DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 47.05 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
2 PB 47.85 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 PB 47.98 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
4 48.99 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
5 49.79 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 PB 50.57 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
7 50.71 Sandra Jensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 50.98 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
9 PB 51.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
10 52.18 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
11 52.45 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
12 54.33 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 1 / 2
5 49.79 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 PB 50.57 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
8 50.98 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
9 PB 51.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
11 52.45 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
12 54.33 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 2 / 2
1 47.05 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
2 PB 47.85 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 PB 47.98 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
4 48.99 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
7 50.71 Sandra Jensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 52.18 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
DNF Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.05 (+0.0) Liv Nowack 2001 Odense Atletik 10.44 (+0.0) 10.59 (-0.3) 10.97 (+0.0) 10.70 (-0.6) 10.88 (+2.0) 11.05 (+0.0)
2 PB 10.66 (+0.3) Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening 10.58 (-1.1) 10.13 (-1.0) 10.66 (+0.3) 10.58 (-0.3) 10.48 (-0.5) 10.64 (+0.3)
3 10.36 (+0.0) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 10.36 (+0.0) 10.25 (+0.1) 10.10 (-0.7) - - -
4 PB 10.07 (-1.4) Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M 9.78 (+1.0) 8.95 (-0.8) 10.04 (+1.9) 9.76 (-1.7) 9.81 (-0.9) 10.07 (-1.4)
5 PB 9.97 (-0.7) Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik & Motion 9.78 (-2.0) 9.57 (+0.0) 9.97 (-0.7) 8.50 (-0.4) 9.70 (-1.5) 9.63 (-0.9)
6 PB 9.93 (-0.1) Vibha Soren 2001 Københavns IF 9.45 (+0.3) 8.78 (-2.7) X X 8.83 (-0.3) 9.93 (-0.1)
7 PB 9.40 (+0.8) Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77 9.40 (+0.8) 9.01 (+0.0) 9.18 (-2.5) 9.13 (+0.0) X 9.24 (-3.0)
8 PB 9.29 (-0.3) Johanne Westergaard 2002 Aalborg Atletik & Motion 9.29 (-0.3) 8.61 (+0.0) X 9.25 (+0.0) X X
9 9.00 (+0.0) Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M X 8.98 (+0.0) 9.00 (+0.0)
10 8.87 (+0.1) Esther Arce 2002 Amager AC 8.87 (+0.1) 8.76 (-0.3) 8.46 (-0.9)
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 50.71 Aarhus 1900 P15-1 Aarhus 1900 A/M
2 52.47 Sparta P15-2 Sparta AM
3 52.84 Sparta P15-1 Sparta AM
4 53.55 Amager AC P15 Amager AC
5 54.37 Aalborg AM P15-1 Aalborg Atletik & Motion
6 54.86 Hvidovre AM P15 Hvidovre AM
7 55.10 Aarhus 1900 P15-2 Aarhus 1900 A/M
8 55.29 Aalborg AM P15-2 Aalborg Atletik & Motion
9 57.42 FIF Hillerød P15 FIF Hillerød Atletik
HEAT 1 / 2
2 52.47 Ida Lyngby, Lili Kökeny, Josefine Sørensen, Mathilda Gertz Sparta P15-2
6 54.86 Alexandra Christiansen, Josefine Munksdorf, Misja Jepsen, Alberte Riber Jakobsen Hvidovre AM P15
7 55.10 Iris Trollehave, Mille Albinus Hjermitslev, Ida Marie Hartmann, Mathilde Brüchle Kodal Aarhus 1900 P15-2
8 55.29 Thora Dahl Diekhøner, Johanne Westergaard, Nanna Muurholm, Mai R. Wærness Aalborg AM P15-2
HEAT 2 / 2
1 50.71 Thea Lyng Møller Jensen, Mathilde Weber Skorstensg, Mathilde Kreiberg Skou, Martha K.D Rasmussen Aarhus 1900 P15-1
3 52.84 Maria Skov Kragh, Victoria Lendal, Viktoria Dommer, Annika Eppers Sparta P15-1
4 53.55 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC P15
5 54.37 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM P15-1
9 57.42 Rau Boeslund Petersen, Dagmar Madsen, Wilma Winther Bothe, Signe Larsen FIF Hillerød P15
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.17 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM 44.21 46.17 42.86 X X X
2 43.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta AM 43.04 X 41.32 X 41.00 39.36
3 42.13 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 42.13 X 39.64 40.15 39.31 X
4 PB 34.49 Nikoline Stellan Jensen 2002 SIK 80 Sæby X 34.49 X X 33.00 X
5 PB 34.36 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 34.22 30.99 31.69 34.36 X 31.49
6 PB 30.79 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik 29.49 30.79 28.93 X X X
7 30.41 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 27.21 27.11 29.35 30.41 X X
8 PB 28.52 Kamille Frost 2002 Randers Freja 26.35 27.63 X X 24.92 28.52
9 24.43 Ida K Jensen 2002 Ballerup AK 20.32 24.43 20.66
10 23.92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK X 23.92 X
11 PB 23.84 Dina Karlsen 2001 Randers Freja X 23.84 X
12 20.39 Amalie Holmark Andersen 2001 Aarhus 1900 A/M 18.67 17.81 20.39
13 0.00 Emilie Bank 2002 Sparta AM X X X
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.45.03 Nikoline Høegh-Ørum 2002 Sparta AM
2 PB 4.49.04 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 4.50.06 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
4 4.54.03 Maria Biskopstø 2002 Vejle IF
5 PB 4.55.04 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
6 PB 4.58.08 Mie Gam 2001 Viborg AM
7 PB 4.59.00 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
8 5.09.10 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
9 5.11.04 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 PB 5.15.06 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
11 PB 5.18.10 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
12 PB 5.22.05 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
13 PB 5.38.05 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
DNS Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM AM
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 13.00 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 q 13.39 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.56 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
4 13.56 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
5 13.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
7 14.06 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.2
1 PB Q 12.68 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 q 13.06 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 PB q 13.33 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
4 13.46 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
5 13.59 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 13.91 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 14.35 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 PB Q 12.37 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 13.03 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 q 13.24 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 13.47 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
5 PB 13.47 Annika Eppers 2002 Sparta AM
6 PB 13.53 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
DNS Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.49 Óluva Allansdóttir Joense 2002 Vejle IF 32.08 35.49 X X 34.99 X
2 32.56 Sofia Lange 2002 Sparta AM 30.79 29.08 28.60 28.46 32.56 28.96
3 PB 31.04 Ditte Kubel Jensen 2001 Esbjerg AM 29.27 31.04 28.52 29.30 X 25.74
4 PB 30.10 Sara Kjær Andersen 2002 Vejle IF 29.12 24.58 30.10 X 25.39 26.28
5 29.70 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød Atletik X 28.62 29.70 27.35 27.55 28.05
6 29.19 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 25.88 29.19 X 25.65 X X
7 PB 29.11 Sunniva Bogadottir 2001 Aarhus 1900 A/M 26.73 24.67 29.11 28.27 X 24.64
8 28.05 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion 25.15 27.19 26.79 28.05 25.15 27.39
9 25.13 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF 25.13 X X
10 PB 24.05 Frederikke Fløjgaard 2002 Silkeborg AK77 24.05 23.44 19.44
11 22.94 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M X 22.79 22.94
12 20.92 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M 20.92 X X
13 20.13 Helena Matz 2002 Ballerup AK 19.83 18.76 20.13
14 0.00 Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:50
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 7.36.72 Kristine Mygind Sørensen 2002 AGF Atletik
2 8.27.29 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 12.50 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
2 PB 12.73 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
3 12.90 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
4 PB 13.05 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 13.16 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 PB 13.39 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
7 13.40 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
DNS Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 17:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 138 141 144 147 150 153 156 160
1 1.56 Katharina S. Klausen 2001 Viborg AM O O O XXX
2 1.53 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion O XO XO O XXX
3 PB 1.53 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M O - O XO XO O XO XXX
4 1.50 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM O XO XO O XXX
5 1.50 Nina Lund 2001 Vejen Atletik Forening O O XXO XXO XO XXX
6 PB 1.47 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød Atletik O O O O O XXX
7 PB 1.47 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør Atletik O O O O XO XXO XXX
8 1.44 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF O O O XO XXX
8 1.44 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM O XO XXX
8 1.44 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik & Motion O O XO XXX
11 =PB 1.41 Sarah Lundgaard Madsen 2002 Silkeborg AK77 O O O XXO XXX
DNS Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta AM
DNS Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik & Motion
DNS Anne Lorentzen 2002 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 =PB 41.45 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 42.91 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 PB 43.25 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 PB 43.71 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 43.92 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 44.31 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
7 PB 45.48 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 45.74 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
9 46.34 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
10 PB 46.78 Thora Dahl Diekhøner 2001 Aalborg Atletik & Motion
11 47.89 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
HEAT 1 / 2
7 PB 45.48 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
10 PB 46.78 Thora Dahl Diekhøner 2001 Aalborg Atletik & Motion
11 47.89 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 2
1 =PB 41.45 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 42.91 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 PB 43.25 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 PB 43.71 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 43.92 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 44.31 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
8 45.74 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
9 46.34 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 12.98 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
2 q 13.09 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 13.33 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
4 PB 13.51 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
5 13.62 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 15.13 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 12.40 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 12.81 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 q 13.04 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
4 13.72 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 14.37 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 14.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
7 15.46 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.7
1 Q 12.82 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.89 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 13.04 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 13.73 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 14.34 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
DNS Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.18.01 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 2.18.02 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
3 PB 2.18.03 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
4 PB 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
5 2.24.10 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
6 PB 2.26.57 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
7 PB 2.28.49 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
8 2.28.61 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
9 2.29.05 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
10 2.30.06 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
11 2.31.01 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
12 PB 2.39.14 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
13 2.39.28 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
14 PB 2.39.78 Cathrine Brund 2002 Randers Freja
15 2.41.09 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
6 PB 2.26.57 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
7 PB 2.28.49 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
8 2.28.61 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
12 PB 2.39.14 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
13 2.39.28 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
14 PB 2.39.78 Cathrine Brund 2002 Randers Freja
15 2.41.09 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 2.18.01 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 2.18.02 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
3 PB 2.18.03 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
4 PB 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
5 2.24.10 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
9 2.29.05 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
10 2.30.06 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
11 2.31.01 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.46 (+0.0) Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M 5.46 (+0.0) X 4.95 (+0.4) 5.13 (+0.0) 5.06 (+0.0) 5.25 (+0.0)
2 5.32 (+0.0) Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M 5.06 (+0.0) X 5.03 (+1.1) 5.32 (+0.0) X 5.16 (+0.3)
3 PB 5.22 (+0.4) Liv Nowack 2001 Odense Atletik 4.98 (+0.0) 4.90 (+0.0) X 5.16 (+0.0) X 5.22 (+0.4)
4 5.13 (+0.0) Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM 4.81 (+0.3) 5.13 (+0.0) 4.98 (+0.9) X 5.10 (+0.0) 5.03 (+0.0)
5 PB 4.99 (+0.1) Helena Ring 2002 Amager AC X X 4.99 (+0.1) 4.71 (+0.0) 4.10 (+0.0) 4.65 (+0.6)
6 4.90 (+0.2) Victoria Lendal 2002 Sparta AM 4.71 (+0.0) 4.90 (+0.2) X 4.51 (+0.0) 4.78 (+0.0) X
7 PB 4.86 (+1.3) Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77 4.50 (+0.0) 4.50 (+0.0) 4.86 (+1.3) 4.50 (+0.0) X 4.51 (+0.0)
8 4.82 (+0.1) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.74 (+0.0) 4.82 (+0.1) 4.76 (+0.6) 4.70 (+0.9) 4.72 (+1.3) 4.68 (+0.0)
9 4.78 (+0.7) Lili Kökeny 2001 Sparta AM 4.78 (+0.7) 4.62 (+1.1) 3.67 (+0.0)
10 4.76 (+0.0) Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM 4.68 (+0.0) 4.76 (+0.0) 4.70 (+0.0)
11 4.75 (+0.0) Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik X 4.75 (+0.0) 4.66 (+1.3)
12 4.72 (+0.0) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik X 4.59 (+0.0) 4.72 (+0.0)
13 4.70 (+0.0) Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM 4.70 (+0.0) 4.65 (+0.0) 4.40 (+0.0)
14 4.65 (+0.3) Josefine Sørensen 2002 Sparta AM 4.65 (+0.3) 4.62 (+0.0) 4.60 (+0.9)
15 4.60 (+0.0) Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik & Motion 4.60 (+0.0) 4.27 (+0.0) 4.57 (+0.0)
16 4.21 (+0.0) Signe Larsen 2002 FIF Hillerød Atletik X 4.21 (+0.0) 4.01 (+0.0)
17 3.97 (+0.0) Vibha Soren 2001 Københavns IF X X 3.97 (+0.0)
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
DNS Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 200 220 240 250 260 270 280 290 300 325
1 3.00 Nicola Malling 2001 Sparta AM O O - O XXX
2 2.90 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK XO XO O O XXX
3 2.80 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O O XO XXX
4 =PB 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta AM O O XO XXO XXX
5 PB 2.40 Sara Vetter Harsmann 2002 Aarhus 1900 A/M O O XO XXX
6 2.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød Atletik O XO XXO XXX
7 2.20 Cathrine Brund 2002 Randers Freja O XXX
7 2.20 Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900 A/M O O XXX
7 2.20 Kamille Frost 2002 Randers Freja O XXX
10 PB 2.20 Iben Opstrup Wedel 2002 Aarhus 1900 A/M O O XO XXX
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.76 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 27.11 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 27.67 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 27.83 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
5 27.96 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 27.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 PB 28.03 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
8 PB 28.05 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
9 28.19 Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM
10 28.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
11 PB 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
12 28.50 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
13 29.31 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
14 29.39 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
15 29.51 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.7
7 PB 28.03 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
8 PB 28.05 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
10 28.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
11 PB 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
13 29.31 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
14 29.39 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
15 29.51 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.5
1 PB 26.76 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 27.11 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 27.67 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 27.83 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
5 27.96 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 27.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 28.19 Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM
12 28.50 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 2 at 13:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 12.13 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 PB 12.46 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 12.62 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 12.84 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 12.86 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
6 13.23 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
DNS Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.98 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 11.98 X 11.79 X 11.91 X
2 11.31 Óluva Allansdóttir Joense 2002 Vejle IF 11.28 9.37 9.06 9.96 10.41 11.31
3 11.25 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM 10.53 11.25 X 9.69 - -
4 PB 10.65 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X 10.65 10.33 10.51 X 10.08
5 PB 10.58 Sara Kjær Andersen 2002 Vejle IF 10.29 X X 10.58 X 10.04
6 10.41 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro X 9.31 X 9.53 10.20 10.41
7 9.68 Sofia Lange 2002 Sparta AM 9.56 9.56 9.27 9.42 9.60 9.68
8 PB 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta AM X 9.16 9.42 X X 8.56
9 PB 9.28 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød Atletik 8.95 9.28 8.96
10 9.24 Amalie Holmark Andersen 2001 Aarhus 1900 A/M 9.24 8.74 8.37
11 8.92 Freja Krog 2001 Aalborg Atletik & Motion 8.92 8.48 X
12 8.72 Nikoline Stellan Jensen 2002 SIK 80 Sæby 7.93 8.56 8.72
13 8.35 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M X X 8.35
14 8.09 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 7.43 7.96 8.09
15 7.82 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM 7.82 X 7.62
Piger 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 14:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 20.42.44 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
2 22.46.42 Ida K Jensen 2002 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 2 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.21.58 Nikoline Høegh-Ørum 2002 Sparta AM
2 PB 10.28.07 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
3 PB 10.32.60 Mie Gam 2001 Viborg AM
4 PB 10.41.83 Kristine Mygind Sørensen 2002 AGF Atletik
5 10.48.38 Maria Biskopstø 2002 Vejle IF
6 PB 11.15.24 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
7 PB 11.17.27 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 12.04.26 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
9 12.17.71 Caroline Nørgaard 2001 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 15:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.71 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 30.65 35.71 35.36 X X X
2 PB 33.05 Nikoline Stellan Jensen 2002 SIK 80 Sæby X X 26.01 29.80 33.05 30.78
3 30.71 Sara Kjær Andersen 2002 Vejle IF 29.46 27.43 X X 30.71 X
4 29.13 Helena Ring 2002 Amager AC 27.56 29.13 26.50 18.74 25.59 X
5 28.46 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X 26.87 28.46 X X X
6 26.80 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M 22.76 X 21.95 X 22.63 26.80
7 26.25 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 26.25 X 23.88 X X X
8 PB 25.54 Dina Karlsen 2001 Randers Freja 22.99 25.54 X 22.86 X X
9 PB 22.25 Regitze Friis 2002 Amager AC 19.35 22.25 17.39
10 22.16 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 20.90 22.16 20.73
11 20.36 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion X 19.82 20.36
12 16.91 Frederikke Fløjgaard 2002 Silkeborg AK77 16.13 X 16.91
Piger 14-15 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.26.69 Sparta P15-1 Sparta AM
2 2.27.76 Aalborg AM P15-1 Aalborg Atletik & Motion
3 2.31.55 Amager AC P15 Amager AC
4 2.32.08 Aarhus 1900 P15-1 Aarhus 1900 A/M
5 2.33.68 Sparta P15-2 Sparta AM
6 2.39.91 Hvidovre AM P15 Hvidovre AM
7 2.41.57 Aarhus 1900 P15-2 Aarhus 1900 A/M
8 2.47.85 FIF Hillerød P15 FIF Hillerød Atletik
HEAT 1 / 2
3 2.31.55 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC P15
5 2.33.68 Victoria Lendal, Ida Lyngby, Sofie Spiegelhauer, Mie Hylling Axelsson Sparta P15-2
7 2.41.57 Iris Trollehave, Mathilde Brüchle Kodal, Amalie Holmark Andersen, Anna Mosby Nielsen Aarhus 1900 P15-2
8 2.47.85 Rau Boeslund Petersen, Dagmar Madsen, Signe Larsen, Wilma Winther Bothe FIF Hillerød P15
HEAT 2 / 2
1 2.26.69 Maria Skov Kragh, Liv Nedergaard, Lili Kökeny, Viktoria Dommer Sparta P15-1
2 2.27.76 Julie Bols, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Ida Jørgensen Aalborg AM P15-1
4 2.32.08 Mathilde Weber Skorstensg, Martha K.D Rasmussen, Thea Lyng Møller Jensen, Mathilde Kreiberg Skou Aarhus 1900 P15-1
6 2.39.91 Alexandra Christiansen, Alberte Riber Jakobsen, 643, Hvidovre AM P15 Hvidovre AM P15
DQ Mai R. Wærness, Sandra Jensen, Thora Dahl Diekhøner, Nanna Muurholm Aalborg AM P15-2