ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
103 12.54 1 Klara Loessl 2002 12.58 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:00
115 3.91 10 Nanna Grubert 2004 4.10 Længdespring Piger 12 år 1 - 09:00
81 9.12 1 Ashley Gnanogoh 2005 9.24 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
89 10.78 6 Ditte Münch 2005 10.90 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
93 9.41 3 Fillipa Roug 2005 9.56 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:25
99 DNS Josefine Rasander 2001 13.81 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
103 13.05 1 Klara Loessl 2002 13.07 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 09:50
116 DNS Nicklas Fjeldby 2001 13.68 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
119 13.33 7 Oliver Lumholdt 2001 13.41 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:05
96 20.44 6 Ida Katrine Jensen 2002 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:05
114 30.59 3 Mette Marie Jensen 2001 30.24 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:05
123 19.03 8 Rebecca Spiegelhauer 2002 22.97 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:05
109 37.12 4 Mads Fahnøe Larsen 2002 33.24 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
124 36.63 5 Robin Tirkov 2002 30.01 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
126 35.19 6 Simon Bloch Andersen 2002 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:05
95 13.71 4 Ida Jespersen 2000 13.95 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
100 DNS Josefine Thune 2000 15.8 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
120 13.19 6 Oskar Rømer 2000 13.2 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 10:30
78 4.04 13 Alma Søttrup 2003 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
86 3.77 18 Cecilie Christensen 2003 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
87 4.81 4 Cecilie Gedsø Færge 2003 4.86 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
125 2.75 26 Silje Stampe Hansen 2003 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:30
103 12.59 2 Klara Loessl 2002 12.54 80 meter hæk - finale Piger 14-15 år 1 - 11:10
111 24.33 6 Mathias B Rasmussen 2002 23.91 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:20
112 52.03 3 Mathias Kveiborg 2000 51.49 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
121 55.72 1 Rasmus Jensen 1999 54.41 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
127 55.25 2 Stefan Lehnert 1999 54.95 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 12:00
94 24.51 3 Helena Matz 2002 25.63 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:00
88 5.14.89 11 David Romney Lauridsen 2001 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:40
104 4.44.19 9 Kristian Carstensen 2001 4.41.00 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:40
128 3.87 9 Tobias Zorning 2004 3.95 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:45
101 DNS Kamilla Kajbæk 1999 5.44.29 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 12:50
91 2.40 2 Emil Boesen 2003 1.25 Stangspring Drenge 13 år 1 - 13:00
112 12.13 6 Mathias Kveiborg 2000 11.12 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
121 13.69 3 Rasmus Jensen 1999 12.86 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
127 13.67 4 Stefan Lehnert 1999 13.99 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 13:00
81 9.09 3 Ashley Gnanogoh 2005 9.12 60 meter - finale Piger 11 år 1 - 13:35
93 9.25 4 Fillipa Roug 2005 9.41 60 meter - finale Piger 11 år 1 - 13:35
127 49.86 2 Stefan Lehnert 1999 51.78 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 13:45
103 13.04 2 Klara Loessl 2002 13.05 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 13:55
572 4.50 1 Oliver Durafour 4.50 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 14:00
91 4.65 6 Emil Boesen 2003 4.85 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
117 4.47 9 Nikolai Steenberg 2003 4.39 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:00
106 6.78 5 Ludvig Loessl 2006 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:00
83 5.78 8 Carl Ulslev Degn 2005 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
107 11.05 1 Lukas Bredo 1997 11.22 100 meter Drenge 18-19 år 1 - 14:20
86 32.50 15 Cecilie Christensen 2003 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
87 27.94 2 Cecilie Gedsø Færge 2003 28.1 200 meter Piger 13 år 1 - 14:45
111 9.60 7 Mathias B Rasmussen 2002 10.03 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
124 9.98 5 Robin Tirkov 2002 10.40 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
126 8.59 9 Simon Bloch Andersen 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:45
81 86.68 8 Ashley Gnanogoh 2005 78.71 400 meter Piger 11 år 1 - 15:35
108 81.13 7 Lærke Elgaard 2005 99.05 400 meter Piger 11 år 1 - 15:35
84 8.68 5 Caroline Brat 2000 8.35 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:40
122 8.85 4 Rebecca Nielsen 2000 9.32 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:40
85 DNS Caroline Vammen 2004 Diskoskast Piger 12 år 1 - 15:40
102 56.42 3 Kasper Jespersen 1997 57.56 400 meter Drenge 18-19 år 1 - 16:15
78 DNS Alma Søttrup 2003 1.48.12 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
110 1.46.81 3 Majken Lützen 2003 1.47.38 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
113 2.00.04 7 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 1.57.70 600 meter Piger 13 år 1 - 16:40
126 DNS Simon Bloch Andersen 2002 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 17:20
82 54.74 3 Ballerup AK 4 x 100 m stafet Piger 14-15 år 1 - 17:50
82 DNS Ballerup AK 4 x 100 m stafet Piger 16-17 år 1 - 18:00
82 56.80 2 Ballerup AK 4 x 100 m stafet Drenge 14-15 år 1 - 18:10
581 1.28 3 Ida Marie Andresen 2004 Højdespring Piger 12 år 2 - 09:00
115 1.20 5 Nanna Grubert 2004 1.15 Højdespring Piger 12 år 2 - 09:00
103 2.70 2 Klara Loessl 2002 2.09 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:00
123 2.50 4 Rebecca Spiegelhauer 2002 2.70 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:00
109 DNS Mads Fahnøe Larsen 2002 4.30 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
90 4.67 7 Elias Spigelhauer 2004 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
91 26.73 9 Emil Boesen 2003 24.78 Spydkast Drenge 13 år 2 - 09:00
106 3.05 10 Ludvig Loessl 2006 Længdespring Drenge 10 år 2 - 09:20
120 26.61 8 Oskar Rømer 2000 26.96 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 09:30
98 24.34 1 Johan Thomsen 1997 24.50 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 09:40
107 DNS Lukas Bredo 1997 23.39 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 09:40
99 29.87 16 Josefine Rasander 2001 28.51 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
103 DNS Klara Loessl 2002 27.50 200 meter Piger 14-15 år 2 - 09:45
90 14.20 9 Elias Spigelhauer 2004 Spydkast Drenge 12 år 2 - 09:50
116 DNS Nicklas Fjeldby 2001 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:00
87 1.31 9 Cecilie Gedsø Færge 2003 1.34 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
84 DNS Caroline Brat 2000 18.93 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:00
122 20.39 7 Rebecca Nielsen 2000 19.93 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 10:00
128 13.40 5 Tobias Zorning 2004 13.15 80 meter - indledende Drenge 12 år 2 - 10:15
581 13.01 8 Ida Marie Andresen 2004 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
115 11.52 1 Nanna Grubert 2004 11.62 80 meter - indledende Piger 12 år 2 - 10:25
85 DNS Caroline Vammen 2004 25.08 Spydkast Piger 12 år 2 - 10:25
95 3.30 1 Ida Jespersen 2000 3.34 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:30
105 DNS Line Refsgaard 2000 2.60 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:30
86 12.94 6 Cecilie Christensen 2003 13.13 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
87 11.10 1 Cecilie Gedsø Færge 2003 11.19 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
118 11.94 6 Nikoline D Lund 2003 12.23 80 meter - indledende Piger 13 år 2 - 10:35
79 12.02 1 Amille Pfeiffer 2001 11.69 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
114 7.25 9 Mette Marie Jensen 2001 7.39 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 10:35
117 DNS Nikolai Steenberg 2003 11.71 80 meter - indledende Drenge 13 år 2 - 10:50
111 32.42 2 Mathias B Rasmussen 2002 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 10:50
124 24.60 6 Robin Tirkov 2002 31.80 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 10:50
96 22.45.11 2 Ida Katrine Jensen 2002 3000 meter kapgang Piger 14-15 år 2 - 11:05
114 20.50.44 1 Mette Marie Jensen 2001 3000 meter kapgang Piger 14-15 år 2 - 11:05
122 18.14.69 1 Rebecca Nielsen 2000 3000 meter kapgang Piger 16-17 år 2 - 11:05
80 3.45 15 Annika Olesen 2005 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
81 3.86 9 Ashley Gnanogoh 2005 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
93 3.38 17 Fillipa Roug 2005 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
108 3.13 19 Lærke Elgaard 2005 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:20
112 39.54 3 Mathias Kveiborg 2000 39.92 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 11:40
127 38.06 4 Stefan Lehnert 1999 36.11 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 11:40
117 DNS Nikolai Steenberg 2003 1.25 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:00
106 40.86 2 Ludvig Loessl 2006 Boldkast Drenge 10 år 2 - 12:20
119 2.40 4 Oliver Lumholdt 2001 2.10 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
115 11.33 1 Nanna Grubert 2004 11.52 80 meter - finale Piger 12 år 2 - 12:50
92 6.88 1 Emil Ipsen 1999 6.86 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 12:50
79 37.18 1 Amille Pfeiffer 2001 27.19 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 12:50
114 21.74 5 Mette Marie Jensen 2001 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 12:50
87 10.89 3 Cecilie Gedsø Færge 2003 11.10 80 meter - finale Piger 13 år 2 - 12:55
109 1.35 9 Mads Fahnøe Larsen 2002 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
119 DNS Oliver Lumholdt 2001 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
85 DNS Caroline Vammen 2004 9.29 Kuglestød Piger 12 år 2 - 13:00
112 14.41 5 Mathias Kveiborg 2000 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
121 15.54 2 Rasmus Jensen 1999 16.03 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
127 16.75 1 Stefan Lehnert 1999 16.50 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 13:15
101 DNS Kamilla Kajbæk 1999 11.11.01 3000 meter Piger 16-17 år 2 - 13:30
88 11.15.26 8 David Romney Lauridsen 2001 11.37.54 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:50
104 10.05.17 6 Kristian Carstensen 2001 10.07.33 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:50
92 DNS Emil Ipsen 1999 1.90 Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 14:20
80 3.54.61 4 Annika Olesen 2005 1000 meter Piger 11 år 2 - 14:55
78 DNS Alma Søttrup 2003 3.25.45 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
110 3.19.73 2 Majken Lützen 2003 3.25.37 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
113 3.29.63 7 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 3.26.27 1000 meter Piger 13 år 2 - 15:35
94 55.85 9 Helena Matz 2002 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 16:00
82 DNS Ballerup AK 4 x 60 m stafet Piger 11 år 2 - 16:45
82 45.37 4 Ballerup AK 4 x 80 m stafet Piger 13 år 2 - 17:05