ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Amager AC
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
4 1.20 3 Annabelle Viple 2005 1.20 Højdespring Piger 12 år 1 - 09:00
6 1.20 4 Caroline Jørgensen 2005 1.25 Højdespring Piger 12 år 1 - 09:00
19 3.75 13 Oliver Larsen 2005 3.91 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
12 5.09 21 Isabel Møller 2003 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
20 8.29 10 Regitze Friis 2002 8.21 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 09:00
2 10.07 4 Ada Nissen Thyrsted 2006 9.81 60 meter - indledende Piger 11 år 1 - 09:10
5 9.58 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 9.37 60 meter - indledende Drenge 10 år 1 - 09:20
11 9.25 3 Helene Ekner 2004 9.26 60 meter - indledende Piger 13 år 1 - 09:45
16 9.72 5 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 9.76 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
25 9.85 5 Vilma Tambour Petersen 2005 60 meter - indledende Piger 12 år 1 - 10:00
11 7.13 13 Helene Ekner 2004 7.83 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:10
22 8.89 8 Sebastian Monneret 2003 8.71 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:45
22 2.60 2 Sebastian Monneret 2003 2.80 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:05
2 1.05 5 Ada Nissen Thyrsted 2006 1.05 Højdespring Piger 11 år 1 - 11:20
19 9.46 5 Oliver Larsen 2005 9.71 60 meter - indledende Drenge 12 år 1 - 11:40
22 4.45 15 Sebastian Monneret 2003 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
24 4.81 13 Viktor Bech Peterseno 2003 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
5 1.11.13 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 1.11.34 400 meter Drenge 10 år 1 - 12:30
4 2.03.14 8 Annabelle Viple 2005 2.02.83 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
6 7.83 6 Caroline Jørgensen 2005 7.69 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:10
12 DNS Isabel Møller 2003 800 meter Piger 14-15 år 1 - 13:35
2 3.36 10 Ada Nissen Thyrsted 2006 3.85 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:35
5 6.14 4 Carl Bäckström Nielsen 2007 6.00 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
5 9.35 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 9.58 60 meter - finale Drenge 10 år 1 - 14:55
22 1.58 3 Sebastian Monneret 2003 1.63 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
24 1.50 8 Viktor Bech Peterseno 2003 1.49 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
19 6.39 7 Oliver Larsen 2005 7.72 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
18 13.10 1 Mads Varnike Schiff 2007 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 09:30
6 12.69 3 Caroline Jørgensen 2005 12.11 60 meter hæk Piger 12 år 2 - 09:45
14 14.41 6 Laura Bollerslev Andrease 2005 60 meter hæk Piger 12 år 2 - 09:45
19 12.73 4 Oliver Larsen 2005 60 meter hæk Drenge 12 år 2 - 10:05
8 3.72 5 Daniel Lund 2006 3.67 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
21 3.99 3 Rolf Riisager 2006 3.91 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
15 10.16 3 Laura Juul Pallesen 2003 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 10:15
24 9.70 2 Viktor Bech Peterseno 2003 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 10:50
14 3.46 15 Laura Bollerslev Andrease 2005 3.51 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
16 3.49 13 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 3.41 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
25 3.15 20 Vilma Tambour Petersen 2005 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
2 DNF Ada Nissen Thyrsted 2006 1000 meter Piger 11 år 2 - 11:45
3 3.59.67 3 Anna Bjaaland Andersen 2006 3.45.62 1000 meter Piger 11 år 2 - 11:45
5 4.11 2 Carl Bäckström Nielsen 2007 4.10 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
18 3.62 5 Mads Varnike Schiff 2007 3.68 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
3 6.09 6 Anna Bjaaland Andersen 2006 6.26 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
23 5.02 10 Victoria Jensen 2006 4.48 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
21 3.54.08 2 Rolf Riisager 2006 3.40.9 1000 meter Drenge 11 år 2 - 12:00
22 8.21 14 Sebastian Monneret 2003 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
13 2.40 3 Kate Ladefoged 1998 2.60 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 12:35
10 4.51 7 Helena Ring 2002 4.99 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
15 4.42 10 Laura Juul Pallesen 2003 4.48 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
17 3.53 27 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
18 1.11 1 Mads Varnike Schiff 2007 1.10 Højdespring Drenge 10 år 2 - 13:15
9 30.33 14 Esther Arce 2002 28.94 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
17 31.59 18 Liva Vendelboe Hagensen 2003 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
8 1.15 4 Daniel Lund 2006 1.15 Højdespring Drenge 11 år 2 - 14:05
22 DNS Sebastian Monneret 2003 28.86 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
7 15.20 1 Casper Jørgensen 1999 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
15 9.97 5 Laura Juul Pallesen 2003 10.16 60 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 15:20
24 9.67 4 Viktor Bech Peterseno 2003 9.70 60 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 2 - 15:40