DM mangekamp • 2015 Aug 15 - Aug 16 • Maribo atletik stadion • Maribo

ALL

 

 

Mænd senior - 110 meter hæk - Day 2 at 10:20
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.8
1 15.19 827 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 15.91 743 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 16.70 656 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 19.14 420 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 19.34 403 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
4 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
6 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd senior - Diskoskast - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.04 544 Christian Laugesen 1986 Sparta 29.84 34.04 32.78
2 33.99 544 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 33.74 X 33.99
3 31.59 496 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 25.81 29.01 31.59
4 30.10 466 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 23.40 28.83 30.10
5 24.95 366 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC 19.05 24.95 22.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 240 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390
1 3.80 562 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 XO O O O XXX
2 3.70 535 Christian Laugesen 1986 Sparta O O O XXO XXX
3 3.60 509 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O XXO XO XO O O O XXX
4 2.90 333 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik O O O O O XXX
5 2.80 309 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
2 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd senior - Spydkast - Day 2 at 14:30
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.91 587 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900 46.42 42.26 49.91
2 46.92 543 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 44.82 46.92 46.67
3 46.75 541 Christian Laugesen 1986 Sparta X 46.53 46.75
4 43.19 489 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik 43.17 43.19 41.44
5 38.12 415 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC X 38.12 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
2 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
3 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion
Mænd senior - 1500 meter - Day 2 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.29.64 747 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 4.51.46 610 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
3 4.54.86 590 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
4 4.59.99 560 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 5.35.63 372 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 Christian Laugesen 1986 Sparta
2 55 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 2 Sebastian Skejø 1991 Aarhus 1900
4 32 Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd AC
5 44 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
SCRATCH
1 28 DNS Michael Hovborg Hansen 1985 Esbjerg Atletik og Motion