Eurotrack • 2016 Jun 04 - Jun 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

 

Frederiksberg IF
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
5 12.52 4 Amalie Boeck 2003 13.24 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
48 13.32 6 Denice Ugleholt Pedersen 2003 14.58 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
13 11.24 2 Ellen Nørding Christensen 2003 11.35 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
47 DNS Frida Hagen Nielsen 2003 12.37 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
21 11.31 1 Ingeborg Falck 2004 11.43 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
23 11.64 2 Kamille D. Andersen 2003 11.54 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
24 12.37 3 Kathrine Rogers 2003 12.38 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
31 13.75 5 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 13.34 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
34 12.81 5 Rie Oreskov 2003 12.99 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
60 12.29 3 Sonia Wendelboe Hansen 2004 11.41 80 meter - indledende Piger 12-13 år 1 - 11:00
7 10.82 1 Amalie Molander Pedersen 2000 11.02 Trespring Piger 16-17 år 1 - 11:00
36 10.73 2 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 11.13 Trespring Piger 16-17 år 1 - 11:00
46 DNS Anna Sofie B. Leegård 2002 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 11:00
4 28.31 4 Alfred Dahl Larsen 2002 22.82 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 11:00
11 11.94 6 August Edvard Johansen 2004 12.10 80 meter - indledende Drenge 12-13 år 1 - 11:20
25 10.79 1 Magnus Askov Hansen 2003 10.80 80 meter - indledende Drenge 12-13 år 1 - 11:20
33 11.09 3 Oliver Fabricius Thomsen 2003 11.35 80 meter - indledende Drenge 12-13 år 1 - 11:20
39 12.94 7 Villy Linck Jørgensen 2004 80 meter - indledende Drenge 12-13 år 1 - 11:20
52 11.52 4 Daryoush Yazdanyar 1986 11.23 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
50 11.56 4 Frederik Regli 1990 11.64 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
53 11.75 5 Jesper Reiche 1985 11.77 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
32 12.88 8 Noa Bak-Pedersen 1996 13.32 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
35 11.39 3 Rodney Pratdavis 1993 11.60 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
3 6.98 6 Albert Vagn Jensen 2003 Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 11:45
11 6.62 7 August Edvard Johansen 2004 6.46 Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 11:45
33 7.54 5 Oliver Fabricius Thomsen 2003 8.06 Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 11:45
8 14.18 5 Andrea Øbro Jacobsen 2001 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
46 16.71 7 Anna Sofie B. Leegård 2002 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
12 14.41 6 Caroline Søndergaard 2002 14.66 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
16 13.55 2 Emma Landberg 2002 13.67 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
55 13.15 2 Laura Haslund Christensen 2001 13.43 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
26 DNS Maja Antvorskov 2002 14.14 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
49 13.88 5 Signe Dam 2002 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
1 12.62 1 Adam Smitt Vanges 2002 13.04 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
4 13.29 4 Alfred Dahl Larsen 2002 13.41 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
5 3.82 9 Amalie Boeck 2003 3.81 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
48 3.66 12 Denice Ugleholt Pedersen 2003 3.78 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
13 4.70 4 Ellen Nørding Christensen 2003 4.96 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
47 DNS Frida Hagen Nielsen 2003 4.10 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
21 4.69 5 Ingeborg Falck 2004 4.73 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
24 3.93 8 Kathrine Rogers 2003 3.89 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
31 DNS Nikoline T. Ammitzbøll 2003 3.64 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
34 4.14 7 Rie Oreskov 2003 4.18 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
60 3.24 15 Sonia Wendelboe Hansen 2004 3.64 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:00
7 42.34 1 Amalie Molander Pedersen 2000 37.88 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 12:20
61 38.13 2 Cæcilie Thomsen 2000 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 12:20
25 10.77 2 Magnus Askov Hansen 2003 10.79 80 meter - finale Drenge 12-13 år 1 - 12:50
33 11.26 4 Oliver Fabricius Thomsen 2003 11.09 80 meter - finale Drenge 12-13 år 1 - 12:50
13 DNS Ellen Nørding Christensen 2003 11.24 80 meter - finale Piger 12-13 år 1 - 13:00
21 11.38 5 Ingeborg Falck 2004 11.31 80 meter - finale Piger 12-13 år 1 - 13:00
23 11.50 6 Kamille D. Andersen 2003 11.64 80 meter - finale Piger 12-13 år 1 - 13:00
3 3.67 11 Albert Vagn Jensen 2003 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 13:05
11 3.93 9 August Edvard Johansen 2004 4.06 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 13:05
25 4.70 3 Magnus Askov Hansen 2003 5.01 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 13:05
39 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 13:05
55 13.16 2 Laura Haslund Christensen 2001 13.15 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:15
1 12.64 4 Adam Smitt Vanges 2002 12.62 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
4 13.61 8 Alfred Dahl Larsen 2002 13.29 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
48 14 Denice Ugleholt Pedersen 2003 6.40 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
47 DNS Frida Hagen Nielsen 2003 5.31 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
21 8.21 3 Ingeborg Falck 2004 8.65 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
23 7.13 6 Kamille D. Andersen 2003 7.35 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
31 7.78 4 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 7.64 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
34 7.25 5 Rie Oreskov 2003 7.17 Kuglestød Piger 12-13 år 1 - 13:15
10 DNS Asbjørn Magnussen 1998 12.02 100 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:25
15 12.23 2 Emil Grovn 1998 12.37 100 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:25
44 1.27.71 3 FIF P15 2002 600 m stafet Piger 14-15 år 1 - 13:40
8 3.72 16 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
46 3.33 18 Anna Sofie B. Leegård 2002 3.57 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
12 4.36 6 Caroline Søndergaard 2002 4.11 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
16 4.25 10 Emma Landberg 2002 4.08 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
26 4.32 8 Maja Antvorskov 2002 4.23 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
49 3.96 15 Signe Dam 2002 3.98 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
4 4.63 5 Alfred Dahl Larsen 2002 5.09 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
45 1.31.64 2 FIF D13 2004 600 m stafet Drenge 12-13 år 1 - 13:55
43 1.33.45 1 FIF P13 1 2004 600 m stafet Piger 12-13 år 1 - 14:05
64 1.41.38 2 FIF P13 2 2003 600 m stafet Piger 12-13 år 1 - 14:05
57 1.04.67 1 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 64.45 400 meter Kvinder senior 1 - 14:20
54 1.08.06 2 Kathrine Dahl 1979 68.00 400 meter Kvinder senior 1 - 14:20
51 1.03.11 12 Alexander Tureczek 1982 68.00 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
59 51.40 10 Mathias A. Olsen 1991 52.32 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
5 13.14 6 Amalie Boeck 2003 13.01 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 2 - 10:00
47 12.85 4 Frida Hagen Nielsen 2003 12.89 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 2 - 10:00
21 10.91 2 Ingeborg Falck 2004 11.36 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 2 - 10:00
24 14.03 5 Kathrine Rogers 2003 15.75 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 2 - 10:00
34 12.48 5 Rie Oreskov 2003 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 2 - 10:00
2 2.39 18 Agnes Nissen 2008 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
63 2.74 12 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
18 2.70 13 Esther Falk 2008 2.97 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
42 2.64 16 Louise C. B. Jessen 2007 2.70 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
58 2.85 11 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 2.84 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
30 1.90 19 Natalie Jørgensen 2010 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
40 2.48 17 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
6 3.62 10 Amalie Lippert 2005 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
14 3.58 11 Ellen Vering Therkelsen 2005 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
17 2.96 22 Esther Alice Ravn 2006 3.13 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
20 3.13 20 Greta Keisala 2006 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
41 3.54 12 Johanna C. B. Jessen 2005 3.85 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
28 3.12 21 Mathilde Meedom Kløv 2006 3.14 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
8 20.65 4 Andrea Øbro Jacobsen 2001 80 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 10:20
25 1.38 4 Magnus Askov Hansen 2003 1.50 Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 10:30
56 1.38 6 Martin Møllgaard 2003 1.25 Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 10:30
33 1.38 5 Oliver Fabricius Thomsen 2003 1.25 Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 10:30
39 1.05 8 Villy Linck Jørgensen 2004 Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 10:30
7 27.43 2 Amalie Molander Pedersen 2000 28.42 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:30
2 8.58 6 Agnes Nissen 2008 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
63 8.13 5 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
18 7.45 4 Esther Falk 2008 7.51 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
42 8.27 5 Louise C. B. Jessen 2007 8.00 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
58 8.25 7 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
30 11.01 6 Natalie Jørgensen 2010 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
40 7.99 5 Wilma C.A. Rasmussen 2007 7.78 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
9 11.14 6 Anton Grønborg 2006 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
19 10.35 5 Frederik Dahl Larsen 2006 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
27 9.82 4 Marcus L. van der Made 2005 10.09 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
37 9.41 1 Timoléon Rescan 2005 9.15 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
38 9.50 2 Villads Fredsted Andersen 2006 9.48 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
22 DNS Ingeborg Falck 2004 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
4 20.25 2 Alfred Dahl Larsen 2002 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:20
6 9.97 3 Amalie Lippert 2005 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
14 10.21 4 Ellen Vering Therkelsen 2005 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
17 10.26 6 Esther Alice Ravn 2006 10.74 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
20 10.01 4 Greta Keisala 2006 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
41 10.40 4 Johanna C. B. Jessen 2005 9.82 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
28 11.33 7 Mathilde Meedom Kløv 2006 10.53 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
9 25.40 13 Anton Grønborg 2006 25.86 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
19 31.28 10 Frederik Dahl Larsen 2006 31.57 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
27 24.67 14 Marcus L. van der Made 2005 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
37 31.99 8 Timoléon Rescan 2005 30.86 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
21 10.88 3 Ingeborg Falck 2004 10.91 60 meter hæk - finale Piger 12-13 år 2 - 12:00
34 12.45 7 Rie Oreskov 2003 12.48 60 meter hæk - finale Piger 12-13 år 2 - 12:00
5 1.25 8 Amalie Boeck 2003 1.20 Højdespring Piger 12-13 år 2 - 12:00
47 1.31 3 Frida Hagen Nielsen 2003 Højdespring Piger 12-13 år 2 - 12:00
24 1.10 13 Kathrine Rogers 2003 1.25 Højdespring Piger 12-13 år 2 - 12:00
34 1.15 11 Rie Oreskov 2003 1.31 Højdespring Piger 12-13 år 2 - 12:00
26 1.46 1 Maja Antvorskov 2002 1.50 Højdespring Piger 14-15 år 2 - 12:00
9 3.05 17 Anton Grønborg 2006 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
27 3.52 10 Marcus L. van der Made 2005 3.23 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
37 4.39 1 Timoléon Rescan 2005 4.25 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
38 3.61 7 Villads Fredsted Andersen 2006 3.66 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
29 26.49 2 Mikael Chua Ziska 1999 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 12:20
2 12.92 12 Agnes Nissen 2008 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
18 14.72 11 Esther Falk 2008 15.65 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
42 14.91 10 Louise C. B. Jessen 2007 14.75 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
58 12.51 14 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
30 5.47 17 Natalie Jørgensen 2010 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
40 17.08 7 Wilma C.A. Rasmussen 2007 18.05 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
13 DNS Ellen Nørding Christensen 2003 1.41.97 600 meter Piger 12-13 år 2 - 12:40
3 1.58.91 3 Albert Vagn Jensen 2003 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 12:40
56 1.54.02 2 Martin Møllgaard 2003 1.56.00 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 12:40
33 1.53.95 1 Oliver Fabricius Thomsen 2003 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 12:40
39 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 12:40
12 DNS Caroline Søndergaard 2002 30.60 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
22 DNS Ingeborg Falck 2004 29.68 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
1 26.02 1 Adam Smitt Vanges 2002 26.11 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:10
4 28.18 7 Alfred Dahl Larsen 2002 28.93 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:10
7 28.39 7 Amalie Molander Pedersen 2000 27.84 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
62 26.22 1 Kamille Busch Hansen 2000 25.63 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
46 6.28 7 Anna Sofie B. Leegård 2002 6.35 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:20
1 7.52 4 Adam Smitt Vanges 2002 9.20 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:20
4 8.58 3 Alfred Dahl Larsen 2002 10.22 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:20
14 25.96 6 Ellen Vering Therkelsen 2005 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
17 17.26 11 Esther Alice Ravn 2006 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
41 19.94 9 Johanna C. B. Jessen 2005 21.20 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
28 17.55 10 Mathilde Meedom Kløv 2006 16.46 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
35 24.09 3 Rodney Pratdavis 1993 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:40
7 4.81 6 Amalie Molander Pedersen 2000 5.06 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
37 9.35 2 Timoléon Rescan 2005 9.41 60 meter - finale Drenge 10-11 år 2 - 13:45
38 9.49 3 Villads Fredsted Andersen 2006 9.50 60 meter - finale Drenge 10-11 år 2 - 13:45
6 9.55 4 Amalie Lippert 2005 9.97 60 meter - finale Piger 10-11 år 2 - 13:50
9 DNS Anton Grønborg 2006 7.18.00 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
19 6.21.80 8 Frederik Dahl Larsen 2006 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
27 5.46.83 4 Marcus L. van der Made 2005 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
38 6.00.97 6 Villads Fredsted Andersen 2006 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
17 DNS Esther Alice Ravn 2006 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
20 5.49.73 2 Greta Keisala 2006 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
41 7.00.86 9 Johanna C. B. Jessen 2005 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
28 6.32.55 7 Mathilde Meedom Kløv 2006 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
5 5.27.86 3 Amalie Boeck 2003 5.35.00 1500 meter Piger 12-13 år 2 - 14:10
23 5.08.21 1 Kamille D. Andersen 2003 5.30.00 1500 meter Piger 12-13 år 2 - 14:10