ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
169 8.54 5 Laura Zilstorff 2002 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
162 9.97 2 Christian Andersson 2006 9.91 60 meter - indledende Drenge 10 år 1 - 09:20
160 9.65 4 Asger Lange 2005 9.80 60 meter - indledende Drenge 11 år 1 - 09:30
167 8.61 1 Ida Boe Rasmussen 2003 8.60 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
170 9.05 4 Louise Høkilde Wassmann 2003 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
174 10.33 7 Matilde Andersen 2004 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
172 8.35 1 Marie Paule Dahi 2001 8.25 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
179 8.92 4 Sara Olsson 2002 8.79 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
180 7.94 2 Tobias Andersson 2002 8.05 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
181 9.04 6 Victor Chabert 2002 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
171 8.88 6 Maria P. Kjeldsen 2000 8.57 60 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:50
165 7.44 1 Frankly Dadey 1999 7.54 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 11:05
173 7.89 4 Mathias Astrup 1999 7.96 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 11:05
176 DNS Oliver Chabert 1999 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 11:05
158 2.70 3 Aksel Lange 2002 2.30 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:05
161 7.56 4 Asger Østerby 1997 60 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:30
159 12.30 3 Anna Lange 1999 12.43 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
175 7.01 11 Mathilde Hammerum 2000 8.00 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
166 6.64 7 Frida Ahlmann 1998 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 11:30
172 1.38 3 Marie Paule Dahi 2001 1.52 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 12:10
180 5.43 3 Tobias Andersson 2002 5.62 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:40
170 1.51.68 5 Louise Høkilde Wassmann 2003 1.50.89 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
176 DNS Oliver Chabert 1999 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 13:00
174 4.98 13 Matilde Andersen 2004 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:00
168 2.51.35 4 Jasmin Boe Rasmussen 2000 2.41.35 800 meter Piger 16-17 år 1 - 13:35
181 DNS Victor Chabert 2002 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:40
167 8.54 1 Ida Boe Rasmussen 2003 8.61 60 meter - semifinale Piger 13 år 1 - 14:15
170 9.13 4 Louise Høkilde Wassmann 2003 9.05 60 meter - semifinale Piger 13 år 1 - 14:15
172 8.49 5 Marie Paule Dahi 2001 8.35 60 meter - semifinale Piger 14-15 år 1 - 14:20
161 5.92 3 Asger Østerby 1997 Længdespring Drenge 18-19 år 1 - 14:30
162 5.75 5 Christian Andersson 2006 6.78 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
162 9.98 6 Christian Andersson 2006 9.97 60 meter - finale Drenge 10 år 1 - 14:55
160 9.69 7 Asger Lange 2005 9.65 60 meter - finale Drenge 11 år 1 - 15:10
159 1.57 3 Anna Lange 1999 1.55 Højdespring Piger 16-17 år 1 - 15:15
166 1.40 3 Frida Ahlmann 1998 Højdespring Piger 18-19 år 1 - 15:15
160 9.74 1 Asger Lange 2005 8.80 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 15:30
180 7.97 3 Tobias Andersson 2002 7.94 60 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 15:35
161 7.59 6 Asger Østerby 1997 7.56 60 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 15:45
167 8.59 2 Ida Boe Rasmussen 2003 8.54 60 meter - finale Piger 13 år 1 - 15:50
170 9.23 7 Louise Høkilde Wassmann 2003 9.13 60 meter - finale Piger 13 år 1 - 15:50
172 9.17 7 Marie Paule Dahi 2001 8.49 60 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 15:55
165 7.46 2 Frankly Dadey 1999 7.44 60 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 16:10
502 10.40.71 4 Rasmus Baltzersen 2002 10.38.03 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:45
167 5.01 1 Ida Boe Rasmussen 2003 4.82 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
170 4.10 9 Louise Høkilde Wassmann 2003 4.24 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
167 9.60 1 Ida Boe Rasmussen 2003 9.74 60 meter hæk - indledende Piger 13 år 2 - 09:15
163 11.63 6 Cirkeline Hindsberg 2002 11.63 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:30
167 2.00 2 Ida Boe Rasmussen 2003 2.10 Stangspring Piger 13 år 2 - 10:35
160 3.81 4 Asger Lange 2005 4.64 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:35
174 3.46.85 7 Matilde Andersen 2004 1000 meter Piger 12 år 2 - 10:50
170 3.21.50 3 Louise Høkilde Wassmann 2003 3.21.38 1000 meter Piger 13 år 2 - 11:10
174 3.46 14 Matilde Andersen 2004 Længdespring Piger 12 år 2 - 11:25
502 4.59.10 9 Rasmus Baltzersen 2002 5.16.71 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:00
162 3.50 5 Christian Andersson 2006 3.42 Længdespring Drenge 10 år 2 - 12:45
163 32.05 13 Cirkeline Hindsberg 2002 31.24 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
180 11.31 3 Tobias Andersson 2002 12.81 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:00
164 30.00 5 Fie Hoffman 2000 29.63 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:30
168 29.91 4 Jasmin Boe Rasmussen 2000 29.15 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:30
171 2.90 2 Maria P. Kjeldsen 2000 2.90 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 13:30
172 4.97 4 Marie Paule Dahi 2001 5.31 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
179 4.31 13 Sara Olsson 2002 4.93 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
180 25.40 2 Tobias Andersson 2002 26.15 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:40
181 DNS Victor Chabert 2002 31.16 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:40
177 8.79 9 Phillip Vegge 2000 8.63 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:50
159 5.42 2 Anna Lange 1999 5.41 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:50
161 12.73 2 Asger Østerby 1997 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
174 13.36 5 Matilde Andersen 2004 60 meter hæk Piger 12 år 2 - 15:20
167 9.82 1 Ida Boe Rasmussen 2003 9.60 60 meter hæk - finale Piger 13 år 2 - 15:30
159 8.98 2 Anna Lange 1999 9.61 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 16:15
164 DNF Fie Hoffman 2000 10.38 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 16:15
168 10.86 7 Jasmin Boe Rasmussen 2000 10.50 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 16:15
173 DNS Mathias Astrup 1999 10.07 60 meter hæk Drenge 16-17 år 2 - 16:30
176 DNS Oliver Chabert 1999 60 meter hæk Drenge 16-17 år 2 - 16:30
161 9.59 2 Asger Østerby 1997 60 meter hæk Drenge 18-19 år 2 - 16:35