ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
203 14.60 5 Cirkeline Hindsberg 2002 15.71 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:00
206 2.10 3 Ida Boe Rasmussen 2003 2.10 Stangspring Piger 13 år 1 - 09:00
214 3.75 13 Mathilde Andersen 2004 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
198 39.98 2 Anna Øbakke Lange 1999 46.67 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 09:00
207 30.45 4 Jasmin Boe Rasmussen 2000 28.88 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 09:00
212 13.33 1 Marie Paule Dahi 2001 13.06 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
220 14.26 6 Sara Olsson 2002 14.22 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
221 12.42 2 Tobias Andersson 2002 12.58 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
209 28.23 4 Laura Zilstorff 2002 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:05
198 12.88 1 Anna Øbakke Lange 1999 12.70 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
204 11.61 2 Frankly Dadey 1999 11.51 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 10:30
217 DNS Peter Andersson 1999 11.04 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 10:30
206 5.00 1 Ida Boe Rasmussen 2003 5.06 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
583 3.70 21 Jasmin Henriksen 2003 4.20 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
210 4.02 14 Louise Høkilde 2003 4.24 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
215 24.07 6 Mathilde Hammerum 2000 28.12 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:35
201 13.44 7 Cecilie Baess 2004 60 meter hæk Piger 12 år 1 - 10:45
203 8.45 3 Cirkeline Hindsberg 2002 8.78 Trespring Piger 14-15 år 1 - 10:45
198 15.11 2 Anna Øbakke Lange 1999 14.85 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 11:20
207 17.33 5 Jasmin Boe Rasmussen 2000 17.32 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 11:20
218 39.72 6 Phillip Vegge 2000 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
209 20.32 5 Laura Zilstorff 2002 22.80 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:00
220 17.00 7 Sara Olsson 2002 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:00
206 9.51 1 Ida Boe Rasmussen 2003 9.57 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 12:10
583 10.99 4 Jasmin Henriksen 2003 10.91 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 12:10
218 8.20 8 Phillip Vegge 2000 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
200 DNS Asger Østerby 1997 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 13:00
202 9.77 5 Christian Andersson 2006 60 meter Drenge 10 år 1 - 13:40
199 9.53 5 Asger Øbakke Lange 2005 60 meter Drenge 11 år 1 - 13:45
212 13.44 5 Marie Paule Dahi 2001 13.33 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:55
221 12.53 3 Tobias Andersson 2002 12.42 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 14:00
216 DNS Oliver Chabert 1999 4.60 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 14:00
202 7.37 3 Christian Andersson 2006 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:00
199 9.75 1 Asger Øbakke Lange 2005 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
198 12.73 1 Anna Øbakke Lange 1999 12.88 100 meter - finale Piger 16-17 år 1 - 14:05
204 11.67 6 Frankly Dadey 1999 11.61 100 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 14:10
217 DNS Peter Andersson 1999 11.35 100 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 14:10
212 1.41 4 Marie Paule Dahi 2001 1.55 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:10
583 30.12 7 Jasmin Henriksen 2003 31.09 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
221 10.54 1 Tobias Andersson 2002 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 15:00
213 52.11 1 Mathias Astrup 1999 51.73 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 16:15
201 2.14.25 7 Cecilie Baess 2004 600 meter Piger 12 år 1 - 16:30
214 2.00.64 5 Mathilde Andersen 2004 600 meter Piger 12 år 1 - 16:30
210 1.49.90 4 Louise Høkilde 2003 1.47.67 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
222 1.50.65 2 Victor Tvistholm 2004 600 meter Drenge 12 år 1 - 16:50
219 7.31.33 2 Raamus Baltzersen 2002 2000 meter forh. Drenge 14-15 år 1 - 17:30
205 DNS Greve Atletik 44.85 4 x 100 m stafet Drenge 16-17 år 1 - 18:10
214 1.20 7 Mathilde Andersen 2004 Højdespring Piger 12 år 2 - 09:00
197 5.12 7 Aksel Øbakke Lange 2002 5.56 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
221 5.72 2 Tobias Andersson 2002 5.85 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
198 26.50 2 Anna Øbakke Lange 1999 26.00 200 meter Piger 16-17 år 2 - 09:15
211 29.66 9 Maria Kjeldsen 2000 28.31 200 meter Piger 16-17 år 2 - 09:15
202 3.66 5 Christian Andersson 2006 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
204 23.80 3 Frankly Dadey 1999 23.59 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 09:30
213 DNS Mathias Astrup 1999 23.72 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 09:30
217 DNS Peter Andersson 1999 22.62 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 09:30
203 30.60 18 Cirkeline Hindsberg 2002 31.61 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
220 29.69 14 Sara Olsson 2002 29.10 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
221 25.80 2 Tobias Andersson 2002 25.29 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
215 16.02 8 Mathilde Hammerum 2000 16.56 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:00
199 3.98 4 Asger Øbakke Lange 2005 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:10
214 16.06 6 Mathilde Andersen 2004 Spydkast Piger 12 år 2 - 10:25
211 2.90 2 Maria Kjeldsen 2000 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:30
206 11.12 1 Ida Boe Rasmussen 2003 11.09 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
583 11.57 2 Jasmin Henriksen 2003 11.63 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
210 11.50 3 Louise Høkilde 2003 11.79 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
209 10.13 3 Laura Zilstorff 2002 10.01 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
206 29.36 2 Ida Boe Rasmussen 2003 29.31 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:20
203 4.04 17 Cirkeline Hindsberg 2002 3.63 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
212 4.97 3 Marie Paule Dahi 2001 5.31 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
220 4.62 9 Sara Olsson 2002 4.60 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
219 2.21.42 8 Raamus Baltzersen 2002 2.22.10 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:00
202 39.25 3 Christian Andersson 2006 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
197 2.90 2 Aksel Øbakke Lange 2002 3.00 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
217 DNS Peter Andersson 1999 6.67 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 12:50
209 26.71 4 Laura Zilstorff 2002 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 12:50
206 10.85 2 Ida Boe Rasmussen 2003 11.12 80 meter - finale Piger 13 år 2 - 12:55
210 11.49 8 Louise Høkilde 2003 11.50 80 meter - finale Piger 13 år 2 - 12:55
219 1.50 4 Raamus Baltzersen 2002 1.55 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
214 6.70 7 Mathilde Andersen 2004 Kuglestød Piger 12 år 2 - 13:00
218 15.45 4 Phillip Vegge 2000 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
198 5.37 3 Anna Øbakke Lange 1999 5.48 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:20
207 4.28 11 Jasmin Boe Rasmussen 2000 4.54 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:20
206 9.21 6 Ida Boe Rasmussen 2003 9.40 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
210 7.22 11 Louise Høkilde 2003 8.38 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
210 3.24.30 3 Louise Høkilde 2003 3.21.38 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
222 3.12.46 2 Victor Tvistholm 2004 1000 meter Drenge 12 år 2 - 15:45
207 1.14.90 1 Jasmin Boe Rasmussen 2000 75.0 400 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 16:25
205 44.99 2 Greve Atletik 4 x 80 m stafet Piger 13 år 2 - 17:05
205 DNS Greve Atletik 1000 m stafet Drenge 16-17 år 2 - 17:20