DM mangekamp • 2015 Aug 15 - Aug 16 • Maribo atletik stadion • Maribo

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
3 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
4 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
5 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
6 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
7 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
8 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
11 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
12 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
13 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
14 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
15 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
16 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
3 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
4 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
Kvinder senior - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
2 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
3 15 Sandra Böll 1994 Sparta
4 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
3 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 54 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
5 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
4 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
5 54 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
6 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
3 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Mænd 40-44 år - 100 meter - Day 1 at 12:06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 100 meter - Day 1 at 12:06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - 100 meter - Day 1 at 12:06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - 100 meter - Day 1 at 12:06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 100 meter - Day 1 at 12:06
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
HEAT 2 / 3
2 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
3 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
5 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
6 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
HEAT 3 / 3
2 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
3 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
5 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
6 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
Kvinder 40-44 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
3 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
4 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 12:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
3 15 Sandra Böll 1994 Sparta
4 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
5 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:40
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 54 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 40-44 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
2 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Sandra Böll 1994 Sparta
2 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
3 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
4 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - Højdespring - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - Højdespring - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:10
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
5 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 54 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 13:40
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 40-44 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Kuglestød - Day 1 at 13:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
5 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
2 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
3 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
5 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
7 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
8 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
11 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
12 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
13 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
14 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
15 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 14:40
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 14:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
2 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
3 15 Sandra Böll 1994 Sparta
4 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - Kuglestød - Day 1 at 14:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 14:40
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
4 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
5 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd 40-44 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
6 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
8 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
10 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
11 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
12 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
13 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
14 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
15 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
4 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
5 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - 200 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
3 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
4 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
5 15 Sandra Böll 1994 Sparta
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - 200 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - 200 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
6 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
HEAT 2 / 3
3 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
4 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
5 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
HEAT 3 / 3
2 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
3 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
5 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
6 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
3 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
3 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Mænd 40-44 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
4 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 17:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
4 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
5 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
6 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
6 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
6 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:10
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
5 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd 40-44 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
4 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
6 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 50-54 år - 100 meter hæk - Day 2 at 10:25
91.4 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - 100 meter hæk - Day 2 at 10:25
83.8 cm, 10 hække, 12.00 / 8.00 / 16.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:35
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
2 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
7 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
8 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
10 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
11 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
13 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
14 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
15 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
6 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
2 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 46 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 40-44 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
3 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
2 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
3 15 Sandra Böll 1994 Sparta
4 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
2 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 2 at 12:15
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
8 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
12 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
13 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
14 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
15 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
4 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
4 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd 40-44 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
2 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
3 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
4 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
5 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
2 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - Spydkast - Day 2 at 13:30
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
2 15 Sandra Böll 1994 Sparta
3 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
4 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 2 at 14:30
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
3 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
4 46 DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Spydkast - Day 2 at 14:30
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
2 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
2 6 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
3 52 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 18 DNS Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte IF
Kvinder senior - 800 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Sandra Böll 1994 Sparta
2 3 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
3 4 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
4 14 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
SCRATCH
1 5 DNS Sofie Albrechtsen 1995 Aarhus 1900
2 16 DNS Thea Haahr 1991 Sparta
Kvinder 40-44 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
4 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
5 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Mænd 40-44 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900
Drenge 18-19 år - 1500 meter - Day 2 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 46 DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 43 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
4 47 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
SCRATCH
1 54 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - 1500 meter - Day 2 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 33 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
3 53 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 12 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 13 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Mænd 40-44 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
Mænd 60-64 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Peter Bjerre 1942 Aarhus 1900