DM mangekamp • 2015 Aug 15 - Aug 16 • Maribo atletik stadion • Maribo

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
3 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
4 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
5 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
6 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
7 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
8 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
11 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
12 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
13 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
14 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
15 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
16 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
HEAT 2 / 3
2 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
3 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
5 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
6 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
HEAT 3 / 3
2 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
3 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
5 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
6 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
2 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
3 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
5 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
7 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
8 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
11 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
12 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
13 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
14 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
15 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
6 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
8 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
10 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
11 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
12 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
13 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
14 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
15 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
HEAT 2 / 3
3 19 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
4 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
5 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
HEAT 3 / 3
2 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
3 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
5 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
6 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
2 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
7 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
8 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
10 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
11 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
13 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
14 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
15 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 2 at 12:15
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
4 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
8 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
9 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
10 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
12 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
13 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
14 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
15 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 34 Elisabeh Auning 2000 Aabenraa IG
2 25 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik
3 23 Gertrud Vølund 2000 Odense Atletik
4 24 Astrid Kjær Reng 2000 Odense Atletik
5 50 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
6 26 Liv Sofie Nowack 2001 Odense Atletik
7 39 Cæcilie H. M. Thomsen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 45 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
2 38 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 31 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 51 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 8 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 10 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 9 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
SCRATCH
1 19 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte IF
2 40 DNS Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF