ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.69 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 Q 9.87 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 10.04 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
4 10.14 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 10.18 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
6 10.89 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
7 11.16 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
8 11.18 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.69 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 Q 9.84 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 q 9.86 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 q 9.87 Therese Holst 2005 Amager AC
5 q 9.95 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
6 10.56 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 11.11 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
DNS Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
2 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
3 419 9.32 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
5 562 10.41 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 266 10.00 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
7 75 10.36 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
8 568 10.02 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 251 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 130 9.80 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 438 9.52 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 294 DNS Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
5 452 10.79 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 451 10.09 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 26 10.04 Therese Holst 2005 Amager AC
8 154 10.79 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 51 DNS 10.54 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 148 150 153
1 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O O XO XO XO XO O XXX
2 1.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O XXO O XXX
3 1.34 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød O O O O O O XO XXX
4 1.31 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF XO O O XO O XO XXX
5 1.31 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia O O O O O O XXO XXX
6 1.31 Amina Dyfan 2003 Københavns IF XO O XXO O XXO XXX
7 1.20 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta O O O XXO O XXX
8 1.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA O O O XXO XXO XXX
9 1.15 Filippa Bendix 2003 Sparta O O XO O XXX
9 1.15 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC XO O XXX
11 1.10 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC O O O XXX
12 1.10 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC XO O XO XXX
13 1.00 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC O XXX
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 1.28 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 508 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
4 311 1.30 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 425 Filippa Bendix 2003 Sparta
6 45 1.25 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
7 126 1.30 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
8 295 1.20 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
9 454 1.47 Karla Schärfe 2003 Sparta
10 43 1.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
11 426 DNS 1.35 Flora Chalmer 2003 Sparta
12 37 1.05 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
13 68 1.35 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
14 594 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.91 Sofus Lassen 2003 Sparta 4.63 4.55 4.63 4.59 X 4.91
2 4.66 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta 4.38 4.43 4.55 4.57 4.66 4.52
3 4.49 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.42 4.28 4.30 4.00 4.26 4.49
4 4.48 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.47 4.48 4.34 4.42 4.43 4.42
5 4.28 Johan Chr Holst 2003 Amager AC X 4.27 4.28 4.18 3.95 4.14
6 4.20 Julius Sloth 2003 Ballerup AK 4.09 2.53 4.20 4.10 4.06 4.09
7 4.14 Oliver Veselinovski 2003 Sparta 4.07 X 4.14 3.97 3.91 3.86
8 4.05 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 3.80 3.77 4.05 3.68 3.97 4.00
9 4.00 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X 4.00 3.76
10 3.98 Jakob H B Andersen 2003 Sparta 3.71 3.98 3.61
11 3.75 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas 3.72 3.57 3.75
12 3.69 William Wittendorff 2003 Sparta 3.69 3.68 3.68
13 3.67 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 3.67 3.46 X
14 3.61 William Elsner 2003 Københavns IF 3.61 3.45 X
15 3.57 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF 3.55 X 3.57
16 3.33 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF 3.28 3.33 3.19
DNS Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
DNS William Kola 2003 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 4.10 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 507 4.47 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 411 4.17 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 85 4.15 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 197 DNS 4.49 William Kola 2003 Gentofte IK
6 579 4.12 William Wittendorff 2003 Sparta
7 171 DNS 3.64 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
8 320 3.49 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
9 12 4.59 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
10 441 4.09 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 591 3.68 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas
12 499 3.97 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
13 569 4.79 Sofus Lassen 2003 Sparta
14 151 3.65 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
15 72 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
16 160 3.67 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
17 286 4.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
18 344 3.88 William Elsner 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.07 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA 11.91 12.07 11.51 10.78 11.10 11.53
2 11.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.58 10.83 10.63 11.39 10.42 11.33
3 11.24 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 10.72 11.15 10.64 10.46 11.24 11.07
4 10.40 Emma Eriksen 2000 Sparta 9.52 - 9.88 9.74 10.40 10.16
5 9.27 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 8.83 8.99 9.24 9.27 8.43 9.16
6 9.21 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 8.42 9.21 8.20 8.91 8.91 9.07
7 8.99 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.46 - 8.99 X X X
8 8.95 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF 8.28 8.80 8.95 8.50 8.52 8.90
9 8.70 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK 8.62 8.70 8.08
10 7.96 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 7.96 7.80 7.48
11 7.90 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 7.14 7.90 7.19
12 7.86 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 7.86 - 6.98
13 7.78 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 7.40 7.78 7.43
14 7.14 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF 7.14 6.12 6.98
15 6.99 Mette Marie Jensen 2000 Ballerup AK 6.99 5.52 -
16 6.46 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF 5.78 5.92 6.46
17 5.80 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød 5.44 5.52 5.80
18 5.54 Lamija Opardija 2001 IK Hellas X - 5.54
19 3.90 Julie Andersen 2000 Viking Atletik 3.90 3.80 3.83
DNS Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
2 64 11.41 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
3 436 8.71 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 316 DNS 9.55 Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
5 99 6.48 Mette Marie Jensen 2000 Ballerup AK
6 346 6.48 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
7 288 9.44 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
8 128 7.55 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
9 117 9.08 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 108 8.62 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
11 163 7.01 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
12 289 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
13 135 6.15 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
14 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
15 139 8.75 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
16 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
17 138 10.84 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
18 313 8.36 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF
19 373 1.17 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
20 424 9.50 Emma Eriksen 2000 Sparta
SCRATCH
1 41 DNS 9.38 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.38 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 Q 9.78 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
3 q 9.79 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.96 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.44 Anja Hald 2004 Køge Atletik
6 10.45 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
DNS Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.45 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 Q 9.76 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 q 9.94 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 10.17 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
5 10.35 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
6 10.36 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 10.39 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 9.47 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 Q 10.01 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 10.13 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 10.39 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
5 10.46 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.92 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
7 11.30 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
DNS Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
3 393 DNS 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 341 9.84 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 67 9.16 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 102 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 327 10.32 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
8 44 10.50 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
1 191 9.79 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
2 192 10.58 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 312 DNS 9.93 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
5 479 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
6 18 9.53 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
7 267 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
8 420 10.15 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 573 10.70 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 338 DNS 10.12 Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
3 11 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 397 9.55 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 152 9.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
7 29 11.64 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
8 269 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
SCRATCH
1 42 DNS 9.90 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
2 132 DNS 11.50 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
3 287 DNS 10.01 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 Q 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
3 Q 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
5 9.45 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
6 10.40 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 Q 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 Q 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
4 q 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
5 11.30 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 9.67 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 9.73 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
6 9.86 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 Q 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
4 q 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 q 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.95 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
7 10.88 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 483 9.55 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 590 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
5 379 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 450 9.31 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 83 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
2 497 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
3 8 Esther Arce 2002 Amager AC
4 464 8.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 241 DNS 9.40 Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
6 292 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
7 86 8.96 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
2 465 9.81 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 368 9.26 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 408 8.66 Clara Paludan 2002 Sparta
6 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
7 592 9.22 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 4 / 4
2 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 195 10.07 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
4 574 8.65 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 62 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
6 437 9.22 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 109 10.01 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
8 488 9.25 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
SCRATCH
1 447 DNS 9.59 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.77 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 9.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 Q 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 q 9.76 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 9.99 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
6 10.05 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
7 10.47 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.85 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 Q 9.24 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 9.41 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 11.11 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 11.37 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 Q 8.79 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 Q 9.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 9.45 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 q 9.74 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 9.80 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 9.81 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 10.21 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 11.02 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.89 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 Q 9.16 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 Q 9.36 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
4 q 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 9.93 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 10.07 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 10.16 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
8 10.62 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 595 9.95 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 95 9.12 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 508 10.15 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
5 147 9.29 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 208 8.68 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
2 137 10.46 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 426 DNS 9.07 Flora Chalmer 2003 Sparta
4 164 11.35 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
5 481 8.87 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 32 9.29 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 210 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 248 9.54 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
1 43 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 567 9.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 126 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 37 10.76 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
6 367 8.88 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 594 10.84 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 68 8.91 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
1 329 10.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
2 391 9.07 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 170 10.94 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
4 311 8.88 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 421 9.49 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 63 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 295 9.34 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
8 259 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
SCRATCH
1 52 DNS 9.87 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
2 166 DNS 10.84 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 510 DNS 9.40 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
4 8.87 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
5 8.96 Nicola Malling 2001 Sparta
6 9.35 Vibha Soren 2001 Københavns IF
7 9.62 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 Q 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
4 q 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 q 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.96 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 9.92 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
8 10.88 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 6
1 Q 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 Q 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 Q 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 q 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
5 8.85 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
6 9.23 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 10.57 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 4 / 6
1 Q 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
2 Q 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 Q 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 q 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.84 Nanna Andersen Sparta
6 9.55 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
7 9.69 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
8 9.89 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
HEAT 5 / 6
1 Q 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 Q 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 Q 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.88 Emma Eriksen 2000 Sparta
5 9.11 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 9.52 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
7 9.53 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 6 / 6
1 Q 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 Q 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 q 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.07 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 24 - Regel: Q: 3, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 484 8.65 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
3 56 8.22 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
4 493 Nicola Malling 2001 Sparta
5 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
6 346 9.45 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
7 138 8.64 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 342 9.37 Vibha Soren 2001 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 239 8.60 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 373 8.80 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 163 10.87 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
4 500 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 135 9.82 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
7 157 8.72 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
8 439 Isabella Juul 2000 Sparta
HEAT 3 / 6
2 4 8.92 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
4 31 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
5 402 9.57 Cecilie Næsby 2000 Sparta
6 1 8.72 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 245 8.60 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
8 436 8.45 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 4 / 6
1 328 8.52 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 561 9.94 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
3 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 159 8.77 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 50 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 389 9.94 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 492 8.72 Nanna Andersen Sparta
8 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
HEAT 5 / 6
2 424 8.60 Emma Eriksen 2000 Sparta
3 345 8.69 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 229 8.40 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 289 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
6 80 8.97 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 128 9.51 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
8 556 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 6 / 6
2 261 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 21 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 277 8.68 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 84 9.46 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 555 9.19 Sara Vardar 2000 Sparta
7 501 8.23 Olivia Tuokila 2000 Sparta
8 435 8.64 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
SCRATCH
1 17 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 101 DNS Mille Hesselgren 2000 Ballerup AK
3 432 DNS 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
2 Q 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 q 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
4 q 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 8.55 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
6 8.66 Simone Hjort 1999 Sparta
7 9.39 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 Q 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 8.65 Leonora Hede 1998 Sparta
4 8.71 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 8.72 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
6 8.75 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 8.86 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 Q 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 8.51 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 8.78 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 8.81 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
6 8.92 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 199 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 480 8.07 Maria Selck 1999 Sparta
4 173 8.77 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
5 35 9.08 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
6 369 8.31 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 79 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
8 565 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 468 8.78 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 260 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 390 8.03 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
5 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 462 8.51 Leonora Hede 1998 Sparta
7 400 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
8 444 8.94 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
HEAT 3 / 3
2 423 8.12 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 387 8.66 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 491 8.73 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 485 9.38 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 403 8.31 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
7 276 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 374 DNS 8.04 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:25
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.83 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X 4.64 4.56 4.70 4.72 4.83
2 4.81 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.80 4.79 4.69 4.69 - 4.81
3 4.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 4.75 4.19 4.50 X - -
4 4.62 Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.47 4.52 4.55 3.36 4.50 4.62
5 4.53 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.46 4.08 4.39 4.42 4.53 X
6 4.49 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.34 4.49 4.23 X - -
7 4.48 Anders Bang 2002 Sparta 4.48 4.29 3.98 X 4.46 4.29
8 4.19 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 4.14 4.19 4.00 4.12 3.74 3.78
9 4.15 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta 4.09 4.15 4.05
10 3.38 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF 3.38 3.15 X
11 3.34 Jonas Vium 2002 Allerød AM 3.34 3.10 2.89
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 4.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 36 4.16 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
3 375 4.39 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 383 4.33 Anders Bang 2002 Sparta
5 315 3.36 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
6 427 4.06 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
7 503 4.33 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 224 4.89 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
10 396 4.67 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
11 2 Jonas Vium 2002 Allerød AM
12 290 4.73 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:25
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.47 Helena Ring 2002 Amager AC 9.47 8.59 8.61 8.63 8.65 9.35
2 9.25 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik - 8.24 8.76 8.51 8.69 9.25
3 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.27 8.41 7.78 8.11 8.99 8.51
4 8.37 Signe Lawson 2002 Københavns IF 7.62 7.27 8.28 8.26 8.33 8.37
5 8.28 Sara Olsson 2002 Greve Atletik 8.28 8.08 7.38 8.03 7.78 7.76
6 7.83 Laura Karstenskov 2002 Sparta 7.83 7.36 6.18 X 6.85 7.14
7 7.60 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 7.46 7.60 7.42 7.56 X 7.18
8 7.22 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 6.70 7.22 7.21 6.94 6.94 7.16
9 7.10 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 7.10 6.98 6.31
10 7.02 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 6.68 6.60 7.02
11 6.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA 6.73 6.96 6.93
12 6.84 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK 6.33 5.88 6.84
13 6.63 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta 6.63 6.59 X
14 6.02 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik 6.02 4.63 5.17
15 5.74 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik 5.74 5.55 4.75
16 4.81 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik 4.11 X 4.81
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 221 8.08 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
3 212 8.77 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
5 483 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 196 6.58 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK
7 10 9.50 Helena Ring 2002 Amager AC
8 497 8.02 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
9 464 8.55 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 459 Laura Karstenskov 2002 Sparta
11 195 6.81 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
12 465 6.93 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
13 336 8.46 Signe Lawson 2002 Københavns IF
14 368 7.68 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 450 6.81 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
16 583 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik
SCRATCH
1 447 DNS 5.81 Josefine Sørensen 2002 Sparta
2 566 DNS 8.16 Simone Ngongo Iversen 2002 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 Q 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta
3 9.33 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.46 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 9.61 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS William Kola 2003 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 Q 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 q 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 9.53 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 Q 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 q 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 9.15 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 9.47 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.61 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 579 8.83 William Wittendorff 2003 Sparta
3 320 9.81 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 197 DNS 8.83 William Kola 2003 Gentofte IK
5 85 9.18 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 413 9.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 160 9.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
3 499 9.25 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 441 9.42 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 569 8.67 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 286 8.98 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 411 8.98 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 24 9.24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 103 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 151 9.89 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
6 507 8.84 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
7 12 9.06 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
SCRATCH
1 72 DNS 9.17 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 171 DNS 10.24 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116
1 1.13 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116 120 123 126
1 1.23 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O XO XO O O XXX
2 1.13 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta O O O O XXX
3 1.13 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O O XO XXX
4 1.10 Helene Ekner 2004 Amager AC O O O XXO XXX
5 0.00 Emilie Kirst 2004 Sparta XXX
DNS Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 420 1.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 351 DNS Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
3 11 1.05 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 191 1.05 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
5 448 1.16 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
6 67 1.25 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 7.65 Emil Frænde 2000 Sparta
2 Q 7.80 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 Q 8.24 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
4 q 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 9.73 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 7.80 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
2 Q 7.95 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
3 Q 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 q 8.26 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 q 8.53 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 9.20 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 Q 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
2 Q 8.05 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 Q 8.40 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 8.58 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
5 9.08 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
6 9.57 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 7.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 Q 7.96 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 Q 7.98 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
4 q 8.46 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
5 8.63 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
6 8.68 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 489 8.52 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
3 105 DNS 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 446 10.20 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 474 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
6 431 7.96 Gabriel Lausten 2000 Sparta
7 416 7.89 Emil Frænde 2000 Sparta
HEAT 2 / 4
2 155 9.15 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
3 469 8.57 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 222 8.50 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 94 11.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 184 7.98 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
7 265 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 384 8.48 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 585 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
4 380 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 321 8.69 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
6 133 9.04 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
7 576 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
HEAT 4 / 4
2 333 9.03 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
3 428 8.83 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
4 255 DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
5 404 8.11 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 181 8.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
7 589 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
8 264 7.76 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
SCRATCH
1 272 DNS 7.56 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 322 DNS 9.00 Jonas H. Scholten 2001 Københavns IF
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 Q 8.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 Q 8.80 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 q 9.51 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 Q 8.78 Anders Bang 2002 Sparta
2 Q 9.02 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
3 Q 9.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 q 9.32 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
5 9.76 Jonas Vium 2002 Allerød AM
DNS Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
4 36 DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 396 8.59 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 136 9.23 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 290 9.22 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
HEAT 2 / 2
2 503 9.09 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 375 DNS 9.69 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 427 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
5 383 8.88 Anders Bang 2002 Sparta
6 116 9.68 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
7 2 Jonas Vium 2002 Allerød AM
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 Q 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
3 Q 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 q 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 7.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 7.73 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
7 7.85 Usche Aham 1999 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 Q 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 Q 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
3 Q 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 q 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 7.71 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
6 7.73 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 7.92 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
8 8.05 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 27 Usche Aham 1999 Amager AC
2 564 7.39 Simon Traoré 1998 Sparta
3 442 7.93 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
4 570 7.62 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
5 494 7.45 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
6 440 7.66 Jacob Hvorup 1999 Sparta
8 218 7.90 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 23 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
2 219 7.19 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 372 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 206 7.71 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 472 7.56 Mads Holm 1999 Sparta
6 433 8.00 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
7 445 7.60 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 477 7.75 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 73 DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 495 DNS 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210
1 2.00 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O XXO XXX
2 0.00 Sebastian Monneret 2003 Amager AC XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 2.15 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 72 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 220 240 250 260
1 2.50 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO XO XXX
2 1.80 Oswald Carstensen 2002 Sparta O XXX
3 1.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 224 2.10 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 375 2.30 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 503 1.70 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 320 330 340
1 3.30 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O O O XXX
2 2.90 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta O O O O XXO O O XXX
3 2.30 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O XO O O XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 406 2.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 333 3.40 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
3 428 2.60 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
4 473 DNS 2.70 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 Q 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
4 10.09 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
5 10.39 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 10.57 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 Q 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 9.99 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
4 10.09 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
5 10.23 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
6 10.77 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
1 Q 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 Q 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 q 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 10.15 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
5 10.53 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 10.84 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 296 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
3 19 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
4 134 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 506 9.33 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 504 10.35 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 49 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 189 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
3 161 10.01 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
4 575 9.08 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 252 9.32 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 66 10.27 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
7 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
2 115 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 142 9.68 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 399 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 358 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 144 10.41 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
7 225 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 350 DNS 9.52 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.86 3.67 3.74 - - -
2 3.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.70 3.77 X 3.70 3.76 3.79
3 3.72 Emma Flor 2005 FIF Hillerød X 3.53 3.40 3.59 3.72 3.46
4 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.60 3.32 3.34 3.14 3.39 3.08
5 3.53 Therese Holst 2005 Amager AC 3.23 3.26 3.37 3.41 3.53 3.30
6 3.27 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik 3.13 3.27 2.94 3.17 3.05 3.14
7 3.20 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.19 2.98 3.20 2.87 2.90 3.09
8 3.12 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 3.12 3.09 2.98 - - -
9 3.12 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 2.93 3.12 2.99
10 3.10 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK 3.10 2.94 3.08
11 3.09 Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia 2.95 2.97 3.09
12 2.99 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK 2.93 2.99 2.92
13 2.88 Emma Harlev 2005 Ballerup AK 2.67 2.88 2.84
14 2.46 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK 2.39 2.46 2.36
DNS Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 DNS 3.19 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
2 453 DNS 3.23 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 451 3.19 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
5 26 3.33 Therese Holst 2005 Amager AC
6 568 3.73 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
8 130 3.73 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
9 419 3.86 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
10 266 3.35 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
11 154 3.31 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
12 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
13 75 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
14 562 3.13 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 438 3.57 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 294 3.07 Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.29 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 Q 7.50 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
3 Q 7.53 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 q 7.56 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
5 q 7.61 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 7.61 Daniel Korang 1996 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.43 Philip Reynolds 1996 Sparta
2 Q 7.44 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
3 Q 7.61 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
4 7.79 Mathias Holm 1997 Sparta
DQ Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 410 7.58 Daniel Korang 1996 Sparta
3 415 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
4 82 7.72 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 91 7.39 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 57 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
3 140 7.40 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
4 253 7.21 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
5 505 7.44 Philip Reynolds 1996 Sparta
6 430 8.06 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
7 482 Mathias Holm 1997 Sparta
SCRATCH
1 490 DNS 7.68 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.62 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 12.91 13.52 13.66 14.62 X X
2 13.77 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 12.81 12.16 13.77 12.72 12.88 13.40
3 12.05 Emile R. Hansen 1999 Sparta 11.58 11.44 11.85 11.63 12.05 12.03
4 11.83 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 11.45 11.83 11.18 10.97 X 11.15
5 11.82 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 10.64 X X 11.48 11.82 11.75
6 10.65 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.65 X 9.50 X X 9.80
7 9.21 Rita Wilcke 1999 Københavns IF 8.91 8.83 9.21 8.58 9.15 8.45
8 8.60 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC 8.36 8.38 8.21 8.60 7.45 8.09
9 8.19 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta X 8.19 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 374 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 455 10.82 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
3 400 9.19 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 417 12.78 Emile R. Hansen 1999 Sparta
5 378 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 335 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
7 38 8.53 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC
8 278 15.10 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
9 457 13.15 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.78 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta 9.78 X X 9.54 X 9.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 8.42 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
Piger 10 år - 800 meter - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.92 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.03.96 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
3 3.06.67 Therese Holst 2005 Amager AC
4 3.12.95 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 3.22.50 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
6 3.23.26 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 3.27.58 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
8 3.28.42 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
9 3.37.44 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
10 3.38.92 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 568 2.53.33 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 183 3.05.80 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
3 270 3.14.0 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 75 3.34.35 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 452 3.35.40 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 26 Therese Holst 2005 Amager AC
7 451 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
9 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
10 562 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
SCRATCH
1 453 DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
Piger 11 år - 800 meter - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.83 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 2.48.26 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
3 2.59.99 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 3.12.54 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 3.18.33 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 2.45.0 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 397 2.53.88 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 131 3.15.00 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 192 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 269 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
SCRATCH
1 42 DNS 3.07.38 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
Piger 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.35.50 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 2.40.80 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 2.47.45 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 2.47.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 2.48.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 2.48.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
7 2.49.17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 2.49.40 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
9 2.54.12 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
10 2.55.71 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
11 3.04.91 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
12 3.39.04 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
4 2.47.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 2.48.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 2.49.17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
9 2.54.12 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
10 2.55.71 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 3.39.04 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 2.35.50 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 2.40.80 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 2.47.45 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 2.48.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
8 2.49.40 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
11 3.04.91 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 178 3.29.68 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
2 147 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 158 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
5 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 421 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 481 2.36.00 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 227 2.59.0 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
3 584 2.55.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 332 3.06.34 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 95 2.46.65 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 364 2.55.5 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 510 DNS 2.58.21 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 166 168
1 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O O XO O XO XXX
2 1.56 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK O O O O O XO XXX
3 1.53 Selma Staun 2000 Sparta O O - O O O O XXX
4 1.47 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA XO O O XXX
5 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO O XXO XXX
6 1.41 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC O XO O O XXO XXX
7 1.38 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O O O O XO XXX
7 1.38 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF O O O O XO XXX
9 1.30 Fie Hoffman Greve Atletik O O XO XO XXX
10 1.10 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 1.38 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 80 1.55 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 48 1.38 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
4 261 1.37 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 346 1.26 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 205 Fie Hoffman Greve Atletik
7 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 345 1.45 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
9 460 1.65 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
10 560 1.47 Selma Staun 2000 Sparta
SCRATCH
1 352 DNS Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
Piger 13 år - 800 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.38.11 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 2.39.26 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 2.39.48 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.39.54 Helena Ring 2002 Amager AC
5 2.46.35 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
6 2.47.28 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
7 2.52.31 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 124 2.35.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
2 10 2.36.01 Helena Ring 2002 Amager AC
3 368 2.40.0 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 226 2.40.67 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
5 78 2.41.63 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
6 283 2.45.00 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
7 246 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.86 Emil Frænde 2000 Sparta X 5.86 X 5.72 X 5.62
2 5.84 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.62 5.35 5.84 5.62 4.10 X
3 5.28 Gabriel Lausten 2000 Sparta X X 4.92 3.88 X 5.28
4 5.21 Christian Cornelius 2000 Sparta X 4.91 4.85 3.43 5.21 4.94
5 4.92 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik X 4.92 4.85 4.53 4.45 X
6 4.72 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta 4.48 4.72 X X X X
7 4.58 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik X 4.58 4.24 4.47 - 4.27
8 4.17 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød 4.17 4.12 X 4.03 4.13 X
9 4.08 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF 4.08 X 3.65
10 4.04 Villads Schou 2001 Københavns IF 4.04 4.03 2.86
11 4.04 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik 3.87 4.04 3.75
12 3.82 Samuel Anker 2000 Viking Atletik 3.82 3.80 3.70
13 3.09 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik 3.09 2.93 2.93
14 0.00 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta X X X
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 3.96 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
2 263 5.09 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 343 4.46 Villads Schou 2001 Københavns IF
4 222 4.74 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 589 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
6 133 3.99 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
7 588 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
8 446 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
9 431 5.41 Gabriel Lausten 2000 Sparta
10 473 DNS 6.32 Mads Lund 2000 Sparta
11 474 4.99 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
12 181 5.72 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
13 416 6.08 Emil Frænde 2000 Sparta
14 585 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
15 404 5.48 Christian Cornelius 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.27.34 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 2.27.44 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 2.35.29 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 2.36.71 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
6 2.38.12 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
6 2.38.12 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 2.38.20 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
9 2.39.51 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 2.45.83 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
11 2.48.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 2.51.74 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
13 2.52.50 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
14 2.53.11 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
15 3.32.32 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 1 / 2
6 2.38.12 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
10 2.45.83 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
11 2.48.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 2.51.74 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
13 2.52.50 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
14 2.53.11 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
15 3.32.32 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 2 / 2
1 2.27.34 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 2.27.44 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 2.35.29 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 2.36.71 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
6 2.38.12 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 2.38.20 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
9 2.39.51 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 119 2.40.0 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
2 209 2.45.20 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 230 2.46.01 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
4 110 2.52.16 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
5 179 2.55.58 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
6 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
7 90 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 500 2.22.89 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 435 2.25.12 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 401 2.25.13 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 339 2.25.83 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
5 365 2.31.75 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 319 2.37.85 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
7 326 2.38.0 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
8 347 2.40.0 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
SCRATCH
1 331 DNS 2.36.0 Mira C. Aamann-Christense 2000 Københavns IF
2 429 DNS 2.37.60 Frida Schledermann 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.20.43 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.22.83 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
3 2.32.32 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
4 2.33.52 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 2.34.19 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
6 2.36.47 Astrid Bager 1999 Sparta
7 2.40.87 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
8 2.41.63 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
9 2.45.33 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
10 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
11 2.47.63 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
12 2.49.69 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
3 2.32.32 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
6 2.36.47 Astrid Bager 1999 Sparta
7 2.40.87 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
9 2.45.33 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
10 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
12 2.49.69 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 2.20.43 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.22.83 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
4 2.33.52 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 2.34.19 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
8 2.41.63 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
11 2.47.63 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 98 2.28.97 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
2 444 2.34.42 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 394 2.36.92 Astrid Bager 1999 Sparta
4 182 2.55.26 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
5 377 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 487 Maya Desmond 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 478 2.12.68 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
2 55 2.14.71 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
3 306 2.18.87 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
4 141 2.22.39 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 443 2.25.48 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
6 113 2.27.72 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
SCRATCH
1 71 DNS 2.32.98 Diana Jacobsen 1998 Ballerup AK
Drenge 10 år - 800 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.02 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 2.49.87 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 2.58.10 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 2.58.14 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 3.07.36 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 3.09.58 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 2.52.10 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 577 2.59.59 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 456 3.02.25 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 180 3.04.85 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
5 162 3.13.00 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 47 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 12:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.55 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 9.41 10.10 9.26 10.55 10.13
2 8.42 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik 8.07 7.83 8.10 7.49 7.67 8.42
3 8.14 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 7.57 7.46 7.72 7.86 7.31 8.14
4 7.92 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 6.98 7.24 6.98 7.92 7.14 7.31
5 7.83 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.51 7.62 7.62 6.55 7.83 7.38
6 7.59 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 7.41 7.59 6.85 6.51 7.05 7.22
7 7.27 Filippa Bendix 2003 Sparta 7.27 X 6.71 6.90 6.15 X
8 7.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA 7.20 6.51 6.55 6.10 6.40 6.36
9 6.93 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 6.78 6.55 6.93
10 5.98 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 5.98 5.82 5.42
11 5.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 5.62 5.87 5.81
12 5.80 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 5.13 5.80 X
13 5.60 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 4.80 5.08 5.60
14 5.49 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 5.49 5.08 4.87
15 4.55 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik 4.26 4.34 4.55
16 4.28 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF 4.28 X 4.04
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 6.74 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
2 425 Filippa Bendix 2003 Sparta
3 210 6.43 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 126 7.95 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 170 5.21 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 208 7.30 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
9 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
10 508 8.36 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
11 33 7.56 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
12 594 5.18 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
13 43 6.57 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 248 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
15 367 9.95 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
16 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
17 164 5.33 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 166 DNS 5.28 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - 800 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.38.35 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 2.42.68 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 2.42.92 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
4 2.51.87 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
5 2.56.10 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 2.58.00 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 2.40.71 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 358 2.51.27 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 142 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
5 189 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
6 161 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 350 DNS 2.57.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 563 DNS 2.58.55 Sigurd Sandfeldt 2004 Sparta
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.37.51 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
2 2.41.41 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
3 2.42.19 William Elsner 2003 Københavns IF
4 2.44.01 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
5 2.47.89 Boris Steenberg 2003 Ganløse TRI Center
6 2.51.32 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
7 3.00.29 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 2.33.87 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
2 88 2.39.14 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
3 24 DNS 2.44.22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 344 2.45.81 William Elsner 2003 Københavns IF
5 441 2.49.76 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
6 129 2.56.18 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
7 143 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
8 187 Boris Steenberg 2003 Ganløse TRI Center
Drenge 13 år - 800 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.27.16 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.28.14 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 2.29.33 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2.36.25 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
5 2.42.55 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
6 2.45.05 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
DNF Linus Lindquist 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 593 2.26.00 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 463 2.27.13 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 121 2.28.0 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 383 2.31.13 Anders Bang 2002 Sparta
5 231 2.39.91 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
6 193 2.46.72 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
7 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.09.74 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 2.10.00 William Devantier 2000 Sparta
3 PB 2.12.95 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
4 2.12.96 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
5 2.15.72 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
6 2.15.80 Conrad Lind 2001 Sparta
7 2.24.51 Anton østdal 2001 Bagsværd AC
8 2.24.86 Villads Schou 2001 Københavns IF
9 2.32.35 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 297 2.11.50 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 13 2.14.57 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
3 558 2.16.11 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
4 409 2.18.67 Conrad Lind 2001 Sparta
5 581 2.40.0 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
6 34 2.40.0 Anton østdal 2001 Bagsværd AC
7 343 2.40.60 Villads Schou 2001 Københavns IF
8 578 William Devantier 2000 Sparta
9 238 2.20.50 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.10 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.92 3.92 3.86 3.89 4.06 4.10
2 4.04 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 3.91 3.81 4.03 3.93 3.80 4.04
3 3.89 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 3.89 3.49 3.85 3.73 3.37 3.89
4 3.89 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta 3.74 3.74 3.55 3.74 3.86 3.89
5 3.82 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 3.82 3.60 3.73 3.68 3.50 3.36
6 3.66 Angelina Holme 2004 Greve Atletik 3.66 3.37 3.08 3.34 3.37 3.53
7 3.57 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF 3.36 3.57 3.50 3.33 X 3.30
8 3.53 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.49 3.11 3.53 3.22 3.28 3.04
9 3.50 Signe Krogh 2004 Holte Atletik 3.50 2.90 3.19
10 3.46 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 3.34 X 3.46
11 3.43 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF 3.43 3.38 3.24
12 3.38 Helene Ekner 2004 Amager AC 3.38 3.32 3.22
13 3.33 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC 3.31 3.04 3.33
14 3.26 Anja Hald 2004 Køge Atletik 3.25 3.26 X
15 3.26 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta 2.81 X 3.26
16 3.20 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik X 3.20 3.18
17 3.00 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 2.81 2.75 3.00
18 2.94 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 2.94 2.89 2.93
19 2.91 Tsinat Krause 2004 Sparta 2.91 2.81 2.77
20 2.87 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC X 2.87 2.80
DNS Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
DNS Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 DNS 3.23 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
2 42 DNS 3.32 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
3 132 3.24 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
4 479 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
5 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
6 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
7 341 3.50 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
8 393 3.62 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
9 338 DNS 3.63 Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
10 152 3.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
11 458 3.22 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
12 11 3.78 Helene Ekner 2004 Amager AC
13 67 4.19 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
14 267 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
15 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
16 18 4.11 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
17 29 2.80 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
18 448 4.02 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
19 573 3.27 Tsinat Krause 2004 Sparta
20 191 3.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
21 397 4.08 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
22 327 3.43 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
23 44 3.45 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.92 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
2 2.13.96 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
3 2.15.74 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
4 2.18.14 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 2.18.49 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 2.30.87 August Vang Taankvist 1999 ROAR atletik Roskilde
7 2.31.08 Malte Boos 1999 Viking Atletik
DQ Louis S. Henriksen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 2.03.25 Louis S. Henriksen 1999 Sparta
2 118 2.06.0 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
3 149 2.13.00 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
4 372 2.17.72 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 467 2.18.89 Louis Herrmann 1999 Sparta
6 360 2.28.76 August Vang Taankvist 1999 ROAR atletik Roskilde
7 586 Malte Boos 1999 Viking Atletik
8 188 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
SCRATCH
1 76 DNS 2.05.77 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.39.21 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 5.58.74 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.10.67 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 315 6.16.9 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.80 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 Q 8.96 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 Q 9.13 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 Q 9.13 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 9.16 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 9.41 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
7 9.66 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
DNS Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
HEAT 2 / 2
1 Q 8.71 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.85 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 Q 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 Q 9.14 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 9.22 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 9.23 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 9.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 9.81 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 126 DNS 9.74 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
2 421 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
3 68 8.79 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 95 9.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 248 8.85 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 367 9.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 295 9.36 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
8 32 9.24 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 213 9.76 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 210 9.41 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 311 8.89 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 391 9.16 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 481 8.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 208 8.77 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 567 9.45 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 147 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140
1 1.37 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XO O XXO O XXO XO XXX
2 1.37 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik O O O O O XO XXO XXX
3 1.31 Clara Paludan 2002 Sparta O O O O XO O XXX
4 1.31 Esther Arce 2002 Amager AC O O O O XO XXX
5 1.25 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta O O O O O O XXX
6 1.20 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta O O XO O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 262 1.25 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik
2 109 1.28 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 408 1.30 Clara Paludan 2002 Sparta
4 8 1.35 Esther Arce 2002 Amager AC
5 483 1.15 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 379 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
SCRATCH
1 566 DNS Simone Ngongo Iversen 2002 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.68 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 Q 8.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 9.29 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 9.39 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 9.59 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
DNS Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 8.63 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 8.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 Q 9.01 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 Q 9.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
5 9.25 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.30 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
7 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 109 DNS 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 483 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 450 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
5 408 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
6 368 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 592 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 379 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 497 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
2 437 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 464 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 574 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 488 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
6 86 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 62 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
8 8 DNS 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 250 260 270 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390
1 3.80 Aske Petersen 1998 Sparta O O XO XO XXX
2 3.50 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O XO XXX
3 3.40 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO XO O XXX
4 3.10 Jacob Hvorup 1999 Sparta O XO O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 2.90 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 218 3.70 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 392 3.90 Aske Petersen 1998 Sparta
4 237 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 370 380 390 400 410 430 450
1 4.30 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O O O XXX
2 4.00 Kristian Kolbye 1996 Amager AC O O XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 4.40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
2 16 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 q 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.60 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
6 8.63 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
7 8.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 Q 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 8.52 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 8.75 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
7 8.95 Nanna Andersen Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 8.53 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 8.54 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.58 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 8.67 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 8.72 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 277 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 4 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 157 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 436 DNS 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 245 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
6 435 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 439 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
8 21 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 492 8.84 Nanna Andersen Sparta
2 373 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 501 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 138 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 500 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 229 DNS 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 484 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
8 556 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 239 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 328 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 80 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
4 216 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 50 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 56 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
7 159 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
8 1 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
Drenge 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.70 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 Q 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
3 Q 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
4 Q 7.90 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
5 8.45 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.48 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
7 8.55 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
8 8.57 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.71 Emil Frænde 2000 Sparta
2 Q 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 Q 7.82 Gabriel Lausten 2000 Sparta
4 Q 8.05 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
5 8.12 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 8.26 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.53 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
8 8.65 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 428 8.46 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
2 94 8.53 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 264 7.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 576 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
5 265 7.95 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 404 7.96 Christian Cornelius 2000 Sparta
7 469 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
8 489 8.24 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 222 8.26 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
2 474 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
3 416 7.65 Emil Frænde 2000 Sparta
4 184 7.80 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
5 431 7.80 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 380 8.05 Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 384 8.40 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 181 7.98 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.58 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 9.75 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.81 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 9.85 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 9.86 Therese Holst 2005 Amager AC
6 9.88 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 9.99 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
8 10.12 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 251 9.95 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 130 9.86 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 451 9.84 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 438 9.69 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 419 9.69 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
6 568 9.87 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 26 9.87 Therese Holst 2005 Amager AC
8 266 10.04 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.64 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 9.68 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 10.07 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 10.08 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
6 10.38 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
7 10.56 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 10.62 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 9.70 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 47 10.20 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 577 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 3 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
5 175 10.51 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
6 22 10.64 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 282 9.78 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
8 162 11.06 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.86 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 9.12 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 9.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 9.38 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
7 9.68 Louie Svane 2004 Amager AC
8 9.83 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
2 142 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 575 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 252 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 506 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 399 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 134 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
8 358 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.29 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 6.29 6.23 X 6.15 - X
2 5.93 Mads Holm 1999 Sparta 5.93 5.73 5.76 X - 5.79
3 5.85 Jens Raabyemagle 1999 Sparta 5.85 5.27 5.68 5.62 5.47 X
4 5.39 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 5.39 5.19 5.38 5.24 - X
5 5.27 Jacob Hvorup 1999 Sparta 5.22 5.05 5.27 - - -
6 4.90 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik X 4.90 X 4.68 4.57 4.65
7 4.49 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF 4.20 4.04 4.11 4.49 4.40 3.81
DNS Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
DNS Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
DNS Peter Rasmussen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 5.42 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 472 6.00 Mads Holm 1999 Sparta
3 433 DNS 5.50 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 495 DNS 5.89 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 386 DNS 6.32 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
6 219 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
7 73 DNS 5.70 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 23 DNS 5.97 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
9 169 4.26 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF
10 206 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
11 442 5.99 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
12 217 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.03 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.81 5.70 6.03 X X 5.88
2 5.84 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK 5.66 5.46 - 5.67 5.84 -
3 5.83 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK 5.73 5.83 X 5.74 X X
4 5.00 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF 5.00 - - - - -
DNS Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 140 6.28 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
2 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 91 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
4 82 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 490 DNS 5.45 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 6.56 5.88 6.00 5.92 5.72 5.95
2 6.49 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 6.49 5.94 5.89 6.10 5.97 6.30
3 5.84 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 5.12 5.34 5.84 5.30 5.50 5.54
4 5.35 Emma Harlev 2005 Ballerup AK X 3.88 4.94 4.96 4.72 5.35
5 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 5.15 4.97 5.00 4.79 4.44 4.83
DNS Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 438 6.13 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 270 5.81 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 130 6.46 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 51 DNS 4.78 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
5 452 5.05 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 453 DNS 5.89 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.61 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 8.76 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
4 8.83 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 9.01 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 9.09 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
DNS William Wittendorff 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 411 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 24 DNS 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 85 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 286 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 569 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
7 507 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
8 579 DNS 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 8.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 8.87 Anders Bang 2002 Sparta
4 8.89 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
5 8.93 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
6 9.32 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 9.48 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
8 9.57 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 427 9.32 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
2 220 9.51 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
3 116 9.02 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
4 396 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 136 8.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 383 8.78 Anders Bang 2002 Sparta
7 290 8.80 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
8 503 9.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.86 Maria Selck 1999 Sparta
2 7.93 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 7.98 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.27 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 8.35 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
6 8.38 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
8 8.57 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
2 35 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
3 423 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 480 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
5 390 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 199 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
7 403 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
8 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.15 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 8.50 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
3 8.79 Sophie Klarskov 1996 Korsør AM
4 9.52 Line Laursen 1996 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 305 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
4 461 7.81 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 122 9.90 Line Laursen 1996 Blovstrød Løverne
6 308 Sophie Klarskov 1996 Korsør AM
SCRATCH
1 412 DNS 8.58 Ditte Schmidt 1997 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166 170 173
1 1.70 Rikke Andersen 1998 Sparta O - O O O XO XXX
2 1.63 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O O O O O XXX
3 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O XO O XO XXX
4 1.54 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O XO O XO XO XXX
5 1.54 Liv Cantby 1999 Korsør AM O XO XO XO XXO XXX
6 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O O O XXO XXO O XXX
7 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O O O XO XXX
8 1.45 Emile R. Hansen 1999 Sparta O XXO XXX
9 1.40 Simone Hjort 1999 Sparta O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 417 1.58 Emile R. Hansen 1999 Sparta
3 271 1.69 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
4 485 1.53 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 565 1.47 Simone Hjort 1999 Sparta
6 301 Liv Cantby 1999 Korsør AM
7 509 1.72 Rikke Andersen 1998 Sparta
8 260 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
9 422 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145
1 1.40 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 1.40 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 7.69 Emil Frænde 2000 Sparta
3 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
4 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
5 7.79 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
7 7.95 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
8 8.01 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 265 7.90 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 181 8.05 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
3 264 7.70 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 576 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
5 184 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
6 416 7.71 Emil Frænde 2000 Sparta
7 404 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
8 431 7.82 Gabriel Lausten 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 7.37 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
3 7.51 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
5 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 7.59 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 7.83 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 DNS 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 206 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 564 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
4 219 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
5 472 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 494 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
7 445 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 570 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.12 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 8.52 8.79 9.00 9.08 8.97 9.12
2 7.86 Emilie Kirst 2004 Sparta 6.36 7.86 6.24 6.61 6.24 6.73
3 7.70 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 7.08 7.28 7.55 7.20 7.70 7.30
4 7.31 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 6.94 6.96 6.98 7.31 7.31 6.87
5 6.92 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik 6.92 X 5.84 6.66 5.76 5.63
6 6.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 5.73 6.02 6.18 6.02 6.05 6.65
7 6.26 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 5.72 6.26 6.10 5.51 5.88 5.42
8 6.13 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas 6.13 5.74 3.80 5.88 5.18 5.55
9 5.80 Anja Hald 2004 Køge Atletik 4.70 X 5.80
10 5.55 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.04 5.55 4.72
11 5.49 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 5.49 5.40 3.92
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 7.75 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 132 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
3 458 9.46 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
4 312 DNS 4.69 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
5 420 7.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
7 152 5.96 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
9 393 5.53 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
10 18 6.86 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
11 573 4.44 Tsinat Krause 2004 Sparta
12 287 5.64 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.28 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 7.39 Philip Reynolds 1996 Sparta
3 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.47 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
5 7.49 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
6 7.55 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
7 7.66 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
8 7.69 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 200 7.61 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 415 7.56 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
3 505 7.43 Philip Reynolds 1996 Sparta
4 82 7.50 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 91 7.29 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 140 7.44 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
7 57 7.53 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 430 7.61 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:25
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.83 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.78 10.83 10.76 10.56 - -
2 10.27 Sara Vardar 2000 Sparta X 10.08 9.54 9.70 10.19 10.27
3 9.82 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X X 9.63 9.54 9.66 9.82
4 9.80 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM 9.80 X X 9.58 X X
5 9.75 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.18 9.03 9.75 9.46 9.63 -
6 8.84 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF 8.84 X 8.69 8.57 X X
DNS Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 50 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 316 DNS 10.05 Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
3 347 9.17 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
4 138 10.12 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 39 10.37 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC