DM mangekamp • 2015 Aug 15 - Aug 16 • Maribo atletik stadion • Maribo

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:40
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:10
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
5 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
6 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
2 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
6 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
6 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
2 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 41 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 20 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 42 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
5 22 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 21 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik