DMU inde • 2017 Feb 25 - Feb 26 • Spar Nord Arena • Skive

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
254 4.93 8 Cecilie Gedsø Færge 2003 4.89 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:00
279 6 Oliver Lumholdt 2001 2.60 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 10:15
267 DNS Mathilde Riis 1999 1.09.66 400 meter Piger 18-19 år 1 - 11:00
261 12.48 1 Amalie Pfeiffer 2001 12.64 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
264 DNS Caroline Brath 2000 8.25 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
263 8.28 10 Mette Marie Jensen 2001 8.68 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
262 9.15 8 Rebecca Nielsen 2000 9.35 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
259 10.50.94 3 Alma Søttrup 2003 10.48.26 3000 meter Piger 14-15 år 1 - 12:15
258 10.59.82 5 Mathilde G Rasmussen 2003 10.52.37 3000 meter Piger 14-15 år 1 - 12:15
269 10.49.34 3 Kamilla Kajbæk 1999 10.59.17 3000 meter Piger 18-19 år 1 - 12:45
268 10.30.49 1 Mia van Wagenen 1999 10.15.08 3000 meter Piger 18-19 år 1 - 12:45
272 DQ Rasmus Baltersen 2002 9.50.98 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:15
275 2.80 8 Emil Boesen 2003 2.80 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:15
277 10.54.83 7 David Romney Lauridsen 2001 11.11.76 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:30
276 10.31.03 6 Kristian Carstensen 2001 9.51.11 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:30
281 9.06.20 6 Joachim Rønsholt 1999 9.12.36 3000 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:45
260 10.24 6 Rebecca Madeleine Normann 2002 9.92 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:15
257 2.32.34 10 Caroline Rødgaard Jessen 2002 2.32.48 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:30
256 2.19.75 1 Majken Lützen 2003 2.18.52 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:30
288 4.20 3 Oliver Durafour 1997 4.51 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 16:00
254 8.38 3 Cecilie Gedsø Færge 2003 8.28 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 17:30
253 8.13 1 Klara Skriver Loessl 2002 8.09 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 17:30
255 NQ Selma Bertram 2003 8.69 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 17:30
286 7.70 7 Bruce Buasri 1995 7.79 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 17:55
287 7.80 8 Kasper Jespersen 1997 7.84 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 17:55
284 7.06 2 Lukas Bredo 1997 7.12 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 17:55
285 7.76 7 Sam Buari 1995 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 17:55
253 8.06 2 Klara Skriver Loessl 2002 8.13 60 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 18:30
266 8.26 3 Frederikke Mortensen 1998 8.38 60 meter Piger 18-19 år 1 - 18:50
284 7.08 4 Lukas Bredo 1997 7.06 60 meter - finale Drenge 20-22 år 1 - 19:05
253 9.81 3 Klara Skriver Loessl 2002 9.63 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
275 10.70 7 Emil Boesen 2003 10.50 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:30
253 3.10 1 Klara Skriver Loessl 2002 3.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:30
260 2.90 2 Rebecca Madeleine Normann 2002 2.80 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:30
274 10.94 8 Mathias B Rasmussen 2002 11.64 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:30
273 11.81 7 Robin Tirkov 2002 11.69 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:30
253 9.56 5 Klara Skriver Loessl 2002 9.81 60 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 11:05
265 3.40 1 Ida L Jespersen 2000 3.50 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 12:15
259 5.02.39 7 Alma Søttrup 2003 5.08.34 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
257 5.12.02 12 Caroline Rødgaard Jessen 2002 5.16.69 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
256 4.53.84 3 Majken Lützen 2003 4.56.71 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
258 5.28.10 17 Mathilde G Rasmussen 2003 5.17.23 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
271 5.00.70 11 Oscar Riis 2003 5.03.17 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:00
272 DNS Rasmus Baltersen 2002 4.37.46 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:00
278 13.29 2 Mathias P. Kveiborg 2000 12.64 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:15
276 4.40.55 11 Kristian Carstensen 2001 4.38.58 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:30
281 4.13.42 5 Joachim Rønsholt 1999 4.08.21 1500 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:45
275 4.75 14 Emil Boesen 2003 4.87 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:45
273 5.15 9 Robin Tirkov 2002 5.34 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:45
269 5.14.57 7 Kamilla Kajbæk 1999 5.16.06 1500 meter Piger 18-19 år 2 - 13:55
268 4.46.70 3 Mia van Wagenen 1999 4.53.18 1500 meter Piger 18-19 år 2 - 13:55
270 3.80 1 Caroline Ranners 1995 3.70 Stangspring Piger 20-22 år 2 - 15:00
286 25.00 9 Bruce Buasri 1995 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 15:45
287 24.97 8 Kasper Jespersen 1997 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 15:45
284 DNS Lukas Bredo 1997 22.67 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 15:45
285 24.82 7 Sam Buari 1995 23.89 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 15:45
283 10.14 10 Rasmus Jensen 1999 12.82 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 16:00
282 DNS Stefan Lehnert 1999 12.93 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 16:00
254 27.48 4 Cecilie Gedsø Færge 2003 27.20 200 meter Piger 14-15 år 2 - 16:40
255 29.03 17 Selma Bertram 2003 29.29 200 meter Piger 14-15 år 2 - 16:40
289 1.40.90 3 Ballerup AK 1996 4 x 200 m stafet Drenge 20-22 år 2 - 17:15
289 DNS Ballerup AK 1996 4 x 200 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:35
280 7.05 1 Emil Ipsen 1999 6.91 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 17:45
289 1.52.92 3 Ballerup AK 1996 4 x 200 m stafet Piger 14-15 år 2 - 17:45