ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Gentofte IK
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
192 1.10 2 Talulah Filippa Axelsson 2006 1.05 Højdespring Piger 10 år 1 - 09:00
183 4.17 6 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 4.49 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
189 9.89 1 Ellen Krogh Vindfeld 2006 9.5 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
192 10.34 3 Talulah Filippa Axelsson 2006 10.12 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
189 7.28 2 Ellen Krogh Vindfeld 2006 6.54 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
186 12.84 4 Aske Hippe Brun 2002 13.63 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
187 12.44 2 August Østergaard 2003 80 meter hæk Drenge 13 år 1 - 11:05
185 4.37.68 7 Andreas Host Lange 2002 4.49.43 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:40
189 9.84 3 Ellen Krogh Vindfeld 2006 9.89 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 13:30
184 9.56 4 Alexander Helles 2006 60 meter Drenge 10 år 1 - 13:40
191 9.41 3 Noah Østergaard 2006 9.58 60 meter Drenge 10 år 1 - 13:40
186 13.23 8 Aske Hippe Brun 2002 12.84 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 14:00
191 6.73 6 Noah Østergaard 2006 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:00
186 10.37 4 Aske Hippe Brun 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
187 26.46 2 August Østergaard 2003 26.71 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
189 1.15.51 2 Ellen Krogh Vindfeld 2006 1.15 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
184 73.14 3 Alexander Helles 2006 400 meter Drenge 10 år 1 - 15:45
183 1.20 6 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 1.25 Højdespring Piger 12 år 2 - 09:00
184 3.77 3 Alexander Helles 2006 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
191 3.89 2 Noah Østergaard 2006 3.85 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
186 26.58 6 Aske Hippe Brun 2002 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
192 3.27 7 Talulah Filippa Axelsson 2006 3.52 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
183 11.96 2 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
188 6.68 11 Clara Stenderup Olesen 2002 6.85 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
193 7.13 10 Ulrikke Gry 2002 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
187 10.49 1 August Østergaard 2003 10.63 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
185 2.11.83 3 Andreas Host Lange 2002 2.20.52 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:00
183 11.47 2 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 11.96 80 meter - finale Piger 12 år 2 - 12:50
187 10.47 3 August Østergaard 2003 10.49 80 meter - finale Drenge 13 år 2 - 13:00
190 3.28.45 3 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 3.46.48 1000 meter Drenge 13 år 2 - 15:55