Eurotrack • 2016 Jun 04 - Jun 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
308 3.20 1 Christian Munch Skylv 2001 3.40 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:00
305 DNS Jonathan Thulstrup 2001 2.50 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:00
306 3.90 1 Aske Petersen 1998 4.30 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 11:00
365 3.50 3 Gustav Lundholm Nielsen 1998 3.60 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 11:00
264 3.60 2 Nikolaj Graves 1998 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 11:00
268 31.19 1 Sofia Lange 2002 31.64 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 11:00
353 36.57 1 Ayeo Røbel 1998 Spydkast Piger 18-19 år 1 - 11:00
267 500 31.00 2 Caroline T. Hansen 2000 34.36 Spydkast Piger 18-19 år 1 - 11:00
263 34.92 3 Oswald Carstensen 2002 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 11:00
344 13.86 7 Anne Sofie Nexø 1989 13.33 100 meter - indledende Kvinder senior 1 - 11:35
345 13.22 6 Anne Sofie Vermund 1993 12.78 100 meter - indledende Kvinder senior 1 - 11:35
343 DNS Thea Haahr 1991 13.05 100 meter - indledende Kvinder senior 1 - 11:35
292 1 Christian Laugesen 1986 11.35 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
350 1 Christian Trajkovski 1965 11.69 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
348 1 Josef Abu-Eesa 1975 11.55 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
349 11.27 2 Mikkel Kleinstrup 1986 11.47 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
351 11.84 6 Nicolas Posse 1997 11.75 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
347 1 Peter Trajkovski 1996 10.99 100 meter - indledende Mænd senior 1 - 11:40
270 13.54 4 Annika Eppers 2002 14.12 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
271 13.66 4 Ida Lyngby 2002 14.57 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
330 14.27 6 Josefine Sørensen 2002 14.41 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
266 13.60 3 Liv Nedergaard 2002 14.04 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
331 13.34 3 Maria Skov Kragh 2001 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
332 14.03 5 Mathilda Juel Gertz 2002 14.20 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
327 13.23 2 Victoria Lendal 2002 13.66 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 11:55
329 12.22 1 Anders Hørby Madsen 2001 12.59 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
333 13.03 3 Bertram Costa 2002 13.52 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
272 12.59 2 Osadeba Isaac 2002 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
263 13.44 5 Oswald Carstensen 2002 13.97 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
273 12.67 2 Thomas M. Bengtsson 2001 12.84 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 12:00
344 13.96 7 Anne Sofie Nexø 1989 13.86 100 meter - finale Kvinder senior 1 - 12:15
345 13.34 6 Anne Sofie Vermund 1993 13.22 100 meter - finale Kvinder senior 1 - 12:15
292 11.38 4 Christian Laugesen 1986 100 meter - finale Mænd senior 1 - 12:20
350 11.60 6 Christian Trajkovski 1965 100 meter - finale Mænd senior 1 - 12:20
348 11.40 5 Josef Abu-Eesa 1975 100 meter - finale Mænd senior 1 - 12:20
349 11.19 3 Mikkel Kleinstrup 1986 11.27 100 meter - finale Mænd senior 1 - 12:20
347 10.95 1 Peter Trajkovski 1996 100 meter - finale Mænd senior 1 - 12:20
269 35.18 2 Emilie Bank 2002 33.33 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:20
266 41.18 1 Liv Nedergaard 2002 43.28 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:20
304 3.20 1 Nicola Malling 2001 3.20 Stangspring Piger 14-15 år 1 - 13:00
375 DNS Line Renée Jensen 1992 4.00 Stangspring Kvinder senior 1 - 13:00
336 13.24 2 Betty-Marie Njor Boisen 2000 13.33 100 meter Piger 16-17 år 1 - 13:05
265 13.09 1 Emilie R. Hansen 1999 12.98 100 meter Piger 16-17 år 1 - 13:05
261 13.33 4 Hannah Illum Petersen 2000 12.98 100 meter Piger 16-17 år 1 - 13:05
275 13.27 3 Mathilde S. Jepsen 1999 13.22 100 meter Piger 16-17 år 1 - 13:05
270 13.93 8 Annika Eppers 2002 13.54 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:15
331 13.55 5 Maria Skov Kragh 2001 13.34 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:15
327 13.56 6 Victoria Lendal 2002 13.23 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:15
329 12.02 1 Anders Hørby Madsen 2001 12.22 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
333 13.00 5 Bertram Costa 2002 13.03 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
272 12.43 2 Osadeba Isaac 2002 12.59 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
273 12.50 3 Thomas M. Bengtsson 2001 12.67 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 13:15
341 11.42 1 Emil Frænde 2000 11.45 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:25
338 DNS Jonathan Aquino 1999 11.25 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:25
337 11.45 2 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 11.54 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:25
270 4.19 11 Annika Eppers 2002 4.62 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
271 4.04 14 Ida Lyngby 2002 4.58 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
330 4.80 5 Josefine Sørensen 2002 4.72 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
331 19 Maria Skov Kragh 2001 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
332 4.31 9 Mathilda Juel Gertz 2002 4.19 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
304 DNS Nicola Malling 2001 4.49 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
327 5.09 2 Victoria Lendal 2002 5.23 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 13:55
329 5.97 1 Anders Hørby Madsen 2001 6.01 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
333 5.15 3 Bertram Costa 2002 4.68 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
263 5.01 4 Oswald Carstensen 2002 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
346 DNS Kjerstin Tetzlaf 1991 65.11 400 meter Kvinder senior 1 - 14:20
292 49.87 3 Christian Laugesen 1986 51.48 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
349 50.28 5 Mikkel Kleinstrup 1986 50.44 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
342 49.87 3 Philip Braun 1990 49.79 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
352 51.24 9 Simon Hvelplund 1984 51.25 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
299 50.77 8 William Devantier 2000 51.26 400 meter Mænd senior 1 - 14:25
302 2.29.50 2 Anna Sofie Frænde 2001 2.29.69 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:50
300 2.36.76 4 Cecilie Boedal 2001 2.24.17 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:50
295 2.10.31 1 Conrad Lind 2001 2.09.13 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 14:50
279 3.63 3 Amalie Sofie Nielsen 2007 3.52 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
291 3.74 2 Ella Julie Fischer 2007 3.82 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
284 3.17 7 Helene Salomonsen 2007 3.46 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
277 3.12 8 Lotte Grevy Ejstrup 2007 3.41 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
281 3.46 5 Maja B. Voigt 2007 3.90 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
289 2.68 14 Martha Demidoff Nielsen 2008 2.79 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
286 3.01 9 Selma M. Vöge-Widding 2008 3.09 Længdespring Piger 8-9 år 2 - 10:00
310 4.35 1 Emilie B. Voigt 2005 4.32 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
312 3.18 19 Emmeline Steinmetz 2006 3.19 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
319 2.75 24 Filippa Grunnet Nouri 2006 2.94 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
325 3.33 15 Freja Abraham 2006 3.31 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
326 4.01 4 Ingrid Gram Jensen 2005 3.85 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
313 3.63 8 Signe Juhl Laursen 2005 3.69 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
316 4.13 2 Sofia Thøgersen 2005 4.12 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
311 3.20 18 Sophie Hengstenberg 2006 2.92 Længdespring Piger 10-11 år 2 - 10:00
285 29.01 6 Anders Silleborg 2007 20.57 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
283 34.30 3 Anton Thers-Sonne 2007 31.62 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
288 19.54 8 August Ranstorp 2008 17.52 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
290 9.67 9 Emil Englund 2007 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
280 30.91 4 Johan Dahl Kokkegaard 2008 25.50 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
278 29.49 5 Victor Visan Bahn 2007 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
282 23.06 7 William Thøgersen 2008 22.33 Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 10:00
307 1.53 1 Jacob Rosenlund 2001 1.60 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:30
263 1.50 2 Oswald Carstensen 2002 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:30
285 7.01 2 Anders Silleborg 2007 7.33 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
288 8.14 5 August Ranstorp 2008 8.22 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
290 9.66 5 Emil Englund 2007 8.62 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
280 7.44 2 Johan Dahl Kokkegaard 2008 7.26 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
278 7.40 3 Victor Visan Bahn 2007 7.74 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
282 7.77 3 William Thøgersen 2008 7.86 40 meter - indledende Drenge 8-9 år 2 - 10:40
279 7.20 2 Amalie Sofie Nielsen 2007 7.23 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
291 7.04 1 Ella Julie Fischer 2007 6.62 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
284 7.12 2 Helene Salomonsen 2007 7.01 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
277 7.24 3 Lotte Grevy Ejstrup 2007 7.23 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
281 6.75 1 Maja B. Voigt 2007 6.65 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
289 8.18 6 Martha Demidoff Nielsen 2008 8.49 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
286 7.54 3 Selma M. Vöge-Widding 2008 7.46 40 meter - indledende Piger 8-9 år 2 - 10:50
324 10.33 4 Asger Abraham 2006 11.23 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
321 10.08 5 Carl Ranstorp 2005 10.38 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
320 DNS Eli Riege 2006 9.41 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
317 8.83 1 Vitus Rosenkrands 2005 8.93 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:15
285 3.59 3 Anders Silleborg 2007 3.70 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
283 3.06 5 Anton Thers-Sonne 2007 2.72 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
290 2.26 10 Emil Englund 2007 1.77 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
280 2.91 7 Johan Dahl Kokkegaard 2008 3.00 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
278 3.17 4 Victor Visan Bahn 2007 3.03 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
282 2.66 8 William Thøgersen 2008 2.75 Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:15
310 9.12 1 Emilie B. Voigt 2005 8.95 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
319 11.29 6 Filippa Grunnet Nouri 2006 10.52 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
325 11.45 7 Freja Abraham 2006 10.52 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
326 9.76 2 Ingrid Gram Jensen 2005 9.26 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
313 10.05 3 Signe Juhl Laursen 2005 9.17 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
316 9.69 2 Sofia Thøgersen 2005 9.44 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 11:30
324 35.81 4 Asger Abraham 2006 30.08 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
321 32.00 7 Carl Ranstorp 2005 31.64 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
322 27.17 11 Connor Joseph Mikkelsen 2006 27.53 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
323 31.92 9 Gustav Herold 2005 26.79 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
318 40.78 2 Kasper Schimmel Smith 2005 36.94 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
314 33.05 6 Oskar Thers-Sonne 2005 32.48 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:30
279 7.15 7 Amalie Sofie Nielsen 2007 7.20 40 meter - finale Piger 8-9 år 2 - 12:15
291 6.94 4 Ella Julie Fischer 2007 7.04 40 meter - finale Piger 8-9 år 2 - 12:15
284 7.09 5 Helene Salomonsen 2007 7.12 40 meter - finale Piger 8-9 år 2 - 12:15
277 7.13 6 Lotte Grevy Ejstrup 2007 7.24 40 meter - finale Piger 8-9 år 2 - 12:15
281 6.59 1 Maja B. Voigt 2007 6.75 40 meter - finale Piger 8-9 år 2 - 12:15
285 7.38 2 Anders Silleborg 2007 7.01 40 meter - finale Drenge 8-9 år 2 - 12:20
288 8.04 7 August Ranstorp 2008 8.14 40 meter - finale Drenge 8-9 år 2 - 12:20
280 7.84 6 Johan Dahl Kokkegaard 2008 7.44 40 meter - finale Drenge 8-9 år 2 - 12:20
278 7.51 3 Victor Visan Bahn 2007 7.40 40 meter - finale Drenge 8-9 år 2 - 12:20
282 7.82 4 William Thøgersen 2008 7.77 40 meter - finale Drenge 8-9 år 2 - 12:20
324 3.60 8 Asger Abraham 2006 3.02 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
321 3.46 12 Carl Ranstorp 2005 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
322 3.19 13 Connor Joseph Mikkelsen 2006 3.32 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
320 DNS Eli Riege 2006 4.10 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
318 3.58 9 Kasper Schimmel Smith 2005 3.58 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
317 4.13 2 Vitus Rosenkrands 2005 4.22 Længdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:20
262 40.23 1 Mads Lund 2000 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 12:20
365 35.46 2 Gustav Lundholm Nielsen 1998 34.56 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 12:20
264 40.69 1 Nikolaj Graves 1998 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 12:20
279 30.91 2 Amalie Sofie Nielsen 2007 29.07 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
291 35.76 1 Ella Julie Fischer 2007 29.16 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
284 27.79 3 Helene Salomonsen 2007 25.03 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
277 22.83 6 Lotte Grevy Ejstrup 2007 3.85 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
281 16.96 8 Maja B. Voigt 2007 15.80 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
289 9.60 15 Martha Demidoff Nielsen 2008 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
286 15.20 9 Selma M. Vöge-Widding 2008 11.13 Boldkast Piger 8-9 år 2 - 12:25
270 29.11 8 Annika Eppers 2002 28.76 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
271 28.79 7 Ida Lyngby 2002 29.09 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
330 30.32 10 Josefine Sørensen 2002 30.50 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
266 28.57 6 Liv Nedergaard 2002 28.33 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
332 29.24 9 Mathilda Juel Gertz 2002 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
327 28.41 5 Victoria Lendal 2002 28.15 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:55
333 27.08 5 Bertram Costa 2002 27.63 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:10
263 27.81 6 Oswald Carstensen 2002 29.43 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:10
336 27.63 5 Betty-Marie Njor Boisen 2000 27.42 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
265 28.15 6 Emilie R. Hansen 1999 27.21 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
334 27.52 3 Laura Nørrung Poulsen 2000 27.20 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
335 26.53 2 Olivia Thorsgaard 2000 26.25 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:20
269 8.42 3 Emilie Bank 2002 7.83 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:20
266 8.65 2 Liv Nedergaard 2002 8.92 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:20
268 9.79 1 Sofia Lange 2002 9.48 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:20
341 23.61 2 Emil Frænde 2000 23.50 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:25
338 DNS Jonathan Aquino 1999 22.90 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:25
337 23.44 1 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 23.22 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:25
339 DNS Samuel Marcus 1999 24.31 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:25
310 34.85 1 Emilie B. Voigt 2005 30.58 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
313 21.45 7 Signe Juhl Laursen 2005 20.31 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 13:25
365 22.68 1 Gustav Lundholm Nielsen 1998 22.94 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:40
265 4.43 10 Emilie R. Hansen 1999 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
261 5.49 1 Hannah Illum Petersen 2000 5.52 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
276 4.93 5 Isabella Juul 2000 4.87 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
334 5.18 2 Laura Nørrung Poulsen 2000 4.83 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
309 4.80 7 Louise Wessel Leroy 1999 4.90 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
275 4.99 4 Mathilde S. Jepsen 1999 5.05 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
274 4.79 8 Sara Vardar 2000 4.70 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
328 5.08 3 Simone Hjort 1999 5.42 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:40
340 5.45 1 Gabriel Lausten 2000 5.85 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 13:40
264 5.70 1 Nikolaj Graves 1998 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 13:40
317 8.86 1 Vitus Rosenkrands 2005 8.83 60 meter - finale Drenge 10-11 år 2 - 13:45
310 9.04 1 Emilie B. Voigt 2005 9.12 60 meter - finale Piger 10-11 år 2 - 13:50
326 9.56 5 Ingrid Gram Jensen 2005 9.76 60 meter - finale Piger 10-11 år 2 - 13:50
316 9.65 7 Sofia Thøgersen 2005 9.69 60 meter - finale Piger 10-11 år 2 - 13:50
322 DNS Connor Joseph Mikkelsen 2006 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
323 5.23.73 1 Gustav Herold 2005 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
318 5.40.42 3 Kasper Schimmel Smith 2005 6.10.48 1500 meter Drenge 10-11 år 2 - 14:00
325 6.22.77 6 Freja Abraham 2006 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
316 5.08.84 1 Sofia Thøgersen 2005 5.20.46 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
311 5.53.81 4 Sophie Hengstenberg 2006 1500 meter Piger 10-11 år 2 - 14:10
296 4.44.97 1 Nikoline H. Ø. Nielsen 2002 4.46.69 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 14:25
301 4.51.16 1 Amanda Amaloo 2000 4.56.96 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 14:25
293 4.29.60 2 Anders Bang 2002 5.02.24 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:30
297 4.28.30 1 Christian Lindgren 2002 4.32.77 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:30
294 DNS Noah Nouri 2002 4.39.73 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:30
303 4.14.39 2 Lucas La Cour Heebøll 1999 4.21.46 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:30
298 4.13.59 1 Malthe Nielsen 1999 4.10.35 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:30