ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Amager AC
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
12 15.43 5 Esther Arce 2002 14.68 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:00
32 17.08 6 Regitze Friis 2002 15.96 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:00
1 7 Ada Nissen Thyrsted 2006 1.02 Højdespring Piger 10 år 1 - 09:00
1 9.95 3 Ada Nissen Thyrsted 2006 10.04 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
36 DNS Victoria Jensen 2006 11.67 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
24 10.42 5 Laura Bollerslev Andrease 2005 10.70 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
24 1.19 3 Laura Bollerslev Andrease 2005 1.13 Højdespring Piger 11 år 1 - 09:45
36 4.48 11 Victoria Jensen 2006 4.39 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
12 14.15 5 Esther Arce 2002 14.45 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
14 14.84 5 Frederikke Høgberg 2002 14.73 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
19 15.10 6 Josefine H Jørgensen 2002 15.84 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
29 13.07 1 Mathilde Yttesen 2001 12.92 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
30 15.14 6 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 15.71 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
32 14.18 5 Regitze Friis 2002 14.47 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
14 21.34 5 Frederikke Høgberg 2002 19.29 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:05
26 3.99 15 Liva Maria Lindgren 2003 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
11 1.10 2 Daniel Lund 2006 1.05 Højdespring Drenge 10 år 1 - 10:45
37 13.88 4 Viktor Bech Petersen 2003 13.49 80 meter hæk Drenge 13 år 1 - 11:05
38 17.37 2 Villads Clausen 1998 110 meter hæk Drenge 18-19 år 1 - 12:00
20 1.10 3 Julian Leivsgarð 2005 1.10 Højdespring Drenge 11 år 1 - 12:45
34 2.65 1 Sebastian Højriis Monnere 2003 2.40 Stangspring Drenge 13 år 1 - 13:00
9 15.66 1 Casper Jørgensen 1999 16.10 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
1 10.03 8 Ada Nissen Thyrsted 2006 9.95 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 13:30
11 10.14 6 Daniel Lund 2006 10.53 60 meter Drenge 10 år 1 - 13:40
20 10.39 8 Julian Leivsgarð 2005 10.68 60 meter Drenge 11 år 1 - 13:45
31 9.61 7 Oliver Larsen 2005 9.83 60 meter Drenge 11 år 1 - 13:45
29 12.89 1 Mathilde Yttesen 2001 13.07 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:55
28 4.27 11 Magnus Ravn Herche 2003 4.41 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
34 4.88 5 Sebastian Højriis Monnere 2003 5.10 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
37 4.41 10 Viktor Bech Petersen 2003 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
33 7.85 1 Rolf Riisager (2006) 2006 6.67 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:00
31 7.18 5 Oliver Larsen 2005 6.95 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
7 DNS Asta Grau Bruun 2002 1.15 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:10
19 1.35 8 Josefine H Jørgensen 2002 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:10
30 1.25 10 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 1.25 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:10
34 30.39 2 Sebastian Højriis Monnere 2003 28.43 Diskoskast Drenge 13 år 1 - 14:30
37 27.91 3 Viktor Bech Petersen 2003 24.26 Diskoskast Drenge 13 år 1 - 14:30
17 31.57 5 Helene Ekner 2004 32.19 200 meter Piger 12 år 1 - 14:35
26 30.54 10 Liva Maria Lindgren 2003 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
28 26.98 3 Magnus Ravn Herche 2003 27.93 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
37 DNS Viktor Bech Petersen 2003 28.59 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
1 1.23.02 7 Ada Nissen Thyrsted 2006 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
17 16.31 5 Helene Ekner 2004 18.20 Diskoskast Piger 12 år 1 - 15:40
33 73.10 2 Rolf Riisager (2006) 2006 79.16 400 meter Drenge 10 år 1 - 15:45
15 1.48.99 1 Gustav Bjaaland Andersen 2004 1.50.83 600 meter Drenge 12 år 1 - 16:50
16 45.24 4 Helena Ring 2002 46.47 300 meter Piger 14-15 år 1 - 17:10
2 52.81 2 Amager AC 2002 4 x 100 m stafet Piger 14-15 år 1 - 17:50
8 12.11 2 Caroline Jørgensen 2005 60 meter hæk - indledende Piger 11 år 2 - 09:00
13 12.30 2 Filippa Cecilia Cameron H 2005 12.33 60 meter hæk - indledende Piger 11 år 2 - 09:00
23 13.33 5 Katja Falk Lorentzen 2005 13.89 60 meter hæk - indledende Piger 11 år 2 - 09:00
27 DNS Liva Nørbæk 2005 14.73 60 meter hæk - indledende Piger 11 år 2 - 09:00
34 26.94 8 Sebastian Højriis Monnere 2003 25.58 Spydkast Drenge 13 år 2 - 09:00
37 29.42 5 Viktor Bech Petersen 2003 30.39 Spydkast Drenge 13 år 2 - 09:00
6 32.46 20 Anna Brinkmann 2002 31.49 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
7 30.39 17 Asta Grau Bruun 2002 31.99 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
12 28.94 9 Esther Arce 2002 29.40 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
16 28.20 6 Helena Ring 2002 28.02 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
29 26.37 1 Mathilde Yttesen 2001 26.28 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
34 9.27 4 Sebastian Højriis Monnere 2003 10.32 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 09:50
37 8.50 6 Viktor Bech Petersen 2003 8.30 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 09:50
21 18 Julie Svare 2002 1.20 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
25 1.20 13 Laura Juul Pallesen 2003 1.34 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
26 1.25 12 Liva Maria Lindgren 2003 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
36 DNS Victoria Jensen 2006 2.56 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
20 3.54 8 Julian Leivsgarð 2005 3.28 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:10
31 3.68 7 Oliver Larsen 2005 3.64 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:10
22 2.60 1 Kate Ladefoged 1998 2.60 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 10:30
18 12.54 5 Isabel Møller 2003 12.64 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
21 12.52 5 Julie Svare 2002 12.39 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
25 DNS Laura Juul Pallesen 2003 11.97 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
26 11.91 3 Liva Maria Lindgren 2003 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
28 10.99 3 Magnus Ravn Herche 2003 10.99 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
37 11.55 4 Viktor Bech Petersen 2003 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
8 4.08 5 Caroline Jørgensen 2005 3.28 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
13 4.14 4 Filippa Cecilia Cameron H 2005 4.03 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
23 3.58 14 Katja Falk Lorentzen 2005 3.62 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
24 3.39 16 Laura Bollerslev Andrease 2005 3.36 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
27 3.14 18 Liva Nørbæk 2005 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
18 10.39 12 Isabel Møller 2003 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:20
35 20.61 6 Vera Schjerup Thomsen 2003 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:20
16 4.88 6 Helena Ring 2002 4.71 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
9 53.60 1 Casper Jørgensen 1999 54.05 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 11:40
8 12.18 5 Caroline Jørgensen 2005 12.11 60 meter hæk - finale Piger 11 år 2 - 11:45
13 12.32 6 Filippa Cecilia Cameron H 2005 12.30 60 meter hæk - finale Piger 11 år 2 - 11:45
23 13.00 8 Katja Falk Lorentzen 2005 13.33 60 meter hæk - finale Piger 11 år 2 - 11:45
34 1.38 4 Sebastian Højriis Monnere 2003 1.50 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:00
37 1.38 5 Viktor Bech Petersen 2003 1.35 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:00
10 2.37.06 6 Clara Lund-Sørensen 2002 2.48.46 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:20
33 42.22 1 Rolf Riisager (2006) 2006 38.79 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
16 30.30 2 Helena Ring 2002 31.56 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 12:50
28 10.79 4 Magnus Ravn Herche 2003 10.99 80 meter - finale Drenge 13 år 2 - 13:00
20 26.61 8 Julian Leivsgarð 2005 26.47 Boldkast Drenge 11 år 2 - 13:20
31 39.86 1 Oliver Larsen 2005 Boldkast Drenge 11 år 2 - 13:20
38 1.70 2 Villads Clausen 1998 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 14:20
5 3.51.29 3 Anna Bjaaland Andersen 2006 3.50.05 1000 meter Piger 10 år 2 - 14:45
33 3.46.25 2 Rolf Riisager (2006) 2006 4.08.30 1000 meter Drenge 10 år 2 - 14:50
20 DNS Julian Leivsgarð 2005 1000 meter Drenge 11 år 2 - 15:15
36 DNS Victoria Jensen 2006 16.11 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
35 4.00.31 11 Vera Schjerup Thomsen 2003 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
8 31.81 3 Caroline Jørgensen 2005 29.13 Boldkast Piger 11 år 2 - 15:45
23 32.97 2 Katja Falk Lorentzen 2005 Boldkast Piger 11 år 2 - 15:45
27 DNS Liva Nørbæk 2005 Boldkast Piger 11 år 2 - 15:45
4 38.66 3 Amager AC 2006 4 x 60 m stafet Piger 11 år 2 - 16:45
3 43.28 2 Amager AC 2003 4 x 80 m stafet Drenge 13 år 2 - 16:55
2 2.50.35 3 Amager AC 2002 1000 m stafet Piger 14-15 år 2 - 17:10