Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
1 q 11.63 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
2 q 12.34 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 591 q 12.60 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 12.95 Tsinat Krause 2004 Sparta
5 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
6 14.23 Elvira Batko 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.4
1 q 11.54 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 12.49 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 592 12.60 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 13.83 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
DNF Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.6
1 q 11.63 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
2 q 11.65 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 11.67 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
4 12.68 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 14.25 Astrid Lemmike 2005 IK Olympia
6 15.92 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 140 145 150 155 160 165 170 175
1 1.70 Christoffer Åndahl 2000 KIF XO XO XX
2 1.55 Magne V. Kanneworff 2000 KIF O XO O XXX
3 1.45 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK O XXO XXO XXX
4 1.30 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik O XO O XXX
5 0.00 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
5 0.00 Samuel Anker 2000 Viking Atletik XXX
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.97 (+2.1) Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas 4.55 (+0.2) 4.81 (+1.1) X 4.97 (+2.1) 4.79 (+0.1)
2 4.88 (+2.2) Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.87 (+0.0) 4.77 (+1.3) 4.76 (+1.1) 4.63 (+0.3) 4.88 (+2.2) 4.81 (+1.2)
3 4.33 (+0.5) Ayoe Røbel 1998 Sparta 4.25 (+1.3) 4.33 (+0.5) 4.04 (+0.7) 3.83 (+1.4) 3.88 (+1.3) 3.92 (+0.5)
4 4.27 (+2.0) Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA 3.71 (+0.4) 4.24 (+0.2) 3.94 (+0.0) 4.25 (+1.0) 4.27 (+2.0)
DNS Simone Hjort 1999 Sparta
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.30 (+1.3) Sandra B Christensen 1995 Amager AC 5.30 (+1.3) 5.29 (+1.3) X X 5.21 (+0.0)
2 4.06 (+1.3) Michelle Holding 1995 Vordingborg AC 3.95 (+1.0) 3.99 (+1.8) 3.96 (+0.6) 3.91 (+2.1) 4.06 (+1.3)
3 4.05 (+2.6) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 4.00 (+2.2) 3.94 (+2.4) 3.97 (+2.0) 3.85 (+0.4) 3.91 (+0.3) 4.05 (+2.6)
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.85 (-3.6) Sofus Lassen 2003 Sparta 4.85 (-3.6) 4.05 (-2.0) 3.63 (-1.5) 4.81 (-1.9) X 4.80 (-2.1)
2 4.77 (-2.4) Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.45 (-3.3) 4.43 (-2.6) 4.23 (-2.2) 4.46 (-1.9) 4.52 (-0.5) 4.77 (-2.4)
3 4.65 (-1.6) Emil Boesen 2003 Ballerup AK 4.39 (-1.7) 4.46 (-2.3) 4.49 (-1.4) 4.45 (-1.8) 4.65 (-1.6) 4.50 (-3.2)
4 4.51 (-2.7) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.43 (-4.0) 3.97 (-1.7) 4.40 (-2.6) X 4.51 (-2.7) 4.50 (-1.6)
5 4.43 (-1.6) Oliver Veselinovski 2003 Sparta 4.29 (-3.2) 3.55 (-2.9) 4.43 (-1.6) 3.50 (-2.5) 4.27 (-1.8) 4.21 (-1.1)
6 4.32 (-1.2) Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik 4.32 (-1.2) 4.24 (-0.7) 4.30 (-1.9) 4.12 (-1.5) 4.18 (-2.6) 4.30 (-1.5)
7 4.27 (-1.7) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.27 (-1.7) 4.08 (-3.9) 4.17 (-1.6)
8 4.27 (-1.2) Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.27 (-1.2) 4.12 (-1.3) 4.05 (-1.1)
9 4.07 (-3.1) Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 4.07 (-3.1) 3.95 (-2.2) 4.03 (-1.6)
10 3.96 (+0.0) Mik Lønborg 2003 KIF 3.89 (-1.5) 3.92 (-1.8) 3.96 (+0.0)
11 3.85 (-1.0) Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF 3.85 (-1.0) 3.83 (-1.5) 3.80 (-1.7)
12 3.83 (-2.4) Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF 3.83 (-2.4) 2.65 (-1.4) 3.75 (-2.7)
13 3.75 (-1.2) Holger Riis 2003 Sparta 3.75 (-1.2) 3.66 (-2.0) X
14 2.95 (-0.8) Jakob Sønder 2003 KIF 2.95 (-0.8) 2.79 (-0.4) 2.10 (-1.9)
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
DNS Magnus Herche 2003 Amager AC
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+0.8) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.07 (-1.2) 4.96 (-1.6) 5.24 (-1.3) 4.98 (-1.3) X 5.41 (+0.8)
2 5.16 (+0.0) Luke Basiliadis 2002 Gullfoss 4.80 (-1.9) X 4.31 (-2.1) X 5.16 (+0.0) 5.09 (-1.7)
3 5.02 (-1.3) Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.88 (-1.3) 4.92 (-0.5) 4.97 (-1.1) 4.71 (-1.0) 4.84 (-1.7) 5.02 (-1.3)
4 4.96 (-0.6) Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 4.96 (-0.6) 4.89 (-0.4) 4.83 (-1.9) 4.89 (-0.8) X X
5 4.89 (-2.8) Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.88 (-1.5) 4.72 (+0.0) X 4.86 (+0.0) 4.89 (-2.8) X
6 4.59 (-1.3) Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia 4.39 (+1.1) 4.59 (-1.3) 4.57 (-1.6) 4.55 (-0.1) 4.28 (-2.1) 4.56 (-2.8)
7 4.20 (-0.8) Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 4.20 (-0.8) 4.19 (+0.0) 4.19 (-0.5)
8 4.20 (-0.8) Alexander Vand 2002 Gullfoss 4.20 (-0.8) 4.05 (-1.0) 3.83 (-1.5)
9 4.14 (+0.0) Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 4.14 (+0.0) 3.90 (-1.3) 4.07 (-1.4)
10 3.96 (-1.2) Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM 3.96 (-1.2) 3.80 (+0.5) 3.72 (-1.3)
11 3.93 (-1.1) Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 3.93 (-1.1) 3.93 (-0.8) 3.89 (-1.1)
12 3.87 (-1.2) Ketil V. Kanneworff 2002 KIF 3.87 (-1.2) 3.60 (-1.5) 3.80 (-1.0)
13 3.32 (-1.7) Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 3.29 (-0.5) 3.26 (-1.0) 3.32 (-1.7)
14 3.14 (+0.0) Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF 3.14 (+0.0) X 2.94 (-1.2)
DNS Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: +1.7
1 q 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
2 11.06 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 11.84 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 11.98 Mille Bendtsen 2007 KIF
DNS Sophia Holze 2006 KIF
HEAT 2 / 7 - Wind: +2.2
1 q 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 11.43 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.44 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
5 11.64 Mille Elmer 2007 KIF
HEAT 3 / 7 - Wind: +2.5
1 q 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
2 q 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 q 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
4 q 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7 - Wind: +1.9
1 q 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
2 q 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 10.75 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
4 11.00 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.78 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 11.83 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 5 / 7 - Wind: +1.6
1 q 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
3 q 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
4 10.90 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
5 10.92 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 11.73 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7 - Wind: +2.3
1 q 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 10.70 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 11.18 Laura Thygesen 2006 KIF
4 12.77 Josephine Preus 2007 HG
HEAT 7 / 7 - Wind: +1.8
1 q 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
4 10.72 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.49 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.3
1 q 10.97 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
2 q 13.01 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
3 q 13.22 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
4 q 13.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 13.64 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.8
1 q 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 12.67 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 q 13.06 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 q 13.29 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
5 15.74 Anders W. Jensen 2005 KIF
DNS Filip Ravn 2004 KIF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.14 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 33.50 41.14 39.54 33.34 36.22 37.97
2 39.66 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 39.61 33.54 39.66 38.94 37.69 X
3 36.64 Ella Vikke Bentsen 2004 IK Olympia 34.23 35.08 32.69 36.32 36.64 31.61
4 35.15 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk 30.57 34.18 34.65 32.58 34.83 35.15
5 34.75 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 31.56 X 26.09 29.03 30.63 34.75
6 32.87 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 32.87 32.19 28.75 31.02 31.33 29.37
7 29.12 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 25.07 29.12 28.84
8 28.41 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 28.41 X 27.61
9 27.69 Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club 24.32 25.57 27.69
10 26.64 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 25.89 26.64 26.50
11 20.62 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 17.09 20.62 16.98
12 20.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 20.31 18.97 15.02
13 16.93 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta 16.88 13.85 16.93
14 13.74 Ulrikka Juul 2005 Sparta X 9.65 13.74
15 13.39 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk 8.94 X 13.39
DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.9
1 q 9.95 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.12 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 q 11.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 11.86 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
6 12.57 Regitze Friis 2002 Amager AC
7 12.78 Alberte Ulrik 2003 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.2
1 q 9.99 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 10.52 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.32 Esther Arce 2002 Amager AC
4 11.92 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 12.21 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 13.46 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.7
1 q 9.99 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 12.52 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 12.58 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 13.66 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 14.67 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +2.0
1 q 9.44 Lance Aabo 2006 HG
2 q 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 q 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
4 11.48 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
5 11.85 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.8
1 q 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
3 q 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
4 10.94 Carl Stenner 2007 KIF
5 11.28 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.8
1 q 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
2 q 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
3 11.13 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
4 11.41 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
DNS William Schultz 2006 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.3
1 q 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 10.79 Matteo Battain 2007 KIF
4 11.34 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
DNS Shady Mohamed 2006 KIF
DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.2
1 q 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 q 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 10.66 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.4
1 q 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
4 12.08 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
DNS Adam Skytte 2006 KIF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.8
1 q 13.25 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
2 q 13.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 q 14.42 Mik Lønborg 2003 KIF
4 q 14.46 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 14.52 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 15.03 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 q 13.10 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
2 q 13.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 q 13.88 Niels Emil Boor 2002 KIF
4 q 14.16 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 14.88 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
6 16.83 Theodor Hvass 2002 Sparta
7 16.90 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
8 20.07 Jakob Sønder 2003 KIF
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 10:50
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.45 Helena Ring 2002 Amager AC 23.05 X 21.81 X 18.58 24.45
2 23.10 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 18.70 X 22.96 X X 23.10
3 22.22 Sofia Lange 2002 KIF X X 16.22 21.02 X 22.22
4 20.54 Rebacca W. Clemmensen Herlev Atletik 20.54 20.29 X X X 19.37
5 18.57 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 18.43 13.05 12.10 12.47 18.57 17.40
6 17.97 Regitze Friis 2002 Amager AC 14.67 X 15.83 15.15 17.97 X
7 15.53 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia 15.35 X 15.53
8 14.93 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 13.90 X 14.93
9 14.34 Liv Nedergaard 2002 Sparta 14.34 X X
10 13.46 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 12.54 13.46 X
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 12.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 12.82 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 13.67 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 13.84 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 14.12 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 16.24 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
DNS Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 140 145 150 153 157 160 162
1 1.60 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O XO O XO O XXX
2 1.50 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O O O O XXO XXO XXX
3 1.45 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik O XO XO XXO XXO XXX
4 1.40 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 O O XXX
5 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O O XXO O XXX
6 1.40 Lukas M. Sørensen 2003 KIF XO O XXO XXX
7 1.35 August Østergaard 2003 Gentofte IK O O XO XXO XO XXX
8 1.30 William Elsner 2003 KIF O O O XXX
8 1.30 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 O XXX
10 1.30 Victor Chabert 2002 Greve Atletik XO O O XO O XXX
11 1.30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club XXO XO XXX
12 1.25 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC O O O O XXX
12 1.25 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O O O XXX
12 1.25 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta O O O XXX
15 1.25 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF XO O XO XXX
16 1.25 Neloo Falck 2003 KIF XXO XO XXX
17 1.20 Christian Lindgreen 2002 Sparta O O XO XXX
18 1.15 Theodor Hvass 2002 Sparta O XXX
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 10:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.44 (+1.5) Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 5.44 (+1.5) 3.34 (+0.0) 3.60 (+0.1) 5.23 (+1.0) 4.89 (+1.9) 5.43 (+1.1)
2 5.07 (+1.6) Ida Jespersen 2000 Ballerup AK X X 4.79 (+1.3) X X 5.07 (+1.6)
3 4.88 (+1.6) Marie Dahi 2001 Greve Atletik X X 4.88 (+1.6) X X X
4 4.85 (+1.9) Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club 1.80 (+1.4) 4.68 (+2.7) 4.73 (+3.0) 4.51 (+2.6) 4.72 (+1.8) 4.85 (+1.9)
5 4.71 (+3.6) Mathilde Yttesen 2001 Amager AC 4.60 (+0.8) 4.65 (+2.9) 4.65 (+1.8) 4.53 (+2.1) 4.59 (+1.8) 4.71 (+3.6)
6 4.69 (+2.5) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 4.69 (+2.5) 4.54 (+1.1) 4.49 (+2.2) 4.65 (+1.6) 4.67 (+3.1) 4.56 (+2.1)
7 4.62 (+1.8) Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK 4.58 (+0.0) 4.50 (+0.5) 4.62 (+1.8)
8 4.40 (+2.5) Vibha Soren 2001 KIF 4.40 (+2.5) 3.68 (+0.6) 3.87 (+1.8)
9 4.39 (+3.4) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik X 4.32 (+1.3) 4.39 (+3.4)
10 4.27 (+0.1) Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.27 (+0.1) X 4.21 (+1.5)
11 4.07 (+0.0) Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM 4.07 (+0.0) 4.02 (+1.6) 3.98 (+2.3)
12 3.86 (+0.3) Celina Krog Vordingborg AC 3.76 (+1.6) 3.80 (+0.5) 3.86 (+0.3)
13 3.73 (+1.5) Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF 3.60 (+1.2) 3.73 (+1.5) 3.64 (+1.6)
14 3.30 (+1.8) Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 3.30 (+1.8)
DNS Ellen Balslev 2001 KIF
DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:55
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 DUR 60.55 Mads Lund 2000 Sparta X 53.40 X 55.44 60.55 58.92
2 48.28 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør 46.33 47.38 48.28 45.04 45.47 X
3 40.79 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 38.16 40.79 37.70 35.72 X 34.76
4 39.25 Seabstian Nielsen 2000 Sparta X 37.24 39.25 35.84 25.27 37.30
5 37.11 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia X 29.91 37.11 X 33.36 35.60
6 35.82 Sebastian Larsen 2001 Sparta 35.82 35.17 31.72 31.02 34.83 33.88
7 34.46 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club X 34.25 34.46
8 34.26 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC Atletik 34.26 32.21 29.09
9 33.72 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA 30.75 X 33.72
10 30.43 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 30.43 X X
11 23.48 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk 21.69 19.45 23.48
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.6
1 14.80 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 15.46 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 17.58 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 3.94 (-2.1) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 3.57 (-0.3) Celina Hagihara 2006 KIF
3 3.51 (-3.7) Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 3.49 (-3.2) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 3.36 (-1.8) Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 3.35 (-5.7) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
7 3.23 (-0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
8 3.19 (-0.4) Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
9 3.17 (-2.9) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
10 3.16 (-2.2) Elisabeth Elsner 2006 KIF
11 3.14 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
12 3.11 (-0.3) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
13 3.08 (-1.1) Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
14 2.93 (-1.7) Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
15 2.88 (-0.7) Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
16 2.87 (+0.0) Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
17 2.87 (-2.5) Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
18 2.85 (-3.0) Laura Rosenkvist 2007 KIF
19 2.84 (-2.4) Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
20 2.80 (-0.4) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
21 2.79 (-0.4) Laura Thygesen 2006 KIF
22 2.76 (-1.1) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
23 2.72 (-2.4) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
24 2.61 (-0.2) Mille Elmer 2007 KIF
25 2.60 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
26 2.59 (-3.0) Josephine Preus 2007 HG
27 2.58 (-1.3) Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
28 2.51 (+0.0) Anna Solvang 2007 IK Hellas
29 2.51 (-0.5) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
30 2.50 (-0.5) Sophia Bonde 2007 KIF
31 2.40 (-3.2) Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
32 2.35 (-1.1) Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
33 2.34 (-0.6) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
34 2.29 (-2.4) Mille Bendtsen 2007 KIF
35 2.17 (-1.5) Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
36 2.15 (-1.9) Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
HEAT 1 / 2
1 3.94 (-2.1) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.81 (-1.7) 3.81 (-1.3) 3.92 (-2.6) 3.94 (-2.1) 3.86 (-2.8) 3.78 (-3.5)
3 3.51 (-3.7) Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 3.45 (-1.0) 3.18 (-2.6) 3.51 (-3.7) 3.33 (-4.3) 3.51 (-0.9) 3.50 (-2.1)
4 3.49 (-3.2) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.31 (-3.2) 3.22 (-1.4) 3.27 (-1.7) 3.27 (-2.9) 3.49 (-3.2) 3.42 (-1.6)
6 3.35 (-5.7) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 3.15 (-1.7) 3.07 (-2.5) 3.08 (-2.2) 3.04 (-2.8) 3.35 (-5.7) 3.29 (-3.2)
9 3.17 (-2.9) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 2.90 (-2.4) 2.93 (-0.9) 3.15 (-1.5) 2.91 (-2.0) 3.17 (-2.9) 2.90 (-2.5)
10 3.16 (-2.2) Elisabeth Elsner 2006 KIF 3.03 (-1.6) 3.04 (-1.4) 3.15 (-3.2) 3.16 (-2.2) 2.95 (-4.1) X
13 3.08 (-1.1) Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas 2.84 (-1.3) 3.08 (-1.1) 3.05 (-2.0)
14 2.93 (-1.7) Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk 2.93 (-1.7) 2.91 (-2.3) 2.52 (-2.0)
15 2.88 (-0.7) Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club 2.70 (-3.9) 2.88 (-0.7) 2.66 (-0.7)
17 2.87 (-2.5) Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 2.87 (-2.5) 2.60 (-4.0) 2.70 (-1.9)
18 2.85 (-3.0) Laura Rosenkvist 2007 KIF X 2.85 (-3.0) 2.69 (-2.2)
19 2.84 (-2.4) Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia 2.84 (-2.4) 2.79 (-2.3) 2.73 (-2.5)
23 2.72 (-2.4) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 2.72 (-2.4) 2.60 (-2.6) 2.67 (-2.7)
24 2.61 (-0.2) Mille Elmer 2007 KIF 2.52 (-4.2) 2.61 (-0.2) 2.57 (-3.2)
26 2.59 (-3.0) Josephine Preus 2007 HG 2.38 (-2.4) X 2.59 (-3.0)
27 2.58 (-1.3) Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas 2.58 (-1.3) 2.51 (-3.1) 2.55 (-2.3)
31 2.40 (-3.2) Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM 2.40 (-3.2) 2.23 (-4.4) 2.25 (-3.7)
34 2.29 (-2.4) Mille Bendtsen 2007 KIF 2.26 (-1.3) 2.29 (-2.4) X
36 2.15 (-1.9) Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF 1.85 (-2.8) 1.96 (-2.0) 2.15 (-1.9)
HEAT 2 / 2
2 3.57 (-0.3) Celina Hagihara 2006 KIF 3.30 (-1.1) 3.42 (-1.8) 3.49 (-2.7) 3.43 (-1.7) 3.38 (-1.1) 3.57 (-0.3)
5 3.36 (-1.8) Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF 2.83 (+0.0) 3.10 (-2.2) 3.23 (-1.4) 3.36 (-1.8) 2.80 (-1.9) 3.02 (-2.5)
7 3.23 (-0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.17 (-2.8) 2.90 (-3.8) 3.16 (-0.1) 3.10 (-1.7) 3.20 (-0.7) 3.23 (-0.9)
8 3.19 (-0.4) Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas 3.03 (-2.3) 3.19 (-0.4) 3.11 (-0.4) 3.05 (+0.0) 3.15 (-0.3) 3.08 (-0.2)
11 3.14 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club X X 3.12 (-0.2) 3.14 (+0.0) 3.03 (-2.3) 3.08 (-2.1)
12 3.11 (-0.3) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club X 3.11 (-0.3) 3.04 (-2.7)
16 2.87 (+0.0) Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club 2.87 (+0.0) 2.61 (-0.1) 2.70 (-0.2)
20 2.80 (-0.4) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.80 (-0.4) 2.60 (-1.7) X
21 2.79 (-0.4) Laura Thygesen 2006 KIF 2.76 (-0.8) 2.79 (-0.4) 2.72 (-2.0)
22 2.76 (-1.1) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 2.76 (-1.1) 2.72 (-0.2) 2.72 (-0.7)
25 2.60 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik X 2.60 (+0.0) 2.48 (-0.5)
28 2.51 (+0.0) Anna Solvang 2007 IK Hellas 2.51 (+0.0) 2.46 (-1.2) 2.50 (-0.6)
29 2.51 (-0.5) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 2.51 (-0.5) X 2.16 (+0.0)
30 2.50 (-0.5) Sophia Bonde 2007 KIF 2.38 (-2.3) 2.50 (-0.5)
32 2.35 (-1.1) Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik X 2.17 (-0.9) 2.35 (-1.1)
33 2.34 (-0.6) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.30 (-0.4) 2.11 (-1.7) 2.34 (-0.6)
35 2.17 (-1.5) Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF 2.08 (-2.9) 2.14 (-2.1) 2.17 (-1.5)
DNS Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 14.29 Mads Lund 2000 Sparta
2 16.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 17.59 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
DNS Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.91 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.73 11.90 11.78 12.79 12.38 12.91
2 12.38 Ayoe Røbel 1998 Sparta X 12.38 12.12 11.68 X 11.69
3 12.26 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 11.08 11.99 11.83 11.81 12.26 12.07
4 10.49 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.00 10.25 10.49 9.83 10.28 10.25
5 9.96 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas 9.29 9.96 9.57 9.44 9.48 9.47
6 8.16 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club 7.86 8.16 7.78
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 8.18 Lise Hansen 1975 IK Hellas 7.95 X 8.10 7.95 8.18
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.45 Gerda Ribjerg 1960 Fremad Holbæk 9.91 11.24 9.97 10.29 11.45 10.44
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 16.21 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 16.56 Villads Clausen 1998 Amager AC
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 11:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 17.77 Klaus Præst Jaque 1992 KIF
99 18.22 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 10.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 11.26 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 12.69 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 12.79 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 12.81 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 13.23 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 13.26 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.06 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
2 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 11.46 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 11.67 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 11.75 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 12.03 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
7 12.62 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
DNF Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.33 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club 49.33 44.16 43.26 45.90 47.83 46.76
2 47.80 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 47.80 46.06 41.31 X 47.55 41.68
3 42.03 Rune B. Prause 2004 Gullfoss 37.66 40.21 42.03 41.60 39.49 X
4 38.44 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 36.42 32.42 35.58 36.38 38.44 34.84
5 38.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik X 32.44 38.33 31.67 33.93 34.17
6 36.93 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 33.77 21.24 36.93 34.49 33.54 35.14
7 34.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 29.81 34.88 32.28
8 33.80 Oliver Larsen 2005 Amager AC 32.47 33.80 33.36
9 29.57 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 26.84 29.57 25.76
10 28.62 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF X 24.60 28.62
11 28.08 Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK 25.20 28.08 17.98
12 27.69 Alfred Fisker 2004 IK Hellas 26.77 24.40 27.69
13 27.47 Simon Preus 2004 HG 27.47 26.85 22.50
14 26.79 Gustav Herold 2005 Sparta 26.79 24.30 20.07
15 25.95 David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club 24.88 25.69 25.95
16 25.28 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta 25.28 21.47 X
17 24.47 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF 24.47 22.24 X
DNS Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
DNS Filip Ravn 2004 KIF
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 9.78 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.83 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 10.57 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 11.24 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
7 11.28 Flora Chalmer 2003 Sparta
8 11.30 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.29 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 12.44 12.53 12.31 12.81 13.29 X
2 10.26 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk 9.91 10.03 10.26 9.94 9.42 10.19
3 9.79 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik 9.51 9.13 8.77 9.12 9.79 9.63
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.88 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik 10.83 11.88 11.30 X X 11.78
2 9.69 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 9.44 9.45 9.16 8.89 9.69 9.09
3 7.44 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik X 7.44 6.15 7.10 7.26 6.89
6KG 10.91 Bo Eske Nielsen 1962 KIF 10.91 10.71 10.46 10.67 10.36 10.88
6KG 9.98 Kristian Kolbye 1996 Amager AC X X 9.44 X 9.98 X
6KG 7.44 Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik 7.05 6.84 7.44 7.23 6.86 6.52
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.72 Annesofie Hartmann Nielse 2000 KIF 34.72 X X X 31.20 X
2 32.95 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK 32.95 X X 30.15 X 28.87
3 31.23 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 30.03 31.09 X 31.23 30.71
4 18.66 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik 18.66 X 16.08 X 15.00 14.55
5 16.34 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF 16.28 15.76 16.34 X X 16.16
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 12.51 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
2 12.94 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 13.03 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 13.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
5 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 13.82 Niels Emil Boor 2002 KIF
7 14.25 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
8 15.25 Mik Lønborg 2003 KIF
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155
1 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XXX
2 1.50 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O O O O XXO XXX
3 1.45 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia O O O O O XO XXX
4 1.45 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XO XO XXX
5 1.40 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club O O O O O XXX
5 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta O O O O O O O O XXX
7 1.35 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O XO O XO XO O XXX
8 1.30 Simone N Iversen 2002 Sparta O O O XO O XXX
9 1.30 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta O XXO O XO XXX
10 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club O O O O O XXX
11 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XO XXX
12 1.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club O O O XXO XXX
12 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O O O O XXO XXX
14 1.20 Caroline Marie Dahl 2002 Amager AC O O XO O O XXX
15 1.20 Nina Loshak 2003 KIF O O O XO XO XXX
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
9 10.00 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
10 10.12 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
11 10.15 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
12 10.23 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
13 10.36 Marvin Jensen 2007 KIF
14 10.41 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
15 10.53 Daniel Lund 2006 Amager AC
16 10.55 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 9.18 Lance Aabo 2006 HG
2 9.46 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 9.61 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 9.89 Kevin Jensen 2007 KIF
6 9.97 Thomas Oldenburg 2006 KIF
7 10.14 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 10.37 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.23 (-1.2) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 4.21 (-1.2) 4.23 (-1.2) 4.13 (-1.7) 4.17 (-1.1) 4.20 (+0.0) 4.14 (-2.4)
2 4.00 (-1.9) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.90 (-0.1) 3.84 (-1.2) 4.00 (-1.7) 3.90 (-0.3) 4.00 (-1.9) 3.97 (-2.2)
3 3.83 (-1.8) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.47 (-0.2) 3.70 (-0.2) X X X 3.83 (-1.8)
4 3.78 (-2.1) Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 3.66 (-1.3) 3.78 (-2.1) 3.57 (-0.5) 3.57 (-0.2) 3.64 (-1.6) 3.70 (-2.5)
5 3.68 (-2.4) Karla Bundgaard 2005 Sparta 3.68 (-2.4) 3.30 (-3.1) 3.43 (-2.7) 3.68 (-1.0) 3.59 (-1.9) 3.60 (-2.1)
6 3.58 (-1.6) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.58 (-1.6) 3.49 (-0.8) 3.53 (-2.3) 3.51 (-1.3) 3.34 (-1.1) 3.42 (-1.3)
7 3.55 (-1.3) Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas 3.55 (-1.3) 3.48 (-2.1) 3.29 (-1.2)
8 3.46 (-0.8) Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 3.28 (-2.9) 3.46 (-0.8) 3.34 (-0.7)
9 3.42 (-3.0) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.22 (-2.5) 3.26 (-0.7) 3.42 (-3.0)
10 3.34 (-0.1) Astrid Lemmike 2005 IK Olympia 3.34 (-0.1) 3.30 (-0.6) 2.97 (-3.9)
11 3.27 (-1.5) Laura Andreasen 2005 Amager AC 2.88 (-2.0) 3.27 (-1.5) 3.08 (-1.4)
12 3.24 (-1.8) Zara Unal 2005 Herlev Atletik 3.20 (+0.0) 3.24 (-1.8) 2.48 (-1.9)
13 3.20 (-0.1) Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta 3.20 (-0.1) 3.16 (+0.0) 2.88 (-1.9)
14 3.19 (-1.9) Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF 3.19 (-1.9) X 2.84 (-1.0)
15 3.17 (-2.7) Ulrikka Juul 2005 Sparta 3.17 (-2.7) 3.00 (-2.1) 3.10 (-1.6)
16 3.17 (-1.4) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.17 (-1.4) 3.04 (-3.5) X
17 3.02 (-2.6) Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia X 3.02 (-2.6) 2.97 (-1.5)
18 0.00 (+0.0) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM X X X
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.55 (-1.3) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.21 (-0.3) 3.89 (-2.6) X 4.55 (-1.3) 4.40 (-2.1) 4.33 (-1.9)
2 4.54 (-2.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.23 (-2.6) 4.22 (-2.4) 2.60 (-1.4) 4.32 (-1.9) 4.41 (-3.8) 4.54 (-2.2)
3 4.33 (-1.9) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.31 (-2.3) 4.33 (-1.9) 4.25 (-1.5) 4.23 (-1.0) 4.21 (-1.8) 4.18 (-4.0)
4 4.29 (-0.7) Emilie Kirst 2004 Sparta 3.99 (-2.1) 4.07 (-2.8) 4.29 (-0.7) 4.05 (-4.1) 4.13 (-1.0) 4.11 (-2.7)
5 4.20 (-3.2) Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk 3.91 (-2.3) 4.05 (-1.2) 4.20 (-3.2) 4.08 (-3.1) 4.00 (-2.9) 3.71 (-1.7)
6 4.14 (-2.4) Nanna Schaldemose 2004 Sparta 3.82 (-3.2) 3.57 (-2.8) 4.14 (-2.4) 3.80 (-2.5) 4.08 (-1.3) X
7 4.12 (-2.1) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 3.99 (-1.9) 4.11 (-3.0) 4.12 (-2.1)
8 4.12 (-1.0) Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 4.10 (-2.8) 4.12 (-1.0) 3.90 (-2.5)
9 4.05 (-0.7) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.00 (-0.7) 4.05 (-0.7) 4.01 (-1.7)
10 3.99 (-1.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.99 (-1.1) 3.90 (-2.2) 3.96 (-1.8)
11 3.95 (-0.3) Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik 3.95 (-0.3) 3.77 (-2.7) 3.77 (-3.5)
12 3.86 (-1.8) Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK 3.80 (-2.4) 3.83 (-0.6) 3.86 (-1.8)
13 3.73 (-1.7) Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C 3.65 (-3.6) 3.51 (-0.9) 3.73 (-1.7)
14 3.66 (-2.8) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.53 (-1.2) 3.47 (-2.4) 3.66 (-2.8)
15 3.59 (-3.2) Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 3.53 (-3.6) 3.59 (-3.2) 3.52 (-2.0)
16 3.46 (-1.8) Barbara Neergaard 2004 KIF 3.40 (-2.6) 2.98 (-4.2) 3.46 (-1.8)
17 3.45 (-1.8) Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.36 (-3.1) 3.07 (-2.7) 3.45 (-1.8)
18 3.44 (-0.8) Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club 3.44 (-0.8) 3.31 (-0.4) 3.13 (-1.3)
19 3.42 (-2.3) Asta Borggaard 2004 IK Olympia 3.17 (-3.2) 3.42 (-2.3) 3.37 (-3.0)
20 3.31 (-4.5) Angelina Holme 2004 Greve Atletik 3.31 (-4.5) 3.28 (-2.3) 3.22 (-3.7)
21 3.16 (-2.1) Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas 3.15 (-1.9) 3.16 (-2.1) 2.97 (-3.9)
22 3.11 (-1.5) Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk 3.11 (-1.5) 3.07 (-3.0) 2.92 (-2.1)
23 2.92 (-1.8) Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik 2.92 (-1.8) 2.74 (-2.1) 2.64 (-4.3)
DNS Vera Dalsgaard 2004 KIF
DNS Naomi Ilima Jensen 2004 Sparta
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.1
9 10.19 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
10 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
11 10.42 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
12 10.49 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
13 10.54 Sophia Bonde 2007 KIF
14 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
15 10.61 Elisabeth Elsner 2006 KIF
16 10.66 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.6
1 9.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 9.47 Celina Hagihara 2006 KIF
3 9.57 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
5 10.01 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
7 10.32 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
8 10.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.18 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.96 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
4 12.06 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 12.62 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 13.22 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
9 13.30 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.8
1 11.18 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 11.96 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF
5 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
6 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
8 13.22 Espen Gudhjem 1998 Viking Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.6
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
4 12.06 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.62 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
9 13.30 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.5
1 11.02 Jakob H. Andersen 1997 HG
2 11.20 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 11.42 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd Atletik Club
4 11.60 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 11.66 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
6 11.83 Jan Swensson 1977 Roar Atletik
7 11.94 Kristoffer Bonde 1991 KIF
8 12.24 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 12.76 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 12.88 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 13.71 Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas
4 14.01 Smilla Due 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 14.51 Simone Lodahl 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.31 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 40.31 36.69 32.45 37.84 36.33 34.00
2 39.70 Kevin Jensen 2007 KIF 39.70 36.90 32.15 39.34 36.95
3 36.70 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia 31.93 36.70 34.22 35.32 36.30 35.05
4 35.58 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 34.21 34.63 35.55 35.58 35.36 34.14
5 35.45 Rolf Risager 2006 Amager AC 27.90 32.61 33.87 33.85 35.45 27.24
6 34.28 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 31.21 34.28 32.64 32.37 31.95 33.07
7 30.58 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 29.52 26.86 28.57 30.58 27.36 27.67
8 29.26 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik 27.00 29.26
9 28.88 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 28.51 28.15 28.88
10 28.54 Marvin Jensen 2007 KIF 28.54 28.36 28.52
11 26.20 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik 26.20 X 21.99
12 24.24 Carl Stenner 2007 KIF 19.59 24.24 22.18
13 21.22 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club 21.22 18.99 10.64
14 19.45 Thomas Oldenburg 2006 KIF 19.45 18.98 12.25
15 19.38 Phillie Holme 2007 Greve Atletik 19.38 18.52
16 17.06 Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik 16.57 17.06 10.66
17 16.32 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 15.34 16.32 14.60
18 16.09 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 16.09 10.62 8.34
19 11.54 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas 9.48 3.98 11.54
DNS Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 13.06 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
2 13.66 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
3 13.86 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
4 14.71 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
5 16.58 Anke Hagen 1966 IK Hellas
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.93 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 44.93 42.10 43.78 44.42 41.10 44.51
2 40.68 Dren Meri 2002 IK Olympia 33.88 34.41 38.80 39.84 40.68
3 36.38 Oswald Carstensen 2002 Sparta 30.38 31.19 35.11 31.96 36.38 33.47
4 34.49 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 31.81 X 28.92 31.82 34.49
5 34.09 Aksel Lange 2002 Greve Atletik 23.45 30.76 34.09 31.03 27.16 33.64
6 33.98 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 31.88 33.98 32.35 31.21 32.26 33.37
7 32.69 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 32.69 X 32.05
8 29.53 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 27.00 28.64 29.53
9 29.26 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 29.26 24.15 X
10 26.40 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 22.67 24.17 26.40
11 25.93 Mik Lønborg 2003 KIF 25.93 23.08 23.58
12 25.44 Anders Bang 2002 Sparta 23.94 24.49 25.44
13 24.50 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 24.34 24.50 23.01
14 24.40 Asger Holm Petersen 2002 Bagsværd Atletik Club 17.60 24.40 19.92
15 24.03 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik 22.78 24.03 18.98
16 22.82 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 18.20 19.65 22.82
17 22.59 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 13.37 22.59 21.08
18 21.68 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik X 15.44 21.68
19 21.67 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 21.67 21.62 X
20 21.50 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF X X 21.50
21 21.23 Lukas M. Sørensen 2003 KIF 20.88 21.23 19.82
22 21.17 Neloo Falck 2003 KIF 21.17 9.28
23 20.41 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 20.41 17.52 15.90
24 19.84 William Elsner 2003 KIF 19.84 17.25 17.99
25 18.09 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club 18.09 16.42
26 17.98 Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF 17.04 17.00 17.98
27 17.47 Jakob Sønder 2003 KIF 17.47 13.24 17.18
28 17.03 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas 17.03 13.76 15.74
29 15.72 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF X 14.41 15.72
DNS William Elmer 2002 Greve Atletik
DNS Elia Latta 2002 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.83 (+2.7) Peter Rasmussen 1998 Amager AC 5.83 (+2.7) X X 5.71 (+1.4) 5.78 (+1.5) X
2 5.51 (+1.7) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA 5.40 (+3.0) 5.51 (+1.7) 5.32 (+1.4) 5.35 (+1.6) 5.42 (+2.7) 5.42 (+2.7)
3 5.37 (+2.1) Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 5.37 (+2.1) 5.36 (+1.6) 5.09 (+0.6)
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.37 (+1.7) Kasper Andersson 1997 Greve Atletik 5.49 (+4.5) 5.78 (+1.4) X 5.04 (+2.2) 6.37 (+1.7) X
2 6.11 (+1.4) Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.79 (+2.8) 6.05 (+2.0) 4.65 (+2.0) 4.40 (+2.6) 6.11 (+1.4) 6.00 (+3.6)
3 5.34 (+1.5) Mathias Sørensen 1996 Roar Atletik 5.34 (+1.5) 4.84 (+1.9) X 4.91 (+2.0) 4.96 (+1.7) 4.97 (+3.3)
4 4.62 (+2.5) Daniel Friis 1991 Vordingborg AC 4.32 (+1.8) 4.49 (+2.4) X 4.62 (+2.5) 3.85 (+3.1) 4.53 (+3.2)
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 22.60 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 23.22 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 23.47 Vincent Plas 2001 Sparta
4 23.50 Emil Frænde 2000 Sparta
5 23.58 Mads Lund 2000 Sparta
6 23.85 William Devantier 2000 Sparta
7 23.95 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 24.26 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
9 24.93 Jonathan Makwarth 2000 KIF
10 25.15 Gabriel Lausten 2000 Sparta
11 25.31 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
12 25.66 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
13 26.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
14 26.05 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
15 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
16 26.80 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
17 26.87 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
18 26.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
19 27.06 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
20 27.14 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
21 28.55 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
22 28.62 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
23 30.71 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
24 31.81 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
25 33.25 Mads Flade 2004 Viking Atletik
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.9
10 25.15 Gabriel Lausten 2000 Sparta
20 27.14 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
22 28.62 Samuel Anker 2000 Viking Atletik
23 30.71 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
25 33.25 Mads Flade 2004 Viking Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.6
13 26.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
16 26.80 Seabstian Nielsen 2000 Sparta
18 26.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
21 28.55 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
24 31.81 Asger Thestrup Preisel 2001 KIF
HEAT 3 / 5 - Wind: +2.4
12 25.66 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
14 26.05 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
15 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholms IF
17 26.87 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
19 27.06 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 4 / 5 - Wind: +1.0
5 23.58 Mads Lund 2000 Sparta
7 23.95 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 24.26 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
9 24.93 Jonathan Makwarth 2000 KIF
11 25.31 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.4
1 22.60 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 23.22 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 23.47 Vincent Plas 2001 Sparta
4 23.50 Emil Frænde 2000 Sparta
6 23.85 William Devantier 2000 Sparta
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.26 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 30.42 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 31.45 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 31.49 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 32.32 Gustav Herold 2005 Sparta
6 32.69 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
7 33.12 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 38.08 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.1
2 30.42 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 31.45 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 31.49 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 32.32 Gustav Herold 2005 Sparta
8 38.08 Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.2
1 30.26 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 32.69 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
7 33.12 Elias Solvang 2005 IK Hellas
DNS Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:20
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.16 Peter Andersson 1999 Greve Atletik X 27.89 37.16 X 34.03 35.14
2 32.26 Emanuel Hammann 1999 KIF 29.27 32.26 X 31.72 31.50 31.00
3 25.67 Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF 25.67 X 24.26 X X 24.82
4 25.54 Martin Skaaning 1998 IK Olympia 24.20 23.84 20.54 25.54 X X
5 24.05 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk 20.63 X 20.84 21.34 X 24.05
DNS Casper Jørgensen 1999 Amager AC
DNS Nikolai Grieger Larsen 1999 Slagelse Atletik DELTA
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 13:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.92 Klaus Jacob Jensen 1961 Holte Atletik X 40.92 X X 40.87 X
2 1.5 33.42 Bo Eske Nielsen 1962 KIF 30.16 32.76 33.42 32.11 X X
3 1.7 31.76 Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik X 31.76 X X X X
4 31.36 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 31.17 30.93 X 30.54 30.25 31.36
5 1.7 29.85 Kristian Kolbye 1996 Amager AC X 29.65 X 29.85 X X
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.87 Carl Aabo 2004 HG
2 29.68 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 30.16 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 30.19 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
5 31.64 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
6 32.22 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
7 33.12 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 33.19 Christian Veselinovski 2004 Sparta
9 35.12 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
10 35.14 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.5
5 31.64 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
6 32.22 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
7 33.12 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 33.19 Christian Veselinovski 2004 Sparta
10 35.14 Alfred Fisker 2004 IK Hellas
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.5
1 28.87 Carl Aabo 2004 HG
2 29.68 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 30.16 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 30.19 Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
9 35.12 Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik
DNS Filip Ravn 2004 KIF
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 1 / 6 - Wind: +3.0
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6 - Wind: +3.9
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.0
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
DNS Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +1.4
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.3
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
HEAT 6 / 6 - Wind: +1.5
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.06 (-0.2) Lance Aabo 2006 HG
2 3.78 (-0.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 3.59 (-1.9) Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 3.58 (-3.9) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 3.56 (-1.8) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
6 3.46 (-1.6) Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
7 3.34 (-2.0) Shady Mohamed 2006 KIF
8 3.29 (-2.5) Rolf Risager 2006 Amager AC
9 3.28 (-2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik
10 3.22 (-1.3) Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
11 3.21 (-2.4) Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
12 3.16 (-2.0) Thomas Oldenburg 2006 KIF
13 3.11 (-2.8) Daniel Lund 2006 Amager AC
14 3.08 (-2.1) Adam Skytte 2006 KIF
15 3.00 (-1.4) Marvin Jensen 2007 KIF
16 2.98 (-2.3) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
17 2.97 (-0.7) Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
18 2.94 (-0.5) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
19 2.89 (-2.5) Matteo Battain 2007 KIF
20 2.85 (-1.6) Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club
21 2.85 (-1.8) Carl Stenner 2007 KIF
22 2.82 (-4.2) Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
23 2.82 (-1.2) Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
24 2.79 (-0.8) Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
25 2.75 (-1.7) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
26 2.73 (-3.2) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
27 2.68 (-3.2) Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
28 2.63 (-2.0) Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
29 2.40 (-1.6) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
30 2.29 (-0.4) Linus Juhl 2007 KIF
31 2.26 (-1.6) Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
32 2.12 (+0.0) Filipe Holme 2007 Greve Atletik
33 2.00 (-1.1) Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
HEAT 1 / 2
2 3.78 (-0.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.66 (-0.7) 3.64 (-2.5) 3.58 (-2.0) 3.69 (-0.6) 3.56 (-2.8) 3.78 (-0.2)
4 3.58 (-3.9) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.58 (-3.9) 2.19 (-0.9) 3.38 (-3.2) 3.51 (-1.9) 3.56 (-2.2) X
6 3.46 (-1.6) Samuel Nielsen 2007 IK Olympia 3.05 (-3.4) 3.12 (-1.6) 2.89 (-3.1) 3.08 (-3.8) 3.15 (-3.5) 3.46 (-1.6)
8 3.29 (-2.5) Rolf Risager 2006 Amager AC 3.29 (-2.5) X X X 3.00 (-3.5) 3.26 (-2.3)
10 3.22 (-1.3) Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club 3.02 (-3.2) 2.98 (-1.6) 3.11 (-2.4) 2.96 (-4.7) 3.22 (-1.3) 3.15 (-2.1)
11 3.21 (-2.4) Oliver N'diaye 2007 IK Hellas X 2.82 (-1.3) 3.13 (-1.7) 2.90 (-4.1) 3.21 (-2.4) 3.19 (-1.7)
14 3.08 (-2.1) Adam Skytte 2006 KIF 2.81 (-2.3) 2.89 (-1.7) 3.08 (-2.1)
18 2.94 (-0.5) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 2.94 (-0.5) 2.83 (-2.6) 2.89 (-2.5)
19 2.89 (-2.5) Matteo Battain 2007 KIF 2.89 (-2.5) 2.77 (-2.1) 2.73 (-1.9)
21 2.85 (-1.8) Carl Stenner 2007 KIF 2.64 (-1.2) 2.31 (-3.7) 2.85 (-1.8)
22 2.82 (-4.2) Julius Jørgensen 2006 IK Olympia X 2.82 (-4.2) 2.81 (-1.9)
23 2.82 (-1.2) Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik 2.82 (-1.2) 2.63 (-4.5) 2.77 (-1.5)
25 2.75 (-1.7) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 2.75 (-1.7) 2.55 (-3.0) 2.43 (-2.5)
27 2.68 (-3.2) Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik 2.64 (-3.5) 2.09 (-1.8) 2.68 (-3.2)
30 2.29 (-0.4) Linus Juhl 2007 KIF 2.04 (-3.9) 1.98 (-3.2) 2.29 (-0.4)
33 2.00 (-1.1) Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas 2.00 (-1.1) X 1.58 (-4.7)
DNS William Schultz 2006 KIF
DNS Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
HEAT 2 / 2
1 4.06 (-0.2) Lance Aabo 2006 HG 3.70 (-1.3) 4.06 (-0.2) 3.91 (-2.1) 3.99 (-2.0) X X
3 3.59 (-1.9) Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 2.42 (-2.4) 3.38 (-2.2) 3.54 (-0.9) 3.50 (-2.2) 3.59 (-1.9) 3.53 (-1.2)
5 3.56 (-1.8) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 3.40 (-3.7) 3.49 (-2.9) X 3.56 (-1.8) 3.43 (-1.3) 3.55 (-0.9)
7 3.34 (-2.0) Shady Mohamed 2006 KIF 3.00 (-2.4) 3.22 (-2.4) 3.27 (-2.2) 3.33 (-2.2) 3.21 (-1.3) 3.34 (-2.0)
9 3.28 (-2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.28 (-2.0) 3.08 (-2.8) X 2.94 (-3.3) 0.38 (-2.9) X
12 3.16 (-2.0) Thomas Oldenburg 2006 KIF 2.83 (-1.8) 3.07 (+1.8) 3.16 (-2.0) 3.01 (+0.0) 2.99 (-2.1) 3.09 (-2.8)
13 3.11 (-2.8) Daniel Lund 2006 Amager AC 3.09 (-1.7) 3.04 (-1.8) 3.11 (-2.8)
15 3.00 (-1.4) Marvin Jensen 2007 KIF 2.86 (-1.3) 3.00 (-1.4) 2.93 (-1.9)
16 2.98 (-2.3) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.98 (-2.3) 2.89 (-2.9) 2.74 (-1.5)
17 2.97 (-0.7) Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik 2.97 (-0.7) 2.87 (-2.9) 2.59 (-0.1)
20 2.85 (-1.6) Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd Atletik Club 2.69 (-0.4) 2.73 (-0.8) 2.85 (-1.6)
24 2.79 (-0.8) Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF 2.79 (-0.8) 2.74 (-1.2) X
26 2.73 (-3.2) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF X 2.63 (-3.4) 2.73 (-3.2)
28 2.63 (-2.0) Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 2.63 (-2.0) X X
29 2.40 (-1.6) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.40 (-1.6) X 2.37 (-1.6)
31 2.26 (-1.6) Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik 2.26 (-1.6) 1.54 (-2.6) 1.97 (-2.1)
32 2.12 (+0.0) Filipe Holme 2007 Greve Atletik 2.12 (+0.0) 2.00 (-4.4) 1.96 (-1.7)
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160
1 1.55 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta O O O O XXX
2 1.45 Selma Staun 2000 Sparta O O XXX
3 1.45 Yasmine Abbouch 2001 KIF O O O XXO XXX
4 1.40 Marie Dahi 2001 Greve Atletik O O O XXX
5 1.40 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O O XXO XXX
6 1.30 Nicoline Landgren 2001 Greve Atletik O XO XO XXX
7 1.20 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF O O XXX
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.67 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 28.65 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
3 28.82 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 28.88 Helena Ring 2002 Amager AC
5 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
6 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
8 29.44 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 29.49 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
10 29.87 Amalie Jensen Herlev Atletik
11 30.19 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
12 30.44 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
13 30.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
14 31.24 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
15 31.86 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
16 33.02 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
17 33.69 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 1 / 4 - Wind: +3.1
14 31.24 Cirkeline Hinsberg 2002 Greve Atletik
16 33.02 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
17 33.69 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
DNS Emilie Madsen 2002 HG
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.4
5 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 29.87 Amalie Jensen Herlev Atletik
11 30.19 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
13 30.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
15 31.86 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.2
4 28.88 Helena Ring 2002 Amager AC
6 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
9 29.49 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
12 30.44 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 4 / 4 - Wind: +2.9
1 27.67 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 28.65 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
3 28.82 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
8 29.44 Liv Nedergaard 2002 Sparta
DNS Maja Felby 2002 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.07 (+0.2) Emil Frænde 2000 Sparta X 5.80 (+0.6) X 6.07 (+0.2) 2.18 (+1.5) X
2 5.60 (+1.4) Gabriel Lausten 2000 Sparta 5.60 (+1.4) 5.15 (+1.0) 5.27 (+2.2) 5.10 (+0.0) 5.15 (+2.7) 5.55 (+0.5)
3 5.52 (+1.2) Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik 5.20 (+2.2) X 4.93 (+2.2) 4.78 (+4.3) 5.06 (+2.8) 5.52 (+1.2)
4 5.42 (+1.5) Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik 5.42 (+1.5) 2.00 (+0.8) 2.36 (+0.9) X 5.37 (+1.5) 5.22 (+0.1)
5 5.10 (+2.2) Sebastian Larsen 2001 Sparta 5.04 (+0.2) 5.10 (+2.2) X X X X
6 4.79 (+1.3) Victor Andersen 2001 Viking Atletik 4.79 (+1.3) 4.38 (+3.5) 4.50 (+0.4) X 4.02 (+1.8) X
7 4.78 (+1.6) Samuel Anker 2000 Viking Atletik 4.78 (+1.6) 4.34 (+2.1) 4.45 (+2.7)
8 4.73 (+2.0) Andreas Sørensen 2000 Roar Atletik 4.39 (+1.6) 4.32 (+1.6) 4.73 (+2.0)
9 4.66 (+2.7) Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta X 2.43 (+1.4) 4.66 (+2.7)
10 4.60 (+1.9) Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club 4.59 (+1.9) 4.58 (+1.5) 4.60 (+1.9)
11 4.49 (+1.8) Andreas Christoffersen 2001 Sparta X X 4.49 (+1.8)
Drenge 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 13:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.62 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM X 15.21 X 13.22 16.36 16.62
2 16.49 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta 12.99 15.15 16.00 16.49 X 14.97
3 15.78 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia X 14.80 8.73 15.78 13.31 9.06
4 14.90 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 14.90 13.40 X 12.70 X 14.90
5 14.71 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 12.61 14.71 14.06 X X 11.89
6 14.32 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik 11.92 13.18 12.84 X 14.32 X
7 12.87 Elias Solvang 2005 IK Hellas 12.63 12.87 X
8 12.86 Osker Thers-Sonne 2005 Sparta X 12.86 X
Piger 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 32.92 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 33.06 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 33.30 Celina Hagihara 2006 KIF
4 34.87 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
5 35.23 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 36.04 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
7 36.08 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
8 36.26 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
9 36.33 Elisabeth Elsner 2006 KIF
10 36.53 Sophia Bonde 2007 KIF
11 36.76 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
12 37.00 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
13 37.59 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
14 37.65 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
15 38.38 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
16 38.99 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
17 39.07 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
18 39.26 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
19 39.51 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
20 39.78 Mille Elmer 2007 KIF
20 39.78 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
22 40.28 Anna Solvang 2007 IK Hellas
23 40.38 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
24 40.77 Laura Rosenkvist 2007 KIF
25 40.85 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
26 41.29 Laura Thygesen 2006 KIF
27 41.42 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
28 42.46 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
29 42.71 Huda Elmhassani 2006 KIF
30 43.18 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
31 45.20 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 1 / 6 - Wind: +1.2
13 37.59 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club
16 38.99 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
20 39.78 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas
22 40.28 Anna Solvang 2007 IK Hellas
23 40.38 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.8
2 33.06 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
12 37.00 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
27 41.42 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
28 42.46 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF
31 45.20 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.6
4 34.87 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
14 37.65 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
19 39.51 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
20 39.78 Mille Elmer 2007 KIF
24 40.77 Laura Rosenkvist 2007 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.4
5 35.23 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
11 36.76 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
15 38.38 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
25 40.85 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
30 43.18 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 5 / 6 - Wind: +1.1
8 36.26 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
10 36.53 Sophia Bonde 2007 KIF
17 39.07 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
18 39.26 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
26 41.29 Laura Thygesen 2006 KIF
29 42.71 Huda Elmhassani 2006 KIF
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.8
1 32.92 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 33.30 Celina Hagihara 2006 KIF
6 36.04 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
7 36.08 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
9 36.33 Elisabeth Elsner 2006 KIF
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 14:10
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.39 Sofia Lange 2002 KIF 29.02 X 27.81 27.44 X 30.39
2 27.82 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 27.82 21.73 26.10 23.83 24.25 25.99
3 26.81 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 26.81 23.60 25.98 23.80 X 23.52
4 26.39 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 22.53 23.20 22.75 25.87 26.39 25.86
5 24.90 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 24.90 X X 21.29 X X
6 22.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 22.31 21.08 22.33 20.81 22.88 20.21
7 21.57 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 21.57 16.88 17.32
8 18.43 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 12.04 17.92 18.43
9 18.05 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 18.05 15.81 X
10 16.97 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 16.97 15.46 16.86
11 13.20 Alberte Ulrik 2003 KIF 11.50 X 13.20
12 12.49 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF X 12.49 X
13 11.77 Nanna Elmer 2003 KIF 11.77 8.28 10.22
14 10.89 Julie B. Nielsen 2003 KIF 7.50 7.77 10.89
15 10.52 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta X X 10.52
16 0.00 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF X X X
DNS Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.10 Ayoe Røbel 1998 Sparta 31.87 31.73 31.86 31.37 33.10 X
2 31.50 Laura Pauska 1999 IK Olympia 26.44 23.39 31.50 30.85 30.50 26.02
3 22.78 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club X 18.11 22.78 17.19 20.63 22.31
4 21.11 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 20.35 19.92 X X X 21.11
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 14:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.25 Maria Hansen 1990 KIF X 25.78 X 25.73 28.25 26.36
2 21.00 Anke Hagen 1966 IK Hellas 18.37 19.47 21.00 X X X
Piger 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.90 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 29.31 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 31.21 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
4 31.42 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 31.60 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 31.74 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
7 31.80 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
8 31.99 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
9 32.73 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
10 32.81 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
11 33.05 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
12 33.32 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
13 33.45 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
14 33.56 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
15 33.83 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
16 34.05 Elvira Batko 2004 Sparta
17 34.21 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
18 34.33 Tsinat Krause 2004 Sparta
19 34.88 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
20 37.44 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 4 - Wind: +2.0
10 32.81 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
11 33.05 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
13 33.45 Klara Mkhatshwa Munk-Hans 2004 Fremad Holbæk
17 34.21 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
20 37.44 Mathilde Freyberg 2004 Fremad Holbæk
DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.7
5 31.60 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
14 33.56 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
16 34.05 Elvira Batko 2004 Sparta
18 34.33 Tsinat Krause 2004 Sparta
19 34.88 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.4
4 31.42 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
8 31.99 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
9 32.73 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
12 33.32 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 33.83 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
DNS Vera Dalsgaard 2004 KIF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.7
1 28.90 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 29.31 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 31.21 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
6 31.74 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C
7 31.80 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 14:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 26.71 27.42 28.17 29.84 30.40 30.00
2 25.64 Laura Thygesen 2006 KIF 25.64 X 25.12 21.31 23.84 25.50
3 23.66 Celina Hagihara 2006 KIF 21.48 15.45 19.65 X 22.56 23.66
4 23.26 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 20.62 22.23 21.37 20.41 15.75 23.26
5 21.49 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 21.49 19.17 19.64 20.87 20.53 20.46
6 21.24 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF 20.60 20.86 21.24 15.61 21.10 21.04
7 19.12 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas 19.12 16.94 18.40
8 18.12 Elisabeth Elsner 2006 KIF 18.12 14.97 16.90
9 17.91 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia 17.91 15.70 X
10 17.32 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 17.32 4.74 15.02
11 15.92 Huda Elmhassani 2006 KIF 13.71 14.77 15.92
12 15.66 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM 15.66 14.65 12.76
13 13.87 Mille Elmer 2007 KIF 8.73 11.57 13.87
14 13.79 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 12.54 13.06 13.79
15 13.77 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk 11.87 11.17 13.77
16 12.64 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 11.95 12.28 12.64
17 12.15 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club X 12.15 10.01
18 11.62 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 11.62 10.94 8.45
19 11.50 Mille Bendtsen 2007 KIF 11.50 9.75 10.06
20 10.64 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 10.64 X 8.99
21 10.36 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF 8.88 7.85 10.36
22 9.86 Silke Jul Skikkild 2007 IK Hellas X 9.86 9.68
23 9.55 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd Atletik Club 9.16 9.55 X
24 9.49 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik X 9.49 9.09
25 9.06 Sophia Bonde 2007 KIF 9.06 4.30 8.20
26 8.90 Laura Rosenkvist 2007 KIF 7.92 8.62 8.90
27 8.57 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik 8.57 X 6.58
28 5.88 Rebecca Trier Johnsen 2007 KIF 5.88 4.55 X
DNS Clara ?? 2007 KIF
DNS Sophia Holze 2006 KIF
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.51 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 31.17 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 31.53 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 32.21 Karla Bundgaard 2005 Sparta
5 32.88 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
6 33.50 Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas
7 33.60 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 34.96 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
9 35.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
10 36.04 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 37.35 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
12 37.95 Ulrikka Juul 2005 Sparta
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.5
6 33.50 Mathilde Falkenberg 2005 IK Hellas
8 34.96 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
11 37.35 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
12 37.95 Ulrikka Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.9
4 32.21 Karla Bundgaard 2005 Sparta
5 32.88 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
9 35.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.5
1 30.51 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 31.17 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 31.53 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 33.60 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
10 36.04 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 14:55
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.09 (-0.5) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.02 (-2.2) 3.83 (-1.5) 4.02 (-1.6) X 4.09 (-0.5) 3.67 (-1.0)
2 4.00 (-1.3) Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik 3.80 (-1.5) 3.85 (-1.6) 3.59 (-1.9) 4.00 (-1.3) 3.80 (-1.6) 3.84 (-0.3)
3 3.94 (-2.2) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 3.60 (-1.9) 3.62 (-2.4) 3.87 (-1.3) 3.60 (-0.9) 3.94 (-2.2) 3.74 (-1.4)
4 3.83 (-2.5) Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 3.71 (-1.4) 3.66 (-2.0) 3.58 (-2.0) 3.83 (-2.5) 3.68 (-1.7) 3.80 (-3.0)
5 3.71 (-3.4) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG 3.62 (-1.8) 3.47 (-1.6) 3.40 (-1.9) 3.36 (-1.1) 3.71 (-3.4) X
6 3.66 (-2.5) Adam Gonsalves 2005 Roar Atletik 3.34 (-1.0) 3.66 (-2.5) 3.53 (-1.9) 3.44 (-2.4) 3.44 (-1.8) 3.25 (-0.8)
7 3.59 (-1.9) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 3.59 (-1.9) 3.52 (-1.4) 3.43 (-2.0) - - -
8 3.52 (-1.7) Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.52 (-1.7) 3.44 (-1.2) 3.51 (-1.6) - - -
9 3.52 (-1.4) Elias Solvang 2005 IK Hellas 3.51 (-0.9) 3.52 (-1.4) 3.08 (-1.9) - - -
10 3.23 (-2.4) Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 3.11 (-1.3) 2.96 (-1.2) 3.23 (-2.4) - - -
11 3.02 (-2.2) Bjørn Christian Vermund G 2005 Helsingør IF 2.79 (-1.1) 2.77 (-2.8) 3.02 (-2.2) - - -
12 3.00 (-0.3) Anders W. Jensen 2005 KIF 3.00 (-0.3) 2.76 (+0.0) 2.96 (-1.3) - - -
DNS Malte Sten Nielsen 2005 HUAC
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:55
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.01 (-1.3) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.93 (-1.3) 4.83 (-2.3) 4.94 (-1.8) 5.01 (-1.3) 4.98 (-2.7) 4.95 (-1.1)
2 4.69 (-1.8) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.49 (-1.8) 4.59 (-3.4) 4.46 (-3.4) 4.64 (-1.1) 4.69 (-1.8) 4.55 (-3.0)
3 4.45 (-3.1) Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta 4.23 (-2.1) 4.17 (-1.9) 4.13 (-3.3) 4.10 (-2.6) 4.20 (-2.8) 4.45 (-3.1)
4 4.40 (-2.0) Carl Aabo 2004 HG 4.19 (-2.3) 4.19 (-2.9) 4.34 (-1.6) 4.32 (-1.4) 4.37 (-2.0) 4.40 (-2.0)
5 4.15 (-2.0) Sofus vølund 2004 Bagsværd Atletik Club 4.15 (-1.3) 3.19 (-0.7) 4.06 (-1.7) 4.02 (-2.8) 4.15 (-2.0) 4.10 (-2.5)
6 3.96 (-2.0) Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.88 (-2.2) 3.94 (-0.7) 3.95 (-2.2) 3.89 (-2.4) 3.96 (-1.3) 3.96 (-2.0)
7 3.70 (-3.2) Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 3.70 (-3.2) 3.60 (-3.2) 3.44 (-3.9)
8 3.63 (-3.4) Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 3.62 (-1.1) 3.63 (-2.8) 3.63 (-3.4)
9 3.56 (-0.7) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 3.56 (-0.7) 3.28 (-1.8) 3.51 (-1.6)
10 3.55 (-3.4) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.43 (-1.4) 3.47 (-3.8) 3.55 (-3.4)
11 3.50 (-2.3) Christian Veselinovski 2004 Sparta 3.19 (-1.7) 3.21 (-3.4) 3.50 (-2.3)
12 3.34 (-1.6) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.26 (-1.8) 3.34 (-1.6) 3.29 (-2.1)
13 3.24 (-2.6) Magnus Lynge Larsen 2004 Køge Atletik 3.10 (-4.6) 3.16 (-3.9) 3.24 (-2.6)
14 3.22 (-3.5) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 3.11 (-2.1) 3.18 (+0.0) 3.22 (-3.5)
15 3.03 (-2.4) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 2.99 (-4.4) 3.03 (-2.4) 2.86 (-4.7)
16 2.98 (-2.0) David Sparrevohn 2004 Bagsværd Atletik Club X X 2.98 (-2.0)
17 2.96 (+0.0) Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik 2.96 (+0.0) X 2.63 (-1.8)
18 2.89 (+0.0) Alfred Fisker 2004 IK Hellas 2.59 (-0.8) 2.86 (-2.7) 2.89 (+0.0)
19 2.75 (-0.6) Simon Preus 2004 HG 2.75 (-0.6) 2.72 (-3.6) 2.10 (-1.6)
20 2.70 (-3.1) Elias Spiegelhauer 2004 Ballerup AK 2.70 (-3.1) 2.63 (-3.0) 2.63 (-4.4)
DNS Filip Ravn 2004 KIF
DNS Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
DNS Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
Piger 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 18.08 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 14.76 18.08 15.88 17.87 16.52 14.61
2 17.47 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C X X X 17.47 X X
3 16.05 Emilie Kirst 2004 Sparta 15.95 14.74 X 16.05 15.31 14.70
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.71 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 27.52 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslövs AI
3 28.59 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 28.67 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
5 28.78 Neloo Falck 2003 KIF
6 29.22 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
7 29.36 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
8 29.62 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
9 29.90 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
10 30.14 William Elsner 2003 KIF
11 30.80 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
12 30.90 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
13 31.39 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
14 31.46 Holger Riis 2003 Sparta
15 31.64 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
16 32.67 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.3
8 29.62 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
12 30.90 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
13 31.39 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
16 32.67 Tobias F. Nielsen 2003 IK Hellas
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.7
10 30.14 William Elsner 2003 KIF
11 30.80 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
14 31.46 Holger Riis 2003 Sparta
15 31.64 Viggo Peter Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Gustav Bøttger-Roth 2003 KIF
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.4
3 28.59 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 29.22 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
7 29.36 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC Atletik
9 29.90 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
DNS Magnus Herche 2003 Amager AC
HEAT 4 / 4 - Wind: +2.0
1 26.71 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 27.52 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslövs AI
4 28.67 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
5 28.78 Neloo Falck 2003 KIF
DNS Sofus Lassen 2003 Sparta
Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.11 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 26.35 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 27.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 27.63 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 27.83 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
6 27.91 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 28.04 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
8 28.09 Niels Emil Boor 2002 KIF
9 28.10 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
10 28.36 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
11 29.49 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 29.64 Christian Lindgreen 2002 Sparta
13 29.87 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.4
6 27.91 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
12 29.64 Christian Lindgreen 2002 Sparta
13 29.87 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
DNS Lucas Kolvig 2002 KIF
DNS Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.3
7 28.04 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
8 28.09 Niels Emil Boor 2002 KIF
9 28.10 Ketil V. Kanneworff 2002 KIF
10 28.36 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
11 29.49 Oswald Carstensen 2002 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.0
1 26.11 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 26.35 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 27.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 27.63 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 27.83 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900
DNS Dren Meri 2002 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.79 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF X 38.56 43.79 X 33.24
2 42.94 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 42.12 32.83 X 41.26 36.40 42.94
3 35.47 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund 34.31 35.47
4 32.88 Christoffer Åndahl 2000 KIF 31.22 X 32.88
5 31.69 Laurits Hytting 2000 Greve Atletik 30.57 29.72 30.14 31.69
6 30.31 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club 29.69 28.52 30.20 30.31 25.58 25.54
7 28.51 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 28.51
8 23.55 Edvard Restorff-Liliegree 2000 KIF X 19.95 23.55
9 14.52 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk X 14.52
DNS Andreas Sørensen 2000 Roar Atletik
DNS Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 27.55 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
4 27.65 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 27.72 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 28.07 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 28.31 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
8 28.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
9 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
10 29.15 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
11 29.63 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 30.32 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
13 30.80 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
14 31.05 Celina Krog Vordingborg AC
15 31.43 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
16 32.07 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
11 29.63 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 30.32 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
13 30.80 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
14 31.05 Celina Krog Vordingborg AC
15 31.43 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.2
4 27.65 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
7 28.31 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
9 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
10 29.15 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
16 32.07 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
DNS Mira Aamann-Christensen 2000 KIF
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.2
1 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 27.55 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
5 27.72 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 28.07 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 15:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.03 (+2.4) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.64 (+0.0) 4.88 (+1.7) 4.66 (+1.6) 4.71 (+1.8) 3.60 (+0.0) 5.03 (+2.4)
2 4.77 (+1.5) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.77 (+1.5) 4.37 (+0.0) 4.63 (+1.3) 4.75 (+1.3) 4.74 (+0.0) 2.25 (+0.9)
3 4.66 (+1.4) Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF 4.37 (+1.6) 4.30 (+0.4) 4.58 (+2.0) 4.66 (+1.4) 4.58 (+1.5) 4.62 (+2.3)
4 4.61 (+2.1) Augusta Bentsen 2003 IK Olympia 4.60 (+2.3) 4.38 (+1.0) 4.39 (+1.9) 4.34 (+0.6) 4.43 (+1.3) 4.61 (+2.1)
5 4.28 (+3.7) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK 4.28 (+3.7) 4.06 (+1.3) 3.84 (+1.0) 3.96 (+1.6) 4.17 (+1.7) 4.13 (+1.6)
6 4.11 (+1.4) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 3.94 (+1.5) 4.11 (+1.4) 4.09 (+1.9) 3.55 (+1.8) X X
7 4.02 (+1.4) Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club 3.79 (+1.7) 4.02 (+1.4) 3.02 (+2.6)
8 4.00 (+1.9) Laura Pallesen 2003 Amager AC 3.98 (+1.3) 3.83 (+0.3) 4.00 (+1.9)
9 4.00 (+1.5) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 3.83 (+1.9) 4.00 (+1.5) 3.95 (+1.8)
10 3.94 (+2.1) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 3.57 (+2.6) 3.67 (+2.3) 3.94 (+2.1)
11 3.90 (+1.5) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.90 (+1.5) 3.82 (+2.1) 3.89 (+1.8)
12 3.90 (+2.3) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club 3.86 (+2.3) 3.82 (+1.7) 3.90 (+2.3)
13 3.64 (+2.3) Anna Mandal 2003 Greve Atletik 3.64 (+2.3) 3.36 (+0.2) 3.53 (+1.3)
14 3.62 (+1.9) Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 3.22 (+2.3) 3.48 (+2.1) 3.62 (+1.9)
15 3.53 (+1.1) Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik X 3.53 (+1.1) 3.30 (+1.3)
16 3.51 (+1.2) Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 3.49 (+1.4) 3.51 (+1.2) 3.01 (+1.4)
17 3.48 (+1.1) Nanna Elmer 2003 KIF 3.32 (+2.4) 3.46 (+3.6) 3.48 (+1.1)
18 3.42 (+1.8) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.27 (+2.1) 3.33 (+1.3) 3.42 (+1.8)
19 3.36 (+2.0) Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF 3.36 (+2.0) 3.06 (+2.2) 3.20 (+1.9)
20 3.15 (+3.3) Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik 3.12 (+1.4) 3.15 (+3.3) 3.05 (+1.4)
21 3.14 (+1.3) Nina Loshak 2003 KIF 3.07 (+1.9) 3.07 (+1.3) 3.14 (+1.3)
22 3.12 (+1.6) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.12 (+1.6) X 3.11 (+2.0)
23 3.09 (+0.9) Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik 2.68 (+1.1) 2.94 (+0.6) 3.09 (+0.9)
24 3.00 (+2.1) Bianca Gad 2003 KIF 2.75 (+0.0) 2.80 (+1.8) 3.00 (+2.1)
25 2.96 (+1.6) Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 2.96 (+1.6) X X
26 2.70 (+1.6) Julie B. Nielsen 2003 KIF 2.70 (+1.6) 2.45 (+0.9) 2.51 (+2.5)
DNS Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.82 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund 33.48 39.11 42.13 38.48 42.82 39.37
2 36.25 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 21.44 33.08 28.03 36.25 33.82 X
3 32.35 Rasmus Vestergaard 2002 Århus 1900 32.35 30.81 X X 31.86 X
4 31.53 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 31.53 30.36 18.75 31.40 X
5 26.60 Anders Bang 2002 Sparta 23.78 21.85 X 19.86 26.60 X
6 26.59 Christian Lindgreen 2002 Sparta 23.73 21.58 X 22.25 24.51 26.59
7 23.30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd Atletik Club 16.98 16.03 23.30
8 22.56 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 20.47 22.56 19.98
9 21.06 Ludvig Hytting 2002 Greve Atletik X X 21.06
10 20.02 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC X 20.02 X
11 18.01 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 18.01 15.95 15.97
12 16.41 William Elsner 2003 KIF 15.85 X 16.41
13 16.05 Mik Lønborg 2003 KIF 13.83 16.05 15.27
14 16.00 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 16.00
15 0.00 Sebastian R. Suurballe 2002 Århus 1900 X X X
DNS Dren Meri 2002 IK Olympia
Drenge 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.46 Lance Aabo 2006 HG
2 32.13 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 32.52 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 32.58 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
5 33.26 Shady Mohamed 2006 KIF
6 33.77 Kevin Jensen 2007 KIF
7 34.05 Adam Skytte 2006 KIF
8 34.80 Rolf Risager 2006 Amager AC
9 34.81 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
10 34.97 Thomas Oldenburg 2006 KIF
11 35.02 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
12 35.61 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
13 35.69 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
14 35.71 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
15 36.98 Daniel Lund 2006 Amager AC
16 37.00 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
17 38.07 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
18 38.43 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
19 38.46 Carl Stenner 2007 KIF
20 38.69 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
21 39.49 Marvin Jensen 2007 KIF
22 40.44 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
23 41.51 Linus Juhl 2007 KIF
24 41.60 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
25 43.78 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.2
7 34.05 Adam Skytte 2006 KIF
10 34.97 Thomas Oldenburg 2006 KIF
14 35.71 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
19 38.46 Carl Stenner 2007 KIF
DNS William Schultz 2006 KIF
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.8
11 35.02 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
15 36.98 Daniel Lund 2006 Amager AC
18 38.43 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
22 40.44 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
25 43.78 Mikkel F. Nielsen 2007 IK Hellas
HEAT 3 / 5 - Wind: +1.0
8 34.80 Rolf Risager 2006 Amager AC
12 35.61 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
16 37.00 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
20 38.69 Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
24 41.60 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: +1.9
9 34.81 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
13 35.69 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 38.07 Christian Cardel 2007 Bagsværd Atletik Club
21 39.49 Marvin Jensen 2007 KIF
23 41.51 Linus Juhl 2007 KIF
DNS Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.4
1 31.46 Lance Aabo 2006 HG
2 32.13 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 32.52 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 32.58 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club
5 33.26 Shady Mohamed 2006 KIF
6 33.77 Kevin Jensen 2007 KIF
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.06 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta 29.78 27.16 29.09 32.06 X 27.60
2 29.47 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF 22.59 26.54 25.38 29.47 26.20 26.54
3 27.53 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 24.88 25.43 24.80 27.53 24.49 26.66
4 27.20 Rikke Stub Neubert 2000 Bagsværd Atletik Club 16.20 26.68 22.68 26.90 26.88 27.20
5 26.74 Marie Dahi 2001 Greve Atletik X 24.10 26.74 X X X
6 26.45 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 26.45 25.69 23.22 24.41 25.11 24.78
7 22.88 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 22.88 20.83 20.46 X X
8 19.85 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd Atletik Club 16.19 19.85 18.00
9 15.13 Nanna Skov 2001 Greve Atletik X 14.45 15.13
10 14.00 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM 13.67 14.00 X
11 13.08 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF 10.82 13.08 12.16
12 0.00 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK X X X
DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:50
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.81 (+0.6) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 4.72 (-0.2) X 4.81 (+0.6) 4.80 (+0.0) 4.60 (-1.7) 4.79 (-1.4)
2 4.69 (-1.1) Helena Ring 2002 Amager AC 4.69 (-1.1) 4.20 (-2.7) 4.54 (+0.0) 4.30 (-0.5) 4.36 (-2.1) 4.40 (-1.5)
3 4.63 (-2.5) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.58 (-0.3) 4.63 (-2.5) 4.40 (-1.6) X X 4.31 (-0.8)
4 4.62 (+0.0) Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.61 (-0.6) 4.46 (-1.9) 4.52 (-2.2) 4.49 (-0.9) 4.46 (-0.1) 4.62 (+0.0)
5 4.60 (-0.7) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.42 (-2.5) 4.59 (-2.0) 4.32 (-2.4) 4.34 (-1.7) 4.54 (-2.1) 4.60 (-0.7)
6 4.60 (-1.7) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.55 (+0.0) 4.58 (-2.1) 4.46 (-0.7) 4.58 (-1.5) 4.60 (-1.7) 4.40 (-1.5)
7 4.47 (-0.5) Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas 4.47 (-0.5) 4.42 (-1.8) 4.41 (+0.0)
8 4.29 (-1.3) Liv Nedergaard 2002 Sparta 4.28 (+0.0) 4.29 (-1.3) 4.08 (+0.0)
9 4.29 (-1.0) Julie Møller 2002 Greve Atletik 4.06 (-1.2) 4.29 (-1.0) 4.17 (-0.9)
10 4.25 (-1.2) Ida Lyngby 2002 Sparta 4.20 (-1.3) 4.25 (-1.2) 4.15 (-1.8)
11 4.17 (-0.5) Esther Arce 2002 Amager AC 4.17 (-0.5) 4.09 (-2.9) 4.09 (-1.1)
12 4.13 (-1.7) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 4.13 (-1.7) 4.10 (-0.2) 4.00 (-0.5)
13 4.12 (-2.1) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.04 (-1.0) X 4.12 (-2.1)
14 3.95 (+0.0) Amalie Jensen Herlev Atletik X 3.70 (-1.9) 3.95 (+0.0)
15 3.85 (-1.1) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 3.77 (-1.3) 3.85 (-1.1) 3.50 (-1.1)
16 3.78 (-1.1) Josefine Anderlo 2002 Bagsværd Atletik Club 3.78 (-1.1) 3.78 (-0.7) 3.75 (+0.0)
17 3.75 (-0.2) Karoline Pedersen 2002 Greve Atletik 3.73 (-0.5) 3.75 (-0.2) 3.58 (-0.9)
18 3.61 (-1.2) Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik 3.61 (-1.2) 2.60 (-2.6) 3.59 (+0.0)
19 3.61 (-0.2) Marie Bønding 2002 Greve Atletik 3.61 (-0.2) 3.13 (-0.8) 3.58 (-0.2)
20 3.55 (+0.0) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik 3.55 (+0.0) 2.16 (-0.6) 3.30 (-1.3)
21 3.50 (-1.6) Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik 3.50 (-1.6) 3.30 (-0.8) 3.24 (-2.3)
22 3.25 (-2.3) Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 0.90 (+0.0) 3.25 (-2.3) 2.39 (-1.4)
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
DNS Emilie Madsen 2002 HG
DNS Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.22.29 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 2.30.74 Tine Østergaard 2000 Bagsværd Atletik Club
3 2.44.25 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
4 2.59.69 Natascha Clausen 1999 Ballerup AK
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.37.22 Isabella Sheldon 1997 Sparta
2 2.46.78 Neja Lønbak 1994 Fremad Holbæk
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.08.97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.01.31 Christian Larsen 1993 Århus 1900
2 2.02.28 Abuubaker Abdi Kiler 1995 Fremad Holbæk
3 2.02.65 Nicholai Zickert 1984 Amager AC
4 2.03.50 Thor Skifte 1997 Amager AC
5 2.11.50 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
6 2.14.36 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd Atletik Club
7 2.25.59 Daniel Friis 1991 Vordingborg AC
8 3.14.45 Jørn O. Trasborg 1987 Viking Atletik
DNF Klaus Præst Jaque 1992 KIF
Drenge 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.86 Vilhelm Krüger, Adrian Ellesø Emborg, Vitus Rosenkrands, Carl Johan Zachariae Sparta 1
2 2.14.86 Thor Knudsen, Tais Palmberg Nordhald, Oliver Maiberg Mikkelsen, Sofus vølund Bagsværd
Drenge 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.51.63 Bertram Bing Costa, Anders Bang, Noah Grunnet Nouri, Sofus Lassen Sparta 1
2 1.54.33 Ketil V. Kanneworff, Niels Emil Boor, Neloo Falck, Lukas M. Sørensen KIF
3 2.00.85 Rasmus Baltzersen, William Elmer, Ludvig Hytting, Tobias Andersson Greve Atletik
4 2.02.63 Oliver Veselinovski, Elias Dahl Lunøe, Malte Bank-Mikkelsen, Christian Lindgreen Sparta 2
DNS Amager AC
Piger 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.07.28 Betty Marie Ramsgaard Jen, Josephine Houlbjerg Hanse, Sofia Thøgersen, Emilie Børregaard Voigt Sparta 1
2 2.13.90 Emilie Kirst, Asta Ellermann-Kingombe, Kaisa Duedam Ventrup, Karla Bundgaard Sparta 2
3 2.22.41 Matilde Andersen, Camilla Kiæhjulf, Helena Jeppesen, Angelina Holme Greve Atletik
4 2.24.47 Søs Lindblad Sühler, Asta Borggaard, Melanie Marie Friis, Astrid Lemmike IK Olympia
DNS Holbæk
Piger 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.46.90 Olivia Tuokila, Hannah Illum Petersen, Olivia Thorsgaard, Sarah S. Dahl Sparta 1
2 1.59.66 Mathilde Hammerum, Jasmin Boe Rasmussen, Maria Kjeldsen, Marie Dahi Greve Atletik
Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.54.31 Trine Marie Thostrup, Alberte Lodahl, Simone Lodahl, Nickoline Skifter Anderse Salgelse Atletik Delta
2 1.57.77 Clara Kall, Anna Mark Helwigh, Cecilie Boesdal, Frida Schledermann Sparta 1
Kvinder senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.78 Line Wienberg Laursen, Mille Topp Kemp, Anna Harder, Pernille Hannibal Allerød AM
Drenge 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.36.95 Vincent Plas, William Devantier, Gabriel Lausten, Emil Frænde Sparta 1
2 2.10.97 Victor Andersen, Mads Flade, Jacob C Nielsen, Silas S. Larsen Viking Atletik
Drenge 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 DUR 1.32.67 Mathias Astrup, Frankly Dadey, Oliver Chabert, Peter Andersson Greve Atletik
2 1.42.43 Sebastian Larsen, Mikkel Christophersen, Thomas Gregorio Sally, Jacob Hvorup Sparta 1
Mænd senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.34.44 Thomas Holm, Asger Østerby, Henning Elmer, Kasper Andersson Greve Atletik
2 1.39.12 Emil Breum Eriksen, Mathias Sørensen, Lukas Björnvad, Jan Swensson Roar
Piger 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.58.18 Sparta 1 Sparta
2 1.58.97 Ballerup AK Ballerup AK
3 1.59.61 Amager AC Amager AC
4 2.02.61 Herlev Herlev Atletik
5 2.02.72 Greve Atletik Greve Atletik
6 2.04.93 Sparta 2 Sparta
7 2.09.41 Bagsværd Bagsværd Atletik Club
8 2.15.71 KIF KIF
HEAT 1 / 2
1 1.58.18 Victoria Lee Lendal, Flora Chalmer, Liv Nedergaard, Marie Falkebo Jensen Sparta 1
2 1.58.97 Klara Skriver Loessl, Rebecca Spiegelhauer, Caroline Vammen, Majken Lützen Ballerup AK
5 2.02.72 Louise Høkilde, Jasmin Henriksen, Sara Olsson, Ida Boe Rasmussen Greve Atletik
6 2.04.93 Annika Haldbo, Smilla Duedam Ventrup, Emilie Mossin Nørregaard, Mie Hylling Axelsson Sparta 2
HEAT 2 / 2
3 1.59.61 Esther Arce, Regitze Friis, Laura Pallesen, Helena Ring Amager AC
4 2.02.61 Amalie Jensen, Marie Kaare Nordstrøm, Caroline Rødgaard-Jessen, Josephine Koch Jacobsen Herlev
7 2.09.41 Lia Palmberg Nordhald, Josefine Anderlo, Ingrid Sofie Bach Jensen, Amalie Thrane Bagsværd
8 2.15.71 Maja Fuglsang Jensen, Nanna Elmer, Alberte Ulrik, Barbara Neergaard KIF
Piger 12-13 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260
1 2.50 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK O O O O XXX
2 2.20 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA O O O O XO O O XXX
3 2.20 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O XO O XO XXX
4 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik O O O O O XXO X
5 2.00 Freja L. Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA O O O O XXO XXX
6 1.80 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club O O XXX
7 1.80 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik XO XXO XXO O XO XXX
8 1.50 Annika Haldbo 2003 Sparta XO XXX
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 321
1 3.10 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK O O O O XO XXX
2 2.90 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O O O XXX
3 2.70 Nicola Malling 2001 Sparta O O O O XXX
4 2.20 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta O O XO XXX
5 2.20 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK XO O O O XO XXX
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 230 240 250 260
1 2.50 Kate Ladefoged 1998 Amager AC O O O XXX
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 10:00
Piger 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.43 (+1.4) Simone Hjort 1999 Sparta 9.94 (+2.2) 10.16 (+1.1) 10.24 (+1.5) 10.43 (+1.4) 8.66 (+1.3) 10.13 (+1.6)
2 10.30 (+1.4) Simone Bj?rk Lautrup 1998 IK Hellas 10.04 (+1.2) 10.05 (+0.4) X 10.28 (+1.2) X 10.30 (+1.4)
Kvinder senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 11.08 (+1.3) Sandra B Christensen 1995 Amager AC 10.80 (+1.4) 10.97 (+1.3) 11.08 (+1.3) 10.88 (+2.8) 10.48 (+0.9)
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.50 (+1.9) Silas Verkooilen 1998 Frederiksberg IF 12.00 (+1.8) 12.50 (+1.9) 12.29 (+0.7) 12.40 (+0.0) 12.36 (+1.8) 12.48 (+1.1)
2 12.30 (+0.0) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK X 11.67 (+2.3) 12.30 (+0.0) 12.27 (+1.7) X 11.72 (+1.8)
3 11.40 (+1.8) Henning Elmer 1999 Greve Atletik 10.91 (+1.4) 11.40 (+1.8) 11.40 (+1.8) X X X
Mænd senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.38 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 9.87 10.49 10.31 10.50 10.44 11.38
2 10.41 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.56 9.17 10.23 10.41 10.13 9.81
3 9.02 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.56 X 8.70 X 9.02 8.88
4 8.90 Josephine M. Hansen 2001 IK Hellas 8.28 8.90 8.26 8.25 8.64 8.18
5 8.60 Rikke Stub Neubert 2000 Bagsværd Atletik Club 8.22 8.60 7.96 8.43 8.29 7.45
6 8.29 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta 7.74 7.88 8.14 8.29 7.74
7 7.71 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club 7.71 7.71 7.52
8 7.55 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK 7.55 6.98 X
9 7.45 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA 6.97 7.43 7.45
10 7.24 Marie E. M. Pedersen 2001 Frederiksberg IF 6.82 7.19 7.24
11 7.20 Cæcilie Thomsen 2000 Frederiksberg IF 7.20 7.09 6.49
12 6.16 Nanna Skov 2001 Greve Atletik 5.29 5.61 6.16
13 6.06 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF 6.02 6.06 5.52
DNS Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 51.63 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK X 45.71 46.84 51.63 X 49.59
2 47.92 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 44.02 X 44.96 47.92
3 40.58 Emanuel Hammann 1999 KIF 36.13 X 38.17 X X 40.58
4 37.79 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 37.72 33.77 37.79 X 37.53 36.79
5 34.59 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X X X 34.59 X X
6 27.07 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk 23.20 24.84 27.07 X X 26.27
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 10:00
7.26 kg
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 160 165 170
1 1.65 Villads Clausen 1998 Amager AC O XO XXO XXX
Mænd senior - Højdespring - Day 2 at 10:10
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.54 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 8.74 8.94 9.11 9.20 9.14 9.54
2 9.05 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 7.90 8.42 8.53 8.28 8.58 9.05
3 8.35 Emilie Kirst 2004 Sparta 8.35 7.75 7.88 7.95 6.53 8.18
4 8.31 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C 8.31 7.80 7.25 7.94 8.29 7.23
5 8.21 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 7.74 X 6.87 8.21 7.93 8.13
6 7.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 7.06 7.18 7.04 7.38 7.58 7.68
7 7.01 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 6.54 6.83 7.01
8 6.02 Marie Hjertebjerg Heron 2004 Slagelse Atletik DELTA 5.82 5.82 6.02
9 6.00 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 5.95 6.00 5.68
10 5.79 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas 5.79 X 5.37
11 5.75 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 5.75 5.52 4.91
12 5.69 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 5.69 5.48 5.02
13 5.43 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 4.56 5.43 4.94
14 5.42 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 5.31 X 5.42
15 5.19 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 4.68 5.19 X
16 4.54 Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik 4.54 3.39 X
17 4.52 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta X 3.71 4.52
18 4.37 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF X 4.37 X
19 3.93 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.93 X 3.29
20 3.65 Ulrikka Juul 2005 Sparta 3.65 X 3.22
DNS Astrid Holm Petersen 2004 Bagsværd Atletik Club
Piger 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.21.25 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
Drenge 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
Piger 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:34
Drenge 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:34
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.32.20 Tobias Bjerre 2004 KIF
2 3.49.60 Silas S. Larsen 2004 Viking Atletik
3 3.51.21 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
4 5.00.41 Jacob C Nielsen 2004 Viking Atletik
Piger 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.09.59 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.16.93 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
2 6.01.60 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK
3 6.19.48 Elsa Linden 2000 SWE - Mölndals AIK
Drenge 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 +20 6.14.57 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.27.15 Magne V. Kanneworff 2000 KIF
2 6.45.25 Mads Flade 2004 Viking Atletik
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.40 Laura Pauska 1999 IK Olympia 41.19 41.80 44.18 44.40 42.35 41.29
2 36.88 Mia Lindberg 2000 SWE - Öresund FK 36.43 36.17 X X 36.88 X
3 30.67 Viktoria Bramsted Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 26.05 27.43 27.64 30.27 30.67 28.73
4 24.44 Katja Andresen 1998 Amager AC 23.94 20.21 19.08 24.44 X X
5 24.22 Rita Wilcke 1999 KIF 20.67 24.02 24.03 24.22 X 23.93
6 16.30 Christine Tilling 1999 Bagsværd Atletik Club 16.30 13.92 X 12.37 X
DNS Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
Kvinder senior - Hammerkast - Day 2 at 10:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.43 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 30.98 X X 32.43 X 31.21
2 31.40 Mette Overgaard 1971 KIF 31.40 X X X X X
DNS Daniela Gherman 1997 SWE - Åhus FIK
Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.5
1 q 8.01 759 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
2 q 8.18 708 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
3 8.47 621 Line Svare 2008 Amager AC
4 8.69 525 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
5 9.06 340 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
6 9.34 225 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
7