ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.69 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 Q 9.87 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 10.04 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
4 10.14 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 10.18 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
6 10.89 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
7 11.16 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
8 11.18 Emma Harlev 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.69 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 Q 9.84 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 q 9.86 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 q 9.87 Therese Holst 2005 Amager AC
5 q 9.95 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
6 10.56 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 11.11 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
DNS Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 148 150 153
1 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O O XO XO XO XO O XXX
2 1.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O XXO O XXX
3 1.34 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød O O O O O O XO XXX
4 1.31 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF XO O O XO O XO XXX
5 1.31 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia O O O O O O XXO XXX
6 1.31 Amina Dyfan 2003 Københavns IF XO O XXO O XXO XXX
7 1.20 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta O O O XXO O XXX
8 1.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA O O O XXO XXO XXX
9 1.15 Filippa Bendix 2003 Sparta O O XO O XXX
9 1.15 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC XO O XXX
11 1.10 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC O O O XXX
12 1.10 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC XO O XO XXX
13 1.00 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC O XXX
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.91 Sofus Lassen 2003 Sparta 4.63 4.55 4.63 4.59 X 4.91
2 4.66 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta 4.38 4.43 4.55 4.57 4.66 4.52
3 4.49 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.42 4.28 4.30 4.00 4.26 4.49
4 4.48 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.47 4.48 4.34 4.42 4.43 4.42
5 4.28 Johan Chr Holst 2003 Amager AC X 4.27 4.28 4.18 3.95 4.14
6 4.20 Julius Sloth 2003 Ballerup AK 4.09 2.53 4.20 4.10 4.06 4.09
7 4.14 Oliver Veselinovski 2003 Sparta 4.07 X 4.14 3.97 3.91 3.86
8 4.05 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 3.80 3.77 4.05 3.68 3.97 4.00
9 4.00 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X 4.00 3.76
10 3.98 Jakob H B Andersen 2003 Sparta 3.71 3.98 3.61
11 3.75 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas 3.72 3.57 3.75
12 3.69 William Wittendorff 2003 Sparta 3.69 3.68 3.68
13 3.67 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 3.67 3.46 X
14 3.61 William Elsner 2003 Københavns IF 3.61 3.45 X
15 3.57 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF 3.55 X 3.57
16 3.33 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF 3.28 3.33 3.19
DNS Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
DNS William Kola 2003 Gentofte IK
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.07 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA 11.91 12.07 11.51 10.78 11.10 11.53
2 11.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.58 10.83 10.63 11.39 10.42 11.33
3 11.24 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 10.72 11.15 10.64 10.46 11.24 11.07
4 10.40 Emma Eriksen 2000 Sparta 9.52 - 9.88 9.74 10.40 10.16
5 9.27 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 8.83 8.99 9.24 9.27 8.43 9.16
6 9.21 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 8.42 9.21 8.20 8.91 8.91 9.07
7 8.99 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.46 - 8.99 X X X
8 8.95 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF 8.28 8.80 8.95 8.50 8.52 8.90
9 8.70 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK 8.62 8.70 8.08
10 7.96 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 7.96 7.80 7.48
11 7.90 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 7.14 7.90 7.19
12 7.86 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 7.86 - 6.98
13 7.78 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 7.40 7.78 7.43
14 7.14 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF 7.14 6.12 6.98
15 6.99 Mette Marie Jensen 2000 Ballerup AK 6.99 5.52 -
16 6.46 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF 5.78 5.92 6.46
17 5.80 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød 5.44 5.52 5.80
18 5.54 Lamija Opardija 2001 IK Hellas X - 5.54
19 3.90 Julie Andersen 2000 Viking Atletik 3.90 3.80 3.83
DNS Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.38 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 Q 9.78 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
3 q 9.79 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.96 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.44 Anja Hald 2004 Køge Atletik
6 10.45 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
DNS Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.45 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 Q 9.76 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 q 9.94 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 10.17 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
5 10.35 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
6 10.36 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 10.39 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 9.47 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 Q 10.01 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 10.13 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 10.39 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
5 10.46 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.92 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
7 11.30 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
DNS Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 Q 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
3 Q 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
5 9.45 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
6 10.40 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 Q 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 Q 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
4 q 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
5 11.30 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 9.67 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 9.73 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
6 9.86 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 Q 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
4 q 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 q 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.95 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
7 10.88 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.77 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 9.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 Q 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 q 9.76 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 9.99 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
6 10.05 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
7 10.47 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.85 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 Q 9.24 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 9.41 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 11.11 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 11.37 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 Q 8.79 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 Q 9.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 9.45 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 q 9.74 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 9.80 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 9.81 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 10.21 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 11.02 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.89 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 Q 9.16 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 Q 9.36 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
4 q 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 9.93 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 10.07 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 10.16 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
8 10.62 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
4 8.87 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
5 8.96 Nicola Malling 2001 Sparta
6 9.35 Vibha Soren 2001 Københavns IF
7 9.62 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 Q 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
4 q 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 q 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.96 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 9.92 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
8 10.88 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 6
1 Q 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 Q 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 Q 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 q 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
5 8.85 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
6 9.23 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 10.57 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 4 / 6
1 Q 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
2 Q 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 Q 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 q 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.84 Nanna Andersen Sparta
6 9.55 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
7 9.69 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
8 9.89 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
HEAT 5 / 6
1 Q 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 Q 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 Q 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.88 Emma Eriksen 2000 Sparta
5 9.11 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 9.52 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
7 9.53 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 6 / 6
1 Q 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 Q 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 q 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.07 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
2 Q 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 q 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
4 q 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 8.55 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
6 8.66 Simone Hjort 1999 Sparta
7 9.39 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 Q 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 8.65 Leonora Hede 1998 Sparta
4 8.71 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 8.72 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
6 8.75 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 8.86 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 Q 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 8.51 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 8.78 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 8.81 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
6 8.92 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:25
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.83 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X 4.64 4.56 4.70 4.72 4.83
2 4.81 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.80 4.79 4.69 4.69 - 4.81
3 4.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 4.75 4.19 4.50 X - -
4 4.62 Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.47 4.52 4.55 3.36 4.50 4.62
5 4.53 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.46 4.08 4.39 4.42 4.53 X
6 4.49 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.34 4.49 4.23 X - -
7 4.48 Anders Bang 2002 Sparta 4.48 4.29 3.98 X 4.46 4.29
8 4.19 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 4.14 4.19 4.00 4.12 3.74 3.78
9 4.15 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta 4.09 4.15 4.05
10 3.38 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF 3.38 3.15 X
11 3.34 Jonas Vium 2002 Allerød AM 3.34 3.10 2.89
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:25
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.47 Helena Ring 2002 Amager AC 9.47 8.59 8.61 8.63 8.65 9.35
2 9.25 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik - 8.24 8.76 8.51 8.69 9.25
3 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.27 8.41 7.78 8.11 8.99 8.51
4 8.37 Signe Lawson 2002 Københavns IF 7.62 7.27 8.28 8.26 8.33 8.37
5 8.28 Sara Olsson 2002 Greve Atletik 8.28 8.08 7.38 8.03 7.78 7.76
6 7.83 Laura Karstenskov 2002 Sparta 7.83 7.36 6.18 X 6.85 7.14
7 7.60 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 7.46 7.60 7.42 7.56 X 7.18
8 7.22 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 6.70 7.22 7.21 6.94 6.94 7.16
9 7.10 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 7.10 6.98 6.31
10 7.02 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 6.68 6.60 7.02
11 6.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA 6.73 6.96 6.93
12 6.84 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK 6.33 5.88 6.84
13 6.63 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta 6.63 6.59 X
14 6.02 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik 6.02 4.63 5.17
15 5.74 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik 5.74 5.55 4.75
16 4.81 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik 4.11 X 4.81
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 Q 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta
3 9.33 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.46 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 9.61 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS William Kola 2003 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 Q 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 q 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 9.53 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 Q 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 q 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 9.15 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 9.47 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.61 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116
1 1.13 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O XXX
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 113 116 120 123 126
1 1.23 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O XO XO O O XXX
2 1.13 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta O O O O XXX
3 1.13 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O O XO XXX
4 1.10 Helene Ekner 2004 Amager AC O O O XXO XXX
5 0.00 Emilie Kirst 2004 Sparta XXX
DNS Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 7.65 Emil Frænde 2000 Sparta
2 Q 7.80 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 Q 8.24 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
4 q 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 9.73 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 7.80 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
2 Q 7.95 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
3 Q 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 q 8.26 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 q 8.53 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 9.20 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 Q 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
2 Q 8.05 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 Q 8.40 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 8.58 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
5 9.08 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
6 9.57 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 7.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 Q 7.96 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 Q 7.98 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
4 q 8.46 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
5 8.63 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
6 8.68 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 Q 8.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 Q 8.80 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 q 9.51 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 Q 8.78 Anders Bang 2002 Sparta
2 Q 9.02 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
3 Q 9.15 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 q 9.32 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
5 9.76 Jonas Vium 2002 Allerød AM
DNS Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 Q 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
3 Q 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 q 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 7.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 7.73 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
7 7.85 Usche Aham 1999 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 Q 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 Q 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
3 Q 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 q 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 7.71 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
6 7.73 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 7.92 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
8 8.05 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210
1 2.00 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O XXO XXX
2 0.00 Sebastian Monneret 2003 Amager AC XXX
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 220 240 250 260
1 2.50 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO XO XXX
2 1.80 Oswald Carstensen 2002 Sparta O XXX
3 1.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik XXO XXX
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 320 330 340
1 3.30 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O O O XXX
2 2.90 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta O O O O XXO O O XXX
3 2.30 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O XO O O XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 Q 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
4 10.09 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
5 10.39 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 10.57 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 Q 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 9.99 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
4 10.09 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
5 10.23 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
6 10.77 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
1 Q 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 Q 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 q 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 10.15 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
5 10.53 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 10.84 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.86 3.67 3.74 - - -
2 3.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.70 3.77 X 3.70 3.76 3.79
3 3.72 Emma Flor 2005 FIF Hillerød X 3.53 3.40 3.59 3.72 3.46
4 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.60 3.32 3.34 3.14 3.39 3.08
5 3.53 Therese Holst 2005 Amager AC 3.23 3.26 3.37 3.41 3.53 3.30
6 3.27 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik 3.13 3.27 2.94 3.17 3.05 3.14
7 3.20 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.19 2.98 3.20 2.87 2.90 3.09
8 3.12 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 3.12 3.09 2.98 - - -
9 3.12 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 2.93 3.12 2.99
10 3.10 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK 3.10 2.94 3.08
11 3.09 Astrid Lemmeke 2005 IK Olympia 2.95 2.97 3.09
12 2.99 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK 2.93 2.99 2.92
13 2.88 Emma Harlev 2005 Ballerup AK 2.67 2.88 2.84
14 2.46 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK 2.39 2.46 2.36
DNS Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.29 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 Q 7.50 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
3 Q 7.53 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 q 7.56 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
5 q 7.61 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 7.61 Daniel Korang 1996 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.43 Philip Reynolds 1996 Sparta
2 Q 7.44 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
3 Q 7.61 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
4 7.79 Mathias Holm 1997 Sparta
DQ Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.62 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 12.91 13.52 13.66 14.62 X X
2 13.77 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 12.81 12.16 13.77 12.72 12.88 13.40
3 12.05 Emile R. Hansen 1999 Sparta 11.58 11.44 11.85 11.63 12.05 12.03
4 11.83 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 11.45 11.83 11.18 10.97 X 11.15
5 11.82 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 10.64 X X 11.48 11.82 11.75
6 10.65 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.65 X 9.50 X X 9.80
7 9.21 Rita Wilcke 1999 Københavns IF 8.91 8.83 9.21 8.58 9.15 8.45
8 8.60 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC 8.36 8.38 8.21 8.60 7.45 8.09
9 8.19 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta X 8.19 X
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:25
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.78 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta 9.78 X X 9.54 X 9.35
Piger 10 år - 800 meter - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.92 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.03.96 Nanna Helmer 2005 Fremad Holbæk
3 3.06.67 Therese Holst 2005 Amager AC
4 3.12.95 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 3.22.50 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
6 3.23.26 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 3.27.58 Annika Holther Olesen 2005 Ballerup AK
8 3.28.42 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
9 3.37.44 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
10 3.38.92 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
Piger 11 år - 800 meter - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.83 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 2.48.26 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
3 2.59.99 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 3.12.54 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 3.18.33 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
Piger 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.35.50 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 2.40.80 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 2.47.45 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 2.47.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 2.48.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 2.48.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
7 2.49.17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 2.49.40 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
9 2.54.12 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
10 2.55.71 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
11 3.04.91 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
12 3.39.04 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
4 2.47.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 2.48.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 2.49.17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
9 2.54.12 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
10 2.55.71 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 3.39.04 Ida Helmer 2003 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 2.35.50 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 2.40.80 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 2.47.45 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 2.48.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
8 2.49.40 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
11 3.04.91 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 166 168
1 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O O XO O XO XXX
2 1.56 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK O O O O O XO XXX
3 1.53 Selma Staun 2000 Sparta O O - O O O O XXX
4 1.47 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA XO O O XXX
5 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO O XXO XXX
6 1.41 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC O XO O O XXO XXX
7 1.38 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O O O O XO XXX
7 1.38 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF O O O O XO XXX
9 1.30 Fie Hoffman Greve Atletik O O XO XO XXX
10 1.10 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF O XXX
Piger 13 år - 800 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.38.11 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 2.39.26 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 2.39.48 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.39.54 Helena Ring 2002 Amager AC
5 2.46.35 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
6 2.47.28 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
7 2.52.31 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.86 Emil Frænde 2000 Sparta X 5.86 X 5.72 X 5.62
2 5.84 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.62 5.35 5.84 5.62 4.10 X
3 5.28 Gabriel Lausten 2000 Sparta X X 4.92 3.88 X 5.28
4 5.21 Christian Cornelius 2000 Sparta X 4.91 4.85 3.43 5.21 4.94
5 4.92 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik X 4.92 4.85 4.53 4.45 X
6 4.72 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta 4.48 4.72 X X X X
7 4.58 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik X 4.58 4.24 4.47 - 4.27
8 4.17 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød 4.17 4.12 X 4.03 4.13 X
9 4.08 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF 4.08 X 3.65
10 4.04 Villads Schou 2001 Københavns IF 4.04 4.03 2.86
11 4.04 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik 3.87 4.04 3.75
12 3.82 Samuel Anker 2000 Viking Atletik 3.82 3.80 3.70
13 3.09 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik 3.09 2.93 2.93
14 0.00 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta X X X
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.27.34 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 2.27.44 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 2.35.29 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 2.36.71 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
6 2.38.12 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
6 2.38.12 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 2.38.20 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
9 2.39.51 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 2.45.83 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
11 2.48.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 2.51.74 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
13 2.52.50 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
14 2.53.11 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
15 3.32.32 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 1 / 2
6 2.38.12 Elena Johansen 2001 Helsingør IF
10 2.45.83 Augusta Marie Grønberg Ch 2000 Blovstrød Løverne
11 2.48.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 2.51.74 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
13 2.52.50 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
14 2.53.11 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
15 3.32.32 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 2 / 2
1 2.27.34 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 2.27.44 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 2.35.29 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
4 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 2.36.71 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
6 2.38.12 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 2.38.20 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
9 2.39.51 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.20.43 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.22.83 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
3 2.32.32 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
4 2.33.52 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 2.34.19 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
6 2.36.47 Astrid Bager 1999 Sparta
7 2.40.87 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
8 2.41.63 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
9 2.45.33 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
10 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
11 2.47.63 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
12 2.49.69 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
3 2.32.32 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
6 2.36.47 Astrid Bager 1999 Sparta
7 2.40.87 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
9 2.45.33 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
10 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
12 2.49.69 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 2.20.43 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.22.83 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
4 2.33.52 Astrid Reymann Bødker 1999 Frederiksberg IF
5 2.34.19 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
8 2.41.63 Mia Godtfredsen 1998 Korsør AM
11 2.47.63 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
Drenge 10 år - 800 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.46.02 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 2.49.87 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 2.58.10 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 2.58.14 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 3.07.36 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 3.09.58 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 12:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.55 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 9.41 10.10 9.26 10.55 10.13
2 8.42 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik 8.07 7.83 8.10 7.49 7.67 8.42
3 8.14 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 7.57 7.46 7.72 7.86 7.31 8.14
4 7.92 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 6.98 7.24 6.98 7.92 7.14 7.31
5 7.83 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.51 7.62 7.62 6.55 7.83 7.38
6 7.59 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 7.41 7.59 6.85 6.51 7.05 7.22
7 7.27 Filippa Bendix 2003 Sparta 7.27 X 6.71 6.90 6.15 X
8 7.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA 7.20 6.51 6.55 6.10 6.40 6.36
9 6.93 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 6.78 6.55 6.93
10 5.98 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 5.98 5.82 5.42
11 5.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 5.62 5.87 5.81
12 5.80 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 5.13 5.80 X
13 5.60 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 4.80 5.08 5.60
14 5.49 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 5.49 5.08 4.87
15 4.55 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik 4.26 4.34 4.55
16 4.28 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF 4.28 X 4.04
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Drenge 11 år - 800 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.38.35 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 2.42.68 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 2.42.92 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
4 2.51.87 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
5 2.56.10 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 2.58.00 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 800 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.37.51 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
2 2.41.41 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
3 2.42.19 William Elsner 2003 Københavns IF
4 2.44.01 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
5 2.47.89 Boris Steenberg 2003 Ganløse TRI Center
6 2.51.32 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
7 3.00.29 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 13 år - 800 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.27.16 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.28.14 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 2.29.33 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2.36.25 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
5 2.42.55 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
6 2.45.05 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
DNF Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.09.74 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 2.10.00 William Devantier 2000 Sparta
3 PB 2.12.95 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
4 2.12.96 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
5 2.15.72 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
6 2.15.80 Conrad Lind 2001 Sparta
7 2.24.51 Anton østdal 2001 Bagsværd AC
8 2.24.86 Villads Schou 2001 Københavns IF
9 2.32.35 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.10 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.92 3.92 3.86 3.89 4.06 4.10
2 4.04 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 3.91 3.81 4.03 3.93 3.80 4.04
3 3.89 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 3.89 3.49 3.85 3.73 3.37 3.89
4 3.89 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta 3.74 3.74 3.55 3.74 3.86 3.89
5 3.82 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 3.82 3.60 3.73 3.68 3.50 3.36
6 3.66 Angelina Holme 2004 Greve Atletik 3.66 3.37 3.08 3.34 3.37 3.53
7 3.57 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF 3.36 3.57 3.50 3.33 X 3.30
8 3.53 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.49 3.11 3.53 3.22 3.28 3.04
9 3.50 Signe Krogh 2004 Holte Atletik 3.50 2.90 3.19
10 3.46 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 3.34 X 3.46
11 3.43 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF 3.43 3.38 3.24
12 3.38 Helene Ekner 2004 Amager AC 3.38 3.32 3.22
13 3.33 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC 3.31 3.04 3.33
14 3.26 Anja Hald 2004 Køge Atletik 3.25 3.26 X
15 3.26 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta 2.81 X 3.26
16 3.20 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik X 3.20 3.18
17 3.00 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 2.81 2.75 3.00
18 2.94 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 2.94 2.89 2.93
19 2.91 Tsinat Krause 2004 Sparta 2.91 2.81 2.77
20 2.87 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC X 2.87 2.80
DNS Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
DNS Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.92 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
2 2.13.96 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
3 2.15.74 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
4 2.18.14 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 2.18.49 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 2.30.87 August Vang Taankvist 1999 ROAR atletik Roskilde
7 2.31.08 Malte Boos 1999 Viking Atletik
DQ Louis S. Henriksen 1999 Sparta
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.39.21 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.10.67 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 13:30
Piger 12 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.80 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 Q 8.96 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 Q 9.13 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 Q 9.13 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 9.16 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 9.41 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
7 9.66 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
DNS Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
HEAT 2 / 2
1 Q 8.71 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.85 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 Q 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 Q 9.14 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 9.22 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 9.23 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 9.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
8 9.81 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140
1 1.37 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XO O XXO O XXO XO XXX
2 1.37 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik O O O O O XO XXO XXX
3 1.31 Clara Paludan 2002 Sparta O O O O XO O XXX
4 1.31 Esther Arce 2002 Amager AC O O O O XO XXX
5 1.25 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta O O O O O O XXX
6 1.20 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta O O XO O O XXX
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.68 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 Q 8.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 9.29 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 9.39 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 9.59 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
DNS Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 8.63 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 8.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 Q 9.01 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 Q 9.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
5 9.25 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.30 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
7 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 250 260 270 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390
1 3.80 Aske Petersen 1998 Sparta O O XO XO XXX
2 3.50 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O XO XXX
3 3.40 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO XO O XXX
4 3.10 Jacob Hvorup 1999 Sparta O XO O O O O XXX
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 370 380 390 400 410 430 450
1 4.30 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O O O XXX
2 4.00 Kristian Kolbye 1996 Amager AC O O XXO XO XXX
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 q 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.60 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
6 8.63 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
7 8.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 Q 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 8.52 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 8.75 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
7 8.95 Nanna Andersen Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 8.53 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 8.54 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.58 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 8.67 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 8.72 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.70 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 Q 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
3 Q 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
4 Q 7.90 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
5 8.45 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.48 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
7 8.55 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
8 8.57 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.71 Emil Frænde 2000 Sparta
2 Q 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 Q 7.82 Gabriel Lausten 2000 Sparta
4 Q 8.05 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
5 8.12 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 8.26 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.53 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
8 8.65 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.58 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 9.75 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.81 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 9.85 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 9.86 Therese Holst 2005 Amager AC
6 9.88 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 9.99 Nora Grønnegaard-Fischer 2005 Holte Atletik
8 10.12 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.64 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 9.68 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 10.07 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 10.08 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
6 10.38 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF
7 10.56 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 10.62 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.86 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 9.12 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 9.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 9.38 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
7 9.68 Louie Svane 2004 Amager AC
8 9.83 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.29 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 6.29 6.23 X 6.15 - X
2 5.93 Mads Holm 1999 Sparta 5.93 5.73 5.76 X - 5.79
3 5.85 Jens Raabyemagle 1999 Sparta 5.85 5.27 5.68 5.62 5.47 X
4 5.39 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 5.39 5.19 5.38 5.24 - X
5 5.27 Jacob Hvorup 1999 Sparta 5.22 5.05 5.27 - - -
6 4.90 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik X 4.90 X 4.68 4.57 4.65
7 4.49 Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF 4.20 4.04 4.11 4.49 4.40 3.81
DNS Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
DNS Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
DNS Peter Rasmussen 1998 Amager AC
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.03 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.81 5.70 6.03 X X 5.88
2 5.84 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK 5.66 5.46 - 5.67 5.84 -
3 5.83 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK 5.73 5.83 X 5.74 X X
4 5.00 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF 5.00 - - - - -
DNS Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 6.56 5.88 6.00 5.92 5.72 5.95
2 6.49 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 6.49 5.94 5.89 6.10 5.97 6.30
3 5.84 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 5.12 5.34 5.84 5.30 5.50 5.54
4 5.35 Emma Harlev 2005 Ballerup AK X 3.88 4.94 4.96 4.72 5.35
5 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 5.15 4.97 5.00 4.79 4.44 4.83
DNS Laura Husher Niemann 2005 Bagsværd AC
DNS Karla B. Langvik 2005 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.61 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 8.76 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
4 8.83 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 9.01 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 9.09 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
DNS William Wittendorff 2003 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 8.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 8.87 Anders Bang 2002 Sparta
4 8.89 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
5 8.93 Valdemar Nielsen 2002 Ballerup AK
6 9.32 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 9.48 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
8 9.57 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.86 Maria Selck 1999 Sparta
2 7.93 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 7.98 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.27 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 8.35 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
6 8.38 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
8 8.57 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.15 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 8.50 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
3 8.79 Sophie Klarskov 1996 Korsør AM
4 9.52 Line Laursen 1996 Blovstrød Løverne
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166 170 173
1 1.70 Rikke Andersen 1998 Sparta O - O O O XO XXX
2 1.63 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O O O O O XXX
3 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O XO O XO XXX
4 1.54 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O XO O XO XO XXX
5 1.54 Liv Cantby 1999 Korsør AM O XO XO XO XXO XXX
6 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O O O XXO XXO O XXX
7 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O O O XO XXX
8 1.45 Emile R. Hansen 1999 Sparta O XXO XXX
9 1.40 Simone Hjort 1999 Sparta O O XO XXX
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145
1 1.40 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk O O O O XXX
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 7.69 Emil Frænde 2000 Sparta
3 7.73 Vincent Plas 2001 Sparta
4 7.77 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
5 7.79 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 7.88 Christian Cornelius 2000 Sparta
7 7.95 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
8 8.01 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 7.37 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
3 7.51 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
5 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 7.59 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 7.83 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.12 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 8.52 8.79 9.00 9.08 8.97 9.12
2 7.86 Emilie Kirst 2004 Sparta 6.36 7.86 6.24 6.61 6.24 6.73
3 7.70 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 7.08 7.28 7.55 7.20 7.70 7.30
4 7.31 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 6.94 6.96 6.98 7.31 7.31 6.87
5 6.92 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik 6.92 X 5.84 6.66 5.76 5.63
6 6.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 5.73 6.02 6.18 6.02 6.05 6.65
7 6.26 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 5.72 6.26 6.10 5.51 5.88 5.42
8 6.13 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas 6.13 5.74 3.80 5.88 5.18 5.55
9 5.80 Anja Hald 2004 Køge Atletik 4.70 X 5.80
10 5.55 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.04 5.55 4.72
11 5.49 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 5.49 5.40 3.92
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.28 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 7.39 Philip Reynolds 1996 Sparta
3 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.47 Elmin Mahmutovic 1997 Sparta
5 7.49 Asger Bartels 1997 Frederiksberg IF
6 7.55 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK
7 7.66 Fuad Ahmad Raga 1996 Sparta
8 7.69 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:25
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.83 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.78 10.83 10.76 10.56 - -
2 10.27 Sara Vardar 2000 Sparta X 10.08 9.54 9.70 10.19 10.27
3 9.82 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X X 9.63 9.54 9.66 9.82
4 9.80 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM 9.80 X X 9.58 X X
5 9.75 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.18 9.03 9.75 9.46 9.63 -
6 8.84 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF 8.84 X 8.69 8.57 X X
DNS Astrid Søndergaard 2001 Københavns IF
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:25
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 0.00 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF X X X X X X
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.33 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 9.44 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 9.49 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 9.53 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 9.64 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
6 9.69 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 9.70 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
8 9.96 Emilie Kirst 2004 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.73 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 8.76 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 8.81 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 8.88 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 9.10 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 9.10 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 9.20 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
8 9.23 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.62 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 8.81 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 8.89 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 8.91 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 8.98 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 9.02 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 9.26 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
DNS Clara Paludan 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.16 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 8.39 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.40 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
5 8.42 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 8.44 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
8 8.53 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
Piger 10 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
Piger 11 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.52.70 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
Piger 12 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.33.15 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
2 13.15.39 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - 3000 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.18.55 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 12.31.23 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 16.21.66 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.21.16 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 11.11.78 Matilde Willer 2000 Sparta
3 12.15.79 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
4 12.17.77 Frida Maj Bach Seitzberg 2001 Frederiksberg IF
5 12.30.93 Solveigh Wulf 2000 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.33.41 Mia van Wagenen 1999 Ballerup AK
2 11.36.52 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 13.54.73 Natascha Clausen 1999 Helsingør IF
Drenge 10 år - 3000 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.10.21 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 12.31.30 Jeppe D. Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 12.32.67 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 13.22.53 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
Drenge 11 år - 3000 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.13.05 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 11.58.11 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
3 12.39.83 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
4 13.04.28 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
Drenge 12 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.01.92 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 11.17.63 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
3 11.23.29 Marcus Rølling 2003 Amager AC
4 13.04.48 Noa Cantby 2003 Korsør AM
5 13.20.11 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
Drenge 13 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.54.10 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
2 11.28.13 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.04.59 Anders Schou 2001 Viking Atletik
2 10.21.26 Louis Cantby 2001 Korsør AM
3 10.29.33 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
4 10.34.36 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
5 11.18.40 Sigurd zielinski djurup 2000 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.35.68 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
2 9.38.90 Simon Holst 1998 Amager AC
3 9.43.89 Malthe Nielsen 1999 Sparta
4 9.49.38 Thor Bendix-Madsen 1999 Sparta
5 9.57.13 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170
1 1.67 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik O O O O XXO XO XO XXX
2 1.64 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF XO O O XO O XO XXX
3 1.50 Samuel Anker 2000 Viking Atletik XO XO O XXX
4 1.50 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM O O XO XXX
5 1.40 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF O O XXO XXX
6 1.35 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF O XXO XXO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.97 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 4.75 4.69 4.74 4.85 4.97 X
2 4.55 Helena Ring 2002 Amager AC X 4.42 X 4.34 4.31 4.55
3 4.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK 4.07 4.28 4.25 4.05 4.54 4.54
4 4.54 Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.54 4.31 4.44 4.34 4.37 4.40
5 4.38 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas 4.35 4.38 4.21 3.82 4.36 4.31
6 4.31 Liv Nedergaard 2002 Sparta 3.97 3.82 4.07 4.31 3.95 3.97
7 4.24 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik 4.24 4.00 3.49 4.12 3.97 4.11
8 4.24 Ida Lyngby 2002 Sparta 4.08 3.85 3.92 4.05 3.83 4.24
9 4.04 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.04 3.79 3.91
10 4.02 Esther Arce 2002 Amager AC 4.01 3.06 4.02
11 3.98 Laura Karstenskov 2002 Sparta 3.88 3.83 3.98
12 3.97 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik 3.97 3.90 3.93
13 3.96 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta X 3.57 3.96
14 3.95 Ellen Lawaetz 2002 Sparta 2.27 3.79 3.95
15 3.86 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta 3.83 3.66 3.86
16 3.85 Marie Arfelt 2002 Holte Atletik 3.63 3.71 3.85
17 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik 3.76 3.72 3.68
18 3.51 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik 3.51 3.39 3.42
19 3.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 3.46 3.31 3.45
20 3.44 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 2.98 3.37 3.44
21 3.42 Emma Strømgaard 2002 IK Hellas 2.89 3.42 2.75
22 3.37 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta 3.28 3.35 3.37
23 3.12 Kimmie N. Kristensen 2002 Viking Atletik 3.05 X 3.12
24 2.86 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik 2.42 2.60 2.86
DNS Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Clara Paludan 2002 Sparta
DNS Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.73 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta X 9.48 10.06 10.73 9.86 10.07
2 7.89 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 7.01 6.73 6.58 6.72 7.24 7.89
3 6.38 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas 5.96 5.79 6.21 6.28 5.10 6.38
4 6.28 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 5.18 5.43 6.03 5.78 6.28 5.72
5 6.23 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF 6.23 6.23 5.13 5.13 5.22 5.38
6 5.87 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 5.58 5.87 5.64 5.70 5.14 5.10
DNS Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 10.98 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
2 Q 10.99 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 Q 11.51 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 12.42 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 13.17 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
6 13.28 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 10.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 Q 11.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 Q 12.67 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 q 12.81 Emma Strømgaard 2002 IK Hellas
5 14.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
DNF Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:25
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.86 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 Q 10.07 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 Q 10.67 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
4 q 10.67 Améli Kampp 2001 Sparta
5 q 10.88 Fie Hoffman Greve Atletik
6 11.21 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
1 Q 9.52 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 Q 10.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 Q 10.42 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 11.17 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 12.39 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:40
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 10.97 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 Q 11.09 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 Q 11.41 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
4 q 12.39 Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 10.82 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 Q 11.15 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 Q 11.23 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 q 11.75 Viktor Petersen 2003 Amager AC
5 12.49 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:55
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.05 Maria Selck 1999 Sparta
2 Q 9.83 Emile R. Hansen 1999 Sparta
3 Q 9.98 Klara Eigtved 1999 Københavns IF
4 q 10.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 q 10.14 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
6 10.81 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.24 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 9.65 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 10.02 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
4 10.27 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 10.88 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
DQ Leonora Hede 1998 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 160 165 168 171 174 177 180 183 186
1 1.83 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O O O O O XO O XXO XXO XXX
2 1.80 Albert Ranning 1998 Københavns IF O O O XO O XO XXX
3 1.71 Villads Clausen 1998 Amager AC O O XO XXO XXX
4 1.68 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XO XXO XXX
5 1.50 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF O O O XXX
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 165 168 171 180 183 186 190 195 197 200 202
1 2.00 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik O O O O XXO O XO XXX
2 1.68 Johan K. Thomsen 1997 Ballerup AK O O O XXX
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.76 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.39 4.23 4.76 X 4.69 X
2 4.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.58 4.43 4.46 4.43 4.51 X
3 4.12 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM 4.00 3.96 4.01 3.85 4.12 3.93
4 4.04 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 4.04 3.90 3.95 3.79 3.95 X
5 3.93 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.93 3.81 3.82 3.79 3.80 X
6 3.69 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.32 3.31 3.69 3.47 3.57 3.67
7 3.65 Louie Svane 2004 Amager AC 3.43 X 3.65 - - -
8 3.64 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 3.39 3.42 3.61 3.64 3.04 3.52
9 3.60 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 2.95 3.60 3.35
10 3.45 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 3.39 3.45 3.43
11 3.45 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik X 3.45 X
12 3.42 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 3.42 3.24 3.30
13 3.41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 3.41 3.15 3.16
14 3.38 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik 3.38 3.22 3.30
15 3.33 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK 3.33 3.09 3.26
16 3.32 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia 3.22 3.21 3.32
17 3.29 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF 3.28 3.21 3.29
18 3.14 Gustav B Andersen 2004 Amager AC 3.09 3.07 3.14
19 3.13 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 3.13 3.05 2.97
20 3.08 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 2.94 X 3.08
21 2.68 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC 2.68 2.66 2.61
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.64 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.50 10.27 11.27 11.64 11.03 11.60
2 11.15 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 10.90 X 9.96 10.37 9.68 11.15
3 9.19 Oswald Carstensen 2002 Sparta 7.75 9.02 8.45 9.19 8.01 7.77
4 8.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 8.95 X 8.09 X 8.35 8.00
5 7.51 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta 6.89 7.51 7.43 X 7.41 X
6 7.16 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta 6.17 6.94 6.48 6.60 6.99 7.16
Piger 10 år - 1500 meter - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.32.90 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 6.22.41 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
3 6.27.71 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 11 år - 1500 meter - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.41.08 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 6.08.54 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
Piger 12 år - 1500 meter - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.17 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 5.30.16 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 5.39.08 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 5.56.18 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
5 5.59.13 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
6 5.59.29 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Piger 13 år - 1500 meter - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.07.90 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 5.27.73 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
3 5.29.10 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
4 5.34.68 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
5 5.38.93 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
6 5.54.19 Maja Felby 2002 Køge Atletik
7 6.05.59 Anna Enevoldsen 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.50.71 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 4.52.30 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 5.07.20 Matilde Willer 2000 Sparta
4 5.21.47 Ida Wibe Jensen 2001 Slagelse Atletik DELTA
5 5.22.01 Frida Schledermann 2001 Sparta
6 5.53.74 Laura Helmer 2001 Fremad Holbæk
7 5.53.78 Solveigh Wulf 2000 Ballerup AK
8 6.11.04 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.56.44 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 4.58.50 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
3 5.09.36 Clara Kall 1999 Sparta
4 5.18.97 Astrid Bager 1999 Sparta
5 5.19.91 Mia van Wagenen 1999 Ballerup AK
6 5.20.28 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
7 5.30.39 Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 5.58.62 Mia Werling 1998 Fremad Holbæk
9 6.23.27 Natascha Clausen 1999 Helsingør IF
Drenge 10 år - 1500 meter - Day 2 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.15.43 Mads Helmer 2005 Fremad Holbæk
2 6.28.33 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Drenge 11 år - 1500 meter - Day 2 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.97 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 5.09.76 Lucas Ravn 2004 Sparta
3 5.31.70 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
4 5.51.31 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
5 5.51.90 Carl Emil Hjorth 2004 Frederiksberg IF
6 5.54.88 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
7 6.04.20 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
8 6.09.25 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
9 6.13.72 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
Drenge 12 år - 1500 meter - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.09.91 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 5.11.69 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
3 5.17.98 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
4 5.25.16 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 5.58.37 Axel Bernhoft 2003 Frederiksberg IF
6 6.08.79 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.69 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.48 4.56 4.52 4.48 4.51 4.69
2 4.66 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.66 4.66 4.45 4.54 4.58 4.17
3 4.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.25 3.73 4.30 4.34 4.43 4.40
4 4.42 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia 4.15 3.98 4.26 4.24 4.17 4.42
5 4.30 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.26 4.26 4.20 X 4.30 X
6 4.29 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.29 4.17 4.23 4.19 4.27 4.18
7 4.19 Annika Haldbo 2003 Sparta 4.19 3.86 4.12 3.89 3.97 4.14
8 4.06 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 3.89 3.95 4.06 3.76 3.88 3.86
9 4.06 Amina Dyfan 2003 Københavns IF 4.06 3.85 X
10 4.01 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 3.97 3.92 4.01
11 4.00 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 4.00 4.00 3.96
12 3.82 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 3.78 3.74 3.82
13 3.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 3.74 3.81 X
14 3.77 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik 3.77 3.69 3.53
15 3.56 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF X X 3.56
16 3.55 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 3.52 3.55 2.91
17 3.55 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC 3.31 3.47 3.55
18 3.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 3.54 3.29 3.54
19 3.54 Nanna Elmer 2003 Københavns IF 3.33 3.54 3.23
20 3.48 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 3.48 3.15 3.41
21 3.41 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 3.41 3.39 3.40
22 3.39 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 3.39 3.27 3.10
23 3.38 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF 3.01 3.38 2.98
24 3.25 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 3.23 3.25 2.98
25 3.09 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik 3.03 3.09 X
26 2.82 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 2.82 2.80 2.78
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 2 at 11:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.09 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 6.35 6.19 6.58 7.09 6.81 6.89
2 6.78 Hakeem Ali 2005 Sparta X X 6.04 6.78 6.41 6.18
3 6.32 Oliver Larsen 2005 Amager AC 6.08 6.21 6.30 5.00 5.87 6.32
4 6.05 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF X 5.45 5.19 5.13 5.20 6.05
5 5.18 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta X 5.18 4.49 4.18 5.08 4.66
6 5.01 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas 4.84 4.84 4.57 4.52 5.01 4.76
7 4.85 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 3.29 4.39 3.82 4.30 4.85 4.34
Drenge 13 år - 1500 meter - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.15.19 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
2 5.16.91 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 5.19.22 Christian Holst Lindgreen 2002 Sparta
4 5.19.23 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik
5 5.21.73 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
6 5.29.15 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 5.34.31 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.32.07 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 4.32.76 William Devantier 2000 Sparta
3 4.33.25 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
4 4.37.14 Conrad Lind 2001 Sparta
5 4.42.07 Anders Schou 2001 Viking Atletik
6 4.42.83 Louis Cantby 2001 Korsør AM
7 4.49.59 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
8 4.51.85 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
9 4.54.81 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
10 4.57.47 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
11 4.58.94 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
12 5.12.02 August Emil Sørensen 2001 Viking Atletik
13 5.13.08 Sigurd zielinski djurup 2000 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147
1 1.44 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta O O O O O O XXX
2 1.38 August Østergaard 2003 Gentofte IK O O O O O XO XXX
3 1.38 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O O O XXO XXO XXX
4 1.38 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O XO O XO XXO XXO XXX
5 1.30 Ejvind Lylloff 2003 IK Hellas O O XO O XXX
6 1.30 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta XXO O O XO O XXX
7 1.25 Viktor Petersen 2003 Amager AC O O O XO XXX
8 1.15 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta O XO XXX
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.20.04 Christian Dirksen 1999 Ballerup AK
2 4.21.13 Simon Holst 1998 Amager AC
3 4.24.05 Malthe Nielsen 1999 Sparta
4 4.27.10 Frederik Pfieffer 1998 Ballerup AK
5 4.31.60 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
6 4.32.60 Thor Bendix-Madsen 1999 Sparta
7 4.37.15 Gustav Sillehoved 1999 Ganløse TRI Center
8 4.45.79 Louis Herrmann 1999 Sparta
9 4.55.55 Theodor Larsen 1999 Ballerup AK
10 5.01.92 Malte Boos 1999 Viking Atletik
Piger 12 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
Piger 13 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 170 180 190 200 210 220 230 240 250
1 2.40 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O O O O O XXO XXX
2 2.00 Liv Nedergaard 2002 Sparta O O O XXO XXX
2 2.00 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O XXO XXX
4 1.90 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK O XXO O XXX
5 1.90 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta XO XO XXX
6 0.00 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta XXX
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310
1 3.00 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK O O O O XXX
2 2.90 Selma Staun 2000 Sparta O O XO XO O XXX
3 2.40 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O O O O XXX
4 2.30 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA O O XXX
5 2.20 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK O O O O O O XXX
6 2.00 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta XO XXO O XXX
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 2 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.74 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 8.45 8.74 7.89 7.72 7.37 8.00
2 7.93 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 6.72 6.75 7.93 7.28 7.52 6.85
3 7.89 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas 6.44 7.89 7.58 7.58 7.63 7.17
4 7.85 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta 7.52 7.81 7.72 7.65 7.85 6.91
5 7.58 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 6.75 7.58 7.52 7.17 6.91 7.43
6 7.52 Louie Svane 2004 Amager AC 7.35 6.69 6.33 7.11 7.52 6.72
7 7.03 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 6.37 6.51 7.03 6.93 7.03 X
8 6.85 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF X 6.85 6.68 X X 6.51
9 6.49 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 6.49 5.93 5.93
10 6.38 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 6.16 6.38 6.34
11 6.12 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 6.03 6.09 6.12
12 6.06 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC 4.85 5.65 6.06
13 5.72 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 5.27 5.72 5.28
14 5.70 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC 5.70 5.35 5.36
15 5.68 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 5.45 5.68 5.34
16 5.26 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik 4.99 5.26 4.83
17 5.25 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF 5.03 5.19 5.25
Piger 10 år - 200 meter - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 33.07 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 33.12 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 33.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 35.84 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
6 39.33 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 40.41 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 1 / 3
3 33.12 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 33.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
6 39.33 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 40.41 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 3 / 3
1 31.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 33.07 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 35.84 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 11 år - 200 meter - Day 2 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.94 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 31.43 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 32.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 32.78 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 33.29 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 34.04 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 34.62 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
8 36.75 Anja Hald 2004 Køge Atletik
HEAT 1 / 3
7 34.62 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
8 36.75 Anja Hald 2004 Køge Atletik
HEAT 2 / 3
3 32.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 33.29 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 34.04 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 30.94 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 31.43 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 32.78 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:25
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.13 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 4.07 3.94 3.95 3.92 3.99 4.13
2 3.71 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM 3.35 3.53 3.71 3.58 3.30 3.25
3 3.65 Timeleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 3.54 3.45 3.41 3.44 3.65 3.50
4 3.56 Elias Solvang 2005 IK Hellas 3.37 3.51 3.56 3.54 3.55 X
5 3.46 Tobias Andresen 2005 Frederiksberg IF 3.36 3.18 3.06 2.79 3.46 2.76
6 3.42 Hakeem Ali 2005 Sparta 3.03 3.24 X 3.42 3.29 2.86
7 3.16 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF 3.13 3.07 3.16 2.95 2.54 3.04
8 2.90 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas 2.85 2.90 2.73 2.78 2.11 2.74
Piger 12 år - 200 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.69 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 29.82 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 30.45 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 30.49 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 31.17 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
8 31.66 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 31.79 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
10 32.22 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
11 32.67 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 33.60 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
13 34.00 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
14 34.41 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
15 35.36 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
16 36.02 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 1 / 6
15 35.36 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
16 36.02 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 6
7 31.17 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
12 33.60 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 3 / 6
9 31.79 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
10 32.22 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
14 34.41 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 4 / 6
8 31.66 Annika Haldbo 2003 Sparta
11 32.67 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
13 34.00 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 6
2 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 30.45 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 30.49 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 6 / 6
1 28.69 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 29.82 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Piger 13 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.96 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 29.33 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
3 29.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 29.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
5 30.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 30.11 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
7 30.35 Esther Arce 2002 Amager AC
8 30.37 Maja Felby 2002 Køge Atletik
9 30.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 31.02 Helena Ring 2002 Amager AC
11 31.31 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
12 31.53 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
13 31.76 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
14 31.90 Laura Karstenskov 2002 Sparta
15 32.26 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
16 33.03 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
17 33.80 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
18 34.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
19 34.60 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
20 35.29 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
21 37.10 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 1 / 7
6 30.11 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
19 34.60 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
21 37.10 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 7
8 30.37 Maja Felby 2002 Køge Atletik
14 31.90 Laura Karstenskov 2002 Sparta
18 34.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 3 / 7
16 33.03 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
17 33.80 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
20 35.29 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 4 / 7
4 29.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
13 31.76 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
15 32.26 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
HEAT 5 / 7
5 30.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 30.35 Esther Arce 2002 Amager AC
12 31.53 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 6 / 7
3 29.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
10 31.02 Helena Ring 2002 Amager AC
11 31.31 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
HEAT 7 / 7
1 28.96 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 29.33 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
9 30.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 146 151 153 156 160
1 1.56 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O O O XXO XO O O XXX
2 1.38 Rasmus Balterzen 2002 Greve Atletik O XO O XO XXO O XXX
3 1.38 Frederik Dalgaard Kjaer 2002 Sparta O O XXO O O XO XXX
4 1.30 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O XO XO XXX
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.00 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 27.84 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 28.47 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 28.74 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 29.22 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 29.73 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
8 29.75 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
9 29.79 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
10 29.86 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
11 30.10 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
12 30.34 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
13 30.52 Fie Hoffman Greve Atletik
14 30.57 Vibha Soren 2001 Københavns IF
15 31.05 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
16 31.26 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
17 31.61 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
18 32.09 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
19 32.12 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
20 32.36 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
21 32.44 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
22 32.48 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
23 32.94 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
24 34.34 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 1 / 9
11 30.10 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
15 31.05 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
HEAT 2 / 9
17 31.61 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
23 32.94 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
DNS Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
HEAT 3 / 9
6 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
9 29.79 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
13 30.52 Fie Hoffman Greve Atletik
HEAT 4 / 9
20 32.36 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
21 32.44 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
24 34.34 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 5 / 9
14 30.57 Vibha Soren 2001 Københavns IF
19 32.12 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
22 32.48 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
HEAT 6 / 9
5 29.22 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
12 30.34 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
18 32.09 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
HEAT 7 / 9
8 29.75 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
16 31.26 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
HEAT 8 / 9
4 28.74 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 29.73 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
10 29.86 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
HEAT 9 / 9
1 27.00 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 27.84 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 28.47 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.93 Jakob Binau Nielsen 2000 Korsør AM X 12.93 12.39 X 12.91 12.57
2 12.08 Alexander Haugeby 2000 Sparta 10.84 11.80 11.79 12.08 X 11.59
3 11.92 Max Blom 2000 Bagsværd AC 10.70 11.49 11.92 X X X
4 11.70 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 10.03 10.71 11.70 10.79 X 11.18
5 10.81 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik X X 10.41 10.08 10.65 10.81
6 10.78 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK 10.45 10.78 10.38 X 10.50 10.32
7 9.45 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 9.45 9.15 9.23 8.69 X 9.16
8 9.16 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta 7.94 8.32 9.16 8.36 X X
9 9.04 Sebastian Larsen 2001 Sparta X 7.97 9.04
10 8.86 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta X X 8.86
11 8.06 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik Roskilde 8.06 7.94 7.23
12 6.73 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF X 6.32 6.73
13 6.40 Nicolaj Can Kurt 2001 Herlev Atletik 6.40 X 6.17
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.66 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
2 28.67 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
3 28.88 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
4 29.28 Simone Hjort 1999 Sparta
5 29.41 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
6 33.53 Liv Nielsen 1999 ROAR atletik Roskilde
HEAT 1 / 2
2 28.67 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
5 29.41 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
6 33.53 Liv Nielsen 1999 ROAR atletik Roskilde
HEAT 2 / 2
1 27.66 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 28.88 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
4 29.28 Simone Hjort 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 4.79 5.24 5.19 5.30 5.33 5.41
2 5.12 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 4.94 X X 4.63 5.12 5.00
3 5.10 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 5.04 5.06 5.10 4.99 X X
4 4.91 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF 4.81 4.85 4.76 4.84 X 4.91
5 4.84 Isabella Juul 2000 Sparta X 4.58 4.82 X 4.75 4.84
6 4.81 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC 4.64 4.34 4.81 X 4.64 4.67
7 4.71 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X X 4.63 X 4.71 3.63
8 4.40 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 4.03 3.96 4.38 4.22 4.40 4.35
9 4.34 Améli Kampp 2001 Sparta 4.34 4.30 X
10 4.28 Vibha Soren 2001 Københavns IF 4.28 4.17 X
11 4.26 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 3.53 4.26 4.18
12 4.21 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 3.97 3.98 4.21
13 4.21 Nanna Andersen Sparta 3.90 3.88 4.21
14 4.12 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.00 4.12 X
15 4.08 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF X 3.46 4.08
16 3.97 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 3.96 3.97 X
17 3.91 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta 3.80 3.91 3.91
18 3.66 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik 3.66 2.85 2.74
19 3.62 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik 3.33 2.94 3.62
20 3.59 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik 3.05 3.20 3.59
21 3.05 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF X 2.82 3.05
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
DNS Anna-Sophie Holm 2000 Holte Atletik
DNS Emma Eriksen 2000 Sparta
DNS Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 200 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.60 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 31.64 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 33.21 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 34.43 Elias Solvang 2005 IK Hellas
5 35.48 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 40.17 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 1 / 2
4 34.43 Elias Solvang 2005 IK Hellas
5 35.48 Marcus Lundby van der Mad 2005 Frederiksberg IF
6 40.17 Viktor W Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 31.60 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 31.64 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 33.21 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100
1 0.95 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta O O O XXX
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 115 120 125 130 133 135
1 1.33 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta O XO O O O XXX
2 1.15 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF O O XO XXX
3 1.05 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC O O XXO XO XXX
4 1.00 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik O XXX
Drenge 11 år - 200 meter - Day 2 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.43 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 30.49 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 30.54 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 30.57 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 31.75 Lucas Ravn 2004 Sparta
6 32.03 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
7 32.35 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
8 33.05 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
9 35.18 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
10 35.53 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC
11 35.70 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
12 35.74 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
13 36.07 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
14 36.58 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 1 / 5
8 33.05 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
10 35.53 Sofus Tange Peylecke 2004 Bagsværd AC
13 36.07 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
11 35.70 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
12 35.74 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
14 36.58 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 5
5 31.75 Lucas Ravn 2004 Sparta
9 35.18 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
DNS Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 5
4 30.57 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 32.03 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
7 32.35 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
HEAT 5 / 5
1 30.43 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 30.49 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 30.54 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Drenge 12 år - 200 meter - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 28.41 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 29.25 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 30.35 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 30.84 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 31.08 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 31.21 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
7 31.21 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
9 31.27 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
10 31.54 William Elsner 2003 Københavns IF
HEAT 1 / 4
5 30.84 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
9 31.27 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
HEAT 2 / 4
6 31.08 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 31.21 Lasse Darlem Brandt 2003 Ballerup AK
10 31.54 William Elsner 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
4 30.35 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
7 31.21 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 28.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 28.41 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 29.25 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 220 230 240 250 270 280 290 300 310 320 330 340
1 3.30 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA O O O XXO O XO O XXX
2 3.20 Maria Selck 1999 Sparta O O O O O XXX
3 2.80 Johanne Auener 1998 HG ATM O XO XO XXX
4 2.40 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA XO O O XXX
5 1.90 Kate Ladefoged 1998 Amager AC O O XXX
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 14:30
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 14:30
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.21 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 14.21 13.98 14.02 X 14.01 14.18
2 12.73 August Hallberg 1998 Sparta 12.03 11.80 12.17 12.50 12.53 12.73
3 12.64 Christoffer Holm 1999 Greve Atletik 12.25 12.64 12.00 12.50 12.60 X
4 12.12 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 10.67 X 11.41 11.58 X 12.12
5 11.96 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 10.94 11.26 11.28 11.96 X 11.40
6 11.05 Jeppe Emil Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 10.82 10.75 X X 10.13 11.05
7 9.07 Magnus Bessing 1998 Ballerup AK X 7.97 X 9.07 X X
DNS Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
Drenge 13 år - 200 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 28.11 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 28.87 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
3 31.23 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.21 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 25.24 Rasmus Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 25.44 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 25.82 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
5 26.64 Sinan Turkmen 2000 Københavns IF
6 27.63 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 28.01 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
8 28.05 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
9 28.48 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
10 29.28 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 1 / 4
6 27.63 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 28.01 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
8 28.05 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
9 28.48 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
HEAT 3 / 4
4 25.82 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
5 26.64 Sinan Turkmen 2000 Københavns IF
10 29.28 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 4 / 4
1 25.21 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 25.24 Rasmus Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 25.44 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 23.51 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
2 25.73 Louis S. Henriksen 1999 Sparta
3 25.77 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 25.97 Usche Aham 1999 Amager AC
5 26.04 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
6 26.06 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
HEAT 1 / 3
4 25.97 Usche Aham 1999 Amager AC
6 26.06 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 25.73 Louis S. Henriksen 1999 Sparta
DNS Oliver Theodoor Feldvoss 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 23.51 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
3 25.77 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 26.04 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.13 Simone Hjort 1999 Sparta 4.83 4.91 X X X 5.13
2 5.03 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF 4.88 4.88 X X 4.85 5.03
3 5.03 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.84 4.67 X 4.70 5.03 X
4 4.89 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 4.89 - - - - -
5 4.87 Ane Kjærgaard 1998 Sparta X X 4.54 X X 4.87
6 4.70 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF X X 4.68 4.70 3.82 4.60
7 4.63 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik 4.63 X 4.42 X X X
8 4.60 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 4.60 X 4.56 4.22 X 4.45
9 4.50 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta X X 4.50
10 4.48 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.48 X 4.47
11 4.48 Rikke Andersen 1998 Sparta 4.46 4.48 4.34
12 4.44 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM 4.40 4.40 4.44
13 4.34 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF 4.34 4.30 4.20
14 4.32 Nana Birch Krull 1999 Sparta X 4.32 4.07
15 3.91 Juliet Watson 1999 Sparta 3.88 3.90 3.91
16 3.91 Katja Andresen 1998 Amager AC 3.85 3.91 3.74
DNS Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 15:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.57 Annette Nielsen 1996 Københavns IF 5.44 5.45 5.52 5.29 X 5.57
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:15
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.08 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik 13.26 13.86 14.03 12.77 14.08 13.82
2 13.81 Mads Christiansen 1997 Sparta 11.48 13.03 13.75 12.99 X 13.81
3 11.74 Asger Østerby 1997 Greve Atletik X X 11.22 10.89 11.74 11.47
4 11.47 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 10.39 10.43 X 10.59 10.99 11.47
5 11.28 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK X 11.28 10.96 - - -
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.61 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.63 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 11.48 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 12.37 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 12.48 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 12.61 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 12.97 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.80 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 10.84 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 10.88 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 11.51 Freja K. Madsen 2002