ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
290 9.58 1 Celina Hagihara 2006 9.47 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:00
292 10.32 3 Elisabeth R. Elsner 2006 10.10 60 meter - indledende Piger 10 år 1 - 09:00
319 4.22 5 Tobias Bjerre 2004 4.38 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
317 8.61 4 Sofia Lange 2002 7.96 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
315 10.01 4 Shady Mohamed 2006 10.01 60 meter - indledende Drenge 10 år 1 - 09:20
318 DNS Thomas Oldenburg 2006 9.97 60 meter - indledende Drenge 10 år 1 - 09:20
299 9.86 4 Leon Hamann 2005 9.64 60 meter - indledende Drenge 11 år 1 - 09:30
286 9.81 5 Alberte Ulrik 2003 9.86 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
289 10.75 7 Bianca Gad 2003 10.69 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
296 9.57 4 Karoline M. Bygwraa 2003 9.47 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
306 9.40 4 Maja F. Jensen 2003 9.78 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
313 10.05 8 Rebekka Holsting 2003 10.45 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
288 DNS Barbara Z. Neergaard 2004 9.84 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
316 10.82 6 Silje V. Kanneworff 2004 10.30 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
320 9.71 4 Vera K. Dalsgaard 2004 9.52 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
302 8.51 3 Louise B. Moore 2001 8.43 60 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:15
294 3.78 13 Gustav Bøttger-Roth 2003 4.15 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
304 5.02 2 Lukas M. Sørensen 2003 4.75 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
308 4.07 8 Mik R. Lønborg 2003 4.16 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
310 3.85 12 Neloo Falck 2003 4.45 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
322 4.00 10 William R. Elsner 2003 4.26 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:15
289 4.88 18 Bianca Gad 2003 5.37 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:15
313 6.87 12 Rebekka Holsting 2003 7.42 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:15
297 8.67 5 Ketil V. Kanneworff 2002 8.56 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
303 9.22 6 Lucas N. Kolvig 2002 9.30 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
311 8.29 2 Niels Emil S. Boor 2002 8.30 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
323 8.84 5 Ya-Chernoh Kamara 2000 8.84 60 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:50
324 9.83 7 Ya-Kaday Kamara 2000 9.45 60 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:50
300 8.28 3 Liv D. Pedersen 1997 8.09 60 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 11:20
285 7.12 1 Albert Ranning 1998 7.61 60 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:30
290 3.78 1 Celina Hagihara 2006 3.61 Længdespring Piger 10 år 1 - 11:30
292 3.30 5 Elisabeth R. Elsner 2006 3.40 Længdespring Piger 10 år 1 - 11:30
324 6.63 12 Ya-Kaday Kamara 2000 7.40 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:30
319 9.24 2 Tobias Bjerre 2004 9.20 60 meter - indledende Drenge 12 år 1 - 11:40
294 9.55 6 Gustav Bøttger-Roth 2003 9.47 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
304 8.36 1 Lukas M. Sørensen 2003 8.39 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
308 9.46 6 Mik R. Lønborg 2003 9.74 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
310 8.57 1 Neloo Falck 2003 8.62 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
322 9.53 5 William R. Elsner 2003 9.40 60 meter - indledende Drenge 13 år 1 - 11:50
299 1.14.08 4 Leon Hamann 2005 1.10.92 400 meter Drenge 11 år 1 - 12:10
315 1.16.08 2 Shady Mohamed 2006 1.15.38 400 meter Drenge 10 år 1 - 12:30
290 1.19.48 2 Celina Hagihara 2006 1.21.99 400 meter Piger 10 år 1 - 12:40
320 2.09.69 6 Vera K. Dalsgaard 2004 600 meter Piger 12 år 1 - 12:50
296 2.02.76 15 Karoline M. Bygwraa 2003 2.09.9 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
307 1.59.28 11 Maria B. Brorsen 2003 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
309 1.55.28 7 Nanna Elmer 2003 1.54.94 600 meter Piger 13 år 1 - 13:00
312 3.60 2 Peter M. Adamsen 2000 3.70 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 13:00
288 DNS Barbara Z. Neergaard 2004 6.57 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:00
322 1.48.78 1 William R. Elsner 2003 1.50.12 600 meter Drenge 13 år 1 - 13:15
297 2.31.66 8 Ketil V. Kanneworff 2002 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:40
287 6.20.73 1 Asbjørn Birkelund 2002 6.08.15 1000 meter kapgang Drenge 14-15 år 1 - 14:00
306 9.44 8 Maja F. Jensen 2003 9.40 60 meter - semifinale Piger 13 år 1 - 14:15
302 8.46 4 Louise B. Moore 2001 8.51 60 meter - semifinale Piger 14-15 år 1 - 14:20
285 6.67 1 Albert Ranning 1998 6.83 Længdespring Drenge 18-19 år 1 - 14:30
318 DNS Thomas Oldenburg 2006 5.93 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
290 9.46 1 Celina Hagihara 2006 9.58 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 14:45
292 10.27 4 Elisabeth R. Elsner 2006 10.32 60 meter - finale Piger 10 år 1 - 14:45
315 10.06 7 Shady Mohamed 2006 10.01 60 meter - finale Drenge 10 år 1 - 14:55
319 9.31 6 Tobias Bjerre 2004 9.24 60 meter - finale Drenge 12 år 1 - 15:25
304 8.40 2 Lukas M. Sørensen 2003 8.36 60 meter - finale Drenge 13 år 1 - 15:30
310 8.63 4 Neloo Falck 2003 8.57 60 meter - finale Drenge 13 år 1 - 15:30
299 7.08 6 Leon Hamann 2005 6.66 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 15:30
323 8.56 5 Ya-Chernoh Kamara 2000 9.45 Trespring Piger 16-17 år 1 - 15:35
300 8.33 5 Liv D. Pedersen 1997 8.28 60 meter - finale Piger 18-19 år 1 - 15:40
285 7.15 1 Albert Ranning 1998 7.12 60 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 15:45
302 DNS Louise B. Moore 2001 8.46 60 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 15:55
286 3.76 17 Alberte Ulrik 2003 3.83 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
306 3.37 22 Maja F. Jensen 2003 3.53 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
309 3.53 19 Nanna Elmer 2003 3.62 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
319 8.54 1 Tobias Bjerre 2004 8.72 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
286 12.83 5 Alberte Ulrik 2003 13.00 60 meter hæk - indledende Piger 13 år 2 - 09:15
309 12.63 5 Nanna Elmer 2003 12.98 60 meter hæk - indledende Piger 13 år 2 - 09:15
293 10.47 4 Ellen Balslev 2001 10.59 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:30
291 1.80 1 Christoffer Åndahl 2000 1.80 Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:00
305 1.55 4 Magne V. Kanneworff 2000 1.60 Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:00
295 6.74 8 Jakob Sønder 2003 7.31 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 10:00
304 8.77 3 Lukas M. Sørensen 2003 8.48 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 10:00
308 7.69 7 Mik R. Lønborg 2003 7.45 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 10:00
290 3.51.79 3 Celina Hagihara 2006 1000 meter Piger 10 år 2 - 10:10
301 3.40.67 4 Liva B. Jespersen 2004 4.01.49 1000 meter Piger 12 år 2 - 10:50
320 3.39.29 3 Vera K. Dalsgaard 2004 3.38.41 1000 meter Piger 12 år 2 - 10:50
301 3.54 12 Liva B. Jespersen 2004 3.72 Længdespring Piger 12 år 2 - 11:25
320 3.98 7 Vera K. Dalsgaard 2004 4.00 Længdespring Piger 12 år 2 - 11:25
298 5.33.11 9 Laura H. Weichmann 2002 5.33.23 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 11:35
319 1.48 1 Tobias Bjerre 2004 1.45 Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:35
305 4.57.26 7 Magne V. Kanneworff 2000 4.51.27 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:10
304 1.47 2 Lukas M. Sørensen 2003 1.50 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:45
318 DNS Thomas Oldenburg 2006 3.35 Længdespring Drenge 10 år 2 - 12:45
302 DNS Louise B. Moore 2001 28.01 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
321 30.38 9 Vibha Soren 2001 30.24 200 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
314 6.46 10 Reuben Hamann 2002 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 13:00
323 29.80 3 Ya-Chernoh Kamara 2000 30.32 200 meter Piger 16-17 år 2 - 13:30
293 4.21 19 Ellen Balslev 2001 4.54 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
321 4.59 9 Vibha Soren 2001 4.62 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
297 28.57 7 Ketil V. Kanneworff 2002 28.10 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:40
323 3.64 13 Ya-Chernoh Kamara 2000 4.09 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:50
318 13.42 1 Thomas Oldenburg 2006 13.25 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 15:00
301 DNS Liva B. Jespersen 2004 13.79 60 meter hæk Piger 12 år 2 - 15:20
293 10.61 7 Ellen Balslev 2001 10.47 60 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 15:45
308 11.22 3 Mik R. Lønborg 2003 11.39 60 meter hæk Drenge 13 år 2 - 16:05
314 7.75 3 Reuben Hamann 2002 Trespring Drenge 14-15 år 2 - 16:05
311 10.61 5 Niels Emil S. Boor 2002 11.08 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 16:20
314 12.85 8 Reuben Hamann 2002 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 16:20