Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
1 q 11.63 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
2 q 12.34 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 591 q 12.60 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 12.95 Tsinat Krause 2004 Sparta
5 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
6 14.23 Elvira Batko 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.4
1 q 11.54 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 12.49 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 592 12.60 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 13.83 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
DNF Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.6
1 q 11.63 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
2 q 11.65 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 11.67 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
4 12.68 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 14.25 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
6 15.92 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 250 Elvira Batko 2004 Sparta
3 272 13.26 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 435 11.97 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
5 255 12.27 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 547 14.12 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
7 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 15 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 270 12.56 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 58 11.76 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 253 12.49 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 27 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 261 12.67 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 264 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 257 12.38 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 152 14.12 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
7 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 13 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 140 145 150 155 160 165 170 175
1 1.70 Christoffer Åndahl 2000 KIF XO XO XX
2 1.55 Magne V. Kanneworff 2000 KIF O XO O XXX
3 1.45 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK O XXO XXO XXX
4 1.30 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik O XO O XXX
5 0.00 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
5 0.00 Samuel Anker 2000 Viking Atletik XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 421 1.79 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 131 1.73 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 418 1.58 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
4 664 1.55 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
5 84 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
6 646 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.97 (+2.1) Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas 4.55 (+0.2) 4.81 (+1.1) X 4.97 (+2.1) 4.79 (+0.1)
2 4.88 (+2.2) Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.87 (+0.0) 4.77 (+1.3) 4.76 (+1.1) 4.63 (+0.3) 4.88 (+2.2) 4.81 (+1.2)
3 4.33 (+0.5) Ayoe Røbel 1998 Sparta 4.25 (+1.3) 4.33 (+0.5) 4.04 (+0.7) 3.83 (+1.4) 3.88 (+1.3) 3.92 (+0.5)
4 4.27 (+2.0) Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA 3.71 (+0.4) 4.24 (+0.2) 3.94 (+0.0) 4.25 (+1.0) 4.27 (+2.0)
DNS Simone Hjort 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 626 Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 111 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 340 DNS Simone Hjort 1999 Sparta
4 205 4.95 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
5 438 5.05 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.30 (+1.3) Sandra B Christensen 1995 Amager AC 5.30 (+1.3) 5.29 (+1.3) X X 5.21 (+0.0)
2 4.06 (+1.3) Michelle Holding 1995 Vordingborg AC 3.95 (+1.0) 3.99 (+1.8) 3.96 (+0.6) 3.91 (+2.1) 4.06 (+1.3)
3 4.05 (+2.6) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 4.00 (+2.2) 3.94 (+2.4) 3.97 (+2.0) 3.85 (+0.4) 3.91 (+0.3) 4.05 (+2.6)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 4.21 Michelle Holding 1995 Vordingborg AC
2 25 4.56 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
3 589 5.51 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.85 (-3.6) Sofus Lassen 2003 Sparta 4.85 (-3.6) 4.05 (-2.0) 3.63 (-1.5) 4.81 (-1.9) X 4.80 (-2.1)
2 4.77 (-2.4) Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.45 (-3.3) 4.43 (-2.6) 4.23 (-2.2) 4.46 (-1.9) 4.52 (-0.5) 4.77 (-2.4)
3 4.65 (-1.6) Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.39 (-1.7) 4.46 (-2.3) 4.49 (-1.4) 4.45 (-1.8) 4.65 (-1.6) 4.50 (-3.2)
4 4.51 (-2.7) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.43 (-4.0) 3.97 (-1.7) 4.40 (-2.6) X 4.51 (-2.7) 4.50 (-1.6)
5 4.43 (-1.6) Oliver Veselinovski 2003 Sparta 4.29 (-3.2) 3.55 (-2.9) 4.43 (-1.6) 3.50 (-2.5) 4.27 (-1.8) 4.21 (-1.1)
6 4.32 (-1.2) Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik 4.32 (-1.2) 4.24 (-0.7) 4.30 (-1.9) 4.12 (-1.5) 4.18 (-2.6) 4.30 (-1.5)
7 4.27 (-1.7) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.27 (-1.7) 4.08 (-3.9) 4.17 (-1.6)
8 4.27 (-1.2) Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.27 (-1.2) 4.12 (-1.3) 4.05 (-1.1)
9 4.07 (-3.1) Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 4.07 (-3.1) 3.95 (-2.2) 4.03 (-1.6)
10 3.96 (+0.0) Mik Lønborg 2003 KIF 3.89 (-1.5) 3.92 (-1.8) 3.96 (+0.0)
11 3.85 (-1.0) Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF 3.85 (-1.0) 3.83 (-1.5) 3.80 (-1.7)
12 3.83 (-2.4) Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF 3.83 (-2.4) 2.65 (-1.4) 3.75 (-2.7)
13 3.75 (-1.2) Holger Riis 2003 Sparta 3.75 (-1.2) 3.66 (-2.0) X
14 2.95 (-0.8) Jakob Sønder 2003 KIF 2.95 (-0.8) 2.79 (-0.4) 2.10 (-1.9)
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
DNS Magnus Herche 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 608 Holger Riis 2003 Sparta
2 496 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 102 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 596 DNS 3.21 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 407 3.61 Jakob Sønder 2003 KIF
6 638 4.01 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 580 DNS 4.03 Magnus Herche 2003 Amager AC
8 411 4.15 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
9 408 4.16 Mik Lønborg 2003 KIF
10 223 4.20 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
11 121 4.24 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
12 308 4.49 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
13 329 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
14 510 4.76 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
15 312 4.79 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
16 316 5.22 Sofus Lassen 2003 Sparta
SCRATCH
1 636 DNS 0.46 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+0.8) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.07 (-1.2) 4.96 (-1.6) 5.24 (-1.3) 4.98 (-1.3) X 5.41 (+0.8)
2 5.16 (+0.0) Luke Basiliadis 2002 Gullfoss 4.80 (-1.9) X 4.31 (-2.1) X 5.16 (+0.0) 5.09 (-1.7)
3 5.02 (-1.3) Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.88 (-1.3) 4.92 (-0.5) 4.97 (-1.1) 4.71 (-1.0) 4.84 (-1.7) 5.02 (-1.3)
4 4.96 (-0.6) Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 4.96 (-0.6) 4.89 (-0.4) 4.83 (-1.9) 4.89 (-0.8) X X
5 4.89 (-2.8) Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.88 (-1.5) 4.72 (+0.0) X 4.86 (+0.0) 4.89 (-2.8) X
6 4.59 (-1.3) Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia 4.39 (+1.1) 4.59 (-1.3) 4.57 (-1.6) 4.55 (-0.1) 4.28 (-2.1) 4.56 (-2.8)
7 4.20 (-0.8) Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 4.20 (-0.8) 4.19 (+0.0) 4.19 (-0.5)
8 4.20 (-0.8) Alexander Vand 2002 Gullfoss 4.20 (-0.8) 4.05 (-1.0) 3.83 (-1.5)
9 4.14 (+0.0) Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 4.14 (+0.0) 3.90 (-1.3) 4.07 (-1.4)
10 3.96 (-1.2) Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM 3.96 (-1.2) 3.80 (+0.5) 3.72 (-1.3)
11 3.93 (-1.1) Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 3.93 (-1.1) 3.93 (-0.8) 3.89 (-1.1)
12 3.87 (-1.2) Ketil V. Kanneworff 2002 KIF 3.87 (-1.2) 3.60 (-1.5) 3.80 (-1.0)
13 3.32 (-1.7) Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 3.29 (-0.5) 3.26 (-1.0) 3.32 (-1.7)
14 3.14 (+0.0) Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF 3.14 (+0.0) X 2.94 (-1.2)
DNS Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 522 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
2 414 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
3 528 DNS Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
4 29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 63 3.36 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
6 583 3.57 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
7 53 4.13 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 124 4.56 Alexander Vand 2002 Gullfoss
9 70 4.69 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
10 141 4.72 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
11 52 4.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
12 125 4.88 Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
13 71 4.89 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
14 323 4.95 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
15 208 5.00 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: +1.7
1 q 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
2 11.06 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 11.84 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 11.98 Mille Bendtsen 2007 KIF
DNS Sophia Holze 2006 KIF
HEAT 2 / 7 - Wind: +2.2
1 q 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 11.43 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.44 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
5 11.64 Mille Elmer 2007 KIF
HEAT 3 / 7 - Wind: +2.5
1 q 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
2 q 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 q 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
4 q 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7 - Wind: +1.9
1 q 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
2 q 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 10.75 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
4 11.00 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.78 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 11.83 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 5 / 7 - Wind: +1.6
1 q 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
3 q 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
4 10.90 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
5 10.92 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 11.73 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7 - Wind: +2.3
1 q 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 10.70 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 11.18 Laura Thygesen 2006 KIF
4 12.77 Josephine Preus 2007 HG
HEAT 7 / 7 - Wind: +1.8
1 q 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
4 10.72 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.49 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
2 371 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 353 DNS 10.26 Sophia Holze 2006 KIF
5 368 10.99 Sophia Bonde 2007 KIF
6 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 7
2 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 373 12.47 Mille Elmer 2007 KIF
4 537 9.49 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 359 12.40 Laura Rosenkvist 2007 KIF
6 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
HEAT 3 / 7
2 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 620 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
4 509 10.41 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 362 10.77 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 374 DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7
1 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 98 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 554 10.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
6 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
HEAT 5 / 7
1 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
3 357 10.43 Elisabeth Elsner 2006 KIF
4 354 10.69 Celina Hagihara 2006 KIF
5 153 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
6 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7
2 162 Josephine Preus 2007 HG
4 213 10.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 356 11.98 Laura Thygesen 2006 KIF
6 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
HEAT 7 / 7
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 377 13.52 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
4 194 10.25 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 546 11.19 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
6 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.3
1 q 10.97 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
2 q 13.01 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
3 q 13.22 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
4 q 13.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 13.64 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.8
1 q 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 12.67 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 q 13.06 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 q 13.29 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
5 15.74 Anders W. Jensen 2005 KIF
DNS Filip Ravn 2004 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 226 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 513 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 553 10.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 276 13.66 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 473 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 392 DNS Filip Ravn 2004 KIF
4 252 11.58 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 157 12.95 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 386 Anders W. Jensen 2005 KIF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.14 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 33.50 41.14 39.54 33.34 36.22 37.97
2 39.66 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 39.61 33.54 39.66 38.94 37.69 X
3 36.64 Ella Vikke Bentsen 2004 IK Olympia 34.23 35.08 32.69 36.32 36.64 31.61
4 35.15 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk 30.57 34.18 34.65 32.58 34.83 35.15
5 34.75 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 31.56 X 26.09 29.03 30.63 34.75
6 32.87 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 32.87 32.19 28.75 31.02 31.33 29.37
7 29.12 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 25.07 29.12 28.84
8 28.41 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 28.41 X 27.61
9 27.69 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club 24.32 25.57 27.69
10 26.64 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 25.89 26.64 26.50
11 20.62 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 17.09 20.62 16.98
12 20.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 20.31 18.97 15.02
13 16.93 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta 16.88 13.85 16.93
14 13.74 Ulrikka Juul 2005 Sparta X 9.65 13.74
15 13.39 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk 8.94 X 13.39
DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 89 DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
4 263 Ulrikka Juul 2005 Sparta
5 258 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
6 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
7 273 16.42 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 261 22.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
9 267 25.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
10 529 28.00 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
11 262 30.58 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
12 145 34.39 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
13 50 35.18 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
14 151 37.14 Ella Vikke Bentsen 2004 IK Olympia
15 265 37.74 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
16 150 41.40 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.9
1 q 9.95 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.12 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 q 11.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 11.86 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
6 12.57 Regitze Friis 2002 Amager AC
7 12.78 Alberte Ulrik 2003 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.2
1 q 9.99 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 10.52 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.32 Esther Arce 2002 Amager AC
4 11.92 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 12.21 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 13.46 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.7
1 q 9.99 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 12.52 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 12.58 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 13.66 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 14.67 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 619 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
3 586 13.26 Regitze Friis 2002 Amager AC
4 324 11.37 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 16 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 334 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 395 13.00 Alberte Ulrik 2003 KIF
8 322 Flora Chalmer 2003 Sparta
HEAT 2 / 3
2 628 13.52 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 311 11.47 Josefine Sørensen 2002 Sparta
4 493 10.10 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 325 10.87 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 566 12.97 Esther Arce 2002 Amager AC
7 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 319 12.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 326 10.16 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 475 10.87 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 332 12.55 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
7 564 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
SCRATCH
1 56 DNS 10.82 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +2.0
1 q 9.44 Lance Aabo 2006 HG
2 q 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 q 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
4 11.48 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
5 11.85 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.8
1 q 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
3 q 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
4 10.94 Carl Stenner 2007 KIF
5 11.28 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.8
1 q 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
2 q 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
3 11.13 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
4 11.41 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
DNS William Schultz 2006 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.3
1 q 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 10.79 Matteo Battain 2007 KIF
4 11.34 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
DNS Shady Mohamed 2006 KIF
DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.2
1 q 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 q 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 10.66 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.4
1 q 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
4 12.08 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
DNS Adam Skytte 2006 KIF
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 184 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
3 365 11.44 Marvin Jensen 2007 KIF
4 159 9.45 Lance Aabo 2006 HG
5 565 11.04 Daniel Lund 2006 Amager AC
6 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6
2 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
3 370 Carl Stenner 2007 KIF
4 557 9.71 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 360 10.90 Thomas Oldenburg 2006 KIF
6 138 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6
1 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
2 655 DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
3 164 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
4 183 10.55 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
5 375 DNS William Schultz 2006 KIF
6 637 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
HEAT 4 / 6
1 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
2 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 366 10.17 Kevin Jensen 2007 KIF
4 358 DNS 10.51 Shady Mohamed 2006 KIF
5 672 DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
6 369 Matteo Battain 2007 KIF
HEAT 5 / 6
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 549 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 185 DNS 10.24 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 49 10.48 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6
2 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
3 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 563 9.74 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 DNS 10.74 Adam Skytte 2006 KIF
6 139 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
SCRATCH
1 355 DNS Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 372 DNS 13.22 Linus Juhl 2007 KIF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.8
1 q 13.25 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
2 q 13.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 q 14.42 Mik Lønborg 2003 KIF
4 q 14.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 14.52 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 15.03 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 q 13.10 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
2 q 13.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 q 13.88 Niels Emil Boor 2002 KIF
4 q 14.16 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 14.88 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
6 16.83 Theodor Hvass 2002 Sparta
7 16.90 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
8 20.07 Jakob Sønder 2003 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
3 408 14.82 Mik Lønborg 2003 KIF
4 510 14.31 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 496 10.68 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 208 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
7 596 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 607 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 223 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
2 662 15.00 Niels Emil Boor 2002 KIF
3 70 14.51 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
4 71 12.66 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
5 316 13.04 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 312 14.52 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 333 16.64 Theodor Hvass 2002 Sparta
8 407 Jakob Sønder 2003 KIF
SCRATCH
1 636 DNS 14.86 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 10:50
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.45 Helena Ring 2002 Amager AC 23.05 X 21.81 X 18.58 24.45
2 23.10 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 18.70 X 22.96 X X 23.10
3 22.22 Sofia Lange 2002 KIF X X 16.22 21.02 X 22.22
4 20.54 Rebacca W. Clemmensen Herlev Atletik 20.54 20.29 X X X 19.37
5 18.57 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 18.43 13.05 12.10 12.47 18.57 17.40
6 17.97 Regitze Friis 2002 Amager AC 14.67 X 15.83 15.15 17.97 X
7 15.53 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia 15.35 X 15.53
8 14.93 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 13.90 X 14.93
9 14.34 Liv Nedergaard 2002 Sparta 14.34 X X
10 13.46 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 12.54 13.46 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 527 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
3 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
4 324 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 481 Rebacca W. Clemmensen Herlev Atletik
6 399 Sofia Lange 2002 KIF
7 140 15.90 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
8 586 20.11 Regitze Friis 2002 Amager AC
9 328 22.02 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 568 28.07 Helena Ring 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 12.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 12.82 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 13.67 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 13.84 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 14.12 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 16.24 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
DNS Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 518 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
4 436 14.01 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 299 12.59 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 543 12.81 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
7 35 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
8 37 DNS Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 140 145 150 153 157 160 162
1 1.60 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O XO O XO O XXX
2 1.50 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O O O O XXO XXO XXX
3 1.45 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik O XO XO XXO XXO XXX
4 1.40 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 O O XXX
5 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O XXO O XXX
6 1.40 Lukas M. Sørensen 2003 KIF XO O XXO XXX
7 1.35 August Østergaard 2003 Gentofte IK O O XO XXO XO XXX
8 1.30 William Elsner 2003 KIF O O O XXX
8 1.30 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 O XXX
10 1.30 Victor Chabert 2002 Greve Atletik XO O O XO O XXX
11 1.30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club XXO XO XXX
12 1.25 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC O O O O XXX
12 1.25 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O O O XXX
12 1.25 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta O O O XXX
15 1.25 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF XO O XO XXX
16 1.25 Neloo Falck 2003 KIF XXO XO XXX
17 1.20 Christian Lindgreen 2002 Sparta O O XO XXX
18 1.15 Theodor Hvass 2002 Sparta O XXX
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 208 1.56 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
2 70 1.48 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
3 71 1.45 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
4 412 1.44 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
5 315 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 214 1.40 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 409 1.35 Neloo Falck 2003 KIF
8 607 1.33 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
9 36 1.30 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
10 414 1.29 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
11 530 1.25 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club
12 596 1.25 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
13 333 1.10 Theodor Hvass 2002 Sparta
14 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
15 46 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
16 635 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
17 29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
18 336 Christian Lindgreen 2002 Sparta
19 410 William Elsner 2003 KIF
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 10:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.44 (+1.5) Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 5.44 (+1.5) 3.34 (+0.0) 3.60 (+0.1) 5.23 (+1.0) 4.89 (+1.9) 5.43 (+1.1)
2 5.07 (+1.6) Ida Jespersen 2000 Ballerup AK X X 4.79 (+1.3) X X 5.07 (+1.6)
3 4.88 (+1.6) Marie Dahi 2001 Greve Atletik X X 4.88 (+1.6) X X X
4 4.85 (+1.9) Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club 1.80 (+1.4) 4.68 (+2.7) 4.73 (+3.0) 4.51 (+2.6) 4.72 (+1.8) 4.85 (+1.9)
5 4.71 (+3.6) Mathilde Yttesen 2001 Amager AC 4.60 (+0.8) 4.65 (+2.9) 4.65 (+1.8) 4.53 (+2.1) 4.59 (+1.8) 4.71 (+3.6)
6 4.69 (+2.5) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 4.69 (+2.5) 4.54 (+1.1) 4.49 (+2.2) 4.65 (+1.6) 4.67 (+3.1) 4.56 (+2.1)
7 4.62 (+1.8) Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK 4.58 (+0.0) 4.50 (+0.5) 4.62 (+1.8)
8 4.40 (+2.5) Vibha Soren 2001 KIF 4.40 (+2.5) 3.68 (+0.6) 3.87 (+1.8)
9 4.39 (+3.4) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik X 4.32 (+1.3) 4.39 (+3.4)
10 4.27 (+0.1) Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.27 (+0.1) X 4.21 (+1.5)
11 4.07 (+0.0) Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM 4.07 (+0.0) 4.02 (+1.6) 3.98 (+2.3)
12 3.86 (+0.3) Celina Krog Vordingborg AC 3.76 (+1.6) 3.80 (+0.5) 3.86 (+0.3)
13 3.73 (+1.5) Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF 3.60 (+1.2) 3.73 (+1.5) 3.64 (+1.6)
14 3.30 (+1.8) Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 3.30 (+1.8)
DNS Ellen Balslev 2001 KIF
DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
2 499 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 337 DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 406 3.82 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 170 4.12 Celina Krog Vordingborg AC
6 285 DNS 4.16 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 659 4.32 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
8 402 DNS 4.43 Ellen Balslev 2001 KIF
9 525 4.50 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
10 401 4.62 Vibha Soren 2001 KIF
11 67 4.80 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
12 436 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
13 581 4.94 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
14 543 5.00 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
15 349 5.00 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
16 5 5.31 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
17 279 5.54 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
SCRATCH
1 346 NQ Clara Kall 1999 Sparta
2 691 NQ Sarah S. Dahl 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:55
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 DUR 60.55 Mads Lund 2000 Sparta X 53.40 X 55.44 60.55 58.92
2 48.28 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør 46.33 47.38 48.28 45.04 45.47 X
3 40.79 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 38.16 40.79 37.70 35.72 X 34.76
4 39.25 Seabstian Nielsen 2000 Sparta X 37.24 39.25 35.84 25.27 37.30
5 37.11 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia X 29.91 37.11 X 33.36 35.60
6 35.82 Sebastian Larsen 2001 Sparta 35.82 35.17 31.72 31.02 34.83 33.88
7 34.46 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club X 34.25 34.46
8 34.26 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC Atletik 34.26 32.21 29.09
9 33.72 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA 30.75 X 33.72
10 30.43 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 30.43 X X
11 23.48 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk 21.69 19.45 23.48
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
2 122 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC Atletik
3 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
4 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
5 117 34.50 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
6 293 36.83 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
7 625 38.25 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
8 155 40.62 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
9 127 45.61 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
10 650 52.18 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør
11 277 56.27 Mads Lund 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.6
1 14.80 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 15.46 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 17.58 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 438 16.67 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
5 281 15.19 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 278 15.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
SCRATCH
1 298 DNS 16.66 Leonora Hede 1998 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 3.94 (-2.1) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 3.57 (-0.3) Celina Hagihara 2006 KIF
3 3.51 (-3.7) Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 3.49 (-3.2) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 3.36 (-1.8) Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 3.35 (-5.7) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
7 3.23 (-0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
8 3.19 (-0.4) Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
9 3.17 (-2.9) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
10 3.16 (-2.2) Elisabeth Elsner 2006 KIF
11 3.14 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
12 3.11 (-0.3) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
13 3.08 (-1.1) Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
14 2.93 (-1.7) Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
15 2.88 (-0.7) Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
16 2.87 (+0.0) Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
17 2.87 (-2.5) Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
18 2.85 (-3.0) Laura Rosenkvist 2007 KIF
19 2.84 (-2.4) Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
20 2.80 (-0.4) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
21 2.79 (-0.4) Laura Thygesen 2006 KIF
22 2.76 (-1.1) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
23 2.72 (-2.4) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
24 2.61 (-0.2) Mille Elmer 2007 KIF
25 2.60 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
26 2.59 (-3.0) Josephine Preus 2007 HG
27 2.58 (-1.3) Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
28 2.51 (+0.0) Anna Solvang 2007 IK Hellas
29 2.51 (-0.5) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
30 2.50 (-0.5) Sophia Bonde 2007 KIF
31 2.40 (-3.2) Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
32 2.35 (-1.1) Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
33 2.34 (-0.6) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
34 2.29 (-2.4) Mille Bendtsen 2007 KIF
35 2.17 (-1.5) Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
36 2.15 (-1.9) Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
HEAT 1 / 2
1 3.94 (-2.1) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.81 (-1.7) 3.81 (-1.3) 3.92 (-2.6) 3.94 (-2.1) 3.86 (-2.8) 3.78 (-3.5)
3 3.51 (-3.7) Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 3.45 (-1.0) 3.18 (-2.6) 3.51 (-3.7) 3.33 (-4.3) 3.51 (-0.9) 3.50 (-2.1)
4 3.49 (-3.2) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.31 (-3.2) 3.22 (-1.4) 3.27 (-1.7) 3.27 (-2.9) 3.49 (-3.2) 3.42 (-1.6)
6 3.35 (-5.7) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 3.15 (-1.7) 3.07 (-2.5) 3.08 (-2.2) 3.04 (-2.8) 3.35 (-5.7) 3.29 (-3.2)
9 3.17 (-2.9) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 2.90 (-2.4) 2.93 (-0.9) 3.15 (-1.5) 2.91 (-2.0) 3.17 (-2.9) 2.90 (-2.5)
10 3.16 (-2.2) Elisabeth Elsner 2006 KIF 3.03 (-1.6) 3.04 (-1.4) 3.15 (-3.2) 3.16 (-2.2) 2.95 (-4.1) X
13 3.08 (-1.1) Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas 2.84 (-1.3) 3.08 (-1.1) 3.05 (-2.0)
14 2.93 (-1.7) Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk 2.93 (-1.7) 2.91 (-2.3) 2.52 (-2.0)
15 2.88 (-0.7) Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club 2.70 (-3.9) 2.88 (-0.7) 2.66 (-0.7)
17 2.87 (-2.5) Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 2.87 (-2.5) 2.60 (-4.0) 2.70 (-1.9)
18 2.85 (-3.0) Laura Rosenkvist 2007 KIF X 2.85 (-3.0) 2.69 (-2.2)
19 2.84 (-2.4) Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia 2.84 (-2.4) 2.79 (-2.3) 2.73 (-2.5)
23 2.72 (-2.4) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 2.72 (-2.4) 2.60 (-2.6) 2.67 (-2.7)
24 2.61 (-0.2) Mille Elmer 2007 KIF 2.52 (-4.2) 2.61 (-0.2) 2.57 (-3.2)
26 2.59 (-3.0) Josephine Preus 2007 HG 2.38 (-2.4) X 2.59 (-3.0)
27 2.58 (-1.3) Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas 2.58 (-1.3) 2.51 (-3.1) 2.55 (-2.3)
31 2.40 (-3.2) Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM 2.40 (-3.2) 2.23 (-4.4) 2.25 (-3.7)
34 2.29 (-2.4) Mille Bendtsen 2007 KIF 2.26 (-1.3) 2.29 (-2.4) X
36 2.15 (-1.9) Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF 1.85 (-2.8) 1.96 (-2.0) 2.15 (-1.9)
HEAT 2 / 2
2 3.57 (-0.3) Celina Hagihara 2006 KIF 3.30 (-1.1) 3.42 (-1.8) 3.49 (-2.7) 3.43 (-1.7) 3.38 (-1.1) 3.57 (-0.3)
5 3.36 (-1.8) Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF 2.83 (+0.0) 3.10 (-2.2) 3.23 (-1.4) 3.36 (-1.8) 2.80 (-1.9) 3.02 (-2.5)
7 3.23 (-0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.17 (-2.8) 2.90 (-3.8) 3.16 (-0.1) 3.10 (-1.7) 3.20 (-0.7) 3.23 (-0.9)
8 3.19 (-0.4) Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas 3.03 (-2.3) 3.19 (-0.4) 3.11 (-0.4) 3.05 (+0.0) 3.15 (-0.3) 3.08 (-0.2)
11 3.14 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club X X 3.12 (-0.2) 3.14 (+0.0) 3.03 (-2.3) 3.08 (-2.1)
12 3.11 (-0.3) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club X 3.11 (-0.3) 3.04 (-2.7)
16 2.87 (+0.0) Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club 2.87 (+0.0) 2.61 (-0.1) 2.70 (-0.2)
20 2.80 (-0.4) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.80 (-0.4) 2.60 (-1.7) X
21 2.79 (-0.4) Laura Thygesen 2006 KIF 2.76 (-0.8) 2.79 (-0.4) 2.72 (-2.0)
22 2.76 (-1.1) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 2.76 (-1.1) 2.72 (-0.2) 2.72 (-0.7)
25 2.60 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik X 2.60 (+0.0) 2.48 (-0.5)
28 2.51 (+0.0) Anna Solvang 2007 IK Hellas 2.51 (+0.0) 2.46 (-1.2) 2.50 (-0.6)
29 2.51 (-0.5) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 2.51 (-0.5) X 2.16 (+0.0)
30 2.50 (-0.5) Sophia Bonde 2007 KIF 2.38 (-2.3) 2.50 (-0.5)
32 2.35 (-1.1) Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik X 2.17 (-0.9) 2.35 (-1.1)
33 2.34 (-0.6) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.30 (-0.4) 2.11 (-1.7) 2.34 (-0.6)
35 2.17 (-1.5) Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF 2.08 (-2.9) 2.14 (-2.1) 2.17 (-1.5)
DNS Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 206 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 162 Josephine Preus 2007 HG
4 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
5 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
6 213 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
7 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
8 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
9 364 2.03 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
10 541 2.52 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
11 373 2.70 Mille Elmer 2007 KIF
12 363 2.72 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
13 153 2.83 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
14 359 2.85 Laura Rosenkvist 2007 KIF
15 194 3.03 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
16 509 3.06 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
17 357 3.30 Elisabeth Elsner 2006 KIF
18 98 3.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
19 537 4.08 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 203 Anna Solvang 2007 IK Hellas
6 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
7 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
8 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
9 9 DNS Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
10 368 2.65 Sophia Bonde 2007 KIF
11 377 2.69 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
13 362 2.80 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
14 356 2.93 Laura Thygesen 2006 KIF
15 546 3.01 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
16 539 3.10 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
17 554 3.12 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
18 354 3.61 Celina Hagihara 2006 KIF
19 547 3.68 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 14.29 Mads Lund 2000 Sparta
2 16.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 17.59 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
DNS Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 117 17.73 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 277 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
5 131 DNS 16.32 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
6 338 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.91 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.73 11.90 11.78 12.79 12.38 12.91
2 12.38 Ayoe Røbel 1998 Sparta X 12.38 12.12 11.68 X 11.69
3 12.26 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 11.08 11.99 11.83 11.81 12.26 12.07
4 10.49 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.00 10.25 10.49 9.83 10.28 10.25
5 9.96 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas 9.29 9.96 9.57 9.44 9.48 9.47
6 8.16 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club 7.86 8.16 7.78
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 533 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club
2 205 10.78 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
3 103 11.30 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 278 13.06 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
5 626 13.20 Ayoe Røbel 1998 Sparta
6 100 13.94 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 8.18 Lise Hansen 1975 IK Hellas 7.95 X 8.10 7.95 8.18
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 Lise Hansen 1975 IK Hellas
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.45 Gerda Ribjerg 1960 Fremad Holbæk 9.91 11.24 9.97 10.29 11.45 10.44
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 11.67 Gerda Ribjerg 1960 Fremad Holbæk
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 16.21 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 16.56 Villads Clausen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 622 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 597 16.45 Villads Clausen 1998 Amager AC
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 17.77 Klaus Præst Jaque 1992 KIF
99 18.22 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 430 19.90 Klaus Præst Jaque 1992 KIF
7 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 10.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 11.26 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 12.69 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 12.79 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 12.81 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 13.23 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 13.26 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 DNS 13.29 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 516 13.06 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 157 12.67 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 252 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 553 10.97 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 226 13.01 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
7 513 13.22 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
8 473 13.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.06 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
2 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 11.46 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 11.67 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 11.75 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 12.03 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
7 12.62 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
DNF Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 270 12.49 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 456 11.67 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 435 11.63 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
4 58 11.54 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 257 11.63 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 264 11.65 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 255 12.34 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 12 12.60 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.33 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club 49.33 44.16 43.26 45.90 47.83 46.76
2 47.80 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 47.80 46.06 41.31 X 47.55 41.68
3 42.03 Rune B. Prause 2004 Gullfoss 37.66 40.21 42.03 41.60 39.49 X
4 38.44 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 36.42 32.42 35.58 36.38 38.44 34.84
5 38.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik X 32.44 38.33 31.67 33.93 34.17
6 36.93 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 33.77 21.24 36.93 34.49 33.54 35.14
7 34.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 29.81 34.88 32.28
8 33.80 Oliver Larsen 2005 Amager AC 32.47 33.80 33.36
9 29.57 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 26.84 29.57 25.76
10 28.62 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF X 24.60 28.62
11 28.08 Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK 25.20 28.08 17.98
12 27.69 Alfred Fisker 2004 IK Hellas 26.77 24.40 27.69
13 27.47 Simon Preus 2004 HG 27.47 26.85 22.50
14 26.79 Gustav Herold 2005 Sparta 26.79 24.30 20.07
15 25.95 David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club 24.88 25.69 25.95
16 25.28 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta 25.28 21.47 X
17 24.47 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF 24.47 22.24 X
DNS Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
DNS Filip Ravn 2004 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 584 Oliver Larsen 2005 Amager AC
2 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 488 Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK
4 271 Gustav Herold 2005 Sparta
5 534 David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club
6 19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
7 163 Simon Preus 2004 HG
8 517 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
9 680 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
10 392 DNS 32.33 Filip Ravn 2004 KIF
11 266 32.48 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta
12 226 33.96 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
13 631 35.16 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
14 629 DNS 35.64 Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
15 252 41.19 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
16 123 44.56 Rune B. Prause 2004 Gullfoss
17 148 48.46 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
18 553 50.14 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
19 686 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 9.78 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.83 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 10.57 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
7 11.28 Flora Chalmer 2003 Sparta
8 11.30 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 334 11.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 325 10.52 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 326 9.99 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 16 9.95 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 493 9.99 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 475 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 322 11.12 Flora Chalmer 2003 Sparta
8 324 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.29 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 12.44 12.53 12.31 12.81 13.29 X
2 10.26 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk 9.91 10.03 10.26 9.94 9.42 10.19
3 9.79 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik 9.51 9.13 8.77 9.12 9.79 9.63
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 83 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik
2 444 9.45 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
3 113 12.46 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.88 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik 10.83 11.88 11.30 X X 11.78
2 9.69 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 9.44 9.45 9.16 8.89 9.69 9.09
3 7.44 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik X 7.44 6.15 7.10 7.26 6.89
6KG 10.91 Bo Eske Nielsen 1962 KIF 10.91 10.71 10.46 10.67 10.36 10.88
6KG 9.98 Kristian Kolbye 1996 Amager AC X X 9.44 X 9.98 X
6KG 7.44 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik 7.05 6.84 7.44 7.23 6.86 6.52
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik
2 220 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
4 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
5 459 13.31 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
6 688 Bo Eske Nielsen 1962 KIF
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.72 Annesofie Hartmann Nielse 2000 KIF 34.72 X X X 31.20 X
2 32.95 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK 32.95 X X 30.15 X 28.87
3 31.23 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 30.03 31.09 X 31.23 30.71
4 18.66 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik 18.66 X 16.08 X 15.00 14.55
5 16.34 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF 16.28 15.76 16.34 X X 16.16
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 490 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
2 3 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK
3 68 18.52 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF
4 37 23.75 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
5 419 38.28 Annesofie Hartmann Nielse 2000 KIF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 12.51 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
2 12.94 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 13.03 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 13.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
5 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 13.82 Niels Emil Boor 2002 KIF
7 14.25 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
8 15.25 Mik Lønborg 2003 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 14.42 Mik Lønborg 2003 KIF
2 662 13.88 Niels Emil Boor 2002 KIF
3 316 13.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 71 13.10 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
5 208 13.25 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 496 13.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
7 312 14.16 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 510 14.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155
1 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XXX
2 1.50 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O O O O XXO XXX
3 1.45 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia O O O O O XO XXX
4 1.45 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XO XO XXX
5 1.40 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club O O O O O XXX
5 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta O O O O O O O O XXX
7 1.35 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O XO O XO XO O XXX
8 1.30 Simone N Iversen 2002 Sparta O O O XO O XXX
9 1.30 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta O XXO O XO XXX
10 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club O O O O O XXX
11 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XO XXX
12 1.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club O O O XXO XXX
12 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O O O O XXO XXX
14 1.20 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC O O XO O O XXX
15 1.20 Nina Loshak 2003 KIF O O O XO XO XXX
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 326 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 322 1.48 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 140 1.39 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
4 61 DNS 1.37 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
5 524 1.36 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 334 1.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 540 1.28 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
8 321 1.28 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
9 526 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
10 545 1.20 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
11 62 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
12 564 1.10 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
13 64 1.10 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
14 335 Simone N Iversen 2002 Sparta
15 489 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
16 384 Nina Loshak 2003 KIF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
9 10.00 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
10 10.12 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
11 10.15 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
12 10.23 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
13 10.36 Marvin Jensen 2007 KIF
14 10.41 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
15 10.53 Daniel Lund 2006 Amager AC
16 10.55 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 9.18 Lance Aabo 2006 HG
2 9.46 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 9.61 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 9.89 Kevin Jensen 2007 KIF
6 9.97 Thomas Oldenburg 2006 KIF
7 10.14 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 10.37 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 365 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
2 565 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 671 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
4 549 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 201 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
6 139 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
7 164 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
8 154 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2
1 360 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
2 563 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 215 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 557 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 159 9.44 Lance Aabo 2006 HG
6 366 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
7 30 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 183 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.23 (-1.2) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 4.21 (-1.2) 4.23 (-1.2) 4.13 (-1.7) 4.17 (-1.1) 4.20 (+0.0) 4.14 (-2.4)
2 4.00 (-1.9) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.90 (-0.1) 3.84 (-1.2) 4.00 (-1.7) 3.90 (-0.3) 4.00 (-1.9) 3.97 (-2.2)
3 3.83 (-1.8) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.47 (-0.2) 3.70 (-0.2) X X X 3.83 (-1.8)
4 3.78 (-2.1) Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 3.66 (-1.3) 3.78 (-2.1) 3.57 (-0.5) 3.57 (-0.2) 3.64 (-1.6) 3.70 (-2.5)
5 3.68 (-2.4) Karla Bundgaard 2005 Sparta 3.68 (-2.4) 3.30 (-3.1) 3.43 (-2.7) 3.68 (-1.0) 3.59 (-1.9) 3.60 (-2.1)
6 3.58 (-1.6) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.58 (-1.6) 3.49 (-0.8) 3.53 (-2.3) 3.51 (-1.3) 3.34 (-1.1) 3.42 (-1.3)
7 3.55 (-1.3) Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas 3.55 (-1.3) 3.48 (-2.1) 3.29 (-1.2)
8 3.46 (-0.8) Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 3.28 (-2.9) 3.46 (-0.8) 3.34 (-0.7)
9 3.42 (-3.0) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.22 (-2.5) 3.26 (-0.7) 3.42 (-3.0)
10 3.34 (-0.1) Astrid Lemmike 2005 IK Olympia 3.34 (-0.1) 3.30 (-0.6) 2.97 (-3.9)
11 3.27 (-1.5) Laura Andreasen 2005 Amager AC 2.88 (-2.0) 3.27 (-1.5) 3.08 (-1.4)
12 3.24 (-1.8) Zara Unal 2005 Herlev Atletik 3.20 (+0.0) 3.24 (-1.8) 2.48 (-1.9)
13 3.20 (-0.1) Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta 3.20 (-0.1) 3.16 (+0.0) 2.88 (-1.9)
14 3.19 (-1.9) Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF 3.19 (-1.9) X 2.84 (-1.0)
15 3.17 (-2.7) Ulrikka Juul 2005 Sparta 3.17 (-2.7) 3.00 (-2.1) 3.10 (-1.6)
16 3.17 (-1.4) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.17 (-1.4) 3.04 (-3.5) X
17 3.02 (-2.6) Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia X 3.02 (-2.6) 2.97 (-1.5)
18 0.00 (+0.0) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
2 176 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
3 610 Laura Andreasen 2005 Amager AC
4 511 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 652 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 128 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
7 258 2.96 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
8 263 3.06 Ulrikka Juul 2005 Sparta
9 182 3.11 Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas
10 270 3.19 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
11 147 3.24 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
12 152 3.45 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
13 267 3.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
14 273 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 261 3.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 259 3.95 Karla Bundgaard 2005 Sparta
17 255 4.08 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
18 262 4.08 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.55 (-1.3) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.21 (-0.3) 3.89 (-2.6) X 4.55 (-1.3) 4.40 (-2.1) 4.33 (-1.9)
2 4.54 (-2.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.23 (-2.6) 4.22 (-2.4) 2.60 (-1.4) 4.32 (-1.9) 4.41 (-3.8) 4.54 (-2.2)
3 4.33 (-1.9) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.31 (-2.3) 4.33 (-1.9) 4.25 (-1.5) 4.23 (-1.0) 4.21 (-1.8) 4.18 (-4.0)
4 4.29 (-0.7) Emilie Kirst 2004 Sparta 3.99 (-2.1) 4.07 (-2.8) 4.29 (-0.7) 4.05 (-4.1) 4.13 (-1.0) 4.11 (-2.7)
5 4.20 (-3.2) Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk 3.91 (-2.3) 4.05 (-1.2) 4.20 (-3.2) 4.08 (-3.1) 4.00 (-2.9) 3.71 (-1.7)
6 4.14 (-2.4) Nanna Schaldemose 2004 Sparta 3.82 (-3.2) 3.57 (-2.8) 4.14 (-2.4) 3.80 (-2.5) 4.08 (-1.3) X
7 4.12 (-2.1) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 3.99 (-1.9) 4.11 (-3.0) 4.12 (-2.1)
8 4.12 (-1.0) Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 4.10 (-2.8) 4.12 (-1.0) 3.90 (-2.5)
9 4.05 (-0.7) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.00 (-0.7) 4.05 (-0.7) 4.01 (-1.7)
10 3.99 (-1.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.99 (-1.1) 3.90 (-2.2) 3.96 (-1.8)
11 3.95 (-0.3) Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik 3.95 (-0.3) 3.77 (-2.7) 3.77 (-3.5)
12 3.86 (-1.8) Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK 3.80 (-2.4) 3.83 (-0.6) 3.86 (-1.8)
13 3.73 (-1.7) Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C 3.65 (-3.6) 3.51 (-0.9) 3.73 (-1.7)
14 3.66 (-2.8) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.53 (-1.2) 3.47 (-2.4) 3.66 (-2.8)
15 3.59 (-3.2) Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 3.53 (-3.6) 3.59 (-3.2) 3.52 (-2.0)
16 3.46 (-1.8) Barbara Neergaard 2004 KIF 3.40 (-2.6) 2.98 (-4.2) 3.46 (-1.8)
17 3.45 (-1.8) Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.36 (-3.1) 3.07 (-2.7) 3.45 (-1.8)
18 3.44 (-0.8) Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club 3.44 (-0.8) 3.31 (-0.4) 3.13 (-1.3)
19 3.42 (-2.3) Asta Borggaard 2004 IK Olympia 3.17 (-3.2) 3.42 (-2.3) 3.37 (-3.0)
20 3.31 (-4.5) Angelina Holme 2004 Greve Atletik 3.31 (-4.5) 3.28 (-2.3) 3.22 (-3.7)
21 3.16 (-2.1) Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas 3.15 (-1.9) 3.16 (-2.1) 2.97 (-3.9)
22 3.11 (-1.5) Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk 3.11 (-1.5) 3.07 (-3.0) 2.92 (-2.1)
23 2.92 (-1.8) Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik 2.92 (-1.8) 2.74 (-2.1) 2.64 (-4.3)
DNS Vera Dalsgaard 2004 KIF
DNS Naomi Ilima Jensen 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
2 465 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
3 495 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 192 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
5 145 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
6 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
8 673 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
9 254 DNS 3.07 Naomi Ilima Jensen 2004 Sparta
10 529 3.15 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
11 15 3.68 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
12 379 3.71 Barbara Neergaard 2004 KIF
13 150 3.76 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
14 275 3.83 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 1 3.99 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
16 257 3.99 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
17 378 DNS 4.00 Vera Dalsgaard 2004 KIF
18 256 4.09 Emilie Kirst 2004 Sparta
19 50 4.16 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
20 264 4.18 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
21 211 4.24 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
22 435 4.25 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
23 521 4.33 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
24 253 4.45 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
25 58 4.67 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.1
9 10.19 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
10 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
11 10.42 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
12 10.49 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
13 10.54 Sophia Bonde 2007 KIF
14 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
15 10.61 Elisabeth Elsner 2006 KIF
16 10.66 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.6
1 9.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 9.47 Celina Hagihara 2006 KIF
3 9.57 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
5 10.01 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
7 10.32 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
8 10.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 639 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
2 195 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 554 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
4 362 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
5 357 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
6 363 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
7 153 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
8 368 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
HEAT 1 / 2
1 509 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 186 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 213 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 537 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 354 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
6 620 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
7 194 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
8 98 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.18 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.96 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
4 12.06 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 12.62 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 13.22 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
9 13.30 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.8
1 11.18 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 11.96 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
5 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
8 13.22 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.6
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
4 12.06 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.62 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
9 13.30 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 109 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 65 12.42 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
5 44 11.08 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 585 12.35 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 82 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
HEAT 2 / 2
3 444 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
4 10 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 302 DNS 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 11 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 113 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.5
1 11.02 Jakob H. Andersen 1997 HG
2 11.20 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 11.42 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd Atletik Club
4 11.60 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 11.66 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
6 11.83 Jan Swensson 1977 Roar Atletik
7 11.94 Kristoffer Bonde 1991 KIF
8 12.24 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 429 12.28 Kristoffer Bonde 1991 KIF
2 222 12.00 Jan Swensson 1977 Roar Atletik
3 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
4 34 11.77 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 39 11.39 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
6 552 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd Atletik Club
7 167 11.27 Jakob H. Andersen 1997 HG
8 497 11.51 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
SCRATCH
1 168 DNS 11.89 Simon Harbo 1995 HG
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 12.76 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 12.88 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 13.71 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
4 14.01 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 14.51 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 281 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 205 13.80 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
5 100 12.79 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 111 13.78 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 106 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 298 DNS 13.48 Leonora Hede 1998 Sparta
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.31 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 40.31 36.69 32.45 37.84 36.33 34.00
2 39.70 Kevin Jensen 2007 KIF 39.70 36.90 32.15 39.34 36.95
3 36.70 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia 31.93 36.70 34.22 35.32 36.30 35.05
4 35.58 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 34.21 34.63 35.55 35.58 35.36 34.14
5 35.45 Rolf Risager 2006 Amager AC 27.90 32.61 33.87 33.85 35.45 27.24
6 34.28 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 31.21 34.28 32.64 32.37 31.95 33.07
7 30.58 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 29.52 26.86 28.57 30.58 27.36 27.67
8 29.26 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik 27.00 29.26
9 28.88 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 28.51 28.15 28.88
10 28.54 Marvin Jensen 2007 KIF 28.54 28.36 28.52
11 26.20 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik 26.20 X 21.99
12 24.24 Carl Stenner 2007 KIF 19.59 24.24 22.18
13 21.22 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club 21.22 18.99 10.64
14 19.45 Thomas Oldenburg 2006 KIF 19.45 18.98 12.25
15 19.38 Phillie Holme 2007 Greve Atletik 19.38 18.52
16 17.06 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik 16.57 17.06 10.66
17 16.32 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 15.34 16.32 14.60
18 16.09 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 16.09 10.62 8.34
19 11.54 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas 9.48 3.98 11.54
DNS Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 687 Phillie Holme 2007 Greve Atletik
2 672 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
3 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
4 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 587 Rolf Risager 2006 Amager AC
6 557 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
7 532 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
8 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
9 197 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
10 138 13.80 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
11 184 14.70 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
12 370 18.42 Carl Stenner 2007 KIF
13 365 21.92 Marvin Jensen 2007 KIF
14 360 23.24 Thomas Oldenburg 2006 KIF
15 164 DNS 26.25 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
16 49 26.89 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 555 29.55 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
18 139 31.34 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
19 366 37.62 Kevin Jensen 2007 KIF
20 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
SCRATCH
1 367 DNS Hector Wielechowski 2007 KIF
2 375 DNS William Schultz 2006 KIF
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 13.06 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
2 13.66 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
3 13.86 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
4 14.71 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
5 16.58 Anke Hagen 1966 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 204 Anke Hagen 1966 IK Hellas
2 441 14.26 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
3 589 13.01 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
5 54 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
7 484 15.09 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.93 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 44.93 42.10 43.78 44.42 41.10 44.51
2 40.68 Dren Meri 2002 IK Olympia 33.88 34.41 38.80 39.84 40.68
3 36.38 Oswald Carstensen 2002 Sparta 30.38 31.19 35.11 31.96 36.38 33.47
4 34.49 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 31.81 X 28.92 31.82 34.49
5 34.09 Aksel Lange 2002 Greve Atletik 23.45 30.76 34.09 31.03 27.16 33.64
6 33.98 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 31.88 33.98 32.35 31.21 32.26 33.37
7 32.69 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 32.69 X 32.05
8 29.53 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 27.00 28.64 29.53
9 29.26 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 29.26 24.15 X
10 26.40 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 22.67 24.17 26.40
11 25.93 Mik Lønborg 2003 KIF 25.93 23.08 23.58
12 25.44 Anders Bang 2002 Sparta 23.94 24.49 25.44
13 24.50 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 24.34 24.50 23.01
14 24.40 Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club 17.60 24.40 19.92
15 24.03 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik 22.78 24.03 18.98
16 22.82 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 18.20 19.65 22.82
17 22.59 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 13.37 22.59 21.08
18 21.68 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik X 15.44 21.68
19 21.67 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 21.67 21.62 X
20 21.50 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF X X 21.50
21 21.23 Lukas M. Sørensen 2003 KIF 20.88 21.23 19.82
22 21.17 Neloo Falck 2003 KIF 21.17 9.28
23 20.41 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 20.41 17.52 15.90
24 19.84 William Elsner 2003 KIF 19.84 17.25 17.99
25 18.09 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club 18.09 16.42
26 17.98 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF 17.04 17.00 17.98
27 17.47 Jakob Sønder 2003 KIF 17.47 13.24 17.18
28 17.03 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas 17.03 13.76 15.74
29 15.72 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF X 14.41 15.72
DNS William Elmer 2002 Greve Atletik
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
2 412 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
3 409 Neloo Falck 2003 KIF
4 33 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
5 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
6 121 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
7 407 Jakob Sønder 2003 KIF
8 198 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
9 28 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik
10 624 DNS William Elmer 2002 Greve Atletik
11 583 18.16 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
12 63 18.60 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
13 410 19.69 William Elsner 2003 KIF
14 411 20.68 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
15 223 20.80 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
16 116 21.40 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
17 53 22.44 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
18 638 22.66 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
19 510 23.65 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
20 530 24.05 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club
21 408 26.02 Mik Lønborg 2003 KIF
22 327 26.15 Anders Bang 2002 Sparta
23 590 27.24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
24 596 27.95 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
25 329 31.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
26 315 32.26 Oswald Carstensen 2002 Sparta
27 307 32.30 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
28 70 34.93 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
29 71 36.85 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
30 149 44.20 Dren Meri 2002 IK Olympia
31 97 46.34 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.83 (+2.7) Peter Rasmussen 1998 Amager AC 5.83 (+2.7) X X 5.71 (+1.4) 5.78 (+1.5) X
2 5.51 (+1.7) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA 5.40 (+3.0) 5.51 (+1.7) 5.32 (+1.4) 5.35 (+1.6) 5.42 (+2.7) 5.42 (+2.7)
3 5.37 (+2.1) Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 5.37 (+2.1) 5.36 (+1.6) 5.09 (+0.6)
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 109 5.61 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 585 5.98 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
4 44 DNS 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.37 (+1.7) Kasper Andersson 1997 Greve Atletik 5.49 (+4.5) 5.78 (+1.4) X 5.04 (+2.2) 6.37 (+1.7) X
2 6.11 (+1.4) Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.79 (+2.8) 6.05 (+2.0) 4.65 (+2.0) 4.40 (+2.6) 6.11 (+1.4) 6.00 (+3.6)
3 5.34 (+1.5) Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik 5.34 (+1.5) 4.84 (+1.9) X 4.91 (+2.0) 4.96 (+1.7) 4.97 (+3.3)
4 4.62 (+2.5) Daniel Friis 1991 Vordingborg AC 4.32 (+1.8) 4.49 (+2.4) X 4.62 (+2.5) 3.85 (+3.1) 4.53 (+3.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 34 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
4 172 4.80 Daniel Friis 1991 Vordingborg AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 22.60 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 23.22 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 23.47 Vincent Plas 2001 Sparta
4 23.50 Emil Frænde 2000 Sparta
5 23.58 Mads Lund 2000 Sparta
6 23.85 William Devantier 2000 Sparta
7 23.95 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 24.26 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
9 24.93 Jonathan Makwarth 2000 KIF
10 25.15 Gabriel Lausten 2000 Sparta
11 25.31 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
12 25.66 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
13 26.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
14 26.05 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
15 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
16 26.80 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
17 26.87 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
18 26.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
19 27.06 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
20 27.14 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
21 28.55 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
22 28.62 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
23 30.71 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
24 31.81 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
25 33.25 Mads Flade 2004 Viking Atletik
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.9
10 25.15 Gabriel Lausten 2000 Sparta
20 27.14 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
22 28.62 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
23 30.71 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
25 33.25 Mads Flade 2004 Viking Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.6
13 26.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
16 26.80 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
18 26.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
21 28.55 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
24 31.81 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
HEAT 3 / 5 - Wind: +2.4
12 25.66 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
14 26.05 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
15 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
17 26.87 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
19 27.06 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 4 / 5 - Wind: +1.0
5 23.58 Mads Lund 2000 Sparta
7 23.95 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 24.26 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
9 24.93 Jonathan Makwarth 2000 KIF
11 25.31 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.4
1 22.60 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 23.22 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 23.47 Vincent Plas 2001 Sparta
4 23.50 Emil Frænde 2000 Sparta
6 23.85 William Devantier 2000 Sparta
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 91 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
3 84 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
4 210 Mads Flade 2004 Viking Atletik
5 81 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
6 341 Gabriel Lausten 2000 Sparta
HEAT 2 / 5
2 296 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
3 416 30.00 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
4 293 27.65 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
5 338 28.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
6 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
HEAT 3 / 5
2 664 27.65 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
3 352 26.65 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
4 422 26.44 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
5 418 26.50 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
6 654 27.25 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 4 / 5
2 424 25.74 Jonathan Makwarth 2000 KIF
3 155 24.93 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 132 24.71 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 277 24.81 Mads Lund 2000 Sparta
6 137 25.51 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 5 / 5
2 305 24.37 Emil Frænde 2000 Sparta
3 443 24.08 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 135 22.74 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 306 23.83 Vincent Plas 2001 Sparta
6 290 24.33 William Devantier 2000 Sparta
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.26 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 30.42 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 31.45 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 31.49 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 32.32 Gustav Herold 2005 Sparta
6 32.69 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
7 33.12 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 38.08 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.1
2 30.42 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 31.45 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 31.49 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 32.32 Gustav Herold 2005 Sparta
8 38.08 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.2
1 30.26 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 32.69 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
7 33.12 Elias Solvang 2005 IK Hellas
DNS Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 686 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
2 632 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 517 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 271 Gustav Herold 2005 Sparta
5 157 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 202 34.46 Elias Solvang 2005 IK Hellas
3 269 31.12 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 161 33.75 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
5 629 DNS 35.56 Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:20
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.16 Peter Andersson 1999 Greve Atletik X 27.89 37.16 X 34.03 35.14
2 32.26 Emanuel Hammann 1999 KIF 29.27 32.26 X 31.72 31.50 31.00
3 25.67 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF 25.67 X 24.26 X X 24.82
4 25.54 Martin Skaaning 1998 IK Olympia 24.20 23.84 20.54 25.54 X X
5 24.05 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk 20.63 X 20.84 21.34 X 24.05
DNS Casper Jørgensen 1999 Amager AC
DNS Nikolai Grieger Larsen 1999 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 633 DNS Casper Jørgensen 1999 Amager AC
2 44 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 444 22.17 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
4 142 26.16 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
5 65 30.47 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
6 425 32.99 Emanuel Hammann 1999 KIF
7 80 DNS 35.00 Nikolai Grieger Larsen 1999 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 280 DNS 40.65 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 13:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.92 Klaus Jacob Jensen 1961 Holte Atletik X 40.92 X X 40.87 X
2 1.5 33.42 Bo Eske Nielsen 1962 KIF 30.16 32.76 33.42 32.11 X X
3 1.7 31.76 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik X 31.76 X X X X
4 31.36 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 31.17 30.93 X 30.54 30.25 31.36
5 1.7 29.85 Kristian Kolbye 1996 Amager AC X 29.65 X 29.85 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 460 Klaus Jacob Jensen 1961 Holte Atletik
2 220 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 459 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
4 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
5 688 Bo Eske Nielsen 1962 KIF
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.87 Carl Aabo 2004 HG
2 29.68 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 30.16 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 30.19 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
5 31.64 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
6 32.22 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
7 33.12 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 33.19 Christian Veselinovski 2004 Sparta
9 35.12 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
10 35.14 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.5
5 31.64 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
6 32.22 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
7 33.12 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 33.19 Christian Veselinovski 2004 Sparta
10 35.14 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.5
1 28.87 Carl Aabo 2004 HG
2 29.68 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 30.16 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 30.19 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
9 35.12 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
DNS Filip Ravn 2004 KIF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 86 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
3 92 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
4 680 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
5 678 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 251 Christian Veselinovski 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 392 DNS 35.00 Filip Ravn 2004 KIF
2 160 30.72 Carl Aabo 2004 HG
3 553 29.59 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 260 29.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 473 31.13 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 463 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
SCRATCH
1 462 DNS Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 1 / 6 - Wind: +3.0
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6 - Wind: +3.9
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.0
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
DNS Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +1.4
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.3
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
HEAT 6 / 6 - Wind: +1.5
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 480 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
3 494 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
4 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
5 17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
6 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6
2 599 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
3 62 35.39 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 384 34.00 Nina Loshak 2003 KIF
5 382 35.00 Julie B. Nielsen 2003 KIF
6 380 36.88 Bianca Gad 2003 KIF
HEAT 3 / 6
2 385 DNS 34.00 Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
3 225 33.64 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 396 33.00 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
5 545 33.53 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
6 628 33.97 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 6
2 395 31.69 Alberte Ulrik 2003 KIF
3 319 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 576 30.86 Laura Pallesen 2003 Amager AC
5 317 31.10 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 21 31.40 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 6
2 394 30.83 Nanna Elmer 2003 KIF
3 321 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 322 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 326 30.05 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 331 30.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
HEAT 6 / 6
1 140 29.23 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
2 501 28.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 101 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 475 28.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 55 28.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 526 29.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 56 DNS Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 320 DNS 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 397 DNS 30.38 Karoline Bygwraa 2003 KIF
4 486 DNS 28.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.06 (-0.2) Lance Aabo 2006 HG
2 3.78 (-0.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 3.59 (-1.9) Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 3.58 (-3.9) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 3.56 (-1.8) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
6 3.46 (-1.6) Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
7 3.34 (-2.0) Shady Mohamed 2006 KIF
8 3.29 (-2.5) Rolf Risager 2006 Amager AC
9 3.28 (-2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik
10 3.22 (-1.3) Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
11 3.21 (-2.4) Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
12 3.16 (-2.0) Thomas Oldenburg 2006 KIF
13 3.11 (-2.8) Daniel Lund 2006 Amager AC
14 3.08 (-2.1) Adam Skytte 2006 KIF
15 3.00 (-1.4) Marvin Jensen 2007 KIF
16 2.98 (-2.3) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
17 2.97 (-0.7) Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
18 2.94 (-0.5) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
19 2.89 (-2.5) Matteo Battain 2007 KIF
20 2.85 (-1.6) Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club
21 2.85 (-1.8) Carl Stenner 2007 KIF
22 2.82 (-4.2) Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
23 2.82 (-1.2) Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
24 2.79 (-0.8) Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
25 2.75 (-1.7) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
26 2.73 (-3.2) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
27 2.68 (-3.2) Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
28 2.63 (-2.0) Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
29 2.40 (-1.6) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
30 2.29 (-0.4) Linus Juhl 2007 KIF
31 2.26 (-1.6) Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
32 2.12 (+0.0) Filipe Holme 2007 Greve Atletik
33 2.00 (-1.1) Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
HEAT 1 / 2
2 3.78 (-0.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.66 (-0.7) 3.64 (-2.5) 3.58 (-2.0) 3.69 (-0.6) 3.56 (-2.8) 3.78 (-0.2)
4 3.58 (-3.9) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.58 (-3.9) 2.19 (-0.9) 3.38 (-3.2) 3.51 (-1.9) 3.56 (-2.2) X
6 3.46 (-1.6) Samuel Nielsen 2007 IK Olympia 3.05 (-3.4) 3.12 (-1.6) 2.89 (-3.1) 3.08 (-3.8) 3.15 (-3.5) 3.46 (-1.6)
8 3.29 (-2.5) Rolf Risager 2006 Amager AC 3.29 (-2.5) X X X 3.00 (-3.5) 3.26 (-2.3)
10 3.22 (-1.3) Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club 3.02 (-3.2) 2.98 (-1.6) 3.11 (-2.4) 2.96 (-4.7) 3.22 (-1.3) 3.15 (-2.1)
11 3.21 (-2.4) Oliver N'diaye 2007 IK Hellas X 2.82 (-1.3) 3.13 (-1.7) 2.90 (-4.1) 3.21 (-2.4) 3.19 (-1.7)
14 3.08 (-2.1) Adam Skytte 2006 KIF 2.81 (-2.3) 2.89 (-1.7) 3.08 (-2.1)
18 2.94 (-0.5) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 2.94 (-0.5) 2.83 (-2.6) 2.89 (-2.5)
19 2.89 (-2.5) Matteo Battain 2007 KIF 2.89 (-2.5) 2.77 (-2.1) 2.73 (-1.9)
21 2.85 (-1.8) Carl Stenner 2007 KIF 2.64 (-1.2) 2.31 (-3.7) 2.85 (-1.8)
22 2.82 (-4.2) Julius Jørgensen 2006 IK Olympia X 2.82 (-4.2) 2.81 (-1.9)
23 2.82 (-1.2) Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik 2.82 (-1.2) 2.63 (-4.5) 2.77 (-1.5)
25 2.75 (-1.7) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 2.75 (-1.7) 2.55 (-3.0) 2.43 (-2.5)
27 2.68 (-3.2) Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik 2.64 (-3.5) 2.09 (-1.8) 2.68 (-3.2)
30 2.29 (-0.4) Linus Juhl 2007 KIF 2.04 (-3.9) 1.98 (-3.2) 2.29 (-0.4)
33 2.00 (-1.1) Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas 2.00 (-1.1) X 1.58 (-4.7)
DNS William Schultz 2006 KIF
DNS Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
HEAT 2 / 2
1 4.06 (-0.2) Lance Aabo 2006 HG 3.70 (-1.3) 4.06 (-0.2) 3.91 (-2.1) 3.99 (-2.0) X X
3 3.59 (-1.9) Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 2.42 (-2.4) 3.38 (-2.2) 3.54 (-0.9) 3.50 (-2.2) 3.59 (-1.9) 3.53 (-1.2)
5 3.56 (-1.8) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 3.40 (-3.7) 3.49 (-2.9) X 3.56 (-1.8) 3.43 (-1.3) 3.55 (-0.9)
7 3.34 (-2.0) Shady Mohamed 2006 KIF 3.00 (-2.4) 3.22 (-2.4) 3.27 (-2.2) 3.33 (-2.2) 3.21 (-1.3) 3.34 (-2.0)
9 3.28 (-2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.28 (-2.0) 3.08 (-2.8) X 2.94 (-3.3) 0.38 (-2.9) X
12 3.16 (-2.0) Thomas Oldenburg 2006 KIF 2.83 (-1.8) 3.07 (+1.8) 3.16 (-2.0) 3.01 (+0.0) 2.99 (-2.1) 3.09 (-2.8)
13 3.11 (-2.8) Daniel Lund 2006 Amager AC 3.09 (-1.7) 3.04 (-1.8) 3.11 (-2.8)
15 3.00 (-1.4) Marvin Jensen 2007 KIF 2.86 (-1.3) 3.00 (-1.4) 2.93 (-1.9)
16 2.98 (-2.3) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.98 (-2.3) 2.89 (-2.9) 2.74 (-1.5)
17 2.97 (-0.7) Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik 2.97 (-0.7) 2.87 (-2.9) 2.59 (-0.1)
20 2.85 (-1.6) Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club 2.69 (-0.4) 2.73 (-0.8) 2.85 (-1.6)
24 2.79 (-0.8) Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF 2.79 (-0.8) 2.74 (-1.2) X
26 2.73 (-3.2) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF X 2.63 (-3.4) 2.73 (-3.2)
28 2.63 (-2.0) Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 2.63 (-2.0) X X
29 2.40 (-1.6) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.40 (-1.6) X 2.37 (-1.6)
31 2.26 (-1.6) Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik 2.26 (-1.6) 1.54 (-2.6) 1.97 (-2.1)
32 2.12 (+0.0) Filipe Holme 2007 Greve Atletik 2.12 (+0.0) 2.00 (-4.4) 1.96 (-1.7)
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 197 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
2 370 Carl Stenner 2007 KIF
3 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
5 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
6 532 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
7 655 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
8 375 DNS William Schultz 2006 KIF
9 184 2.57 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
10 372 2.65 Linus Juhl 2007 KIF
11 164 DNS 2.87 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
12 361 2.91 Adam Skytte 2006 KIF
13 369 3.12 Matteo Battain 2007 KIF
14 49 3.17 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
15 587 3.49 Rolf Risager 2006 Amager AC
16 139 3.50 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
17 563 3.89 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
18 557 3.98 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 672 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
3 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
4 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
5 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
6 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
8 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
9 365 2.25 Marvin Jensen 2007 KIF
10 138 2.76 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
11 536 2.81 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club
12 360 3.11 Thomas Oldenburg 2006 KIF
13 565 3.11 Daniel Lund 2006 Amager AC
14 637 3.24 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
15 358 3.35 Shady Mohamed 2006 KIF
16 555 3.59 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
17 185 DNS 3.60 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
18 159 4.22 Lance Aabo 2006 HG
SCRATCH
1 355 DNS 2.31 Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 367 DNS Hector Wielechowski 2007 KIF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160
1 1.55 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta O O O O XXX
2 1.45 Selma Staun 2000 Sparta O O XXX
3 1.45 Yasmine Abbouch 2001 KIF O O O XXO XXX
4 1.40 Marie Dahi 2001 Greve Atletik O O O XXX
5 1.40 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O O XXO XXX
6 1.30 Nicoline Landgren 2001 Greve Atletik O XO XO XXX
7 1.20 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 282 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 5 1.52 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 436 1.41 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 400 1.40 Yasmine Abbouch 2001 KIF
5 18 1.30 Nicoline Landgren 2001 Greve Atletik
6 405 1.28 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
7 301 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.67 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 28.65 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
3 28.82 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 28.88 Helena Ring 2002 Amager AC
5 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
6 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
8 29.44 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 29.49 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
10 29.87 Amalie Jensen Herlev Atletik
11 30.19 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
12 30.44 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
13 30.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
14 31.24 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
15 31.86 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
16 33.02 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
17 33.69 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 1 / 4 - Wind: +3.1
14 31.24 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
16 33.02 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
17 33.69 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
DNS Emilie Madsen 2002 HG
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.4
5 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 29.87 Amalie Jensen Herlev Atletik
11 30.19 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
13 30.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
15 31.86 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.2
4 28.88 Helena Ring 2002 Amager AC
6 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
9 29.49 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
12 30.44 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 4 / 4 - Wind: +2.9
1 27.67 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 28.65 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
3 28.82 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
8 29.44 Liv Nedergaard 2002 Sparta
DNS Maja Felby 2002 Køge Atletik
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 24 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
3 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
4 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
5 619 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
2 476 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
3 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 311 31.00 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 314 31.45 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 477 Amalie Jensen Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
2 310 30.69 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 566 30.02 Esther Arce 2002 Amager AC
4 568 29.24 Helena Ring 2002 Amager AC
5 332 29.93 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
6 489 30.11 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
2 309 29.06 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta