ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

IK Olympia
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
336 4.22 5 Søs Lindblad Sühler 2004 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
336 23.14 1 Søs Lindblad Sühler 2004 Hammerkast Piger 12 år 1 - 09:00
334 15.78 2 Noah Borgen Morell 2004 17.70 Hammerkast Drenge 12 år 1 - 09:00
580 27.18 6 Laura Pauska 1999 27.37 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 09:00
333 10.69 7 Mie Lindblad Sühler 2006 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
333 6.38 3 Mie Lindblad Sühler 2006 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
327 DNS Johan Voigt 2001 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
325 46.05 2 Dren Meri 2002 46.12 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
324 4.72 5 Augusta Bendsen 2003 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
580 44.09 2 Laura Pauska 1999 42.83 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:35
325 47.72 1 Dren Meri 2002 47.30 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:20
330 49.42 4 Mathias Jørgensen 1999 45.00 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
329 38.88 3 Martin Skaaning 1998 38.30 Hammerkast Drenge 18-19 år 1 - 12:00
329 8.70 3 Martin Skaaning 1998 8.92 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 13:00
330 38.16 4 Mathias Jørgensen 1999 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 13:45
335 4.05 13 Rasmus Malling 2003 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
334 18.44 2 Noah Borgen Morell 2004 18.50 Diskoskast Drenge 12 år 1 - 14:30
336 31.01 4 Søs Lindblad Sühler 2004 31.58 200 meter Piger 12 år 1 - 14:35
325 12.76 3 Dren Meri 2002 12.54 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
335 29.38 7 Rasmus Malling 2003 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
325 4.62 9 Dren Meri 2002 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
327 DNS Johan Voigt 2001 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
334 7.70 2 Noah Borgen Morell 2004 7.52 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
334 28.73 3 Noah Borgen Morell 2004 27.71 Spydkast Drenge 12 år 2 - 09:50
327 DNS Johan Voigt 2001 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
324 1.46 4 Augusta Bendsen 2003 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
326 3.70 2 Ida Palm 2006 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
333 2.99 16 Mie Lindblad Sühler 2006 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
580 29.99 5 Laura Pauska 1999 31.25 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:00
323 12.54 6 Asta Borggaard 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
336 12.15 4 Søs Lindblad Sühler 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
336 32.54 1 Søs Lindblad Sühler 2004 Spydkast Piger 12 år 2 - 10:25
324 11.35 2 Augusta Bendsen 2003 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
335 11.38 5 Rasmus Malling 2003 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
325 41.74 1 Dren Meri 2002 40.35 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 10:50
334 6.45.07 1 Noah Borgen Morell 2004 1000 meter kapgang Drenge 12 år 2 - 11:05
329 4 Martin Skaaning 1998 26.32 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 11:40
336 11.81 3 Søs Lindblad Sühler 2004 12.15 80 meter - finale Piger 12 år 2 - 12:50
324 11.37 7 Augusta Bendsen 2003 11.35 80 meter - finale Piger 13 år 2 - 12:55
335 DNS Rasmus Malling 2003 11.38 80 meter - finale Drenge 13 år 2 - 13:00
323 8.07 4 Asta Borggaard 2004 Kuglestød Piger 12 år 2 - 13:00
336 11.05 2 Søs Lindblad Sühler 2004 Kuglestød Piger 12 år 2 - 13:00
330 15.52 3 Mathias Jørgensen 1999 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
329 13.34 2 Martin Skaaning 1998 11.66 Vægtkast Drenge 18-19 år 2 - 13:15
324 10.38 4 Augusta Bendsen 2003 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
580 14.04 2 Laura Pauska 1999 13.95 Vægtkast Piger 16-17 år 2 - 15:10
326 33.55 1 Ida Palm 2006 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
333 22.34 7 Mie Lindblad Sühler 2006 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
325 DUR 15.11 1 Dren Meri 2002 11.80 Vægtkast Drenge 14-15 år 2 - 16:15
332 60.83 2 Micki Borgen Morell 2000 400 meter hæk Drenge 16-17 år 2 - 16:25