Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
1 17.93 5 Frankly Dadey 1999 110 meter hæk Drenge 16-17 år 1 - 09:55
26 16.69 4 Henning Elmer 1999 110 meter hæk Drenge 16-17 år 1 - 09:55
27 15.00 2 Oliver Chabert 1999 15.25 110 meter hæk Drenge 16-17 år 1 - 09:55
50 DNS Kenneth Pedersen 1997 110 meter hæk Mænd senior 1 - 09:55
51 1.55 4 Tobias Andersson 2002 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
28 1.45 8 Victor Chabert 2002 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
40 3.25 24 Bertil Winsløv 2004 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
48 3.94 18 Victor Jørgensen 2004 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
665 10.33 4 Emma Zilstorff 2007 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
49 11.08 4 Filippa O. Jørgensen 2008 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
13 9.35 2 Grace Dahi 2007 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
42 12.92 8 Helene Andersen 2008 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
46 12.66 7 Katharina Kaufmann 2008 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
43 11.61 7 Leila Faljie 2008 60 meter - indledende Piger 8-9 år 1 - 10:05
56 15.65 22 Mille Djurhus 2006 Boldkast Piger 10-11 år 1 - 10:20
58 16.46 7 Maximillian Henriksen 2005 60 meter hæk - indledende Drenge 10-11 år 1 - 10:25
57 11.05 5 Mikkel Drage 2008 60 meter - indledende Drenge 8-9 år 1 - 10:40
39 9.73 2 Victor Ridderholm 2007 60 meter - indledende Drenge 8-9 år 1 - 10:40
6 DNS Angelina Holme 2004 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 1 - 10:40
45 13.03 5 Cecilie Baess 2004 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 1 - 10:40
34 DUR 9.23 1 Ida Boe Rasmussen 2003 9.41 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 1 - 10:40
7 12.00 3 Mathilde Andersen 2004 12.23 60 meter hæk - indledende Piger 12-13 år 1 - 10:40
40 21.42 6 Bertil Winsløv 2004 80 meter hæk - indledende Drenge 12-13 år 1 - 10:55
48 16.79 5 Victor Jørgensen 2004 80 meter hæk - indledende Drenge 12-13 år 1 - 10:55
665 3.09 14 Emma Zilstorff 2007 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
49 3.12 13 Filippa O. Jørgensen 2008 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
13 3.44 6 Grace Dahi 2007 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
42 2.22 33 Helene Andersen 2008 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
46 2.31 31 Katharina Kaufmann 2008 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
43 2.41 27 Leila Faljie 2008 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
53 13.98 5 Cirkeline Hindsberg 2002 80 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 11:05
681 17.07 7 Lykke Laursen 2002 80 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 11:05
33 18.10 4 Jasmin Boe Rasmussen 2000 16.54 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 11:15
461 4.05 8 Julie Møller 2002 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 11:15
3 10 Marie Dahi 2001 5.31 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 11:15
14 4.57 4 Sara Olsson 2002 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 11:15
28 32.55 9 Victor Chabert 2002 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 11:20
37 52.10 1 Asger Ø. Lange 2005 Boldkast Drenge 10-11 år 1 - 11:40
38 35.58 8 Christian Andersson 2006 Boldkast Drenge 10-11 år 1 - 11:40
34 9.52 1 Ida Boe Rasmussen 2003 9.23 60 meter hæk - finale Piger 12-13 år 1 - 11:50
25 12.02 3 Peter Andersson 1999 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 11:55
9 10.46 4 Phillip Vegge 2000 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 11:55
2 31.03 3 Laura Zilstorff 2002 32.65 Diskoskast Piger 14-15 år 1 - 11:55
681 14.07 8 Lykke Laursen 2002 Diskoskast Piger 14-15 år 1 - 11:55
20 15.72 7 Nicoline Landgreen 2001 Diskoskast Piger 14-15 år 1 - 11:55
33 4.60 2 Jasmin Boe Rasmussen 2000 4.55 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 12:00
5 4.53 3 Maria Kjeldsen 2000 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 12:00
4 4.12 3 Sofie Skovgaard 1993 Længdespring Kvinder senior 1 - 12:00
39 9.94 6 Victor Ridderholm 2007 9.73 60 meter - finale Drenge 8-9 år 1 - 12:10
666 2.69 24 Agnes Sewerin Pryning 2006 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
11 2.34 25 Frida Revall 2006 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
15 3.04 19 Lyng Mellergaard 2006 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
56 2.93 21 Mille Djurhus 2006 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
665 10.93 12 Emma Zilstorff 2007 10.33 60 meter - finale Piger 8-9 år 1 - 12:20
13 9.45 3 Grace Dahi 2007 9.35 60 meter - finale Piger 8-9 år 1 - 12:20
1 11.56 2 Frankly Dadey 1999 11.42 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:30
8 12.08 6 Mathias Astrup 1999 12.13 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:30
27 11.78 4 Oliver Chabert 1999 11.55 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:30
36 12.36 10 Thomas Holm 1999 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:30
39 28.19 10 Victor Ridderholm 2007 Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 12:30
24 DNS Kasper Andersson 1997 11.14 100 meter Mænd senior 1 - 12:35
50 DNS Kenneth Pedersen 1997 100 meter Mænd senior 1 - 12:35
33 13.94 3 Jasmin Boe Rasmussen 2000 14.05 100 meter Piger 16-17 år 1 - 12:40
57 16.96 11 Mikkel Drage 2008 Boldkast Drenge 8 år 1 - 12:50
1 4.11 4 Frankly Dadey 1999 Længdespring Drenge 16-17 år 1 - 12:55
24 6.25 2 Kasper Andersson 1997 6.78 Længdespring Mænd senior 1 - 12:55
50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Længdespring Mænd senior 1 - 12:55
25 6.50 1 Peter Andersson 1999 6.67 Længdespring Mænd senior 1 - 12:55
19 24.98 1 Frederik Andersson 2001 25.27 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:00
51 25.33 2 Tobias Andersson 2002 25.27 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:00
28 28.71 12 Victor Chabert 2002 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:00
38 33.59 8 Christian Andersson 2006 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:15
37 31.33 3 Asger Ø. Lange 2005 200 meter Drenge 10-11 år 1 - 13:25
58 38.51 15 Maximillian Henriksen 2005 200 meter Drenge 10-11 år 1 - 13:25
45 DNS Cecilie Baess 2004 200 meter Piger 12 år 1 - 13:35
35 31.13 7 Christina Ghandforoush 2004 200 meter Piger 12 år 1 - 13:35
7 32.97 15 Mathilde Andersen 2004 33.07 200 meter Piger 12 år 1 - 13:35
57 2.80 27 Mikkel Drage 2008 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 13:45
39 3.15 16 Victor Ridderholm 2007 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 13:45
50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Diskoskast Mænd senior 1 - 13:50
34 27.98 4 Ida Boe Rasmussen 2003 28.38 200 meter Piger 12-13 år 1 - 13:55
52 30.02 14 Jasmin Henriksen 2003 30.12 200 meter Piger 12-13 år 1 - 13:55
18 29.12 9 Louise Høkilde Wassmann 2003 29.38 200 meter Piger 12-13 år 1 - 13:55
19 5.61 1 Frederik Andersson 2001 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
22 DNS Simon Bergqvist 2001 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
51 5.41 2 Tobias Andersson 2002 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:55
16 15.42 6 Emil D. Pedersen 2005 Diskoskast Drenge 10-11 år 1 - 13:55
17 21.76 3 Frederik Pedersen 2005 Diskoskast Drenge 10-11 år 1 - 13:55
49 38.47 11 Filippa O. Jørgensen 2008 200 meter Piger 8-9 år 1 - 14:10
29 DNS Zenia Olsson 2004 Spydkast Piger 12 år 1 - 14:10
49 10.14 21 Filippa O. Jørgensen 2008 Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:30
42 6.78 26 Helene Andersen 2008 Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:30
46 6.59 27 Katharina Kaufmann 2008 Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:30
43 9.40 22 Leila Faljie 2008 Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:30
666 38.04 17 Agnes Sewerin Pryning 2006 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
15 36.88 13 Lyng Mellergaard 2006 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
56 37.58 14 Mille Djurhus 2006 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
32 37.69 15 Viola Jensen 2006 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
40 36.44 23 Bertil Winsløv 2004 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
31 35.99 22 Mads Kjær 2004 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
48 30.04 5 Victor Jørgensen 2004 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
38 3.61 8 Christian Andersson 2006 Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
37 3.75 13 Asger Ø. Lange 2005 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 15:05
58 2.49 20 Maximillian Henriksen 2005 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 15:05
19 40.28 2 Frederik Andersson 2001 Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 15:15
30 18.49 7 Helena Jeppesen 2003 Spydkast Piger 12-13 år 1 - 15:20
34 33.01 1 Ida Boe Rasmussen 2003 31.87 Spydkast Piger 12-13 år 1 - 15:20
52 21.28 4 Jasmin Henriksen 2003 12.65 Spydkast Piger 12-13 år 1 - 15:20
18 DNS Louise Høkilde Wassmann 2003 Spydkast Piger 12-13 år 1 - 15:20
53 DNS Cirkeline Hindsberg 2002 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:25
14 30.04 9 Sara Olsson 2002 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:25
6 4.32 6 Angelina Holme 2004 Længdespring Piger 12 år 1 - 15:30
35 4.01 12 Christina Ghandforoush 2004 Længdespring Piger 12 år 1 - 15:30
7 3.79 16 Mathilde Andersen 2004 3.94 Længdespring Piger 12 år 1 - 15:30
57 39.95 19 Mikkel Drage 2008 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:40
39 35.94 8 Victor Ridderholm 2007 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:40
52 4.19 15 Jasmin Henriksen 2003 4.25 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 16:20
2 28.40 5 Laura Zilstorff 2002 27.03 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 16:30
681 19.29 7 Lykke Laursen 2002 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 16:30
3 29.19 4 Marie Dahi 2001 27.43 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 16:30
20 21.78 6 Nicoline Landgreen 2001 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 16:30
659 1.59.75 2 Greve Atletik 2002 4 x 200 m stafet Piger 14-15 år 1 - 17:00
659 DNS Greve Atletik 2002 4 x 200 m stafet Drenge 14-15 år 1 - 17:10
659 DQ Greve Atletik 2002 4 x 200 m stafet Drenge 16-17 år 1 - 17:10
659 2.04.71 6 Greve Atletik 2002 4 x 200 m stafet Piger 12-13 år 1 - 17:15
5 2.95 1 Maria Kjeldsen 2000 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:00
690 8.68 2 Sofie Revall 1998 Trespring Kvinder senior 2 - 10:00
4 8.16 3 Sofie Skovgaard 1993 Trespring Kvinder senior 2 - 10:00
26 11.68 3 Henning Elmer 1999 Trespring Drenge 16-17 år 2 - 10:00
25 12.90 1 Peter Andersson 1999 13.00 Trespring Drenge 16-17 år 2 - 10:00
668 28.20 6 Mads Olsson 2000 Hammerkast Drenge 16-17 år 2 - 10:00
9 48.17 4 Phillip Vegge 2000 Hammerkast Drenge 16-17 år 2 - 10:00
50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Højdespring Mænd senior 2 - 10:10
59 3.73 26 Lærke Gravesen 2005 Kuglestød Piger 10-11 år 2 - 10:10
2 10.26 1 Laura Zilstorff 2002 10.65 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:25
14 6.46 3 Sara Olsson 2002 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:25
10 8.29 2 Ronja Revall 2009 40 meter - indledende Piger 6-7 år 2 - 10:50
55 8.28 2 Magne Frisch 2009 40 meter - indledende Drenge 6-7 år 2 - 11:05
19 11.94 3 Frederik Andersson 2001 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 11:05
51 11.01 4 Tobias Andersson 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 11:05
38 9.90 5 Christian Andersson 2006 60 meter - indledende Drenge 10 år 2 - 11:20
10 1.68 18 Ronja Revall 2009 Længdespring Piger 6-7 år 2 - 11:20
37 9.48 4 Asger Ø. Lange 2005 60 meter - indledende Drenge 10-11 år 2 - 11:30
55 10.77 7 Magne Frisch 2009 Boldkast Drenge 6-7 år 2 - 11:30
6 11.99 3 Angelina Holme 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 11:40
29 DNS Zenia Olsson 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 11:40
694 13.04 7 Anna Møller Mandal 2003 80 meter - indledende Piger 12-13 år 2 - 11:50
30 12.64 5 Helena Jeppesen 2003 80 meter - indledende Piger 12-13 år 2 - 11:50
34 11.13 1 Ida Boe Rasmussen 2003 10.85 80 meter - indledende Piger 12-13 år 2 - 11:50
52 12.10 3 Jasmin Henriksen 2003 11.57 80 meter - indledende Piger 12-13 år 2 - 11:50
47 13.59 6 Sofie Høeg-Olsen 2003 80 meter - indledende Piger 12-13 år 2 - 11:50
9 16.02 4 Phillip Vegge 2000 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 11:55
11 12.83 7 Frida Revall 2006 60 meter - indledende Piger 10 år 2 - 12:10
15 10.79 5 Lyng Mellergaard 2006 60 meter - indledende Piger 10 år 2 - 12:10
56 10.74 5 Mille Djurhus 2006 60 meter - indledende Piger 10 år 2 - 12:10
34 9.25 7 Ida Boe Rasmussen 2003 9.40 Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:15
18 9.17 8 Louise Høkilde Wassmann 2003 Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:15
7 5.73 30 Mathilde Andersen 2004 5.95 Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:15
59 11.51 6 Lærke Gravesen 2005 60 meter - indledende Piger 10-11 år 2 - 12:20
54 DNS Filip F. O. Ravn 2004 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 12:35
53 DNS Cirkeline Hindsberg 2002 Trespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
10 7.32 12 Ronja Revall 2009 Boldkast Piger 6-7 år 2 - 12:55
19 12.28 1 Frederik Andersson 2001 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 13:00
22 DNS Simon Bergqvist 2001 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 13:00
51 12.63 2 Tobias Andersson 2002 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 13:00
28 13.91 5 Victor Chabert 2002 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 13:00
55 2.34 5 Magne Frisch 2009 Længdespring Drenge 6-7 år 2 - 13:00
16 19.27 6 Emil D. Pedersen 2005 Hammerkast Drenge 12-13 år 2 - 13:05
17 22.54 3 Frederik Pedersen 2005 Hammerkast Drenge 12-13 år 2 - 13:05
44 15.54 6 Julie Henriksen 2002 100 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 13:10
2 14.70 5 Laura Zilstorff 2002 100 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 13:10
3 13.34 1 Marie Dahi 2001 13.05 100 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 13:10
14 14.17 3 Sara Olsson 2002 100 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 13:10
665 4.57 7 Emma Zilstorff 2007 Kuglestød Piger 8-9 år 2 - 13:10
13 6.54 2 Grace Dahi 2007 Kuglestød Piger 8-9 år 2 - 13:10
10 675 15 Ronja Revall 2009 3 kamp Piger 6-7 år 2 - 13:30
55 1048 5 Magne Frisch 2009 3 kamp Drenge 6-7 år 2 - 13:30
38 10.02 8 Christian Andersson 2006 9.90 60 meter - finale Drenge 10 år 2 - 13:35
37 9.44 4 Asger Ø. Lange 2005 9.48 60 meter - finale Drenge 10-11 år 2 - 13:40
6 DNS Angelina Holme 2004 11.99 80 meter - finale Piger 12 år 2 - 14:00
34 10.92 2 Ida Boe Rasmussen 2003 11.13 80 meter - finale Piger 12-13 år 2 - 14:05
52 11.99 12 Jasmin Henriksen 2003 12.10 80 meter - finale Piger 12-13 år 2 - 14:05
54 7.32 15 Filip F. O. Ravn 2004 Kuglestød Drenge 12-13 år 2 - 14:05
2 31.84 2 Laura Zilstorff 2002 34.36 Hammerkast Piger 14-15 år 2 - 14:10
20 5 Nicoline Landgreen 2001 30.75 Hammerkast Piger 14-15 år 2 - 14:10
55 8.17 3 Magne Frisch 2009 8.28 40 meter - finale Drenge 6-7 år 2 - 14:15
37 10.06 2 Asger Ø. Lange 2005 Kuglestød Drenge 10-11 år 2 - 14:15
38 7.24 12 Christian Andersson 2006 Kuglestød Drenge 10-11 år 2 - 14:15
16 7.70 9 Emil D. Pedersen 2005 Kuglestød Drenge 10-11 år 2 - 14:15
17 10.08 1 Frederik Pedersen 2005 Kuglestød Drenge 10-11 år 2 - 14:15
10 7.96 3 Ronja Revall 2009 8.29 40 meter - finale Piger 6-7 år 2 - 14:20
19 12.12 1 Frederik Andersson 2001 12.28 100 meter - finale Drenge 14-15 år 2 - 14:35
51 12.56 4 Tobias Andersson 2002 12.63 100 meter - finale Drenge 14-15 år 2 - 14:35
3 13.35 4 Marie Dahi 2001 13.34 100 meter - finale Piger 14-15 år 2 - 14:40
14 DNS Sara Olsson 2002 14.17 100 meter - finale Piger 14-15 år 2 - 14:40
33 29.99 3 Jasmin Boe Rasmussen 2000 32.51 Spydkast Piger 16-17 år 2 - 14:40
1 23.58 1 Frankly Dadey 1999 22.92 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:00
8 23.90 2 Mathias Astrup 1999 23.61 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:00
27 DNS Oliver Chabert 1999 23.09 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:00
23 26.70 4 Jesper Wiingaard 1970 200 meter Mænd senior 2 - 15:10
24 DNS Kasper Andersson 1997 22.83 200 meter Mænd senior 2 - 15:10
21 25.73 3 Kim Vilborg 1972 25.97 200 meter Mænd senior 2 - 15:10
26 DNS Henning Elmer 1999 Spydkast Drenge 16-17 år 2 - 15:20
27 47.68 5 Oliver Chabert 1999 49.00 Spydkast Drenge 16-17 år 2 - 15:20
23 40.97 2 Jesper Wiingaard 1970 Spydkast Mænd senior 2 - 15:20
33 28.40 4 Jasmin Boe Rasmussen 2000 28.67 200 meter Piger 16-17 år 2 - 15:25
49 2.16.26 4 Filippa O. Jørgensen 2008 600 meter Piger 8-9 år 2 - 15:45
15 2.13.48 11 Lyng Mellergaard 2006 600 meter Piger 10-11 år 2 - 16:05
58 2.10.32 12 Maximillian Henriksen 2005 600 meter Drenge 10-11 år 2 - 16:15
40 2.03.79 16 Bertil Winsløv 2004 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 16:25
31 2.16.17 18 Mads Kjær 2004 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 16:25
48 1.45.77 9 Victor Jørgensen 2004 600 meter Drenge 12-13 år 2 - 16:25
18 1.47.03 6 Louise Høkilde Wassmann 2003 1.44.08 600 meter Piger 12-13 år 2 - 16:35
7 DNS Mathilde Andersen 2004 2.00.64 600 meter Piger 12-13 år 2 - 16:35