DM mangekamp • 2015 Aug 15 - Aug 16 • Maribo atletik stadion • Maribo

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 14.74 881 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
2 15.27 817 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
3 15.90 744 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 16.65 661 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
DNF Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.40 (+1.0) 461 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia 5.17 (+1.3) 5.11 (+0.4) 5.40 (+1.0)
2 5.34 (+0.1) 449 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 5.25 (+0.7) 5.34 (+0.1) 5.22 (+0.5)
3 4.97 (+0.9) 377 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 4.93 (+0.4) X 4.97 (+0.9)
4 4.88 (+0.7) 360 Andreas Land 2000 Odense Atletik 4.86 (+0.6) 4.88 (+0.7) 4.72 (+0.1)
5 4.88 (+0.8) 360 Alexander Haugeby 2000 Sparta 4.48 (+0.2) 4.88 (+0.8) 4.61 (+0.0)
6 3.99 (+0.0) 204 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik 3.90 (+1.2) 3.82 (+0.4) 3.99 (+0.0)
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:10
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.1
1 16.34 695 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 19.31 406 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
3 22.09 203 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 35.40 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Mænd 40-44 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 20.96 362 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 110 meter hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 22.66 303 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.8
1 15.19 827 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 15.91 743 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 16.70 656 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 19.14 420 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 19.34 403 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
Mænd 50-54 år - 100 meter hæk - Day 2 at 10:25
91.4 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Mænd 60-64 år - 100 meter hæk - Day 2 at 10:25
83.8 cm, 10 hække, 12.00 / 8.00 / 16.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 20.56 448 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:35
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 7.00 / 19.00
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.08 (+2.0) 581 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 4.86 (+0.5) X 5.08 (+2.0)
2 4.95 (+2.6) 546 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 4.90 (+0.2) 4.73 (+0.6) 4.95 (+2.6)
3 4.92 (+1.4) 538 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.80 (+0.0) 4.86 (+0.2) 4.92 (+1.4)
4 4.90 (+0.2) 532 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.37 (-0.5) 4.90 (+0.2) 4.69 (+2.6)
5 4.76 (+1.8) 495 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.24 (+0.3) 4.30 (+0.4) 4.76 (+1.8)
6 4.69 (+1.2) 477 Fie Hofman 2000 Greve Atletik 4.54 (+0.1) 4.47 (+0.0) 4.69 (+1.2)
7 4.68 (+1.1) 474 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.55 (+0.1) 4.58 (+0.7) 4.68 (+1.1)
8 4.47 (+0.5) 421 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik 4.26 (+0.0) 4.34 (+0.0) 4.47 (+0.5)
9 4.26 (+0.7) 369 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik 4.26 (+0.7) 4.09 (+0.7) 4.25 (+1.3)
10 4.12 (+0.5) 336 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM 4.12 (+0.5) 3.95 (+0.1) 4.06 (+1.7)
11 4.05 (+1.8) 319 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG 3.79 (+0.1) 4.01 (+0.4) 4.05 (+1.8)
12 4.00 (+0.3) 308 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik 4.00 (+0.3) 3.42 (+0.0) 3.76 (+0.8)
13 2.45 (+1.2) 28 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF 1.98 (+0.0) 2.38 (+0.2) 2.45 (+1.2)
14 0.00 (+0.0) Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik X X X
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.16 616 Alexander Haugeby 2000 Sparta 11.56 12.16 12.15
2 9.96 483 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 9.59 9.96 9.56
3 9.94 482 Andreas Land 2000 Odense Atletik 8.97 9.53 9.94
4 9.75 471 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia 9.64 8.95 9.75
5 8.36 388 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 8.36 7.97 7.54
6 8.34 386 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik 8.02 8.34 7.73
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.98 563 Nikolaj Graves 1998 Sparta 34.87 X 34.98
2 34.35 551 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 34.35 33.49 32.34
3 26.49 396 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik X X 26.49
4 25.24 372 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF X 25.24 X
5 24.56 359 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion X 17.81 24.56
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.86 481 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 30.02 30.08 30.86
2 24.43 356 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion 19.70 24.43 X
3 22.56 320 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik 22.23 22.56 16.30
4 22.34 316 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion 22.34 X X
Mænd senior - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.04 544 Christian Laugesen 1986 Sparta 29.84 34.04 32.78
2 33.99 544 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 33.74 X 33.99
3 31.59 496 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 25.81 29.01 31.59
4 30.10 466 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 23.40 28.83 30.10
5 24.95 366 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC 19.05 24.95 22.72
Mænd 40-44 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.17 377 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 15.30 17.96 23.17
Mænd 45-49 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 21.68 389 Benny Machon 1967 AK Holstebro 21.68 21.67 X
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.5 kg
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 25.16 401 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 25.16 21.93 23.52
Mænd 70-74 år - Diskoskast - Day 2 at 11:15
1.0 kg
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.26 (+0.4) 631 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 5.14 (+1.4) X 5.26 (+0.4)
2 5.08 (+1.0) 581 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 4.82 (+0.1) 4.94 (+0.7) 5.08 (+1.0)
3 5.06 (+0.6) 576 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 4.90 (+0.2) X 5.06 (+0.6)
Kvinder senior - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.61 (+0.9) 732 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900 5.61 (+0.9) 5.57 (+0.6) 4.53 (-0.4)
2 5.54 (+1.5) 712 Sandra Böll 1994 Sparta 5.54 (+1.5) X 5.49 (+0.0)
3 5.21 (+1.1) 617 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900 5.07 (+1.2) 5.21 (+1.1) 5.14 (+1.0)
4 5.12 (+0.0) 592 Benedicte Heegaard 1997 Sparta 4.83 (+1.2) 5.11 (+1.8) 5.12 (+0.0)
Kvinder 40-44 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.70 (+0.9) 617 Mette Overgaard 1971 Københavns IF 4.27 (+1.5) 4.70 (+0.9) 4.57 (+0.5)
Kvinder 50-54 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.42 (+1.5) 712 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta 4.17 (+1.1) 4.42 (+1.5) 4.16 (+0.5)
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 123 126 129 132 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 165
1 1.62 480 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik O O O O O XO O XO XXX
2 1.53 411 Andreas Land 2000 Odense Atletik O O O O O O XO XXX
3 1.41 324 Alexander Haugeby 2000 Sparta O O O O O XXX
4 1.41 324 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik O O O O XXO XXX
5 1.35 283 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia O O XXO XO XXX
6 1.32 263 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik O XO XXX
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 2 at 12:15
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.02 477 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG 25.41 X 30.02
2 28.23 443 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 28.23 27.14 X
3 28.15 442 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 28.15 26.43 -
4 27.45 428 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 23.49 27.45 X
5 27.27 425 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 26.20 27.27 25.64
6 26.29 407 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 23.46 20.42 26.29
7 24.26 368 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik 21.60 24.26 X
8 23.18 348 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 21.19 23.18 X
9 22.15 329 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM 22.15 19.10 X
10 18.07 253 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik 14.42 16.51 18.07
11 16.91 232 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF X 16.91 X
12 15.41 204 Fie Hofman 2000 Greve Atletik 14.46 X 15.41
13 13.90 177 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik X 4.25 13.90
14 9.82 103 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik 9.56 9.82 9.79
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.08.71 984 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 2.18.53 844 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 2.26.95 732 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 2.29.25 702 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
5 2.31.17 678 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 2.37.14 606 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 280 290 300 310 320 330 340 350 360 380 390 400 410
1 4.00 617 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O O O O O XXX
2 3.40 457 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O O XO XXX
3 3.40 457 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion XO O O O XXO XXX
4 3.20 406 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O XXX
5 3.20 406 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF XXO O O O XXX
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 240 250 350 380 390
1 3.80 562 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion O XO XXX
2 2.40 220 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik O O O O O XO XXX
3 2.40 220 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik XO O O XXO O XO XXX
DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 240 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390
1 3.80 562 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 XO O O O XXX
2 3.70 535 Christian Laugesen 1986 Sparta O O O XXO XXX
3 3.60 509 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O XXO XO XO O O O XXX
4 2.90 333 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik O O O O O XXX
5 2.80 309 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC XXO XO XXX
Mænd 40-44 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 350 360 370 380
1 3.70 612 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød O O O XXX
Mænd 45-49 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 280 300 310
1 3.00 467 Benny Machon 1967 AK Holstebro O XXO XXX
Mænd 50-54 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
Mænd 60-64 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 210 220 230 240
1 2.30 423 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC XO O XXO XXX
Mænd 70-74 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 2.45.50 511 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
2 2.47.10 494 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
3 2.50.50 458 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 2.57.90 385 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
5 3.04.56 324 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
6 3.05.44 316 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
7 3.18.45 213 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 2.23.79 773 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 2.26.85 733 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 2.39.55 578 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
4 2.41.79 553 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 2.43.49 533 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 2.45.54 511 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 3.13.42 251 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 46.87 800 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 46.87
2 43.67 738 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900 40.83 43.67 42.10
3 34.55 563 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 34.43 34.47 34.55
Kvinder senior - Spydkast - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.46 600 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900 36.46 33.46 36.34
2 34.07 554 Benedicte Heegaard 1997 Sparta 31.18 33.42 34.07
3 32.92 532 Sandra Böll 1994 Sparta 28.92 31.01 32.92
4 32.50 524 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900 X 28.34 32.50
Kvinder 40-44 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.28 699 Mette Overgaard 1971 Københavns IF 36.03 36.28 34.88
Kvinder 50-54 år - Spydkast - Day 2 at 13:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 17.72 350 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta 17.72 14.74 15.12
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 2 at 14:30
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 53.67 643 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 50.25 53.67 50.27
2 32.05 328 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion 32.05 30.04 X
3 31.93 326 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik 27.21 31.93 X
DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Mænd senior - Spydkast - Day 2 at 14:30
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.91 587 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 46.42 42.26 49.91
2 46.92 543 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 44.82 46.92 46.67
3 46.75 541 Christian Laugesen 1986 Sparta X 46.53 46.75
4 43.19 489 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 43.17 43.19 41.44
5 38.12 415 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC X 38.12 X
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.27.01 731 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
2 2.32.18 666 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 2.35.16 630 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
Kvinder senior - 800 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.15.88 880 Mathilde Diekema Jensen 1994 Aarhus 1900
2 2.20.18 821 Tine Bach Ejlersen 1985 Aarhus 1900
3 2.22.78 786 Sandra Böll 1994 Sparta
4 2.30.99 681 Benedicte Heegaard 1997 Sparta
Kvinder 40-44 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.58.75 459 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Kvinder 50-54 år - 800 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 3.00.31 607 Gunhild Michelsen 1963 Slagelse Atletik Delta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 50.02 589 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF 46.58 48.40 50.02
2 48.93 573 Nikolaj Graves 1998 Sparta 43.81 46.43 48.93
3 45.70 525 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 45.70 36.98 39.05
4 44.87 513 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik 40.17 41.07 44.87
5 37.96 413 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion 37.80 37.96 37.89
Mænd 40-44 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 38.09 462 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 36.65 35.11 38.09
Mænd 45-49 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 31.25 393 Benny Machon 1967 AK Holstebro 24.99 31.25 X
Mænd 50-54 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
700 gram
Mænd 60-64 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 24.89 373 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC 24.89 X X
Mænd 70-74 år - Spydkast - Day 2 at 15:45
500 gram
Drenge 18-19 år - 1500 meter - Day 2 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.03.13 542 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
2 5.23.34 433 Mathias D. Sørensen 1996 Roar Atletik
3 5.31.71 391 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
DNS Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg Atletik & Motion
Mænd senior - 1500 meter - Day 2 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.29.64 747 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 4.51.46 610 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 4.54.86 590 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 4.59.99 560 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 5.35.63 372 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.31.26 736 Jonas Bjerremand 1998 Vejle IF
2 4.38.59 689 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 4.52.57 603 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 4.57.22 576 Sebastian Sund Frandsen 1997 Aalborg Atletik & Motion
5 5.02.61 545 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd 40-44 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.26.91 497 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 45-49 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.36.13 522 Benny Machon 1967 AK Holstebro
Mænd 50-54 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
Mænd 60-64 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 6.06.44 613 Sven-Erik Dreisig 1951 Glostrup IC
Mænd 70-74 år - 1500 meter - Day 2 at 16:55