DM inde • 2015 Feb 21 - Feb 22 • Spar Nord Arena • Skive

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
115 25.36 1 Anne Sofie Kirkegaard 1998 25.44 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
101 26.22 1 Emma Beiter Bomme 1998 25.38 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
119 27.49 2 Emma Giovanna Vitale 1993 27.37 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
114 28.16 3 Helena Nicolaisen 1995 28.16 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
116 26.77 2 Julia H Maurer 1993 27.06 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
112 DNS Martha Traoré 1995 25.38 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
117 DNS Sandra Böll 1994 25.90 200 meter - indledende Kvinder senior 1 - 13:00
93 22.36 1 Emil Strøm 1993 21.86 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
90 22.65 1 Frederik Schou Nielsen 1996 23.56 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
85 22.86 2 Kasper Stærk 1983 22.71 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
89 22.00 1 Mike Kalisz 1989 22.16 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
82 21.87 1 Nick Ekelund-Arenander 1989 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
92 22.41 1 Nicolai Hartling 1994 22.59 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
84 DNS Peter Trajkovski 1996 22.39 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
88 DNS Philip Reynolds 1996 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
91 DNS Sebastian Pedersen 1997 23.38 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
94 23.33 1 Simon Hvelplund 1984 23.47 200 meter - indledende Mænd senior 1 - 13:25
81 4.55 4 Martin Stensvig 1988 Stangspring Mænd senior 1 - 14:00
77 5.05 2 Mikkel Marek Nielsen 1988 5.36 Stangspring Mænd senior 1 - 14:00
78 AR 5.37 1 Rasmus Wejnold Jørgensen 1989 5.40 Stangspring Mænd senior 1 - 14:00
107 16.13 1 Trine Mulbjerg 1990 16.68 Kuglestød Kvinder senior 1 - 14:00
106 DNS Maria H B Andersen 1998 4.46.21 1500 meter Kvinder senior 1 - 14:10
101 5.46 6 Emma Beiter Bomme 1998 5.40 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:15
102 5.57 4 Laura Tølløse 1997 5.65 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:15
112 5.99 2 Martha Traoré 1995 6.14 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:15
117 DNS Sandra Böll 1994 5.47 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:15
71 4.06.84 9 Mads Skaaning 1995 4.06.80 1500 meter Mænd senior 1 - 14:25
72 DNS Nick R. Jensen 1991 3.50.37 1500 meter Mænd senior 1 - 14:25
121 9.53 4 Anne Sofie Nexø 1989 9.61 60 meter hæk - indledende Kvinder senior 1 - 15:00
118 9.15 3 Anne Sofie Vermund 1993 9.11 60 meter hæk - indledende Kvinder senior 1 - 15:00
114 10.02 5 Helena Nicolaisen 1995 10.05 60 meter hæk - indledende Kvinder senior 1 - 15:00
120 8.86 1 Marie Caroline Vermund 1995 8.65 60 meter hæk - indledende Kvinder senior 1 - 15:00
122 DNS Thea Haarh 1991 8.91 60 meter hæk - indledende Kvinder senior 1 - 15:00
76 8.59 4 Massin Ait Bouziad 1995 8.69 60 meter hæk Mænd senior 1 - 15:45
118 9.15 5 Anne Sofie Vermund 1993 9.15 60 meter hæk - finale Kvinder senior 1 - 16:00
120 8.74 1 Marie Caroline Vermund 1995 8.86 60 meter hæk - finale Kvinder senior 1 - 16:00
75 DUR 7.70 1 Benjamin Gabrielsen 1995 7.54 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
87 7.12 3 Jannick Hansen 1992 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
76 6.45 8 Massin Ait Bouziad 1995 6.79 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
96 6.39 9 Mikkel Roald-Arbøl 1992 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
83 7.42 2 Morten Jensen 1982 7.51 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
91 6.58 6 Sebastian Pedersen 1997 6.55 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
74 6.55 7 Simon Traoré 1998 6.65 Længdespring Mænd senior 1 - 16:05
115 25.13 1 Anne Sofie Kirkegaard 1998 25.36 200 meter - finale Kvinder senior 1 - 16:30
101 DNS Emma Beiter Bomme 1998 26.22 200 meter - finale Kvinder senior 1 - 16:30
116 26.59 7 Julia H Maurer 1993 26.77 200 meter - finale Kvinder senior 1 - 16:30
108 1.70 2 Rikke Andersen 1998 1.70 Højdespring Kvinder senior 1 - 16:30
117 DNS Sandra Böll 1994 1.75 Højdespring Kvinder senior 1 - 16:30
93 22.33 3 Emil Strøm 1993 22.36 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
90 22.72 7 Frederik Schou Nielsen 1996 22.65 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
85 22.72 6 Kasper Stærk 1983 22.86 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
89 22.06 2 Mike Kalisz 1989 22.00 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
82 21.66 1 Nick Ekelund-Arenander 1989 21.87 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
92 22.38 5 Nicolai Hartling 1994 22.41 200 meter - finale Mænd senior 1 - 16:45
106 DNS Maria H B Andersen 1998 2.19.16 800 meter - indledende Kvinder senior 1 - 17:05
110 2.26.73 3 Sarah Michelsen 1995 2.20.36 800 meter - indledende Kvinder senior 1 - 17:05
72 1.56.68 1 Nick R. Jensen 1991 1.49.79 800 meter - indledende Mænd senior 1 - 17:25
121 8.42 6 Anne Sofie Nexø 1989 8.38 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
118 8.24 5 Anne Sofie Vermund 1993 8.23 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
101 8.00 3 Emma Beiter Bomme 1998 7.93 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
119 8.45 7 Emma Giovanna Vitale 1993 8.43 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
116 8.16 4 Julia H Maurer 1993 8.20 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
102 8.00 4 Laura Tølløse 1997 8.09 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
109 DNS Maria Selck 1999 7.86 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
120 8.26 5 Marie Caroline Vermund 1995 8.13 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
112 7.87 2 Martha Traoré 1995 7.88 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
111 7.85 1 Rugiatu Kallon 1993 7.86 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
122 DNS Thea Haarh 1991 60 meter - indledende Kvinder senior 2 - 12:40
75 DNS Benjamin Gabrielsen 1995 7.05 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
90 7.10 2 Frederik Schou Nielsen 1996 6.97 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
85 7.19 4 Kasper Stærk 1983 7.22 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
89 6.99 1 Mike Kalisz 1989 6.95 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
84 DNS Peter Trajkovski 1996 7.17 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
88 DNS Philip Reynolds 1996 7.30 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
91 7.53 6 Sebastian Pedersen 1997 60 meter - indledende Mænd senior 2 - 13:00
103 4.15 1 Caroline Bonde Holm 1990 4.35 Stangspring Kvinder senior 2 - 14:00
104 4.05 2 Line Renée Jensen 1992 3.95 Stangspring Kvinder senior 2 - 14:00
105 3.65 4 Mira Guldbrandsen 1998 3.45 Stangspring Kvinder senior 2 - 14:00
95 11.84 5 Daniel Korang 1996 12.12 Trespring Mænd senior 2 - 14:00
76 14.02 2 Massin Ait Bouziad 1995 14.53 Trespring Mænd senior 2 - 14:00
96 13.22 3 Mikkel Roald-Arbøl 1992 Trespring Mænd senior 2 - 14:00
86 15.96 1 Peder Nielsen 1988 16.13 Trespring Mænd senior 2 - 14:00
101 7.88 9 Emma Beiter Bomme 1998 8.00 60 meter - finale Kvinder senior 2 - 14:05
102 8.00 14 Laura Tølløse 1997 8.00 60 meter - finale Kvinder senior 2 - 14:05
112 DNS Martha Traoré 1995 7.87 60 meter - finale Kvinder senior 2 - 14:05
111 7.90 5 Rugiatu Kallon 1993 7.85 60 meter - finale Kvinder senior 2 - 14:05
90 7.05 6 Frederik Schou Nielsen 1996 7.10 60 meter - finale Mænd senior 2 - 14:15
85 7.13 10 Kasper Stærk 1983 7.19 60 meter - finale Mænd senior 2 - 14:15
89 7.00 3 Mike Kalisz 1989 6.99 60 meter - finale Mænd senior 2 - 14:15
110 DNS Sarah Michelsen 1995 2.26.73 800 meter - finale Kvinder senior 2 - 14:45
70 17.57 1 Kennteh Mertz 1989 16.66 Kuglestød Mænd senior 2 - 14:50
80 16.96 2 Lasse Larsen 1990 17.39 Kuglestød Mænd senior 2 - 14:50
72 1.57.68 1 Nick R. Jensen 1991 1.56.68 800 meter - finale Mænd senior 2 - 14:55
115 56.11 1 Anne Sofie Kirkegaard 1998 55.59 400 meter Kvinder senior 2 - 15:10
93 50.20 5 Emil Strøm 1993 400 meter Mænd senior 2 - 15:30
82 47.72 1 Nick Ekelund-Arenander 1989 47.56 400 meter Mænd senior 2 - 15:30
92 48.41 3 Nicolai Hartling 1994 48.62 400 meter Mænd senior 2 - 15:30
94 51.59 9 Simon Hvelplund 1984 51.79 400 meter Mænd senior 2 - 15:30
113 11.22 2 Maren Høgberget 1989 11.34 Trespring Kvinder senior 2 - 15:30
76 2.03 2 Massin Ait Bouziad 1995 2.06 Højdespring Mænd senior 2 - 15:45
100 DNS Caroline Tauson 1994 10.27.05 3000 meter Kvinder senior 2 - 16:00
232 9.19.98 2 Sara Sig Møller 1983 3000 meter Kvinder senior 2 - 16:00
79 DUR 8.40.29 3 Andreas Lindgreen 1998 3000 meter Mænd senior 2 - 16:15
71 8.58.10 6 Mads Skaaning 1995 8.54.20 3000 meter Mænd senior 2 - 16:15
97 DNS Michael Nielsen 1981 8.23.59 3000 meter Mænd senior 2 - 16:15
73 9.02.53 9 Mihn Kyun Cho 1994 8.58.11 3000 meter Mænd senior 2 - 16:15
123 9.01.56 8 Paulo Jensen 1979 3000 meter Mænd senior 2 - 16:15
124 1.42.21 2 Sparta I 1997 4 x 200 m stafet Kvinder senior 2 - 16:45
125 DNS Sparta II 4 x 200 m stafet Kvinder senior 2 - 16:45
98 DR 1.26.70 1 Sparta I 1992 4 x 200 m stafet Mænd senior 2 - 17:00
99 1.31.58 4 Sparta II 1990 4 x 200 m stafet Mænd senior 2 - 17:00