ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
2 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
3 419 9.32 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
5 562 10.41 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 266 10.00 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
7 75 10.36 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
8 568 10.02 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 251 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 130 9.80 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 438 9.52 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 294 DNS Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
5 452 10.79 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 451 10.09 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 26 10.04 Therese Holst 2005 Amager AC
8 154 10.79 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 51 DNS 10.54 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 1.28 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 508 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
4 311 1.30 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 425 Filippa Bendix 2003 Sparta
6 45 1.25 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
7 126 1.30 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
8 295 1.20 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
9 454 1.47 Karla Schärfe 2003 Sparta
10 43 1.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
11 426 DNS 1.35 Flora Chalmer 2003 Sparta
12 37 1.05 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
13 68 1.35 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
14 594 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 4.10 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 507 4.47 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 411 4.17 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 85 4.15 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 197 DNS 4.49 William Kola 2003 Gentofte IK
6 579 4.12 William Wittendorff 2003 Sparta
7 171 DNS 3.64 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
8 320 3.49 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
9 12 4.59 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
10 441 4.09 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 591 3.68 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas
12 499 3.97 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
13 569 4.79 Sofus Lassen 2003 Sparta
14 151 3.65 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
15 72 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
16 160 3.67 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
17 286 4.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
18 344 3.88 William Elsner 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
2 64 11.41 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
3 436 8.71 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 316 DNS 9.55 Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
5 99 6.48 Mette Marie Jensen 2000 Ballerup AK
6 346 6.48 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
7 288 9.44 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
8 128 7.55 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
9 117 9.08 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 108 8.62 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
11 163 7.01 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
12 289 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
13 135 6.15 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
14 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
15 139 8.75 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
16 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
17 138 10.84 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
18 313 8.36 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF
19 373 1.17 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
20 424 9.50 Emma Eriksen 2000 Sparta
SCRATCH
1 41 DNS 9.38 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
3 393 DNS 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 341 9.84 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 67 9.16 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 102 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 327 10.32 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
8 44 10.50 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
1 191 9.79 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
2 192 10.58 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 312 DNS 9.93 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
5 479 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
6 18 9.53 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
7 267 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
8 420 10.15 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 573 10.70 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 338 DNS 10.12 Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
3 11 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 397 9.55 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 152 9.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
7 29 11.64 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
8 269 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
SCRATCH
1 42 DNS 9.90 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
2 132 DNS 11.50 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
3 287 DNS 10.01 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 483 9.55 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 590 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
5 379 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 450 9.31 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 83 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
2 497 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
3 8 Esther Arce 2002 Amager AC
4 464 8.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 241 DNS 9.40 Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
6 292 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
7 86 8.96 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
2 465 9.81 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 368 9.26 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 408 8.66 Clara Paludan 2002 Sparta
6 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
7 592 9.22 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 4 / 4
2 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 195 10.07 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
4 574 8.65 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 62 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
6 437 9.22 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 109 10.01 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
8 488 9.25 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
SCRATCH
1 447 DNS 9.59 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 595 9.95 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 95 9.12 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 508 10.15 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
5 147 9.29 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 208 8.68 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
2 137 10.46 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 426 DNS 9.07 Flora Chalmer 2003 Sparta
4 164 11.35 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
5 481 8.87 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 32 9.29 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 210 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 248 9.54 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
1 43 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 567 9.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 126 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 37 10.76 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
6 367 8.88 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 594 10.84 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 68 8.91 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
1 329 10.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
2 391 9.07 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 170 10.94 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
4 311 8.88 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 421 9.49 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 63 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 295 9.34 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
8 259 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
SCRATCH
1 52 DNS 9.87 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
2 166 DNS 10.84 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 510 DNS 9.40 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 24 - Regel: Q: 3, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 484 8.65 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
3 56 8.22 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
4 493 Nicola Malling 2001 Sparta
5 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
6 346 9.45 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
7 138 8.64 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 342 9.37 Vibha Soren 2001 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 239 8.60 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 373 8.80 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 163 10.87 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
4 500 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 135 9.82 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
7 157 8.72 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
8 439 Isabella Juul 2000 Sparta
HEAT 3 / 6
2 4 8.92 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
4 31 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
5 402 9.57 Cecilie Næsby 2000 Sparta
6 1 8.72 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 245 8.60 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
8 436 8.45 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 4 / 6
1 328 8.52 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 561 9.94 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
3 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 159 8.77 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 50 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 389 9.94 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 492 8.72 Nanna Andersen Sparta
8 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
HEAT 5 / 6
2 424 8.60 Emma Eriksen 2000 Sparta
3 345 8.69 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 229 8.40 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 289 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
6 80 8.97 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 128 9.51 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
8 556 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 6 / 6
2 261 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 21 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 277 8.68 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 84 9.46 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 555 9.19 Sara Vardar 2000 Sparta
7 501 8.23 Olivia Tuokila 2000 Sparta
8 435 8.64 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
SCRATCH
1 17 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 101 DNS Mille Hesselgren 2000 Ballerup AK
3 432 DNS 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:25
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 199 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 480 8.07 Maria Selck 1999 Sparta
4 173 8.77 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
5 35 9.08 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
6 369 8.31 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 79 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
8 565 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 468 8.78 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 260 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 390 8.03 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
5 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 462 8.51 Leonora Hede 1998 Sparta
7 400 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
8 444 8.94 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
HEAT 3 / 3
2 423 8.12 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 387 8.66 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 491 8.73 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 485 9.38 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 403 8.31 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
7 276 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 374 DNS 8.04 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:25
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 4.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 36 4.16 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
3 375 4.39 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 383 4.33 Anders Bang 2002 Sparta
5 315 3.36 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
6 427 4.06 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
7 503 4.33 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 224 4.89 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
10 396 4.67 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
11 2 Jonas Vium 2002 Allerød AM
12 290 4.73 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:25
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 221 8.08 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
3 212 8.77 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
5 483 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 196 6.58 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK
7 10 9.50 Helena Ring 2002 Amager AC
8 497 8.02 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
9 464 8.55 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 459 Laura Karstenskov 2002 Sparta
11 195 6.81 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
12 465 6.93 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
13 336 8.46 Signe Lawson 2002 Københavns IF
14 368 7.68 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 450 6.81 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
16 583 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik
SCRATCH
1 447 DNS 5.81 Josefine Sørensen 2002 Sparta
2 566 DNS 8.16 Simone Ngongo Iversen 2002 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 579 8.83 William Wittendorff 2003 Sparta
3 320 9.81 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 197 DNS 8.83 William Kola 2003 Gentofte IK
5 85 9.18 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 413 9.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 160 9.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
3 499 9.25 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 441 9.42 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 569 8.67 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 286 8.98 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 411 8.98 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 24 9.24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 103 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 151 9.89 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
6 507 8.84 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
7 12 9.06 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
SCRATCH
1 72 DNS 9.17 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 171 DNS 10.24 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 420 1.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 351 DNS Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
3 11 1.05 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 191 1.05 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
5 448 1.16 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
6 67 1.25 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 489 8.52 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
3 105 DNS 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 446 10.20 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 474 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
6 431 7.96 Gabriel Lausten 2000 Sparta
7 416 7.89 Emil Frænde 2000 Sparta
HEAT 2 / 4
2 155 9.15 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
3 469 8.57 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 222 8.50 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 94 11.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 184 7.98 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
7 265 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 384 8.48 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 585 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
4 380 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 321 8.69 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
6 133 9.04 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
7 576 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
HEAT 4 / 4
2 333 9.03 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
3 428 8.83 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
4 255 DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
5 404 8.11 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 181 8.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
7 589 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
8 264 7.76 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
SCRATCH
1 272 DNS 7.56 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 322 DNS 9.00 Jonas H. Scholten 2001 Københavns IF
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
4 36 DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 396 8.59 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 136 9.23 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 290 9.22 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
HEAT 2 / 2
2 503 9.09 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 375 DNS 9.69 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 427 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
5 383 8.88 Anders Bang 2002 Sparta
6 116 9.68 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
7 2 Jonas Vium 2002 Allerød AM
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 27 Usche Aham 1999 Amager AC
2 564 7.39 Simon Traoré 1998 Sparta
3 442 7.93 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
4 570 7.62 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
5 494 7.45 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
6 440 7.66 Jacob Hvorup 1999 Sparta
8 218 7.90 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 23 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
2 219 7.19 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 372 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 206 7.71 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 472 7.56 Mads Holm 1999 Sparta
6 433 8.00 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
7 445 7.60 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 477 7.75 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 73 DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 495 DNS 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 2.15 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 72 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 224 2.10 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 375 2.30 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 503 1.70 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 406 2.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 333 3.40 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
3 428 2.60 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
4 473 DNS 2.70 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:15
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 296 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
3 19 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
4 134 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 506 9.33 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 504 10.35 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 49 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 189 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
3 161 10.01 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
4 575 9.08 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 252 9.32 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 66 10.27 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
7 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
2 115 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 142 9.68 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 399 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 358 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 144 10.41 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
7 225 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 350 DNS 9.52 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 DNS 3.19 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
2 453 DNS 3.23 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 451 3.19 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
5 26 3.33 Therese Holst 2005 Amager AC
6 568 3.73 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
8 130 3.73 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
9 419 3.86 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
10 266 3.35 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
11 154 3.31 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
12 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
13 75 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
14 562 3.13 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 438 3.57 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 294 3.07 Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:25
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 410 7.58 Daniel Korang 1996 Sparta
3 415 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
4 82 7.72 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 91 7.39 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 57 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
3 140 7.40 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
4 253 7.21 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
5 505 7.44 Philip Reynolds 1996 Sparta
6 430 8.06 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
7 482 Mathias Holm 1997 Sparta
SCRATCH
1 490 DNS 7.68 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 374 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 455 10.82 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
3 400 9.19 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 417 12.78 Emile R. Hansen 1999 Sparta
5 378 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 335 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
7 38 8.53 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC
8 278 15.10 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
9 457 13.15 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 8.42 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
Piger 10 år - 800 meter - Day 1 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 568 2.53.33 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 183 3.05.80 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
3 270 3.14.0 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 75 3.34.35 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 452 3.35.40 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 26 Therese Holst 2005 Amager AC
7 451 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 65 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
9 92 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
10 562 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
SCRATCH
1 453 DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
Piger 11 år - 800 meter - Day 1 at 11:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 2.45.0 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 397 2.53.88 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 131 3.15.00 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 192 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 269 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
SCRATCH
1 42 DNS 3.07.38 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
Piger 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 178 3.29.68 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
2 147 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 158 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
5 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 421 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 481 2.36.00 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 227 2.59.0 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
3 584 2.55.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 332 3.06.34 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 95 2.46.65 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 364 2.55.5 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 510 DNS 2.58.21 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 1.38 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 80 1.55 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 48 1.38 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
4 261 1.37 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 346 1.26 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 205 Fie Hoffman Greve Atletik
7 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 345 1.45 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
9 460 1.65 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
10 560 1.47 Selma Staun 2000 Sparta
SCRATCH
1 352 DNS Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
Piger 13 år - 800 meter - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 124 2.35.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
2 10 2.36.01 Helena Ring 2002 Amager AC
3 368 2.40.0 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 226 2.40.67 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
5 78 2.41.63 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
6 283 2.45.00 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
7 246 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 3.96 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
2 263 5.09 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 343 4.46 Villads Schou 2001 Københavns IF
4 222 4.74 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 589 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
6 133 3.99 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
7 588 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
8 446 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
9 431 5.41 Gabriel Lausten 2000 Sparta
10 473 DNS 6.32 Mads Lund 2000 Sparta
11 474 4.99 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
12 181 5.72 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
13 416 6.08 Emil Frænde 2000 Sparta
14 585 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
15 404 5.48 Christian Cornelius 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 12:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 119 2.40.0 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
2 209 2.45.20 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 230 2.46.01 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
4 110 2.52.16 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
5 179 2.55.58 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
6 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
7 90 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 500 2.22.89 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 435 2.25.12 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 401 2.25.13 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 339 2.25.83 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
5 365 2.31.75 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 319 2.37.85 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
7 326 2.38.0 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
8 347 2.40.0 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
SCRATCH
1 331 DNS 2.36.0 Mira C. Aamann-Christense 2000 Københavns IF
2 429 DNS 2.37.60 Frida Schledermann 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 12:25
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 98 2.28.97 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
2 444 2.34.42 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 394 2.36.92 Astrid Bager 1999 Sparta
4 182 2.55.26 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
5 377 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 487 Maya Desmond 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 478 2.12.68 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
2 55 2.14.71 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
3 306 2.18.87 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
4 141 2.22.39 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 443 2.25.48 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
6 113 2.27.72 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
SCRATCH
1 71 DNS 2.32.98 Diana Jacobsen 1998 Ballerup AK
Drenge 10 år - 800 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 2.52.10 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 577 2.59.59 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 456 3.02.25 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 180 3.04.85 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
5 162 3.13.00 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 47 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 12:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 6.74 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
2 425 Filippa Bendix 2003 Sparta
3 210 6.43 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 126 7.95 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 170 5.21 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 208 7.30 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
9 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
10 508 8.36 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
11 33 7.56 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
12 594 5.18 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
13 43 6.57 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 248 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
15 367 9.95 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
16 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
17 164 5.33 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 166 DNS 5.28 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - 800 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 2.40.71 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 358 2.51.27 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 142 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
5 189 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
6 161 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 350 DNS 2.57.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 563 DNS 2.58.55 Sigurd Sandfeldt 2004 Sparta
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 2.33.87 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
2 88 2.39.14 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
3 24 DNS 2.44.22 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 344 2.45.81 William Elsner 2003 Københavns IF
5 441 2.49.76 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
6 129 2.56.18 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
7 143 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
8 187 Boris Steenberg 2003 Ganløse TRI Center
Drenge 13 år - 800 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 593 2.26.00 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 463 2.27.13 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 121 2.28.0 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 383 2.31.13 Anders Bang 2002 Sparta
5 231 2.39.91 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
6 193 2.46.72 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
7 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 297 2.11.50 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 13 2.14.57 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
3 558 2.16.11 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
4 409 2.18.67 Conrad Lind 2001 Sparta
5 581 2.40.0 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
6 34 2.40.0 Anton østdal 2001 Bagsværd AC
7 343 2.40.60 Villads Schou 2001 Københavns IF
8 578 William Devantier 2000 Sparta
9 238 2.20.50 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 DNS 3.23 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
2 42 DNS 3.32 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
3 132 3.24 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
4 479 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
5 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
6 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
7 341 3.50 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
8 393 3.62 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
9 338 DNS 3.63 Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
10 152 3.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
11 458 3.22 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
12 11 3.78 Helene Ekner 2004 Amager AC
13 67 4.19 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
14 267 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
15 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
16 18 4.11 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
17 29 2.80 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
18 448 4.02 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
19 573 3.27 Tsinat Krause 2004 Sparta
20 191 3.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
21 397 4.08 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
22 327 3.43 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
23 44 3.45 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 2.03.25 Louis S. Henriksen 1999 Sparta
2 118 2.06.0 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
3 149 2.13.00 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
4 372 2.17.72 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 467 2.18.89 Louis Herrmann 1999 Sparta
6 360 2.28.76 August Vang Taankvist 1999 ROAR atletik Roskilde
7 586 Malte Boos 1999 Viking Atletik
8 188 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
SCRATCH
1 76 DNS 2.05.77 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 5.58.74 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 315 6.16.9 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 126 DNS 9.74 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
2 421 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
3 68 8.79 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 95 9.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 248 8.85 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 367 9.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 295 9.36 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
8 32 9.24 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 213 9.76 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 210 9.41 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 311 8.89 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 391 9.16 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 481 8.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 208 8.77 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 567 9.45 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 147 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 262 1.25 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik
2 109 1.28 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 408 1.30 Clara Paludan 2002 Sparta
4 8 1.35 Esther Arce 2002 Amager AC
5 483 1.15 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 379 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
SCRATCH
1 566 DNS Simone Ngongo Iversen 2002 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:10
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 109 DNS 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 483 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 450 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
5 408 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
6 368 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 592 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 379 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 497 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
2 437 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 464 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 574 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 488 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
6 86 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 62 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
8 8 DNS 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 2.90 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 218 3.70 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 392 3.90 Aske Petersen 1998 Sparta
4 237 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 4.40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
2 16 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 277 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 4 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 157 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 436 DNS 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 245 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
6 435 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 439 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
8 21 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 492 8.84 Nanna Andersen Sparta
2 373 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 501 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 138 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 500 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 229 DNS 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 484 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
8 556 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 239 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 328 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 80 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
4 216 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 50 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 56 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
7 159 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
8 1 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
Drenge 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 428 8.46 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
2 94 8.53 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 264 7.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 576 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
5 265 7.95 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 404 7.96 Christian Cornelius 2000 Sparta
7 469 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
8 489 8.24 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 222 8.26 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
2 474 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
3 416 7.65 Emil Frænde 2000 Sparta
4 184 7.80 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
5 431 7.80 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 380 8.05 Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 384 8.40 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 181 7.98 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 251 9.95 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 130 9.86 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 451 9.84 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 438 9.69 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 419 9.69 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
6 568 9.87 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 26 9.87 Therese Holst 2005 Amager AC
8 266 10.04 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 9.70 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 47 10.20 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 577 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 3 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
5 175 10.51 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
6 22 10.64 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 282 9.78 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
8 162 11.06 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
2 142 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 575 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 252 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 506 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 399 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 134 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
8 358 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 5.42 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 472 6.00 Mads Holm 1999 Sparta
3 433 DNS 5.50 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 495 DNS 5.89 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 386 DNS 6.32 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
6 219 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
7 73 DNS 5.70 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 23 DNS 5.97 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
9 169 4.26 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF
10 206 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
11 442 5.99 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
12 217 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 140 6.28 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
2 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 91 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
4 82 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 490 DNS 5.45 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 438 6.13 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 270 5.81 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 130 6.46 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 51 DNS 4.78 Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
5 452 5.05 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 453 DNS 5.89 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 74 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 14:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 411 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 24 DNS 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 85 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 286 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 569 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
7 507 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
8 579 DNS 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 427 9.32 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
2 220 9.51 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
3 116 9.02 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
4 396 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 136 8.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 383 8.78 Anders Bang 2002 Sparta
7 290 8.80 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
8 503 9.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
2 35 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
3 423 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 480 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
5 390 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 199 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
7 403 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
8 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 305 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
4 461 7.81 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 122 9.90 Line Laursen 1996 Blovstrød Løverne
6 308 Sophie Klarskov 1996 Korsør AM
SCRATCH
1 412 DNS 8.58 Ditte Schmidt 1997 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 417 1.58 Emile R. Hansen 1999 Sparta
3 271 1.69 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
4 485 1.53 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 565 1.47 Simone Hjort 1999 Sparta
6 301 Liv Cantby 1999 Korsør AM
7 509 1.72 Rikke Andersen 1998 Sparta
8 260 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
9 422 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 1.40 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 265 7.90 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 181 8.05 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
3 264 7.70 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 576 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
5 184 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
6 416 7.71 Emil Frænde 2000 Sparta
7 404 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
8 431 7.82 Gabriel Lausten 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 DNS 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 206 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 564 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
4 219 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
5 472 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 494 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
7 445 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 570 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 7.75 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 132 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
3 458 9.46 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
4 312 DNS 4.69 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
5 420 7.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
7 152 5.96 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
9 393 5.53 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
10 18 6.86 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
11 573 4.44 Tsinat Krause 2004 Sparta
12 287 5.64 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 200 7.61 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 415 7.56 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
3 505 7.43 Philip Reynolds 1996 Sparta
4 82 7.50 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
5 91 7.29 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 140 7.44 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
7 57 7.53 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 430 7.61 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 50 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 316 DNS 10.05 Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
3 347 9.17 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
4 138 10.12 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 39 10.37 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
6 277 10.21 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
7 555 10.79 Sara Vardar 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 173 10.42 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 9.79 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 44 9.78 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
3 152 9.47 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 67 9.38 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 18 9.45 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
6 191 9.76 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
7 397 10.01 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 420 9.94 Emilie Kirst 2004 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 311 9.14 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 32 9.13 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 68 8.80 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 208 8.71 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 481 8.85 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 248 8.96 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 367 9.13 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 147 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 488 9.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
2 368 8.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 574 8.63 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 86 8.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 592 8.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 408 DNS 8.68 Clara Paludan 2002 Sparta
7 221 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
8 464 9.01 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 556 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
2 157 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 501 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 56 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
5 435 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 245 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
7 500 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
8 216 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 10 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
Piger 11 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
Piger 12 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 97 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
2 137 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 243 DNS 11.39.0 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
2 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Piger 13 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.33.84 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 292 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
3 488 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 388 10.14.74 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 486 10.41.63 Matilde Willer 2000 Sparta
3 236 11.50.0 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
4 150 12.16.3 Frida Maj Bach Seitzberg 2001 Frederiksberg IF
5 111 Solveigh Wulf 2000 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 240 12.11.0 Natascha Clausen 1999 Helsingør IF
2 100 Mia van Wagenen 1999 Ballerup AK
3 377 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 407 DNS 10.11.53 Clara Kall 1999 Sparta
Drenge 10 år - 3000 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 12.05.50 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 456 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
3 502 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
4 47 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
Drenge 11 år - 3000 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 127 11.20.00 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 161 12.04.00 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
3 9 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
4 303 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
Drenge 12 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 11.12.78 Marcus Rølling 2003 Amager AC
2 233 11.19.0 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
3 330 13.02.25 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
4 307 Noa Cantby 2003 Korsør AM
5 106 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
Drenge 13 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 10.44.95 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
2 405 12.01.56 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 580 9.49.0 Anders Schou 2001 Viking Atletik
2 176 10.10.14 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
3 87 10.25.33 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
4 58 11.02.0 Sigurd zielinski djurup 2000 Bagsværd AC
5 302 Louis Cantby 2001 Korsør AM
SCRATCH
1 46 DNS 10.26.0 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
2 190 DNS Scott Steenberg 2000 Ganløse TRI Center
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 9.16.93 Simon Holst 1998 Amager AC
2 476 9.24.44 Malthe Nielsen 1999 Sparta
3 572 9.26.75 Thor Bendix-Madsen 1999 Sparta
4 81 9.31.35 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
5 76 9.52.01 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 588 1.50 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
2 317 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
3 228 1.45 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
4 473 DNS 1.72 Mads Lund 2000 Sparta
5 275 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
6 263 1.62 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
7 155 1.25 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 4.00 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 8 4.34 Esther Arce 2002 Amager AC
3 86 4.40 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 10 4.41 Helena Ring 2002 Amager AC
5 249 3.32 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 418 3.50 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
7 437 4.18 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 450 4.03 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
9 464 4.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 583 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik
10 285 4.41 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
11 447 DNS 4.28 Josefine Sørensen 2002 Sparta
12 592 3.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
13 221 4.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
14 7 3.67 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
15 465 3.61 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
16 256 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
17 488 3.91 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
18 574 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
19 284 3.48 Emma Strømgaard 2002 IK Hellas
20 414 3.83 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
21 459 3.98 Laura Karstenskov 2002 Sparta
22 408 DNS 4.47 Clara Paludan 2002 Sparta
23 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
24 201 DNS Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
25 241 DNS 4.19 Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
26 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
27 262 3.92 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik
SCRATCH
1 566 DNS 4.41 Simone Ngongo Iversen 2002 Sparta
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 160 7.61 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 171 DNS 7.10 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
4 413 6.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 591 8.41 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas
6 507 10.65 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
7 330 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 235 DNS 8.11 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 418 13.37 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
3 221 10.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 450 13.38 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
5 379 11.30 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
7 414 11.20 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
2 86 10.74 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 592 11.10 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 284 13.21 Emma Strømgaard 2002 IK Hellas
5 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
6 465 12.91 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
7 590 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 488 DNS 12.63 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:25
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 382 Améli Kampp 2001 Sparta
3 50 9.88 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 460 9.80 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 318 10.96 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
6 261 11.31 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 205 Fie Hoffman Greve Atletik
HEAT 2 / 2
3 436 9.60 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 435 10.47 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 500 9.96 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 146 12.29 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
7 138 14.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:40
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 286 11.04 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 330 12.37 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
5 507 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
6 72 10.92 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
3 235 11.16 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 475 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
5 569 10.90 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 411 11.74 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 28 Viktor Petersen 2003 Amager AC
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:55
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 156 11.38 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
3 423 9.58 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 324 10.34 Klara Eigtved 1999 Københavns IF
5 417 9.53 Emile R. Hansen 1999 Sparta
6 480 9.08 Maria Selck 1999 Sparta
7 260 10.35 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
2 444 10.66 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 172 9.96 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
4 457 9.47 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 369 9.33 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 462 10.10 Leonora Hede 1998 Sparta
7 468 10.54 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
SCRATCH
1 374 DNS 9.79 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 392 DNS 1.75 Aske Petersen 1998 Sparta
2 234 1.55 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
3 386 DNS 1.70 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
4 433 1.60 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 73 DNS 1.80 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
6 30 1.70 Villads Clausen 1998 Amager AC
7 495 DNS 1.58 Nikolaj Graves 1998 Sparta
8 218 1.75 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
9 309 1.90 Albert Ranning 1998 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 1.75 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
2 211 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 3.46 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
2 291 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 559 3.08 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 350 3.83 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 399 4.53 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 66 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
7 225 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
8 296 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
9 575 4.58 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
10 49 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
11 354 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
12 356 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
13 9 3.38 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
14 59 3.04 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC
15 252 4.04 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
16 358 3.91 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
17 60 4.03 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
18 19 3.59 Louie Svane 2004 Amager AC
19 504 3.44 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
20 144 3.12 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
21 134 4.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 375 9.93 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 136 7.61 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 405 7.22 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta
5 427 7.14 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
6 503 8.30 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 224 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 10 år - 1500 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 568 5.41.80 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 125 6.00.0 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
3 451 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 11 år - 1500 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 5.45.0 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 397 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
Piger 12 år - 1500 meter - Day 2 at 10:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 5.18.65 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 95 5.22.21 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 584 5.55.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 227 5.58.0 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
5 353 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 97 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 243 DNS 5.36.0 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
Piger 13 år - 1500 meter - Day 2 at 10:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 5.10.17 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 124 5.20.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 226 5.28.05 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 325 5.32.58 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
5 283 5.42.00 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
6 5 5.49.18 Anna Enevoldsen 2002 Amager AC
7 355 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 10:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 388 4.45.43 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 339 4.52.11 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 486 4.58.05 Matilde Willer 2000 Sparta
4 429 5.12.34 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 236 DNS 5.38.0 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
6 179 5.40.00 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
7 209 5.47.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
8 111 Solveigh Wulf 2000 Ballerup AK
9 365 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 407 4.49.25 Clara Kall 1999 Sparta
2 98 5.25.34 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
3 377 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 100 Mia van Wagenen 1999 Ballerup AK
5 478 4.42.61 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
6 394 5.20.46 Astrid Bager 1999 Sparta
7 182 5.41.59 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
8 240 5.39.0 Natascha Clausen 1999 Helsingør IF
9 55 4.46.69 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
Drenge 10 år - 1500 meter - Day 2 at 11:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 180 5.45.00 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
2 456 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Drenge 11 år - 1500 meter - Day 2 at 11:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 5.18.21 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 145 5.47.00 Carl Emil Hjorth 2004 Frederiksberg IF
3 127 5.30.00 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
4 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
5 9 6.20.99 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
6 303 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
7 291 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
8 356 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
9 350 6.22.80 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 12 år - 1500 meter - Day 2 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 475 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
2 233 5.19.0 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
3 143 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
4 12 5.19.08 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 88 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
6 106 5.10.61 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 28 DNS Viktor Petersen 2003 Amager AC
2 307 DNS Noa Cantby 2003 Korsør AM
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 3.64 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
2 391 4.18 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 421 3.83 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 208 4.69 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 259 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 52 3.46 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
7 210 3.48 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 147 DNS 4.10 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
9 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
10 332 3.56 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
11 148 4.22 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
12 295 4.20 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
13 68 4.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
14 268 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
15 454 4.53 Karla Schärfe 2003 Sparta
16 323 3.70 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
17 32 3.63 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
18 594 3.27 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
19 248 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
20 137 3.43 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
21 43 4.13 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
22 595 3.64 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
23 329 3.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
25 367 5.56 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
26 567 3.88 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
27 311 4.16 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 510 DNS 3.79 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 2 at 11:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 434 5.35 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 175 5.30 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
3 174 6.35 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 22 5.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
5 456 5.00 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
6 293 4.58 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas
7 502 5.53 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
Drenge 13 år - 1500 meter - Day 2 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 5.23.81 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
2 121 5.05.0 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 593 5.05.00 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 498 5.05.63 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
5 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
6 405 5.21.13 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta
7 231 5.28.0 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
SCRATCH
1 463 DNS 4.46.96 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 409 4.37.36 Conrad Lind 2001 Sparta
2 302 Louis Cantby 2001 Korsør AM
3 176 4.47.91 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
4 580 4.41.0 Anders Schou 2001 Viking Atletik
5 297 4.59.08 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
6 371 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
7 578 William Devantier 2000 Sparta
8 87 4.56.85 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
9 581 5.30.0 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
10 13 4.39.80 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
11 58 5.02.0 Sigurd zielinski djurup 2000 Bagsværd AC
12 558 4.44.07 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
13 238 4.45.0 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 46 DNS 4.47.0 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
2 168 DNS Oliver Kemenc 2001 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 194 1.40 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 507 1.40 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 591 1.25 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas
4 411 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 28 1.20 Viktor Petersen 2003 Amager AC
6 24 1.40 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 72 1.30 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
8 475 1.20 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 4.20.65 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
2 25 4.14.74 Simon Holst 1998 Amager AC
3 572 4.32.89 Thor Bendix-Madsen 1999 Sparta
4 69 4.14.94 Christian Dirksen 1999 Ballerup AK
5 114 4.44.18 Theodor Larsen 1999 Ballerup AK
6 81 4.33.79 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
7 476 4.22.65 Malthe Nielsen 1999 Sparta
8 586 Malte Boos 1999 Viking Atletik
9 188 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
10 467 4.36.56 Louis Herrmann 1999 Sparta
Piger 12 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
Piger 13 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 1.90 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
2 574 2.00 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
3 464 1.80 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 86 2.15 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 109 2.10 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
6 496 1.70 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 3.10 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
2 389 2.00 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 89 2.10 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK
4 215 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 560 2.80 Selma Staun 2000 Sparta
6 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 2 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 350 6.22 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 298 6.79 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
3 506 7.89 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 144 5.36 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
5 354 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
6 279 7.36 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas
7 53 6.03 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
8 340 7.39 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
9 115 6.22 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
10 60 8.19 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
11 356 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
12 19 6.43 Louie Svane 2004 Amager AC
13 559 5.84 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
14 358 5.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
15 575 8.33 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
16 59 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC
17 399 7.44 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 10 år - 200 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 451 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 251 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 3
2 452 39.64 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
3 562 38.17 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 3
1 270 35.50 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 568 33.29 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 419 31.99 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
Piger 11 år - 200 meter - Day 2 at 12:25
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
3 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 393 34.99 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 11 32.86 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 397 32.03 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 341 32.00 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
2 18 31.44 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 67 30.79 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
SCRATCH
1 42 DNS 34.04 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
2 287 DNS 26.40 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:25
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 293 2.95 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas
2 174 3.61 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 3 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
4 162 2.91 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
5 175 3.03 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
6 434 3.56 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 282 3.85 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
8 281 3.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas
Piger 12 år - 200 meter - Day 2 at 12:40
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
3 137 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 6
2 353 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 268 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
HEAT 3 / 6
1 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 595 34.08 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 295 32.72 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
HEAT 4 / 6
1 421 32.12 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
2 391 31.17 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 323 30.98 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 6
1 248 30.47 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 367 30.13 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 208 30.12 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
HEAT 6 / 6
1 95 29.95 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 481 29.60 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 68 29.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 510 DNS 32.70 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
Piger 13 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
Antal heats: 7
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
2 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 256 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
HEAT 2 / 7
1 7 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 459 Laura Karstenskov 2002 Sparta
3 355 Maja Felby 2002 Køge Atletik
HEAT 3 / 7
1 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 249 37.54 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 418 34.89 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 4 / 7
1 450 31.46 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
2 497 31.29 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
3 592 31.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 5 / 7
1 8 31.12 Esther Arce 2002 Amager AC
2 488 30.79 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 464 30.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
HEAT 6 / 7
1 78 30.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
2 10 30.05 Helena Ring 2002 Amager AC
3 368 29.98 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 7 / 7
1 221 29.74 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 285 29.28 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
3 574 29.19 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
SCRATCH
1 447 DNS 31.33 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 290 1.50 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
2 503 1.30 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 220 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
4 427 1.20 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
START LIST
Antal heats: 9
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 9
2 362 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
3 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
HEAT 2 / 9
1 244 DNS 33.00 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
2 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
3 139 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 9
1 205 Fie Hoffman Greve Atletik
2 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 167 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 9
1 357 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
2 90 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
3 135 33.00 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 5 / 9
1 110 32.59 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
2 342 32.35 Vibha Soren 2001 Københavns IF
3 334 31.04 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
HEAT 6 / 9
1 120 31.00 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
2 84 30.95 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
3 165 30.56 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
HEAT 7 / 9
1 209 30.39 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 215 DNS 29.54 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
3 318 29.00 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
HEAT 8 / 9
1 326 28.95 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
2 31 28.71 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
3 138 28.35 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 9 / 9
1 328 28.17 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 1 27.52 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 56 26.73 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
SCRATCH
1 17 DNS 30.64 Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 21 DNS 28.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 50 DNS 28.90 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 146 DNS 33.80 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
5 582 DNS Julie Andersen 2000 Viking Atletik
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 489 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
2 96 10.83 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 557 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 228 11.50 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
5 380 12.37 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 155 7.44 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
7 473 DNS 13.80 Mads Lund 2000 Sparta
8 61 8.88 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
9 54 11.23 Max Blom 2000 Bagsværd AC
10 359 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik Roskilde
11 250 Nicolaj Can Kurt 2001 Herlev Atletik
12 273 10.78 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
13 300 Jakob Binau Nielsen 2000 Korsør AM
14 398 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:45
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 113 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
2 361 Liv Nielsen 1999 ROAR atletik Roskilde
3 153 28.92 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 565 28.11 Simone Hjort 1999 Sparta
2 156 27.81 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
3 199 26.55 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 304 DNS Maria Maarlev 1999 Korsør AM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 4.59 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 435 5.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 39 5.10 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
4 561 4.14 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
5 439 4.56 Isabella Juul 2000 Sparta
6 138 4.80 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 382 Améli Kampp 2001 Sparta
8 436 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 261 4.39 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
10 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
11 146 DNS 3.95 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
12 342 4.29 Vibha Soren 2001 Københavns IF
13 357 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
14 128 3.65 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
15 345 4.16 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
16 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
17 245 4.91 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
17 432 DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
18 389 DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
19 257 DNS 4.06 Anna-Sophie Holm 2000 Holte Atletik
20 492 4.39 Nanna Andersen Sparta
21 56 4.96 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
22 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
23 50 4.78 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
24 424 DNS 5.07 Emma Eriksen 2000 Sparta
25 163 3.09 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
26 167 4.36 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 288 DNS Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
Drenge 10 år - 200 meter - Day 2 at 14:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 162 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
2 293 40.29 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas
3 281 34.36 Elias Solvang 2005 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 282 33.64 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 577 31.94 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 434 31.92 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 456 1.00 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 340 1.25 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
2 53 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
3 358 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 506 1.32 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
Drenge 11 år - 200 meter - Day 2 at 14:10
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 66 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
2 49 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
3 59 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
1 356 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
2 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
3 504 36.75 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 3 / 5
1 340 35.36 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
2 53 DNS 33.99 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
3 470 31.58 Lucas Ravn 2004 Sparta
HEAT 4 / 5
1 350 31.13 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 354 31.00 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
3 399 30.72 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
HEAT 5 / 5
1 506 30.62 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 60 30.62 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 358 29.54 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
SCRATCH
1 252 DNS 31.30 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
2 575 DNS 35.85 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 12 år - 200 meter - Day 2 at 14:30
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 413 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 499 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 2 / 4
1 344 32.84 William Elsner 2003 Københavns IF
2 88 32.25 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
3 411 32.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 441 31.82 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
2 85 30.76 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
3 24 DNS 30.58 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 286 30.32 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 194 28.83 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 569 28.30 Sofus Lassen 2003 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS 34.77 Viktor Petersen 2003 Amager AC
2 171 DNS Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
3 579 DNS 29.42 William Wittendorff 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 376 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 14 2.20 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
3 369 3.30 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 480 3.20 Maria Selck 1999 Sparta
5 254 2.92 Johanne Auener 1998 HG ATM
SCRATCH
1 242 DNS 2.40 Sofie Løvenstein 1999 Helsingør IF
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 14:30
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 14:30
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 203 Christoffer Holm 1999 Greve Atletik
2 386 DNS 13.83 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
3 93 Magnus Bessing 1998 Ballerup AK
4 112 11.56 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 6 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
6 366 Jeppe Emil Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 395 11.71 August Hallberg 1998 Sparta
8 107 11.75 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
Drenge 13 år - 200 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 396 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 503 29.89 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 224 27.32 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 36 DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:55
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 557 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 94 30.61 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
2 321 28.71 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
3 474 27.53 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
HEAT 3 / 4
1 489 27.37 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
2 337 27.00 Sinan Turkmen 2000 Københavns IF
3 265 26.30 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 4 / 4
1 264 26.00 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 297 25.58 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 185 25.48 Rasmus Klausen 2000 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 322 DNS 29.00 Jonas H. Scholten 2001 Københavns IF
2 576 DNS 25.33 Vincent Plas 2001 Sparta
3 585 DNS Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
4 589 DNS Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:15
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 27 Usche Aham 1999 Amager AC
3 207 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 466 Louis S. Henriksen 1999 Sparta
3 169 DNS 30.24 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 217 26.67 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 372 26.38 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 118 23.50 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 4.67 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 455 5.05 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
3 491 4.31 Nana Birch Krull 1999 Sparta
4 276 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
5 444 4.79 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
6 449 4.06 Juliet Watson 1999 Sparta
7 156 4.31 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
8 457 5.53 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
9 15 4.07 Katja Andresen 1998 Amager AC
10 260 4.69 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
11 387 4.61 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
12 565 5.09 Simone Hjort 1999 Sparta
13 374 DNS 5.53 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
14 172 4.95 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
15 509 5.09 Rikke Andersen 1998 Sparta
16 199 5.20 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
17 173 4.79 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 15:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 314 5.75 Annette Nielsen 1996 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:15
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 9.72 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK
2 223 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 471 12.97 Mads Christiansen 1997 Sparta
4 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 258 13.40 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
SCRATCH
1 571 DNS 14.48 Stefan M. Mortensen 1996 Sparta
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 148 11.01 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 454 10.65 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 367 10.49 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 208 10.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 210 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 391 12.41 Annika Haldbo 2003 Sparta
SCRATCH
1 332 DNS 13.02 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 284 12.81 Emma Strømgaard 2002 IK Hellas
2 204 12.42 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 592 11.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 221 10.99 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 414 10.98 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 86 10.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 465 12.67 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
8 379 11.51 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 16:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 16:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 207 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 433 DNS 12.24 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 219 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:25
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 10.67 Améli Kampp 2001 Sparta
2 205 10.88 Fie Hoffman Greve Atletik
3 460 9.86 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 436 9.52 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 50 10.07 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 435 10.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 318 10.67 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
8 500 10.42 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 DNS 11.75 Viktor Petersen 2003 Amager AC
2 330 12.39 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
3 235 11.15 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 72 10.97 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
5 286 11.09 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 411 11.23 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 507 11.41 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
8 569 DNS 10.82 Sofus Lassen 2003 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:40
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 375 11.40 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 383 Anders Bang 2002 Sparta
5 136 11.60 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 290 10.55 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
7 427 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:55
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 DNS Laura Tølløse 1997 Sparta
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 17:10
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 557 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 416 9.15 Emil Frænde 2000 Sparta
5 385 10.78 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
6 263 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
SCRATCH
1 473 DNS 8.69 Mads Lund 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 17:20
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 260 10.14 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 423 DNS 10.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 417 9.83 Emile R. Hansen 1999 Sparta
4 369 9.65 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 480 9.05 Maria Selck 1999 Sparta
6 457 9.24 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 172 10.02 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
8 324 DNS 9.98 Klara Eigtved 1999 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 17:35
91.4 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 203 Christoffer Holm 1999 Greve Atletik
2 30 Villads Clausen 1998 Amager AC
3 564 8.23 Simon Traoré 1998 Sparta
4 440 9.15 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 570 8.51 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 169 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF
7 207 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
8 494 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
SCRATCH
1 386 DNS 9.17 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
2 495 DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 17:45
99.1 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 211 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
5 299 Andreas Kock Pedersen 1997 Korsør AM
6 200 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 490 DNS 9.72 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta