ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Frederiksberg IF
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
167 1.13 1 Mathilde Meedom Kløv 2006 1.05 Højdespring Piger 10 år 1 - 09:00
160 4.67 1 Ingeborg Falck 2004 4.73 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
159 10.01 2 Greta Keisala 2006 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
167 10.36 5 Mathilde Meedom Kløv 2006 10.53 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:15
161 9.83 4 Johanna C.B. Jessen 2005 9.82 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
169 10.82 5 Nikoline Søderberg 2005 10.86 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
169 1.10 5 Nikoline Søderberg 2005 1.05 Højdespring Piger 11 år 1 - 09:45
159 4.37 12 Greta Keisala 2006 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
167 5.65 8 Mathilde Meedom Kløv 2006 5.39 Kuglestød Piger 10 år 1 - 09:45
154 DNS Caroline Søndergaard 2002 14.66 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
567 13.83 3 Maja Antvorskov 2002 13.78 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
148 12.55 4 Adam Smitt Vanges 2002 13.04 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
149 13.51 8 Alfred Dahl Larsen 2002 13.41 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
149 23.78 12 Alfred Dahl Larsen 2002 22.82 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
162 DNS Kamille Busch Hansen 2000 12.58 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
150 3.70 20 Amalie Boeck 2003 3.81 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
170 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 3.64 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
172 3.61 22 Rie Oreskov 2003 4.19 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
169 4.89 6 Nikoline Søderberg 2005 5.04 Kuglestød Piger 11 år 1 - 10:35
151 39.63 3 Amalie Molander Pedersen 2000 37.88 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:35
155 33.35 5 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 35.64 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:35
160 10.36 1 Ingeborg Falck 2004 11.36 60 meter hæk Piger 12 år 1 - 10:45
163 13.18 5 Kathrine Holst Hahn 2004 12.00 60 meter hæk Piger 12 år 1 - 10:45
157 DNS Frederik Dahl Larsen 2006 1.13 Højdespring Drenge 10 år 1 - 10:45
151 10.93 2 Amalie Molander Pedersen 2000 11.04 Trespring Piger 16-17 år 1 - 10:45
173 DNS Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 11.13 Trespring Piger 16-17 år 1 - 10:45
151 17.50 6 Amalie Molander Pedersen 2000 18.24 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 11:20
148 16.77 3 Adam Smitt Vanges 2002 16.52 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 11:30
149 18.55 4 Alfred Dahl Larsen 2002 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 11:30
163 1.50 4 Kathrine Holst Hahn 2004 Stangspring Piger 12 år 1 - 11:30
152 21.46 4 Andrea Holm 2001 26.45 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:00
170 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 13.73 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 12:10
172 12.53 5 Rie Oreskov 2003 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 12:10
153 4.07 8 August Edvard Johansen 2004 4.06 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:45
159 9.94 4 Greta Keisala 2006 10.01 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 13:30
148 12.71 6 Adam Smitt Vanges 2002 12.55 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 14:00
166 5.22 3 Magnus Askov-Hansen 2003 5.01 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
157 DNS Frederik Dahl Larsen 2006 6.50 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:00
567 1.47 3 Maja Antvorskov 2002 1.50 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:10
160 29.38 1 Ingeborg Falck 2004 29.68 200 meter Piger 12 år 1 - 14:35
150 32.10 14 Amalie Boeck 2003 32.24 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
156 DNS Ellen Nørding Christensen 2003 28.40 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
170 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 35.93 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
149 8.94 8 Alfred Dahl Larsen 2002 10.22 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
153 31.52 8 August Edvard Johansen 2004 31.33 200 meter Drenge 12 år 1 - 15:00
171 29.14 6 Oliver Fabricius Thomsen 2003 29.19 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:10
159 1.16.24 3 Greta Keisala 2006 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
167 1.16.44 4 Mathilde Meedom Kløv 2006 81.45 400 meter Piger 10 år 1 - 15:25
161 80.50 6 Johanna C.B. Jessen 2005 1.29.52 400 meter Piger 11 år 1 - 15:35
151 11.16 3 Amalie Molander Pedersen 2000 11.83 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:40
155 DNS Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 8.75 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:40
157 DNS Frederik Dahl Larsen 2006 1.23.18 400 meter Drenge 10 år 1 - 15:45
156 1.46.60 2 Ellen Nørding Christensen 2003 1.41.97 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
172 DNS Rie Oreskov 2003 1.55.12 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
171 1.58.19 5 Oliver Fabricius Thomsen 2003 2.02.27 600 meter Drenge 13 år 1 - 17:00
148 40.74 3 Adam Smitt Vanges 2002 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 17:20
161 13.00 4 Johanna C.B. Jessen 2005 14.30 60 meter hæk - indledende Piger 11 år 2 - 09:00
149 4.61 10 Alfred Dahl Larsen 2002 5.09 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
166 23.93 11 Magnus Askov-Hansen 2003 26.00 Spydkast Drenge 13 år 2 - 09:00
162 DNS Kamille Busch Hansen 2000 25.63 200 meter Piger 16-17 år 2 - 09:15
152 DNS Andrea Holm 2001 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
165 27.80 3 Laura Haslund-Christensen 2001 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
168 DNS Michella W. Andresen 2002 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
148 26.03 4 Adam Smitt Vanges 2002 26.11 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
149 28.74 10 Alfred Dahl Larsen 2002 28.93 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
150 1.10 16 Amalie Boeck 2003 1.20 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
164 1.10 16 Kathrine Rogers 2003 1.25 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
170 1.20 13 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 1.25 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
172 1.20 15 Rie Oreskov 2003 1.31 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
167 3.13 11 Mathilde Meedom Kløv 2006 3.14 Længdespring Piger 10 år 2 - 10:00
151 29.94 6 Amalie Molander Pedersen 2000 28.42 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:00
153 11.84 4 August Edvard Johansen 2004 12.10 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 10:15
160 11.61 1 Ingeborg Falck 2004 11.43 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
164 12.80 6 Kathrine Rogers 2003 12.38 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
170 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 13.34 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
152 8.47 7 Andrea Holm 2001 8.08 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
166 10.90 2 Magnus Askov-Hansen 2003 10.80 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
153 1.20 5 August Edvard Johansen 2004 1.20 Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:05
161 3.63 13 Johanna C.B. Jessen 2005 3.85 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
170 13 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 12.43 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:20
172 23.63 4 Rie Oreskov 2003 20.79 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:20
157 13.02 1 Frederik Dahl Larsen 2006 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 11:30
167 14.41 3 Mathilde Meedom Kløv 2006 15.01 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 11:40
168 DNS Michella W. Andresen 2002 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 11:40
161 12.70 7 Johanna C.B. Jessen 2005 13.00 60 meter hæk - finale Piger 11 år 2 - 11:45
166 1.41 3 Magnus Askov-Hansen 2003 1.50 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:00
165 2.31.61 4 Laura Haslund-Christensen 2001 2.24.52 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:20
157 32.13 5 Frederik Dahl Larsen 2006 31.57 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
153 12.02 6 August Edvard Johansen 2004 11.84 80 meter - finale Drenge 12 år 2 - 12:45
160 DNS Ingeborg Falck 2004 11.61 80 meter - finale Piger 12 år 2 - 12:50
166 DNS Magnus Askov-Hansen 2003 10.90 80 meter - finale Drenge 13 år 2 - 13:00
149 1.35 8 Alfred Dahl Larsen 2002 1.30 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
160 DNS Ingeborg Falck 2004 8.65 Kuglestød Piger 12 år 2 - 13:00
151 4.66 8 Amalie Molander Pedersen 2000 5.06 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:20
170 7.47 10 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 7.64 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
172 6.67 13 Rie Oreskov 2003 7.17 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:20
167 3.52.30 4 Mathilde Meedom Kløv 2006 4.04.59 1000 meter Piger 10 år 2 - 14:45
151 11.88 3 Amalie Molander Pedersen 2000 Vægtkast Piger 16-17 år 2 - 15:10
150 3.28.87 5 Amalie Boeck 2003 3.33.00 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
156 DNS Ellen Nørding Christensen 2003 3.20.62 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
158 DNS Frederiksberg 1.41.97 4 x 80 m stafet Piger 13 år 2 - 17:05