Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.30 (+1.3) Sandra B Christensen 1995 Amager AC 5.30 (+1.3) 5.29 (+1.3) X X 5.21 (+0.0)
2 4.06 (+1.3) Michelle Holding 1995 Vordingborg AC 3.95 (+1.0) 3.99 (+1.8) 3.96 (+0.6) 3.91 (+2.1) 4.06 (+1.3)
3 4.05 (+2.6) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 4.00 (+2.2) 3.94 (+2.4) 3.97 (+2.0) 3.85 (+0.4) 3.91 (+0.3) 4.05 (+2.6)
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 11:05
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 8.18 Lise Hansen 1975 IK Hellas 7.95 X 8.10 7.95 8.18
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 13.06 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
2 13.66 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
3 13.86 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
4 14.71 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
5 16.58 Anke Hagen 1966 IK Hellas
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 14:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.25 Maria Hansen 1990 KIF X 25.78 X 25.73 28.25 26.36
2 21.00 Anke Hagen 1966 IK Hellas 18.37 19.47 21.00 X X X
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.37.22 Isabella Sheldon 1997 Sparta
2 2.46.78 Neja Lønbak 1994 Fremad Holbæk
Kvinder senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.78 Line Wienberg Laursen, Mille Topp Kemp, Anna Harder, Pernille Hannibal Allerød AM
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 10:00
Kvinder senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 11.08 (+1.3) Sandra B Christensen 1995 Amager AC 10.80 (+1.4) 10.97 (+1.3) 11.08 (+1.3) 10.88 (+2.8) 10.48 (+0.9)
Kvinder senior - Hammerkast - Day 2 at 10:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.43 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 30.98 X X 32.43 X 31.21
2 31.40 Mette Overgaard 1971 KIF 31.40 X X X X X
DNS Daniela Gherman 1997 SWE - Åhus FIK
Kvinder senior - Højdespring - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155
1 1.50 Johanna Dalland 1997 Amager AC O O O XXX
Kvinder senior - Vægtkast - Day 2 at 11:55
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.03 Mette Overgaard 1971 KIF 11.03 X X X X X
2 9.76 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 9.52 9.76 X X X 9.26
Kvinder senior - Spydkast - Day 2 at 14:40
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.60 Sandra B Christensen 1995 Amager AC 21.53 28.60 24.47 X X X
2 26.59 Maria Hansen 1990 KIF X X X X 25.09 26.59
Kvinder senior - 200 meter - Day 2 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 28.79 Charlotte Astrid Gehrt 1987 Frederiksberg IF
2 29.04 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik DELTA
3 35.85 Anke Hagen 1966 IK Hellas
Kvinder senior - 1500 meter - Day 2 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.29.16 Neja Lønbak 1994 Fremad Holbæk