ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Bagsværd AC
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
57 12.72 2 Katarina Hessner Hansen 2001 12.43 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:00
62 1.05 4 Luna Frid Hanberg 2006 1.19 Højdespring Piger 10 år 1 - 09:00
53 2.10 2 Ingrid Bang Jensen 2003 1.90 Stangspring Piger 13 år 1 - 09:00
69 3.11 17 Sofia R. Olesen 2004 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
44 23.97 1 Annemarie Østergaard 2003 Hammerkast Piger 13 år 1 - 09:00
56 12.84 3 Julius Klein 2004 14.43 Hammerkast Drenge 12 år 1 - 09:00
68 26.61 7 Rikke Neubert 2000 28.23 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 09:00
582 10.70 7 Ida Caroline Mørck 2006 11.15 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
66 10.28 5 Mille Zentner svenson 2006 10.20 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
582 4.74 9 Ida Caroline Mørck 2006 5.09 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
62 7.85 1 Luna Frid Hanberg 2006 7.60 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
66 6.32 4 Mille Zentner svenson 2006 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
61 14.14 5 Luka Lund Kristiansen 2001 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
46 31.05 8 Benjamin Klein 2002 28.30 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
76 21.58 13 Tore Haugan Engberg 2002 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
43 4.43 7 Amalie Thrane 2003 4.75 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
51 4.50 6 Iben Nørby Winther 2003 4.73 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
68 35.42 4 Rikke Neubert 2000 30.56 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:35
57 10.38 2 Katarina Hessner Hansen 2001 10.24 Trespring Piger 14-15 år 1 - 10:45
48 10.80 3 Ellen Friborg 2000 Trespring Piger 16-17 år 1 - 10:45
70 15.03 2 Sofus Vølund 2004 80 meter hæk Drenge 12 år 1 - 11:00
57 12.69 3 Katarina Hessner Hansen 2001 12.72 80 meter hæk - finale Piger 14-15 år 1 - 11:10
46 24.54 5 Benjamin Klein 2002 22.84 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:20
76 24.60 4 Tore Haugan Engberg 2002 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:20
77 27.08 7 Trygve Haugan Engberg 2000 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
63 5.35.66 6 Marie Maegaard Bech 2002 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 12:30
45 4.23.34 2 Anton Østdal 2001 4.32.00 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:40
49 4.17 7 Erik Kjersgård Nielsen 2004 4.00 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:45
58 3.85 10 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:45
70 4.38 5 Sofus Vølund 2004 4.32 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:45
77 10.79 7 Trygve Haugan Engberg 2000 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
66 10.01 6 Mille Zentner svenson 2006 10.28 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 13:30
77 31.43 7 Trygve Haugan Engberg 2000 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 13:45
59 3.70 14 Laurits Pantmann 2003 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
72 4.51 8 Stinus Dolmer Nielsen 2003 4.45 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
54 7.89 4 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
56 18.19 3 Julius Klein 2004 1.89 Diskoskast Drenge 12 år 1 - 14:30
69 35.16 9 Sofia R. Olesen 2004 35.11 200 meter Piger 12 år 1 - 14:35
43 28.69 3 Amalie Thrane 2003 28.98 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
46 8.42 11 Benjamin Klein 2002 8.06 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
76 8.50 10 Tore Haugan Engberg 2002 8.51 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
49 31.35 7 Erik Kjersgård Nielsen 2004 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
58 32.67 9 Kristoffer Vesten Pederse 2004 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
70 29.80 3 Sofus Vølund 2004 29.43 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
59 33.63 11 Laurits Pantmann 2003 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
72 27.02 4 Stinus Dolmer Nielsen 2003 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
582 1.25.59 9 Ida Caroline Mørck 2006 1.28.15 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
66 1.25.68 10 Mille Zentner svenson 2006 1.24.58 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
55 1.48 3 Josefine Bach Jensen Bang 2000 1.48 Højdespring Piger 16-17 år 1 - 15:25
44 24.62 1 Annemarie Østergaard 2003 Diskoskast Piger 13 år 1 - 15:40
54 68.89 3 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 400 meter Drenge 11 år 1 - 15:55
65 58.28 1 Mia Helene Mørck 1999 57.16 400 meter Piger 16-17 år 1 - 16:05
75 63.02 5 Tine Østergaard 2000 1.04.73 400 meter Piger 16-17 år 1 - 16:05
58 2.01.85 4 Kristoffer Vesten Pederse 2004 600 meter Drenge 12 år 1 - 16:50
70 1.54.86 3 Sofus Vølund 2004 1.42.00 600 meter Drenge 12 år 1 - 16:50
59 2.02.56 6 Laurits Pantmann 2003 600 meter Drenge 13 år 1 - 17:00
72 1.49.74 1 Stinus Dolmer Nielsen 2003 1.56 600 meter Drenge 13 år 1 - 17:00
47 46.39 6 Cecilie Møller-Jensen 2001 45.00 300 meter Piger 14-15 år 1 - 17:10
76 3.65 11 Tore Haugan Engberg 2002 3.98 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
56 6.29 6 Julius Klein 2004 6.17 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
70 7.66 3 Sofus Vølund 2004 7.46 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
72 DNS Stinus Dolmer Nielsen 2003 Spydkast Drenge 13 år 2 - 09:00
73 3.62 6 Tais Palmberg nordhald 2006 3.83 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
74 3.35 7 Thomas Malis 2006 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
61 29.10 10 Luka Lund Kristiansen 2001 28.98 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
49 20.28 7 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Spydkast Drenge 12 år 2 - 09:50
56 22.22 6 Julius Klein 2004 21.44 Spydkast Drenge 12 år 2 - 09:50
70 30.18 2 Sofus Vølund 2004 27.13 Spydkast Drenge 12 år 2 - 09:50
53 1.40 5 Ingrid Bang Jensen 2003 1.40 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
60 1.40 7 Lia Palmberg Nordhald Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
582 2.99 15 Ida Caroline Mørck 2006 3.18 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
62 3.61 3 Luna Frid Hanberg 2006 3.88 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
66 3.05 12 Mille Zentner svenson 2006 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
71 3.02 14 Sophia Bosack 2006 3.29 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
49 12.49 3 Erik Kjersgård Nielsen 2004 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 10:15
56 13.25 6 Julius Klein 2004 13.61 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 10:15
70 11.75 3 Sofus Vølund 2004 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 10:15
43 11.40 1 Amalie Thrane 2003 11.30 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
72 11.00 3 Stinus Dolmer Nielsen 2003 12.34 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
46 29.01 5 Benjamin Klein 2002 25.68 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 10:50
76 24.53 7 Tore Haugan Engberg 2002 2.50 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 10:50
54 12.62 2 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 11:35
62 4 Luna Frid Hanberg 2006 13.46 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 11:40
57 4.89 4 Katarina Hessner Hansen 2001 5.08 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
77 DNS Trygve Haugan Engberg 2000 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 11:40
64 2.21.21 5 Martin Aggernæs Øelund 2000 800 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:10
47 2.23.45 1 Cecilie Møller-Jensen 2001 2.22.02 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:20
63 2.48.88 8 Marie Maegaard Bech 2002 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:20
73 31.74 6 Tais Palmberg nordhald 2006 34.00 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
74 26.08 8 Thomas Malis 2006 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
75 2.24.66 2 Tine Østergaard 2000 2.26.70 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:35
49 12.48 7 Erik Kjersgård Nielsen 2004 12.49 80 meter - finale Drenge 12 år 2 - 12:45
70 11.85 5 Sofus Vølund 2004 11.75 80 meter - finale Drenge 12 år 2 - 12:45
43 11.17 4 Amalie Thrane 2003 11.40 80 meter - finale Piger 13 år 2 - 12:55
72 10.91 5 Stinus Dolmer Nielsen 2003 11.00 80 meter - finale Drenge 13 år 2 - 13:00
46 1.40 6 Benjamin Klein 2002 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
77 DNS Trygve Haugan Engberg 2000 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
42 20.93 9 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Boldkast Drenge 11 år 2 - 13:20
45 9.28.23 2 Anton Østdal 2001 9.40.00 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:50
48 5.55 1 Ellen Friborg 2000 5.58 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:20
44 9.39 5 Annemarie Østergaard 2003 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
66 DNS Mille Zentner svenson 2006 4.10.34 1000 meter Piger 10 år 2 - 14:45
71 4.16.69 6 Sophia Bosack 2006 4.19.95 1000 meter Piger 10 år 2 - 14:45
74 3.59.09 3 Thomas Malis 2006 1000 meter Drenge 10 år 2 - 14:50
54 3.27.86 3 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 1000 meter Drenge 11 år 2 - 15:15
582 27.72 3 Ida Caroline Mørck 2006 25.88 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
62 30.86 2 Luna Frid Hanberg 2006 33.98 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
66 22.86 5 Mille Zentner svenson 2006 Boldkast Piger 10 år 2 - 15:15
50 3.38.36 4 Frida Schou Kristensen 2004 3.38 1000 meter Piger 12 år 2 - 15:25
49 3.33.27 3 Erik Kjersgård Nielsen 2004 3.45 1000 meter Drenge 12 år 2 - 15:45
67 DNS Philip Mux Grundt Hansen 2004 3.16 1000 meter Drenge 12 år 2 - 15:45
72 3.09.15 1 Stinus Dolmer Nielsen 2003 3.41 1000 meter Drenge 13 år 2 - 15:55
57 48.76 5 Katarina Hessner Hansen 2001 49.98 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 16:00
569 40.30 1 Bagsværd AC 2006 4 x 60 m stafet Piger 10 år 2 - 16:45
570 39.03 1 Bagsværd AC 2006 4 x 60 m stafet Drenge 11 år 2 - 16:55
571 48.73 3 Bagsværd AC 2004 4 x 80 m stafet Drenge 13 år 2 - 16:55
568 44.44 1 Bagsværd AC 2003 4 x 80 m stafet Piger 13 år 2 - 17:05