 47.38 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik
7 22 38.88 38.88 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Drenge 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 16:25
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.37 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 A/M X 48.37 X 46.95 47.14 X
2 PB 44.36 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik X 40.35 44.36 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 326 53.05 53.05 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 A/M
2 444 44.00 44.00 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:30
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 6.43.4 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 598 6.53.00 6.53.00 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:30
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 6.48.2 Andreas Rebstrup 2000 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 225 7.05.30 7.05.30 Andreas Rebstrup 2000 Aalborg Atletik & Motion
Piger 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:50
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 7.36.72 Kristine Mygind Sørensen 2002 AGF Atletik
2 8.27.29 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 7.43.59 7.43.59 Kristine Mygind Sørensen 2002 AGF Atletik
2 564 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta AM
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:50
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.05.63 Sophie Søefeldt 2000 Sparta AM
2 7.57.03 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst RRC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 530 6.56.94 6.56.94 Sophie Søefeldt 2000 Sparta AM
2 35 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst RRC
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 16:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.52 (+0.4) Johannes Glue 2000 Randers Freja 13.42 (-1.7) 13.43 (+0.2) X 13.26 (+0.0) X 13.52 (+0.4)
2 12.07 (-1.4) Mads Lunø 1999 Kolding KFUM AM 11.86 (-0.1) 11.91 (+0.1) 11.94 (-0.9) 12.07 (-1.4) X 11.56 (+0.0)
3 11.50 (-1.9) Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM 11.16 (-0.3) X 11.15 (+1.0) 11.50 (-1.9) 11.47 (+1.4) X
4 11.28 (-0.8) Henning Elmer 1999 Greve Atletik 11.01 (+0.0) 10.93 (-0.6) 11.21 (-1.4) 11.10 (-0.6) 11.28 (-0.8) -
5 10.92 (+0.0) Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM 10.50 (+0.0) 10.70 (-2.6) 10.85 (+0.7) 10.92 (+0.0) 10.64 (-1.5) 10.72 (-2.3)
6 PB 10.49 (-0.5) Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM 9.46 (-0.4) X 10.27 (+0.5) 10.49 (-0.5) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 12.61 12.61 Mads Lunø 1999 Kolding KFUM AM
2 129 13.64 13.64 Johannes Glue 2000 Randers Freja
3 608 10.13 10.13 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
4 395 12.12 12.12 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
5 609 Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
6 88 11.85 12.17 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 12.50 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
2 PB 12.73 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
3 12.90 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
4 PB 13.05 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 13.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 PB 13.39 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
7 13.40 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
DNS Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 548 13.33 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
2 383 DNS 13.39 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 333 12.68 12.86 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
4 49 13.00 12.56 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
5 15 13.03 13.16 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
6 344 12.37 12.47 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
7 83 13.24 13.09 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
8 182 13.06 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 PB 11.24 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 11.56 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 12.16 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
4 12.30 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
5 PB 12.46 Johan Voigt 2001 IK Olympia
6 12.49 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 12.52 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 12.53 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 12.51 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
2 18 12.41 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 89 12.32 12.22 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
4 574 11.54 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta AM
5 221 11.33 11.52 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 569 12.22 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
7 299 12.39 12.42 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 391 12.36 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.43 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta AM 11.97 11.64 12.34 12.27 12.43 X
2 PB 12.20 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 11.16 12.04 12.20 10.96 11.52 X
3 PB 12.13 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 11.82 11.98 11.81 11.68 12.13 11.59
4 9.10 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 7.93 8.26 9.10 8.67 8.20 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 208 11.90 11.96 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 503 11.99 11.99 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
3 202 9.33 9.33 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 495 12.85 12.85 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta AM
Piger 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.95 Marie Aagaard 1996 Aalborg Atletik & Motion 12.74 12.95 12.65 12.55 X 12.37
2 PB 12.80 Fawzie Otour 1996 AAIG Atletik, Tri&Motion 10.83 12.52 12.65 12.31 X 12.80
3 12.20 Celina Julin 1994 Sparta AM X 11.62 X 12.20 X 11.83
4 11.88 Sandra Böll 1994 Sparta AM 11.88 11.01 11.41 11.52 11.36 X
5 11.62 Anne Sofie Olsen 1994 Københavns IF 10.85 11.62 10.69 X 10.72 11.22
6 PB 11.55 Lisa Brix 1996 Amager AC 10.85 11.51 10.91 10.78 11.12 11.55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 223 13.72 13.72 Marie Aagaard 1996 Aalborg Atletik & Motion
2 485 12.47 12.47 Celina Julin 1994 Sparta AM
3 151 11.70 11.97 Anne Sofie Olsen 1994 Københavns IF
4 265 11.35 11.35 Lisa Brix 1996 Amager AC
5 488 12.26 12.26 Sandra Böll 1994 Sparta AM
6 50 12.22 12.53 Fawzie Otour 1996 AAIG Atletik, Tri&Motion
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 17:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.17 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik 41.51 46.17 45.55 44.00 42.61 41.78
2 46.13 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 A/M 45.03 43.22 43.59 46.13 45.73 45.82
3 PB 44.40 Liv Cantby 1999 Korsør AM 39.90 X 43.44 44.40 40.71 42.74
4 PB 35.38 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg Atletik & Motion 32.04 X 33.08 32.93 35.38 33.79
5 34.26 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 28.13 33.87 34.26 29.23 32.73 33.89
6 31.68 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik 31.40 31.68 29.26 31.31 30.43 X
7 27.80 Caroline T. Hansen 2000 Sparta AM 21.88 25.23 27.80 X X X
8 26.58 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC 19.17 23.70 23.44 X 23.57 26.58
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 31.00 34.36 Caroline T. Hansen 2000 Sparta AM
2 386 46.87 46.87 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 593 28.39 35.91 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
4 238 35.09 35.09 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg Atletik & Motion
6 389 32.51 32.51 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 350 47.57 47.57 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 A/M
8 410 26.61 28.23 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
9 41 44.13 44.13 Liv Cantby 1999 Korsør AM
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 PB 12.21 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 12.78 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
3 12.79 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
4 PB 12.99 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
5 13.00 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
6 13.09 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
7 PB 13.17 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
8 13.23 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 525 13.15 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 521 13.03 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
3 91 12.75 12.72 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
4 249 12.20 12.33 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
5 462 12.84 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
6 523 12.74 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
7 463 12.99 13.17 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
8 526 12.95 12.98 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 17:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 138 141 144 147 150 153 156 160
1 1.56 Katharina S. Klausen 2001 Viborg AM O O O XXX
2 1.53 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion O XO XO O XXX
3 PB 1.53 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M O - O XO XO O XO XXX
4 1.50 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM O XO XO O XXX
5 1.50 Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening O O XXO XXO XO XXX
6 PB 1.47 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød Atletik O O O O O XXX
7 PB 1.47 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør Atletik O O O O XO XXO XXX
8 1.44 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF O O O XO XXX
8 1.44 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM O XO XXX
8 1.44 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik & Motion O O XO XXX
11 =PB 1.41 Sarah Lundgaard Madsen 2002 Silkeborg AK77 O O O XXO XXX
DNS Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta AM
DNS Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik & Motion
DNS Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 1.56 1.62 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
2 73 1.59 1.60 Katharina S. Klausen 2001 Viborg AM
3 16 1.49 1.49 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
4 104 1.53 1.53 Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening
5 64 1.41 1.41 Sarah Lundgaard Madsen 2002 Silkeborg AK77
6 559 DNS 1.58 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta AM
7 72 1.45 1.59 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
8 450 1.45 1.45 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør Atletik
9 140 1.46 1.46 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød Atletik
10 235 1.50 1.50 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik & Motion
11 233 1.50 1.54 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion
12 332 1.46 1.51 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
13 256 DNS 1.39 1.39 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik & Motion
14 612 DNS 1.46 1.46 Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 17:40
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 65.09 Hans Barrett 1999 Stoholm IF X 62.79 63.53 X 64.69 65.09
2 57.42 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 54.33 55.15 56.50 57.42 56.12 X
3 55.50 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 53.03 52.30 54.86 55.50 X 54.68
4 52.72 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK X X 48.65 50.08 51.41 52.72
5 51.37 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia X X X X X 51.37
6 PB 47.29 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik X X 47.29 X X 39.00
7 44.13 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF X 42.25 44.13 X X X
8 31.68 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 27.00 30.37 30.00 31.68 30.35 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 45.70 45.70 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
2 171 57.85 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 21 52.34 52.34 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
4 416 32.64 32.64 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
5 173 54.36 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
6 388 40.80 40.80 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
7 7 65.72 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
8 172 58.32 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.4
1 PB 10.85 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 =PB 10.86 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 11.31 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 PB 11.32 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 PB 11.57 Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
6 PB 11.63 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
7 11.67 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta AM
8 11.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 11.67 11.81 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
2 245 11.59 11.70 Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
3 382 11.42 11.45 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
4 168 11.38 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 306 11.04 10.86 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
6 393 11.36 10.86 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
7 534 11.49 11.45 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta AM
8 305 11.49 11.50 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.5
1 PB 12.11 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
2 PB 12.21 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
3 PB 12.41 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
4 PB 13.01 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 13.06 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
6 13.14 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
7 PB 13.25 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
DNS Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 351 13.42 13.55 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
2 194 13.28 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 500 12.32 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
4 465 12.62 12.65 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 68 12.40 12.24 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
6 208 DNS 13.13 12.73 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
7 40 13.18 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
8 281 13.21 12.76 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 18:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.8
1 =PB 10.57 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900 A/M
2 10.93 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900 A/M
3 10.96 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
4 PB 11.14 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 PB 11.15 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta AM
6 11.15 Sebastian Pedersen 1997 Sparta AM
7 11.26 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 PB 11.31 Jacob Møberg Klysner 1998 Aarhus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 411 11.30 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
2 321 11.49 11.49 Jacob Møberg Klysner 1998 Aarhus 1900 A/M
3 323 10.95 10.57 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900 A/M
4 384 11.00 11.33 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 174 10.92 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 324 11.07 10.77 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900 A/M
7 25 11.15 Sebastian Pedersen 1997 Sparta AM
8 506 11.19 11.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta AM
Piger 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 18:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 PB 12.25 Louise Østergård 1994 Randers Freja
2 12.29 Martha Traoré 1995 Sparta AM
3 12.32 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 602 12.37 12.02 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
5 125 12.30 12.30 Louise Østergård 1994 Randers Freja
6 486 12.38 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta AM
SCRATCH
1 250 DNS 12.39 12.39 Caroline Elkjær 1995 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 18:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.6
1 10.74 Frederik Schou 1996 Sparta AM
2 PB 10.77 Kojo Musah 1996 Vejle IF
3 11.15 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta AM
4 11.44 Dennis Axelsen Skødt 1994 Skive AM
5 11.46 Runi Jacobsen 1994 Sparta AM
6 12.07 Daniel Henriksen 1996 Sparta AM
DNS Simon Mathiasen 1996 Hvidovre AM
DNS Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 11.46 Daniel Henriksen 1996 Sparta AM
2 99 11.38 11.24 Dennis Axelsen Skødt 1994 Skive AM
3 114 10.95 10.88 Kojo Musah 1996 Vejle IF
4 26 11.25 Frederik Schou 1996 Sparta AM
5 603 DNS 11.25 10.94 Simon Mathiasen 1996 Hvidovre AM
6 490 10.99 10.84 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta AM
7 27 11.33 Runi Jacobsen 1994 Sparta AM
8 440 DNS 11.33 11.42 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 =PB 41.45 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 42.91 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 PB 43.25 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 PB 43.71 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 43.92 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 44.31 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
7 PB 45.48 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 45.74 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
9 46.34 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
10 PB 46.78 Thora Dahl Diekhøner 2001 Aalborg Atletik & Motion
11 47.89 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
HEAT 1 / 2
7 PB 45.48 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 PB 46.78 Thora Dahl Diekhøner 2001 Aalborg Atletik & Motion
11 47.89 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 2
1 =PB 41.45 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 42.91 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 PB 43.25 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 PB 43.71 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 43.92 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 44.31 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
8 45.74 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
9 46.34 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 460 47.43 47.43 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
5 254 45.77 45.77 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 255 47.77 47.77 Thora Dahl Diekhøner 2001 Aalborg Atletik & Motion
HEAT 2 / 2
1 459 44.53 44.43 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
2 403 44.05 44.05 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
3 228 44.03 44.03 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
4 198 43.69 43.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 266 41.45 41.45 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
6 15 43.44 43.44 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
7 231 44.48 44.48 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 557 45.46 45.46 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
SCRATCH
1 288 DNS 48.95 48.95 Anna Purup 2002 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 18:30
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.86 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 14.86 - - - - -
2 12.66 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 12.38 12.33 12.37 X 12.66 X
3 PB 12.30 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik 11.21 11.37 X 11.13 X 12.30
4 12.23 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 12.22 X 12.08 X 12.18 12.23
5 PB 10.95 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik X X X X 9.57 10.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 397 12.83 12.83 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 426 10.28 10.28 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik
3 429 12.12 12.12 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik
4 594 16.37 16.37 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
5 398 12.25 12.25 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 36.29 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 36.54 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 39.64 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
4 PB 40.62 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 PB 40.63 Asger Sigfusson 2002 Helsingør Atletik
5 40.63 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 40.90 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
8 PB 43.45 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 239 43.93 43.93 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
2 467 41.33 41.33 Asger Sigfusson 2002 Helsingør Atletik
3 574 36.43 36.43 Vincent Plas 2001 Sparta AM
4 391 38.86 38.86 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 162 38.87 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 221 36.92 36.92 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
7 570 39.90 39.90 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
8 10 40.74 40.74 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 58 DNS 44.40 44.40 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg AK77
2 90 DNS 42.01 42.01 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
3 311 DNS 39.15 39.15 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 A/M
4 604 DNS 40.46 40.46 Elia Noél Latta 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 19:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 57.60 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 PB 57.82 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
3 58.30 Nathalie Richter 2000 Aalborg Atletik & Motion
4 1.00.30 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
5 1.00.64 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
6 PB 1.01.16 Freja Blom 1999 Odense Atletik
7 1.02.97 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
8 PB 1.02.99 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
9 1.03.22 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
10 1.05.65 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
HEAT 1 / 2
6 PB 1.01.16 Freja Blom 1999 Odense Atletik
7 1.02.97 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
8 PB 1.02.99 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
9 1.03.22 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
10 1.05.65 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2
1 57.60 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 PB 57.82 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
3 58.30 Nathalie Richter 2000 Aalborg Atletik & Motion
4 1.00.30 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
5 1.00.64 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 347 1.05.53 1.05.53 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
4 430 1.04.31 1.03.55 Freja Blom 1999 Odense Atletik
5 371 1.03.03 1.03.03 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
6 414 63.02 63.02 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
7 519 63.47 62.36 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
HEAT 2 / 2
3 349 59.41 59.41 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
4 348 57.98 57.98 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
5 248 56.89 56.89 Nathalie Richter 2000 Aalborg Atletik & Motion
6 409 58.28 57.16 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
7 520 59.04 59.04 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
SCRATCH
1 346 DNS Laura Astrup 2000 Aarhus 1900 A/M
2 372 DNS 1.02.3 1.02.14 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
3 420 DNS 66.04 66.04 Sarah Hansen 2000 AK Holstebro
4 524 DNS 57.99 57.99 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta AM
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 19:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 50.50 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
2 51.36 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
3 52.26 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 PB 52.74 Søren Nørgaard 1999 Kolding KFUM AM
5 53.34 Samuel Marcus 1999 Sparta AM
6 PB 53.38 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
7 PB 53.62 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 PB 53.97 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
9 PB 56.01 William Winkler 1999 Silkeborg AK77
10 PB 56.20 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
11 PB 56.35 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
HEAT 1 / 2
9 PB 56.01 William Winkler 1999 Silkeborg AK77
10 PB 56.20 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
11 PB 56.35 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
HEAT 2 / 2
1 50.50 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
2 51.36 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
3 52.26 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 PB 52.74 Søren Nørgaard 1999 Kolding KFUM AM
5 53.34 Samuel Marcus 1999 Sparta AM
6 PB 53.38 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
7 PB 53.62 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 PB 53.97 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 537 56.97 56.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
5 201 56.33 56.33 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
6 62 56.32 56.32 William Winkler 1999 Silkeborg AK77
HEAT 2 / 2
1 207 55.21 55.21 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
2 20 54.42 54.42 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 533 52.98 52.98 Samuel Marcus 1999 Sparta AM
4 396 50.82 50.82 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 246 50.08 50.08 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
6 285 52.86 52.86 Søren Nørgaard 1999 Kolding KFUM AM
7 484 54.26 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
8 319 54.49 54.49 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
SCRATCH
1 472 DNS 54.00 Rasmus Arklint 1999 IK Hellas
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 53.68 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
2 1.00.93 Carolien Millenaar 1997 Herning Løbeklub
3 1.03.31 Sabrina Kjær Hemmingsen 1997 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 442 1.03.84 59.72 Sabrina Kjær Hemmingsen 1997 Odense Atletik
3 85 58.4 58.4 Carolien Millenaar 1997 Herning Løbeklub
4 500 54.49 54.17 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
Piger 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 58.91 Sandra Böll 1994 Sparta AM
2 59.98 Laura Rosing Møller 1994 Odense Atletik
3 1.05.85 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 488 57.71 Sandra Böll 1994 Sparta AM
6 433 59.64 58.32 Laura Rosing Møller 1994 Odense Atletik
7 12 1.04.45 1.04.45 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 49.72 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 50.86 Andreas Schou 1998 Korsør AM
3 52.09 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
4 53.96 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
DNS Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 108 51.91 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
4 510 50.45 50.45 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 36 51.82 5.82 Andreas Schou 1998 Korsør AM
6 242 DNS 47.09 46.01 Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg Atletik & Motion
7 617 53.33 53.33 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 422 DNS 50.94 50.94 Magnus Grue Johansen 1997 AK Holstebro
Drenge 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 48.75 Christian Clausen 1996 Københavns IF
2 49.63 Martin Johansen 1995 Aalborg Atletik & Motion
3 51.24 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 PB 52.21 Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik
5 PB 53.14 Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
6 55.57 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 616 55.07 55.07 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
3 38 53.52 53.52 Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
4 158 49.07 48.40 Christian Clausen 1996 Københavns IF
5 251 49.14 48.90 Martin Johansen 1995 Aalborg Atletik & Motion
6 120 51.81 51.11 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
7 424 53.48 Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik
SCRATCH
1 118 DNS 51.87 50.46 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
2 440 DNS 48.15 48.15 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 12.98 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
2 q 13.09 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 13.33 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
4 PB 13.51 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
5 13.62 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 15.13 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 12.40 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 12.81 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 q 13.04 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
4 13.72 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 14.37 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 14.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
7 15.46 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.7
1 Q 12.82 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.89 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 13.04 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 13.73 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 14.34 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
DNS Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 341 13.53 13.53 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
3 461 12.58 12.58 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
4 553 12.30 12.30 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
5 435 13.06 13.06 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
6 334 13.92 13.92 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
7 359 14.05 14.05 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 3
2 554 13.04 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 290 13.71 13.71 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 558 14.10 14.10 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
5 115 12.73 12.73 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
6 333 12.01 12.01 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
7 142 15.03 15.03 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød Atletik
8 551 13.78 13.78 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
HEAT 3 / 3
2 331 DNS 14.02 14.02 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
3 291 13.41 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 182 12.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 63 14.02 14.02 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
6 556 13.06 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
7 407 12.43 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.69 (+0.0) Laura Tølløse 1997 Sparta AM X X 5.47 (+0.0) 5.39 (+0.2) X 5.69 (+0.0)
2 5.64 (+0.0) Emma Beiter Bomme 1998 Sparta AM 5.32 (+0.7) 5.45 (+0.0) X X 5.54 (-0.3) 5.64 (+0.0)
3 5.54 (+0.0) Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77 X 5.54 (+0.0) X X X X
4 5.32 (+1.3) Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 5.32 (+1.3) 4.94 (-0.4) X 4.58 (+0.0) X 5.25 (+0.0)
5 5.10 (+0.0) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 4.83 (+0.0) 4.88 (+0.0) 5.05 (+0.0) 5.03 (+0.0) 5.10 (+0.0) X
6 5.07 (+0.7) Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion 4.91 (+0.3) 4.63 (+0.0) 5.07 (+0.7) 4.79 (+0.1) 5.02 (+0.0) 4.91 (-0.3)
7 4.70 (+1.1) Elisabeth Dorsche 1998 Odense Atletik 4.70 (+1.1) X 2.53 (+0.0) X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 428 4.68 4.87 Elisabeth Dorsche 1998 Odense Atletik
2 208 5.23 5.53 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 281 5.19 5.50 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
4 499 6.13 6.13 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta AM
5 498 5.70 5.84 Laura Tølløse 1997 Sparta AM
6 68 5.74 5.74 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
7 481 5.15 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
SCRATCH
1 353 DNS 4.84 5.15 Helena S. Lang 1998 Aarhus 1900 A/M
Piger 20-22 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.60 (+1.1) Sandra Böll 1994 Sparta AM 5.50 (-0.2) 5.46 (+0.0) 5.40 (+0.0) 5.51 (+0.3) 5.58 (+0.0) 5.60 (+1.1)
2 5.60 (+0.0) Martha Traoré 1995 Sparta AM 5.38 (+0.0) 5.60 (+0.0) - - - -
3 5.12 (+0.4) Anne Porsholdt 1995 Sparta AM 4.89 (+0.0) 5.10 (+0.0) 5.12 (+0.4) - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 486 6.23 6.45 Martha Traoré 1995 Sparta AM
2 487 Anne Porsholdt 1995 Sparta AM
3 488 5.87 5.87 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 09:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.51 Casper Jørgensen 1999 Amager AC X 51.45 52.51 X 52.13 X
2 46.57 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 42.95 46.21 46.57 43.07 X X
3 41.73 Mads Lund 2000 Sparta AM 41.73 40.28 41.06 40.43 X X
4 PB 41.66 Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby 41.66 40.83 X X 39.87 X
5 PB 40.90 Mads Ringsted 1999 Københavns IF 40.90 32.59 X X X X
6 34.94 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 30.76 30.28 X 34.94 33.60 32.97
7 34.21 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK 32.85 X X 34.20 34.21 33.95
8 31.92 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 30.47 30.17 X 30.05 30.02 31.92
9 23.30 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF X 23.30 X
10 PB 22.40 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 22.40 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 260 56.16 56.16 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
2 172 36.83 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
3 157 34.13 34.13 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
4 416 2.76 2.76 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
5 173 39.92 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
6 7 47.23 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
7 156 36.12 36.12 Mads Ringsted 1999 Københavns IF
8 538 46.81 46.81 Mads Lund 2000 Sparta AM
9 17 26.49 26.49 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
10 217 41.54 41.54 Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.1
1 Q 14.77 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta AM
2 q 15.78 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
3 q 16.34 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 q 16.48 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 q 17.51 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 18.34 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 14.72 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
2 q 14.83 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 PB q 15.29 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 17.86 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
5 18.02 Janni Kristensen 1999 SIK 80 Sæby
6 26.55 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 526 15.65 15.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
3 516 17.51 17.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta AM
4 522 15.73 15.73 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 527 14.04 14.04 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta AM
6 389 16.54 16.54 Jasmin B. Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 614 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
2 13 21.72 21.72 Cæcilie Højer Mcclur 2000 Frederiksberg IF
3 349 14.26 14.26 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
4 370 15.97 15.97 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
5 427 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
6 386 14.47 14.47 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
7 214 16.07 Janni Kristensen 1999 SIK 80 Sæby
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 PB Q 15.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 15.54 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
3 q 16.39 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
4 q 16.79 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
5 PB 16.97 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 PB 18.02 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 PB 20.10 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK77
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 Q 15.18 Andreas Christoffersen 2001 Sparta AM
2 q 15.35 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900 A/M
3 PB q 15.41 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK77
4 PB q 16.94 Niclas Juul 2001 Skive AM
5 19.11 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 19.12 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 316 16.02 16.02 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
3 582 16.76 30.80 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
4 312 15.04 15.04 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
5 54 20.68 20.68 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK77
6 483 16.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
7 200 15.65 15.65 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
8 11 18.09 18.09 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 239 17.93 17.93 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik & Motion
3 101 17.69 17.38 Niclas Juul 2001 Skive AM
4 573 15.11 15.11 Andreas Christoffersen 2001 Sparta AM
5 10 16.52 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 315 15.61 15.03 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900 A/M
7 52 16.27 16.27 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK77
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 09:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.73 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik 12.14 12.35 13.66 13.67 13.29 13.73
2 13.53 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 13.29 13.53 13.01 13.49 12.37 12.34
3 PB 12.87 Dren Meri 2002 IK Olympia 12.19 11.22 11.17 12.68 12.06 12.87
4 12.42 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M 10.88 11.87 12.42 11.54 12.22 12.41
5 PB 12.28 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM X 10.94 10.74 11.53 11.58 12.28
6 10.87 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM 10.41 10.56 10.55 10.62 10.33 10.87
7 PB 10.65 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK X 10.65 9.76 X 10.01 9.92
8 PB 10.36 Nicco Hattesen 2002 Esbjerg AM 9.55 10.36 9.61 9.59 9.66 X
9 PB 10.31 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik 10.31 9.50 9.54
10 10.22 Mathias B. Rasmussen 2002 Ballerup AK X 9.38 10.22
11 9.88 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 9.38 9.88 9.01
12 9.57 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 9.57 9.38 9.54
13 0.00 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM X X X
DNS Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 10.53 10.53 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
2 581 14.71 14.71 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
3 312 DNS 12.19 12.19 Rasmus Vestergård 2002 Aarhus 1900 A/M
4 166 10.03 Mathias B. Rasmussen 2002 Ballerup AK
5 582 11.48 11.48 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 374 10.35 10.35 Nicco Hattesen 2002 Esbjerg AM
7 300 13.79 13.79 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
8 314 14.46 14.46 Anton Kühl 2001 Aarhus 1900 A/M
9 11 10.22 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
10 19 12.76 12.76 Dren Meri 2002 IK Olympia
11 76 11.71 11.71 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
12 165 10.40 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK