Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 250 Elvira Batko 2004 Sparta
3 272 13.26 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 435 11.97 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
5 255 12.27 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 547 14.12 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
7 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 15 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 270 12.56 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 58 11.76 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 253 12.49 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 27 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 261 12.67 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 264 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 257 12.38 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 152 14.12 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
7 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 13 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 421 1.79 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 131 1.73 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 418 1.58 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
4 664 1.55 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
5 84 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
6 646 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 626 Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 111 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 340 DNS Simone Hjort 1999 Sparta
4 205 4.95 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
5 438 5.05 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 4.21 Michelle Holding 1995 Vordingborg AC
2 25 4.56 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
3 589 5.51 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 608 Holger Riis 2003 Sparta
2 496 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 102 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 596 DNS 3.21 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 407 3.61 Jakob Sønder 2003 KIF
6 638 4.01 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 580 DNS 4.03 Magnus Herche 2003 Amager AC
8 411 4.15 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
9 408 4.16 Mik Lønborg 2003 KIF
10 223 4.20 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
11 121 4.24 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
12 308 4.49 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
13 329 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
14 510 4.76 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
15 312 4.79 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
16 316 5.22 Sofus Lassen 2003 Sparta
SCRATCH
1 636 DNS 0.46 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 522 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
2 414 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
3 528 DNS Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
4 29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 63 3.36 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
6 583 3.57 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
7 53 4.13 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 124 4.56 Alexander Vand 2002 Gullfoss
9 70 4.69 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
10 141 4.72 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
11 52 4.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
12 125 4.88 Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
13 71 4.89 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
14 323 4.95 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
15 208 5.00 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
2 371 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 353 DNS 10.26 Sophia Holze 2006 KIF
5 368 10.99 Sophia Bonde 2007 KIF
6 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 7
2 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 373 12.47 Mille Elmer 2007 KIF
4 537 9.49 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 359 12.40 Laura Rosenkvist 2007 KIF
6 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
HEAT 3 / 7
2 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 620 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
4 509 10.41 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 362 10.77 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 374 DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7
1 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 98 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 554 10.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
6 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
HEAT 5 / 7
1 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
3 357 10.43 Elisabeth Elsner 2006 KIF
4 354 10.69 Celina Hagihara 2006 KIF
5 153 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
6 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7
2 162 Josephine Preus 2007 HG
4 213 10.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 356 11.98 Laura Thygesen 2006 KIF
6 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
HEAT 7 / 7
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 377 13.52 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
4 194 10.25 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 546 11.19 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
6 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 226 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 513 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 553 10.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 276 13.66 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 473 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 392 DNS Filip Ravn 2004 KIF
4 252 11.58 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 157 12.95 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 386 Anders W. Jensen 2005 KIF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 89 DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
4 263 Ulrikka Juul 2005 Sparta
5 258 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
6 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
7 273 16.42 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 261 22.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
9 267 25.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
10 529 28.00 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
11 262 30.58 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
12 145 34.39 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
13 50 35.18 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
14 151 37.14 Ella Vikke Bentsen 2004 IK Olympia
15 265 37.74 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
16 150 41.40 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 619 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
3 586 13.26 Regitze Friis 2002 Amager AC
4 324 11.37 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 16 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 334 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 395 13.00 Alberte Ulrik 2003 KIF
8 322 Flora Chalmer 2003 Sparta
HEAT 2 / 3
2 628 13.52 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 311 11.47 Josefine Sørensen 2002 Sparta
4 493 10.10 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 325 10.87 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 566 12.97 Esther Arce 2002 Amager AC
7 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 319 12.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 326 10.16 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 475 10.87 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 332 12.55 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
7 564 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
SCRATCH
1 56 DNS 10.82 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 184 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
3 365 11.44 Marvin Jensen 2007 KIF
4 159 9.45 Lance Aabo 2006 HG
5 565 11.04 Daniel Lund 2006 Amager AC
6 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6
2 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
3 370 Carl Stenner 2007 KIF
4 557 9.71 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 360 10.90 Thomas Oldenburg 2006 KIF
6 138 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6
1 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
2 655 DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
3 164 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
4 183 10.55 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
5 375 DNS William Schultz 2006 KIF
6 637 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
HEAT 4 / 6
1 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
2 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 366 10.17 Kevin Jensen 2007 KIF
4 358 DNS 10.51 Shady Mohamed 2006 KIF
5 672 DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
6 369 Matteo Battain 2007 KIF
HEAT 5 / 6
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 549 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 185 DNS 10.24 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 49 10.48 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6
2 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
3 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 563 9.74 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 DNS 10.74 Adam Skytte 2006 KIF
6 139 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
SCRATCH
1 355 DNS Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 372 DNS 13.22 Linus Juhl 2007 KIF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
3 408 14.82 Mik Lønborg 2003 KIF
4 510 14.31 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 496 10.68 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 208 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
7 596 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 607 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 223 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
2 662 15.00 Niels Emil Boor 2002 KIF
3 70 14.51 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
4 71 12.66 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
5 316 13.04 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 312 14.52 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 333 16.64 Theodor Hvass 2002 Sparta
8 407 Jakob Sønder 2003 KIF
SCRATCH
1 636 DNS 14.86 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 10:50
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 527 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
3 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
4 324 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 481 Rebacca W. Clemmensen Herlev Atletik
6 399 Sofia Lange 2002 KIF
7 140 15.90 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
8 586 20.11 Regitze Friis 2002 Amager AC
9 328 22.02 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 568 28.07 Helena Ring 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 518 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
4 436 14.01 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 299 12.59 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 543 12.81 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
7 35 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
8 37 DNS Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 10:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 208 1.56 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
2 70 1.48 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
3 71 1.45 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
4 412 1.44 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
5 315 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 214 1.40 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 409 1.35 Neloo Falck 2003 KIF
8 607 1.33 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
9 36 1.30 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
10 414 1.29 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
11 530 1.25 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club
12 596 1.25 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
13 333 1.10 Theodor Hvass 2002 Sparta
14 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
15 46 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
16 635 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
17 29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
18 336 Christian Lindgreen 2002 Sparta
19 410 William Elsner 2003 KIF
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 10:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
2 499 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 337 DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 406 3.82 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 170 4.12 Celina Krog Vordingborg AC
6 285 DNS 4.16 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 659 4.32 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
8 402 DNS 4.43 Ellen Balslev 2001 KIF
9 525 4.50 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
10 401 4.62 Vibha Soren 2001 KIF
11 67 4.80 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
12 436 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
13 581 4.94 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
14 543 5.00 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
15 349 5.00 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
16 5 5.31 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
17 279 5.54 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
SCRATCH
1 346 NQ Clara Kall 1999 Sparta
2 691 NQ Sarah S. Dahl 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:55
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
2 122 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC Atletik
3 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
4 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
5 117 34.50 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
6 293 36.83 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
7 625 38.25 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
8 155 40.62 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
9 127 45.61 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
10 650 52.18 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør
11 277 56.27 Mads Lund 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 438 16.67 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
5 281 15.19 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 278 15.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
SCRATCH
1 298 DNS 16.66 Leonora Hede 1998 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:05
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 206 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 162 Josephine Preus 2007 HG
4 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
5 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
6 213 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
7 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
8 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
9 364 2.03 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
10 541 2.52 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
11 373 2.70 Mille Elmer 2007 KIF
12 363 2.72 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
13 153 2.83 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
14 359 2.85 Laura Rosenkvist 2007 KIF
15 194 3.03 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
16 509 3.06 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
17 357 3.30 Elisabeth Elsner 2006 KIF
18 98 3.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
19 537 4.08 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 203 Anna Solvang 2007 IK Hellas
6 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
7 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
8 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
9 9 DNS Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
10 368 2.65 Sophia Bonde 2007 KIF
11 377 2.69 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
13 362 2.80 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
14 356 2.93 Laura Thygesen 2006 KIF
15 546 3.01 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
16 539 3.10 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
17 554 3.12 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
18 354 3.61 Celina Hagihara 2006 KIF
19 547 3.68 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 117 17.73 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 277 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
5 131 DNS 16.32 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
6 338 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 533 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club
2 205 10.78 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
3 103 11.30 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 278 13.06 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
5 626 13.20 Ayoe Røbel 1998 Sparta
6 100 13.94 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 Lise Hansen 1975 IK Hellas
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 11.67 Gerda Ribjerg 1960 Fremad Holbæk
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 622 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 597 16.45 Villads Clausen 1998 Amager AC
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 430 19.90 Klaus Præst Jaque 1992 KIF
7 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 DNS 13.29 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 516 13.06 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 157 12.67 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 252 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 553 10.97 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 226 13.01 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
7 513 13.22 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
8 473 13.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 270 12.49 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 456 11.67 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
3 435 11.63 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
4 58 11.54 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 257 11.63 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 264 11.65 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 255 12.34 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 12 12.60 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 584 Oliver Larsen 2005 Amager AC
2 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 488 Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK
4 271 Gustav Herold 2005 Sparta
5 534 David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club
6 19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
7 163 Simon Preus 2004 HG
8 517 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
9 680 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
10 392 DNS 32.33 Filip Ravn 2004 KIF
11 266 32.48 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta
12 226 33.96 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
13 631 35.16 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
14 629 DNS 35.64 Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
15 252 41.19 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
16 123 44.56 Rune B. Prause 2004 Gullfoss
17 148 48.46 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
18 553 50.14 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
19 686 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 334 11.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 325 10.52 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 326 9.99 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 16 9.95 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 493 9.99 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 475 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 322 11.12 Flora Chalmer 2003 Sparta
8 324 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 83 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik
2 444 9.45 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
3 113 12.46 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik
2 220 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
4 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
5 459 13.31 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
6 688 Bo Eske Nielsen 1962 KIF
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 490 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
2 3 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK
3 68 18.52 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF
4 37 23.75 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
5 419 38.28 Annesofie Hartmann Nielse 2000 KIF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 14.42 Mik Lønborg 2003 KIF
2 662 13.88 Niels Emil Boor 2002 KIF
3 316 13.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 71 13.10 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
5 208 13.25 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 496 13.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
7 312 14.16 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 510 14.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 326 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 322 1.48 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 140 1.39 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
4 61 DNS 1.37 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
5 524 1.36 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 334 1.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 540 1.28 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
8 321 1.28 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
9 526 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
10 545 1.20 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
11 62 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
12 564 1.10 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
13 64 1.10 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
14 335 Simone N Iversen 2002 Sparta
15 489 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
16 384 Nina Loshak 2003 KIF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 365 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
2 565 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 671 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
4 549 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 201 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
6 139 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
7 164 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
8 154 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2
1 360 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
2 563 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 215 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 557 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 159 9.44 Lance Aabo 2006 HG
6 366 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
7 30 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 183 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
2 176 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
3 610 Laura Andreasen 2005 Amager AC
4 511 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 652 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 128 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
7 258 2.96 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
8 263 3.06 Ulrikka Juul 2005 Sparta
9 182 3.11 Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas
10 270 3.19 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
11 147 3.24 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
12 152 3.45 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
13 267 3.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
14 273 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 261 3.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 259 3.95 Karla Bundgaard 2005 Sparta
17 255 4.08 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
18 262 4.08 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
2 465 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
3 495 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 192 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
5 145 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
6 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
8 673 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
9 254 DNS 3.07 Naomi Ilima Jensen 2004 Sparta
10 529 3.15 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
11 15 3.68 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
12 379 3.71 Barbara Neergaard 2004 KIF
13 150 3.76 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
14 275 3.83 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 1 3.99 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
16 257 3.99 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
17 378 DNS 4.00 Vera Dalsgaard 2004 KIF
18 256 4.09 Emilie Kirst 2004 Sparta
19 50 4.16 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
20 264 4.18 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
21 211 4.24 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
22 435 4.25 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
23 521 4.33 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
24 253 4.45 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
25 58 4.67 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 639 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
2 195 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 554 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
4 362 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
5 357 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
6 363 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
7 153 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
8 368 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
HEAT 1 / 2
1 509 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 186 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 213 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 537 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 354 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
6 620 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
7 194 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
8 98 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 109 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 65 12.42 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
5 44 11.08 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 585 12.35 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 82 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
HEAT 2 / 2
3 444 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
4 10 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 302 DNS 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 11 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 113 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 429 12.28 Kristoffer Bonde 1991 KIF
2 222 12.00 Jan Swensson 1977 Roar Atletik
3 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
4 34 11.77 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 39 11.39 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
6 552 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd Atletik Club
7 167 11.27 Jakob H. Andersen 1997 HG
8 497 11.51 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
SCRATCH
1 168 DNS 11.89 Simon Harbo 1995 HG
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 281 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 205 13.80 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
5 100 12.79 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 111 13.78 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 106 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 298 DNS 13.48 Leonora Hede 1998 Sparta
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:40
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 687 Phillie Holme 2007 Greve Atletik
2 672 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
3 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
4 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 587 Rolf Risager 2006 Amager AC
6 557 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
7 532 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
8 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
9 197 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
10 138 13.80 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
11 184 14.70 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
12 370 18.42 Carl Stenner 2007 KIF
13 365 21.92 Marvin Jensen 2007 KIF
14 360 23.24 Thomas Oldenburg 2006 KIF
15 164 DNS 26.25 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
16 49 26.89 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 555 29.55 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
18 139 31.34 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
19 366 37.62 Kevin Jensen 2007 KIF
20 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
SCRATCH
1 367 DNS Hector Wielechowski 2007 KIF
2 375 DNS William Schultz 2006 KIF
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 204 Anke Hagen 1966 IK Hellas
2 441 14.26 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
3 589 13.01 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
5 54 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
7 484 15.09 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
2 412 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
3 409 Neloo Falck 2003 KIF
4 33 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
5 515 DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
6 121 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
7 407 Jakob Sønder 2003 KIF
8 198 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
9 28 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik
10 624 DNS William Elmer 2002 Greve Atletik
11 583 18.16 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
12 63 18.60 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
13 410 19.69 William Elsner 2003 KIF
14 411 20.68 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
15 223 20.80 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
16 116 21.40 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
17 53 22.44 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
18 638 22.66 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
19 510 23.65 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
20 530 24.05 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club
21 408 26.02 Mik Lønborg 2003 KIF
22 327 26.15 Anders Bang 2002 Sparta
23 590 27.24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
24 596 27.95 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
25 329 31.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
26 315 32.26 Oswald Carstensen 2002 Sparta
27 307 32.30 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
28 70 34.93 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
29 71 36.85 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
30 149 44.20 Dren Meri 2002 IK Olympia
31 97 46.34 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 109 5.61 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 585 5.98 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
4 44 DNS 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 34 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 219 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
4 172 4.80 Daniel Friis 1991 Vordingborg AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 91 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
3 84 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
4 210 Mads Flade 2004 Viking Atletik
5 81 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
6 341 Gabriel Lausten 2000 Sparta
HEAT 2 / 5
2 296 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
3 416 30.00 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
4 293 27.65 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
5 338 28.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
6 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
HEAT 3 / 5
2 664 27.65 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
3 352 26.65 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
4 422 26.44 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
5 418 26.50 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
6 654 27.25 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 4 / 5
2 424 25.74 Jonathan Makwarth 2000 KIF
3 155 24.93 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 132 24.71 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 277 24.81 Mads Lund 2000 Sparta
6 137 25.51 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 5 / 5
2 305 24.37 Emil Frænde 2000 Sparta
3 443 24.08 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 135 22.74 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 306 23.83 Vincent Plas 2001 Sparta
6 290 24.33 William Devantier 2000 Sparta
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 686 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
2 632 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 517 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 271 Gustav Herold 2005 Sparta
5 157 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 202 34.46 Elias Solvang 2005 IK Hellas
3 269 31.12 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 161 33.75 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
5 629 DNS 35.56 Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:20
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 633 DNS Casper Jørgensen 1999 Amager AC
2 44 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 444 22.17 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
4 142 26.16 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
5 65 30.47 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
6 425 32.99 Emanuel Hammann 1999 KIF
7 80 DNS 35.00 Nikolai Grieger Larsen 1999 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 280 DNS 40.65 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 13:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 460 Klaus Jacob Jensen 1961 Holte Atletik
2 220 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 459 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
4 575 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
5 688 Bo Eske Nielsen 1962 KIF
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 86 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
3 92 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
4 680 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
5 678 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 251 Christian Veselinovski 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 392 DNS 35.00 Filip Ravn 2004 KIF
2 160 30.72 Carl Aabo 2004 HG
3 553 29.59 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 260 29.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 473 31.13 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 463 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
SCRATCH
1 462 DNS Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 480 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
3 494 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
4 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
5 17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
6 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6
2 599 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
3 62 35.39 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 384 34.00 Nina Loshak 2003 KIF
5 382 35.00 Julie B. Nielsen 2003 KIF
6 380 36.88 Bianca Gad 2003 KIF
HEAT 3 / 6
2 385 DNS 34.00 Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
3 225 33.64 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 396 33.00 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
5 545 33.53 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
6 628 33.97 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 6
2 395 31.69 Alberte Ulrik 2003 KIF
3 319 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 576 30.86 Laura Pallesen 2003 Amager AC
5 317 31.10 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 21 31.40 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 6
2 394 30.83 Nanna Elmer 2003 KIF
3 321 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 322 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 326 30.05 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 331 30.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
HEAT 6 / 6
1 140 29.23 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
2 501 28.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 101 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 475 28.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 55 28.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 526 29.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 56 DNS Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 320 DNS 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 397 DNS 30.38 Karoline Bygwraa 2003 KIF
4 486 DNS 28.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:40
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 197 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
2 370 Carl Stenner 2007 KIF
3 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
5 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
6 532 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
7 655 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
8 375 DNS William Schultz 2006 KIF
9 184 2.57 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
10 372 2.65 Linus Juhl 2007 KIF
11 164 DNS 2.87 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
12 361 2.91 Adam Skytte 2006 KIF
13 369 3.12 Matteo Battain 2007 KIF
14 49 3.17 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
15 587 3.49 Rolf Risager 2006 Amager AC
16 139 3.50 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
17 563 3.89 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
18 557 3.98 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 672 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
3 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
4 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
5 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
6 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
8 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
9 365 2.25 Marvin Jensen 2007 KIF
10 138 2.76 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
11 536 2.81 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club
12 360 3.11 Thomas Oldenburg 2006 KIF
13 565 3.11 Daniel Lund 2006 Amager AC
14 637 3.24 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
15 358 3.35 Shady Mohamed 2006 KIF
16 555 3.59 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
17 185 DNS 3.60 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
18 159 4.22 Lance Aabo 2006 HG
SCRATCH
1 355 DNS 2.31 Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 367 DNS Hector Wielechowski 2007 KIF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 282 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 5 1.52 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 436 1.41 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 400 1.40 Yasmine Abbouch 2001 KIF
5 18 1.30 Nicoline Landgren 2001 Greve Atletik
6 405 1.28 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
7 301 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 24 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
3 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
4 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
5 619 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
2 476 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
3 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 311 31.00 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 314 31.45 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 477 Amalie Jensen Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
2 310 30.69 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 566 30.02 Esther Arce 2002 Amager AC
4 568 29.24 Helena Ring 2002 Amager AC
5 332 29.93 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
6 489 30.11 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
2 309 29.06 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
3 328 28.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 99 28.09 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 469 DNS 28.69 Maja Felby 2002 Køge Atletik
6 196 28.91 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 341 Gabriel Lausten 2000 Sparta
2 621 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
3 218 Andreas Sørensen 2000 Roar Atletik
4 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
5 81 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
6 338 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
7 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
8 84 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
9 342 5.03 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
10 137 5.53 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
11 305 6.23 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 13:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 260 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 266 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta
3 434 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik
4 148 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
5 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
6 202 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 513 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
8 274 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
Piger 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:10
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 206 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
3 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
4 203 Anna Solvang 2007 IK Hellas
5 377 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
6 541 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 6
2 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 364 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
4 213 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
6 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 3 / 6
2 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 373 Mille Elmer 2007 KIF
4 359 Laura Rosenkvist 2007 KIF
5 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
HEAT 4 / 6
2 362 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
3 546 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
4 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
5 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
6 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
HEAT 5 / 6
1 509 42.00 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 539 39.6 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
3 554 38.93 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
4 368 39.74 Sophia Bonde 2007 KIF
5 356 40.12 Laura Thygesen 2006 KIF
6 371 42.83 Huda Elmhassani 2006 KIF
HEAT 6 / 6
1 547 DNS 38.15 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
2 354 36.87 Celina Hagihara 2006 KIF
3 537 34.1 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 357 36.38 Elisabeth Elsner 2006 KIF
5 194 37.57 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 98 38.75 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 14:10
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 396 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
2 394 Nanna Elmer 2003 KIF
3 395 Alberte Ulrik 2003 KIF
4 382 Julie B. Nielsen 2003 KIF
5 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 8 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 527 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
8 317 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
9 62 8.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
10 64 18.62 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
11 457 DNS 20.25 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
12 314 21.39 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
13 324 24.82 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
14 524 25.60 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
15 16 26.28 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
16 399 27.40 Sofia Lange 2002 KIF
17 101 32.63 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 397 DNS Karoline Bygwraa 2003 KIF
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 533 22.23 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club
3 144 31.69 Laura Pauska 1999 IK Olympia
4 626 32.12 Ayoe Røbel 1998 Sparta
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 14:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Maria Hansen 1990 KIF
2 204 Anke Hagen 1966 IK Hellas
Piger 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 146 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
2 27 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
3 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 453 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
5 456 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
6 89 DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
1 250 Elvira Batko 2004 Sparta
2 673 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
3 272 34.92 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 253 35.93 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 145 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
HEAT 3 / 4
1 275 34.04 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 257 32.20 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 465 31.76 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
4 264 32.03 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 378 DNS 32.78 Vera Dalsgaard 2004 KIF
6 15 34.30 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 435 31.23 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
2 1 30.95 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
3 50 29.19 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
4 495 30.21 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 58 DNS 30.99 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 150 31.58 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
SCRATCH
1 13 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 14:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 541 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
2 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
3 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
4 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
5 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
6 364 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
7 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
8 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
9 357 Elisabeth Elsner 2006 KIF
10 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
11 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
12 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
13 374 DNS Clara ?? 2007 KIF
14 206 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
15 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
16 356 Laura Thygesen 2006 KIF
17 537 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
18 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
19 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
20 359 8.22 Laura Rosenkvist 2007 KIF
21 377 10.47 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
22 368 12.85 Sophia Bonde 2007 KIF
23 353 DNS 13.38 Sophia Holze 2006 KIF
25 546 15.77 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
26 373 16.65 Mille Elmer 2007 KIF
27 153 17.76 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
28 371 18.80 Huda Elmhassani 2006 KIF
29 354 23.09 Celina Hagihara 2006 KIF
30 539 25.30 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
31 547 31.37 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 176 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
3 147 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
4 182 Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas
5 263 Ulrikka Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 267 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 511 DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 259 Karla Bundgaard 2005 Sparta
5 474 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
HEAT 3 / 3
2 273 35.97 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 652 33.33 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 262 30.52 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 255 33.07 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 270 33.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 14:55
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
2 202 Elias Solvang 2005 IK Hellas
3 217 Adam Gonsalves 2005 Roar Atletik
4 19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 517 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 386 2.65 Anders W. Jensen 2005 KIF
7 584 3.49 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 631 3.61 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
9 629 DNS 3.70 Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
10 161 3.76 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
11 157 4.18 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
12 632 4.30 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
13 686 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:55
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 534 David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club
2 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 678 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 92 DNS Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
5 86 DNS Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
6 488 Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK
7 163 Simon Preus 2004 HG
8 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
9 251 Christian Veselinovski 2004 Sparta
10 434 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik
11 513 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
12 680 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
13 463 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
14 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
15 276 3.30 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
16 226 3.66 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
17 392 DNS 3.75 Filip Ravn 2004 KIF
18 473 4.05 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
19 274 4.22 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
20 553 4.30 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
21 160 4.55 Carl Aabo 2004 HG
22 252 4.88 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
23 260 5.01 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
SCRATCH
1 462 DNS Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
Piger 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 50 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 256 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 1 2.32 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 198 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
3 455 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 590 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 607 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 4
2 608 Holger Riis 2003 Sparta
3 410 31.11 William Elsner 2003 KIF
4 223 30.84 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
5 411 DNS 30.99 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
6 638 31.14 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
HEAT 3 / 4
2 121 30.50 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
3 312 30.45 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 510 29.31 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 308 29.45 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 580 DNS 30.50 Magnus Herche 2003 Amager AC
HEAT 4 / 4
2 409 28.50 Neloo Falck 2003 KIF
3 412 28.09 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
4 316 DNS 27.04 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 214 26.9 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 79 28.13 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslövs AI
Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 336 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 669 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 415 DNS 32.00 Lucas Kolvig 2002 KIF
5 522 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
6 70 DNS Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 3
2 662 30.28 Niels Emil Boor 2002 KIF
3 315 29.56 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 414 28.63 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
5 97 29.36 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 313 29.76 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
HEAT 3 / 3
1 71 26.91 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
2 52 26.47 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 149 DNS 25.88 Dren Meri 2002 IK Olympia
4 29 26.05 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 141 26.72 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
6 323 27.98 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
2 218 DNS Andreas Sørensen 2000 Roar Atletik
3 642 DNS Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
5 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
6 43 Laurits Hytting 2000 Greve Atletik
7 72 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund
8 423 28.53 Edvard Restorff-Liliegree 2000 KIF
9 421 30.68 Christoffer Åndahl 2000 KIF
10 625 37.20 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
11 227 41.41 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 35 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
3 505 32.20 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
4 406 30.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 170 31.5 Celina Krog Vordingborg AC
6 114 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 3
1 405 29.50 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
2 107 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 684 28.39 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 38 28.59 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 676 DNS 29.30 Mira Aamann-Christensen 2000 KIF
6 14 29.98 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 67 27.85 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 543 27.77 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 581 26.58 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 279 27.01 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 349 27.82 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 5 28.08 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
SCRATCH
1 300 DNS 26.12 Olivia Tuokila 2000 Sparta
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 15:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 480 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
3 494 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
4 599 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
5 380 Bianca Gad 2003 KIF
6 527 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
7 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
8 382 2.58 Julie B. Nielsen 2003 KIF
9 384 3.31 Nina Loshak 2003 KIF
10 385 DNS 3.37 Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
11 396 3.40 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
12 62 3.50 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
13 225 3.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
14 64 3.57 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
15 628 3.57 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
16 21 3.60 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
17 394 3.62 Nanna Elmer 2003 KIF
18 319 4.03 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
19 317 4.04 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
20 545 4.08 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 576 4.22 Laura Pallesen 2003 Amager AC
22 526 4.26 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
23 140 4.64 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
24 16 4.82 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
25 475 4.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
26 55 4.96 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
27 101 5.06 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 397 DNS 3.79 Karoline Bygwraa 2003 KIF
2 486 DNS 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund
2 28 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik
3 583 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
4 410 William Elsner 2003 KIF
5 70 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
6 408 Mik Lønborg 2003 KIF
7 336 Christian Lindgreen 2002 Sparta
8 596 15.17 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
9 510 19.07 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
10 327 22.60 Anders Bang 2002 Sparta
11 590 24.08 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
12 530 24.58 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club
13 307 31.53 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
14 97 33.27 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
15 71 35.15 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
16 149 DNS 41.96 Dren Meri 2002 IK Olympia
Drenge 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 375 DNS William Schultz 2006 KIF
3 361 Adam Skytte 2006 KIF
4 360 Thomas Oldenburg 2006 KIF
5 183 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
6 370 Carl Stenner 2007 KIF
HEAT 2 / 5
2 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
3 565 Daniel Lund 2006 Amager AC
4 197 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
5 549 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
6 138 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 5
2 587 Rolf Risager 2006 Amager AC
3 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
4 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
5 655 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
6 139 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
HEAT 4 / 5
1 532 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
2 164 DNS 35.22 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
3 372 44.71 Linus Juhl 2007 KIF
4 49 35.26 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 365 Marvin Jensen 2007 KIF
6 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
1 555 34.54 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
2 557 34.08 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 159 31.55 Lance Aabo 2006 HG
4 563 33.80 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 358 34.31 Shady Mohamed 2006 KIF
6 366 35.12 Kevin Jensen 2007 KIF
SCRATCH
1 355 DNS Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 367 DNS Hector Wielechowski 2007 KIF
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 542 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd Atletik Club
2 518 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 3 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK
4 32 Nanna Skov 2001 Greve Atletik
5 68 13.45 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF
6 285 DNS 21.11 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 436 21.50 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 551 22.46 Rikke Stub Neubert 2000 Bagsværd Atletik Club
9 659 23.72 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
10 5 27.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
11 14 27.52 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
12 67 28.98 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
13 286 34.36 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:50
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
2 682 Julie Møller 2002 Greve Atletik
3 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 675 Josefine Anderlo 2002 Bagsværd Atletik Club
5 524 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
7 681 Karoline Pedersen 2002 Greve Atletik
8 670 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
9 24 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
10 212 3.59 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
11 457 DNS 3.63 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
12 477 3.64 Amalie Jensen Herlev Atletik
13 476 3.88 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
14 314 3.92 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
15 310 4.28 Ida Lyngby 2002 Sparta
16 328 4.31 Liv Nedergaard 2002 Sparta
17 196 4.41 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
18 566 4.43 Esther Arce 2002 Amager AC
19 334 4.44 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
20 61 DNS 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
21 99 4.55 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
22 325 4.56 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
23 568 4.61 Helena Ring 2002 Amager AC
24 311 4.75 Josefine Sørensen 2002 Sparta
25 309 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 299 2.23.79 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 558 2.26.70 Tine Østergaard 2000 Bagsværd Atletik Club
3 653 2.45.00 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
4 644 3.03.26 Natascha Clausen 1999 Ballerup AK
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 440 Neja Lønbak 1994 Fremad Holbæk
6 294 Isabella Sheldon 1997 Sparta
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
10 304 Jacob Hvorup 1999 Sparta
SCRATCH
1 4 DNS 2.06.07 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
2 155 DNS 2.07.20 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 1.56.95 Christian Larsen 1993 Århus 1900
2 582 2.02.28 Nicholai Zickert 1984 Amager AC
3 594 2.02.51 Thor Skifte 1997 Amager AC
4 430 2.03.00 Klaus Præst Jaque 1992 KIF
5 451 2.05.00 Abuubaker Abdi Kiler 1995 Fremad Holbæk
6 571 2.08.76 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
7 548 2.16.00 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd Atletik Club
8 172 2.25.09 Daniel Friis 1991 Vordingborg AC
9 85 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik
SCRATCH
1 7 DNS 2.09.0 Martin Jespersen 1992 Greve Atletik
2 222 DNS 2.16.62 Jan Swensson 1977 Roar Atletik
3 432 DNS 2.10.00 Søren Povlsen 1965 KIF
4 454 DNS 2.10.00 Lucas Balling 1997 Fremad Holbæk
Drenge 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Vilhelm Krüger, Adrian Ellesø Emborg, Vitus Rosenkrands, Carl Johan Zachariae Sparta 1
2 Thor Knudsen, Tais Palmberg Nordhald, Oliver Maiberg Mikkelsen, Sofus vølund Bagsværd
Drenge 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Oliver Veselinovski, Elias Dahl Lunøe, Malte Bank-Mikkelsen, Christian Lindgreen Sparta 2
2 Rasmus Baltzersen, William Elmer, Ludvig Hytting, Tobias Andersson Greve Atletik
3 DNS Amager AC
4 Bertram Bing Costa, Anders Bang, Noah Grunnet Nouri, Sofus Lassen Sparta 1
5 Ketil V. Kanneworff, Niels Emil Boor, Neloo Falck, Lukas M. Sørensen KIF
Piger 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Matilde Andersen, Camilla Kiæhjulf, Helena Jeppesen, Angelina Holme Greve Atletik
2 Søs Lindblad Sühler, Asta Borggaard, Melanie Marie Friis, Astrid Lemmike IK Olympia
3 DNS Holbæk
4 Emilie Kirst, Asta Ellermann-Kingombe, Kaisa Duedam Ventrup, Karla Bundgaard Sparta 2
5 Betty Marie Ramsgaard Jen, Josephine Houlbjerg Hanse, Sofia Thøgersen, Emilie Børregaard Voigt Sparta 1
Piger 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Mathilde Hammerum, Jasmin Boe Rasmussen, Maria Kjeldsen, Marie Dahi Greve Atletik
2 Olivia Tuokila, Hannah Illum Petersen, Olivia Thorsgaard, Sarah S. Dahl Sparta 1
Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Trine Marie Thostrup, Alberte Lodahl, Simone Lodahl, Nickoline Skifter Anderse Salgelse Atletik Delta
4 Clara Kall, Anna Mark Helwigh, Cecilie Boesdal, Frida Schledermann Sparta 1
Kvinder senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 Line Wienberg Laursen, Mille Topp Kemp, Anna Harder, Pernille Hannibal Allerød AM
Drenge 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Vincent Plas, William Devantier, Gabriel Lausten, Emil Frænde Sparta 1
2 Victor Andersen, Mads Flade, Jacob C Nielsen, Silas S. Larsen Viking Atletik
Drenge 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Sebastian Larsen, Mikkel Christophersen, Thomas Gregorio Sally, Jacob Hvorup Sparta 1
4 Mathias Astrup, Frankly Dadey, Oliver Chabert, Peter Andersson Greve Atletik
SCRATCH
1 DNS Martin Skaaning, Micki Borgen Morell, Dren Meri, Janus Baad Petersen IK Olympia
Mænd senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 Thomas Holm, Asger Østerby, Henning Elmer, Kasper Andersson Greve Atletik
6 Emil Breum Eriksen, Mathias Sørensen, Lukas Björnvad, Jan Swensson Roar
Piger 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Louise Høkilde, Jasmin Henriksen, Sara Olsson, Ida Boe Rasmussen Greve Atletik
2 Victoria Lee Lendal, Flora Chalmer, Liv Nedergaard, Marie Falkebo Jensen Sparta 1
3 Klara Skriver Loessl, Rebecca Spiegelhauer, Caroline Vammen, Majken Lützen Ballerup AK
4 Annika Haldbo, Smilla Duedam Ventrup, Emilie Mossin Nørregaard, Mie Hylling Axelsson Sparta 2
HEAT 2 / 2
1 Lia Palmberg Nordhald, Josefine Anderlo, Ingrid Sofie Bach Jensen, Amalie Thrane Bagsværd
2 Esther Arce, Regitze Friis, Laura Pallesen, Helena Ring Amager AC
3 Maja Fuglsang Jensen, Nanna Elmer, Alberte Ulrik, Barbara Neergaard KIF
4 Amalie Jensen, Marie Kaare Nordstrøm, Caroline Rødgaard-Jessen, Josephine Koch Jacobsen Herlev
Piger 12-13 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 493 2.61 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 489 2.30 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 119 2.10 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 118 2.00 Freja L. Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 17 1.90 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
6 540 1.90 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
7 16 1.62 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 331 1.60 Annika Haldbo 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 499 3.20 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
2 38 2.90 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
3 287 2.70 Nicola Malling 2001 Sparta
4 285 2.20 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
5 645 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK
SCRATCH
1 282 DNS 3.00 Selma Staun 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 573 2.59 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 10:00
Piger 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 205 10.33 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
2 340 Simone Hjort 1999 Sparta
SCRATCH
1 623 DNS Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 589 10.99 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 622 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 498 11.84 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 65 12.17 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
Mænd senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 551 Rikke Stub Neubert 2000 Bagsværd Atletik Club
2 112 DNS Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 490 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
4 191 Josephine M. Hansen 2001 IK Hellas
5 492 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
6 114 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 491 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK
8 32 Nanna Skov 2001 Greve Atletik
9 405 7.40 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
10 286 7.56 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
11 68 7.73 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF
12 543 7.77 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
13 677 8.03 Cæcilie Thomsen 2000 Frederiksberg IF
14 67 11.83 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 507 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 666 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
3 444 23.36 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
4 425 37.18 Emanuel Hammann 1999 KIF
5 142 39.90 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
6 143 40.46 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 10:00
7.26 kg
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 597 1.75 Villads Clausen 1998 Amager AC
Mænd senior - Højdespring - Day 2 at 10:10
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 192 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
2 128 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 105 Marie Hjertebjerg Heron 2004 Slagelse Atletik DELTA
4 673 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
5 263 Ulrikka Juul 2005 Sparta
6 15 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 495 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 273 4.21 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
9 59 4.73 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 224 5.25 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
11 529 DNS 5.50 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
12 267 5.61 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
13 262 6.21 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
14 257 6.49 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
15 261 6.62 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 58 7.37 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
17 1 7.47 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
18 50 8.37 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
19 256 8.38 Emilie Kirst 2004 Sparta
20 150 8.96 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
21 265 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
Piger 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 588 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
Drenge 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 520 DNS Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:34
Drenge 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:34
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
2 390 Tobias Bjerre 2004 KIF
3 148 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
4 86 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
Piger 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 641 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 491 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK
7 492 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
8 350 Elsa Linden 2000 SWE - Mölndals AIK
Drenge 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
9 413 6.08.15 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
10 418 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
11 210 Mads Flade 2004 Viking Atletik
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:40
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 533 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club
2 420 Rita Wilcke 1999 KIF
3 3 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK
4 574 20.11 Katja Andresen 1998 Amager AC
5 103 33.62 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 144 46.68 Laura Pauska 1999 IK Olympia
7 627 DNS 49.28 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
Kvinder senior - Hammerkast - Day 2 at 10:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 647 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
2 427 Mette Overgaard 1971 KIF
3 126 DNS 46.80 Daniela Gherman 1997 SWE - Åhus FIK
Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 544 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
2 236 Vera Dahl Jespersen 2009 Sparta
3 578 9.08 Line Svare 2008 Amager AC
4 229 7.90 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
5 241 8.11 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
6 577 10.09 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
7 93 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
8 20 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 104 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik DELTA
2 618 Olivia Hansen 2008 Greve Atletik
3 591 8.23 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
4 234 7.63 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 593 8.18 Susanna Ring 2008 Amager AC
6 232 10.36 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
7 129 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 231 Laura Marie Kørner 2008 Sparta
HEAT 3 / 3
1 487 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
2 237 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
3 230 9.59 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
4 233 7.93 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 239 8.00 Emily Osula 2008 Sparta
6 158 Selma Johannes Kilgour 2008 HG
7 630 DNS Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
8 235 Alma Ravn 2009 Sparta
SCRATCH
1 238 DNS 9.88 Freja Grewing Schmidt 2008 Sparta
2 240 DNS 9.92 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
Piger 12-13 år - Trespring - Day 2 at 10:55
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 457 DNS Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
2 328 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 325 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 524 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
5 566 9.17 Esther Arce 2002 Amager AC
6 16 9.67 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 101 11.24 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 11:05
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 249 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
3 247 8.38 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
4 549 7.27 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 245 8.01 William Thøgersen 2008 Sparta
6 535 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd Atletik Club
7 550 Rasmus Kjær 2008 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 3
2 663 Villads Almind 2009 Roar Atletik
3 579 8.45 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 246 7.30 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 248 7.98 Mads Ludvig Augustinus Ra 2008 Sparta
6 471 Ulrik Søby Kjærholt 2008 Køge Atletik
7 207 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 95 Nicolai Kjær 2008 Viking Atletik
3 244 DNS 8.49 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
4 242 7.39 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
5 74 7.92 Simon Skafte Johansen 2008 ORI Atletik & Motion
6 243 9.60 Christian Linde 2009 Sparta
7 189 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
SCRATCH
1 570 DNS 8.37 Jonas Gretlund 2009 Amager AC
2 660 DNS Marcus Cramer 2011 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 438 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
2 283 1.54 Emilie Persson 1999 Sparta
3 41 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik
Kvinder senior - Højdespring - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 Johanna Dalland 1997 Amager AC
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:05
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
2 642 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
4 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
5 295 11.85 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
6 277 13.83 Mads Lund 2000 Sparta
SCRATCH
1 127 DNS 11.72 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 181 William Wellendorf 2005 IK Hellas
2 19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 161 9.91 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
4 632 9.15 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 388 9.71 Leon Hamann 2005 KIF
6 271 10.07 Gustav Herold 2005 Sparta
7 216 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
8 108 Magnus Bundgaard Larsen 2005 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 2
2 179 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
3 386 11.47 Anders W. Jensen 2005 KIF
4 584 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
5 269 9.14 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 387 9.83 Samson Tommerup 2005 KIF
7 389 11.41 Julius Loshak 2005 KIF
8 217 Adam Gonsalves 2005 Roar Atletik
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 236 Vera Dahl Jespersen 2009 Sparta
2 20 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 235 Alma Ravn 2009 Sparta
4 544 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
5 487 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
6 232 1.65 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
7 230 1.95 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
8 240 DNS 2.22 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
9 241 2.41 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
10 577 2.46 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 630 DNS Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
2 104 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik DELTA
3 231 Laura Marie Kørner 2008 Sparta
4 129 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
6 237 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
7 93 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
8 618 Olivia Hansen 2008 Greve Atletik
9 239 2.14 Emily Osula 2008 Sparta
10 591 2.41 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
11 578 2.48 Line Svare 2008 Amager AC
12 158 2.77 Selma Johannes Kilgour 2008 HG
12 593 2.70 Susanna Ring 2008 Amager AC
13 229 2.76 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
14 234 2.85 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
15 233 2.86 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
SCRATCH
1 238 DNS 1.80 Freja Grewing Schmidt 2008 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 468 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
3 391 10.33 Lukas R. Lundhof 2004 KIF
4 648 8.51 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs AI
5 160 8.95 Carl Aabo 2004 HG
6 393 11.09 Carl August Engelbreth 2004 KIF
7 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
3 678 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 390 9.48 Tobias Bjerre 2004 KIF
5 79 8.42 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslövs AI
6 188 9.43 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
7 92 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
2 513 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
3 640 DNS 10.48 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
4 274 8.69 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 260 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 276 10.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 471 Ulrik Søby Kjærholt 2008 Køge Atletik
2 95 Nicolai Kjær 2008 Viking Atletik
3 207 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
4 189 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
5 249 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
6 535 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd Atletik Club
7 550 Rasmus Kjær 2008 Bagsværd Atletik Club
8 663 Villads Almind 2009 Roar Atletik
9 243 5.47 Christian Linde 2009 Sparta
10 248 12.33 Mads Ludvig Augustinus Ra 2008 Sparta
11 244 13.70 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
12 74 16.43 Simon Skafte Johansen 2008 ORI Atletik & Motion
13 579 16.92 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
14 247 19.01 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
15 246 20.86 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
16 245 21.23 William Thøgersen 2008 Sparta
17 549 24.89 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
18 242 DNS 25.76 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
SCRATCH
1 570 DNS 17.68 Jonas Gretlund 2009 Amager AC
2 660 DNS Marcus Cramer 2011 Greve Atletik
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 380 13.95 Bianca Gad 2003 KIF
2 383 13.00 Beatrice Nødvig 2003 KIF
3 319 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 475 10.90 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 605 11.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 572 12.94 Julie Svare 2003 Amager AC
7 78 13.61 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion
8 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 609 Regitze Steenberg 2003 Sparta
2 628 13.11 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 317 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 140 11.32 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
5 321 11.79 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 540 DNS 12.65 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
7 62 13.54 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 381 13.21 Rebecca Holsting 2003 KIF
3 119 12.22 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 322 DNS 11.52 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 326 11.60 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 494 12.34 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 225 13.22 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 21 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 56 DNS 11.35 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 486 DNS 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 390 1.36 Tobias Bjerre 2004 KIF
2 260 1.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 188 1.21 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 631 1.15 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 468 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
6 389 Julius Loshak 2005 KIF
7 181 William Wellendorf 2005 IK Hellas
8 79 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslövs AI
9 175 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
10 516 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
11 678 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
12 108 Magnus Bundgaard Larsen 2005 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12-13 år - Trespring - Day 2 at 11:50
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 316 DNS Sofus Lassen 2003 Sparta
2 141 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 312 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 198 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
5 336 Christian Lindgreen 2002 Sparta
6 323 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
7 315 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:55
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 470 Emma Lindgaard 2002 Køge Atletik
3 606 DNS 13.60 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
4 324 11.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 99 11.06 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 566 11.49 Esther Arce 2002 Amager AC
7 477 12.09 Amalie Jensen Herlev Atletik
8 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
3 311 11.89 Josefine Sørensen 2002 Sparta
4 309 11.10 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 133 DNS 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 314 12.09 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
7 88 DNS Lamia Dlakic 2002 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
2 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 643 12.86 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 332 11.81 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
5 493 10.78 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 310 11.55 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 457 DNS 12.26 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
8 670 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:55
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
2 77 Jonas Abildtrup 2006 ORI Atletik & Motion
3 76 August Schultz Madsen 2006 ORI Atletik & Motion
4 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 536 DNS Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club
6 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
7 557 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
8 519 DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
9 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
10 655 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
11 520 DNS Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
12 556 Thomas Malis 2006 Bagsværd Atletik Club
13 201 DNS Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
14 365 4.20 Marvin Jensen 2007 KIF
15 369 4.72 Matteo Battain 2007 KIF
16 549 DNS 5.05 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
17 75 5.41 Alfred Schultz-Hansen 2006 ORI Atletik & Motion
18 57 5.71 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
19 360 5.76 Thomas Oldenburg 2006 KIF
20 49 7.21 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 350 Elsa Linden 2000 SWE - Mölndals AIK
3 144 13.95 Laura Pauska 1999 IK Olympia
Kvinder senior - Vægtkast - Day 2 at 11:55
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 647 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
2 427 Mette Overgaard 1971 KIF
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 642 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
2 444 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
3 666 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
4 507 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 6 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 425 11.74 Emanuel Hammann 1999 KIF
7 143 11.97 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
8 142 11.97 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Mænd senior - Vægtkast - Day 2 at 11:55
15.88 kg
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:10
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 610 Laura Andreasen 2005 Amager AC
3 267 10.21 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 261 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 255 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 258 10.55 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
7 474 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 3
2 224 11.38 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
3 273 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 262 9.07 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 270 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 263 11.31 Ulrikka Juul 2005 Sparta
7 511 DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
2 531 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd Atletik Club
3 147 10.0 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
4 652 9.36 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
5 130 9.38 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
6 59 10.36 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 176 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
2 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 335 DNS Simone N Iversen 2002 Sparta
4 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
5 88 DNS Lamia Dlakic 2002 Viking Atletik
6 527 DNS Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
7 78 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion
8 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
9 380 5.37 Bianca Gad 2003 KIF
10 225 6.11 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
11 64 6.22 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 62 6.58 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
13 212 6.94 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
14 457 DNS 7.31 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
15 381 7.38 Rebecca Holsting 2003 KIF
16 311 8.09 Josefine Sørensen 2002 Sparta
17 314 8.16 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
18 351 8.28 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholms IF
19 140 8.33 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
20 524 8.35 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
21 318 8.77 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
22 324 8.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
23 399 9.72 Sofia Lange 2002 KIF
24 328 9.82 Liv Nedergaard 2002 Sparta
25 475 9.95 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
26 8 10.18 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
27 568 10.51 Helena Ring 2002 Amager AC
28 101 12.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 56 DNS 8.37 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:20
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 89 DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
2 13 Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
3 150 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 58 8.87 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 495 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 264 9.52 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 145 9.8 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
8 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 673 DNS Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
2 569 9.54 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 521 9.25 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 50 8.87 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 257 9.25 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 378 DNS 9.52 Vera Dalsgaard 2004 KIF
7 27 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
8 192 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 105 Marie Hjertebjerg Heron 2004 Slagelse Atletik DELTA
2 379 9.84 Barbara Neergaard 2004 KIF
3 665 9.44 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 435 8.91 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
5 211 8.98 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
6 256 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
7 15 9.94 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
8 146 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
SCRATCH
1 1 DNS 9.5 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 12:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 455 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
3 330 DNS 12.11 Robert Christiansen 2003 Sparta
4 214 10.59 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 312 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 596 12.85 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
7 608 Holger Riis 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 452 Simon Aalund 2003 Fremad Holbæk
3 607 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
4 329 11.71 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 412 10.51 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
6 510 11.33 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 407 13.53 Jakob Sønder 2003 KIF
8 102 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 12:40
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 46 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 53 11.78 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 323 10.94 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 149 10.31 Dren Meri 2002 IK Olympia
6 141 10.61 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
7 97 11.78 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
8 29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 315 11.83 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 662 11.48 Niels Emil Boor 2002 KIF
4 228 10.34 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 52 10.51 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 313 11.62 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
7 413 14.12 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 12:55
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 341 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
4 295 12.97 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
5 305 11.86 Emil Frænde 2000 Sparta
6 306 11.87 Vincent Plas 2001 Sparta
7 664 13.01 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
8 81 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
HEAT 2 / 3
2 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
3 657 Rasmus Marx 2001 Greve Atletik-Skolestæve
4 173 12.80 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
5 442 11.72 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
6 132 11.88 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
7 422 DNS 13.12 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
8 290 William Devantier 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
2 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 646 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
4 625 12.53 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
5 443 11.58 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 277 12.20 Mads Lund 2000 Sparta
7 342 13.34 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
8 621 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
SCRATCH
1 464 DNS Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 12:55
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 235 Alma Ravn 2009 Sparta
2 236 Vera Dahl Jespersen 2009 Sparta
3 544 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
4 20 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
5 487 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
6 232 5.11 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
7 240 DNS 7.00 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
8 230 7.21 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
9 241 7.96 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
10 577 10.38 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 231 Laura Marie Kørner 2008 Sparta
2 104 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik DELTA
4 630 DNS Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
5 237 DNS Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
6 93 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
7 129 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 618 Olivia Hansen 2008 Greve Atletik
9 593 8.25 Susanna Ring 2008