Copenhagen Athletics Games • 2015 Aug 05 • Østerbro Stadium • Copenhagen • Denmark

 

Sparta AM
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
414 12.63 1 Cecilie Schou-Nielsen 1999 100 m Girls 1 - 16:15
415 DNS Julia Maurer 12.99 100 m Girls 1 - 16:15
413 13.40 3 laura Lange 1999 100 m Girls 1 - 16:15
411 14.20 5 Louise Wessel Leroy 1999 14.51 100 m Girls 1 - 16:15
419 13.68 4 Olivia Thorsgaard 13.16 100 m Girls 1 - 16:15
418 13.37 2 Olivia Tuokila 12.61 100 m Girls 1 - 16:15
404 12.27 3 Fuad Ahmed Raga 1996 11.96 100 m Boys 1 - 16:20
407 DNS Gustav Lundholm Nielsen 1998 11.86 100 m Boys 1 - 16:20
410 12.16 2 Jacob Hvorup 1999 12.00 100 m Boys 1 - 16:20
403 12.34 4 Mathias Holm 1997 100 m Boys 1 - 16:20
405 11.59 1 Philip Reynolds 1996 11.32 100 m Boys 1 - 16:20
416 27.52 1 Hannah Illum Petersen 27.01 200 m Girls 1 - 16:30
412 28.99 3 Johanne Wiedemann Simonse 1999 28.98 200 m Girls 1 - 16:30
415 DNS Julia Maurer 26.46 200 m Girls 1 - 16:30
417 28.58 2 Laura Nørrung Poulsen 2001 27.20 200 m Girls 1 - 16:30
411 DNS Louise Wessel Leroy 1999 28.94 200 m Girls 1 - 16:30
419 DNS Olivia Thorsgaard 26.29 200 m Girls 1 - 16:30
418 DNS Olivia Tuokila 26.12 200 m Girls 1 - 16:30
404 24.75 4 Fuad Ahmed Raga 1996 24.45 200 m Boys 1 - 16:40
410 24.59 3 Jacob Hvorup 1999 24.77 200 m Boys 1 - 16:40
409 24.25 1 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 200 m Boys 1 - 16:40
403 24.76 5 Mathias Holm 1997 24.07 200 m Boys 1 - 16:40
406 DNS Nikolaj Graves 1998 200 m Boys 1 - 16:40
408 24.29 2 Vincent Plas 2001 23.83 200 m Boys 1 - 16:40
194 3.80 2 Line Renée Jensen 1992 4.05 Pole vault Women 1 - 18:00
8 11.06 3 Kasper Stærk 1983 10.92 100 m - round 1 Men 1 - 18:45
5 10.94 3 Mike Kalisz 1989 10.79 100 m - round 1 Men 1 - 18:45
7 DNS Peter Trajkowski 1996 10.99 100 m - round 1 Men 1 - 18:45
6 11.30 7 Philip Reynolds 1996 10.82 100 m - round 1 Men 1 - 18:45
110 7.82 1 Andreas Trajkowski 1993 7.71 Long jump Men 1 - 18:45
113 7.76 3 Benjamin Gabrielsen 1995 7.73 Long jump Men 1 - 18:45
114 6.96 7 Jannick Hansen 1992 7.14 Long jump Men 1 - 18:45
112 10 Massin Bouziad 1995 7.02 Long jump Men 1 - 18:45
111 7.46 5 Morten Jensen 1984 7.27 Long jump Men 1 - 18:45
115 6.91 8 Sebastian Pedersen 1997 7.09 Long jump Men 1 - 18:45
171 59.39 4 Celina Julin 1994 62.20 Hammer Women 1 - 18:50
172 51.59 7 Louise Odgaard 1993 55.80 Hammer Women 1 - 18:50
154 4.26.97 2 Josephine Thestrup 1996 4.25.47 1500 m Women 1 - 19:05
143 1.00.88 8 Anne Sofie Kirkegaard 1998 57.88 400 m hurdles Women 1 - 19:20
52 53.57 8 Christian Laugesen 1986 51.87 400 m hurdles Men 1 - 19:30
53 51.47 5 Nicolai Hartling 1994 50.02 400 m hurdles Men 1 - 19:30
165 3KG 13.82 8 Caroline Mangor 1998 13.86 Shot put Women 1 - 19:30
164 16.13 4 Trine Mulbjerg 1990 16.80 Shot put Women 1 - 19:30
21 50.30 5 Emil Strøm 1993 48.95 400 m Men 1 - 19:40
23 49.20 2 Kasper Stærk 1983 49.01 400 m Men 1 - 19:40
18 46.61 4 Nick Ekelund-Arenander 1989 46.01 400 m Men 1 - 19:40
19 47.85 7 Nicklas Hyde 1986 46.53 400 m Men 1 - 19:40
20 51.70 8 Simon Hvelplund 1984 50.90 400 m Men 1 - 19:40
118 5.20 4 Mikkel M. Nielsen 1988 5.06 Pole vault Men 1 - 19:50
119 5.20 2 Rasmus Jørgensen 1989 5.50 Pole vault Men 1 - 19:50
99 8.50.49 7 Ole Hesselbjerg 1990 8.33.22 3000 m steeplechase Men 1 - 20:00
62 1.56.03 6 Frederik Fürstenberg 1993 1.57.04 800 m Men 1 - 20:15
126 53.26 7 Andreas Ellegaard 1989 56.26 Discus Men 1 - 20:15
158 5.55 8 Emma Beiter Bomme 1998 5.59 Long jump Women 1 - 20:25
155 6.47 1 Erica Jarder 1986 6.66 Long jump Women 1 - 20:25
157 5.74 6 Laura Tølløse 1997 5.62 Long jump Women 1 - 20:25
156 6.31 4 Martha Traore 1995 6.45 Long jump Women 1 - 20:25
8 DNS Kasper Stærk 1983 11.06 100 m - final Men 1 - 20:50
5 10.91 1 Mike Kalisz 1989 10.94 100 m - final Men 1 - 20:50
6 DNS Philip Reynolds 1996 11.30 100 m - final Men 1 - 20:50
180 DNS Christian Laugesen 1986 800 m Kipketer Tribute 1 - 20:55
61 1.50.71 13 Mihn Kyun Cho 1994 1.50.63 800 m Kipketer Tribute 1 - 20:55
60 1.50.51 12 Nick Jensen 1991 1.48.49 800 m Kipketer Tribute 1 - 20:55