ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
56 1.37 1 Caroline Vammen 2004 1.35 Højdespring Piger 12 år 1 - 09:00
84 1.25 5 Nanna Grubert 2004 1.28 Højdespring Piger 12 år 1 - 09:00
96 3.72 12 Tobias Zornig 2004 3.46 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
52 12.10 1 Amalie Pfieffer 2001 12.64 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
58 DNS Cecilie Poulsen 2001 7.19 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
82 8.26 6 Mette Marie Jensen 2001 7.94 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
92 7.33 12 Rebecca Spiegelhauer 2002 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
54 9.47 2 Ashley Gnamogok 2005 9.04 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:10
62 10.07 4 Fillippa Roug 2005 9.85 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:10
77 DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 10.69 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:10
60 2.20 2 Emil Boesen 2003 Stangspring Drenge 13 år 1 - 09:30
57 8.58 1 Cecilie Gedsø Færge 2003 8.66 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
56 9.12 2 Caroline Vammen 2004 9.03 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
84 9.35 3 Nanna Grubert 2004 9.11 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
64 DNS Helena Bundsgaard Matz 2002 9.09 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
68 9.45 8 Josefine Heisel 2002 9.43 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
69 8.70 4 Josephine Rasander 2001 8.97 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
72 8.41 1 Klara Loessl 2002 8.49 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
92 9.19 7 Rebecca Spiegelhauer 2002 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
70 4.24 7 Julius Sloth 2003 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
500 8.69 4 Nicklas Fjkeldby 2001 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
87 8.51 4 Oliver Lumholt 2001 9.35 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
66 8.47 4 Ida Jespersen 2000 8.49 60 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:50
83 9.41 7 Mille Ikov 2000 9.72 60 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:50
61 7.51 2 Emil Ipsen 1999 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 11:05
89 8.43 6 Oskar Rømer 2000 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 11:05
87 DNS Oliver Lumholt 2001 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:05
63 8.42 3 Frederikke Mortensen 1998 8.40 60 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 11:20
95 8.46 4 Tessa June Strand 1998 8.52 60 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 11:20
76 7.21 2 Lukas Bredo 1997 60 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:30
55 7.72 10 Caroline Brath 2000 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
91 8.89 8 Rebecca Nielsen 2000 9.38 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
97 9.03 7 Victoria S. Jørgensen 2000 9.08 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
96 10.19 5 Tobias Zornig 2004 10.69 60 meter - indledende Drenge 12 år 1 - 11:40
70 9.03 4 Julius Sloth 2003 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
85 9.07 5 Nikolai Steenberg 2003 9.77 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
53 1.21.64 9 Annika Olesen 2005 1.30.86 400 meter Piger 11 år 1 - 12:20
62 1.23.40 11 Fillippa Roug 2005 1.22.89 400 meter Piger 11 år 1 - 12:20
77 DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 1.26.53 400 meter Piger 11 år 1 - 12:20
51 1.55.23 6 Alma Søtttrup 2003 1.52.37 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
79 1.47.23 3 Majken Lützen 2003 1.43.07 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
81 1.57.64 10 Mathilde G Rasmussen 2003 1.57.70 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
56 9.30 2 Caroline Vammen 2004 7.75 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:00
67 1.52.52 3 Jonas Albertsen 2003 1.54.66 600 meter Drenge 13 år 1 - 13:15
88 DNS Oscar Riis 2003 1.47.19 600 meter Drenge 13 år 1 - 13:15
57 1.43 2 Cecilie Gedsø Færge 2003 1.28 Højdespring Piger 13 år 1 - 13:35
53 3.22 11 Annika Olesen 2005 3.33 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:35
54 3.47 10 Ashley Gnamogok 2005 3.91 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:35
62 3.09 12 Fillippa Roug 2005 3.32 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:35
77 DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 3.05 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:35
500 2.42.64 9 Nicklas Fjkeldby 2001 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:40
65 7.13.69 2 Ida Jensen 1000 meter kapgang Piger 14-15 år 1 - 14:00
82 6.22.02 1 Mette Marie Jensen 2001 6.01.60 1000 meter kapgang Piger 14-15 år 1 - 14:00
91 5.20.15 1 Rebecca Nielsen 2000 5.16.93 1000 meter kapgang Piger 16-17 år 1 - 14:00
57 8.61 2 Cecilie Gedsø Færge 2003 8.58 60 meter - semifinale Piger 13 år 1 - 14:15
86 4.10 1 Oliver Durafour 1997 0.46 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 14:15
72 8.50 3 Klara Loessl 2002 8.41 60 meter - semifinale Piger 14-15 år 1 - 14:20
66 8.59 7 Ida Jespersen 2000 8.47 60 meter - semifinale Piger 16-17 år 1 - 14:30
61 6.61 1 Emil Ipsen 1999 6.10 Længdespring Drenge 16-17 år 1 - 14:30
75 5.87 4 Ludvig Loessl 2006 6.52 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
54 9.31 4 Ashley Gnamogok 2005 9.47 60 meter - finale Piger 11 år 1 - 15:05
56 8.96 4 Caroline Vammen 2004 9.12 60 meter - finale Piger 12 år 1 - 15:15
84 9.38 8 Nanna Grubert 2004 9.35 60 meter - finale Piger 12 år 1 - 15:15
63 8.44 8 Frederikke Mortensen 1998 8.42 60 meter - finale Piger 18-19 år 1 - 15:40
95 8.39 6 Tessa June Strand 1998 8.46 60 meter - finale Piger 18-19 år 1 - 15:40
76 DNS Lukas Bredo 1997 7.21 60 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 15:45
57 8.60 3 Cecilie Gedsø Færge 2003 8.61 60 meter - finale Piger 13 år 1 - 15:50
72 8.39 4 Klara Loessl 2002 8.50 60 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 15:55
61 DNS Emil Ipsen 1999 7.51 60 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 16:10
71 11.31.96 3 Kamilla Kajbæk 1999 11.44.58 3000 meter Piger 16-17 år 1 - 16:35
59 11.33.55 6 David Romney Lauridsen 2001 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:45
73 10.23.86 2 Kristian B. Carstensen 2001 10.02.98 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:45
78 1.55 3 Magnus Elsted 2001 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
93 DNS Robin Tirkov 2002 1.40 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
51 4.02 12 Alma Søtttrup 2003 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
57 4.66 5 Cecilie Gedsø Færge 2003 4.86 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
96 5.55 10 Tobias Zornig 2004 6.22 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
57 12.02 3 Cecilie Gedsø Færge 2003 60 meter hæk - indledende Piger 13 år 2 - 09:15
72 9.92 2 Klara Loessl 2002 9.83 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:30
53 4.00.77 4 Annika Olesen 2005 3.51.81 1000 meter Piger 11 år 2 - 10:20
51 3.29.32 4 Alma Søtttrup 2003 1000 meter Piger 13 år 2 - 11:10
79 3.16.72 2 Majken Lützen 2003 3.12.27 1000 meter Piger 13 år 2 - 11:10
81 3.31.82 6 Mathilde G Rasmussen 2003 3.26.27 1000 meter Piger 13 år 2 - 11:10
72 2.70 2 Klara Loessl 2002 2.61 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:20
92 2.40 3 Rebecca Spiegelhauer 2002 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:20
67 3.25.92 4 Jonas Albertsen 2003 3.23.29 1000 meter Drenge 13 år 2 - 11:25
88 DNS Oscar Riis 2003 3.13.27 1000 meter Drenge 13 år 2 - 11:25
56 4.75 1 Caroline Vammen 2004 4.54 Længdespring Piger 12 år 2 - 11:25
71 5.25.93 4 Kamilla Kajbæk 1999 5.41.56 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 11:50
73 4.47.05 5 Kristian B. Carstensen 2001 4.48.71 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:00
54 8 Ashley Gnamogok 2005 Kuglestød Piger 11 år 2 - 12:00
60 1.44 4 Emil Boesen 2003 1.30 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:45
85 DNS Nikolai Steenberg 2003 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:45
64 DNS Helena Bundsgaard Matz 2002 30.09 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
68 DNS Josefine Heisel 2002 33.33 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
69 28.64 4 Josephine Rasander 2001 28.96 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
80 10.06 5 Mathias B Rasmussen 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:00
93 9.55 6 Robin Tirkov 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:00
83 DNS Mille Ikov 2000 33.14 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:30
66 3.20 1 Ida Jespersen 2000 3.32 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 13:30
74 2.50 4 Line Refsgaard 2000 2.30 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 13:30
78 26.72 3 Magnus Elsted 2001 30.61 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:40
500 30.65 9 Nicklas Fjkeldby 2001 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:40
89 27.68 4 Oskar Rømer 2000 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:50
90 12.96 4 Rasmus Jensen 1999 11.75 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:50
94 14.13 2 Stefan Lehnert 1999 11.56 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:50
66 5.08 4 Ida Jespersen 2000 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:50
57 11.52 6 Cecilie Gedsø Færge 2003 12.02 60 meter hæk - finale Piger 13 år 2 - 15:30
72 9.99 3 Klara Loessl 2002 9.92 60 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 15:45
60 10.65 2 Emil Boesen 2003 10.92 60 meter hæk Drenge 13 år 2 - 16:05
93 9.94 1 Robin Tirkov 2002 Trespring Drenge 14-15 år 2 - 16:05